IKEA Retail

Opinie o IKEA Retail

Pracodawca

Aktualność
Hej!

W IKEA cenimy otwartą komunikację. Na bieżąco czytamy wszystkie komentarze – konstruktywne informacje zwrotne stanowią dla nas punkt wyjścia do wprowadzania zmian i tworzenia miejsca, w którym każdy z nas dobrze się czuje.

Zależy nam jednak na tym, abyśmy wspólnie dbali o kulturę wypowiedzi. Merytoryczne komentarze pomagają nam w pełni przeanalizować sytuację, udzielić odpowiedzi lub podjąć stosowne działanie.

Pamiętaj również, że będąc pracownikiem IKEA, możesz w każdej chwili skontaktować się z nami bezpośrednio w lokalnym dziale People & Culture. To najlepszy sposób na to, aby porozmawiać o wszelkich wątpliwościach, zadać pytania, które Cię nurtują i rozwiązać wiele kwestii. Wierzymy, że otwarta i szczera rozmowa jest podstawą dobrej współpracy.

Jeśli jednak wolisz porozmawiać z nami anonimowo, masz też możliwość skorzystania z Telefonu Zaufania w IKEA. Wybierz tę opcję, która będzie dla Ciebie najbardziej komfortowa.

Jak się pracuje z ludźmi z IKEA Retail?

najlepiej!

Zdziwiony Nowy wpis
@L.

Słabe że HR okupuje ta stronę i jedyne pozytywne odpowiedzi to te od pracowników HR - może trzeba pomyśleć co zrobić żeby wychwytywać takie reakcje wewnatrz, zachęcić do wypowiedzi - może forum to za mało? A nie robić kontrpropagande na goworku? Za robotę się weźcie :)

Paulina 508 Nowy wpis

Pracowałam w gastronomii i nie polecam. Zmarnowałam tylko swój czas. - Grafik ustawiany różnorodnie, bez zasad. (np dzis jestes 4h a jutro 6h). - Atmosfera całkiem spoko, ale cała firma wszystko o Tobie wie przez co musisz trzymać się za język. Ruda z dekoracji wraz z psiapsi ze sklepu(usunięte przez administratora)plotkary na cały sklep. - Dojazd w porządku, aczkolwiek autem musisz parkować tylko w określonym miejscu, mimo że parking wokół jest ogromny :) - Sztuczna atmosfera no i HR, w skrócie - ogromna korporacja i wyzysk pracownika za (usunięte przez administratora) brutto

HR Nowy wpis
@Paulina 508

Bardzo nam przykro, że nie odnalazłaś się w naszym sklepie. Dla czytających Twoją opinię kilka słów: grafiki mają bardzo określone zasady i każdy mający wpływ na ich tworzenie ma na uwadze zabezpieczenie biznesu (czytaj: dostosowanie do wizyt Klientów) oraz potrzeby Pracowników. Parking pracowniczy jest monitorowany i niedostępny dla postronnych osób, co daje większą pewność, że w trakcie czasu pracy nie zostanie uszkodzony (szkody parkingowe (na otwartych parkingach) są bardzo częste!). Wolne miejsca przed sklepem zapewniamy też naszym Klientom - również Tobie, gdy przyjeżdżasz do IKEA na zakupy, a nie do pracy:) O atmosferę dbamy wszyscy razem - w naszych badaniach zawsze ten punkt jest na wysokim miejscu - każdy może być sobą, wpieramy się, mamy ciekawe inicjatywy i często ze sobą rozmawiamy - m.in. to powoduje, że atmosfera w IKEA jest bardzo dobrze oceniana. IKEA to oczywiście korporacja, ale z dużą wrażliwością na indywidualne potrzeby. A wynagrodzenia są zróżnicowane - jeśli ktoś ma chęć i ambicje, może się rozwijać w ramach organizacji. niemniej Paulina - powodzenia! trzymamy kciuki za to, byś znalazła świetne miejsce pracy!

Zdziwiony Nowy wpis
@HR

Kinga - daj spokój, nie każdy rozumie mechanizmy takich organizacji i po prostu nie trafia z pracą w IKEA. Nie każdemu musi się podobać, wiem że odpowiadasz żeby zatrzeć takie negatywne opinie opowiadając to jak to widzi druga strona i dlaczego jest tak a nie inaczej. Pytanie czy IKEA potrzebuje ludzi którzy zwracają uwagę na takie pociski i powody niezadowolenia z pracy pt parking jest tam gdzie nie trzeba. Jak ktoś z takich powodów robi afery to może lepiej zeby nie przychodził tu do pracy bo potem trzeba się z tym użerać i wszystko takim osobom nie pasuje. IKEA to dobre miejsce pracy - ale pracować trzeba, jeżeli chcesz szukać pracy w której się dużo zarabia i za dużo nie wymagają to nie aplikuj, nie ma sensu - tyle

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w IKEA Retail?

@Pytanie

Oczywiście! Zadbaj o pracownika, a on zadba o klienta. A zadbany klient jest lojalny i w 9 na 10 sytuacji wybiera markę, z którą czuję się dobrze!

Nick
Kandydat

Moja opinia dotyczy nowopowstającego sklepu w Szczecinie (nie znalazłem odpowiedniej podstrony na goworku). Otóż ubiegałem się o posadę w jednym z głównych działów ikea. Rozmowa poprzez skype przebiegła całkiem ok, chociaż przyznam szczerze, że Pani kierownik działu ubrana wówczas w dres to jednak widok, po którym zapala się lampka ostrzegawcza. Moim zdaniem to brak szacunku dla osoby ubiegającej się o posadę nawet jeśli to tylko rozmowa przez skype. Druga kwestia to brak odpowiedzi od 3 miesięcy, w międzyczasie napisałem 3-4 krotnie z pytaniem o termin odpowiedzi. Raz odpisano mi, że „odezwie się za tydzień”, od dwóch miesięcy jednak cisza. Oczywiście dałem sobie spokój z pracą w ikea i napisałem skargę na panią rekruterkę. Kiedyś już pracowałem w ikea i pamietam, że standardy były zgoła inne. Możliwe, ze przez tych kilka lat firma przestała dbać o nabór odpowiednich ludzi, bo ewidentnie Pani z którą rozmawiałem nie miała nic wspólnego w moim odczuciu z profesjonalizmem.

straciłem prace
Kandydat

Czy można zanieść lub wysłać jakoś CV do ikea na ulicy Szwedzkiej w Poznaniu ?

@straciłem prace

Hej! zapraszamy na naszą stronę kariery - tam znajdziesz aktualne procesy rekrutacyjne :)

Korporacja, kłamcy, wyzysk, obłuda, brak lojalności, sztuczne uśmiechy. Z tym się spotkasz pracując w IKEA Poznań Honorowi ludzie rzadko spotykani są w tej firmie. Jeżeli jednak chcesz w tym sklepie pracować to pamiętaj o tym aby ufać tylko sobie. Nie rozmawiaj z nikim na temat swojego życia prywatnego bo pół sklepu będzie je znało. Najlepiej zachować pełny profesjonalizm i skupić się na pracy bez sztucznej uprzejmości. W pracy o pracy i finito, mało jest tam prawdziwych ludzi. To taka moja rada ode mnie ;) Tak pracuję x czasu i trzymam się tych zasad jakiś czas. To pozwala zachować mi komfort bo jako tako warunki pracy nie są złe tylko z manekinami trzeba wytrzymać. Pozdrawiam i powodzenia!

@:)

przykro czytać, że tacy pracownicy jak Ty są wśród nas:( jeśli wszystkich uważasz za niehonorowych, manekiny, to może czas zmienić środowisko... ? to nie jest profesjonalne pisać na forum takie rzeczy i pozostawać w firmie... Życzę, byś trafił (a) w lepsze dla siebie miejsce, ustępując tym samym komuś, kto doceni nasze środowisko pracy!

Ojoj

Zwykłe korpo szczury. Zapomnij o przyjaznej atmosferze i zaufaniu. (usunięte przez administratora) bez honoru. Dobrze że te młode (usunięte przez administratora) zatrudniają to(usunięte przez administratora). Nie polecam

Max
Kandydat

Witam, chciałbym zadać kilka pytań pracownikowi Biura Obsługi Ikea, proszę o kontakt priv maxito888@interia.pl Z góry dziękuję za kontakt.

S
Kandydat

Czy IKEA Poznań planuje w najbliższym czasie rekrutację na stanowiska w sklepie lub magazynie?

@S

nasze aktualne ogłoszenia można łatwo znaleźć na stronie kariery. zapraszamy! :)

Anna

@Pracownik a duże te zniżki ?

@Anna

Ania, pracownik gastronomii płaci 1 zł za posiłek, a pozostali pracownicy ok. 5 zł za 2 dania obiadowe - zupa + drugie danie (mięsne lub vege).

Patryk

Macie zniżki na jedzenie z ikei?

@Patryk

Oczywiście, Patryk. Mamy

qwerty
Użytkownicy czekają na odpowiedź 138 dni.
Kandydat

Jaka jest stawka w lutym 2021r. na dziale obsługi klienta?

Majka
Użytkownicy czekają na odpowiedź 202 dni.

Hej, czy w dziale projektowania dalej pracuje ta sztucznie uśmiechająca się Pani fizyk, która zajmowała się jeszcze kilka alt temu pouczaniem profesjonalnych projektantów jak maja się uśmiechać „w innym wypadku okaże się, ze ikea nie jest miejscem dla nich”?

Pracodawca

Aktualność
Hej!

Pracownicy
 Problem

Odnośnie obecnej sytuacji: Pracodawcy nie wolno ustalać na nowo zakresu obowiązków pracownika w sposób jednostronny. Rozszerzenie zakresu obowiązków pracownika to istotna zmiana, konieczne jest sporządzenie wypowiedzenia zmieniającego lub zawarcie porozumienia z pracownikiem. Za istotne zmiany zakresu obowiązków, które nie mogą zostać wprowadzone poleceniem pracodawcy należy uznać m.in. powierzenie pracownikowi dodatkowego rodzaju pracy, czy czynności niezwiązanych z zajmowanym stanowiskiem, czy wykonywanym zawodem wymaga (por. wyrok SN z dnia 19 czerwca 2012 r., II UK 282/11).

Aga
Kandydat

Cześć, czy ktoś może podzielić się opinią w dziale obsługi klienta? Jaka stawka, jakie godziny zmiany? Z góry dziękuję.

Byłaa pracownica
@Aga

Hej. Odpuść sobie dział obsługi klienta. Nie wiem czy nadal kierowniczka jest N. Ale to ona wprowadzała tam mega słaba atmosferę wśród pracowników. Stawka jak w całym sklepie jakoś 21 zł brutto. Plus umowa na pół etatu która nigdy nie zmieni się na cały. Użeranie się z klientami, plus praca ciężka fizyczna szczególnie na drugiej hali gdzie wydawany jest towar. Nie polecam!

Kiedyś w Customerze
@Aga

Dział ogólnie jest fajny, sama praca z klientami jak ktoś tu napisał to nie jest użeranie się z nimi, praca z klientem to praca z klientem, zależy od człowieka ale to rozwija umiejętności. Co do samego działu i klimatu to popieram, że istnieją tam lekkie patologie. Manager faktycznie jest słaby, caryca którą kasuje ludzi z talentem żeby nie pokazali że są lepsi od niej a trzyma przy sobie tylko tych którzy są jej poddani i pójdą za nią w ogień. Dobrze się żyje z początkującymi pracownikami w tym dziale, gorzej z tymi doświadczonymi którzy się non stop wywyższają bo im ktoś zdążył mózg wyprać i już nie pamiętają tego że sami na początku nic nie potrafili. Jeśli ktoś słyszał kiedyś o tym że w korporacjach istnieje wyścig szczurów to w tym dziale zobaczy to na oczy. Późna "przyjaciół" którzy za plecami donoszą na Ciebie do "szefowej", szefa który za każdą cenę broni swojej jakże słabej pozycji, ogólnie dramat i to nie że względu na pracę i obowiązki tylko na klimat wewnątrz działu. Szczerze polecam wszędzie tylko nie do tego działu.

Wiecie czy IKEA Retail udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

@Pytanie

Hej, a o jakie stanowisko pytasz?

Nick
Użytkownicy czekają na odpowiedź 260 dni.
Kandydat

Jakie wynagrodzenie dla kucharza na początek przewiduje firma?

Zosia

Typowa korporacja, w której awansuje się za podlizywanie managerowi a nie umiejętności i staż. Nie ma znaczenia wiedza, odbyte szkolenia, ale to jak bardzo angażujesz się w "korpożycie" i czy uczestniczysz w integracjach. Brawo IKEO za twoje values :D

Głos

Czy Ikea jest ponad prawem??? Czy 40 godzinowy tydzień pracy nie obowiązuje, w Ikea? Czy pracownik może pracować w Ikea 6 dni pod rząd po 8 godzin?

igor
@Głos

Dodatkowo łamana jest doba pracownicza. Jeden dzień jesteś od 13:00 do 21:00 a na drugi dzień idziesz na 10:00 do 18:00. O 3 godziny złamana doba pracownicza a nikt nie płaci za to nadgodzin

Nina
@igor

To co opisujesz jest zgodne z zasadami k.p. Proponuje się doszkolić zanim odrzucisz pracodawcę .

Nina
@Głos

Tak może i jest to zgodne z prawem.

Naczelny
@Nina

Nie jest zgodne z prawem i Ikea nie jest ponad prawem, wewnętrzny regulamin nie może być ponad prawo pracy i kodeks!!! Dlatego będzie to zwyczajnie zgłoszone na dniach, do odpowiedniej instytucji, która chętnie przypatrzy się, jak funkcjonuje to w firmie IKEA. Za młodzi ludzie, niedoświadczeni, z dyplomami i kursami kierują ludźmi, nie znając podstawowych przepisów, cechujący się też brakiem kultury, wychowania i szacunku do innych często starszych, bardziej doświadczonych zawodowo i życiowo podwładnych, nie mając pojęcia o zarządzaniu zasobami ludzkimi i wydaje im się, że są niezastąpieni.

pfff
@igor

11 godzin przerwy musisz miec miedzy jedna zmiana a druga. Nie osmieszaj sie dluzej. Doczytaj zanim gdzies z tym pojdziesz, bo zrobisz z siebie wariata jak na tym forum.

Ikea to ludzie
@pfff

Wiem że ikea przestrzega kodeksu prawa 11 godzin przerwy ale czy ok jest kończyć nocną zmianę w sobotę o 6 rano i tego samego dnia przyjść na 17 niby 11 godzin zachowane ale po mojemu to troszkę przesada

nick
@igor

doba pracownicza trwa 11h. od 21 do 10 jest 13h. proponuję potrenować w kalkulator zanim kolejnym razem się ośmieszysz

...
@Głos

6dni po 8h jest zgodne z kodeksem pracy. 30sek zajęło mi użycie Google żeby uzyskać tą informację. jaki masz interes w tym żeby siać ferment w internecie zamiast zweryfikować swoją nikłą wiedzę na temat praw i obowiązków pracodawcy /pracownika...?? miłej lektury (usunięte przez administratora)

ja
@Głos

tak 6 dni po 12 godzi nawet sie da... a na przełomie miesiące dojdzie nawet do 12 dni z rzędu oni są pojabeni

@Nina

W szkole uczą już że sobą to 24 godziny. Jeżeli zaczynam pracę o 13 jednego dnia to znaczy że następnego dnia nie mogę rozpocząć pracy prze 13, gdyż pracowalbym w tej samej sobie dwa razy. Sama się doucz a potem innych krytykuj. IKEA łamie to prawo w każdym ze sklepów bo pracownicy nie do końca o tym wiedzą

*sobą- doba *sobie- dobie

Tom
@Igor

co?? co Ty wymyślasz???! jeśli skończyłeś pracę o 21 we wtorek to możesz przyjść do pracy najwcześniej o 8 w środę bo musisz mieć 11h przerwy. nie 24h!! "doba" sensu stricte nie ma tu nic do rzeczy. a raz w tygodniu musisz mieć wolne przez 35h. ale to temat na inną historię. pogadaj o tym ze swoim kierasem albo chociaż mądrzejszymi kolegami zanim zjedziesz firmę za swoją niewiedzę

Anka
@igor

Hej. A ile miałeś z matematyki. Musi byc zachowana doba 11 h i w tym przypadku jest .

Zuzanna
@igor

Widze ze kolega albo nie zna prawa pracy, albo nie potrafi liczyc :) proponuje poczytac i sie doszkolic !

@Zuzanna

Proponuję kodeks pracy i dział szósty. Wtedy porozmawiamy.

@Igor

Jest coś takiego jak ruchomy czas pracy. Jeśli firma go wprowadzi to można przychodzić do pracy dwa razy w tej samej dobie, ale na taką zmianę muszą się zgodzić przedstawiciele pracowników lyb związk zawodowe.

@Asia

Możesz przyjść dwa razy ale firma za przerwanie doby 24 musi zapłacić nadgodziny. Nie broń firmy bo łamie KP

@Igor

Ja nie bronię, tylko piszę jak jest. Proponuję się upewnić, zanim zarzucisz mi cokolwiek.

@Asia

Ile razy w ciągu miesiąca zapłacili tobie, za przyjście dwa razy w ciągu doby, nadgodziny. Ja u siebie ani razu nie widziałem dodatku z tego tytułu.

@Igor

Niestety nie czytasz ze zrozumieniem. Jak w firmie obowiązuje ruchomy czs pracy (w IKEA tak jest), to można przychodzić do pracy dwa razy w tej samej dobie i nie ma za to nadgodzin. Jeszcze raz polecam się dokszkolić w tej kwestii.

Ja
@igor

Według prawa przerwa musi wynosić minimum 13 godzin...między wyjściem z pracy a ponownym wejsciem....więc nie masz racji!!! I piszesz brednie.

Ktos
@Nina

Ale jestes madry, prawnik od kodeksu pracy sie znalazl durniu!

kociara
Kandydat

Czy premie roczne w IKEA są w ogóle warte uwagi?

karol
@kociara

zalezne od obrotow. w tym roku w ogole nie bedzie bo ikea ma zbyt niski utarg...

Jaka premia
@kociara

Premii w tym roku na oczy nie zobaczymy

Zostaw merytoryczną opinię o IKEA Retail - Poznań

IKEA Retail