IKEA Retail

Opinie o IKEA Retail

Pracodawca

Aktualność
Hej!

W IKEA cenimy otwartą komunikację. Na bieżąco czytamy wszystkie komentarze – konstruktywne informacje zwrotne stanowią dla nas punkt wyjścia do wprowadzania zmian i tworzenia miejsca, w którym każdy z nas dobrze się czuje.

Zależy nam jednak na tym, abyśmy wspólnie dbali o kulturę wypowiedzi. Merytoryczne komentarze pomagają nam w pełni przeanalizować sytuację, udzielić odpowiedzi lub podjąć stosowne działanie.

Pamiętaj również, że będąc pracownikiem IKEA, możesz w każdej chwili skontaktować się z nami bezpośrednio w lokalnym dziale People & Culture. To najlepszy sposób na to, aby porozmawiać o wszelkich wątpliwościach, zadać pytania, które Cię nurtują i rozwiązać wiele kwestii. Wierzymy, że otwarta i szczera rozmowa jest podstawą dobrej współpracy.

Jeśli jednak wolisz porozmawiać z nami anonimowo, masz też możliwość skorzystania z Telefonu Zaufania w IKEA. Wybierz tę opcję, która będzie dla Ciebie najbardziej komfortowa.

Pytanie Nowy wpis

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie IKEA Retail?

Były Nowy wpis
@Pytanie

Nie wchodź tu no chyba że chcesz zostać minionkiem po kilku latach pracy.

Szklane drzwi
Klient

zamówiłam szafę PAX, w której zestawie były 2 sztuki szklanych drzwi. Przyjechały strzaskane. Pani na infolinii poinformowała mnie, że albo mam wypełnić formularz internetowy, albo przywieźć drzwi osobiście do sklepu. Problem jest taki, że formularz internetowy nie działa. Dostawa do sklepu też nie bardzo mi pasuje, bo ja mam 1.6m a drzwi 2 metry. No i ja jestem jedna a drzwi są 2 sztuki. I na piechotę też mi się nie uśmiecha 13 km zasuwać z tymi drzwiami. Dodatkowo są tak strzaskane, że nie da się ich nawet przestawić bez sypiącego się szkła, i nawet próby zrobienia zdjęć zakończyły się pokaleczonymi rękami. Jakakolwiek próba uzyskania informacji kończy się komunikatem 'ja Pani z tym nie pomogę, tylko takie mamy opcje' (formularz i osobisty dowóz uszkodzonego towaru) Zdecydowanie nie polecam. Reklamacje w IKEA to jakaś żenada.

ona i on Nowy wpis
@Szklane drzwi

To nie na temat! Tu wpisujemy opinie o pracodawcy, a nie sklepie i obsłudze klienta.

Szalony johny

Jak wyglada rekrutacja w waszej firmie ? :) Czy szkoła jest potrzebna do awansu ? :) - słowo awans mam na myśli coś wiecej niż tachanie kartonów :) - a szkołe....mam ukonczone tylko gimnazjum :/ Czy jesli wyraże chęci do współpracy to czy mnie odpowiednio wyszkolicie ? Potrzebuje sie rozwinąć chciałbym poznać nowych ludzi :) szukam pracy na długie lata naucze sie czego trzeba a nawet i wiecej jesli o mnie zadbacie :) chciałbym podnieść swoje zarobki z biegiem czasu co mogli byście mi polecić ? Pozdrawiam :)

Spoko loko
@Szalony johny

Bez problemu cię przeszkolą a nawet zrobią z Ciebie team lidera jak się będziesz nadawał grunt to żebyś był podatny na propagandowy korpobełkot

edukator Nowy wpis
@Szalony johny

na początek naucz się poprawnej polszczyzny :)

Czy rozmowa rekrutacyjna w IKEA Retail odbywa się również w języku angielskim?

Rozmowa kwalifikacyjna
Rozmowa kwalifikacyjna bywa bardzo stresująca. A jak było w Twoim przypadku? Ilu rekruterów prowadziło rozmowę? Podziel się opinią ze spotkania w firmie IKEA Retail.
Żymon

Jako aktualny pracownik mogę śmiało powiedzieć że praca w firmie IKEA opiera się głównie na donosach. Każdy na każdego potrafi donieść o sprawy które można rozwiązać między sobą. Zarząd daje jasne sygnały że liczą się jedynie statystyki. Stawki niskie, momentami bezsensowne zmiany, duże wymogi a starsi pracownicy borykają się z problemami komunistycznymi i wspomnieniami z ORMO. Zalety ciężko wymienić, praca jak każda, jedynie stołówka na plus i forma wprowadzenia dosyć rzetelna.

Tomasz

Pracownicy z wieloletnim starzem mają stawki jak nowi. Praca ciężka, zarząd leniwy i wyciskający ile się da z pracowników. Pensje fatalne. Firma ma dobry tylko PR. Jeżeli masz jakąkolwiek inną opcje to nie polecam tego pracodawcy.

Jaka atmosfera jest między działami w IKEA Retail?

Anna
Klient

Niemiła pani wręcz bezczelna wyprosiła mnie i mojego partnera ze sklepu przez brak maseczki wręcz wyrzuciła nas ze sklepu krzycząc bardzo nerwowo i wulgarnie mimo okazania zaświadczenia z którego wynika że partner nie może zakrywać ust i nosa z powodów zdrowotnych pani z działu sypialni....

Sajtama

Praca w ikea nauczyła mnie jednej rzeczy, jeżeli nie jesteś zadowolony z pracy to ja zmień. Jedyna pozytywna strona ikea to stołówka pracownicza, reszta czyli zarobki, możliwości awansu i rozwoju to nierealne marzenia. Praca fajna dla studentów żeby zarobić parę groszy w wolnym czasie z naciskiem na grosze. W dłuższej perspektywie strata sił i czasu. Praca na przetrwanie i zwijać się jak jest możliwość. Pozdrawiam dział ref. P.

Opinia
@Sajtama

Niestety w innych sklepach jest ten sam problem. Możliwości rozwoju tylko dla (usunięte przez administratora) W HR są pięknie spisane ideę a rzeczywistość ukazuje inne realia. Ponadto cały czas firma dokręca śrubę a klientów coraz więcej i pracownicy chodzą przemęczeni (work life balance). Mówi się, że nasze płacę są wyższe od rynkowych ale już nikt nie powie o ilość zadań jakie mamy nałożone. Proszę zapytać w konkurencyjnych firmach, które oferują meble jak wygląda ich obciążenie pracą. W sumie powinniśmy porównywać się do Lidla ale tam wynagrodzenie z pierwszym dniem jest równe a po upływie dwóch lat jest wyższe.

Maciej

A odpowiedzi na rekrutację jak nie było tak nie ma , miała być do 14.lipca.2020 roku . Nie warto poświęcać czasu tej pseudo firmie .

DOROTA
Klient

DRAMAT!! DOSTAWA FOTELA I PODNÓZKA - TO PRZERASTA IKEA, POMIMO DOSĆ DROGIEJ DOSTAWY I DOSTEPNOŚCI TOWARU W ILOŚCI 11 SZT TO JEST ZBYT TRUDNE, ZROBIŁAM ZE WZGLEDU NA GABARYT ZAMOWIENIE PRZEZ INTERENT - ZAPŁATA SZYBKI PRZELEW Z KARTY - SZOK MEIL IŻ JUZ ZAPAKOWALI I WYSYŁAJĄ TERMIN DWA DNI W TYM SAMYM MIESCIE, ALE OK - NIE PO GODZ. 20.00 SMS JESZCZE KOLEJNE DWA DNI POTRZEBUJĄ I NIE WIADOMO TERAZ KIEDY TO ZOSTANIE DOSTARCZONE - PANI NA INFORLINI ODERWANA OD RZEWCZYWISTOŚCI NIEKOMPETENTNA NIE WIEDZIAŁA CO GDZIE MA SPRAWDZIĆ TAKŻE OBSŁUGA DRAMAT DOSTAWA DRAMAT - JAKOŚĆ IKEA TO PRZESZŁOŚĆ

Jaki jest wkład kierownictwa IKEA Retail w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Ja
@Pytanie

Wszystko zależy od działu na którym pracujesz , każdy dział ma innego kierownika, który raz bardziej a raz mniej dba o atmosferę. Jeśli zaś pytasz o kierownika sklepu itp. to są oni nastawieni głównie na zarobek sklepu i średnio dbają o atmosferę. Kiedyś Ikea robiła bale tz. Łucja / Bal wiosenny ale ostatnio przemieniło się to w dyskotekę. Były też organizowane pikniki rodzinne, ale stwierdzono że nie ma na to kasy i zaprzestano

Jacek K.
Kandydat

Profesjonalny proces rekrutacyjny w dwoch etapach. Pierwszy mega swietny z rekruterem, drugi z obydwoje przyszlymi Kierownikami. Nie jestem pracownikiem Ikea, ale zostałem zatrudniony. W tym czasie zatrudniłem sie do innej firmy, wiec byłem zmuszony zrezygnować z zatrudnienia w tej sieci. Ogolnie dałbym 6 gwiazdek wiec daje opinie pozytywną.

Andrzej

Proces rekrutacyjny to przedewszystkim informowanie na jakim etapie on jest , a tu IKEA ma w d...e ludzi i poziom komunikacji tej firmy z ludźmi po prostu nie istnieje , zero informacji.

bb
Klient

Chcieliśmy kupić meble kuchenne, ale nie bardzo było z kim rozmawiać, a gdy Wybraliśmy konkretne segmenty okazuje się niestety że zakup to nie taka prosta sprawa potrzebna jest konsultacja na która trzeba czekać po 3 i więcej. Zdecydowanie szybciej zakupu można dokonać u konkurencji w pobliżu

Katarzyna

Bezczelność tej firmy poraża . Nie odpowiadać na złożoną aplikację przez prawie rok , po czym po roku wysłać e-maila z prośbą o ocenienie poziomu rekrutacji , jesteście po prostu REWELACYJNI .

Jacek

Firma IKEA powinna się nazywać NIEPOROZUMIENIE , dwa tygodnie czekania na odpowiedź o wynikach rekrutacji , a odpowiedzi jak nie było tak nie ma . Ot i to jest cała IKEA

Marta

Szkoda czasu na rekrutację , zdecydowanie za długo to wszystko trwa , ponad 3 miesiące od momentu złożenia CV , mimo tego iż zdecydowano się na moją osobę , mówię dziękuję , mam już pracę .

Tomek
Kandydat

Szkoda sobie strzępić jęzora i tracić czas na tą firmę . CV złożone gdzieś na początku MAJA 2020 gdy już dawno zapomniałem że składałem tam aplikację dostałem e-maile od Pani z działu HR z zapytaniem czy nadal jestem zainteresowany Pracą Mail ok 20 czerwca , po ok 10 dniach kolejny kontakt i zaproszenie na rozmowę Rozmowa o wszystkim i niczym nic konkretnego i informacja że do 14 lipca dadzą odpowiedź o rozstrzygnięciu rekrutacji. Do chwili obecnej zero odpowiedzi . Tak jak IKEA szanuje mnie tak ja teraz szanuję IKEA . Zmarnowany czas na wypełnienie apliklacji , rozmowę rekrutacyjną i dojazd na Bielany. Nie polecam

Katarzyna

Witam Jak ktoś z działu HR IKEA czyta to forum to mam nadzieję wyciągnie wnioski . Chodzi o sam dojazd do miejsca pracy jakim są Bielany Wrocławskie ,Niby szybki prosty i przyjemny ,niestety tak nie jest Autobusów jest zdecydowanie za mało czasami po skończonej pracy akurat autobus odjechałi i co i godzinka czekania , to jednak najmniejszy problem są działy które pracują od godziny 4 czy 5 rano albo zaczynają pracę w nocy z niedzieli na poniedziałek zaraz po północy wtedy dojazd bez własnego auta lub pomocy kolegów z pracy na Bielany staje się niemożliwy , to samo gdy pracę skończy się po 22:30 . Ikea , wiele firm mających swoją siedzibę na bielanach już dawno zrozumiało że swoich pracowników w to miejsce trzeba dowieźć bo liczenie na lichą komunikację zbiorową nie zdaje egzaminu . MPK Auchan , Aleja Bielany , Obi , Ikea - przez własną pazerność pozbawiły się transportu publicznego. Ja się tylko uśmiecham , aby kilkanaście potężnych podmiotów handlowo-usługowych nie potrafiło się dogadać i opłacić porządnej komunikacji do swoich sklepów to aż wstyd , Sieci Auchan, Tesco , cała aleja Bielany , Obi , Ikea o mniejszych podmiotach już nie wspomnę tak jak i o drugiej stronie ulicy. To na tyle , w Polsce lepiej się kłucić niż dogadywać !!! - Taki mamy klimat

Zostaw merytoryczną opinię o IKEA Retail - Wrocław

IKEA Retail