IKEA Retail

Opinie o IKEA Retail

nvm

Witam, czy obowiazuje tylko umowa o prace czy można na umowe zlecenie także pracować?

s.

Są gorsze miejsca, ale tendencja spadkowa. Pracowałam na Targówku. Odeszłam ze względu na to, że pracodawca nie doceniał stażu i zaangażowania i na start nowi ludzie (którzy i tak uciekali po kilku miesiącach) dostawali więcej, jest to krzywdzące więc znalazłam nową prace. Odpoczywam. Podwyżki są, jeśli na prawdę robisz więcej niż powinieneś, zazwyczaj 1zł brutto. Ale nowi dostają na start więcej. Opłaca się odejść i zatrudnić jeszcze raz. Na Targówku najgorzej mają w dziale obsługi klienta. Kolejka, stres, kierownik zmiany, który nie podtrzymuje ich decyzji. Klienci robią z nimi co chcą. Na działach sprzedażowych jest w miarę, poza działami na dole na których czeka cie cięzka fizyczna praca, dział dekoracyjny nie mam wiedzy i doświadczenia. Sami kierownicy wsparciem dla pracowników nie są. Wartości IKEA to temat szeroki, moim zdaniem dawno sie to rozmyło i do ikea przyjmują wszystkich. Warunki finansowe gorzej niż w LIDLU 20zl/h ale nowi dostają często 23/h bo nikt nie chce przyjsc do pracy i nie ma wyjscia. Obiecane premie roczne to fikcja, można stawać na uszach, ale od 2 lat brak pramii bo założone cele są z kosmosu. Inaczej jest traktowane Service Office bo podejmuje decyzje. Zarabiaja 3 razy więcej niż w sklepach i dostają pramie. Wszyscy podejmują decyzje a sklepy dodatkowo biorą na siebie skutki tych złych decyzji, ktore podejmuje Service Ofiice. Logistyka, zgrany zespół, ale wiele osób odeszło kiedy zabroniono robić nadgodziny, a z pensji etatowej w IKEA ciężko się utrzymać mając rodzine na utrzymaniu. Życie przykładowo w Lublinie jest tańsze niż w Warszawie a zarobki te same. Sercem firmy byli ludzie. Byli, bo pojawiają sie przypadkowi ludzie, którzy chcą się na chwile gdzieś zahaczyć a doświadczeni, zaangażowani czuja się niedocenieni wiec odchodzą. Nie zniechęcam i nie zachęcam. Są gorsze miejsca, ale ci którzy odeszli nie płaczą a wręcz przeciwnie bo odżyli Moje sugestie dla IKEA: podwyżki dla Warszawy, docenienie starych pracownikow (pole do popisu dla nich), praca kierownikow na dziale ramie w ramie z pracownikami, Lubię atmosferę w IKEA za: Wszyscy mówią sobie cześć i gadają ze sobą na tematy codzienne. Nie do każdego kierownika można pójść i powiedzieć co leży nam na sercu, ale część z nich to fajni ludzie.

B

Firma od dluzszego czasu psujaca sie od srodka. Zarobki ok... Ale po kilku latach jak sie dowiesz ile zarabia nowy a ile ty to sie odechciewa. Benefity sa - ale gdzie treraz nie ma tak jak opieki medycznej. Grafik - praca zmianowa, ukladany przez planerki ktore robia tak byle by sie tabelki zgadzaly reszta nie wazne. Jak juz wczesniej ktos pisal o kazdy wolny weekend jesli masz uroczystosc rodzinna musisz sie plaszczyc przed kierownikiem. Grafiki ukladane sa na dwa miesiace wcześniej ze niby benefit dla pracownika ale kiedy cos ci wypadnie np. W grudniu to juz mecz sie sam z zamiana. Jak masz maly dzial możesz nie miec opcji sie zamienic i zaczynaja sie urlopy na zadanie czy l4. Kierownicy nie wychodza z biura, w weekendy prawie zadnego nie ma w pracy. Atmosfera? - w zaleznosci od działu ma ktory sie trafi. Ogolnie praca na chwile dobra. Na dluzej nie polecam. Jak nie umiesz sie podlizywac nie osiagniesz nic.

Mgr inż

Mnie na rozmowie rekrutowała dziewczyna, która dopiero co ukończyła staż....rozmowa trwała pół godziny.... Na rekrutacji byłem jedyną osobą z doświadczeniem w pracy sprzedażowej z meblami, z wykształceniem architekta krajobrazu, projektanta wnętrz, florysty i jeszcze kilkoma dyplomami. Pomimo starań i szczerych chęci nie zatrudniono mnie na sprzedawcę. Lepsi okazali się: księgowa, chłopiec po maturze, prawniczka, student logistyki przyznający się ze nie zależy mu na pracy sprzedawcy, wszyscy obudzili się rano i pomyśleli, że fajnie jest pracować w IKEA, podczas gdy ja składam tam aplikacje od kilku lat , zdobywam doświadczenie i wykształcenie, żeby tam pracować.....

O po co?

Rekruter
@Mgr inż

Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego i nie tyczy się to tylko rzeczy. Za dużo chciałeś na raz dlatego nie zostałeś przyjęty.

@Mgr inż

Niestety firma na takie stanowisko potrzebuje osób do wykonywania prostych zadań. Opowiedz coś o produkcie (rozmiar, masa, dostępne kolory) i wydrukuj zamówienie. Jeśli masz takie wykształcenie i doświadczenie to powinieneś doradzać klientom jako specjalista a tego firma nie potrzebuje.

@Mgr inż

wykształcenie to jedno, a drugie charakter , postawa i umiejętności komunikacyjne. Twój post wskazuje ze z wartościami tej firmy nie masz zbyt wiele wspólnego.

Lepa

Pisząc w ten sposób dowodzisz, że i Tobie wartości tej firmy są obce.

BEZnicka

Wartości firmy? To już szukać w (usunięte przez administratora) ...

Wstępna rozmowa telefoniczna z Panią z HR aby umówić kolejna rozmowę z HR już przez teamsa. Rozmowa raczej w lużnej atmosferze z typowymi pytaniami czemu ikea, odpowiedz o doświadczeniu itd. Dodatkowe 3 pytania po ang 1. co Cię stresuje i jak sobie radzisz ze stresem 2. W jaki sposób się komunikujesz i 3 nie pamiętam. Niestety pomimo zapewnienia że otrzymam informację zwrotną do dziś jej brak pomimo kontaktu z mojej strony...

pytania o motywację (dlaczego ta praca?), opisz doświadczenie, co Cię stresuje i jak sobie radzisz ze stresem, jaki sposób się komunikujesz

Agata

A czy firma daje dodatkowe benefity poza płacowe? Jaka panuje atmosfera między pracownikami? @Niezadowolony, napiszesz coś więcej odnośnie rekrutacji? Są prowadzone aktualnie rekrutacje? W jakich godzinach odbywa się praca?

LolliPOP
@Agata

No atmosfera jest naprawdę przygodna. Polecam chodzić plecami do ściany żeby ktoś siekiery ci nie zasadził w plecy xD

@LolliPOP

W punkt!

Lepa

Pracując w tej szwedzkiej firmie można nabawić się tylko syndromu sztokholmskiego. Fatalne miejsce pracy. Chcesz tu pracować? To siedź cicho, kiedy jest źle, kiwaj głową, gdy kierownik sprzedaży coś mówi, a najlepiej idź z nim na piwo (na facebooku jest nawet specjalna grupa dla osób-ulubieńcow kierownika, które umawiają się z nim na wyjścia po pracy). Moje sugestie dla IKEA: Zacznijcie słuchać swoich ludzi! Szczególnie tych złych opinii. Nie ignorujcie nas. Nie złościmy się dla zasady, ale dlatego, że od długiego czasu nic tu nie działa, a wy nie reagujecie. Mówicie o wartościach, a ciągle im zaprzeczacie. Zacznijcie nas szanować, a nie gn*ić za każdy drobiazg. Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Szanować swoich pracowników. Wywiązywać się z obowiązków i obietnic. Szczerze? Długo by pisać. I tak się nic nie zmieni... chyba że wymieni się w Lublinie całą kadrę managerów funlcyjnych i prawie całą kadrę shopkeeperów.

Rychu

Ikea LUBLIN wydawala sie miejscem, w ktorym wszyscy sie lubią, razem imprezują, mają wspólny cel. Jedno wielkie kłamstwo. Managerowie dbają tylko o tych, którzy im się podlizują. Tylko te osoby dostają dobrą ocenę na rozmowie oceniającej. Mowisz, że coś nie działa i nie klepiesz kierownika po plecach mówiąc, jaki jest cudowny? W takim razie jesteś pierwszy w kolejce do zwolnienia. Na rozmowie o rozwoju (dumna nazwa...) uslyszałem od swojej pani kierownik, że mogę pisać, co chcę, bo to i tak (cytat) "się nie zadzieje", a rozmowa jest tylko po to, żeby HR się nie czepiał. Kierowniczka zmienia sobie grafik pod swoje życie prywatne, obgaduje innych podwładnych ze swoimi kolegami z tego samego szczebla, a inni pracownicy to słyszą. Tylko że każdy boi się cokolwiek powiedzieć, żeby i jemu się nie oberwało. Wszystko, co zglaszasz HRowi ma być załatwione "między wami", bo to wasz problem. A jak twoja manager nie radzi sobie z twoimi kontrargumentami, to woła hr managera, która tłumaczy emocje twojej manager. Większego bagna, jak żyje, nie spotkałem...

robot

czy ktoś aplikował na specjalistę ds. wystawiennictwa i akcji komercyjnych do Janek i nagrywał wideorozmowe i może napisać jakiego typu były pytania? czy była sprawdzana znajomość angielskiego na tym etapie?

Duna
@robot

Tak, byla sprawdzana znajomosc jez. Angielskiego. Pytania bardzo proste. Co inspiruje cie w projektowaniu wnetrz czy cos w tym rodzaju

Poszukiwacz pracy :)
@robot

Witam, Sama zastanawiam się nad zgłoszeniem kandydatury na to stanowisko. Czy mógłby ktoś udzielić informacji na czym polega ta praca ? Kończę studia na kierunku architektura i urbanistyka i zastanawiam się czy warto ;) Pozdrawiam

Ami
@Duna

czy wiesz może w jakich granicach są zarobki na tym stanowisku ?

Malamia
@Ami

3600 brutto czyli 2600 na reke za caly etat, praca to projektowanie ekspozycji oraz fizyczne jej wykonywanie, wkretarka, drabina i jazda, dla mnie super :)

marek64
@robot

oczywiście, jest to jak się okazuje pięta achillesowa kandydatów na magazynierów, co więcej większość z nich odpada na wytłumaczeniu nazwy IKEA

@Malamia

hej! W jakich godzinach praca na tym stanowisku? Czy sądzisz, że jest możliwość pracy na część etatu? Dzięki :)

tykin

Robili dla mnie szereg zamówień I nigdy nie byłym zawiedziony. Zawsze najwyższa jakość I podtrzymywanie warunków umowy.

Artykul

Przyszedłem tutaj aby się pośmiać. Nie wiem czy wiecie, ale pojawił się artykuł na o2 na temat Ikei przez właśnie opinię nangowork'u

Wqrw

Kolega tam pracował i powiedział mi parę zdań.Ikea to teraz firma WWW. WYZYSK.WYZYSK.WYZYSK i poganiacze niewolników.Lepiej omijajcie tą firmę SZEROKIM łukiem .Nie zostawię ani Adresu ani namiarów aby potwierdzić moją wypowiedz.W bujdy nie wierzę że wam zależy na ludziach. A kolega mi powiedział o zastraszaniu pracowników . Moje sugestie dla IKEA: Szanu8jcie starych pracowników.

krzysztofdymkowski

Miałem okazję pracować przez jakiś czas w IKEA, dokładniej przez prawie rok (bez kilku dni) w roku 2017 i mogę powiedzieć tylko tyle, że nie bez powodu odszedłem tak szybko. Nie chce mi się pisać wszystkich minusów ani plusów których nie było. Zwyczajnie i po ludzku odradzam ludziom pracowanie w tej firmie. Moje sugestie dla IKEA: to co napisałem Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: zmienić ciało kierownicze

cosiek

Naj"lepszy" pracodawca Moje sugestie dla IKEA: Za dużo kierowników szkolonych na jakichś dziwnych zjazdach uczących się tam wiedzy pt. podwładny to śmieć.....to nic, że wie więcej niż Ty Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: zlikwidować funkcję Teamlidera...co drugi to taki karierowicz, z reguł dostają się tam jednostki po znajomości nie koniecznie zasługujące by kierować innymi; szef sklepu powinien zapraszać raz na 3 mc każdego pracownika na rozmowę- może by wtedy wiedział co się dzieje w sklepie; skoro manager nie umie wyszkolić pracowników, by realizowali plam Mystery shoppera, to może taki manager nie daje rady, albo badanie jest bezsensu.....można by jeszze wymieniać

Nadia

Witam , czy ktoś mi powie ile zarabia się początkowo na 1/2 etatu :) Najlepiej Lublin aczkolwiek z innych miast chętnie

Sceptyczny
@Nadia

Na 1/2 etatu zarabia się 1/2 pensji. Wystarczy poczytać sąsiednie opinie - wymieniane są stawki _za godzinę_.

Prac
@Nadia

ok. 1300. Pracujesz prawie codziennie po kilka godzin.

Agata

@Zly, czy aby na pewno nie można powiedzieć na temat firmy nic chociażby neutralnego? Jesteś jej pracownikiem czy klientem? @Sceptyczny, czy pracowałeś w opisywanym systemie? Połowa wymaganej ilości godzin najczęściej skutkuje innymi warunkami finansowymi niż tak zwany pełen etat. Czy zarazem wiąże się to także z mniejszą ilością obowiązków? Wiesz coś na ten temat?

Zly

Dno transport niekapletny i nawet nie mowia ze czegos nie ma i nie ponosza odpowiedzialnosci ukraina i nic wiecej nie polecam ich uslug. Moje sugestie dla IKEA: Sprawdzanie co sie robi Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Nic juz za pozno

Lelolelo

Ktoś jest w stanie powiedzieć ile jest tych etapów rekrutacji? Czy spotkanie z kierownikiem oddziału to tylko kolejny etap, czy już tylko formalność zanim kogoś zatrudnią?

Pawel

Kierownik ds gastronomii Czym się zajmuje Jakie wynagrodzenie? Ktos coś wie?

Taka firma jak Ikea,a od półtora miesiąca nie potrafi załatwić sobie transportu z dostawą towaru do swoich sklepów w całej Polsce.Chodzi konkretnie o łóżek piętrowe SVARTA,wstyd,żeby taka firma zatrudniła takich logistyków którzy nie potrafią poradzić sobie z takim niby problemem.Wstyd

Mija

Rozmowa rekrutacyjna Przebieg mówimy o sobie , potem grupowe dyskusja na jakiś temat zadania i jest drugi etap jak ten przejdziemy rozmowa z kierownikiem. Było rzeczywiście 10 osób potem indywidualna rozmowa z rekruterem pytania jakie padają to odnośnie pracy w grupie np co byśmy zmienili, nasze doświadczenie zawodowe itp. Odpowiedź od 3 do 4 dni się czeka. Stawka jak kogoś interesuję 20 brutto/ h.

Zostaw merytoryczną opinię o IKEA Retail - Warszawa

• Jak się pracuje w IKEA Retail?

Zobacz opinie na temat firmy IKEA Retail tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 45.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w IKEA Retail?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 2 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy IKEA Retail?

Kandydaci do pracy w IKEA Retail napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

IKEA Retail