IKEA Retail

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o IKEA Retail

uczciwa

Miałam przyjmność brania udziału w rekrutacji na stanowisko biurowe. Rekrutacja ta uświadomiła mi jak bardzo nie chcę w tej firmie pracować. Dwie Panie o kamiennych twarzach zadające typowo koorporacyjne pytania. Wygladaly jak już by mialy kogoś na tym stanowisku...Lub szukały mało wartościowej osoby, z której można wycisnąć co się da, a następnie ucieknie do innej roboty po kilku miesiącach.. Takie wrażenie po rozmowie. Bardzo słaby poziom, dla porównania w tym samym czasie miałam w innych mniejszych firmach rekrutację i to był zupełnie inny poziom. Zabawne bo spodziewałam się po IKEA zupełnie czegoś innego. Ale dziękuję bo teraz dostrzeglam różnice że strony Ikea bardzo negatywne.

na szczęście były pracownik
@uczciwa

Pracy biurowej w Ikei nie polecam. Jak tylko skończy się onboarding trafiasz w obsługę procesów, z których nikt cię nie przeszkoli. Tu jest narzędzie, tu są problemy, rozwiązuj. Jak? Jakkolwiek (to jest autentyczna odpowiedź). Większość współpracowników zachowuje się jakby pracowała za karę. Wszelkie pytania są zbywane "ogarniesz", na teamsach nikt nie odpowiada, bo wszyscy zarobieni. Pierwszy raz pracowałem w tak toksycznym środowisku. Na szczęście okres próbny jest dla pracownika tak samo jak pracodawcy. Zdecydowanie odradzam

Witam. Jak wyglada grafik pracownika sklepu ikea w Poznaniu? Jeśli dziś 4.11.2021 był o godzinie 14 w pracy to kiedy będzie znowu w pracy?

As.St

Witam, mam pytanie jak pracuję się na kasach w Ikea , jakie zmiany atmosfera, zarobki , czy zatrudniając się na 3/4 etatu rzeczywiście się tyle pracuję czy są dopracowania do pełnego etatu ?

Kasjer
@As.St

W IKEA pracuje się dobrze i gorąco polecam dział kas - naszym celem jest obsługiwać płatności w sposób sprawny, dokładny i przyjazny. Staramy się tworzyć pozytywne doświadczenia dla naszych klientów, aby chcieli wracać i robić u nas zakupy. Zatrudnienie jest w oparciu o umowę o pracę. Jest dofinansowanie do obiadów i możliwość korzystania z benefitów dla pracowników. Co do atmosfery to mam same pozytywne doświadczenia - cenię sobie życzliwość kolegów i koleżanek z zespołu, brak niezdrowej rywalizacji, wspieranie i docenianie oraz jasne oczekiwania i cele. Zatrudniając się na 3/4 etatu, tyle się właśnie pracuje. Jeśli pracownik wyrazi chęć na nadgodziny, to też jest taka możliwość ;)

Loba

Chciałabym się wypowiedzieć o sposobie rekrutacji. Wg mnie te rekrutacja to psychologiczna manipulacja. Bardzo olewają kandydata już w procesie rekrutacji. Zapytajcie psychologa po co. Może, żeby znaleźć desperatów? Nie deperat by uciekł. Po drugie proces jest bardzo długi, żeby cię przywiązać emocjonalnie. Poświęciłeś dużo czasu, więc jesteś bardziej skłonny do zawarcia umowy. Na rozmowie i ich stronie, gadanie o tych wartościach. Sorki, ale przypomina sektę. To firma która głaska po główce, wydoi siły witalne i będzie płacić za ciężka pracę grosze.

Jak oceniasz przebieg rozmowy rekrutacyjnej w firmie IKEA Retail? Jakich rad mógłbyś udzielić osobie, która rozważa skorzystanie z zaproszenia na spotkanie w tym miejscu? Czy poleciłbyś jej, a może odradził wykorzystanie szansy?

Jak się pracuje z ludźmi z IKEA Retail?

najlepiej!

Zdziwiony
@L.

Słabe że HR okupuje ta stronę i jedyne pozytywne odpowiedzi to te od pracowników HR - może trzeba pomyśleć co zrobić żeby wychwytywać takie reakcje wewnatrz, zachęcić do wypowiedzi - może forum to za mało? A nie robić kontrpropagande na goworku? Za robotę się weźcie :)

Paulina 508

Pracowałam w gastronomii i nie polecam. Zmarnowałam tylko swój czas. - Grafik ustawiany różnorodnie, bez zasad. (np dzis jestes 4h a jutro 6h). - Atmosfera całkiem spoko, ale cała firma wszystko o Tobie wie przez co musisz trzymać się za język. Ruda z dekoracji wraz z psiapsi ze sklepu(usunięte przez administratora)plotkary na cały sklep. - Dojazd w porządku, aczkolwiek autem musisz parkować tylko w określonym miejscu, mimo że parking wokół jest ogromny :) - Sztuczna atmosfera no i HR, w skrócie - ogromna korporacja i wyzysk pracownika za (usunięte przez administratora) brutto

HR
@Paulina 508

Bardzo nam przykro, że nie odnalazłaś się w naszym sklepie. Dla czytających Twoją opinię kilka słów: grafiki mają bardzo określone zasady i każdy mający wpływ na ich tworzenie ma na uwadze zabezpieczenie biznesu (czytaj: dostosowanie do wizyt Klientów) oraz potrzeby Pracowników. Parking pracowniczy jest monitorowany i niedostępny dla postronnych osób, co daje większą pewność, że w trakcie czasu pracy nie zostanie uszkodzony (szkody parkingowe (na otwartych parkingach) są bardzo częste!). Wolne miejsca przed sklepem zapewniamy też naszym Klientom - również Tobie, gdy przyjeżdżasz do IKEA na zakupy, a nie do pracy:) O atmosferę dbamy wszyscy razem - w naszych badaniach zawsze ten punkt jest na wysokim miejscu - każdy może być sobą, wpieramy się, mamy ciekawe inicjatywy i często ze sobą rozmawiamy - m.in. to powoduje, że atmosfera w IKEA jest bardzo dobrze oceniana. IKEA to oczywiście korporacja, ale z dużą wrażliwością na indywidualne potrzeby. A wynagrodzenia są zróżnicowane - jeśli ktoś ma chęć i ambicje, może się rozwijać w ramach organizacji. niemniej Paulina - powodzenia! trzymamy kciuki za to, byś znalazła świetne miejsce pracy!

Zdziwiony
@HR

Kinga - daj spokój, nie każdy rozumie mechanizmy takich organizacji i po prostu nie trafia z pracą w IKEA. Nie każdemu musi się podobać, wiem że odpowiadasz żeby zatrzeć takie negatywne opinie opowiadając to jak to widzi druga strona i dlaczego jest tak a nie inaczej. Pytanie czy IKEA potrzebuje ludzi którzy zwracają uwagę na takie pociski i powody niezadowolenia z pracy pt parking jest tam gdzie nie trzeba. Jak ktoś z takich powodów robi afery to może lepiej zeby nie przychodził tu do pracy bo potem trzeba się z tym użerać i wszystko takim osobom nie pasuje. IKEA to dobre miejsce pracy - ale pracować trzeba, jeżeli chcesz szukać pracy w której się dużo zarabia i za dużo nie wymagają to nie aplikuj, nie ma sensu - tyle

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w IKEA Retail?

L.

Oczywiście! Zadbaj o pracownika, a on zadba o klienta. A zadbany klient jest lojalny i w 9 na 10 sytuacji wybiera markę, z którą czuję się dobrze!

Moja opinia dotyczy nowopowstającego sklepu w Szczecinie (nie znalazłem odpowiedniej podstrony na goworku). Otóż ubiegałem się o posadę w jednym z głównych działów ikea. Rozmowa poprzez skype przebiegła całkiem ok, chociaż przyznam szczerze, że Pani kierownik działu ubrana wówczas w dres to jednak widok, po którym zapala się lampka ostrzegawcza. Moim zdaniem to brak szacunku dla osoby ubiegającej się o posadę nawet jeśli to tylko rozmowa przez skype. Druga kwestia to brak odpowiedzi od 3 miesięcy, w międzyczasie napisałem 3-4 krotnie z pytaniem o termin odpowiedzi. Raz odpisano mi, że „odezwie się za tydzień”, od dwóch miesięcy jednak cisza. Oczywiście dałem sobie spokój z pracą w ikea i napisałem skargę na panią rekruterkę. Kiedyś już pracowałem w ikea i pamietam, że standardy były zgoła inne. Możliwe, ze przez tych kilka lat firma przestała dbać o nabór odpowiednich ludzi, bo ewidentnie Pani z którą rozmawiałem nie miała nic wspólnego w moim odczuciu z profesjonalizmem.

straciłem prace

Czy można zanieść lub wysłać jakoś CV do ikea na ulicy Szwedzkiej w Poznaniu ?

@straciłem prace

Hej! zapraszamy na naszą stronę kariery - tam znajdziesz aktualne procesy rekrutacyjne :)

Ojoj

Zwykłe korpo szczury. Zapomnij o przyjaznej atmosferze i zaufaniu. (usunięte przez administratora) bez honoru. Dobrze że te młode (usunięte przez administratora) zatrudniają to(usunięte przez administratora). Nie polecam

Max

Witam, chciałbym zadać kilka pytań pracownikowi Biura Obsługi Ikea, proszę o kontakt priv maxito888@interia.pl Z góry dziękuję za kontakt.

S

Czy IKEA Poznań planuje w najbliższym czasie rekrutację na stanowiska w sklepie lub magazynie?

@S

nasze aktualne ogłoszenia można łatwo znaleźć na stronie kariery. zapraszamy! :)

@Pracownik a duże te zniżki ?

@Anna

Ania, pracownik gastronomii płaci 1 zł za posiłek, a pozostali pracownicy ok. 5 zł za 2 dania obiadowe - zupa + drugie danie (mięsne lub vege).

Patryk

Macie zniżki na jedzenie z ikei?

@Patryk

Oczywiście, Patryk. Mamy

qwerty

Jaka jest stawka w lutym 2021r. na dziale obsługi klienta?

Majka

Hej, czy w dziale projektowania dalej pracuje ta sztucznie uśmiechająca się Pani fizyk, która zajmowała się jeszcze kilka alt temu pouczaniem profesjonalnych projektantów jak maja się uśmiechać „w innym wypadku okaże się, ze ikea nie jest miejscem dla nich”?

Aga

Cześć, czy ktoś może podzielić się opinią w dziale obsługi klienta? Jaka stawka, jakie godziny zmiany? Z góry dziękuję.

Byłaa pracownica
@Aga

Hej. Odpuść sobie dział obsługi klienta. Nie wiem czy nadal kierowniczka jest N. Ale to ona wprowadzała tam mega słaba atmosferę wśród pracowników. Stawka jak w całym sklepie jakoś 21 zł brutto. Plus umowa na pół etatu która nigdy nie zmieni się na cały. Użeranie się z klientami, plus praca ciężka fizyczna szczególnie na drugiej hali gdzie wydawany jest towar. Nie polecam!

Kiedyś w Customerze
@Aga

Dział ogólnie jest fajny, sama praca z klientami jak ktoś tu napisał to nie jest użeranie się z nimi, praca z klientem to praca z klientem, zależy od człowieka ale to rozwija umiejętności. Co do samego działu i klimatu to popieram, że istnieją tam lekkie patologie. Manager faktycznie jest słaby, caryca którą kasuje ludzi z talentem żeby nie pokazali że są lepsi od niej a trzyma przy sobie tylko tych którzy są jej poddani i pójdą za nią w ogień. Dobrze się żyje z początkującymi pracownikami w tym dziale, gorzej z tymi doświadczonymi którzy się non stop wywyższają bo im ktoś zdążył mózg wyprać i już nie pamiętają tego że sami na początku nic nie potrafili. Jeśli ktoś słyszał kiedyś o tym że w korporacjach istnieje wyścig szczurów to w tym dziale zobaczy to na oczy. Późna "przyjaciół" którzy za plecami donoszą na Ciebie do "szefowej", szefa który za każdą cenę broni swojej jakże słabej pozycji, ogólnie dramat i to nie że względu na pracę i obowiązki tylko na klimat wewnątrz działu. Szczerze polecam wszędzie tylko nie do tego działu.

Wiecie czy IKEA Retail udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Hej, a o jakie stanowisko pytasz?

Jakie wynagrodzenie dla kucharza na początek przewiduje firma?

Zosia

Typowa korporacja, w której awansuje się za podlizywanie managerowi a nie umiejętności i staż. Nie ma znaczenia wiedza, odbyte szkolenia, ale to jak bardzo angażujesz się w "korpożycie" i czy uczestniczysz w integracjach. Brawo IKEO za twoje values :D

Zostaw merytoryczną opinię o IKEA Retail - Poznań

• Jak się pracuje w IKEA Retail?

Zobacz opinie na temat firmy IKEA Retail tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 28.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w IKEA Retail?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 0 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

IKEA Retail