Opinie o Orion Pharma w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Orion Pharma. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Orion Pharma o rekrutacji.

Branże: Produkcja leków, produktów leczniczych i suplementów diety

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Orion Pharma w Warszawa

Aneta

@Lato, dziękuję za Twoją bardzo rozbudowaną opinię na temat pracy w Orion Pharma. Poruszyłeś w niej wiele istotnych kwestii. Długo pracowałeś w tym miejscu? @Ciekawski, a czy Ty pracujesz w Orion Pharma? Jak oceniasz tego pracodawcę? Co jeszcze możecie powiedzieć na temat pracy w tym miejscu?

Lato

Witam serdecznie, pracowałem w Orion Pharma jakiś czas temu i chciałabym krótko opisać na co musisz się przygotować decydując się na współpracę z tą formą 1. Rekrutacja (dolnośląskie) Rekrutacja przebiegła miło z DR Panią W. Standardowe pytania, dodam tylko że wywodze się z branży finansowej i Orion to była pierwsza moja praca po za tą branżą. Zostałem zaproszony na kolejny etap w Warszawie z Dyrektorem Panem M.  który podczas rozmowy zderza Cię z rzeczywistością branży mówiąc Ci że będzie cholernie ciężko  (oczywiście pomyślisz że przesadza ale nie) wcześniej musisz się zmierzyć z testem (kardiologia) który jest dość wymagający i precyzyjny, znajomość wszystkich dawek i cen poszczególnych leków to podstawa. Z perspektywy czasu nie uważam tego za profesjonalne aby zapraszać kandydata na rozmowę do stolicy i nie zwracać kosztów za transport, ale biorąc pod uwagę wielkość rotacji i podejście do kandydata jest to zrozumiałe że firma nie chce partycypować w poniesionych kosztach (firma nie dba o dobry PR co w dzisiejszych czasach wydaje się naiwnym podejściem do rynku a zwłaszcza rynku pracy) Podszedłem do sprawy  najbardziej profesjonalnie jak tylko mogłem zadałem test i rozpocząłem pracę, byłem dobrej myśli. 2. Praca Sam proces pracy będzie zależał od Twojego zaangażowania i umiejętności (wynagrodzenie podstawę około 3000 netto, narzędzia: telefon i opel astra 5) W pierwszych dniach towarzyszyła mi bardziej doświadczona osoba czyli "mentor" a właściwie ja towarzyszyłem jemu. Więc wsiadłem do swojego opelka i pojechałem na wschód naszego kraju gdzie miałem zarezerwowany przyjemny hotel (tutaj Orion stanął na wysokości zadnia) następnego i kolejnego dnia jeździłem z nowo poznanym kolego po jego klientach czt. aptekach. Po tym wprowadzeniu działem już sam na swoim terenie, pierwszy miesiąc to wyjaśnienie zawalonych spraw mojego poprzednika i  obawa ze storny farmaceutów żeby podjąć ze mna współpracę ich głównym argument to fakt że jestem 4 przedstawicielem OF w ostatnim półroczu.... Później to już wszytsko opiera się na pozyskiwaniu klientów na całe pakiety naszych leków czy preparatów, trzeba mieć bardzo dobrze rozwinięte umiejętności interpersonalne i potrafić nie tyle sprzedawać co być ultra "śliskim". Moje wcześniejsze doświadczenia w sprzedaży jednak opierały się na negocjacjach na znacznie bardziej przejrzystych warunkach, a świat w który wszedłem wydawał się mało oczywisty... 2.1 Narzędzia i kierownictwo Raportowanie SMS co wizytę, zamówienia mailem nie masz laptopa więc robisz to z pozycji telefonu lub już w domu po pracy. Musisz też pilnować realizacji tych zamówień bo często hurtownie mają luźne podejście do Twoich zamówień (więc sam sprzedaż to dopiero połowa sukcesu) Kierownictwo to już na pewno zależy kto będzie Towim bezpośrednim przełożonym. Osobiście merytorycznie jeśli chodzi o produkty Pani W. super. Zarządzanie ludźmi raczej średnio ulubiona metoda to "zdarta płyta". Codziennie po pracy około 40 minutowa rozmowa na temat sprzedaży bardzo roszczeniowe przy tym podejście niejednokrotnie (dlaczego tak mało? Ulubiona pytanie) dużo też oczywistych rzeczy powatarzanych codziennie co osobiście bardzo mnie męczył. Praca zaczyna się od pierwszej wizyty a kończy na ostaniej. (Czsami zaczynałem pracę 5 minut po wyjechaniu z domu a czasami 2 h czyli eksteramlnaie wychodziłem z domu 6:30 i wracałem około 20:00. Ale mailem specyficzny teren kilka średniej wielkości miast bez Wrocławia, mówię to jako fakt nie jako minus taka specyfika pracy) Uważam że przełomowy moment nastąpił podczas co kwartalnego spotkania. Pan Dyrektor M. powiedział że potrzebuję prawdziwych "zakapiorów" w sprzedaży... Więc musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czy masz te wszystkie cechy które pozwolą Ci pływać w tej metnej wodzie. Ja wróciłem do branży finansowej i nigdy już nic złego na nią nie powiem...

Ciekawski
@Lato

A może Tobie poprostu brakuje dererminacji zaangażowania umiejętności i nastawienia sprzedażowego?

Lato
@Ciekawski

Prowokacyjnie postawione pytanie, niemniej cieszę się że zapoznałeś się z moją opinią. Odpowiadając, nadal pracuje w sprzedaży i odnoszę sukcesy. Po prostu wybrałem bardziej "czysty akwen do pływania"

Ciekawski
@Lato

Pytanie nie jest prowakacyjne tylko czesto sie zdaza ze osoby które sobie nie radzą w danej branży z różnych powodów nie widzą winy u siebie tylko wszedzie do okoła. Może coś jest na żeczy

Aneta

@Pracownik, a Ty długo już pracujesz w Orion Pharma w Warszawie? Jak oceniasz tego pracodawcę na tle podobnych firm z branży? @Maciej, zachęcam Cię do podzielenia się swoją opinią na temat tego pracodawcy, skoro, tak jak sam piszesz, pracujesz w tym miejscu. Co możesz powiedzieć na ten temat?

@Aneta

Juz chwile tu pracuje. Na tle innych firm nie wyglada to za dobrze. Brak rozwoju - zadnych szkoleń. Kasa ponizej średniej Atmosfera niestety też

Obiektywnie patrząc

Jestem na etapie poszukiwania pracy, po restrukturyzacji w jednej z firm. Byłem na rozmowie, która niczym nie różni się od konkurencji, tak naprawdę wszędzie pytają o to samo. Firma wydaje się ok, wiadomo wszedzie jest target do wyrobienia, nie ma zmiłuj. Co do informacji uzyskanych, firma zatrudnia ludzi z branży ale tez bez doświadczenia co może skutkować negatywnymi opiniami, gdyż takie osoby nie są nauczone takiej pracy i mają zupełnie inne wyobrażenia. Co do rotacji, jest wszędzie, przynajmniej w większości firm. Moja poprzednia firma miesiąc temu usunęła dużo ludzi, a teraz znowu zatrudnia.

Przedstawiciel farmaceutyczny

Rekrutacja w Katowicach. Poziom rozmowy żenujący, tak samo jak przygotowania się do niej przez rekrutera. Ciągłe przerywanie wypowiedzi, nieuważne słuchanie tego, co mówię. Nie chcę wiedzieć, jak wygląda ta praca, skoro tak wygląda rozmowa.

Szczegółowe pytania o życie prywatne.

logo firmy Kosmetolog / Asystent Lekarza
logo firmy Dietetyk
Radziejowice-Parcel
Rsp-Gastro Sp. z o.o.
Gosia

OdradAdzam prace jak pH. Marne zarobki. Kierownik regionalny jakiś dziwny mało miasteczkowy. Drugi etap we Wrocławiu. Nie wiem czemu nie piszą tego w ogłoszeniu człowiek by się na rozmowe nie fatygował. Zreszta szukają pH we wszystkich województwach co jest bardZo dziwne wywalili wszystkich ? Czy wszyscy pH samo odeszli ? Pytanie zostawiam dla was

@Gosia

O jakiej lini piszesz? To już nie pracuje kobieta jako regionalna?

Gosia

Nie. Jakiś facet około 40 lat mówi ze jest regionalnym na pół polski od morza aż do gór . Przedstawiciel medyczno farmaceutyczny. Teraz sZukaja na pracuj.pl

Zaciekawiony

Czy ktoś może napisać jak wyglada test przed podpisaniem umowy? Pytania otwarte/zamknięte? Ile pytań? Jak ogólnie wyglada to pisanie testu?

Mona
@Zaciekawiony

Na tescie sa zagadnienia z zakresu jednostek chorobowych dosc szczegolowy i wiele pytan z zaprzeczeniemi. jest tez wiedza produktowa. Materialy dostajesz na maila. Test dosc trudny ale po tygodniu zakowania do przejscia.... Najgorsze ze nie dosc ze musisz sam wszystko ogarnac to pozniej firma nie robi zadych szkolen merytorycznych. Pracowalam 2,5 roku i nie mialam zadnego! No coz ta firma nie inwestuje w ludzi ta firma wymaga!

erriiiio109
@Mona

witajcie, test trudny. na wiele pytań nie można znaleźć odpowiedzi w materiałach. ja zdałam na 60% i usłyszałam ze to zamało bo nauczyłam się złych cen- na 100% i że nie podpisze dziś umowy. odradzam . zapłaciłam za dojazd. uczyłam się a oni mi mówia ze mam jeszcze raz przyjechać i próbować zdać. co to k... jest. studia zaoczne ?... pytam ile % jest wymagane a paniusia mi mówi że nie ma takiego progu ale ja cen nie znam......i to jest niedopuszczalne do podpisania umowy.....śmieszni są

Anon
@erriiiio109

Nie ma co tracić czasu, nerwów i pieniędzy na tą firmę, unikasz kulki rezygnując

Eni
@erriiiio109

Pisałam ten test. Konkretne pytania i konkretne odpowiedzi. Zadnych podchwytliwych pytan. Jeśli nie mogłam znaleźć odpowiedzi na jakieś pytanie pisałam maila i bez problemu uzyskiwalam pomoc. Polecam.

XyZ

Zgodzę się z przedmówcami. Orka, wieczne pretensje, wizyty podwójne do późna i nagonka na pracownika. Premia nie do zrobienia, istnieje głównie w założeniu. Często słyszy się teksty typu "jak komuś się coś nie podoba, to zawsze może zmienić pracę". Pieniądze śmieszne jak na oczekiwany wkład w pracę. Naprawdę, szczerze, z głębi serca NIE POLECAM

Samsiezwolnilem

Nie nie nie i jeszcze raz nie.

Aneta

@Justyna, a Ty pracujesz w Orion Pharma? Co możesz powiedzieć jeszcze na temat pracy w tym miejscu? @Upał, czy możesz rozwinąć nieco swoją wypowiedź? W tym momencie jest bardzo ogólne i nie mówi zbyt wiele osobom zainteresowanym pracą w Orion Pharma. @Kardiolozka????, o jakich zmianach mówisz? W tym momencie twój komentarz niewiele wnosi do dyskusji, ponieważ zawiera same ogólniki.

@Aneta

Aneta... czy ty aby nie jestes podstawiona? Cos tu śmierdzi . Dobrze wiesz ze Orion to (usunięte przez administratora)

Jazzi

Jakaś nowa linia została otwarta? Poszukują ludzi na wszystkie województwa? Czy jakiś inny powód?

Justyna
@Jazzi

Niestety sa takie rotacje ze ludzi potrzeba juz wszedzie prawie. Ostatnio bardzo duzo ludzi odeszlo + zwolnienia jak to w Orionie zeby pokazac kto rzadzi i vacat vacat goni. Nic ujać nic dodać

Upał

Szkoda czasu. Amatorszczyzna w pełnym tego slowa znaczeniu. Omijać szerokim łukiem.

Zaniepokojony

Co tam sie dzieje jak juz kierownicy sami odchodza? Moze w koncu ktos pojdzie po rozum do głowy. Pozdr

mm
@Zaniepokojony

ktorzy

@mm

Z Pulmo

Kardiolozka????

Naprawde nie polecam tej firmy. Ostatnio sama sie zwolniłam bo ostatnie zmiany w tej firmie to doslownie kpina. Juz nawet ludzie z Pulmo uciekaja... Dramat poprostu

Justyna

Czyli warto aplikować do firmy?? Podpowiedzcie coś jeszcze

@Justyna

Też się właśnie zastanawiam....

EH
@Justyna

Pracuję od ponad 3 lat w pulmo i jest ok. Jeśli ktoś szuka ciepłej posadki aby siedzieć w domu to nie jest to firma dla niego, ale jeśli masz chęć do pracy i nie boisz się podejmowac trudnych wyzwań to aplikuj.Mnie pracuje sie bardzo dobrze i polecam.

Kinga

Witam wszystkich. Zostałam zaproszona na II etap rekrutacji do Warszawy. Z przyczyn osobistych nie mogę się na niej pojawić, ale mogę powiedzieć coś na temat pierwszego etapu. Rozmowę miałam z Panią Weroniką, przyznam szczerze, że to była jedna z przyjemniejszych rozmów kwalifikacyjnych. Miła i kulturalna osoba rozmowa z nią była przyjemna i niestresująca.

Mario

Kiedys pracowalem, tam nie ma pomyslu na cokolwiek z wykatkiem orki od 7 rano do 19. Wsparcie marketingu jakby to ująć nie obrażając nikogo....tam nie ma marketingu

@Mario

Czyli wysyłanie Cv do tej firmy to tylko strata czasu?

Isrk

Totalna porażka z wyjatkiem paru osob. Doslownie paru.

ja pracuję od kilku lat i jest ok

Ona

Dostałam się na II część rekrutacji do Warszawy. Powiedzcie proszę czy warto jechać? Jest tyle negatywnych komentarzy, że sama już nie wiem....

Obiektywna
@Ona

Pytanie czego szukasz ? Ja byłam u nich na rekrutacji i z góry była informacja od kierownika że będzie ciężko i trzeba będzie zapi..... Jednak rozmowa w Warszawie to był pokaz arogancji firmy. Rozmowa w stylu czyli o sobie itp, zainteresowania i próba sprzedaży klientowi z negatywnym podejściem, osoba z którą miałam rozmowę była niemiła i opryskliwa. Jak będą Cię chcieli zatrudnić to przed zatrudnieniem masz test wiedzy, jak go nie zdasz to narazie. Poważne firmy jak biorą ludzi nie z branży to inwestują czas i pieniądze w ich edukacje. Teraz rozumiem dlaczego chcą ludzi bez doświadczenia w farmacji. Jako zahaczenie się na 6-12 miesięcy żeby zdobyć doświadczenie ok, na dłuższy okres nie polecam. Jak po otrzymaniu informacji ze chcą mnie zatrudnić odmówiłam.

@Obiektywna

Będzie to moja pierwsza tego typu praca . Chcę chyba jak każdy normalnie zarabiać i aby atmosfera była w porządku . Powiedz mi czy na tą rozmowę w Warszawie trzeba się jakoś przygotować ? Dostałam informację, że nie trzeba , że to taka normalna rozmowa z dyrektorem . A mogę wiedzieć czemu odmówiłaś? Dostałaś coś lepszego ? Powiedz mi proszę jak warunki zatrudnienia ? Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek opinie .

Zawiedziony

Nie polecam firmy.. firma krzak męczarnia straszna w sprzedaży leki nieznane, bez reklamy itp nikt o tym nie słyszał nikt tego nie wiedział a ty wynik musisz zrobić. Zachorowałem na tydzień i juz nie miałem do czego wracać. Tak jest niestety na kardiologii. Po za tym raz w tyg jazda z dm i duo wizyty. Pracujecie 8h potem siadacie i omawiacie dzień co jak. Strasznie to wykańcza bo presja ogromna. Zatrudniają bez doświadczenia bo nikt z doświadczeniem nie pójdzie do Orion. Auto astra 5 można korzystać ale lejesz za swoje.. telefon dostajesz o komputerze zapomnij. AA pracujesz w terenie 8h potem po pracy siadasz do kompa i ogarniasz maile, zamówienia, plan pracy, obdzwaniasz apteki, ja jak zaczynałem o 6:00 to kończyłem o 21 zależy gdzie musiałem jechać a tereny są dość rozległe. Premia? Najlepszy pH w orionie nigdy jej nie widział. Ludzie ok, reszta nie do końca. Nie liczy się człowiek tylko cyferki.

@Zawiedziony

Naprawdę jest aż tak strasznie? Dostałam się na II etap do Warszawy i nie wiem co robić. Prosze o jakies informację ;)

Zostaw merytoryczną opinię o Orion Pharma - Warszawa

• Jak się pracuje w Orion Pharma?

Zobacz opinie na temat firmy Orion Pharma tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 33.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Orion Pharma?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 0 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Orion Pharma?

Kandydaci do pracy w Orion Pharma napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Orion Pharma