Kasa Stefczyka (Stefczyk Finanse S.A.)

Opinie o STEFCZYK FINANSE S.A.

Ja02

Czy jedzie.ktos.na szkolenie do Gdańska 28.01.2019 ? ????

Kamil

ja prawdopodobnie !

Paulina

ja prawdopodobnie też

Gabriela
@Paulina

To znakomicie! Widzę, że pracodawca, jakim jest Kasa Stefczyka bardzo dba o właściwy rozwój swoich pracowników - to się oczywiście ceni. Firma ta od początku swojej działalności dynamicznie się rozwija. Obecnie jest największą kasą oszczędnościowo-kredytową w Polsce – w prawie 400 placówkach obsługuje blisko 900 000 Klientów. Nie dziwi zatem to, że chce ciągle doszkalać swoich pracowników. Może zdradzisz nam, czego konkretnie będzie dotyczyło te szkolenie?

Oli
@Ja02

Czy możesz napisać jak wyglądało to szkolenie? Dużo nauki, testów?

@Gabriela

To znakomite dbanie o doszkalanie pracowników to prawdopodobnie szkolenie wstępne ;) U mnie w mieście od prawie roku jest ogłoszenie do pracy, poszukują specjalisty i opiekuna - i tak sobie wisi bo nikt nie chce tam pracować, a jak nawet ktoś się skusi to po miesiącu odchodzi. A propos szkoleń pracowałam tam prawie 10 lat i może byłam na 3-4 szkoleniach ;)

bambus

Jak czytam wasze opinie to nasuwa mi się jedno pytanie-za co chcielibyście dostawać od pracodawcy kase? I jak powinna wyglądać praca waszych marzeń? Oglądaliście film spełnione marzenia? Will Smith, maklerka etc? Przypomnijcie sobie jak ciężko pracował główny bohater na początku swojej drogi do sukcesu, po czy został człowiekiem sukcesu. Podobnie w innych przypadkach, filmowych i tych znanych z życia prywatnego-moi drodzy, bez pracy nie ma kołaczy. Pracowałem i pracuję nadal w przedstawionej firmie. Przeszedłem przez każdy jeden szczebel w drabinie awansu. Nie mam wujka ani cioci w biurach regionalnych i to co osiągnąłem do dnia dzisiejszego to ciężka praca. Jeśli chodzi o moralność, to jeśli jesteś człowiekiem wrażliwym niestety musisz liczyć się z tym, że pracy nie znajdziesz. Bo nawet w słoiczkach gerbera znajdziesz syf, którego swojemu dziecku świadomie byś nie dał. I na koniec-jeśli ktoś uważa, że na okresie próbnym dostanie na łapę 3000zł a potem będzie jeszcze lepiej to gratulejszyn. Ja zaczynałem od 1040zł brutto w 2007roku... też miałem powiedzieć, że mało? Racja, lepiej w domu pilotem się bawić i marudzić, że w Polsce pracy nie ma! :) Polecam KS wszystkim ambitnym, którzy chętnie opuszczą swoją Strefę Komfortu i rozumieją o co chodzi.

Zapomnij o SKOK
@bambus

I taki właśnie kit wciska "wysokiego szczebla kadra managerska " w Skok. Może jednak czasem trzeba przekonać się na własnej skórze:-/

bambus
@Zapomnij o SKOK

Właśnie zajrzałem tutaj po przeszło dwóch latach, to się uśmiałem :) Hehe... nie pracuję w wyższej kadrze menedżerskiej, ale może już czas :) Ale! Dalej tutaj pracuję i dalej jest tak jak było, są planu dla ambitnych. DLa nich jest również odpowiednia pensja sprzedażowa. Wiem już też, dlaczego jest taka rotacja i dlaczego nie ma już tutaj Ciebie -@Zapomnij o SKOK. Powiedz mi gdzie teraz pracujesz i jak bardzo jesteś zadowolony. Pewno ociekać twój wpis będzie Ochem i achem :) Zapewne pracujesz tam od ostatniego wpisu i zwolnienia z firmy nie planujesz. No rewelacja :D Też się cieszę :D

Szczesliwy byly pracownik
@bambus

Pozwole sobie wypowiedziec sie jako element "kadry menedzerskiej" bo bylam KO. Bez wzgledu na stanowisko strescjest bardzo duzy, gdyby pracowalo sie dobrze, to z pewnoscia dalej bylabym pracownikiem. Bajery o tym, jak to jest cudownie wypisywane sa przez Centrale, to calkiem zabawne. I uwaga! Bylam swietnym sprzedawca, a plan co miesiac byl zrobiony. Pracuje obecnie w innej firmie na dobrym stanowisku i uwierzcie mi, myslenie ze takie cisnienie jest wszedzie to blad, tracicie czas! Uciekajcie z tego (usunięte przez administratora)

Poirytowana tymi głupotami
@bambus

No mój drogi nikt kto skończył studia albo ma na utrzymaniu rodzinę nie będzie się cieszył jak (usunięte przez administratora) z 1040zł na miesiąc, inni pisząc że w Lidlu ludzie więcej zarabiają mają rację. Trzeba być debilem bez wykształcenia i życiowych ambicji żeby pozwolić sobie na pracę w biurze czy ajencji, za takie grosze. A siedzieć tam jeszcze kilka lat i się nie obudzić że czas stamtąd spie**********lać i zacząć się szanować to już mistrzostwo hahah ja już bym wolała siedzieć na kasie w Biedronce i pracować jak dziki wół niż siedzieć i marnować czas za taką wypłacinkę. Każdy normalny w tym kraju kto ma chociaż za grosz ambicji i oleju w głowie wie że aby utrzymać mieszkanie i rodzinę powinien szukać pracy gdzie MINIMALNA płaca to 2500 zł na rękę. Taka praca za 1000zł to chyba właśnie jest dla studentów siedzących z pilotem przed telewizorem i pierdzących w stołek i zajadających zupki Chińskie. Za dużo tych filmów się na oglądałeś a jak już coś oglądasz to najpierw zejdź na ziemię bo chyba bujasz w obłokach. Film polecam Ci obejrzeć jeszcze raz bo główny bohater tego filmu był bardzo ambitną i rezolutną a zarazem inteligentną osobą. Robił wszystko aby dojść do takiej kariery zawodowej aby synkowi zapewnić byt i stabilizację finansową nie polegającą na zarabianiu ochłapów. Było mu ciężko bo nie miał nic i właśnie ciężką pracą i mądrą głową doszedł bardzo szybko do sukcesu i piął się w górę nie osiadając na laurach. I nie siedział w Skoku Stefczyka od 2007r i nie pierdział w stołek za 1040zł pozdrawiam Poirytowana kobieta.......

qwerty

Hej, chciałabym się dowiedzieć ile mniej więcej może zarabiać pracownik na stanowisku OF/SOF w Łodzi. Czy może ktoś napisać? To dla mnie bardzo ważna informacja.

Minionka
@qwerty

1700 zł netto bez premii

xyzlena
@Minionka

Wow, 1700? To jest jakiś żart. To lepiej pracować w Lidlu :) albo Biedronce. W innych bankach na początek 2500 netto do 2800 netto w zależności, jak sobie wynegocjujecie.

Zuzanna

@ były, Twoja opinia i doświadczenie w tej firmie jest niezwykle pomocne dla innych użytkowników. Piszesz, że nabrałaś dużo doświadczenia wykonując obowiązki na różnych stanowiskach. Czy w związku z tym mogłaś po jakimś czasie liczyć na awans? Czy ścieżka kariery u tego pracodawcy jest dostępna dla osób zaangażowanych w pracę i z odpowiednim wykształceniem? Każda opinia jest mile widziana.

Tedi

Ja pracuję od niecałago miesiąca i już zaczynam szukać innej pracy

Byly
@Tedi

Nie dziwie sie :) pracuje w innej firmie i wracam ze spokojem do domu

Tedi

Hej a jak wygląda sprawa jeśli chcesz się zwolnić po pierwszym szkoleniu? Czy są jakieś konsekwencje takiego czynu ????? ?

Byly
@Tedi

Nie ma zadnych konsekwencji, mozesz rezygnowac

@niewqzne

A jest tu osoba która pracuje w oddziale w Gdańsku lub Pruszczu? Ciekawa jestem czy są tu takie same zarobki jak w Łodzi?

Zuzanna

@The xxx, długo pracujesz w firmie, więc masz dużo doświadczenia jeśli chodzi o tę pracę. Jesteś zadowolony z warunków jakie proponuje pracodawca. Piszesz o ścieżce rozwoju. Czy według Ciebie mając odpowiednie doświadczenie i staż pracy można awansować i liczyć na podwyżkę? Aktualnie Kasa Stefczyka na swojej stronie szuka pracowników w różnych miastach do swoich placówek na stanowiska; opiekun finansowy, starszy opiekun finansowy, kierownik placówki. Gwarantują stabilną umowa o pracę, system premiowy, rozbudowany pakiet szkoleń. Jeśli ktoś z Was jest zainteresowany aplikować można na stronie https://www.kasastefczyka.pl/kasa-stefczyka/kariera/oferty-pracy Czekam na Wasze opinie dotyczące tych rekrutacji.

The xxx

Podobają mi się te wszystkie negatywne opinie, bo tak na nie patrzę jako długoletni pracownik SKOK (od 2007) i świetnie rozumie o czym piszecie. W tej firmie osoba, która nie chce zarabiać - nie zarobi. Która nie chce awansować - nie awansuje. Jeśli szuka wymówki - ją znajduje. Jeśli patrzy na innych - wad w sobie nie odnajdzie. Mój dziadek zawsze mi powtarzał, marudzić można ale pracować trzeba. Proszę wszystkich negatywnych o informację, czy stres jest tak ogromny, że żyć się nie da? Ja jakoś daję radę od 11lat, wg tych opinii to powinienem być strzępem człowieka, bez domu, żony, dziecka, psa, hobby, bez życia osobistego i towarzyskiego - chyba trzeba sobie to po prostu poukładać w głowie i zdać sobie sprawę, że taka jest praca w sprzedaży, nawet na stacji benzynowej są plany sprzedażowe i.... co zatrważające, tamtejsi pracownicy na gowork też smarują negatywami na lewo i prawo. Dla mnie te wszystkie negatywy to po prostu złośliwy feedback po ustaniu stosunku pracy, a tak na odchodne żeby komuś dojechać. Ciekawy jestem, czy podczas pracy skarżyliście się, że nie ma przerw, że stres was zjada, że nie ma tego i owego swojemu przełożonemu? Bo ja nigdy nie słyszałem takich opinii od współpracowników. Żenada - proponuję po prostu dorosnąć i zabrać się za siebie a nie w koło marudzić i narzekać...

Eks
@The xxx

Przepraszam bardzo ja zglaszalam KO i nawet podczas rozmowy Z KR problemy odnośnie stresu, odnośnie nierownego podziału obowiązków..odnośnie nadgodzin i braku ich odbioru...a co usłyszałam w zamian...ze oni to rozumiena ale plan sie sam nie zrobi i moja motywacja powinna byc premia...w nowej firmie na start dostalam wieksza podstawę o socjalu nie wspominając...osoby wyrażające swoje zdanie na tym forum nie dlatego ze sa ofiarami losu tylko nie maja komu tego powiedzieć bo góra liczy tylko kase i to sie liczy a czlowiek jest na końcu lańcucha pokarmowego w tej firmie

Zuzanna

@Ania, ciesze się, że jesteś zadowolona z pracy. Nic tak nie motywuje pracownika jak podwyżka lub premia. Czy mogłabyś przybliżyć w jakich projektach bierzesz udział? Piszesz, że firma jest rozwojowa i dba o pracownika. Można awansować i dostać podwyżkę. To bardzo ważna informacja dla osób poszukujących pracy.

Zuzanna

@Mela, dziękuję Ci za Twoja opinię. Piszesz, że praca w Kasie Stefczyka niczym nie różni się od pracy w innych dużych bankach. Na jakim stanowisku pracowałaś i jakich kwalifikacji wymagał od Ciebie pracodawca? Mogłabyś napisać, czy wiedza jaka zdobyłaś pozwoliła ci na awans? Czy poleciłabyś tą pracę innym osobom poszukującym pracy?

Elżbieta
@Zuzanna

Awans jest możliwy gorzej z podwyżkami, kasę trzeba ostro negocjować, ale zaczynałam na kredytach, a teraz jestem kierownikiem także jak się chce to można iść w górę.

@Elżbieta

Ja dostałam awans, za realizację planów, podwyżka w podstawie nie była zbyt duża. Nie martwię się tym , co miesiąc biorę premie - dużo większą niż podstawę :)

Zuzanna

@były, piszesz, że praca była stresująca, a Ty jako pracownik niedoceniana. Czy jako osoba z wyższym wykształceniem, odpowiednim stażem i dobrymi wynikami w sprzedaży próbowałaś zawalczyć o awans i podwyżkę? Czy ścieżka kariery w tej firmie jest możliwa do zrealizowania? @rozbawiony, każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii i nie należy od razu podejrzewać, że to kampania wizerunkowa firmy. Każda opinia pozytywna, czy też negatywna jest ważna i pozwala przybliżyć realia funkcjonowania firmy.

@Zuzanna

Oczywiście, że próbowałam , jak wielu innych pracowników, ale z calym szacunkiem - jeżeli okazuje się, że masz większą wiedzę i kompetencje, niż Twoj przelozony, to jak masz o to zawalczyć ? W KS KR zawsze odpowiadal pracownikom ze nie ma takiej mozliwosci, za pol roku , zrob wyniki kolejne pol roku .... Ludzie, niestety nie jest to firma, o którą biją się pracownicy ...

Kajra
@Zuzanna

O awans cięzko w tej firmie ale podwyżkę można wypracować. Jenak stres towarzyszy ci codziennie, ale można się dużo nauczyć jesli chodzi o finanse.

Iśka
@Kajra

Dużo nauczyć? Stefan jest 100 lat za Murzynami w porównaniu do innych banków, jeśli chodzi o finanse. I nie tylko, bo o pensje też.

Mela
@Zuzanna

Pracuje w Stefczyku a wcześniej pracowałam dużym banku i wcale ta firma nie różni się od innych banków. Można się dużo nauczyć i pensja też jest ok. Praca pod presją jest wszędzie szczególnie w finansach, ale coś za coś. Ja jestem zadowolona.

Zuzanna

@specjalista, dobrze, że firma daje możliwości rozwoju swoim pracownikom i pozwala im awansować. To bardzo motywujące. Czy mógłbyś dodać, czy pracodawca prócz wynagrodzenia proponuje dodatki do wynagrodzenia takie jak pakiet socjalny, szkolenia lub premie? Jesteś zadowolony z pracy i ją polecasz. To ważna informacja dla osób poszukujących zatrudnienia.

Łośsuperķtos

Otrzymalam i zadowolony? ....to sie jest kobietą czy mężczyzną. Awans jest ale jak przez pare lat sie robi plan na odpowiednim poziomie...a I to prawda jak sie chce...tylko ta zasada nie pasuje do tej firmy????????

specjalista

Po dwóch latach pracy zaczynając od najniższego stanowiska - otrzymałam awans na specjalistę (3 z kolei), praca jest trudna wymaga dużego zaangażowania i systematyczności, ale jak się chce to można. Trzeba sprzedawać, ale jest możliwość rozwoju, widzę to na swoim przykładzie. Jestem zadowolony i polecam.

pracownikKasy

Polecam, pracę w Kasie Stefczyka - jasne zasady uzyskania premii.Świetna atmosfera w zespole. Oczywiście praca polega na sprzedaży - jak w każdej innej placówce bankowej. Nie mam złych doświadczeń, pracuję 6 miesięcy - na początku są szkolenia, w oddziale miałam opiekuna , który pomagał mi w każdej kwestii. POLECAM.

rozbawiony
@pracownikKasy

Ojej, chyba ruszyła kampania wizerunkowa pracowników Centrali :) Od razu widać, żenie pisze tego prawdziwy pracownik, bo po pół roku pracy w Stefanie każdemu wysiadają korki i albo kładzie papier na stół, ale przechodzi z tymi cudami do porządku dziennego - ale nikt nie zachwala jak tutaj ;) Pozdrawiamy centralę

Pracuje w KS od pół roku jako Opiekun Finansowy i na razie nie narzekam. Praca jest intensywna, ale jak każda praca w sprzedaży. Premie są na prawdę na wysokim poziomie. Polecam tą pracę dla osób, które lubią pracę w sprzedaży.

Zuzanna

@były, dziękuję za Twoją obiektywną opinię. Rozumiem, że praca była stresująca, ale napisz, czy zdobyłeś w niej odpowiednie doświadczenie jeśli chodzi o pracę w finansach? Czy firma oferowała Ci szkolenia zawodowe, kursy? Podziel się swoim doświadczeniem, przyda się ono innym kandydatom do pracy w tej firmie.

@Zuzanna

Doświadczenie na pewno - takiego hardcoru jak w Stefanie, nie ma nigdzie - pracujesz jako kasjer, sprzedawca pożyczek, ubezpieczeń do kredytów, na życie, samochodowych, makler ( tak to można określić,sprzedając fundusze inwestycyjne, o których nie masz pojęcia, bo na szkolenie wyslali całą 1 osobę z oddzialu). Oczywiście, że praca w tym miejscu mnie uksztaltowała - ale tak jest chyba w przypadku każdego miejsca pracy, bo wszędzie uczymy się czegoś nowego. Przez kilka lat pracy w tym miejscu, miałam solidnie dość kilkakrotnie, myśląc już poważnie o zmianie pracy - jakoś wytrwalam ,bo jestem takim człowiekiem, ale nie dziwię się absolutnie, że ludzie nie wytrzymują, bo poziom zarządzania niestety pozostawia wiele do życzenia. Szkolenia owszem na początku zatrudnienia 2 tyg szkolenia, choć rak naprawdę człowiek uczy się wszystkiego przez pierwszy rok w pracy, bo procedur jest tyle, że nawet KO ich nie znają. Żadnych kursów. Wszystko pod siebie. Uważam, że jest to dobre miejsce na pierwszą pracę, dla osób bez oczekiwań, ponieważ Stefczyk tak ich "przetrzepie", że albo ich to wzmocni i pójdą do innej pracy szczęśliwi bo odczują ulgę, albo wylądują u lekarza z nerwicą.

Zuzanna

@były, rozumiem, że masz mieszane uczucia, co do współpracy z firmą, ale znajdujesz się na forum publicznym dla osób poszukujących informacji o pracodawcach, a także pracy. Twoja obiektywna opinia o warunkach pracy, a także obowiązkach na Twoim stanowisku może dużo wnieść do wątku. Informacje o tym, zainteresują osoby, które obserwują firmę pod kątem zatrudnienia.

@Zuzanna

Firmę polecam więc jedynie na start pracy w finansach, bo kto wytrzyma w Stefanie, da radę wszędzie. Pierwsze pół roku jest najgorsze, potem człowiek trochę mniej się stresuje, choć nie powiem, aby pracownik chodził z przyjemnością do pracy. Polecam negocjować jak najwyższą podstawę, bo premie, choć co miesięczne, to niekoniecznie są - bo trzeba zrobić plan, który jest bardzo duży w każdym oddziale. Nie ma na nic wytłumaczenia - nie skończysz obsługiwać klienta, a za plecami słyszysz dzwoń, dzwoń, ile wydzwoniłeś, ile umówiłeś spotkań, zostań na telemarketing, nie przesadzaj z nadgodzinami, co to jest godzina dziennie. Nie ma taryfy ulgowej nawet dla ograniczonego składu pracowników. KR bez wiedzy na temat zarządzania, dobrzy kierownicy tam nie wytrzymują, albo są zwalniani. ja cieszę się , że mnie już tam nie ma i zmiana pracodawcy to najlepsze, co może być.

Zuzanna

@Alka, mogłabyś przedstawić warunki pracy panujące w firnie? Jaka jest atmosfera i relacje pracownik-szef? Piszesz o kontrolach zwolnień lekarskich pracowników. To chyba normalna procedura, jeśli pracownik nagminnie chodzi na zwolnienia. Dodaj swoją opinię.

Alka
@Zuzanna

Trudno o dobrą atmosferę w oddziale, kiedy kierownik nic nie robi a potem bierze 40% premii za wykonanie planu (czyli na pozostałych 4 pracowników przypada pozostałe 60). A nie, przepraszam, on zarządza. Tak dobrze zarządza, że bez jego zarządzania oddział nie zrobiłby planu bo pracownicy nie wiedzą co mają robić i nie zależy im na premii. Z kolei jeśli zdarzy się tak, że oddział nie zrobi planu to nie wina KO i jego kiepskiego zarządzania tylko pracowników - a przynajmniej tak to jest przedstawiane na odprawach. A co do zwolnień już powiedziałam - niech góra się zastanowi dlaczego pracownicy chodzą na zwolnienia? Może dlatego, że nie są w stanie wytrzymać tego co dzieje się w oddziale? Dlaczego jak pracownik HR jeździ po oddziałach to rozmawia tylko z KO i z nowymi pracownikami a z innymi już nie? Dlaczego nowi nie wytrzymują i często zwalniają się już po 3 miesiącach albo i szybciej? To nie jest tak, że nie chce im się pracować. Kiedyś KR podczas wizyty w oddziale rozmawiał z każdym pracownikiem i to nie przy KO tylko na osobności, teraz wystarcza mu, że porozmawia z KO a ten mówi mu co chce. Nikogo na górze nie obchodzi atmosfera w oddziale dopóki jest robiony plan. Kiedyś nawet jeden z KR tak to ujał - że stosunki w oddziale go nie interesują, ważny jest tylko wynik. I ten KR nadal pracuje.

@Alka

Hahaha myślę że wszyscy pracownicy, nawet Ci byli dobrze wiedzą, o kogo chodzi :D Ł. , na Ciebie też przyjdzie pora , tak jak na O. ! Jestem już byłym pracownikiem i dopiero teraz odczuwam spokój, ale mimo to wierzę, że jak zmieni się kadra kierownicza, to cokolwiek się zmieni.

Do xxx, small i inni piszący z centrali: tej firmie absolutnie nie zależy na pracownikach. To kombinat. Fabryka pożyczek. Albo robisz normę i sprzedajesz ile każą, albo zaczyna się mobing, pozbawianie premii, wyjazdy do biura regionu. To dlatego musieliście sięgnąć po firmę kontrolującą zwolnienia lekarskie, to dlatego prawie wszędzie są braki kadrowe, to dlatego na niektóre rekrutacje nie przychodzi ponad połowa kandydatów. Mam koleżankę w HR i dobrze wiem, jak to wygląda. A będzie jeszcze gorzej.

Mirek
@123

Każda firma sprzedażowa związana z finansami, jest swojego rodzaju „fabryką pożyczek”. O to przecież w tym chodzi, klient szuka środków na mieszkanie czy samochód a my je zapewniamy.Nie ważne czy to Kasa Stefczyka czy bank lub inny pośrednik. Schemat jest wszędzie taki sam, wszędzie będą plany sprzedażowe, obdzwanianie klientów, wypełnianie tabel. Taka specyfika. Akurat w Polsce kontrola zwolnień lekarskich powinna być mocniejsza, u nas wiele osób w dziale chodziło na L4 żeby sobie odpocząć w domu – to skrajnie niekoleżeńskie zachowanie.

Alka
@Mirek

Co do kontroli zwolnień lekarskich - lepiej by było, żeby góra zastanowiła się nad tym dlaczego ludzie chodzą na zwolnienia i zrobiła coś, żeby to się zmieniło a nie kontrole na potęgę. A co do specyfiki pracy - mobbing też do niej należy?

Zostaw merytoryczną opinię o STEFCZYK FINANSE S.A. - Gdynia

• Jak się pracuje w STEFCZYK FINANSE S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy STEFCZYK FINANSE S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 47.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w STEFCZYK FINANSE S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 28, z czego 6 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy STEFCZYK FINANSE S.A.?

Kandydaci do pracy w STEFCZYK FINANSE S.A. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

STEFCZYK FINANSE S.A.