Opinie o Foxconn w Pardubice

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Foxconn. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Foxconn o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Foxconn w Pardubice

Damian

Omijajcie z daleka. W firmie panuje system niewolniczy. Robisz po 12 godzin, zarabiasz tyle co pies napłakał i jeszcze gonią cie żeby norme wyrobić. Tak się nie da żyć. W pracy co druga osoba jest na skraju przedawkowania kofeiny, albo po narkotykach twardych żeby tylko nie zasnąć i pracować szybko. W hotelach ludzie wysuszeni i zmarnowani. Pierwszego dnia w pracy już mi mówili żebym lepiej rezygnacje pisał. W niektórych rzeźniach zwierzęta lepiej traktują. To jest dramat. Moje sugestie dla Foxconn: Podwyżki dla nieszczęśników tam pracujących. Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Równe płace dla wszystkich pracowników tego samego stopnia.

Kamil
@Damian

Inne osoby, które wypowiadają się o tej pracy, piszą w podobnym do Ciebie tonie. Czy podpisując umowę wiedziałeś, ile godzin dziennie będziesz pracować i jakie warunki zakwaterowania zastaniesz na miejscu? Jak wygląda współpraca z koordynatorem projektu? Czy miałeś z nim kontakt, żeby zgłosić wszystkie niedogodności? Jak długie były kontrakty, na które wyjeżdżałeś? Obecnie nie znalazłem żadnych nowych ogłoszeń rekrutacyjnych. Piszcie swoje opinie, jeśli pracowaliście dla tej firmy.

Czy dobra praca jest powodem tej ciszy na forum?

rgggg
@Zainteresowany

praca do (usunięte przez administratora)

Olek

zgadzam się.my jak jechaliśmy z kumplem przykładowo wpisywaliśmy się na listę że jedziemy na święta,zarzekali się w Katowicach że pojedziemy a w FOX nam powiedzieli że nikt nie jedzie na święta bo jest dużo roboty.dużo osób(ci co mieli jak oczywiscie)zwijało manatki i wracali do Polski.

borowik

Czesc tyle negatywnych wpisow wieem ze odpowiednie sluzby wstawily tam agena podobno z domyslciee sie uwazajcie jaak odnosicie sie do pracownika z kim mieszkacie na hotelu lub pijecie piwko po pracy i tak dalej. ?.. Mozna skonczyc w worku,,,,,,

kuba

w Pardubicach wzięto do Pracy Mongołów, a tak to głownie Czesi, Słowacy, Rumuni Mniej jak 85 koron na godzinę nie ma, na więcej niż 100 koron czyli te 15 złotych też nie można liczyć Polaków dają na hotele w centrum miasta, chyba,że coś się zmieni jak ich przyjedzie znowu więcej, w tych w centrum miasta kwaterują i turyści więc warunki porównując do tego co widziałem w innych krajach są niezłe - telewizor,internet, czy masz syf zależy od tego jak zadbasz o porządek i jakich masz kolegów na pokoju, sklep 2 minuty od hotelu, centrum miasta Na produkcji już robią Mongoły, można trafić do pracy na magazyny, lub montowanie obudowy i kompletowanie zestawów komputerowych. to czy pijesz czy nie zależy od Ciebie, jak ktoś się kumpluje z menelami to takim samym się staje kto mówi, że to cieżka praca to pewnie dotąd siedział w biurze lub to jego pierwsza praca w życiu, czasem można mieć pecha i trafić żle, ale z czasem przenoszą na lepsze pozycje czasami jest bardzo dużo pracy i to wkurza bo zmiany po 12 godzin, a po paru miesiącach są poniżenia i wtedy wyrzucają tych najgorszych, albo takich co lubią wypić często, po jakimś czasie nabierają z powrotem do pracy jak jest więcej roboty, tak to wygląda z mej perspektywy, wiadomo każdy widzi własnymi oczami, w innych krajach pracowałem dużo szybciej i ciężej , ale Polacy też pili więc dziwi mnie, w opisach, że tak podkreślacie tych meneli że jadą do pracy , wszędzie są, a jak komuś oni przeszkadzają to nie pij z nimi itp będzie menelstwa mniej,

Bart

dajcie sobie spokój z tym express people, najgorsze dziadostwo w całych Czechach. Polecam pracę w Skodzie przez inne agentury, tam można dobrze zarobić przynajmniej.

luk

wybiera sie ktoś w lipcu sierpniu?

Sk Expres

Dzień dobry ! Dziękujemy bardzo za pozytywne i jak i te negatywne komentarze o Naszej firmie. Nasza firma obecnie bardzo dynamicznie rozwija się w Polsce i posiadamy wiele ofert pracy na Słowacji oraz w Czeskiej Republice, a dzięki Państwa opiniom usprawniamy jakość naszych usług. Mimo, iż Czechy i Słowacja nie są bardzo popularnym kierunkiem wyjazdów zarobkowych to postaramy się Państwu udowodnić, że to bardzo bezpieczny i warty uwagi kierunek tuż za miedzą. Aktualnie posiadamy szereg ofert pracy w Czeskiej Republice i na Słowacji, więc zachęcamy do kontaktu z nami pod numerami: 533 605 902, 665 777 463. Pozdrawiamy Zespół SK EXPRES

Pawel
@Sk Expres

Nie dziękujcie, tylko zróbcie coś z tym. Jeśli jest tyle negatyów tzn. że jest niezły (usunięte przez administratora) i ludzie boją się jechać! N ara

Ja na reke mam miesiecznie 2.5tys zl... Tego w Polsce nie zarobie.

aaaaaa

Ja w Pardubicach jestem ponad 6 lat i nigdy mi sie nie spoznili z wyplata, zawsze prace mialam, owszem kokosow nie ma,ale ludzie mysla ze jak za granica to trzeba milony zarabiac!!! Na pewno w Polsce bym tego nie zarobila co tutaj... A Ci co tak na prawde narzekaja to sa.ludzie ktorzy nie szanuja pracy, albo sie upija albo im sie nie chce albo cos... przyjedzie na 2 tyg i ucieka bo uwaza ze malo placa, no a ile maja zaplacic za 2 tyg??? Przez te lata ludzie sie zmienili owszem dlaczego??? Bo maja gdzies prace... I ogolnie denerwuja mnie takie komentarze ,ze jest syf, jak to sie mowi jak sobie poscielisz tak sie wyspisz... A jak komus sie nie chce pracowac to nigdzie mu nie bedzie dobrze... Ja jestem zywym dowodem tego ze jak sie chce to wszystko mozna, i ze mna jest tu tez pare osob ktore pracuja latami... Pozdrawiam

polak

Odradzam 65 koron jak masz 181 godzin + bonus (uznaniowy) przeważnie 10 koron x ilość godzin i to wszystko na co możesz liczyć acha odlicz 3x 1000 koron za zaliczki (3 w miesiącu) rumuńce , i inne wynalazki obsadzili lepsze prace więc nie licz że będzie fajnie , zakwaterowanie jak trafisz od totalnego syfu do niezłych nawet miejsc . Agentura Exspres pazerna za pracę w godzinach nocnych zero dodatku ,za pracę w weekendy ,niedziele zero dodatku za pracę nadliczbową zero dodatku - za wszystko tylko gołe godziny jakiś fantasta pisał o 15 000 tysiącach za 13 dni (chyba ukradł sąsiadom z pokoju 13x 11,5 (0,5 godziny odliczają za przerwę na posiłek) = 13x11,5 = 149,5 149,5 x 60 (60 bo nie przepracowałeś ponad 180 i nie liczą 65 tylko 60 za godzinę ) = 8970 - jakieś pobrane zaliczki (1000 koron na tydzień ) to nie wiele zostaje - tyle w temacie .

grucha

1. Przed wyjazdem 10 razy zadaj sobie pytanie, czy naprawdę chcę jechać, jeżeli raz odpowiesz sobie nie, lub nie wiem po prostu nie jedź. Na pewno podobną pracę masz pod nosem, być może nikt Cie nie chce do roboty i myśisz ze tu Ciebie chcą, chcą Cie zabrać do pracy ale niekoniecznie każdego chcą trzymać i dawac mu pracę, zwlaszcza jak olewasz robotę. 2. Narkomani, alkoholicy - pracą nie zakryjecie swego nałogu, bo po paru godzinach będzie szumiał nałóg,albo was wyrzucą albo sami zrezygnujecie, skazancy(których lubi ściągać typ z Łodzi - wracają z powrotem do więzień - ostatnio zapragneli pobić policję ,dlatego po drodze wylądowali w szpitalu, nie ma co kusić losu jeśli miało się problemy z prawem w Polsce. siedziałem nie jadę do Czech, bo policja uczulona na Polakow za to że była bitka znimi. 3.Xawax ma koordynatora bulgarskiego, lub rumunskiego, Polak jest skazany sam na siebie. 4. Większośc pokoi jest kiepska,obiecanki przenosin na lepsze pokoje wielotygodniowe, nawet jak przeniosą to i tak na gorsze pokoje. Trzeba miec fuksa by trafić na przyzwoite warunki. 5. Typ z Łodzi jest miły i pomaga do momentu, gdy wsiądziesz w autobus do Czech, on juz ma za Ciebie kasę, wyłącza telefon i czeka jak zrezygnujesz z pracy by władowac kolejnych do pracy.Jeśi byłby ok przyjechałby z nami i z wami i dopilnowal tego co obiecuje. 6. Jest przeludnienie zatrudnionych i ściągają dalszych, dlatego robi się problem z godzinami i jeszcze ściągaja dalszych, 7. Około 75 procent nie robi dłużej niż kilka tygodni, połowa z nich pewnie nigdzie nie jest w stanie podjąć pracy(lenistwo, wóda,itp) 8. Słyszałem o gwałcie i zabójstwie Polki przez Rumuna,kto był gdzieś za granicą wie, że wszędzie to się zdarza, tutaj mieszają Polaków z innymi nacjami, nikt się ściąganymi ludżmi nie interesuje, a zwłaszcza pan z Łodzi, , a to właśnie jemu powinno zależeć na tym by Polaków traktowano OK by mieć normalnych chętnych, ale normalni chcą pracować, a tak to przyjazd , tydzien połowa wraca, kasa zarobiona i jadą następni, TYLKO PO CO ????? 9. Sami Polacy(część) robi wszystko co się da by zazgonować, zostac okradzionym, nie chodzić do pracy i potem płakać jaka ch.. , 10. CO jakiś czas zwalniają i biorą nowych.Wypłata np za luty jest pod koniec marca, chyba, że Cie zwolnią grupowo to wypłacą wcześniej, jak się sam zwolnisz to ślą pieniądze do domu po miesiącu. typa z Łodzi - zabrać ze sobą do autobusu i niech zadba o to co obiecuje, są ludzie co zarobią, być może są i tacy co 200 koron mają tylko - ale jak ktoś mówi 200 koron to jak ktoś tu pracował i wie jak jest to mysli, że typa wywalili w pierwszy dzień bo był najebany w pracy,albo przepil całą kasę,lub dostanie na wyplate dopiero kase,a robił krótko dlatego trzeba zawsze mieć ze sobą kasę na powrót do domu,bo nigdy nie wiesz ile będziesz pracował był miesiąc ze ponad 3000 się zarobiło, ale znowu w styczniu kiepsko z godzinami było,mówią, że od marca bedzie dużo roboty, tylko, że znowu przyślą z 500 nowych ludzi

oooooooooo

Radzę kurwa tam nie jechać bo będziecie żałować do końca świata co tam wam gadajom ile będziesz robił ile zarabiał to jest wielka sciema mi dali 200 koron =34zł na dojazd do domu.

kloss

ż było mówione jakie zarobki są i wszyscy co jada wiedzą czego się mogą spodziewać jęsli tylko mają głowę na karku, bo te stawki są im mówione o ile przemnożyli sobie to w domu, zagladajcie też na stronę agencji pracy, która Was ściąga tu, tam sa oferty i stawki 84 korony na godzinę dla nowych, czasem ktoś dostaje więcej ale rzadko czasem są promocje - i nowi mogą dostac jak ostatnio 100 koron plus bonus 4000 koron (ale takie promocje sa max 2 tygodniowe) potem znowu 84 korony masz papiery na wózek na dżwiganie towaru w górę - coś ponad 100 koron i 800 zl bonus - ale nie wiem czy Polaków biorą na te wózki bo to wiem z ich strony mnózcie, kalkulujcie zanim tu przyjedziecie i uświadomcie sobie że nawet jak robisz prawie nic to w systemie 12 godzin na dzień jesteś zmęczony i nie masz czasu na nic lepiej nie jechać, chyba, że ktoś naprawdę chce pracowac i potrzebuje jakiejś kasy - tak to jest rotacja, bo wszyscy jada na zasadzie jakoś to będzie, jak co to zwijam się - a to tylko im nabija statystyki - i nie ma szans by finansowo było lepiej - bo jak nie rumuni to przyjada polacy,a jak oni odjadą szybko to za tydzien następni Polacy jedziecie a nawet nie przeliczycie sobie ile wyjdzie na godzine - i karuzela sie kręci - Wy narzekacie w sieci, CI co zostają moga zapomniec o podwyżce - a establishment liczy kasiorę i ściaga następnych :) jedni robią więcej inni mniej, sa pozycje proste i pozycje nieoplacające się za tą kasę - nie każdy ma 200 godzin co miesiąc

zico

piszecie ze za marne grosze, a ile tak dokładnie na reke po miesiącu wychodzi ?

xxx

Xawax przerzuca się na Ukrainców i będzie świety spokój,bo ani te warunki nie pasują Polakom, ani sami Polacy nie wykazali sie (jako całość) zdolnościami do pracy w tej fabryce, liczyłem, że na to ściągają tylu Polaków, którzy częsciowo zaraz wracają, żeby wykazać, że trzeba podwyższyć zarobki, żeby ściągnąc ludzi nadających się do tej pracy i byłaby jakaś selekcja z powodu nadmiaru chętnych, która eliminowałaby niebieskie ptaki i majowych robotników nie chcę nabijać chętnych tym, którzy ściągają tu ludzi ale powiem tylko tyle,że przydałby się jakiś sensowny poradnik co i jak, bo czasem są dziwne sytuacje i problemy których można łatwo uniknąć, gdy 20 razy przemyśli się wyjazd i nie wierzy w obiecywane cuda Pamiętajcie: (fabryka jak w Polsce, zarobki jak w Polsce,hotel kiepski (ale w innym kraju za coś podobnego z wypłaty mi zabierali 1000zl) jadąc tu do pracy mijacie kilkanascie miejsc, gdzie można popracować i przynajmniej zjechać tu z czymś więcej niż - puste kieszenie, a dużo osób przyjeżdża bez kasy nie zdając sobie sprawy, ze np mogą wylecieć w pierwszy dzień z roboty lub nie nadać się do pracy - np punkt17 takiego poradnika mółby brzmieć 1. Darmowy autobus z Polski do pracy i któryś z podpunktów: nie wierz obcej osobie,w dodatku przez internet/telefon, która Ci wmówi, że przy przyjeżdzie dostaniesz zwrot za paliwo i po każdym powrocie z domu kolejny zwrot, wracali koszty podróży (kto nie jechał darmowym autobusem) ale pieniądze do 500 koron dopłacali do pierwszej wypłaty (a nie od razu w dzień przyjazdu) - nie możesz jechać darmowym autobusem podstawianym przez firmę to nie rzucaj się na prywatne auto, bo niejeden wyszedł na tym jak Zabłocki na mydle (kursowy autobus może to i obciach ale bilet kosztuje z 40 zl, a są dobre połaczenia), a kierowcy którzy jadą ze swoją kobietą,bo wygodniej, albo trafiają po wielogodzinnym błądzeniu do Pragi (100 km od docelowego miejsca, albo samochód im ulega awarii), czy Szef firmy w Polsce - wyciągałby gótówkęw kieszeni, gdy mu powiesz, słuchaj no całą noc jeżdziłem zanim tu trafiłem, czasu już nie liczę ale za paliwo stówkę byś rzucił, mam rodzinę,z czego teraz mam zatankować... ............... ogólnie widać, że warunki nie dla osób z Polski,pewnie Ukraińcy rozwiązą problem,

pracownica
@xxx

Wlasnie wrocilam z Pardubic pracowalam dla Xawaxu przez miesiac zarobki marne bardzo duzy najazd taniej sily roboczej w tym Polakow ale tez Rumunow,Bulgarow,Slovakow,Ukraincow,otworzono nowa hale bo nie ma gdzie tych ludzi ulokowac niektorzy byli mili i sympatyczni ale niktorzy patrzyli na mnie jak bym mu cos zlego zrobila i mysleli aby szybciej sie mnie pozbyc.Koordynatora nie ma ale jest szkoleniowiec BHP Pawel i on duzo moze pomoc ale nie pracuje z nami tylko dalej na magazynie gdzies.Gdyby korona stala wyze niz jest napewno Czechy bylyby oplacalne ale za marne grosze sie nie nie oplaca.

pawel

wszelkie zastrzeżenia, zgłaszane nie tylko tutaj zostały przekazane władzom agencji Xavax zobaczymy czy wyciągną wnioski ale i uczciwie sobie powiedzmy że nikt nie zmusza Polaków do alkoholu i narkotyków i nie uzależniają sie Polacy od nich dopiero tutaj, a często one powodują problemy pokoje byly w lepszym stanie zanim zaczeli tam dawać Polaków, jedni Polacy po drugich je przejmują - to tez zostało przekazane że nikt się tym nie zajmuje,a przez paru,którzy myślą, że trafili w swój żywioł cierpią osoby które przyjechały tutaj pracować, stąd ta ciągła rotacja (może o to chodzi) ostatnio nawet policja zaczeła się pojawiać nie tylko na Hurce ale i w pracy informując o nieuchronności wszelkich wykroczeń łamiących prawo- może coś się zmieni, a może tylko ja zmienię prace forum też śmieszne miejsce do wyrażania żalów gdyż są subiektywne opinie jednostek, oceny wedle danego, jednostkowego zdarzenia , danej osoby , a przewinęlo się już trochę Polaków- i nic to nie zmienia, względnie zadowoleni i ta nic nie napiszą(a dzięki nim tu trafiłem,usłyszawsze że net kipi na Xavax, a to modne wsród pracujących sobie poczytać i dalej pracować sobie) a nowi i tak przyjadą pokrzywdzone osoby powinny bezpośrednio uderzać do biura z zarzutami, tak jak ostatnio (bardzo słusznie) jakiś Polak poszedł zglaszając mobbing na jedną z liderek zobaczymy czy coś się zmieni słyszałem o podwyżce ale i o zmniejszeniu zatrudnienia wraz z nowym rokiem

niezadowolony

przeczytaj dokładnie tekst i nie gadaj głupot nie byłeś tam to nie mów bajkopisarzu

leopold staw

co wy pleciecie wypłaty wypłacają tylko raz na dwa lata i to trzeba mieć białe skarpetki i słuchać disko polo ostatnio placili tylko blondynkom i tylko nadogdziny Polaków stale przybywa, bajkopisarze i groch z kapustą

...

nie wypłacają co miesiąc tylko raz na dwa miesiące.jak ktoś pracuje w nadgodzinach to trzeba sprawdzać godziny bo nie wypłacają.

Thomas Krzyzowski
@...

Tak. Pieniadze sa wyplacane na czas (ostatni piatek miesiaca) Lub wczesniej nawet :P

Zostaw merytoryczną opinię o Foxconn - Pardubice

• Jak się pracuje w Foxconn?

Zobacz opinie na temat firmy Foxconn tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Foxconn?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Foxconn?

Kandydaci do pracy w Foxconn napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Foxconn