Opinie o Warszawskie Zakłady Mechaniczne Pzl-Wzm w Warszawie S.A. w Ożarów Mazowiecki

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Warszawskie Zakłady Mechaniczne Pzl-Wzm w Warszawie S.A.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Warszawskie Zakłady Mechaniczne Pzl-Wzm w Warszawie S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Warszawskie Zakłady Mechaniczne Pzl-Wzm w Warszawie S.A. w Ożarów Mazowiecki

Niko

Nie polecam. Kamery, czujniki na maszynach. Nie można odejść od maszyny tylko pracować.w systemie 12 h nue polecam, a w nocy to masakra. Jak komuś w końcu coś się stanie to dopiero będzie. Tylko jak zwykle będzie wina pracownika, bo zemdleje przy maszynie z wysiłku bo oczywiście nie może odejść bo czujniki. Ja proponuję żeby kierownik, albo dyrektor czy Pani Prezes przyszła parę razy pod rząd na noc do pracy i pokarze jak się pracuje na maszynie przez 12 h tylko z jedną przerwą pół godziny chciałbym to zobaczyć. (usunięte przez administratora) i nic więcej.

@Bajager

Hehehe, ale napisałeś... Praca jest od poniedziałku do piątku, a jak w niektóre soboty pracujesz to masz inny dzień wolny. I co? Ludzie wolą pracować w soboty, bo mają dodatkową kasę, a pracują tylko 5 dni.

Jak szefostwo w Warszawskie Zakłady Mechaniczne Pzl-Wzm w Warszawie S.A. traktuje ludzi?

@Świergot

Te agregaty do chłodzenia na hali nie są takie jak w biurze, ale są. Kiedyś jak ich nie było, to było gorzej.

J

12 godzinny dzień pracy i 6 dniowy tydzień pracy - praca oczywiście na zmiany. Bardzo marne wynagrodzenie - tak źle nie płaci tokarzom chyba żadna firma w województwie. Na uwagę zasługuje fakt, że pensja przychodzi 10-tego w ostatniej sesji księgowania ( zawsze ), więc jeśli wynajmujesz mieszkanie lub masz ratę kredytu i płacisz jak 90% procent ludzi w terminie do 10-tego, to będziesz mieć kłopoty co miesiąc. Płacenie pensji w ostatnim możliwym dniu z kodeksu pracy świadczy bardzo źle o firmie. 70% procent firm płaci teraz wynagrodzenia ostatniego dnia miesiąca lub 1-go dnia miesiąca max. Wynagrodzenie jest może kilkaset złotych wyższe od najniższej krajowej. Lokalizacja firmy taka, że dojechać tam można tylko autem co generuje dodatkowe koszty. Benefitów nie ma praktycznie żadnych, bo co Ci z premii świątecznej na waciki, kiedy zarabiasz niemal najniższą krajową ? Nie warto iść do pracy do tej firmy. Lepiej poszukać lepszej oferty i nie marnować swojego czasu.

Edzia
@J

Jakie jest wynagrodzenie i warto tam iść do pracy na produkcję, i ile jest zmian wiem że dojazdu nie ma z Pruszkowa, podobno firma zapewnia dojazd z firmy przez Ursus Niedźwiedzk i do Zachodniego ,Ale jak nikt nie polecam to raczej szukam z dojazdem lepszym,

J

@J

Garść informacji w odpowiedzi na Pana post. W Spółce mamy różne systemy - część pracowników pracuje w zmianach 12 godzinnych, a część w 8 godzinnych. Stawka dodatku za pracę w nocy jest wyższa o 35% od kodeksowej. Za pracę przez 5 dni w systemie od poniedziałku do soboty (gdzie np. wtorek jest dniem wolnym) pracownicy również otrzymują dodatek, który dla większości pracowników wynosi 15% wynagrodzenia. Nagrody: • Wakacyjna 2023 - do 1 400zł, • Boże Narodzenie 2023 - do 3 500zł. Karty podarunkowe z Funduszu Socjalnego: • Boże Narodzenie 2023 - od 900 zł do 1 000 zł, • Wielkanoc 2024 - od 350 zł do 550 zł. Benefity mamy praktycznie wszystkie dostępne na rynku: • opieka medyczna Luxmed, • Karty Multisport, • dostawy owoców • karty na napoje do automatów na terenie stołówki pracowniczej, • Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych ze świadczeniami dla pracowników i ich dzieci. Termin wypłaty wynagrodzenia wynika z przepisów i obowiązuje od wielu lat taki sam, a terminy płatności w bankach są możliwe do zmiany. Dojazd do firmy – naszych pracowników z Warszawy wożą bezpłatnie autobusy z 2 lokalizacji (Fort Wola i PKP Ursus Niedźwiadek). Rozumiemy, że każdy chciałby zarabiać więcej - jest taka możliwość, jeśli pracownik chce podnosić swoje kwalifikacje. Od kilku lat zwiększamy zatrudnienie. Kandydatów do pracy zachęcamy, żeby do nas przyszli i przekonali się na własne oczy jak praca u nas wygląda.

Stalowy.
@Pracodawca

Jeśli dodatek nocny jest o 30% wyższy od kodeksowego to ktoś nas wali w rogi bo tak wysokiego nie otrzymujemy. Tak, to racja da nagrody, w tej firmie pracuje się nie za pensję, stawkę tylko nagrody. Nigdy nie wiesz ile zarobisz w skali kwartału. Biuro otrzymuje co kwartał 16% premi a produkcja mimo wyrobionej normy od 8 do 13%.. Permanentne straszenie , nagany za to że chcesz wyjść zaczerpnąć świeżego powietrza, wybierasz albo jedzenie posiłku gdzieś chyłkiem na hali, w szafkach albo pooddychać jak człowiek. Sami siedzą w wygodnych fotelach, klimatyzowanych pomieszczeniach. Traktują siebie jak ludzi. Ale tylko siebie.

Kondrad Nowy wpis
@Pracodawca

Jak możecie pisać o dobrych warunkach na hali siedząc w biurze, jak przychodzi potencjalnych kandydat do pracy w stresie obejrzy halę wygląda super bo maszyny pomalowane w jasny kolor w miarę cicho każdy myśli super ale po miesiącu poznaję rzeczywistość że powietrze jest tak toksyczne oraz środki chemiczne szkodzą na drogi oddechowe większość nowych pracowników z zewnątrz ciągle przeziębionych przez to, kary ,nagany oraz każdy na każdego wrogiem niczym w korporacji kto pierwszy powie jakąś zmyśloną historię do Pani wygra dzień spokoju. Jesteśmy skłóceni ze sobą , każdy wilkiem patrzy na siebie. Tyle można napisać o tym wszystkim. A jeszcze jedno najważniejsze zwiększacie zatrudnienie bo emeryci odchodzą a młodzi po paru miesiącach się zwalniają bo dostrzegają brak perspektyw. Powinniście szanować wszystkich którzy pracują już ponad 2 lata bo oni zostaną a pozostali się zwolnią. Było prawdą co każdy przypuszczał na początku kadencji że przyjdzie zamknąć ten zakład pracy zgodnie z doświadczeniem.

Pracodawca Nowy wpis
@Kondrad

@Stalowy i @Kondrad • dodatek za pracę w godzinach nocnych (22:00 - 6:00) wynosi 135% stawki kodeksowej, • przerwa od pracy wynosi 30 minut i można ją przeznaczyć na posiłek lub inne potrzeby Pracownika na terenie zakładu pracy, • Pracodawca oczekuje od Pracowników wykonywania pracy w godzinach pracy i w zamian za jest zobowiązany do zapłaty wynagrodzenia, • warunki pracy w WUZETEM są takie jak np. w filmie umieszczonym w popularnym serwisie społecznościowym o tytule: „Chcecie zobaczyć fabrykę rozpylaczy do układów wtryskowych silników wysokoprężnych?”, • nasi nowi pracownicy, to zarówno osoby młode jak i bardziej doświadczone, w tym również emeryci, • jesteśmy zakładem o średniej wielkości, ale każdego roku kilka osób zmienia stanowiska i działy, a nawet kilku pracowników awansowało na stanowiska kierownicze, • ostatnie kilka lat, to dużo dobrych wydarzeń – nowe maszyny, Regulamin premiowania i regularne wypłaty premii oraz nagród, wzrost zatrudnienia – to wszystko są pozytywy i oby tak dalej ????

Stalowy Nowy wpis
@Pracodawca

Tak, potwierdza. W tej firmie pracuje si za premie i nagrody a one raz są raz ich nie ma.

Edzia Nowy wpis

Młody

Pojawiło się ogłoszenie na tablicy informacyjnej na operatora powiedzcie jak atmosfera w firmie i szansa na podwyżkę. Dużo się zmieniło od ostatnich komentarzy, chciałbym pracować na jedną zmianę i po roku zarobić jak się nauczę pracować tak około 5tys netto jest to możliwe? Proszę o prawdziwe informacje aby nie odejść od obecnego pracodawcy w gorsze miejsce. Dzięki

@Młody

Atmosferę tworzymy wszyscy i wszyscy o nią dbamy. Wynagrodzenie na stanowisku Operatora maszyn i urządzeń zależy od doświadczenia. Praca na produkcji na różnych grupach maszyn odbywa się w 3 różnych systemach: od 7 do 19 i od 19 do 7, od 7 do 15, od 6 do 14, od 14 do 22 i od 22 do 6. Większość pracowników produkcji pracuje w systemie od poniedziałku do soboty, gdzie za sobotę wolny jest inny dzień np. wtorek. Skontaktuj się z nami, a na spotkaniu zaprezentujemy Ci warunki pracy w naszej firmie.

@Pracodawca

Wyobraź teraz sobie: 12h pracy, na stojąco. Mimo że są to urządzenia automatyczne, nie możesz usiąść bo jesteś wtedy(usunięte przez administratora) przez przełożonych, powietrze którym oddychasz tobte wydalane z maszyn, przesycone olejem i chłodziwem. Nie możesz wyjść, bo będziesz chodził głodny gdy zabraknie ci czasu na jedzenie. Stosunki są takie że jak widzisz kogoś w czerwonym fartuchu to masz stresa.

Bobek

Na filmie jest to przedstawienie tak jak powinno być, lecz proszę wspomnieć o wysokim stężeniu środka (kalibrol) który może powodować raka, parę osób go miało z hali może zabieg okoliczność ale daje do myślenia.... Wspomnieć trzeba o atmosfera dzięki której nie chcę się wstawać do pracy. Pracuję ponad 10 lat nie poznaję firmy oraz jej wartość jakie były zaczynając tu pracę,nawet sprawdzanie śmietników nie było tak złe przy obecnej sytuacji zważywszy na mój wiek nie mam wielu możliwości zmiany ale młodym odradzam ten zakład. Przychodzą osoby w większości z nałogami... bezpiecznie się nie czuję w takim środowisku!!!

@Bobek

Spółka zwiększa zatrudnienie i dba o warunki pracy, które są takie jak widać w mediach społecznościowych. Wszystkich którzy rozważają pracę zapraszamy, żeby zapoznali się z warunkami pracy przy okazji rozmowy rekrutacyjnej.

Saszka

Jakie wynagrodzenie na produkcji na początek? I czy codziennie pracuje się po 12 godzin i soboty czy można też pracować po 8 ? Pozdrawiam

Tilkane
@Saszka

Na start najniższa krajowa, może kilka zł więcej. Praca zmianowa po 12 godzin (pracujesz też w soboty) lub 8h pon-pt. Dobrego pracownika się tu nie docenia. Jak nie rzucisz papierem to nie masz co liczyć na podwyżkę. Firma nie robi nic żeby się rozwinąć. To wszystko tylko piękny marketing, podjęte są próby dywersyfikacji, niestety kosztem dotychczasowej produkcji. Przez te "próby" zakład nie wyrabia się z planem i dzięki temu produkcja nie dostanie premii(dziekujemy;)). Coż przynajmniej zarząd i technolodzy będą mogli pochwalić się swoimi sukcesami. Poza tym coraz więcej awarii, maszyny się starzeją, a o od ludzi wymaga się coraz większej wydajności, tylko czym to osiągnąć? Rozsypującymi się kluczowymi maszynami? Firma wymaga gruntownych zmian. Ryba psuje się od głowy.

Japa
@Tilkane

Dokładnie się zgadzam. Obsługujesz dwie trzy maszyny 12godzin. Nie wolno usiąść, odsapnąć bo lecą nagany a teraz jeszcze postraszyli dyscyplinarkami. (usunięte przez administratora)sytuacji pokazuje skalę głupoty. Rok temu spędzono ludzi i 40 minut śpiewali sto lat kierowniczce. Nawet pianino było, (usunięte przez administratora)totalny. Zastraszanie, gonitwa ludzie przerażeni. Nie wiadomo jakie podłoże ma to wszystko czy polityka czy co innego. Możesz cały kwartał zapitalac wzorowo ale plan jest tak wyśrubowany że i tak nie do zrobienia.

Pojawiła się oferta pracy dla młodszego technologa. Trzeba mieć duże doświadczenie zawodowe żeby aplikować? Na rekrutacji prócz rozmowy są praktyczne testy? Firma oferuje szkolenie albo krótkie wdrożenie nowemu pracownikowi? Jakie macie doświadczenia?

Japa

Jak chcesz mieć drugą psychikę omijaj firmę jak najdalej. Znowu zaczynają się hocki klocki z wymaganiami dotyczącymi dyscypliny ale które są niezgodne z prawem pracy. Od kilkunastu dni trwa polowanie, i to dosłownie, na pracowników którzy wykonując dobrze powierzone im obowiązki są poddawani (usunięte przez administratora)przez osobę zarządzającą firmą. Nadal nie można wyjść na dwór żeby zaczerpnąć świeżego powietrza, nadal obowiązuje sześciodniowy tydzień pracy po 12 godzin. Rodzinę będziesz widział jak będziesz miał urlop. Oczywiście jak ci łaskawie pozwolą go wziąć. Odradzam lepiej poczekać na spokojniejsze czasy.

Po ile godzin teraz pracuje się na zmianie? Czy nadal obowiązuje tutaj 12 godzinny tryb pracy, czy coś się zmieniło od ostatnich komentarzy? Może zredukowano do 8 godzin? Poinformuj, jeśli możesz, bo myślę nad aplikacją w to miejsce.

Stalowy

Różnie pracują. Większość pracuje z domu. Mniejszość czyli produkcja pracuje po 12 lub 8 godzin. Oczywiście w firmie obowiązuje 6 ścio dyniowy tydzień pracy. Ogólnie jest fajnie, jeśli palisz to zapomnij bo odliczają dosłownie każdą minutę, jeśli chcesz korzystać z toalet to kup pampersa. 3 toalety oddalone od siebie po około 200m. Na ponad setkę ludzi.

@Stalowy

Czyli rozumiem, że pracuje się również w soboty... Czy za nie można otrzymać jakieś lepsze wynagrodzenie? A normalna przerwa jest płatna, czy również jest odliczana?

кандидата

Привіт. Як вони ставляться до народу України? Робота важка?

@кандидата

Z UKR jest trochę osób. Możesz startować do roboty.

Rosberg
@Niko

@Niko na jakich maszynach macie zamontowane kamery? Powiedz o tym coś więcej.

Seler Pałeł

Stare betony tylko tam narzekają, podejście jak z czasu PRL-u. Myślą że się należy nawet jak się leży. Kamery? chyba że chodzi o te na parkingu i w korytarzach, to owszem są. Zarząd próbuje się dogadać z ludźmi, ale wszelkie usprawnienia spotykają się z negatywnym odbiorem. Problemem są starzy pracownicy, którzy demotywują innych i wprowadzają nerwową atmosferę.

@Niko

Ostatnio koledzy chodzili z kamerkami i musieli wszystko nagrywać. Ciekawe czy do ubikacji chodzą z taką kamerką. Ja bym poszedł, niech oglądają jak sram. Masakra. Nico

@Rosberg

Doskonale wiecie

donVito
@Niko

Takie dyskusje niczego dobrego nie wnoszą. W firmie każde stanowisko jest ważne tak długo, jak długo jest potrzebne. To normalne, że firma ma Prezesa, Dyrektora, Mistrza, Brygadzistę i Pracownika. Jeden bez drugiego nie jest w stanie funkcjonować. Jaki sens ma zapraszanie Prezesa do pracy przy maszynie? Prezes nie jest od tego. O tym co zmieniło się na lepsze w ostatnim roku mało się tutaj pisze, a przecież takie sprawy jak bhp, organizacja pracy i szacunek do pracowników nie zmieniły się same. W interesie nas wszystkich jest to, żebyśmy dobrze realizowali swoje obowiązki, a nie przekrzykiwali się kto jest najważniejszy.

Dsl
@donVito

Co się zmieniło przez ostatni rok? 2 prezesów, 7 dyrektorów, 13 kierowników. Ilość pracowników spadła do poziomu 230 osób z tego jest okolo 110 osób na produkcji łącznie z całym zapleczem technicznym i jakościowym. I to nie jest normalne, zapewniam Panią! Szacunek? Widział ktoś w ostatnim roku szacunek? Proszę wskazać to miejsce.

Oli
@donVito

Dzięki pracownikom ta firma jeszcze istnieje, a nie dzięki Pani Prezes, czy kierownictwu i to pracowników trzeba doceniać. A gdzie są podwyżki? Oczywiście nie ma, bo pracuje 10 dyrektorów, kierowników. To jest docenianie pracownika. Tylko że y nie ten pracownik to by kierownik, dyrektor i cała reszta świty nie miała wypłaty. I to właśnie pracownicy te (bydło) jak je nazywacie na górze jest najważniejsze

donVito
@Dsl

Dsl. Taki mały test z logiki. Wymieniłeś stanowiska, które się zmieniły. Podsumowałeś, że nie poprawiło to sytuacji w firmie na lepszą. Wniosek? Skoro zmiana Prezesów, Dyrektorów i Kierowników nie poprawiła sytuacji, tzn. że problem stanowią pracownicy? Coś mi się Twoja argumentacja wydaje chybiona :)

@donVito

A jaki był lub jest obecnie z tą firmą problem? Odpowiem: Od jakiegoś czasu próbuje się wprowadzić system pracy na produkcji tzw. czterobrygadowy. Pracownicy nie zgadzają się na pracę w niedzielę. Cud tej firmy jest taki że zarządza nią dwuosobowy zarząd, mając 7 dyrektorów, 15 kierowników i 16 st. specjalistów. Firma obecnie zatrudnia ok.230 osób, z tego na samej produkcji ok 90! Jak ta firma funkcjonowała w latach poprzednich? Pamiętam pracując tam jeszcze w 2012 roku był JEDEN prezes, dyrektor ds. technicznych i finansowych, 8 - 10 kierowników. Zatrudniali wtedy ok. 700 pracowników i produkowali szeroki asortyment. Także na potrzeby obronności i na eksport. Nie było komputerów, komórek. A dzisiaj wg. Ciebie problem to pracownicy..... jest taka bajka o mrówce! Polecam poczytać. Wniosek? Może znajomość produkcji wiader plastikowych lub okien jest dla niektórych wyżyną wiedzy ale tutaj potrzebna jest wiedza fachowa, materiałowa, znajomość detali. Wniosek? Może to nie odpowiedni ludzie? Może do poznania tego co ich otacza potrzeba lat? T

MurarzTynkarzAkrobata

Mi się wydaje, że nie potrafią zarządzać tak dużą firmą. Bardzo dużo niezrozumiałych dla pracowników decyzji. Przez ostatni rok wiele ludzi uciekło z tej firmy i nie mówię tu o pracownikach produkcyjnych - Ci zawsze będą przychodzić i zaraz uciekać.

hala

W 2021 dostaliśmy premie za 2 kwartały i podwyżkę 10%. Poprzednie premie były tutaj w 2018 roku. Więc finansowo jest lepiej. Na górze były zmiany, ale to nic nowego. Tak było i tak jest.

@MurarzTynkarzAkrobata

bo to prawda

@hala

Trudno żeby nie było premii za coś co zostało wypracowane. Obecnie z tego co wiem premia za IIi kw. 2021 nie została do tej pory wypłacona mimo czterokrotnej obietnicy zarządu. I pewnikiem nigdy jej nie zobaczycie. Jest to kolejny raz (usunięte przez administratora)polityka która właśnie dlatego skłoniła nas do złożenia wypowiedzenia i odejścia. Pieniądze które nie wypłacają pracownikom są inaczej wydawane. Robiono przy pomocy zewnętrznych firm audyty, montowano czujniki na maszynach w celu ustalenia ile pracownicy wykonują elementów. Urządzenia są wyżyłowane do granic możliwości, awarie to codzienność. Montuje się dodatkowe osłony na maszynach sprzed 50 lat które w większości są rozmontowane i nieczynne od kilku lat. Każda taka usługa realizowana jest przez zewnętrzne firmy i nie kosztuje mało. Pracowałem w niejednej firmie ale takiej nie spotkałem nigdzie, po dwóch latach podziękowałem. 90 pracowników produkcji, praca po 12 godzin, zmianowa, Ogólem zatrudnionych jest 250osób. Czujecie to? Te 90 musi utrzymać siebie, olbrzymią halę i resztę pracowników. Dwoje prezesów, 7 dyrektorów, 16 kierowników, 6 liderów. Nie ma to prawa przetrwać.

@Duży gość

I te audyty firm zewnetrznych (usunięte przez administratora) dały ????

@MurarzTynkarzAkrobata

Tak, dały. Zarobić :)

PomysłowyDobromir
@Duży gość

Duży Gość Nie możecie się skrzyknąć - Ty i te 89 osób i swojego biznesu rozkręcić bez tych pozostałych osób?

@PomysłowyDobromir

Właśnie się skrzyknęliśmy :) Panie Dyrektorze :)))

Jak Wam idzie?

@hala

Już pracujemy, 8 godzin 2 zmiany. Spokój, gwarancja płacy, premii.

@Duży gość

super, podziel się gdzie ten raj na ziemi?

@Duży gość

na jakich maszynach pracujecie?

@hala

Szlifierka i frezarki. Do tego czasami ślusarska obróbka ręczna.

Świergot

Szefostwo? Jak najlepiej! Szefuńciu drogi! Im trzeba by nagrodę za nagrodą tak dbają o siebie że zapominają że na produkcji pracują LUDZIE nie zwierzęta i trzeba im dać świeżego powietrza i wody do picia!!!! Hala jest zamknięta, obieg powietrza tylko przez filtry. Brak jest ŚWIEŻEGO powietrza ale co tam! Szefuńciu, grunt że jak do kierownika czy do biurowca się pójdzie to klima, świeże powietrze, luzik!

@Świergot

Nie polecam pracy w tej z powodu negatywnej atmosfery.

hala

A u nas na dole jak wszędzie - jedni narzekają, inni robią swoje. Najważniejsze, że pensja na czas i warunki do pracy dobre, hala czysta, a nie smar do kolan jak gdzie indziej.

Kazimierz

Bardzo poważnie to brzmi co napisałeś. Podasz jakieś przykłady, gdzie rzeczywiście przedstawisz, że takie coś ma miejsce? Bo z resztą pracowników widzą takie zachowania i jakoś reagują? Sorki ale mega mnie zaskoczyłeś, bo szukam pracy i obserwuję tę firmę, stąd też chciałbym Twojego rozwinięcia.

Czy rozmowa rekrutacyjna w Warszawskie Zakłady Mechaniczne Pzl-Wzm w Warszawie S.A. odbywa się również w języku angielskim?

Klient

W życiu nie kupię niczego z Waszego asortymentu. Ten ferment który tutaj czytam nie jest wynikiem zawiści lub zazdrości tylko braku szacunku oraz wynagrodzenia dla pracowników. Ale z tego co się ostatnio dowiadujemy, w waszej firmie liczącej 250 pracowników jest aż 7 dyrektorów o masie kierowników i przeróżnych starszych specjalistach nie wspominając! Po prostu biznesowa fabryka :)

@Klient

I dla pracowników podwyżek nie ma. Bo trzeba utrzymać tych czerwoniaków

@Klient

zgadzam się z Tobą całkowicie, mamy się szanować.

@Klient

Szanowny Kliencie, w tej firmie nie szanuje się pracowników produkcji, od których wszystko zależy, pracowałam w tej firmie 15 lat i nie ukrywam że, że Zarząd widzi tylko swój czubek nosa, nie ludzi którzy tam pracują.

@Klient

Ot właśnie, mają szanować ludzi, a nie tylko dbać o swój czubek nosa, ale to chyba raczej nie realne, nie ważne co potrafisz ważne kogo znasz :)

Kurmi
@Klient

A biznesowo to jest źle czy dobrze?

Ogr
@Szara Myszka

Szara Myszko, a powiedz czy są premie kwartalne i na święta 3000?

Ciekawa byłabym aktualnych warunków. Z powodu których z nich obecnie nie polecasz?

@Monika

z tego forum trudno czegokolwiek się dowiedzieć

@hala

Dlaczego? Zadaj konkretne pytanie. Reszta to opinie klientów, pracowników i szefostwa.

Kazimierz
@Bajager

A ty odpowiesz na to konkretne pytanie? Wiem ze pracuje się tu na dwie zmiany. Godziny są narzucone odgórnie czy można z grafikiem elastynie namieszać i wybrać tylko popołudnia?

@Kazimierz

Można, nie ma problemu.

@Bajager

Nie? a to nie trzeba mieć kogoś na podmiankę czy coś? czy im nie przeszkadza jak ludzi nie ma po równo na zmianie?

wikit
@Monika

Nie trzeba mieć nikogo na podmiankę bo od stycznia będzie praca 6 dni w tygodniu. I to załatwi sprawę. Po prostu kochana (usunięte przez administratora) wraca i pracujące soboty. Kamery, czujniki, soboty robocze. Obowiązkowe spędy ze śpiewaniem na cześć dyrekcji, z powodu urodzin. Tak, partyjne akademie powracają z całą mocą.

@wikit

O co chodzi z tymi akademiami?

@Monika

Niedawno były urodziny tam kogoś i wszyscy pracownicy musieli śpiewać i składać życzenia. Jakiś obłęd , fortepian i jakiś pianista. A to wszystko w godzinach pracy???? jaja. To co będzie jak będą urodziny jakiegoś dziecka albo komunia.

Kasztan
@Bajager

Na zabawę przyjdzie czas, zatańczymy Ty i Ja, jeden przykuc, szybki siad, zaśpiewajmy dziś sto lat!

Mikołaj
@Kasztan

Kim ty w ogóle jesteś Kasztanie?

@Monika

Dzisiaj Prezes ogłosiła, że dostaniemy 3koła premii świątecznej płatne do 10 grudnia. Normalnie straszne, nie? Monika - jesśi chcesz się czegoś dowiedzieć o firmie, to się zatrudnij, bo z tego paskudnego forum nic sensownego się nie dowiesz. Jedyne co na tym forum, to obelgi i wybujałe ego frustratów. Szkoda na to czasu.

@Bajager

Urodziny Prezeski były, a grał Dyrektor Produkcji na prywatnym pianinie. Wszystko trwało może ze 30 minut, a Prezeska się wzruszyła z niespodzianki pracowników. Straszne prawda? Straszne, że ludzie chcą razem świętować i się szanują.

@hala

I ogłosiła też że od stycznia wprowadza 6ściodniowy tydzień pracy. Fajnie! Wreszcie odpoczniemy! Wreszcie będziemy z rodzinami!

@Kasztan

No widzisz. Bawicie się a za oknem widmo recesji. Kult jednostki. Soboty pracujące. Wszystkich za mordę i niech nie szczekają bo jak bedą szczekać to się ich pozamyka!

Nickuś
@Bajager

Gadasz jak potłuczony . NIKT NIE MUSIAŁ , mogłeś zostać przy maszynie lub tam gdzie miałeś robote . NIE BYŁO ŻADNEGO PRZYMUSZANIA

Nickuś
@Bajager

Przecież i tak pewna grupa ludzi pracuje obecnie w soboty jako nadgodziny , więc w czym problem ? To że zarząd chce skasować nadgodziny , szybko powróca do tego , juz nie raz podejmowali błędne decyzje i sie z nich wycofywali

@Nickuś

Błędne decyzje w państwowej firmie? To jest działanie na szkodę Skarbu Państwa.

@Hala

Ludzie pytają, jak się u nas pracuje. Ty wypisujesz jakieś polityczne pierdoły? Źle, że płacą? Źle, że świętują? To forum, ten portal to dno, dwa metry mułu i wodorosty.

@Bajager

Ochłoń kolego. Podwyżki pensji są złe? Premia świąteczna też? Widziałeś nowe grafiki? Mówisz, że będzie ciężej? Pracowałeś gdzieś, czy całe życie po prostu narzekasz?

@hmmm

Nie mieszaj tutaj polityką. Świętowanie czego? Urodzin czy imienin prezesa? Płacą ale nie współmiernie do wysiłku. Pracując po 12 godzin w takim hałasie i zanieczyszczeniu nie każdy jest zadowolony. No inaczej jak Ty. Siedzisz za monitorkiem, w szufladzie biurka bagieta, na biurku winogronka. Odpalony filmik na telefoniku. Jakoś do 16tej zleci.

@hmmm

Podwyżka pensji 7% od stycznia podczas gdy płaca minimalna ma wzrosnąć o 3,80zł. Premia świateczna to zamiast podwyżek od września. Było to obiecane w zeszłym roku. I nie będzie premii za IVkw. więc cieszyć się czy narzekać? Bo rok do roku strata 14%. Ale opowiedz o sobie, jak Ci w tym jest? Co robisz na codzień?

@hala

Jesteś pewny, wiesz ilu Prezesów się zmieniło, Wiceprezesów, ile czasu tam pracujesz ? Obelgi i wybujałe ego, widocznie jesteś młodym pracownikiem wuzetem :)

@Hala

Jesteś zbyt pewny siebie, to dziwne.

@Hala

Płaca zasadnicza o 3,8 zł, chyba bujasz w kosmosie. Co Ty wygadujesz, nie wiem co bierzesz ale zmień dostawce albo idź Pozdrawiam i nie odpuszczę jak czytam Twoje gupoty xD

@Hala

Jesteś zbyt pewny siebie, to dziwne, pracowałam w tej firmie 15 lat i nie spotkałam się z czymś takim jak Ty. Walisz same pochwały a pytałeś się innych ? Zrób to, zapytaj Tych którzy pracują tam od 20 lat.

@hmmm

A to szczęście było w prywatnych godzinach ? A Pan Dyrektor Produkcji wniósł sam to prywatne pianino ?

Sprawdzę Cię (usunięte przez administratora) xD i Twoje teorie

@Nickuś

Nie widzisz nic w tym? Bo ślepy jesteś. 40 minut razy ok. 130 osób ile to roboczogodzin?

Julia
@hala

I co, wpłynęły pieniądze za premie? 3000zl na głowę każdy dostał? Czy było to jakoś dzielone?

Sceptyk
@Julia

Oczywiście, że nie każdy dostał.

PomysłowyDobromir
@Julia

Mniej dostali tacy, którzy pracowali mniej niż rok. Pozostali równo.

Nikodem

Czy warto to nie wiem jeszcze .... Czekam na wynik rozmowy. Z przebiegu trudno coś wywnioskować, lecieli klasykiem doświadczenia, oczekiwania etc. Wiesz jeśli szukasz pracy to działaj. Powodzenia!

Były Pracownik

W latach 1977 do 1980 byłem pracownikiem WZM-PZL w Warszawie przy ulicy Czerniakowskiej 89-93. Staram się o emeryturę i nie mogę otrzymać od tej instytucji zaświadczenia o zatrudnieniu i wynagrodzeniu ERP - 7. Na moja prośbę otrzymałem w odpowiedzi pismo, w którym poinformowano mnie, że firma nie dysponuje dokumentami płacowymi pozwalającymi na przygotowanie takiego zaświadczenia podpisane przez panią Prezes Zarządu "PZL-WZM" w Warszawie S.A. Tego rodzaju dokumenty, zgodnie z prawem, muszą być przechowywane przez 50 lat więc ktoś chce mnie oszukać. Dodam też, że nie poinformowano mnie gdzie są przechowywane dokumenty za ten okres. Podano mi numer telefonu do Działu Spraw Pracowniczych, który nie działa. Gdy dzwonie na numer telefonu podany w piśmie, pani z centralki proponuje mi przełączenie rozmowy do tegoż działu i rozmowa się rozłącza.

Szara Myszka

Cóż pracowałam w tej firmie 15 lat, ludzie przewspaniali, pełen szacunek dla nich że dane mi było z Nimi pracować, ale to sie skończyło od momentu gdy rządy przejęła Pani Prezes ze swoją kliką a wtedy nie ważne co potrafisz tylko ważne kogo znasz, to prawda że atmosfera była super, no właśnie była, szczerze nie polecam pracy w tej firmie, dodam że nie wyraziłam zgody na podjęcie pracy w nowym miejscu, co innego się mówiło a co innego robiło :)

@Szara Myszka

Dawno w jednym zdaniu nie widziałem tyle błędów. Nie wiem, co Pani umie, ale interpunkcja, składnia i logika budowy zdania są jeszcze do poprawienia. Co do zmiany, to rzeczywiście Zarząd wymaga, żeby się znać na tym co się robi i wymaga odpowiedniego poziomu zaangażowania w pracę. Szczerze życzę powodzenia u nowego pracodawcy. Czasem zmiana jest potrzebna i jest korzystna i dla pracownika i dla pracodawcy.

@hmmm

Szanowny Pracowniku, domyślam się że jest Pan, Pani pracownikiem tej firmy, z odpowiedzi wnioskuję że pracujesz jako pracownik biurowy, skoro interpunkcja ma dla Ciebie takie znaczenie, a u nowego pracodawcy pracuje od dawna, ale dziękuje za troskę.

@hmmm

Czy teraz moja interpunkcja Cię zadowala ?

@hmmm

Dialog z Tobą sprawia mi ogromną satysfakcję, tylko weź pod uwagę że cała firma z Prezesami, Dyrektorami, Mistrzami, Brygadzistami zależy od pracowników produkcji, bez nich nic nie znaczycie kropka, żebyś znowu nie stwierdził że budowa, logika zdania jest do poprawy. Ich szanujcie, bez nich Was nie ma.

Krystyna
@hmmm

Nie rozumiem tych najazdów interpunkcyjnych, tym bardziej, że sam w ostatnim zdaniu przedawkowałeś spójniki. Po takich wpisach widać, że solidarności międzyludzkiej to w tej firmie raczej nie należy szukać.

Szara Myszka

Nie za bardzo rozumiem Twojej odpowiedzi na panujące zasady w firmie.

Szara Myszka

Możesz mnie uświadomić, będę wdzięczna.

@Krystyna

Ludzie w tej firmie są wspaniali, tylko zarządzający tą Spółką to (usunięte przez administratora) Góra do końca kadencji tu posiedzą i będzie zmiana.

@Szara Myszka

Tak, w tej firmie są zasady :) JAKIE?

Szara Myszka

Taki że Góra myśli tylko o sobie, skończy się kadencja, pójdą gdzie indziej znowu za grubą kasę, to normalne. Duży gościu nie udzielałam odpowiedzi Krystynie tylko osobie która usunęła swój wpis.

@Szara Myszka

Nie wiem dlaczego mój dialog z pracownikiem Firmy został usunięty ? Ktoś może wytłumaczyć ? Będę wdzięczna.

@Szara Myszka

Przepraszam nadal jest, moja wina. Szanowny Prezesie, to kobieta więc Szanowna Pani Prezes, widziałam ze dużo zmian było na wysokich szczeblach, zacznij myśleć o tych od których zależy dobro tej firmy i pamiętaj potrzebujecie się na wzajem. Zwykły pracownik produkcji i Ty. To takie proste.

@Szara Myszka

No chyba że Ty jesteś tu tylko na chwile i masz w nosie wszystko. :)

Czy w Warszawskie Zakłady Mechaniczne Pzl-Wzm w Warszawie S.A. występują paczki/bony świąteczne?

Bajager

Tak jak wszędzie gdzie jest FS.

@Bajager

A możesz podać szczegóły, bo w sumie nie dla każdego to takie jasne? czyli bon czy paczka? jaka wysokość w razie czego?

@Monika

tak, karta ma być jakaś za 700zł.

@hmmm

na łapkę już? to ładnie raczej i co roku tak macie? a Wielkanoc też obchodzicie? i czy jest jeszcze jakiś miesiąc w roku, w którym wpada coś extra?

@Monika

Biorę wszystko co dają :) Na gwiazdkę było jeszcze po 3 tyś.

@hmmm

netto dla każdej osoby? to była forma premii świątecznej czy co? To ile osób teraz tu pracuje? zastanawiam się ile w sumie na święta tu wydali

anno nim
@Monika

a mnie ciekawi do czego potrzebna jest taka wiedza osobie postronnej ,

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Warszawskie Zakłady Mechaniczne Pzl-Wzm w Warszawie S.A.?

Piast Kołodziej

Podejście jest szybkie , podobnie jak odejście gdy nie dasz sie zbić z pantałyka , jak w każdej obecnej firmie

@Piast Kołodziej

Tłumaczyć się nie będę po co stoję a inni siedzą!!! Wiec wrotki i (usunięte przez administratora)

Krystyna
@…

A po ludzku to o co chodzi? Mąż szuka pracy, a tutaj się tak bawicie, że nic o produkcji nie da się dowiedzieć. Nie żal Wam czasu?

Dlaczego?

Chenszel

WUZETEM jest rozpoznawalną polską marką na motoryzacyjnym rynku części zamiennych (Automotive Aftermarket). Znajduje się w Jawczycach pod Warszawa w hali Pan Antoni. Stałem kiedyś pod tym budynkiem i paliłem papierosa. Czekałem na autobus. Wtedy przyszedł ten człowiek. Szedł chyba od strony market budowlanego, albo raczej od salonu meblowego. Chyba na pewno nie przyszedł z fast fooda, który znajduje się obok market spożywczego. Ten facet przyszedł i stanął obok mnie. Postał chwilę po czym podszedł sprawdzić rozkład jazdy. Potem wrócił. Postał chwilę i podszedł do biletomatu. Nie wiem jaki bilet kupił ale płacił bilonem. Nie wszystkie monety były przyjmowane przez bezduszny automat. Co druga lub trzecia moneta spadały do zasobnika zwrotów z charakterystycznym metalicznym uderzeniem. To były najprawdopodobniej monety o nominale 2 złote, one często sprawiają problem w automatach. Ten facet wrzucił dużo monet, więc chyba kupował miesięczny bilet... chociaż z drugiej strony mógł starać się kupić bilet jednoprzejazdowy, albo czasowy, bo raczej nie grupowy - był sam. Chociaż z drugiej strony mógł kupować na przyszłość. Na zaś. Jeżeli automat nie przyjmował monety 2 złote (chociaż to mogło być też 1 złoty), a on próbował kilka razy, to sprawiło to wrażenie, że kupuje okresowy, że niby wrzuca dużo monet, a to mogła być jedna i ta sama, tylko w kółko wypadała. Ciężka sprawa. Teraz tego już nie rozgryzę. Staliśmy razem na przystanku kiedy przyjechał autobus. Solaris albo Mercedes, bo innych chyba już nie ma na tej trasie. Czasem są Volvo. Dawniej były Scanie. Co się stało ze Scaniami? Ten człowiek wsiadł do autobusu. Pomyślałem, że teraz albo nigdy. Jeżeli nie wejdę za nim do autobusu to już nigdy nie dowiem się dokąd zmierzał. No i wsiadłem. Starałem się nie budzić jego podejrzeń więc usiadłem kilka rzędów za nim. Usiadłem na kole w przyczepie przegubowca. Bardzo szybko zrobiło mi się niedobrze. Nie mam choroby lokomocyjnej, ale takie podrzucanie i zapach spalin to mieszanka wybuchowa, szczególnie jeżeli nie jadło się śniadania. Nie miałem czasu. Podobno śniadanie to najważniejszy posiłek. Skoro tak, to czemu nigdy nie mam apetytu rano? To pewnie przez kawę. Jechaliśmy tak przez dłużą chwilę. To był jednak Solaris. Chociaż z drugiej strony nie jestem w stanie przysiąc bo nie zwróciłem uwagi na logo. Za oknem padał deszcz. Z drugiej strony, gdzie indziej mógłby niby padać. Śmieszne stwierdzenie. To trochę tak jakby zapytać się kogoś jaka jest pogoda na zewnątrz. W zasadzie czym jest pogoda? Czy jeżeli mamy ładną pogodę do czy ona jest ładna tylko poza domem czy również w budynku? Czy w budynku może być pogoda? Czy może być inna niż na zewnątrz? W budynku możemy mieć inna wilgotność, temperaturę, ciśnienie. W budynku może padać deszcz, na przykład z prysznica, albo właściwie z deszczownicy. Deszczownica to taki duży prysznic na stałe zamontowany w kabinie prysznicowej, chociaż niektórzy mają prysznic połączony z wanną i wtedy nie ma kabiny. Mnie się to nie podoba, bo wtedy bardzo dużo wody leje się na podłogę w łazience. Czy w takim razie w łazience może być jakaś pogoda? Chyba nie. Czyli jest taka jak na zewnątrz. Ale skoro na zewnątrz jest na przykład zima i mróz to czy można wejść pod prysznic (lub pod deszczownicę) zdjąwszy z siebie uprzednio ubranie? Nie godzi się w zimie chodzić bez ubrań. Ale podobno na półkuli południowej w zimie jest lato. Trochę śmiesznie obchodzić święta w lecie.

Peszel
@Chenszel

Jeszcze gdy chodziłem do podstawówki, to był tam taki Paweł, i ja jechałem na rowerze, i go spotkałem, i potem jeszcze pojechałem do biedronki na lody, i po drodze do domu wtedy jeszcze, już do domu pojechałem

Katarzyna
@Peszel

O co chodzi z tymi pastami tutaj? :D

Karpenter

Zatrudniłem się na drążarkach na okresie próbnym za stawkę przyktycznie minimalną z nadzieją na przekwalifikowanie...zdobycie nowegozawodu. Na drążarkach na zmianę dawany jest przydział korpusów do szlifowania...wszyscy mi mówili żeby broń boże nie robić więcej niż norma bo nikt tego nie doceni, a przywalą mi większą normę. Ja pracowałem z nastawieniem że szczególnie na początku trzeba się pokazać z dobrej strony- robiłem tych korpusów ciut więcej niż norma by koledzy z nocki mieli łatwiej. Nie było żadnego oficjalnego szkolenia do pracy- wszystkiego uczą współpracownicy....a że nie mają za szkolenie płacone, i że ktoś może ich wygryźć, to ciężko z przekazywaniem wiedzy. Praca można by rzec nudna- zapuszczasz drążarkę, czekasz 6-7 minut, wyjmujesz gotowe korpusy które wkładasz do innej maszyny szlifującej, potem do oleju..... Monotonia pracy; ale przynajmniej wiesz co robić- jest git....byłyby...bo gdy skończyła mi się umowa to nagle kierownik gada że nie przedłuży bo śpię na stanowisku pracy (nie ważne dla niego że robię więcej niż norma);; Może chodzi o to by zwolnić trochę stanowisk dla "przyjaciół ze wschodu" - których to ostatnio kilkadziesiąt zatrudniono co ani be ani me po polsku. Ogólnie to starta czasu ta firma!

Octavia RS
@Karpenter

Więcej było spać... na pewno byłbyś doceniony. A tak poważnie, praca nie polega tylko na wkładaniu, wyciąganiu sztuk i naciskaniu guzika. Po godzinach szkolenia nie potrafiłeś korzystać z przyrządów pomiarowych. Produkcja to nie skręcanie długopisów, nie chodzi o to żebyś bezmyślnie jak robot wkładał i wyjmował detale. Albo dbasz o jakość i przykładasz się do swojej pracy, albo nie ma tu dla Ciebie miejsca. Jeśli boisz się że kobiety z Ukrainy bez znajomości języka zabiorą Ci pracę to współczuje. W takim przypadku proponuje też przemyśleć swoje życie i zastanowić się w którym momencie coś poszło nie tak, może da się coś jeszcze naprawić. Pozdrawiam, Były pracownik

@Karpenter

Do pracy przychodzi się żeby pracować a nie pokazywać "szczególnie na początku", z dobrej strony! Drążarki jak i inne maszyny i urządzenia w wuzetemie są przeznaczone do bardzo dokładnych prac. Tam nie ma mowy o przyśpieszaniu procesów technologicznych. Rozumiem że we wcześniejszej pracy kopałeś dołki, i kopałeś je szybciej od innych ale penie coś nie pykło, a może dołki zaczęły się obsypywać, i pożegnali fachowca! A jeśli obawiasz się konkurencji zawodowej, szczególnie kobiet, to wystawiasz sobie sam ocenę.

Nikuś
@Karpenter

Karpenter , co ty za bzdury piszesz ? zdecyduj sie w końcu na czym pracowałeś , na drążarkach czy na szlifierkach . Nie dziwie sie że kierownik cie zwolnił skoro nie rozpoznajesz typu maszyny . Poza tym, wsród tych 10 osób z Ukrainy ( a nie kilkudziesięciu ) pracujących na szlifierkach i docieraczkach , są ludziki rozmawiający po polsku

Perez
@Nikuś

@Nikuś a Sonplas to co jak nie szlifierka?

Katarzyna
@Octavia RS

A stawki są adekwatne żeby tak się przykładać do tej roboty? Może za wiele wymagają..

@Bajager

Ej, się pracowało jak Nowy Zarząd przybył, no i ?i miał swój plan, został Prezesem innej firmy no i?, No i zostawił Wuzetem, poszedł na chwile i został wywalony, mówisz ze to jest ? I nadal twierdzisz że miał dobro firmy na uwadze ?

@Szara Myszka

Co konkretnie zrobił, że został wywalony? Bo chyba nie za dobrze zrozumiałam

@Monika

Pani Prezes dostała inne stanowisko, ale po krótkim czasie została tego stanowiska pozbawiona, teraz rozumiesz ?

@Bajager

Piszesz, że do pracy przychodzi się żeby pracować, a Prezesów też to dotyczy?

@Bajager

Czekaj chwile bo chyba nie za bardzo rozumiesz o co chodzi, każdy gospodarz dba o swoją zagrodę, tak ?

@Szara Myszka

czekam na Twoją odpowiedź, i nie odpuszczę,

@Szara Myszka

Tak, dziękuję. Ale widzę też, że temat prezesów jednak już nie zostanie dokończony, skoro on Ci nie odpisał na tamto?

Aneta
@Karpenter

A na rozmowie rozmawiałeś z firmą o tym przekwalifikowaniu? Zagwarantowali ci że z czasem da się to ogarnąć?

Zostaw merytoryczną opinię o Warszawskie Zakłady Mechaniczne Pzl-Wzm w Warszawie S.A. - Ożarów Mazowiecki

• Jak się pracuje w Warszawskie Zakłady Mechaniczne Pzl-Wzm w Warszawie S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Warszawskie Zakłady Mechaniczne Pzl-Wzm w Warszawie S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Warszawskie Zakłady Mechaniczne Pzl-Wzm w Warszawie S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 3 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Warszawskie Zakłady Mechaniczne Pzl-Wzm w Warszawie S.A.?

Kandydaci do pracy w Warszawskie Zakłady Mechaniczne Pzl-Wzm w Warszawie S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Warszawskie Zakłady Mechaniczne Pzl-Wzm w Warszawie S.A.