IKEA Retail

Opinie o IKEA Retail

Jose

Smiesza mnie te wypociny, robicie tylko wstyd normalnym pracownikom logistyki, bo nikt z was anonimy nie ma odwagi podjąć tematu w realu i cierpią na tym ludzie którzy uczciwie pracuja bo jakiś Baran pisze za całą logistyke

Jak wygląda sprawa grafiku w IKEA Retail. Czy pracodawca idzie na rękę?

Dużo zależy od twojego bezpośredniego kierownika. Na cały etat jest ciężej ale próbują coś poradzić

Klient

Chamstwo w Ikei w Katowicach. Byłem w Ikei kilka dni temu około godziny 10.00, rozbawieni pracownicy Ikei chodzą parami środkiem wąskich alejek prowadząc ożywione rozmowy, nie mają zamiaru ustąpić klientom - trzeba wręcz obok nich się przeciskać a bywa że klienci są przez nich spychani na bok.

Małe szanse na awans. Wiele stanowisk jest już obstawionych przez lata

Bogdan

No ale chyba jakaś szansa jest? Przecież firma się rozrasta, ciągle pewnie szukają kogoś nowego. Nie jest tak, że jak się wykazujesz to to doceniają?

Terra
@Bogdan

Wiesz, jakaś tam zawsze jest :D

@Bogdan

Uwierz, że niestety nie doceniają Jeśli masz predyspozycje bycia pupilkiem kierownika, chodzisz z nim na imprezy czy papierosa to masz szansę w innym przypadku będziesz "ciągle w drodze"

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie IKEA Retail? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?
Skawiwnuk

Ciągle to samo.. I Ty jesteś zmianą! Zmiana na rano, zmiana na noc i zmiana na Empu. To fantastyczne ! Jak Ci się nie podoba to zmień sobie pracę -mówią ludzie na wysokich stanowiskach którzy siedzą tam latami. Tylko że zapomnieli że wciąż trwa rynek pracownika... NIE POLECAM!

Bogdan

To nikt nie dostaje tej rocznej premii? Czy jakiejś części się udaje? I co trzeba zrobić żeby ją w teorii dostać? Bo w praktyce to już widzę, że niewiele można zrobić w tym przypadku ;D

Hej, zamierzam się zatrudnic w ikeii w dziale logistyki. Tylko mam wątpliwość. Doszły mnie słuchy, ze ludzie na magazynie zatrudniani są tam przez agencje pracy tymczasowej. Ponad to, ze pracują tam pol roku, nawet rok spod tej agencji, a mydlone im są oczy o umowie spod firmy, ze dostaną? A końcem końców tak nie jest? Z czego to wynika jeśli to jest prawda? Prosze tylko o szczere wypowiedzi i o faktyczna sytuacje jak to wyglada aby mi ktoś to tutaj wyjaśnił. Dzięki :)

Kronos
@Nowy

Robiłem tam. Z miesiąca na miesiąc w godzinach popołudniowych będziesz niszczył kręgosłup na EMPU. Wyzysk świeżaków. Tylko ludzie z IKEI sobie chodzą fajnie na rano i nocki. Śmieją się z tych agencyjnych „ziutków” z popołudniówek jak (usunięte przez administratora) Kwestia przejścia pod firmę? Niemożliwa. Szukaj pracy, gdzies indziej.(usunięte przez administratora)

@Kronos

Kronos ma rację. Wycisną cię jak cytrynę. Rotacja nowych "ziutków' jest bardzo duża a ponadto kierownictwo nie liczy się z pracownikami. Masz zapieprzać a jeśli ci nie pasuje to na twoje miejsce są inni. Zatrudnij się a za 2-3 miesiace zrozumiesz :)

Kronoswirus

No właśnie o nas chodzi o logistykę. Zawsze na szarym końcu. Nocki zabrali a dodatkow za prace z wirusem teraz nie ma.

Znajomy ze sprzedaży

W końcu ikea to "great pleace to work". hahaha Dla nich tylko kasa się liczy.

Tomasz
@Kronoswirus

Idź na studia i zmień pracę na lepszą.

Fikus
@Znajomy ze sprzedaży

Od zawsze i na zawsze! Kasa jest najważniejsza, to główna wartość Ikei.

Ktoś
@Tomasz

Tylko, że nawet te studia nic nie dają, bo i tak wszędzie chcą pracownika doświadczonego. To, czy straciłeś ileś lat na naukę to teraz się mało liczy, lepiej mają Ci, którzy od razu po liceum poszli do pracy, bo przynajmniej mają doświadczenie.

@Ktoś

Niestety, ale to prawda. To smutne do czego ten świat dąży, później tobą po studiach, rządzą osoby tylko po liceum.

Logistyk

Jednorazowe podwyżki dla tych którzy pracują powyżej roku, bądź trzech. Pracowników którzy pracują powyżej 10lat jeszcze mogę zrozumieć. Ale co z tymi którzy są aktualnie w 9-11msc pracy i ich owa podwyżką nie obejmie? co z pracownikami którzy o dziwo zaczęli prace. Sam fakt że na start dostaje się 15netto nie daje mega fajnej wypłaty na 3/4 etatu. Wystarczy wziąć kalkulator do ręki i policzyć 15x126 bo tyle godz. jest na 3/4 etatu. Ale przyjechać na 5 bądź zostać do 23.30 to jak najbardziej. Halo, wiemy ze nie liczycie się z ludźmi ale niektórzy przyszli zarobić na dom, rodzinę kredyt czy inne potrzeby. W obecnej sytuacji gdyby IKEA była taka super jak się przedstawia w rozmowach o prace czy reklamach pomyśleli byście o innych. Sam fakt ze młodzież do 26roku nie płaci podatku i ma te 20netto to jeszcze dostają podwyżkę tylko dlatego ze pracują dłużej od ludzi którzy maja większe doświadczenie. Czemu nie ma jakiejś premii na dziale logistyki za wyniki miesięczne? Bo np. pracownicy na EMPU a jest kilka takich perełek, potrafi czy z osobistej czy z listy transportów wybierać sobie zamówienia same male i lekkie. I co z tego że ktoś zwróci uwagę żeby zbierać po kolei jak to i tak za 5min nie przełoży się na nic po za słowami. Jak to się przekłada na place jeśli 2 osoby np. o podobnym stażu pracy za te same pieniądze Pracownik X zbierze 3-6ton w 8-9h pracy, a pracownik Y może tonę? i maja te same pieniądze, niestety jednemu kręgosłup siadzie szybciej :) Podwyżka raz do roku o te 0.50gr albo 1zl nie jest zbyt adekwatna do pracy na logistyce bo ta nie należy do najlżejszych, niektórym koordynatora czy leaderom wazelina aż wylewa się uszami. Szkoda ze nie moglem na początku przygody wybrać leadera po zapoznaniu ich bo wybrał bym Roberta. Najlepszy chłop na magazynie, niestety nie miałem możliwości wyboru :( obiady za 5zl, nie to ze trzeba za nie płacić z własnej kieszeni to jeszcze z wypłaty odciągany jest podatek za nie...

Ikea worker
@Logistyk

Znów oferta na logistykę. Śmieszny podpunkt "premię roczną uznaniową zależną od wyników IKEA" szkoda ze nikt nie wspomina ze trzeba przepracować odpowiednia ilość czasu żeby się na to załapać na koniec roku finansowego który kończy się w sierpniu...

AEZAKMI
@Logistyk

Człowiek człowiekowi katem. Reguły są jasno ustalone. Nie ma wybierania wydawek i jeśli ktoś tak robi to jest tylko i wyłącznie ludzkim ścierwem, natomiast nie jest to wina osób zarządzających. Wnioskuję, że chciałbyś by ktoś za Tobą chodził z pejczem, przez całą zmianę, by się upewnić, że się potrafisz dostosować?Druga sprawa, że często są sytuacje kiedy koordynator bądź TL wybierają osobę dedykowaną do zbierania mniejszych pickingów i nie musisz wcale o tym wiedzieć, bo powątpiewam w to aby ktokolwiek chciał się akurat Tobie tłumaczyć z własnych decyzji, za które później de facto może odpowiadać przed swoim kierownikiem. I to są sprawy na tyle trywialne, że aż żal patrzeć na kolejne wypociny ludzi, którzy nie potrafili znaleźć jaj by przyjść i się zapytać na żywo. O podwyżkach się nie wypowiem w szerszym spektrum, bo to temat kontrowersyjny i gowork nie jest na pewno miejscem do poruszania takich kwestii , aczkolwiek śmieszą mnie sytuację kiedy nowy nabytek, ledwo posiadający przerobiony miesiąc w pracy, domaga się podwyżki przeznaczonej dla ludzi o nieco większym stażu.Pracujesz 9-11 miesięcy? Świetnie, to poczekaj na coroczny proces podwyżkowy, który lada moment się rozpocznie. Zaś jeśli płaca Ci w ogóle nie odpowiada to wiedz, że nikt Cię tutaj nie trzymie na siłę. Większość z nas musiała przechodzić z różnych fragmentów etatu na cały i jest to normalny proces, ale ostatnimi czasy widzę, że niektórzy chcieliby mieć podłożone wszystko pod pysk od momentu rozmowy o pracę najlepiej jeszcze ze stawką wyższą od dłużej pracujących ludzi.

xXx
@AEZAKMI

G. prawda. Można chodzić, rozmawiać i ciągle słyszy się, że nie teraz, nie ma odpowiedzialnej za coś tam osoby, a tak w ogóle to decyzje zapadają odgórnie i nic nie da się zrobić. Z taką spychologią stosowaną spotkałem się w niewielu firmach. Nie polecam.

Obserwator z zewnątrz
@AEZAKMI

Jeśli twierdzisz, że są osoby dedykowane do zbierania mniejszych pickingów, a pozostali pracownicy nie muszą o tym wiedzieć, bo nie będziesz się tłumaczył ze swojej decyzji, to jesteś złym managerem i powinieneś pójść na szkolenie z zarządzania zasobami ludzkimi lub ustąpić.

@Ikea worker

Jest wyraźnie napisane w regulaminie OiB ile trzeba przepracować.

X

Tak, nawet można to zauważyć w ilości objętych stanowisk kierowniczych, że dużo kobiet je zajmuje

Kato

Wiadomo co z bonusem?

@Kato

Tak, będzie w grudniu

Czy w IKEA Retail odbywają się wewnętrzne rekrutacje?

X

Tak, jest dużo wewnętrznych rekrutacji, w których każdy może brać udział. Zarówno można awansować pionowo jak i poziomo, czyli po prostu zmienić dział na inny.

Beata

Dramat !!!!! Nie zamawiać transportu Ikea nie dosyć że nie mają przedziałów czasowych trzeba czekać cały dzień na kuriera od 8-20 kurier łaskawie zadzwoni albo i nie na 30 min przed planowaną dostawą , miałam 2 zmiany terminów czyli 3 dni w d…..e oni za to nie widzą nawet żadnego problemu ,grunt że zapłacone ,

Hhhhhh
@Beata

Nikogo to tutaj nie obchodzi, to jest portal dla przyszłych pracowników

Fajna firma ale początkowa stawka 21 zł brutto to jednak za mało. Biorąc pod uwagę ilość wykonywanych zadań, wiedzy, bardzo zróżnicowany grafik oraz niewielką różnice do stawki minimalnej 19,70 zł brutto to trochę śmieszne. Ponadto trzeba "zasłużyć" na większy etat pokazując swoją dyspozycyjność swojemu kierownikowi braniem dodatkowych dni i unikaniem zwolnień lekarskich. Jeśli ktoś chcę tu pracować to zapraszam ale nie chcę słyszeć rozczarowań

Niezadowolony klient

Niekompetentni projektanci którzy nie umieją ocenić możliwość składania mebli przez firmę montażową była zaplanowana na1 dzień a firma zdążyła złożyć tylko połowę kuchni na resztę brakło czasu teraz na dokończenie musimy czekać do 1października i to jeszcze niewiadomo czy się to nie zmieni tak więc nie polecam zakupów w tym sklepie (nierozumiem jak niedokończoną zapłaconą usługę można traktować jako reklamację istny idiotyzm i niedożeczność)

Twarda Pala SkawySyna

Powiem Tak uciekajcie z tej z Ikei pracowałem dla działu tej ameby Dariusza S który nie umie nawet kulturalnie się napić bo go ochrona zagazowala . Dużo podpierdalaczy jest też parę wpozadku chłopaków ale oni się tam marnują

Abc
@Twarda Pala SkawySyna

Kolejna sfrustrowana parówa, logistyka to nie dział dla małych dziewczynek, nikt Ci nie mówił?

Twarda Palą SkawySyna
@Abc

To co tam robisz pewnie jesteś pokroju tego co tam wrócił Daniela Pałki czyli meile i te sprawy

Pracowałem kiedyś w Ikea Katowice - na żadnej innej ikea nie było tak zepsutej atmosfery jak w Katowicach . Niby powymieniali większość "menagierów" a ja dalej słyszę ,że jest tam źle. Tak to bywa jak na stanowiska kierownicze zatrudnia się osoby ze słomą w butach. Cieszyłem się ,że pracowałem w Ikea ale bardziej cieszy mnie to,że tam nie pracuje . Pracodawców jest sporo na rynku i większość z nich dba o swoich.

Sylwia

W niedzielę 29.08.2021 byliśmy na zakupach w Ikea Katowice , odbiór towaru był z magazynu zewnętrznego .Pani która nas obsługiwała wieczorem ,była bardzo uprzejma a przede wszystkim -życzliwa i pomogła w rozwiązniu problemu jaki mieliśmy. Natomiast ,Pani z działu kuchennego ,która miała stworzyć projekt kuchni ,była niekompetentna i niedouczona.Przez jej nie wiedzę ,jesteśmy zmuszeni ,do kupna blatu i zmywarki w innym miejscu.

Ręce opadają
@Sylwia

To jest portal dla PRACOWNIKÓW szukających opinii o pracodoawcy. Ludzie, ogarnijcie się!!!

Skawisyn

Pracuje kilka lat. Można się tu dużo nauczyć jeżeli ktoś chce, ale jednocześnie pozbawić zdrowia. Ryba psuje się od głowy i nikt z tym nic nie robi, wręcz przeciwnie. Puste slogany mówiące o wartości firmy są tylko zasłona dymna. Zgodnie z myślą "dzieł i rządź" toczy się codzienne życie w logistyce...

nie segregacji

Wymuszają na ludziach szczepienia!!! Szczepienia są nie obowiązkowe! Jak można zwolnić kogoś tylko dlatego, że się nie zaszczepił! a jak się zaszczepi to będą ponosić odpowiedzialność w razie nop?a może gwarantują prace do końca życia

...
@nie segregacji

Głupek. Jedyne co ma do powiedzenia na temat tych twoich NOPowych teorii spiskowych.

Zostaw merytoryczną opinię o IKEA Retail - Katowice

• Jak się pracuje w IKEA Retail?

Zobacz opinie na temat firmy IKEA Retail tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 75.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w IKEA Retail?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 64, z czego 5 to opinie pozytywne, 39 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

IKEA Retail