IKEA Retail

Opinie o IKEA Retail

Young Kampradek

Ikea schodzi na psy!!! Transformacja to kolejne (usunięte przez administratora) które zostało przedstawione pracownikom po beznadziejnym " bonusie " hahaha. Jak żyć??? Biuro w Białym Domu pije wodę w szklanych butelkach, a My szaraki kranówkę w silikonie!!!

CopyPaste

Krótki poradnik jak przetrwać w IKEA: 1. Nie wierz w wartości IKEA bo IKEA to nie religia żeby się w niej zajmować wiarą. 2. Nie tłumacz managerowi co czujesz bo to nie jest Twój psycholog. Twój manager jest po to by słuchać czy nie zagrażasz korporacji więc nie mów mu za dużo i skup się na pracy i się nie wdawaj w zbędne dyskusje. 3. Jeśli widzisz że Twój manager łamie prawo zbieraj na przyszłość twarde dowody i nic nikomu nie mów. 4. Rób swoje bądź asertywny i nie pozwól żeby obciążono Cię odpowiedzialnością za rzeczy za które nie odpowiadasz albo za które powinien odpowiadać ktoś inny na przykład Twój manager jako Twój pracodawca. 5. Pamiętaj że Twoja osobowość jest własnością Twoją a nie IKEA czy innej korporacji. 6. Przestrzegaj norm BHP i innych podstawowych zasad pracy. 7. Nie przejmuj się tym czy IKEA osiągnie odpowiedni zysk bo to nie jest Twój problem. To jest problem młodych Kampradów i reszty panów folwarcznych. 8. Szanuj współpracowników oni też są w tej samej Czarnej Tubie co ty. 9. Jeśli jesteś chory idź na zwolnienie nie ważne na jak długie . 10. Nie pozwól się zastraszyć i nie pozwól sobie wyprać mózgu korporacyjnym bełkotem z IKEA!!! IKEA TO TAKA SAMA KORPORACJA JAK KAŻDA INNA A BYĆ MOŻE GORSZA !!! BIEDRONKA DAJE CAŁKIEM NIEZŁE WARUNKI PRACY I NIE PRZEPROWADZA PSSUDOPSYCHOLOGICZNYCH ROZMÓW OCENIAJĄCYCH PRZEZ PSYCHOMANAGERÓW !!!

CopyPaste

Darmowa porada. Chodzenie do HRu z tematem mobbingu mija i mijało się z celem. Zgłoszenie tematu mobbingu powoduje że mobbowany sam na siebie picuje że jest mobbowany i ma już problem podwójny szczególnie jeśli mobberem jest jakaś rasowa świnia z managmentu. Jesteś mobbowany to nie gadaj o tym nikomu w tej firmie. Zbieraj dowody dokumentuj zapisuj daty sytuacje i miejsca. Jest to potem bardzo przydatnym dowodem do Sądu. Po ewentualną pomoc dzwoń do związkowców bo innej opcji po prostu nie masz. Mówienie w HRze o byciu mobbowamym jest porównywalne z tym gdyby cielę się poskarżyło w rzeźni że ma zwichnięte kopytko. Takie cielę idzie pierwsze pod topór. Ikea zawsze zrobi to co jest dobre dla Ikea ale nie dla Was. Wartości Ikea to jeszcze raz powtórzę PROPAGANDA DLA SWOŁECZEŃSTWA I TURBOLEMINGÓW !!!

Co_tu_się_dzieje?

Wiele można by napisać o tej Firmie, ale jest tylko 5 tys. znaków... Na szczęście nie jestem już jej pracownikiem - miałem dość i pożegnałem się po dość długim stażu pracy - co widziałem przez ten czas to moje i być może się tym kiedyś szerzej podzielę. Co mnie skłoniło do napisania tu komentarza? Dziś wpłynęła na konta pracowników tak zwana 13-pensja. Wiecie jaką kwotę ujrzałem na koncie? 180 zł. Kolega z działu, w którym razem pracowaliśmy (on na cały etat ja tylko na pół) 210 zł. Nie wiem czy się śmiać mam, czy płakać. Ludzie - chce byście wiedzieli, że Firma, która zarabia miliony złotych płaci takie BONUSY swoim pracownikom za naprawdę ciężki rok pracy w warunkach: przebudowy sklepu, okrojonym i niekompetentnym składzie (rotacja jest taka, że świeży pracownik uczy świeższego od niego o kilka miesięcy - to o czym tu ma być mowa?). Ciągłe gadanie, że nie ma godzin dla pracowników, zatrudnianie tylko na niepełne etaty - oczywiście w okresach takich jak grudzień wymogi są całego etatu i waż się sprzeciwić, że chcesz tylko swój! Naciskanie na branie urlopu w okresach zimowych, gdzie mało się dzieje. A gdy tylko powiesz niepochlebną opinie - za dwa dni możesz pożegnać się z pracą. Nie dajcie się nabrać - to nie jest rodzinna, szwedzka ciepła firma. Benefity? Proszę Was, lepsze rozdają w Lidlu. Niestety dopóki ludzie będą chcieć dawać się tak bezkarnie wykorzystywać ta korporacja zniszczy psychicznie jak i fizycznie niejednego jeszcze. Przyjrzyjcie się pracownikom, zapytajcie jak się im pracuje robiąc zakupy - spójrzcie przy tym pytaniu na ich minę w sobotę, gdzie jest tłok, gwar a ludzi pięciu choć powinno być cztery razy tyle (tak jak jest wtedy pracy). Kadra menadżerska? To ludzie często dopiero uczący się o zarządzaniu, z tak zwanej łapanki, nie mający pojęcia o pracy z ludźmi i dla ludzi - wyniki bez tego się nie zrobią - ciężko to jednak zrozumieć. Ogromne kolesiostwo - ręka rękę myje. Gdy się zatrudniałem naprawdę to było dumne powiedzieć pracuję w IKEA, dziś czytając to forum, utwierdzam się w przekonaniu, że dobrze zrobiłem odchodząc i wstyd mi za to, że ok. dwóch lat wciąż łudziłem się, że coś się poprawi.

13-ste puzzle.
@Co_tu_się_dzieje?

Dostałem te cudowne 200 z kawałkiem złociszy. Czuję się tak bardzo mniej biedny w tej bogatej firmie ^_^ Wrzucę to do skarbonki i na następny rok dodam sobie do kolejnej niby "13-tki" Hmm. Z piętnaście lat i będzie już prawdziwa trzynastka! :D IKEA. My składamy wam nawet 13-stki! :P

Bytheway
@13-ste puzzle.

To hasło o składaniu tych trzynastek powinno być FLAGOWYM jak ten sklep...

Wstępna rozmowa telefoniczna z Panią z HR aby umówić kolejna rozmowę z HR już przez teamsa. Rozmowa raczej w lużnej atmosferze z typowymi pytaniami czemu ikea, odpowiedz o doświadczeniu itd. Dodatkowe 3 pytania po ang 1. co Cię stresuje i jak sobie radzisz ze stresem 2. W jaki sposób się komunikujesz i 3 nie pamiętam. Niestety pomimo zapewnienia że otrzymam informację zwrotną do dziś jej brak pomimo kontaktu z mojej strony...

pytania o motywację (dlaczego ta praca?), opisz doświadczenie, co Cię stresuje i jak sobie radzisz ze stresem, jaki sposób się komunikujesz

Seba

No i po tych trzynastkach widac co za osły tam na górze pracuja.To już lepiej nic nikomu mogli nie dawac a nie sobie po 100% a marnym "robakom"tyrajacym na slepach ochłap w wysokosci 9% przez co wywołali jeszcze większą burzę i norobili wiekszego smrodu....ech ręce opadają.

Mini assessment na Okęciu - żenada! Ustawione spektakle na stanowiska kierownicze. Z góry wiedzą kto ma przejść dalej. Jak to mówią na układy nie ma rady tylko po co zawracacie gitarę i zapraszacie na tą szopke... Grażyna z HR ... musisz się jeszcze duuuzo nauczyć.

Pan Kleks

Zmiana grafiku bez wiedzy pracownika. Szantażowanie dyscyplinarką. Nakłanianie szantażem do podpisania rozwiązania umowy za porozumieniem stron. Wmawianie ludziom nieistniejących skarg rzekomo pochodzących od klientów. Czy takie zjawiska u was występują lub występowały u was lub znajomych ? Czy atmosferę w pracy można określić jako UBecką ? Pytam pracowników ze stażem powyżej 3-5 lat. Ale wszyscy mogą się wypowiedzieć. Szablonowa propaganda sukcesu Ikea mnie nie interesuje.

Lorett

Dwa lata temu szefowa sklepu na Targowku obiecywala o stawce dla Warszawy tzn ze dla IKEA TARGOWEK beda wieksze wynagrodzenia ze wzgledu na duzo wieksze koszty utrzymania w stolicy. Skonczylo sie na obietnicach. Przykre jest to ze pracownik z wieloletnim stazem zarabia mniej niz nowy pracownik bez doswiadczenia.

@Lorett

Mamy pomysł na to ale potrzebujemy was żeby cokolwiek się udało. Mając w związku 120/4500 pracowników ciężko cokolwiek osiągnąć. Zapraszam do kontaktu (usunięte przez administratora)

Sprytne?
@Lorett

A nie zastanowiłeś się że dotrzymała słowa? Wyższe stawki są, tylko z dbania o budżet obejmują głównie nowych pracowników, teraz jak przychodzisz do pracy na to samo stanowisko zarabiasz tyle ile inna osoba z kilkuletnim doświadczeniem

Lorett
@Solidarność Ikea

Napewno sie odezwe. Zastanawia mnie ilu pracownikow z Targowka nalezy do zwiazku? Po Waszej wizycie u nas 14.11 mowiono ze jestnie to zaledwie kilka osob..kilka osob ktore naleza

@Lorett

Z targowka jakieś 20 zaledwie, więc ciężko cokolwiek przy takim poparciu zdziałać. Często słyszę zróbcie to zróbcie tamto wtedy ludzie się zapiszą. Niestety to tak nie działa, kolejność jest odwrotna najpierw poparcie siła wtedy pojawią się efekty. Dlaczego niby pracodawca miałby mniejszości słuchać?

@Sprytne?

Wyższe stawki dla nowych pracowników są w całym kraju. Jak Twoja wypowiedź ma się do wyższych stawek dla Warszawy?

Jadq
@Solidarność Ikea

Jak mozna do Was dolaczyc?

Runny

Ikea zeszla na psy.Nie szanuja kompletnie pracownika.Zrobila sie korporacja a nie przyjazna ludziom firma.Ludzie zarabiaja grosze,zero premi,zero bonusow.Pracownikow wymienia sie jak rekawiczki.Kazdy nowy szef sciaga swoich ludzi a tych ktorzy znaja dany sklep od podszewki degraduja lub usuwaja.Pracownik boi sie pojsc do szefa i powiedziec co go boli bo zostaje to odczytane jako niezadowolenie z pracy i zaczyna sie szukanie haka aby go zwolnic w "bialych rekawiczkach".No i najwazniejsze jest wielu pracownikow ktorzy przeszli zalamanie nerwowe przez te cala atmosfere i wyladowali na leczeniu to sie juz nadaje do Uwagi.Gdyby zebrac wszystkie te osoby to Ikea poszlaby na dno.Straszne!

Pan Kleks
@Runny

Właśnie kolego to się dzieje o czym piszesz. Będzie z tego wielka medialna zadyma. Mobbing oraz usuwanie ludzi z pracy bardzo wyrafinowanymi formami mobbingu. Jeśli masz wiedzę o takich sytuacjach dzwoń natychmiast do związkowców. To jest jedyna forma oporu. Plus ewentualnie media. Swojaki chcą całkowicie usunąć stary team z ostatnich15 lat spychać na bok mobbować i usuwać w białych rękawiczkach. W tej firmie nie istnieją żadne przewidywalne metody awansowania a zwolnionym można zostać w każdej chwili choćby za to że zapomniałeś odłożyć nożyka do tapet na miejsce. Pamiętaj że nikogo nie można zmusić do rozwiązania umowy za porozumieniem stron a szantażowanie dyscyplinarką albo zmiana grafiku za plecami pracownika lub wmawianie wirtualnych skarg od klientów lub negatywne oceny pseudopsychologiczne nie leżą w zakresie dopuszczalnych możliwości pracodawcy i są naruszeniem prawa. Gdybyś słyszał o jakichś cudach personalnych dzwoń do związkowców. Możesz z nimi spokojnie porozmawiać o istniejącym problemie. Targówek i Janki i centrala są mega personalnie toksyczne i nigdy nie możesz wiedzieć co się z tobą stanie. Bądź asertywny i poznaj dobrze swoje prawa jeśli chcesz tam pracować. Nie ma litości w tej firmie.

unicorn

Hej, chciałam się dowiedzieć, ile można czekać na kontakt od działu zatrudniajacego? po spotkaniu rekrutacyjnym dostałam maila, ze zostałam przyjęta i "wkrótce" skontaktuje się ze mną manager działu. I jestem ciekawa, ile to może trwać? i czy na pewno się odezwa? dzięki za odpowiedź!

pdk

Czy dla studentów przewidują umowe zlecenie czy tylko na umowe o prace można?

Bacha

Za duzo jest tam menegerow ,zreszta nic nie wartych.Po co tak komplikowac zeby cos dobrze dzialalo wystarczy szef sklepu ewentualnie jego zastepca kierownicy dzialu i tyle.No i kicz jakich malo...rozmowy oceniajace,ludzie maja z tego,niezle polewy no i oczywiscie nic z tych rozmow nie wynika.

Sabina

jakie są widełki płacowe na stanowiskach managerskich np. design?

Solidarność Ikea

Ikea Targówek przypominam o dzisiejszym spotkaniu w waszym sklepie salka DERBY. Będę dostępny w godz. 14 - 17:00 Zapraszam na spotkania indywidualne i grupowe.

Klimat w firmie od jakiegoś czasu jest slaby, firma ładuje dużo kasy w różne projekty a te pewnie nie dokonca są oplacalne i dlatego słyszymy ze sprzedaż rośnie w dwucyfrowym procencie i ze firma idzie jak burza, tyle ze pieniędzy na premie dla pracowników nie ma bo ktoś poprostu wydaje te kase. kierownicy jak wszędzie trochę zależy jak trafisz, jedno co martwi na dzień dzisiejszy to to ze firma zagubiła swoje wartości i ma wszedzzie wypisane jakieś chwalebne teksty a wycina dobrych ludzi w pien, słyszy się takie historie ze zawrotu głowy można dostac. Jest tez trochę nie równego traktowania i nie doceniana pracowników ze stażem. U mnie w sklepie niestety powiem ze tez miałbym zmartwienia co do dyskryminacji wiekowej bo ludzie którzy odchodzą to zazwyczaj 50+ a na ich miejsce wchodzą młodzi bez dzieci i gotowi pracować godzinami w pełnym zatraceniu a temu powinien się ktoś przyjrzec. Smuci to wszystko bo kiedyś było inaczej.

Jedrus

Czy są pewne sankcje jeśli wyjdziesz z pracy 5 minut wcześniej?

kinia

Jasne, że nie :)

Ex-pracownik
@Jedrus

Zależy na jakim dziale pracujesz, jeśli np. kasy lub CS. To masz sankcje - rozmowe i problemy. Pracowałem to wiem ;)

@Ex-pracownik

Na kasach można wyjść ale 55 minut później

Czruś
@Jedrus

to zależy od dnia, raz bd chłosta innego łamanie kołem a szczytem jest szukanie brakującej śrubki z zestawu do skręcania

Lepa
@Jedrus

Zależy od kierownika. Wyszłam 10 minut wcześniej, kierownik o tym była poinformowana. Następnie skłamała, że nie wie, a ja miałam reprymendę w obecności HR. I nikt nie słuchał moich wyjaśnień.

@Jedrus

Jeśli pracujesz w CS to bardzo chętnie przytrzymają Cię dłużej. Jesli trafi Ci się klient z reklamacja to i godzinę jak będzie latwa. Czas pracy rozliczany jest przy pomocy elektronicznego zegara. Płacą za każdą minutę ale po pewnym czasie modlisz się żeby parę minut przed końcem pracy nie trafić na reklamacje.

Age

Hej, Czy w Ikea we Wrocławiu istnieją stanowiska na których można zarobić 6500+ brutto? Większość ofert dotyczy obsługi klienta I pracy na magazynie. Będę wdzięczna za informację.

@Age

Musisz zostać dyrektorem sklepu ????

Solidarność IKEA

Witam, w dniach 13 i 14 listopada 2018 r. zapraszam na spotkanie na temat możliwości wpływania na miejsce pracy przy pomocy związków zawodowych. W dniu 13 listopada Janki od godz. 15:00 do 19:00 salka Ursynów w dniu 14 listopada Janki od godz. 10:00 do 12:00 Mc Donald's Janki od godz. 13:30 do 17:00 Targówek Salka DERBY1. Zapraszam!

bylypracownikikeatargowek

Praca w IKEA to dno, a najgorzej jest chyba w moim sklepie - na Targówku. Zachęcana przez znajomych wystartowałam. Rozmowa rekrutacyjna składająca się z czterech etapów, szkolenie wstępne trwające dwa tygodnie, na ktorym wszyscy pracownicy udają szczęśliwych - jest to złudzenie pracy idealnej, ktore budowane jest od pierwszego wejscia do firmy. Warunki takie sobie - stawka na start 20 zl brutto, umowa o prace najczesciej na 1/2 etatu - jak sie okazuje pozniej otrzymanie calego etatu graniczy z cudem. Benefity są - w ktorej firmie teraz ich nie ma? Atmosfera? i tutaj wszystko co mialas wmawiane na rozmowach, szkoleniach upada. Pracownicy wykonczeni psychicznie i fizycznie. Przepracowni. Grafiki ukladane po 6 dni pracujacych. 2-3 dni wolnego z rzedu staje sie czyms zbawiennym. Mniejsza z tym, ze dyspozycyjnosc sklada sie na 2 ms przed! Wracajac do pracownikow. Sa to zazwyczaj kochani, otwarci ludzie, ktorzy dzien w dzien sa niszczeni przez bydlo zwane klientami. Pracownicy sprzedazy obsluguja dziennie tysiace osob, w dziale obslugi brak kolejki jest czyms nadzwyczajnym, logistyka, ktora nie daje rady przerobic takich obrotow. Wszedzie oszczednosci. Dochodzi do tego, ze masa zamowien do klientow nie dojezdza. Spraw reklamacyjnych są tysiące, a sprzedawane kuchnie, szafy nie sa do zlozenia. Pracownicy odchodza na potege. Miesiecznie potrafi sie zwolnic 5 osob z dzialu! Rekrutacja? Tak - gdy rzeczywiscie kierownictwo zauwaza, ze nest problem tzn. Kiedy sami musza zaczac sie tlumaczyc dlaczego w dziale obslugi klienta sa kolejki po 2h! Zdarzaja sie osoby , ktore pomimo tego integruja sie z firma, poszerzaja swoje kompetencje, biora na siebie coraz wiecej obowiazkow. I tak, po 2 latach w firmie dostaja 1 zl podwyzki! Co slysza na rozmowach oceniajacych? Jestes super ale przykro mi, nie mam nic wspolnego z Twoja podwyzka, dostalem odgorna informacje. Praca w Ikea wydaje sie czyms super ale nikomu jej nie polecam. Ciesze sie, ze odeszlam i dzis za ta stawke mam komfort psychiczny. Nie dajcie sie zlapac na te benefity, po roku w firmie bedziecie potrzebowac duzej ilosci sesji u psychologa lub skonczycie na miesiecznych zwolnieniach lekarskich - co tutaj jest norma.

VVV

Ile wynosi stawka netto przy umowie o prace przy 20/h brutto?

Doświadczony
@VVV

14,2 złotego

nvm
@Doświadczony

A mozna umowe zlecenie? Studentowi wychodzi 3pln wiecej za godzine

Zostaw merytoryczną opinię o IKEA Retail - Warszawa

• Jak się pracuje w IKEA Retail?

Zobacz opinie na temat firmy IKEA Retail tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 46.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w IKEA Retail?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 2 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy IKEA Retail?

Kandydaci do pracy w IKEA Retail napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

IKEA Retail