Opinie o Foxconn w Pardubice

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Foxconn. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Foxconn o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Foxconn w Pardubice

Dolar Nowy wpis

W 2014 roku w wakacje, pracowała tam taka jedna dziewczyna z chłopakiem, później uciekłem i po długim czasie się do mnie odezwała ze wspólnego ich konta jakaś zagmatwana sytuacja nie pamiętam imienia. Ktoś coś?:> jestem ciekawy czy sobie poradziła ;d

Czy Foxconn oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Foxconn?

Yyy Nowy wpis

Atmosfera hmmm... To wszystko zależy od ludzi na jakich się trafi. Nie idzie to sprecyzować ,że jest mega czy do dupy... Zawsze się znajdzie coś lub ktoś kto będzie na nerwach grał.

hmmmm

A ja wam powiem tak, Ci co chca pracowac to beda... Dopoki ktos sam nie przyjedzie to sie nie przekona, ludzie ktorzy oczerniaja ta agenture wydaje mi sie ze troche z rzeczywistoscia sie mineli, nie mowie ze tutaj mega super chociaz dla.mnie tak ;) to co tu zarobie to w Polsce na pewno bym tego nie miala... Sprawa hoteli no faktycznie kolorowa nie jest, ale co oczekujecie od hotelu ktory macie za darmo??? Moze 5gwiazdek? Ja mieszkalam na veselce przez rok, mialam wspollokatorow "pluskwy" ale co zglosilam tak odrazu przyjezdzal pan i pryskal, teraz wynajmuje mieszkanie i agentura mi doplaca do niego, w Polsce tez jakis pracodawca wam doplaca??? Bo mysle ze nie... Wyplaty nigdy nie dostalam pozniej, albo na czas albo i wczesniej, pierwszy miesiac zyjesz na zaliczkach drugi mozesz ale nie musisz, jak sie bierze zaliczy co tydzien to wiadomo ze Ci sciagaja z wyplaty i nie dostajesz calej sumy, moja wyplata wychodzi 15tys i bez problemu umiem przezyc caly miesiac ,oplacajac mieszkanie, bez zaliczek, i mam co jesc, palic a nawet w weekend wypic! Jak ktos nie szanuje pieniedzy ani pracy tak nigdzie nie zagrzeje miejsca...,co do koordynatorow uwazam ze sa zajebisci bo ida na reke, jak raz nie pojdziesz do roboty staraja sie tak wywinac abys nie dostal kary, ale jak ktos poraz kolejny nie idzie bo wypi to mu sie nalezy!!! To samo jak jest lekarz dr Miro wypisze Ci co chcesz ,kiedy chcesz, wiec logiczne ze jezeli osoba ktora ciagle nie chodzi do pracy a przedstawia ten papierek juz nie jest tak wiarygodna jak osoba ktora chodzi do pracy caly czas... Zanim sie zdecydujesz tu przyjechac przemysl czy jedziesz do pracy czy na wakacje!!! Bo pozniej tacy ludzie co jada na wakcje wyrazaja negatywna opinie, i oczerniaja agenture, Pracuje juz dlugo pod ta agentura i nie uwazam ze jest to syf i ze nie mozna czegos osiagnac, pracowalam rowniez i na Slowacji z tej agentury i nie narzekalam. Owszem czasami mam nerwy, ale mysle ze to w kazdej robocie tak jest... Pozdrawiam i zapraszam tych ktorzy chca pracowac ;)

Hmm
@hmmmm

Problemy ze zdrowiem mam do dzisiaj .przez złośliwe podejście pracodawcy

Hej
@Hmm

Jakie problemy? Nie rozumiem... Ktoś z biczem stal czy jak?

Paweł Niedzielski SK EXPRES

Witam, Jesteśmy bardzo wdzięczni za wszelkie opinie o Naszej firmie – te negatywne oraz pozytywne. Pozwala nam to rozwijać się oraz stale polepszać warunki zatrudnienia naszych kandydatów. Na rynku istniejemy już od 10 lat jako Agencja Pracy specjalizująca się w rekrutacji pracowników na stanowiska niższego szczebla, jak i na stanowiska specjalistyczne. Do tej pory wysłaliśmy do pracy ponad 10 tysięcy osób, a przy takiej liczbie pracowników bardzo ciężko uniknąć negatywnych opinii, w szczególności, że pracujemy z ludźmi i dla ludzi w różnym wieku, poziomie wykształcenia, czy poglądach. Ze względu na negatywne opinie o naszej firmie zamieszczone na stronach internetowych, postanowiliśmy sprostować kilka niewyjaśnionych spraw: 1. Nasi pracownicy są tak samo traktowani jak pracownicy z innych krajów. Nie jest prawdą, że Polacy zatrudniani są na stanowiskach, których nie chcą podjąć się Czesi czy Słowacy. Większość pracowników zatrudnionych u naszych klientów jest narodowści czeskiej czy słowackiej. Nie prawdą jest również informacja o podziale stanowisk ze względu na narodowość. Koordynatorem, czy Team Leaderem może zostać każdy, kto ma doświadczenie w kierowaniu ludźmi oraz zna język czeski, badź słowacki. Aktualnie prowadzimy rekrutacje na koordynatorów w naszych fabrykach, więc jeżeli któraś z osób czytających opinie o naszej firmie byłaby zainteresowana to zapraszam do kontaktu. 2. Jesteśmy agencją zatrudnienia, która rekrutuje kandydatów do pracy na terenie Słowacji oraz Czeskiej Republiki. Nie jesteśmy bezpośrednio pracodawcą – u nas Państwo podpisują umowę pośrednictwa pracy – w żadnym wypadku nie umowy o pracę, czy umowy o dzieło. Wszystkie umowy wiążące z pracodawcą są podpisywane w miejscu zatrudnienia (SK, CZ). Nasza umowa ma na celu zapewnienie, że otrzymają Państwo takie warunki, jakie zostały przedstawione w biurze. W opiniach wyczytałem również informacje o bezpodstawnych zwolnieniach pracowników. Zapewniam Państwa, że takie sytuacje nie mają miejsca. Pracownicy otrzymują wypowiedzenia umowy w momencie, gdy: -stawiają się do pracy w stanie nietrzeźwym, -niszczą mienie firmy, -nie przychodzą do pracy i nikogo o tym nie informują (nieusprawiedliwione absencje w pracy), -łamią wewnętrzne regulaminy firm (palenie tytoniu w miejscach niedozwolonych, spożywanie alkoholu, wulgarne, agresywane zachowanie wobec współpracowników. Dbamy o to, by Nasi pracownicy byli bezpieczni w miejscu pracy i rzeczą oczywistą jest trzeźwość w pracy – nie ma od tego żadnych odstępstw ani ulg. Jesteśmy informowani o każdym zwolnieniu naszego pracownika; powodzie zwolnienia, więc jeżeli pracownik nie jest pewny, za co został rozwiązany stosunek pracy z pracodawcą, może udać się do nas do biura i otrzymać taką informację. 3. Dotarły do mnie również informacje o zaniżonym wynagrodzeniu. Każdy pracownik jest informowany o tym, że jeżeli złamie wewnętrzny regulamin pracodawcy, część wynagrodzenia może zostać mu potrącona. Nie są to potrącenia za błahostki, lecz za ciężkie nadużycia: alkohol w pracy, absencja w pracy. Kolejną rzeczą oczywistą jest złożenie wypowiedzenia stosunku pracy w momencie, gdy chcemy zakończyć współpracę. Opuszczenie miejsca pracy bez wypowiedzenia traktowane jest jako ucieczka i wtedy pracownik również może otrzymać potrącenie z wynagrodzenia za niedotrzymanie stosunku pracy. 4. Należne wynagrodzenie jest zawsze wypłacane na czas, chyba, że pracownik nie założy konta bankowego na terenie kraju pracodawcy. Każdy z pracowników ma obowiązek założenia sobie konta bankowego w dowolnym banku w ciągu 2 tygodni od podpisania umowy o dzieło, bądź umowy o pracę. W założeniu konta pomaga koordynator, który jest na miejscu. Pierwsze zaliczki wypłacane są po przepracowanym pełnym tygodniu i każdy pracownik otrzymuje informacjeo konieczności zabepieczenia sobie pieniądzy na pierwszy tydzień pracy. W momencie, gdy pracownik nie stawi się do pracy (nieusprawiedliwiona nieobecność) w danym tygodniu, nie zostaną my wypłacone zaliczki. Taka informacja jest również przekazywana w momencie podpisywania umowy. 5. Kandydatów do pracy zapraszamy na rozmowy kwalifikacyjne do biura w Katowicach. Każdy z nich musi przejść testy m.in. matematyczne i po kilku dniach informujemy ich o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej, więc nie ma możliwości, by kandydat w trakcie rozmowy już wiedział, czy został przyjęty, czy też nie. 6. Pragniemy poinformować również, że to sami pracownicy tworzą atmosferę w hotelu pracowniczym i w pracy. To nie my odpowiadamy za zachowanie innych pracowników poza godzinami pracy, ale jeżeli macie Państwo uciążliwych lokatorów – zgłoście to swojemu koordynatorowi. Jest możliwość zmiany pokoju, a nawet hotelu! Pracownik może zostać wydalony z hotelu za nadużywanie alkoholu, bójki, niszczenie mienia hotelu, agresywane zachowanie wobec współlokatorów.

lmaniek
@Paweł Niedzielski SK EXPRES

Ja tam niewiem warunki na Hurce są tragiczne to prawda.Mi za 13 dni pracy w grudniu wyszło 15700 koron to jest około 2350 złoty,to chyba nieżle co?

wiesław
@Paweł Niedzielski SK EXPRES

jak dojechac z kwatery i czy info o robactwie to prawda?

Odp
@Paweł Niedzielski SK EXPRES

Niedouczony nie zna prawa pracy. Nie muszę pracować 5 dni po 12 godzin aby łaskawie zwolniono mnie z roli (usunięte przez administratora) za byle jaki pieniadze

Wodnik

Za co żyć dalej nie mam pieniędzy ani pracy

Lukasz-suchy@wp.pl

Dziwię się że ten (usunięte przez administratora) jeszcze działa, pracowałem w Pardubicach. W latach 2010-2014. Powiem tak sk express i foxconn to jedna wielka (usunięte przez administratora) Apeluje do Polaków wracajcie do kraju tu jest praca ! Pytania to mój adres e-mail : lukasz-suchy@wp.pl

Annnaaa
@Lukasz-suchy@wp.pl

Suchy no co Ty piszesz? Jak wódka leciała stumieniami i do pracy się nie chciało iść to ile razy dostałeś szansę?! Tego już nie napiszesz,hmmm dlaczego? Chcesz być uczciwy to pisz prawdę od A do Z . Pozdrawiam,koleżanka która zawsze stała przy Tobie ;) :*

Lukasz-suchy@wp.pl
@Annnaaa

Ananaaa, niestety ale ja ciebie nie pamiętam. Napisz do mnie e-maim. Może sobie przypomnę.

Polak

(usunięte przez administratora) co wy piszecie............ Ja pracuję w Foxconn-nie od ponad roku czasu i nie narzekam choć przyznam że hotel hůrka jest szpetny (zły) ale zarządzałem przeniesienia i jest ok. Ma mieszkanie dwu osobowe z drugą osobą ale to trzeba mówić a nie pisać. Ja już widziałem naszych rodaków w akcji tu w Czechach i szczerze żałuję że jestem Polakiem bo tylko wstyd nam przynoszą i takie osoby wypowiadają się na tym forum ( pijący i nieudacznicy życiowi ) więc frajer.....e jeden z drugim nie pisz że jest źle jeśli cię pogonili bo nie potrafiłeś się zachować ani pracować !!!!!!!! Ja polecam pracę tu w Czechach naprawdę choć na początku trochę krzywo patrzyli na mnie ( no cóż opinia poszła świat że Polak pijak i złodziej DZIĘKI PIJĄCY I NIEUDACZNICY) ale po miesiącu było ok bo pokazałem że jestem inny i normalny człowiek a dziś nie widzę się gdzie indziej tu znalazłem kobietę swego życia mam pracę która lubię i córeczkę która jest dla mnie wszystkim. Dla Polaków którzy chcą przyjechać tu do pracy ... Jeśli jesteś sumienny i uczciwy dasz sobie radę jeśli jesteś kur...ą i leniem to daruj sobie tu przyjazd bo tylko opinie pasujesz o nás Polakach .......

Tak
@Polak

Dokładnie tak... Zgadzam się w 1000% z Tobą... Przyjadą- narobią burdel a potem wylewają gorzkie żale tutaj, gdzie w większości to sami sobie są winni. Ja za te ładnych paręnaście lat mogła bym książkę napisać :D. Pozdrawiam.

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie Foxconn?

Jacek

Lepiej tam nie jedz zarobisz w przeliczeniu na pl jakieś 16,50 zł na godz stres brud i wogule co zarobisz to wydasz na jedzenie .wogule jak coś zarobisz bo trzeba się liczyć że ty np porobisz tydzień i pujdziesz w odstawkę i nowi pracują a ty albo jesteś na liście że masz iść albo nie .czasami tak jest że po popołódniuwce nasz iść na rano . Odradzam ja pracowałem w 11.03.2022 do 10.04.2022 i miałem godzin 50 . Hotel brudny i smierdzący po 8 w pokojach gdzie na 8 osób 2 klucze do pokoju gdzie każdy na inną zmianę ma i nie ma odpoczynku wogule pijaństwo i bijatyki bo komuś coś zginęło nie raz byłem głodny ponieważ ktoś kradł jedzenie brak lodówki ,pralki , szlauf jako prisznic okna dziurawe , pościel śmierdząca brak koordynatora na piętrze Romowie i Bułgarzy co się krzywo na ciebie patrzą jak by ci miał zaraz kosę sprzedać i co robią imprezy i wyrzucają butelki przez okna w ludzi i wchodzą do pokoju w każdej chwili trafisz do hotelu Jurka lub weselna z pełnym robactwem.za wszystko pokuty za palenie w pokoju za głośno ktoś rozmawia w pokoju , za nie wyniesione (usunięte przez administratora) , brudne okna ,stół za puszczona muzykę za chodzenie po korytarzu w nocy . Kradną listy które z banku przychodzą do ciebie na hotel . jedynie kto ci tam może pomóc to Słowacy którzy są pomocni .ja pojechałem z tamtąnd za resztę pieniędzy ledwo wystarczyło mi bo nie było sensu tam siedzieć i czekać na zmiany które być może na staną . Nie wiesz firma które cię tam werbują bo co obiecują coś innego niż jest a na miejscu podpisujesz wogule coś innego a poza tym każdemu odradzam tam pracować może że jesteś desperat

DS
@Jacek

chłopie a Ty skończyłeś jakąkolwiek szkołę ? to nie możliwe by zrobić aż tyle błędów ortograficznych . dramat

ropp
@Jacek

A w jakim miejscu bylo zakwaterowanie i przez jaka agencje?

Shhsev
@Jacek

Witam przez jaka agencje pan pracował?

Gość pracownik foxconnu

Witam wszystkich , pracowałem w Pardubicach w firmie foxconn , mieszkaliśmy na Hurce , pokoje - (usunięte przez administratora) kiła i mogiła brudne wykładziny , jakby ktoś tam wcześniej wymiotował , brudno , śmierdząco , ludzie nie do życia , ciągłe pijaństwo a póżniej bijatyki i interwencje Czeskiej ochrony i Policji wraz z koordynatorami na czele , ogólnie masakra , za wszystko każą dają wysokie pokuty , odradzam wszystkim pracę w Pardubicach obiecują w umowie gruszki na wierzbie a robią co chcą i płacą kiedy chcą , dużo Rumunów i Bułgarów , ogólnie niebezpiecznie i wielkie oszustwo , ostrzegam wszystkich przed wyjazdem do tej Ubytowni - Hurki

hejtapple
@Gość pracownik foxconnu

a apple i ps takie drogie sa co ty z tego dostajesz. nic

@Gość pracownik foxconnu

Gdzie ta HURKA się znajduje ?

Czy to w Pardubicach czy w Kutnej Horze

daff

(ryszard (usunięte przez administratora) , brud i kradzieże bijatyki w hotelu nie możesz się wyspać latają przedmioty z okiem ciapaci ci do pokojów wchodzą kiedy im pasuje robactwa pełno .piętrowe łóżka to porobione z palet.drutem otworzysz pokój policja z 4 razy na dzień imprezy non stop idziesz do pracy to się zastanawiasz czy jak wrócisz z niej to nie zostałeś okradziony i nie będziesz miał nic jak było parę razy w innych pokojach .ludzie po paru tygodniach jechali do polski albo błąkali się po dworu kolejowym żeby na zbierać na bilet bo zostali okradzeni

@daff

Daff Czy ten Hotel o którym piszesz to ,,Weselka" ,?

kamil

praca po 12 godzin a adeklarowane na umowie 8.stwaki bardzo niskie koło 50 koron na godzine...

Kamil
@kamil

Czy dodatkowe godziny pracy są traktowane jak nadgodziny i są wtedy ekstra płatne? Ciekawi mnie, czy prócz stawki podstawowej możesz liczyć na premie lub inne dodatki, które mogłyby podwyższyć wynagrodzenie i podnieść Twoje zadowolenie z pracy. Czekam na Twój komentarz.

Abc85
@kamil

Jak się nazywa ten program na kompach w foxconn na których się pracuje tzn skanujesz kod i on ładuje się w tym programie

Annnaaa
@kamil

Przepraszam,ale 50kc jest nie mozliwe,. Taka stawkę to ja miałam 10 lat temu ;)

Marcinek

@Lena i jaka umowę oferują studentom?

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w Foxconn? Chętnie zatrudniają?

Lena

Tak, musisz mieć skończone 18 lat.

Dagmara

@joko a weekendy są więcej płatne ?

Joko

Ja pracuje tez w Foxconnie ale w miejscowości Kutna Hora. Jesli chodzi o pracę nie jest ciężka i pracuję po 8 godz. Zarobki marne 79.80 koron na godzinę. Czasami przychodzi się w sobotę lub niedzielę do pracy. Co tydzień dają zaliczki po 1000 koron. Wyplata jest dopiero pod koniec miesiąca i to jest lipa , bo ja zacząłem pracę od poczatku miesiąca i musze czekać 2 miesiace na wypłatę. Są też bonusy do wyplaty, które zależą od lidera grupy i to on decyduje kto ile dostaje. Nie są to duże kwoty. Mieszkania? Na poczatku mieszkałem w hotelu pracowniczym (usunięte przez administratora) i ciagle zimno ale zglosilem to koordynatorowi i przenieśli mnie do mieszkania w bloku. Tu jest lepiej ale też nie ma luksusowych warunkow. Jest cieplo, ciepla woda brak internetu i telewizji. Do pracy mam 4 km. W pracy nikt mnie nie goni ogólnie dobrze się pracuje ale zarobki marne. Tyle samo zarobi sie w kraju. Więc uciekam stąd.

Ryszard

@daff Możesz uzupełnić ten wpis o jakieś konkrety?

daff

odradzam kazdemu tam prace

dall

nie polecam nikomu (usunięte przez administratora) brud i burdy policja 4x na dzien a łużka masakra na hotelu juz lepiej maja w bezdomni w przytułku chcesz sie zwolnic to cie strasza pobiciem hotel hurka to masakra byle kto ci otworzy dzwi do pokoju drutem a kordynator to ma cie w (usunięte przez administratora) wazne ze dostanie kase ze cie zwerbował . z okiem latajace przedmioty za nic mozesz dostac od ciapatych . foxcoon to (usunięte przez administratora) albo masz na grafiku w hotelu isc do pracy lub nie bo ciagle nowych zwerbowanych meneli biora i a ty idziesz w odstawke i maja na ciebie (usunięte przez administratora) . ja tam pracowałem 3 tyg godzin 15 trzeba uwazac na zaliczki bo daja 150 np a pisza ci np250 . jakos sie wydostalismy z czech autostopem okradzieni inni sie polacy błokali po stacji kolejowej zbierajac na bilet do domu .NIE POLECAM NIKOMU TAM PRACY

Gregor

Niepokojące są te wasze opinie o pracy w firmie. Miałem zamiar aplikować ale...

Zostaw merytoryczną opinię o Foxconn - Pardubice

• Jak się pracuje w Foxconn?

Zobacz opinie na temat firmy Foxconn tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Foxconn?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Foxconn?

Kandydaci do pracy w Foxconn napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Foxconn