Ikea praca

Katowice

Ikea praca

Opinie o Ikea praca

Pracodawco! Chcesz wiedzieć ile osób odwiedziło Twój profil?

anna

ja nie pracowałam w tej firmie ale dwa razy startowałam . rozmowa kwalifikacyjna po przez internet to porażka po pierwsze nie każdy nadaje się przy kamerze gadać a po drugie kamera mnie nie lubi i zawsze wydalam niekorzystnie. w lublinie tak robią nie ma rozmowy indywidualnej tylko rozmowa po przez filmik. I jak tu zaleście pracę jak takie wymagania maja .

Olga

@Patryk, czy z Twojego CV wynikało, że masz doświadczenie na stanowiskach kierowniczych? To jaką osobowość posiadamy nie powinno jasno określać do jakich rodzajów prac pasujemy. Odbywając prywatną rozmowę już po tej kwalifikacyjnej oznacza, że Ikea praca nie skontaktowała się z Tobą oficjalnie i nie przekazała Ci wyniku rekrutacji?

Patryk
@Olga 19.06.2018 12:47

No nie powinno a jednak :)

Patryk

Niestety nie przebrnąłem 3ciej rozmowy, przyszły kierownik [wg siebie coach] już na prywatnej rozmowie stwierdził, że zrobię krzywdę zespołowi bo mam zbyt przywódcze cechy [materiał na managera, kierownika działu itp.] !! Z opisów wyżej, widzę, że zrobiłbym krzywdę kierownikowi zastępując go, niebawem, okazało się, że czytamy te same książki itp. ... aha, czy wspomniałem, że startowałem na sprzedawcę ?? :)

Olga

@Stary stażem pracownik, przedstawiłeś głównie warunki pracy w Ikea. Napisałeś kilka słów również o stawce godzinowej proponowanej Ci przez tego pracodawcę. Czy mógłbyś również wspomnieć na tym forum jak prezentują się pozostałe warunki zatrudnienia w tej firmie? W oparciu o jaką formę zatrudnienia z nią współpracujesz?

Stary stażem pracownik

Pracuje w tej firmie prawie od początku istnienia sklepu w K-cach. Generalnie w ostatnich latach atmosfera pracy bardzo się pogorszyła. Nie szanuje się starszych stażem pracowników. Firma stawia na młode wilki. Co do zarobków to najniższy ranga pracownik na dzień dobry dostaje 20 zł brutto/h. Po 3 mcach dostaje się umowę o pracę i podwyżkę. Niestety często zdarza się iż pracownik z wieloletnim stażem zarabia tyle samo co nowy pracownik ( zaczynał ze stawką niższa) Co roku we wrześniu odbywają się rozmowy oceniające i w jej wyniku pracownik dostaje podwyżkę lub nie. W poprzednim roku podwyżka wynosiła kilkanaście groszy za godzinę Także szału nie ma. Atmosfera bardzo zależy od działu w jakim się pracuje, a konkretnie od kierownika działu. W jednych działach atmosfera jest super a w innych niestety nie. Jeżeli nie spodobasz się obecnemu kierownikowi to znajdzie sposób by się Ciebie pozbyć - i nie ważne że pod innym kierownikiem pracowałeś kilka lat z dobrymi wynikami. W sklepie wszyscy trzęsą tyłkiem ze strachu przed kierownikiem sklepu. Kiero czuje się lepszy od innych i zachowuje się choćby sklep był jego własnością. Co do warunków pracy to ciężko jest z ustalaniem dni wolnych. Tzn możemy zaznaczać niedostępność tylko na 4 dni w miesiącu, ale tylko na dni od poniedziałku do piątku. Na weekendy nie ma takiej możliwości. Jeżeli chcemy wolny konkretny weekend to musimy płaszczyć się przed kierownikiem. I to ma być poważny powód, np komunia dziecka itp Najbardziej razi w oczy ten fałsz firmy. Na zewnątrz firma lansuje się na pro pracownicza. A niestety tak nie jest. Ważne co jest najlepsze dla firmy a nie dla pracownika.

Olga

@Mariola, każda opinia na tym forum ma znaczenie, dlatego proszę Cię o rozwinięcie swojego wpisu dotyczącego Ikea praca jako pracodawcy. Dlaczego nie polecasz zatrudnienia w tej firmie? Wszystkie Twoje spostrzeżenia w tej kwestii będą ważnym punktem odniesienia dla innych użytkowników forum.

Mariola

Nie polecam

Janek

Jak komuś nie po drodze z pracą to lepiej szukać pracy w innym miejscu.

Prac

Jeśli nie chcesz zniszczyć sobie życia omijaj to miejsce pracy! Grafiki dostosowane do potrzeb firmy, praca praktycznie cały dzień, najczęściej od 10/11 do 19/20, więc jeśli masz dzieci to licz się z tym, że do opiekunki będą mówić „mama”. Ponadto wyrzucają z początkiem roku na przymusowe urlopy, ponieważ „za dużo go posiadasz”. W czasie akcji nie możesz wybrać urlopu, ponieważ „klient jest najważniejszy”. Po prostu liczy się tylko firma.

Czy ktoś dysponuje informacjami o tym, co aktualnie dzieje się w Ikea praca? Od jakiegoś czasu nie pojawiła się żadna opinia związana z warunkami pracy w przedsiębiorstwie.

Poirytowana

Witam, jestem nieco zniesmaczona procesem rekrutacji. Renomowana firma o wybujałych etapach rekrutacji. Specjalnie brałam urlop na spotkanie, które trwało 2 godziny. Po czym czasie umówiono mnie na AC i kolejno zrezygnowana, nie podając nawet powodów. Później czekałam długi okres na jakikolwiek znak z działu HR. Dostałam zdawkowego maila, ze dziękują i życzą powodzenia. Trochę brak kompetencji i czysto ludzkiego podejścia ze strony działu HR. Wyznawane wartości IKEA? Tylko na papierze. Odradzam

poq
@Poirytowana 02.02.2016 09:58

Odrzucają konkurentów, którzy mogliby im zagrozić szczególnie na stołkach managerskich - trzeba także pamiętać że IKEA to franczyza.

Feliks

Niektórym najlepiej wychodzi narzekanie. Praca w handlu nie jest lekka i chyba wiedzieliście o tym?

IKEA

Nie ufajcie tej firmie. Jestem byłym pracownikiem i jedyne co mogę powiedzieć to dno... Gdy zacząłem pracę w IKEA Katowice to wszystko było super. Benefity, obiadki, fajni ludzie, miła atmosfera. Tak jest zawsze na początku. Ale jeśli chcecie być ambitni i gdzieś wyżej wejść, to szefostwo podkłada nogi. No chyba, że jesteś czopkiem i wchodzisz tu i tam... Będą Was wyzyskiwać ile się da, nie dając nic w zamian. Będą Wam tłumaczyć, "To wasz rozwój". Kpina. Szefostwo jest totalną porażką. Uważają się za bożków. Byłem nie raz światkiem jak kierownik źle traktował pracownika. Sam obrywał za błędy innych lub niekompetencje kierownika. Gdy jest spory ruch, to zamiast pomagać na dziale potrafią zniknąć na kilka godzin. Są osoby, które doczepią się tego, że siedzisz na krzesełku mimo 10 godzin pracy, gdzie oni grzeją ciepłe pośladki przez większość dnia. Elastyczny grafik. Jak to słyszę, to chce mi się śmiać. Nie istnieje takie coś jak elastyczny grafik w tej firmie. Nawet, gdy dacie niedostępność godzinową, to oni mają to gdzieś. Planiści nie znają się w ogóle na swoim fachu. Przychodzą tylko pogadać do pracy. Mógłbym wiele smaczków wyciągnąć ale szkoda mi nerwów. NIE POLECAM!!! PS. ludzie tam, boją się wypowiadać głośno, bo nie raz była sytuacja, że ktoś nagle przestał pracować.

Nala
@IKEA 29.06.2017 19:37

W końcu ktoś mowi jak jest w tej "super" firmie ;)

Niccck

Witam, jestm zapisany na rozmowę kwalifikacyjną jako sprzedawca na dziale. Ktoś się wypowie o obiecanych zarobkach 20zł/h brutto? Praca na 1/2 etatu ale podobno pracownicy wyrabiają niekiedy cały etat.

@Niccck 11.10.2017 14:24

Min 20zł/h brutto zawsze. 1/2 ale godzin może być nawet po 160.

marian

Nie rozumiem dlaczego tak wszyscy chcą pracować w Ikea . Zarobki niskie (zaczynasz od najniższej krajowej , po kilku latach jak się sprawdzisz i cię zauważy kierownik otrzymasz 100,200 zł podwyżki...) Dodatki to podstawowe ubezpieczenie w Medicover i obiadki za kilka złotych w pracowniczej stołówce. To wszystko przynajmniej jeżeli chodzi o pracownika halowego. Tak same warunki pracy znajdziesz w każdym markecie (Auchan, Biedronka, Lidl itd.) albo lepiej. chyba że chodzi o ubranie firmowe które podczas zwolnienia musisz zwrócić. Jedyną fajną rzeczą w Ikea jest to fajne produkty... Aha masz jeszcze do jakiejś kwoty możliwość zakupu w obniżce pracowniczej.Jeżeli chodzi o awans nie ma żadnej możliwości . Biurówka się trzyma stanowisk . Ogólnie firma działa na zasadach sekciarstwa (trzymanie się z a ręce, poranne apele ile zrobili utargu, ile zarobili, wykrzykiwanie razem dziwnych haseł, mnóstwo różnych haseł- naklejek, plakatów aby zwiększyć na tobie presję cięższej pracy- jak za komuny ...) Ogólnie lichy pracodawca... Tak przy okazji Ikea w Katowicach jest prywatnym sklepem 2 właścicieli i działającym na zasadzie franchisingu.

marian
@ruuuda 20.09.2017 12:32

Jezeli kolezanko uwazasz za szczyt marzen prace a w ikei i obiadki za piec. zlotych to jest mi ciebie serdecznie szkoda... w kazdym srednim zakladzie (automotive, agd) sa i lepsze o niebo pensje i stolowki z bezplatnym jedzeniem. nie mowiac o konkretnie wykonywanej czynnosci np. obsludze maszyny, czy urzadzen. ikea, i podobne sieci supermarketow to dobre dla ludzi ktorzy zaczynaja swoja kariere, ucza sie... a nie traktujac to zajecie jako praca na cale zycie. jesli chodzi ci o budowlancow to musze cie zaskoczyc. budowlaniec fachowiec bardzo dobrze zarabia. kilka pensji twojej ikea, nie mowiac o nadgodzinach. oczywiscie nie ma porownania z przelanym potem, ale wierz mi oplaca sie....

Polub

Rozwój ..chyba każdy ma inną wiedzę na temat tego terminu...po drugie chcesz a nie możesz, trzeba czekać , nie Ty to inny się dostanie ..chyba za malo w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] wchodzę..albo wchodzą mi :-S

MEZOO

Tez rozważam aplikowanie do Ikei. W sumie w tym rejonie http://slask-praca.pl poza przemysłem chyba najwięcej ofert pracy jest handlu i w usługach.

mario

Czy pracownicy zatrudnieni w IKEA przez agencje pracy tymczasowej są tak samo traktowani jak ci zatrudnieni bezpośrednio przez IKEA?

mario

Witam, czy ktoś może się wypowiedzieć na temat atmosfery panującej w pracy w IKEA Katowice, jak się traktuje nowych pracowników,czy ludzie tam pracujący są w porządku?

ziom

No niestety ja zazwyczja wysyłam CV do IKEI i kolejny raz chyba juz 4 dostaje odmowe ..nie wiem poszkuja czasem magazynier mam doswiadczenie ,fakt nie mam uprawnień na wózki ale mysle że to najmniejszy problem !! nie wiem co jest Grane czasem myślałem żeby złozyc pismo do Centrali !!

nick

Teraz swoim fałszywym uśmiechem czaruje w Bydgoszczy

nolte

czy są wolne etaty w Katowicach?? Renata Bzdeń

był pracownik

jak tak dalej będzie to większość z nas będzie żebrać.

Zygmunt

Witam. zauważyłem od dłuższego czasu na parkingu górnym Ikei Katowice starszą panią ubraną w płaszcz i berecik że żebra pieniądze od właścicieli samochodów i to przeważnie od samych droższych i codziennie tam chodzi prawie cały dzień i tłumaczy się że "zbiera pieniądze na leki od cukrzycy" poza tym leki od cukrzycy są podobno bezpłatne ale uważam że to przesada i zaobserwowałem że w ciągu dnia potrafi mniej więcej zarobić z 500zł zależy ile kto jej da ale patrząc na to i zsumować codziennie to na pewno coś w tym jest i ktoś powinien się tym zainteresować bo może ktoś jej pomaga i razem coś robią co nie powinni.

Zyczliwy
@Zygmunt 08.03.2015 00:03

Żałosny mały polaczek

Zostaw opinię o Ikea praca - Katowice

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Ikea praca