Opinie o Volvo Polska w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Volvo Polska. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Volvo Polska o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja samochodów ciężarowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Volvo Polska w Wrocław

Gonzo

Szwedzka firma Volvo promuje zboków LGBT+ więc się tam nie wybieram.

Przemysław
@Gonzo

Myślisz, że podejście firmy Volvo jako całej marki do sprawy związków tak zwanych LGTB powinno mieć wpływ na postrzeganie przez nas tego miejsca pracy? Pamiętaj, że filie, które zbudowane są w Polsce, niekoniecznie mogą mieć podobne stanowisko, jak przedstawiciele firmy Szwedzkiej, która jest siedzibą główną.

@Gonzo

LGBT to jeszcze nic - są wprowadzane szwedzkie święta! Procesja z okazji dnia świętej Łucji? To była największa żenada w Volvo!!!

Szwecja
@Gonzo

I prawidłowo, pisowskich zacofańców nie potrzeba w międzynarodowej firmie, bo tylko szkodzą. Siedźcie sobie dalej w tym waszym Polskim średniowieczu.

@Szwecja

Na szczęście wy jesteście mniejszością w całym volvo 2% na świat, także w piwnicach dalej będziecie :))

Dudi

Pracy dużo i obowiązków, płaca zanizona do wymagań.

Witam a co Volvo sadzi o Vooom?

Staż - HR

Witam, Jak wyglada sytuacja ze stażami? Jakie są zarobki i czy jest później szansa na podpisanie normalnej umowy? (oferta stanowiska specjalisty) Czy jest szansa czegoś się nauczyć, jak wygląda rozmowa? Dziękuję za odpowiedź

Pracownik Biurowy

Również byłem na rozmowie na stanowisko logistyczne, nie byłem już wtedy pracownikiem volvo. Moim skromnym zdaniem ,wymagania mocno wygórowane a sama rekrutacja to ściema,czyli prawdopodobnie mają już gotowego kandydata a zaproszą parę osób na zasadzie przykrywki. Typowe zagrywki korporacji. Pozdro.

Leszno

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w Volvo Polska. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

Robert

Na produkcji tylko na papierze, chyba że rozwojem dla Ciebie jest to że z miesiąca na miesiąc przybywa Ci tylko obowiązków.. :)

Krętacz

Założymy się :)

Beata

Na jednym z serwisów ogłoszeniowych znalazłam informację na temat aktualnych ofert pracy. Czy ktoś z użytkowników aplikował ostatnio do Volvo Polska? Aktualne ogłoszenia można znaleźć także za pośrednictwem oficjalnej strony firmy. Podaję link: https://www.volvogroup.pl/pl-pl/careers.html @Bary, doprecyzujesz swoją wypowiedź? Co masz na myśli?

Bary
@Beata

Miałem na myśli , że twoje potrzeby i twojej rodziny są nieważne tylko dobro i interes volvo jest no.1.

Marzenia
@Bary

Nie zgodze sie, pracuje tu juz 6 lat i jest mi dobrze, a moje potrzeby sa wazne. Mam fajnego przelozonego i fajnych kolegow. W kazdej pracy sa minusy, ale wszystko da sie zalatwic rozmowa.

@Marzenia

Skoro dobre słowo jest dla Ciebie ważniejsze od dobrej płacy... którą w innych firmach na rynku dostaniesz bez problemu. Jesteś niedojdą życiowym. Przez 6 lat stawki na rynku urosły nieraz i po 100%, w stosunku do tego co zarabiasz w Volvo, po tylu latach pracy. Dobry niewolnik, dobry volvoniewolnik.

Nogad
@Marzenia

Czy to jest żart? Ludzie piszą tu że po 16stu latach zarabiają nie cale 3 tys na rękę. Więc jakie Ty możesz potrzeby zaspokoić? Chyba że mieszkasz na kącie u mamy.

@Marzenia

Taa, w tym bajzlu bez przed godzin to lepiej się w markecie nawet zarabia, na szczęście na mnie też już nastała pora :) 6lat pracy 3600 buaghaha

Kris

Witam Ile zarabia na początek monter sklejki i wykładzin mam rozmowę za kilka dni s czytałem sporo różnych dziwnych opinii Proszę o konkretną odpowiedź

@Kris

Różnie, nie masz jednej stawki. Na stawkę jaka Ci zaproponują ma wpływ czy wcześniej pracowałeś i ile na podobnym stanowisku. Musisz mieć to udokumentowane. Stawki były 3000-3600 brutto. Oni proponują mniej, sam musisz walczyć o więcej. Po pół roku przy zmianie umowy podwyżka, o 50 zł

....

Chciałbym się dowiedzieć jakie stawki mają spawacze ???? z góry dziękuję za odpowiedź ????

Beznadziejna dziewczyna na recepcji. Straszą te dziewczyny...słaby zasób słów, zero kompetencji i brak konkretnych odpowiedzi na zadane pytania.

@Marta

A która?

Witam, Chciałabym aplikować na stanowisko Lider Kontroli Jakości Materiału, jednak w ogłoszeniu nie ma w ogóle podanych informacji na temat warunków pracy. Czy byłby ktoś w stanie określić czy praca jest zmianowa, bardziej biurowa czy może produkcyjna oraz jakich mniej więcej można oczekiwać zarobków?

Kalibracja

Chcę się dostać na Kalibrację w Volvo. Jakie tam są stawki i jakie opinie o tym dziale?

Pracowałem w firmie Volvo i chciałbym się podzielić doświadczeniami, jakie wyniosłem pracując w tej firmie. Od razu chciałem zaznaczyć, że pracowałem na dziale produkcji. Dla zainteresowanych jakich zarobków można oczekiwać, dla początkujących pracowników nie mających doświadczenia jako monter oferują od 2800-3200 brutto, jako elektromonter 2900-3300 brutto, dla tych z doświadczeniem podejrzewam że nieco więcej, ale na pewno nie więcej niż 3500 brutto. Z tego co udało mi się dowiedzieć od pracowników tam pracujących, nawet po 15 latach pracy w tym zakładzie mają 3000 netto i to nie wszyscy, oczywiście ci co podlizują się liderom mają trochę więcej. Mogą wypowiedzieć się tu także pracownicy którzy pracują na przedgodzinach i mają z tego tytułu większe wypłaty, ale umówmy się już same przedgodziny to chory temat. Zaczynając prace od 2:30 nie można mówić o normalnym życiu, i z tego tytułu nie idą też jakieś niewyobrażalne pieniądze. Dla tych co mają rodziny radzę szukać gdzie indziej pracy. Praca zdecydowanie dla tych naprawdę niewymagających pod względem finansowym. Już sam fakt , że firma zatrudnia naszych sąsiadów ze wschodu(Ukrainy), świadczy o firmie. Pracowałem w tej firmie niedługo ale rotacja w tej firmie jest ogromna. Nowi pracownicy pracują miesiąc, czasem dłużej a czasem nawet po paru dniach uciekają . Ogłoszenia na pracuj.pl wiszą cały czas, zainteresowani mogą się temu tematowi bliżej przyjrzeć. Jedyny plus tej firmy to to że płacą na czas( oczywiście w tych czasach powinno być to oczywiste), opieka medyczna jest w porządku, jest multisport . Ale to mają również inne firmy , oczywiście nie wszystkie ale większość. Tym czym tak Volvo się reklamuje, czyli monterzy pracujący min 10 lat w firmie, w rzeczywistości są to pracownicy w podeszłym wieku, albo ci co przeszli z Jelcza. Przyjacielską atmosferę można włożyć między bajki, oczywiście zależy na jakich ludzi się trafi. Ogólnie praca nie wymagająca, na produkcji naprawdę duuuża monotonia, a w powietrzu daję się wyczuć że jest się tylko numerkiem. I naprawdę negatywne opinie na tym forum to nie żadne wymysły tylko opinie ludzi którzy tam pracowali lub pracują. Ale jeżeli chcesz się przekonać jak jest naprawdę nie ma problemu volvo przyjmie cię z otwartymi rękoma, złudzenie porządnej firmy na rozmowie kwalifikacyjnej jest naprawdę duże . W zasadzie na renomie marki Volvo firma jeszcze jakoś funkcjonuje a niczego nie świadomi ludzie nie zaglądający na takie fora jak to przychodzą, przekonują się jak jest i odchodzą. Kończąc już (tak wiem trochę się rozpisałem ;) ), pisząc moją opinię chciałem po prostu uświadomić niektórych, aby zastanowili się dobre parę razy zanim zdecydują się przyjść do tej firmy. Czas który będziecie musieli zmarnować na pracę w tej firmie, lepiej przeznaczyć na chodzenie na rozmowy rekrutacyjne do innych firm znaleźć coś innego o lepszej renomie szczególnie dla tych co mają już jakieś doświadczenie. Wysyłając samo cv możecie być pewni że do was zadzwonią, a jeżeli odpowiadają wam takie warunki pracy jednocześnie możecie już być pewni pracy w tej firmie. Zapotrzebowanie mają naprawdę duże, ze względu na tą rotację.

Sofokles

Ja jeszczę pracuje ale to już nie długo . Cała twoja wypowiedz to sama prawda o tej firmie, nie polecam.Praca tylko dla mało ambitnych.

Również tam pracowałam i w 100 %potwierdzam. Do tego wszechobecne ponizanie nowych pracowników przez starych wyjadaczy. Lider nie robi nic bo taki sam szma... z jak co niektórzy. Bez pozdrowien dla tapicerni. Potem dziwią się że rotacja jak cholera i wiecznie brakuje im pracowników na te stanowisko

Mirosław

Niepokojące jest to, co napisałeś o relacjach na linii nowy-stary pracownik. Wiesz może, czy nowo zatrudnione osoby starały się rozmawiać na ten temat z szefostwem firmy i poruszyć kwestię złego traktowania przez starszych pracowników? Jest to poważna sprawa, dlatego mam nadzieję, że wyjaśnisz, czy były interwencje pracodawcy w tej sprawie.

@Mirosław

Tam nie lubi się osób które próbują zawalczyć o normalność, stajesz się od razu wrogiem wszystkich. Sprawy są zamiatane pod dywan, a z Ciebie robi się glupka. Podejrzewam że niejedna osoba potwierdzi moje słowa

Mirosław

Rozumiem. Dziękuję za wyjaśnienie. W takim razie chyba lepiej nie narażać się pozostałej grupie pracowników. Próbuje znaleźć pozytywy pracy w firmie Volvo Polska. W swojej wypowiedzi przedstawiłeś negatywne kwestie związane z pracą w tym miejscu, dlatego ciekawi mnie, czy w Twojej ocenie są jakieś pozytywne aspekty, o których warto by było napisać? Zachęcam Cię do dalszej aktywności. Swoimi odpowiedziami bardzo nam pomagasz.

Były tapicer

Pamiętam taka dziewczyne co chciała piersi pokazywać żeby za nią wykonywano pracę, do tego cały czas płakała liderowi i skarżyła na innych, ta droga nie przyniosła efektu to obrazona na wszystkich odeszła z pracy, w ostatni dzień poszła do związków zawodowych i nawymyslala bzdur na ludzi żeby się zemścić, wygląda mi że to ty, nie jest to obiektywna opinia, ludzie stamtąd odchodzą bo praca jest jedną z najcięższych i najtrudniejszych do nauczenia w tej firmie

Weronika
@Były tapicer

Rozumiem, że nie zgadzasz się z opinią "Byłego pracownika" o pracy w Volvo? Z jakimi konkretnie kwestiami mógłbyś polemizować, oprócz rotacji? A może są też takie, z którymi jednak mógłbyś się zgodzić?

Elosxka
@Były tapicer

Ta dziewczyna pracuje teraz w Bombardierze, ciekawe czy tam też się nadstawka ;D

Xxxx
@Elosxka

Czytam to i aż nie wierzę, pracuje już kilka lat w Volvo, na tapicerni też już trochę i nigdy nie było tam dziewczyny która pokazywała,, cycki'' czy się nadstawiala. Nie wiem komu zależy na zepsuciu czyjejś opinii, ale zdaje mi l się że lider gdyby była taka sytuacja to powinien zareagować. Nie reagował bo nie było takiej sytuacji. Ja wiem ze praca jest ciężka, ale nie oczerniajmy się nawzajem. Po prostu piszmy prawdę!

Jako kandydat do Volvo na stanowisko IT (starszy programista) muszę przyznać, że standardy sięgają dna. Rozmowa wstepna przez telefon, zwykle pytania o doswiadczenie, a te mam dosc bogate i idealnie pasujące do pozycji na którą kandydowałem. Po tym otrzymałem informacje, ze skontaktują się w ciagu paru dni z decyzją tak/nie czy dalej zaprosić mnie na rozmowę. Minęło pare miesiecy, a kontakt ich strony oczywiście się urwał. Firma może dobra dla świeżych absolwentów, ale chyba liczy, że starsi specjaliści/liderzy techniczni będą tam pracować za grosze.

@Kandydat

Firma nie zatrudnia nowych, zapełnia braki np. stażystami, taką mamy politykę. Dziękujemy za zainteresowanie.

@Kandydat

To jest klasyczne podejście z Comarchu - każdego pracownika jesteś w stanie zastąpić skończoną n-wykładniczą liczbą studentów. Student jest po prostu tani - dokładnie tak jak Volvo. Jesteś dla nich za drogi. To dobrze o Tobie świadczy. Niestety o tej firmie nie można wiele dobrego powiedzieć.

Dziewczyna

Na jakie mniej więcej zarobki może liczyć osoba znająca język szwedzki na poziomie B2? Interesuje mnie administracja/księgowość.

@Dziewczyna

Gdziekolwiek się nie zatrudnisz w Volvo to będą SŁABE zarobki. SŁABE na tle całego rynku.

Wizjo

Jest goodi. Cele są dalekie od ambitnych, więc można pożyć a na home office odetchnąć od korpo zgiełku. Na B2B płacą dobrze.

Weronika
@Wizjo

Nie wiem, jak właściwie zinterpretować Twoją wypowiedź. Ale na razie skupię się może na jednej kwestii. Wspomniałeś, iż na "home office" można tam odpocząć od korporacyjnego zgiełku. Czy mam zatem przez to rozumieć, że Volvo umożliwia swoim pracownikom pracę częściowo zdalną? Powiedz mi coś więcej na ten temat.

Wizjo
@Weronika

@Weroniko, Tak, jest dobrze i dobrze interpretujsz home office ;-)

rgerg

jakie zarobki dla techników?

Worker

Omijać tęczową firmę Volvo promującą (usunięte przez administratora) LGBT.

Konstantynopolitańczykiewiczów

Praca na produkcji jak każda inna. Doświadczenia żadnego nie uraczysz chyba że suwnica z poziomu zerowego oraz sapowski elektryk dla Ciebie to max. Zarobki jak na Wrocław i firmę produkująca produkty klasy premium gorzej niż mizerne. Z całym szacunkiem dla pań i panów w handlu Biedronka i Lidl podobnie płacą. Polecam tylko komuś na start żeby w papierach dobrze za jakiś czas wyglądało. No i wszechobecne wdupowłastwo. Hasło na Lini dla wybranych pracowników "nie ma takiej (usunięte przez administratora) do której by nie wszedł". Pozostali chętni do pracy to tak jak pisali przedmówcy lepiej się że trzy razy zastanowić.

Były pracownik 1

Cześć, Praca jako technik - nie polecam, niekiedy szukają ludzi z doś. tech, a obowiązki takie jak : patrzenie jak autobus przejeżdża ze stacji na stacje, wywieszanie planów, i zbieranie śmieci po autobusie, dzwonienie do liderów żeby wypełnili książkę wozu.Nie zrobią ci żadnych dostępów do systemów typu: rysunek tech, plany produkcyjne, części itp. ( z takimi obowiązkami nigdy się nie wybijesz w górę, a jest tez duży problem znalezienia lepszej pracy jako inżynier. Pisze to dlatego żebyście uważali na przyszłość i podejmując decyzje zastanowili się dobre 3 razy!!! ( na rozmowach kłamią, i oszukują)!!!! Sama produkcja = pchanie autobusów do przodu tylko żeby wyrobić plan, bardzo duży problem z częściami na czas, dlatego autobusy wyjeżdżają prawie puste w środku. Żadnych zasad Lean Manufacturing, jakości, także za dużo nie można się nauczyć. Pozdrawiam, Były pracownik

Natalia
@Były pracownik 1

Trzeba powiedzieć, że przedstawiasz nam w niekorzystnym świetle tego pracodawcę. Jednak Twoja opinia dotyczy pracy jako Technik - niewykluczone zatem, iż, jeśli chodzi o inne profesje, sytuacja wygląda nieco inaczej. Nie wspomniałeś nic na temat zarobków, a to dosyć istotna kwestia. Jak zatem przedstawia się poziom zarobków w Volvo Polska? Jest na dobrym poziomie?

Zostaw merytoryczną opinię o Volvo Polska - Wrocław

• Jak się pracuje w Volvo Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Volvo Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 42.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volvo Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 5 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volvo Polska?

Kandydaci do pracy w Volvo Polska napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Volvo Polska
2.2/5 Na podstawie 289 ocen.
  • Mydlana 2
    51-502 Wrocław