Orion Pharma

Opinie o Orion Pharma

Tomek 2017-03-06 23:31
Myśliciel - jeśli sie zastanawiasz czy być obecny to zastanawiam sie po co wysłałeś CV ?
Spróbować to można co najwyżej ciastko a nie pójścia na rozmowę !
To ja będę w piątek i wszystko sie dowiesz na miejscu, nie ma co czytać tych wylanych żali osób które po prostu nie dały rady sprostać pracy Przedstawiciela Medycznego bądź Farmaceutycznego. Wiem tym wszystkim osobom co zostały zwolnione jest dziwnie bo jak pogodzić sie z porażka ze nie dały rady ? czuja ze musza przelać jad i zostać Hero i jak czytam czynią ale to jest głupie ....
Akurat ten vacat jest po osobie która pracowała ponad 3 lata .... dziwne co ? A ponoć tu zatrudnia sie na chwile.
Troche normalności i bez jadu nienawiści a każdemu będzie lepiej i milej każdego dnia.
Aneta 2017-03-07 14:43
@Myśliciel zawsze najlepiej wybrać się na rozmowę kwalifikacyjną i samemu wyrobić sobie opinię na temat firmy. Powodzenia na rozmowie, jeśli zdecydujesz się na nią wybrać. Chętnie poznamy również Twoje wrażenia na temat procesu rekrutacji.
Myśliciel 2017-03-08 14:48
A jak z wynagrodzeniem na rękę?
Aneta 2017-03-09 10:51
@Tomek Rzeczywiście praca w charakterze przedstawiciela medycznego nie będzie pracą odpowiednią dla wszystkich. Dobrze rozumiem, że w ten piątek wybierasz się na rozmowę o pracę? Chętnie usłyszymy jak Ci poszło.
Orion NIE 2017-03-10 14:59
Po rozmowie rekrutacyjnej. W dużym skrócie. Na spotkaniu miał być jeden Pan. Było dwóch. Na pierwsze spotkanie zapraszają kilka osób jednocześnie..osoby z branży już mogą sobie wyrobić zdanie. Prezentacja swojej osoby polega na rozmowie w grupie. Po tej części kilka osób odpada. Następne spotkanie tego samego dnia za kilka godzin.
Pani umawiająca na spotkanie nie informuje ile czasu zarezerwować. Nie ma informacji również o formie rekrutacji...
Ogólnie nie jestem zadowolony. Rekrutacje tego typu nie świadczą dobrze o Firmie.
Jedziesz ze Śląska, robisz z siebie idiotę , nie masz możliwości przedstawienia swojej kandydatury i tyle w temacie. Potem odpadasz i wypad. Panowie nawet nie podają ręki wychodzącym. Zero szacunku. Dla rekrutujących, zapewne niezła zabawa. Najlepsze jest typowanie osób, które powinny zostać zatrudnione, przez samych kandydatów.
Aneta 2017-03-10 15:11
@Orion NIE rzeczywiście jeśli nie miałeś informacji na temat czasu trwania rekrutacji, to można być zaskoczonym. Rozumiem, że rekrutacja do firmy jest wieloetapowa. Jakie pytania padały podczas pierwszego spotkania?
Orion Nie 2017-03-10 16:36
Nie padały żadne pytania. Przeczytaj jeszcze raz mój wpis. Do sali wchodzi kilka osób na raz. Dostajesz karteczkę z historyjką i wymyślasz, co zabrać na bezludna wyspę. Wszyscy chcący się wypowiedzieć coś tam wymyślają. Po czy Panowie wypraszają z sali. Za chwilę w chodzimy i odczytywane są nazwiska osób, które zostają do następnego etapu. Osobom wychodzącym dziękują i tyle. Do widzenia. Reszta zostaje. Równie dobrze mogła ekipa stanąć pod ścianą a Panowie mogliby wskazać palcem. Ten,ten i ten ...dziękujemy, do widzenia. Dla osób, które nie przeszły dalej nic to spotkanie nie wniosło. Od dawna takich rekrutacji się nie prowadzi, tym bardziej na stanowisko PM. To była szybka selekccja.
Tomek 2017-03-11 09:44
Witam Orion Nie
Jest mi przykro ze zamiast podejść do mnie i zapytać o co kaman bo jak czytam nie kumasz dlaczego tak wlasnie wyglada ten proces rekrutacji - to Ty teraz jakies żale przelewasz i siejesz zament.
Myśle ze każda w miarę rozumna osoba wie po co było to spotkanie grupowe, każdy miał jednakowe szanse ( ze względu na staż i doświadczenie ) pokazać swój charakter, sile przebicia, kreatywność i pomysłowość - bo jak można w ciągu dnia spotkać sie z np 20 osobami gdzie z tego kilka osób nie przyjdzie ....a każdemu wypada tak po ludzku poświecić kilkanaście minut na rozmowę
Pomysl czasami co chcesz napisać czy warto....
Ja bardzo żałuje bo chciałem sie spotkać z jedna z osób co tak aktywnie na forum sie wykazuje , ale niestety albo strach albo odpuściła ta osoba - szkoda !
Pozdr Wszystkich serdecznie i zycze spokoju ducha inresetu w weekend
Tomek 2017-03-11 09:48
Aneta
Proszę tak samo jak Ty -przeczytaj spokojnie bez emocji mój wpis.
Poczytaj o sposobach rozmów rekrutacyjnych ....
Być może byli lepsi w tym dniu - taka jest prawda
Ja Ci zycze znalezienia odpowiedniej firmy która sprosta wszystkim Twoim wyobrażeniom jak i oczekiwaniom.
Daj znak jak to uczynisz ...
Magik 2017-03-11 14:37
Czy ktoś może mi powiedzieć jakie stanowisko zajmuje gburowaty Pan w ciemnej marynarce będący rekruterem w Opolu?
D 2017-03-12 23:31
Jeżeli nie potrafisz zaplanować 20 rozmów w ciągu jednego dnia to zaplanuj rekrutacje na dwa dni. Jeśli nie potrafisz to brak organizacji jest dość znaczny jak na osobę na szczeblu zarządzającym
Orion NIE 2017-03-13 21:21
Dziękuję D.
Sposób rekrutacji odpowiada poziomowi Firmie.
Ps. Do Pana Tomka: wyrażam jedynie Swoją opinię. Do tego służy Forum. Żałuję, że trzeba było jechać 100 km i poświęcać czas , nie mogąc się wypowiedzieć. O sposobie rekrutacji oczywiście decyduje rekrutujący.
Mnie osobiście rozczarowało całe spotkanie. To moja subiektywna ocena.
Panie Tomaszu, cytując Pana słowa: każda kumata osoba od dawna już takich rekrutacji nie przeprowadza. Proszę okazać odrobinę kultury i nie obrażać ludzi za wypowiadanie swoich opinii. To jedynie potwierdza moją opinię . Wcześniej słyszałem tylko pogłoski. Teraz się potwierdziło zdanie na temat Firmy. Tyle w temacie.
Aneta 2017-03-14 10:56
@Tomek a Ty rozumiem jesteś pracownikiem firmy? Chętnie poznamy również Twoją opinię. Co uważasz za największy plus pracy w Orion Pharma?
SPP 2017-03-19 21:14
Według mnie kolego, albo brakuje Ci pewności siebie, albo jesteś mega zakompleksiony, albo nie dorosłeś do szukania pracy i uczestniczenia w rekrutacjach.
Cytuję Twoje słowa : "Jedziesz ze Śląska, robisz z siebie idiotę , nie masz możliwości przedstawienia swojej kandydatury i tyle w temacie."
Ile Ty masz lat ?! Profesjonalista z Ciebie...
Poszukuje informacji na temat firmy, nie interesują mnie żale wylewane, jak to jest ciężko itd, że ktoś komuś ręki nie podał, bo książę chciał...
Proszę o rzetelne informacje. Coś ktoś ?
Konkurencja 2017-03-22 11:16
Gościu powyżej chyba trochę przegina. Po co obrażasz innych? Widać na odległość, że jesteś z ekipy rekrutującej. Trochę szacunku dla innych ...i pokory. Sam prędzej czy później będziesz szukał pracy z takim podejściem. :)) życzę powodzenia w realnym świecie.
KE 2017-03-22 11:28
zgadza się liczy się czas od momentu wsiadania do samochodu, pracowałam w pewnej firmie gdzie nam mówili że od momentu wejścia do przychodni...wszyscy tak myśleli do momentu szkolenia z Panem z BHP który potwierdził że zgodnie z przepisami w momencie wsiadania do samochodu już jesteś w pracy. W związku z tym niektórzy przedstawiciele zwolnieni wykorzystali GPS-a w sądzie żeby Firma zapłaciła za nadgodziny i wygrali, pozdrawiam;-)
SPP 2017-03-23 21:19
Konkurencja i siedzi na forum innej firmy ? Szukasz pracy tak samo jak ja ? Jeśli jesteś byłym pracownikiem, może odpowiesz i pomożesz w temacie informacji o jakie prosiłem, zamiast komentować a idąc Twoim tokiem rozumowania ( każdy sądzi po sobie ) - obrażać innych i dodatkowo źle życzyć ? Nieładnie ....
gosc 2017-04-07 15:33
Czy był ktoś dzis w Olsztynie na rozmowie?jak wrazenia?
lotos 2017-05-16 18:06
Opowiem swój przypadek. Projekt trwa już 2,5 roku. Sytuacja na dziś dzień wygląda tak: Kierowników projektu było 3-ech, właśnie poszukiwany jest następny. Przedstawicieli na moim rejonie było 3. Ja jestem 4. Na innych rejonach taka sama sytuacja. Z tego co wiem jeden z rejonów został zamknięty wraz ze zwolnieniem 2 następujących po sobie przedstawicieli pracujących łącznie 5 miesięcy :) Po zamknięciu tego rejonu otworzono inny w zupełnie innej części PL, gdzie sytuacja nie jest lepsza. Do tego projektu przyjmują do pracy tylko i wyłącznie os. bez doświadczenia. Sami oceńcie czy warto.
Kolorowa tecza 2017-05-19 18:34
Rekruterzy firm orginalnych/duzych korporacji slyszac Orion robia dziwne miny, pelne wyrazow wspolczucia dla metod rekrutacj/szkolenia/warunkow pracy w tej firmie. Znam z autopsji.
krzysiek 2017-05-23 12:06
Ktos napisze jakie zarobki na dzień dobry?
xxx 2017-05-27 10:38
@krzysiek na poczatek daja okolo 2800 netto
Aneta 2017-06-01 12:42
W ofertach pracy na stanowisko przedstawiciela medycznego firma oferuje możliwość rozwoju zawodowego. Moglibyście powiedzieć jak możliwości rozwoju wyglądały w Waszym przypadku?
Xyz 2017-06-02 18:58
Czy ktos orientuje się jak wyglada forma zatrudnienia, benefity i flota?
P 2017-06-03 08:27
@Tomek odpusc sobie pisanie na forum, wszyscy wiedzą że pracujesz w firmie i tylko podlizujesz się szefostwu.. Ci którzy mieli z Tobą do czynienia dobrze wiedzą jak wielkim bucem jesteś.
Bambino 2017-06-03 08:29
Zero profesjonalizmu... Po zmianie firmy na inną wiem co to znaczy szanować i doceniać pracownika.

Firmę orion co najwyżej można posądzić o molestowanie psychiczne.. z regionalną z południa na czele
xxx 2017-06-04 09:45
@Xyz
Nie ma możliwości rozwoju, co do floty nie ma co narzekać ople astra 5 lub kia. Opieka medyczna dopiero po roku, multisport 150zł mies
Aneta 2017-06-05 10:05
@Bambino piszesz, że po zmianie pracodawcy doszedłeś do wniosku, że w Orion Pharmanie doceniano pracowników. Co takiego zabrakło w firmie? Wspominasz również o braku profesjonalizmu. Co przez to rozumiesz? Mam nadzieję, że rozwiniesz swoją wypowiedź. Dodatkowe informacje będą cenne dla osób, które myślą o podjęciu pracy w firmie i trafiły na ten wątek szukając informacji na jej temat.

@xxx mógłbyś powiedzieć coś więcej na temat pracy jako przedstawiciel medyczny? Jak wygląda typowy dzień pracy na tym stanowisku?
Xxx 2017-06-06 22:51
@aneta 12wizyt. Pierwsza wizyta max do 9:00
Janusz Andrzej 2017-06-12 00:19
W ciągu roku zwolniono z jednego terenu 5 osób. Rotacja obrzydliwa ... w ten sposób wyniku się nie zrobi. Dramat i wstyd .
Bohater 2017-06-13 13:10
Zdecydowanie odradzam prace w tej firmie. Szczególnie jezeli chodzi o prace z Darią. Kompletny brak kompetencji ze strony przełożonej, brak merytoryki (wiedza o produktakach zerowa jedyne co zna to konkurencja). Nie potrafi pomóc przedstawicielowi (jedyne co jej dobrze wychodzi to wymaganie od innych ) Dzień pracy z "szefową" kończy się podsumowaniem które twa do 18-00-19 00. Brak szkoleń z produktów, przedstawiciele muszą radzić sobie sami. Ulubionym sposobem na "dobre relacje w zespole" jest napuszczanie na siebie przedstawicieli. Jedna rada : zacznij od siebie i dopiero wtedy wymagaj od innych !
Bambino 2017-06-13 13:24
@aneta szkolenie przed rozpoczęciem pracy trwa 8h. Na drugi dzień sama w teren. Nie masz żadnej bazy danych, nie znasz historii na swoim terenie. Telefon rano ile zamierzasz sprzedać i gdzie. Po pracy- godzina 17-18 maglowanie przez szanowna panią D- wielka i najbardziej FAŁSZYWĄ kierowniczka w ten firmie. Duo wizyta- dowiadujesz się 10 min przed przyjazdem, a potem praca do 16 i omawianie dnia do 18-19... (dodam ze miałam teren oddalony 1,5h od domu).
Cyklowki- chlanie na umór. Nie pijesz do upadłego- wylatujesz.

Aż dziw bierze ze niektórzy tacy jak kierowniczka na Śląsku i w malopolsce pani D., dalej żyją w "szczesliwych" związkach rodzinnych wyczyniające takie rzeczy na środku parkietu z innymi przedstawicielami.....

Odradzam każdemu!
Były orionowiec 2017-06-23 07:50
Kto usuwa komentarze? Które są zgodne z prawda?
Czyżby Darie zabolało? A może boi się ze mezus się w końcu otrząśnie i zobaczy co wyprawiasz na cyklowkach? I jak nie szanujesz ludzi?
Zacznij od dobrego szkolenia siebie a potem ustawiaj innych.
Aneta 2017-06-23 11:08
@Były orionowiec jeśli zniknęły jakieś komentarze oznacza to, że zostały one zarchiwizowane przez naszego administratora za łamanie zasad regulaminu Chętnie dowiemy się więcej na temat tego jak wygląda praca w firmie, ale nie jest to miejsce na skupianie się na życiu, szczególnie prywatnym, innych pracowników.
Potencjalny Orionowiec 2017-06-24 10:22
Nie wierzcie w te bzdury o warunkach zatrudnienia czy rekrutacji. U mnie wyglądało to tak, że najpierw rozmowa z Regionalnyn, a pozniej z Dyrektorem sprzedaży. Normalna rozmowa na poziomie w obu przypadkach. Dyrektor będzie podważał każde wasze zdanie, krytykował, negował - taka jest strategia, chociaż według mnie jest za ostry i może zrażać do Oriona. Grunt to na spokojnie bronić swojego zdania. Mi zaproponowali 3000 netto na uopie plus nowy Opel, a nie mam doświadczeniami w farmacji.
Aneta 2017-06-26 10:17
@Potencjalny Orionowiec rozumiem, że w takim razie trzeba przygotować się na ciężką rozmowę kwalifikacyjną. A czy obie rozmowy odbyły się tego samego dnia? Ile czekałeś na propozycję pracy?
Artek 2017-07-06 20:15
Uważam, że rozmowa nie była ciężka. Fakt, wszystko co powiesz jest kontrowane ale to ogromny plus, ponieważ w terenie usłyszysz dużo więcej mniej przyjemnych rzeczy i masz możliwość się sprawdzić, jeśli nie pracowałaś wcześniej w branży. Byłem na jednej rozmowie, a po upływie tygodnia otrzymałem odpowiedź. Co do warunków: 3800 brutto, nowa astra 5, zatrudnienie przez firmę zewnętrzną.

A jeśli chodzi o wypowiedź Bambino - masz chyba przestarzałe informacje... Realia wyglądają nieco inaczej i rozumiem, że po zwolnieniu przez p. D chcesz dać upust swojej złości ? przykre.
Bambino 2017-07-10 14:02
Jeżeli takie warunki są dla Ciebie satysfakcjonujące to okej...
A co do pani D- Hmm.. popracujesz to pogadamy ;)
Piotr 2017-07-11 10:13
Z furki można korzystać prywatnie, tankując w swoim zakresie?
Zzz 2017-07-11 23:25
Od niedawna mamy w autach GPS więc nie wiadomo jak to będzie...
Ambitny 2017-07-12 22:30
Zaczynam prace od 7 sierpnia ( test merytoryczny) ktoś go pisał ? Co jeśli nie zdam ( chociaż takiego scenariusza nie zakładam. ) co do. Rekrutacji to bardzo pozytywna najpierw rozmowa z DR potem z DS w Warszawie. Gdzie mówił jaka to jest rzeźnia i orka. Bez doświadczenia w farmacji zaproponowali 2800 netto. Auto nie mam pojęcia czym tam jedzą ( mam nadzieje tylko ze nie fiatem panda) coś gdzieś obiło mi się o uszy ze astra lub kia ceed,
Jak będzie ? Pożyjemy zobaczymy.;)
nowy 2017-07-13 08:55
Jaki teren dostałeś od 7 sierpnia i jaką linie?
Xxx 2017-07-13 12:10
Test jest z wiedzy o konkurencji i cenach
xcd 2017-07-13 17:03
Czyli jest to test pisemny? Mozna go nie zaliczyć?
xxx 2017-07-22 11:37
Test jest pisemny, oczywiscie ze mozna go nie zdac. Nikt Cie nie zatrudni jezeli nie bedziesz mial wiedzy na temat tego co sprzedajesz.
Kakadu 2017-07-25 12:14
no tak, nikt nie zatrudni jeśli nie bedziesz mial wiedzy na temat tego co sprzedajesz, ale czy są jakieś szkolenia wcześniej? wyjazdowe lub on-line? Aplikowałam na stanowisko Przedstawiciela.
Karo 2017-08-07 07:14
Ambitny, daj znac jak poszedl test, ja mam jutro ;-)
Aneta 2017-09-11 15:04
@Karo i jak poszedł Ci test? Możesz powiedzieć coś o tym? @Kakadu czy możesz powiedzieć jak przeszedł proces rekrutacji w Orion Pharma? Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie? Czy wymagania jakie stawia pracodawca są duże?
Potencjalny 2017-09-15 10:52
Witam serdecznie.
Mógłby ktoś powiedzieć coś na temat pracy w Gdańsku? Mam zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną i chciałbym uzyskać chociaż odrobinę informacji. Czy wiecie coś na temat rotacji w firmie, zarobków, liczby wizyt, czy lekarze i farmaceuci chcą rozmawiać bo widziałem dość często ogłoszenia i to mnie trochę zniechęca bo klient jeśli zobaczy co chwilę innego przedstawiciela przestaje wierzyć w rzetelność firmy. Pozdrawiam
Xyz 2017-09-19 06:40
Oj jak pięknie ktoś usuwa wszystkie negatywne komentarze...
brawo Orion! Tylko was stać na takie rzeczy. Oby tak dalej, daleko zajdziecie!
Ps. Powodzenia z pracowanikami zatrudnianymi na 3 miesiące... chyba ktoś kto je rekrutuje i zatrudnia nie nadaje się do tego skoro juz kilkunastu przedstawicieli na jednym terenie nie może sobie poradzić dłużej niż 3 miesiące..
brawo dla Krakowa!
Zostaw swoją opinię o Orion Pharma - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Orion Pharma