Kasa Stefczyka (Stefczyk Finanse S.A.)

Opinie o STEFCZYK FINANSE S.A.

Były

Praca w skok... Stefana. Ogólnie można dużo się nauczyć, Ale kosztem rodziny i zdrowia. Zarobki dobre kiedy masz premie bo kiefy jej nie masz to zarabiasz Max 1700 na rękę, przy tak odpowiedzialnej pracy gdzie jesteś kasjerem, doradca, ulotkarzem i czasem chodzisz do NORMALNEGO banku po pieniądze Stefana bo w Stefanie się skończyły Haha. A niech cię po drodze zabija bo przecież latasz co drugi dzień do banku z banku i spowrotem z torebka zaznaczam torebka pełna kasy wziętej z banku Haha. Przychodzisz wpłacasz kasę i albo dzwonisz do klientow z baz które są milion razy orzedzwonione albo idziesz .... na ulotki lub z gazetami na dzielnie i rozdajesz ludziom, a nóż kogoś przeprowadzisz do oddziału i wciśniesz kredyt z prowizja 30 procent oprocentowaniem 10 procent i ubezpieczeniem. Jak tego nie zrobisz to robisz milion raportów w exelu i wyjaśniasz czrmu nie zrobiłaś, ewentualnie jak masz już wyższe stanowisko bo sobie na nie zapracowałes to jak planu nie zrobisz to znów będziesz na stanowisku które miałeś przed awansem- takie sztuczki motywacyjne przełożonego, czasem tez musisz jeździć do klientow do domu i prosić ich aby przyszli podpisać umowę bo np nie odbierają telefonu, ewentualnie możesz chodzić tez z windykacja do klientow którzy nie płaca rat i narażać swoje bezpieczeństwo bo przecież taki niepłacący moze ci przyj@€&jebać. Tak o to sztuczki. Ogólnie w soboty nie pracujesz chyba ze oddział nie ma planu i o sobocie pracującej dowiadujesz się w piątek ;)tak w piątek najczęściej pod koniec dnia ;) hihihi. Także polecam dla tych co są zwyczajnie SAMI kawalerzy panny bezdzietni single - ogólnie ludzie którzy nie maja do czego wracać do domu lub nie maja przyjaciół czy zajęć poza praca i własnego prywatnego życia- to miejsce dla was bo co dzień będzie UE dostawać w nadgodzinach, a jeśli będziecie chcieli je odebrać kiedy chcecie to zapomnijcie o takim przywileju o ile odbior nadgodzin jest w stefczyku przywilejem! Pozdrawiam - były pracownik z 3 letnim stażem

Tyska
@Były

dzieki za info za tydzien mam rozmowe w sprawie pracy w Stewczyku ale chyba nie poje nie podejme tam pracy kosztem rodzinny...Pozdrawiam

Marko
@Były

W każdej instytucji, która zajmuje się finansami tj. banku czy firmie która pośredniczy w kredytach jest konieczność „tabelkowania” czyli wypełniania wielu exceli, jedne bardziej potrzebne, inne mniej. Taka to też specyfika, że trzeba dzwonić i namawiać, często w wyeksploatowanej bazie danych. W Kasie Stefczyka i banku gdzie pracowałem było podobnie. Nie ma co narzekać, zawsze można poszukać innego sektora rynku. Pamiętajcie sprzedaż zawsze wiąże się z namawianiem, który może przybierać różną formę.

Kinia
@Były

Ja pracuję od ponad roku w Stefczyku i przyznam, że na początku było mi ciężko wszystko ogarnąć, szczególnie, że nigdy nie pracowałam w finansach. Dużo procedur i duża odpowiedzialność, ale trafiłam do świetnego zespołu i zaangażowanego kierownika. Szkolenia nad morzem bardzo dużo mi dały, jak również sama nauka w oddziale. Jeśli chodzi o pracę w soboty to u nas od roku było tylko 6 i nie wszyscy przychodzą w soboty. Działania mikro to podstawa w każdej sprzedaży, ale u nas każdy ma swoje sprawdzone działania i je realizuje. Jeśli zaś chodzi o raporty, to już wszędzie one są i jeśli robi się wszystko, żeby realizować plan, a mimo to nie wychodzi to przecież nikt nikomu głowy nie urwie :) trzeba napisać co się zrobiło i wyciągnąć z tego wnioski na przyszły miesiąc.

wieloletni pracownik
@Kinia

"... jeśli robi się wszystko, żeby realizować plan, a mimo to nie wychodzi to przecież nikt nikomu głowy nie urwie :) trzeba napisać co się zrobiło i wyciągnąć z tego wnioski na przyszły miesiąc." - może i głowy nie urwą ale będą suszyć głowę człowiekowi, i niestety nie jest tak jak piszesz, bo jak plan nie idzie to zawsze jest twoja wina, mimo, że się starasz, robisz wszystko aby ten plan zrobić, m.in.: siedzisz po godzinach, wychodzisz z ulotkami, przychodzisz w sobotę i wiele innych rzeczy to i tak powiedzą, że za mało się starałeś, że to twoja wina, że planu nie masz - to w tej pracy jest najgorsze, bo niestety z klientów stałych już nic nie da się wycisnąć a nowych niestety nie ma i skąd brać klientów?!?!jak i z czego zrobić ten plan?!?!

Borys45
@wieloletni pracownik

W naszym oddziale rzeczywiście plany są mocno wyciągnięte w górę, ale nie w takim sensie że nie do zrobienia. Jak merytorycznie uzasadnisz, dlaczego nie wyrobiłeś planu to jest to z reguły przyjmowane. Trzeba tylko rzetelnie opisać, jakie dodatkowe czynności się robiło, aby osiągnąć założone wskaźniki. Zresztą zauważyłem, że jak naprawdę tych telefonów zrobiłem więcej i ulotkowania to efekty były. Może i nie bardzo spektakularne ale jednak.

Karol30
@Były

Nie zgodzę się, że praca w Kasie Stefczyka to robota jak piszesz dla singli. Wszystko zależy od tego jaką pozycję sobie wypracujesz. Tak właśnie i to „wypracujesz” w pełnym tego słowa znaczeniu. Nie jest łatwo awansować, ale dla zaciętych są duże szanse na zarobki naprawdę przyzwoitych pieniędzy. Chodzenie samodzielne po kasę po kasę do innego banku? Absolutnie w to nie wierzę, to już nie te czasy. Nikt sobie nie pozwoliłby na takie ryzyko, żeby z torebką bez ochrony iść po kasę. Fakt czasem o pracy w soboty dowiadujemy się na ostatnią chwilę, ale zawsze udaje się z kimś zamienić. Jednak z reguły soboty są wolne, co nie jest takie oczywiste w tego typu instytucjach.

zxcdcfd

Skok Sfefczyka rok zatrudnienia 2015. Rekrutacja: rozmowa z panią kierownik HR + z kierownikiem oddziału, w którym ubiaga się o pracę. Jeśli zostało się wybranym, kolejny krok to 2 tygodniowe szkolenie we Władysławowie. Ludzie zebrani z całej Polski. Szkolenie dość intensywne, zawierające dużo wiedzy, dla osób które nigdy nie pracowały w dziale finansów. Wielki plus to spotkanie ludzi z różnymi doświadczeniami i dzięki rozmowom można było dowiedzieć się bardzo ciekawych rzeczy nt.pracy w innych bankach itp. (ale to już w czasie wolnym po zajęciach ;) ). Na końcu szkolenia test sprawdzający wiedzę teoretyczną i praktyczną (praca na systemie jaki jest w SKOKu). Po pomyślnym zaliczeniu egazminów, o których mowa powraca się do oddziału i zaczyna się praca... zakres obowiązków każdy zda i zdaje sobie z nich sprawę. Przede wszystkim to: plan, obsługa klientów, telemarketing, pozyskiwanie nowych klientów w rózny sposób (łacznie z roznoszeniem ulotek) i jeszcze raz plan! Jednym odpowiada taki system pracy innym nie. Zarobki? Zatrudniając się w 2015r. w miasteczku do 20 000 mieszkańców na stanowisku opiekuna finansowego to 1530zł netto + oczywiście premia o ile udało się zrealizować plan ;)

Grzegorz

do @ Skoro tak myślisz, trzeba było samemu startować na regionalnego! Dlaczego przez lenistwo pracowników mam tracić pieniądze, które mi się należą? Na rozmowie każdy opowiada, jak to nie sprzedaje, a potem się dziwi, że traci regulaminówkę bo nie zrobił planu. Plany to obowiązek, jak ich nie robisz to nie przynosisz firmie zysku! Dodam jeszcze, ze bycie regionalnym to nie tylko tabelki, to praca nad tym, zęby oddziały miały pełny skład, żeby mogły funkcjonować, żeby pracownicy mogli dobrze zarabiać... ale co ja mam tłumaczyć skoro Ty wiesz swoje.

K.L.
@Grzegorz

Zejdź na ziemię :-)

Zuzanna

@kinia wątek dotyczy oddziałów Kasa Stefczyka w Warszawie, najlepiej poszukaj wątku dotyczącego Krakowa lub jak go nie ma to załóż, bo tu raczej zaglądają osoby zainteresowane pracą w Warszawie i możesz nie uzyskać satysfakcjonującej Cie odpowiedzi na zadane pytanie.

kinia

czy jest tu ktos z krk i moze mi powiedziec jak wyglada praca w centrum miasta?

Zuzanna

@Szczeraprawda wspominasz, że kiedyś zespół w firmie był stały, a obecnie większość pracowników to osoby z krótkim stażem. Co w firmie uległo zmianie? Co wpłynęło na to jak wygląda obecna sytuacja?

Zuzanna

@ona89 zastanawiasz się nad rekrutacją do firmy? Myślę, że w wywiadzie, którego udzielił nam Wiceprezes firmy znajdziesz przydatne informacje. http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,772745,wywiad-krzysztof-lewandowski

ona89

Hej.ile zarabia doradca klienta w skoku?Mam na myśli sama podstawę. Ile jest etapów rekrutacji?

doris

@bożena ja się właściwie nastawiam właśnie na solidną pracę. A jakie do tej pory odbyłaś szkolenia? :)

bożena

@beata wszystko zależy tak naprawdę od Ciebie i od Twoje motywacji i wysiłku jak włożysz w pracę. Pracuję w Stefczyku już od dwóch lat i nie powiem, że jest różowo, trzeba pracować i to ciężko. Ale przynajmniej pensja na czas, czasem premia też wpadnie, a i jakieś szkolenie raz na jakiś czas się trafi.

@

Do @Grzegorz Tak mój drogi wiem swoje bo przepracowałam w tej firmie ponad dekadę więc wiem jak to wygląda. Wiem kto co robi i czym się zajmuje. Funkcja KR polega na rozsyłaniu tabelek, dreczeniu sprzedawców, donoszeniu na nich do dyr, straszeniu itd. To tak w skrócie. Nigdy bym na takie stanowisko się nie szarpnęła bo to stanowisko porażka. Pomocy żadnej z Waszej strony. Przetrwałam niejednego Kr. Znam swoje obowiązki wiem co do mnie należy. Dla twojej informacji plany realizowalam. Ja podpisując umowę o pracę wiele lat temu też nie spodziewałam się ze sprzedawanie polega na rozdawaniu ludziom na ulicy pączków, ciastek, kwiatków itd i lataniu po mieście z ulotkami, nie na to się pisałam, a to są wszystko Wasze regionalnych wspaniałe pomysły. Wszystko to robimy a potem obsluchujemy ze efektów brak. Na szczęście już nie muszę tego robić. Teraz pracuję w innej normalnej firmie i mam wreszcie święty spokój! I wynagrodzenie godziwe którego nikt mi nie uwala i nie straszy ze uwali. A Ty jak chcesz zarabiać to tez weź się do roboty zamiast dręczyć ludzi. Umów klienta, sprzedaj pożyczkę, pokaz jak to się robi a nie zasłaniaj się że nie od tego tutaj jesteś. Masz być pomocny. Więc pomagaj. Plan oddziału to również twój plan. Premię to każdy potrafi zabrać.

small

Oczywiste jest, że najpierw zatrudnienie odbywa się na okres próbny @koro, bo przecież najpierw chcą sprawdzićc czy kandydat będzie odpowiadał wymaganiom, a jak później jest normalnie zawierana umowa to dobrze przecież o nich świadczy. Zależy im na pracownikach.

@

@Grzegorz, @Gabi widzę ze KR zaszczycili swoją opinią to forum. Tak tak przyklaskujcie sobie nawzajem jak to jest super i jak to sprzedawców trzeba poganiać. W końcu wasza praca polega tylko na rozsyłaniu tabelek wiec trzeba jej bronić bo kto was zatrudni...

Grzegorz

Osoby, które piszą o wyzysku i ciśnieniu na sprzedaż chyba pomyliły adresy. Pracujecie w firmie sprzedażowej, na stanowiskach sprzedażowych i właśnie za sprzedaż jesteście rozliczani! Nie umawiacie spotkań, nie sprzedajecie, nie robicie planów, a potem dziwicie się, że tracicie premie regulaminowe. Coś za coś! W jakiej firmie kierownicy respektują głupie tłumaczenia, że klient nie chce pożyczki, że nie przyszedł na spotkanie. Nie odbiera telefonu, to dzwoń aż odbierze. Za to dostajesz wypłatę i jeżeli ci się to nie podoba to znajdź inną pracę. Kontrola zwolnień lekarskich to świetny pomysł, jedna z drugą zastanowią się, czy chodzić po lekarzach i prosić o zwolnienia czy lepiej po prostu zabrać się do pracy. Masz wyniki to zarabiasz, nie masz, to zastanów się, czy się do tego nadajesz. Nie każda praca jest dla każdego.

Pablo

Rzeczywiście dają umowę o pracę. Płacą za czas szkolenia (w końcu to okres umowy o pracę). Dodatkowo, pozwalają korzystać z toalety i wody w oddziale... Hahahahaha... Żyjemy w 21 wieku i naprawdę umowa (przy tym zakresie odpowiedzialności) jest czymś niezwykłym? Rzeczywiście, fakt, że jest umowa o pracę, to chyba jedyny plus pracy w Stefczyku. Odradzam, szczególnie na Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu. Rekrutacje na okrągło, rotacja jak na karuzeli. Ja się uwolniłem i odżyłem, choć do decyzji dojrzewałem ponad rok.

ElkaTabelka

Kasa Stefczyka to firma, z którą niczego nie da się porównać. Pracowałam nawet we franczycie prywatnego banku i takiego wyzysku klientów tam nie było. Stefczyk to dojenie - bezczelne dojenie - emerytów i rencistów. Musisz ukrywać koszty, dokładać niepotrzebne ubezpieczenia które podsuwasz klientowi do podpisania, a jak wypłacisz coś taniej niż możesz (czyli nie najdrożej)musisz tłumaczyć się regionalnej. Dramat!

sasha

a co z referentami bo ja wlasnie dostala tel z propozycja rozmowy kwalifikacyjnej na stanoiwsko referenta ds obslugi biura makroregionu i zastanawim sie czy warto..

Olek

MOja żona pracuje w Skoku od 2 lat i od samego początku zaproponowali ejj umowę.

malwina

@wiktoria umowe o pracę w Stefczyku dostajesz na wejściu.

@kreatywny Nie pojawia się żadna oferta? Jest ich mnóstwo! Pisze o tym koleżanka powyżej. Ostatnio zaczęli nawet płacić pracownikom za polecanie kandydatów, ale i to nie daje rezultatów. Pamiętam jak szukali kandydatów do mojego oddziału - dziesięć osób umówionych, przychodzi jedna. Regionalna i haerówka cały dzień piją kawę i robią wielkie oczy. Zadowolenie klientów w tej firmie nie ma znaczenia. Liczy się zysk. Zysk firmy. Premie kierownictwa. Sprzedaż coś, co opłaca się klientowi, dostajesz ochrzan od regionalnego, że nie przynosisz mu przychodu. Klienta masz wycisnąć jak cytrynę. Spędziłem tam wiele czasu, mam znajomych którzy dalej tam pracują. Wiem co piszę.

Zostaw merytoryczną opinię o STEFCZYK FINANSE S.A. - Gdynia

• Jak się pracuje w STEFCZYK FINANSE S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy STEFCZYK FINANSE S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 47.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w STEFCZYK FINANSE S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 28, z czego 6 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy STEFCZYK FINANSE S.A.?

Kandydaci do pracy w STEFCZYK FINANSE S.A. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

STEFCZYK FINANSE S.A.