IKEA

Wrocław

Opinie o IKEA

Ulka

@anonim Doskonale wiesz , że IKEA to świetna firma i bez powodu nie rozstaja się z ludźmi!!

byłam zatrudniona w ikea przez agencję na "r". czwartego dnia pracy mnie zwolniono. powód niejasny - kierownictwo niezadowolone z mojej pracy. nie dowiedziałam się, co konkretnie zrobiłam źle i które kierownictwo ma do mnie zarzuty. dziewczyny na dziale nie miały do mnie uwag, nikt mi nie powiedział, że coś jest nie tak. po prostu zaproszono mnie do biura i wypowiedziano umowę. przez te kilka dni czułam się tam dobrze, pytałam dziewczyn czy w czymś pomóc, co poprzestawiać - odpowiadały że wszystko ok i jak mnie będą potrzebować to zawołają. widocznie pracowników agencyjnych można traktować jak kał. nie wiem co zrobiłam nie tak, ale jeśli zrobiłam - wystarczyło upomnieć, a robiłabym wszystko by się poprawić. niestety, rzucono mi wypowiedzenie w pysk i nara. zakłamane środowisko. czego przez te kilka dni zdążyłam się nauczyć? praktycznie niczego. nie dano mi nawet szansy. zero szkoleń, tylko oprowadzenie po dziale i sobie radź. przerzucałam kartony, pomagałam klientom jak mogłam, no ale widocznie to za mało. zero konkretów. nie polecam, chyba że lubicie czuć się jak śmieci.

Paulina

Czytaliście wywiad z IKEA? Został przeprowadzony specjalnie dla portalu GoWork.pl http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,31802,wywiad-magdalena-rozengartgrzelczak

Lbn

A jakie propozycje placowe dają w Lublinie? Ogłoszenia szybko się pojawiają i szybko znikają. Czy firma na początku zatrudnia np. 3 os na 2 stanowiska pracy i po zatowarowaniu i otwarciu marketu zwolnią po 1 os na stanowisko, tak jak to bywa w innych obiektach? Nie wiem czy opłaca mi się ryzykować i zwalniać z obecnej pracy..

gosc
@Lbn 16.03.2017 17:42

hej co robi specjalista ds.jakości?ile zarabia?odpisze ktoś?

Duszek

Powiem tyle, że az strach pisac pozytywne opinie bo zaraz kazdy sie bedzie pienił, że opinia nieszczera. Powiem tak, sa plsu i minusy pracy w Ikea. Po podwyżce w dobrym miesiącu można wyciągnąc nawet 3.5-4.5 tys netto! Miła atmosfera, nikt nie goni, że sie za wolno pracuje. Stabilne zatrudnienie. Minusy, tak minusy, które dla 9 z 10 osób będą nie do zaakceptowania. Godziny pracy/dyspozycyjność: Ilośc zmian ? 24 zmiany, nie ma godziny, żeby ktos nie przychodził/nie wychodził. Chore grafiki, którę nawet na przestrzeni jednego tygodnia nie są stałe. Mozna mieć dwa dni pod rząd zmiany 15-24, środa wolna, czw/pt od 18 do 2:00 w nocy. Tak, tak, takie są realia. 1 weekend wolny, 3 pracujące. Teraz sami sobie odpowiedzcie czy reasumując wszystko jest na + czy na - ? Jeśli ktos juz podejmuje prace w Ikea to wie z czym to sie wiąże i na co się pisze - wtedy wiec niech nie narzeka, a jak mu nie pasuje taki cgarakter pracy, niech nawet nie startuje.

Marek

Pytanie mam, jakie są obowiązki sprzedawcy poza obsługa klienta i dbanie o porządek na dziale? Jest tu jakiś sprzedawca z ikei:) ?

KaKo

Jak najbardziej można polecić. Warunki w miarę "normalne".

qq

witam jak wysłać cv do ikea prubuje przez strone ikea ale po rejestracji ciągle wyskakuje mi że nie ma mojego e mail w systemie i nie moge aplikować danej oferty

what

No a taki junior business analyst ma napewno całkiem niezłe zarobki, bo chyba i tak niezłe zatrudnienie u nich jest opłacalne. Ale czy atmosfera w końcu dopisuje w Poznaniu? Jak dbają o niezłe stosunki z pracownikami to lepiej wypełnia się wszystkie obowiązki pracownicze.

Aleksander

Piekło, piekło, i jeszcze raz piekło. Omijajcie to miejsce i nie dajcie się wrobić na tanie hasła o wspaniałym miejscu pracy i możliwościach. Przykład: zostajesz 20 min dłużej aby dokończyć swoje obowiązki, ale nie masz za to zapłacone. Pracujesz za pięć osób i przyglądasz się jak inni nie robią nic. Obóz pracy!!!!

A.

hej, dostałam zaproszenie na rozmowę na stanowisko Specjalista ds. Odzyskiwania Towaru i Kontroli Jakości, wiem, że zarobki są tematem tabu, ale czy mogłaby na tym stanowisku zarobić więcej niż 2,5 tyś na rękę, albo coś około? ;) A. ;)

Lbnin
@A. 13.08.2016 02:44

Hej i co dostałas się na to stanowisko?Specjalista ds.odzyskiwania towaru ikontroli jakości w jakich godzinach jest to praca?jakie zarobki?

funkky

Polecam prace w Ikea Wroclaw, dobre zarobki swietna atmosfera i stabilne zatrudnienie.

ik
@funkky 13.07.2016 23:30

a co oznaczają dobre zarobki ? jakieś widełki podaj chociaż

Polecam

Firma dba o podopiecznech. W IKEA we Wrocławiu pracuje się świetnie! Jeśli chodzi o zarobki, to również są na dobrym poziomie. Co rok rozmowa z przełożonym i podwyżka. Firma jest konkurencyjna na rynku. Polecam.

Rubikonka

A jak wyglądał assessment?

sss

hej, jak wygląda we Wrocławiu dział uzupełniania towaru? Atmosfera zadowalająca, kierownictwo ok?

Pracuję, to wiem.
@sss 05.12.2015 17:39

Kierownika mają spoko gościa.

Olga

Nie ma znaczenia, gdzie startujesz. Znaczenie ma to, jak pracujesz. Nie trzeba żył wyprówać. Wystarczy być zaangażowanym, wykazywać grosz empatii i starać się - jak wszędzie. Prawda jest taka, że z szeregowego pracownika można stać się kierownikiem sklepu nawet w pieć lat. Wieć nie ma co dewagować na ten temat. IKEA rozwija ludzi, bo sama tego potrzebuje. Firma to ludzie, więc nie inwestując w nich, nie będzie firmy.

Olga

Prawda, można awansować. A dają tylko umowy o pracę.

IREK
@Nie daj się 20.08.2015 20:01
Wszystkim mówią że można awansować, coś mówić muszą. Działu Ci współczuję, Ja pracowałam tam trzy miesiące. Rozmowa rekrut...

no to malo wiesz

IKEA Wrocław

W IKEA Pracuję już 5 lat. Robię to tylko dlatego ponieważ musiałam gdzieś pracować. Firma dużo mówi o wartościach itd i na tym koniec ... Wyścig szczurów jest na porządku dziennym, obiecywanie ludziom czegoś i niedotrzymywanie słowa też ... W tygodniu ludzie pracują po 4-6h w weekendy 10-12h Najbliższy weekend będzie moim szóstym weekendem z rzędu ponieważ miesiące się na siebie nakładają i nikt tego nie pilnuje albo po prostu niema chętnych do pracy i ktoś robić musi ... No ale nie kierownicy ... większość weekendów mają wolne ... Stawki? Firma nie pozwala o nich rozmawiać, Ja napiszę tylko pożal się boże ... Na rozmowach rekrutacyjnych będą wam opowiadać jaka to firma nie jest wspaniała jakich to wartości niema itd. Zapytajcie o to co w firmie jest złe a zobaczycie że nie przejdziecie do kolejnego etapu rekrutacji ... Jeśli nie macie własnego życia to praca tutaj jest właśnie dla was. Ja szukam nowej pracy i choć mam umowę na stałe - 3/4 etatu to i tak odejdę ...

były

Pracować w ikea nigdy to dom wariatow

nick

Sądzimy że na pewno.Będziemy słuchać informuj nas o swoich sukcesach.Ciao

potencjal5

Ile w 2015 zarabia pracownik magazynu w Ikea?Z gory dziekuje.Pozdrawiam

wrocek

deputy country&interior design manager zero zaufania

gdańsk
@wrocek 14.02.2015 01:52
deputy country&interior design manager zero zaufania

Jak Pani samopoczucie?.Podejrzewam że dobre.Najważniejsze że pensja wpływa na konto.A że przy okazji komuś zniszczyłam życie nad morzem co mi tam ,przecież więcej go nie zobaczę.Kto mi udowodni że pozwoliłam na mobbing.

anioł
@gdańsk 27.03.2015 03:38

Uważaj .... kto pod kim dołki kopie ten sam w nie wpada. Dziś mobbingujesz Ty a za jakiś czas sama/sam możesz być ofiarą... Zastanów się co robisz ? KARA BOSKA CIĘ DOPADNIE WCZEŚNIEJ CZY PÓŹNIEJ ...ale dopadnie

Weronika

Witam, czy może orientujecie się jak zaadresować list motywacyjny do Poznania w sprawie pracy?

e

Pracuję ale w fabryce IKEA a wiem że socjal podobny a ma być taki sam wszędzie dopłacają do wycieczek dla dzieci, do wczasów są posiłki, zawsze tylko na Boże Narodzenie dodatek, 15 % zniżki w sklepie, zapomogi, i taki fundusz emerytalny tack po przepracowaniu 5 lat i jeszcze jest 13nasta pensja,u nas w fabryce dopiero ma być

byly pracownik
@e 01.02.2015 21:51

Takie kity to na Grójec!!!!!

Natan_Bydgoszcz

Czy ktoś z Was aplikował do działu HR?

nuna

Kinia na bank do bydgoszczy. Prawdopodobnie sprzedaz... ??

Natan_Bydgoszcz

Kinia- na jakie stanowisko aplikowałaś? i w jakim mieście?

kinia

do mnie oddzwonili i zaprosili na rozmowę, hurra :-) wiem, że ważnym etapem przygotowania jest zgromadzenie podstawowych informacji o pracodawcy,napiszcie jaki jest i jaki macie z nim kontakt! Opiszcie też swoje wrażenia z rozmowy rekrutacyjnej, bo większość rozmów przebiega według określonego schematu, a dobrze jest wiedzieć jak jest w IKEI :-)

gaga

Wyraz IKEA jest nazwą firmy i nie stosuje się odmiany, uważaj co i jak piszesz

GoHaha
@gaga 08.08.2015 00:32
Wyraz IKEA jest nazwą firmy i nie stosuje się odmiany, uważaj co i jak piszesz

Pffff! Jasne... Naucz sie polskiego a potem pouczaj innych. Z powazaniem dr filologii polskiej.

pracownik IKEA Wrocław

Pracuję od lat w IKEA i niestety nie mogę się zgodzić z opiniami. Jeśli chodzi o zatrudnienie to różnie bywa. Czasami jesteś zatrudniony przez agencje pracy czasami od razu przez IKEA.Zależy to między innymi od doświadczenia kandydata, od sklepu, sytuacji firmy. Czy kandydat zostanie zatrudniony zależy tylko od niego. Niestety czasami wartości firmy są trudne do zaakceptowania i osobą sobie nie radzi a to dzięki nim firma utrzymuje latami wartosciowych pracowników a nowym tak łatwo jest zrozumieć tą specyfikę pracy, która doceniana jest od lat przez pracowników. Dzięki temu IKEA wybierana jest jako jedno z lepszych miejsc pracy. Polecam tego pracodawcę.

ęą

nie wiem po co robią rekrutacje i ogłaszają sie z zamiarem przyjęcia kandydatów. człowiek wysyła swoje cv, nawet nie raczą odpisać ani oddzwonić.

były pracownik

najczęściej umowa na 3/4 etatu. Godziny pracy niby ustalone w grafiku ale grafik zmienia się nawet 2X dziennie.Socjal-pakiet medicover 9 podstawowy na początku) oraz karta sport(?-wejściówki do aquaparku).Stawka tak jak dla pracownika OTTO-12 zeta brutto.Po roku podwyżka o 1 zł lu 0,50 gr. Kierownictwo niektórych działów przeszło pewnie szkolenie w socjopatii. Zdarzają się teksty ze strony kierownictwa, jeśli nie chcesz iść na imprę integracyjna, że twoja przyszłość w IKEA stoi pod znakiem zapytania. Jednym słowem mały obozik. Nie polecam.

ALA
@były pracownik 30.07.2012 07:57

0,50 gr? Chyba coś Ci się pomyliło...

były pracownik

na początku pracuje sie przez OTTo na magazynie później p.kierownik ma humor to moze przyjmie na 1/2 lub 1/4 etatu najpierw naobiecuje ....mowi przynies swiadectwa pracy ....a pozniej telefonu nie odbiera ....unika z Toba rozmowy ....normalnie facet tchorz ...........obiecuje ludziom .....aby tylko pracowali..........i taki za kierownika sie uważa .nornalnie wstyd dla Ikei.........chyba trzeba powiadomic otym p.Dyrektora ...a jak nie poskutkuje to trzeba wyzej powiadomic............szkoda czasu tam pracowac.........

anna

witam,czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć jakie są pakiety socjalne w IKEA? chodzi mi o posiłki w pracy (dotowane obiady) ,bony ,wczasy ,z góry dziękuje za informacje

so-fly

czy ktoś może orientuje się ilu +/- pracowników zatrudnia wrocławska IKEA? Chodzi mi o wszystkich pracowników sklepu.

ktoś

Są tam interesujący ludzie,ale te osoby na wyższych stanowiskach to faktycznie...można dużo mówić. Tylko odradzam pracę w ochronie w tym miejscu za 6zł na godzinę,gdzie będziesz stać jak dureń ponad 13 godzin bez możliwości wytchnienia. Inni zdobyli lepszą pracę nie mając takiego wykształcenia jak ty.Pewnie mieli dobre układy. I te ciągłe uwagi szefa ochrony IKEA we Wrocławiu.Komedia. Gdy widzisz to miejsce od środka to wiesz więcej i nie ma czego tma szukać.

jatr
@ktoś 15.12.2010 14:11

Gratuluje Wartosci: potwartosci i szczerosći. Powiedz o tym swojemu kierownikowi-dziwolągowi, skoro jestes taki sfrustrowany.

taka sobie z dzialu o.k.

Praca w IKEA to też taki mały obozik. Wynagrodzenie najczęściej poniżej wewnętrznego taryfikatora a godziny pracy to jak guma do żucia. Spróbujesz mieć chęć by je odebrać w postaci wolnego to wówczas dowiesz się gdzie jest twoje miejsce w szeregu. Kadra managerska to zbiór dziwolągów z przeogromnym przerostem ambicji. Jeden "zeżarłby" drugiego i jeden drugiemu za plecami robi opinię. Ogólnie to taki szwedzki model zarządzania "zesrany" przez managerów produkowanych obecnie w Polsce na taśmie produkcyjnej prywatnego systemu szkolnictwa wyższego. Chętnie przeniosłabym się gdzie indziej ale wszędzie taki sam "syf"!

Anonim

Nie polecam, na zasadzie "nie wszystko złoto co się świeci"...

nieznajoma

i co warto dla nich pracowac czy nie?

rekrutant

Co do rekrutacji to na stanowisko kierownicze pierwsze spotkanie trwało ponad godzinę. Sprawdzanie umiejętności językowych, a później wiele pytań dotyczących doświadczenia zawodowego. Kolejny etap to assessment center. Atmosfera całkiem przyjemna, ale nie wiem czy gra jest warta świeczki.

dobra firma mozna polecic

Zostaw opinię o IKEA - Wrocław

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie IKEA