Opinie o Private Care Home Services w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Private Care Home Services. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Private Care Home Services o rekrutacji.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Private Care Home Services w Warszawa

Katarzyna

Zdecydowałam się na zmianę firmy gdyż w poprzedniej mnie oszukano. Jestem zadowolona, wiadomo bywa różnie, ale firma zawsze odbiera moje telefony i udziela mi odpowiedzi na pytania. Zarabiam trochę mniej nie poprzedniej firmie, ale wszystko na zleceniu jest tak jak mi opowiadano, nie było żadnych niemiłych niespodzianek.. Panie pomimo trudności przez wirusa zdołaly zorganizowć mi transport do domu. na ten moment polecam.

Klin klinem

1) Według prawa unijnego KAŻDEJ opiekunce bez względu na obywatelstwo, narodowość, grupę etniczną, rasę, formę zatrudnienia (polska czy niemiecka firma) należą się 3 pełne i nieprzerwane godziny (nie 2, a właśnie 3) pauzy w ciągu każdego dnia pracy oraz jeden dzień wolnego w ciągu tygodnia (lub dwie połówki dnia w ciągu tygodnia). Korzystajcie z tego (prosto oznajmijcie podopiecznemu, że będziecie z tego korzystać), każda firma zna Wasze prawo i nie może Wam zakazać korzystania z niego ani też nie może ukarać Was dlatego, że z niego korzystacie. 2) Nie podpisujcie umów w których nie ma jasno sprecyzowanego czasu pracy (nie liczcie na zrozumienie podopiecznych i ich rodzin i firmy, liczcie na siebie czyli na to, co zawarte jest w umowie). 3) Nie podpisujcie umów zawierających kary umowne (firma nakłada kary umowne na opiekunki, a na siebie (firmę) już nie). 4) Najpierw umowa, potem transport. Nie wyjeżdżajcie bez umowy. Dopóty dopóki nie podpisałyście umowy, nie macie żadnych zobowiązań wobec firmy, choćby nawet ta załatwiła Wam transport jeszcze przed podpisaniem umowy. 5) Po przybyciu na sztelę zapytajcie podopiecznego ile już ogółem, w sumie, brutto płaci firmie za serwis opiekuńczy. Następnie poinformujcie podopiecznego ile firma płaci Wam za waszą pracę. Sytuacja powinna być klarowna od początku do końca.

Blik
@Klin klinem

A myslisz ze tylko firma w pl ma z tego kase. Ostatnio pracowalam z firmą krorych pośrednikiem byla actiovita gmbh. Firma pl brala 200 euro actiovita 350 euro. Wszystkie 12 dni swiat kasowala agencja niemiecka a rodzina myślała ze to trafia do mnie. Malo tego ciekawe kto wie ze podatek od niemieckiej prowizji placi agencja pl. Jesli to 350 euro to latwo policzyc ile kasy zostaje do dyspozycji. Rodzin to nie interesuje ile zarabia opiekunka. Oni maja swoja umowe ty masz swoją

Klin klinem
@Blik

Podopiecznego nie interesuje to ile zarabia opiekunka, jednak w sytuacji gdy podopieczny i/lub jego rodzina zechcą zrobić z opiekunki niewolnicę, opiekunka powinna wyjaśnić im dlaczego ich niewolnikiem nie zostanie. Właśnie dlatego, że zarabia ona niewiele w stosunku do ilości nałożonych na nią obowiązków. Z doświadczenia wiem, że po zaserwowaniu tego argumentu wszelki jazgot podopiecznego i/lub jego rodziny na ten temat ustaje.

Niki
@Klin klinem

Czesc no trochę chyba coś nie tak napisz skąd wiesz o tych wolnych dniach firmy nie informują a ja nigdzie nie mogę znaleźć wytycznych ja wiem o 2 godzinach wolnych codziennie i 1 dniu w miesiącu

Klin
@Niki

Podaj e - maila to Ci podam konkretny akt prawny mówiący o tym.

poszukujaca dobrej pracy ona_
@Klin klinem

nie zgadzac sie na zamowienie busa zanim nie zobaczycie umowy.chyba ze podesla do wgladu wzor ,czy juz wypisana nawet z waszymi danymi na email.wtedy jak ta umowe zaakceptujecie to prosze niech zamawiaja busa. ale potem !a nie -ze umowa dojdzie do domu kurierem na dzien czy dwa przed wyjazdem.Wy spakowani,bus zamowiony a umowa nie do przyjecia z karami i warunkami wspolpracy...

Iza
@poszukujaca dobrej pracy ona_

Mówisz o umowie od Private Care 24? Jeśli tak, to na jakie zapisy w tych umowach szczególnie uważać? Dajcie znać.

Bumbum

Polecam, byłam na wyjeździe na okres świąt i wszystko było ok, stan podopiecznego zgodny z tym co zostali mi przedstawione. Wypłata na czas. Nie było problemu z kontaktem z biurem.

MAC

Czy portal do kojarzenia ofert Utile to ich sposób na pozyskiwanie opiekunek? czy ktoś ma zdanie na ten tamat?

logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Komisjoner bez języka
Niemcy
HR Navigator

Czekam na wypłatę odsetek od nieterminowej wpłaty na konto(2 miesiące po terminie). Brak odzewu na wszystkie maile, pismo z PIP wysłane na adres firmy gdzie wyraźnie napisane że odsetki się należą. Firma jest teraz tragiczna, wszyscy dobrzy pracownicy odeszli i opiekunki dobre też odchodzą za byłymi pracownikami. Sprawę skieruje do Sądu bo to jest okropne że nie stać firmy na zwrot tego co należy się opiekuncemWSTYD

Basiaz
@123

No właśnie coś słyszałam, że krucho z firmą. Czy to prawda, że firma będzie zamykana, wiesz coś?

@123

Z czego wynika to opóźnienie? Czy firma ma może kłopoty finansowe? Czy są jeszcze jakieś inne problemy przez które pracownicy się zwalniają? Będę wdzięczny za odpowiedź.

Czy ktoś z Was aktualnie zatrudnionych w Private Care 24 mógłby przedstawić konkretnie warunki pracy jakie mogą zostać zaproponowane nowemu pracownikowi?

Obserwatorka

Warunki jakie sa kazdy wie. Dzien wolny istnieje jedynie w wyobrazni.Stan podopiecznych czesto mija sie z prawda.Pobieraja za dni wolne na terenie Niemiec opłatę, ktorej my nie widzimy . Zmiany personalne sa na porzadku dziennym.Kontakt koordynatorami ciężki.Nowi pracownicy ksiegowosci popełniają bledy na naszą niekorzysc- kontakt z nimi utrudniony. Pracuje z nimi 3 lata i chyba czas poszukać czegos innego bo kiedy zaczynasz obawiac sie o wynagrodzenie to juz nie jest fajnie.

Nie polecam firmy, kiedyś była ok teraz po zmianie personelu szok

Bartosz
@123

Co takiego się zmieniło, że nie polecasz firmy Private Care 24? Czy zmiana personelu miała aż tak duży wpływ na Twoją opinię że rzutuje na całą firmę? Jestem ciekaw czy to dobre miejsce do pracy, liczę że ktoś kto dobrze zna firmę będzie mógł mi udzielić kilku cennych wskazówek.

Storczyk

UWAGA!!! WAŻNE!!! CZAS PRACY OPIEKUNKI NA TERENIE REPUBLIKI FEDERALNEJ NIEMIEC!!! Zgodnie z prawem Unii Europejskiej KAŻDEJ opiekunce na terenie UE BEZWZGLĘDNIE należą się 3 PEŁNE, NIEPRZERWANE godziny przerwy (opiekunka robi w tym czasie co tylko chce, czy to w domu podopiecznego, czy to poza nim) w ciągu KAŻDEGO dnia pracy, a ponadto również POŁOWA dnia wolnego np. w sobotę od południa do wieczora I druga POŁOWA dnia wolnego np. w niedzielę od południa do wieczora LUB!!! JEDEN CAŁY dzień raz w tygodniu np. CAŁA sobota od rana do wieczora LUB np. CAŁA niedziela od rana do wieczora. Nie ma absolutnie ŻADNEGO znaczenia czy opiekunka jest zatrudniona przez firmę polską czy niemiecką ani to czy jest zatrudniona na podstawie umowy o pracę czy ma podpisaną umowę cywilno - prawną (umowę zlecenie/o dzieło/o świadczenie usług). Takie jest prawo i wszystkie firmy czy to polskie, czy niemieckie, czy podopieczni, czy rodziny podopiecznych doskonale o tym wiedzą, ale wykorzystują niewiedzę opiekunek w tym zakresie. Radzę aby niezwłocznie po przybyciu na sztelę poinformować o tym fakcie podopiecznego, ewentualnie jego rodzinę, tak, aby dać im jasno i wyraźnie do zrozumienia, że muszą się jakoś zorganizować czasowo, gdyż ma się świadomość swoich praw i zamierza się z nich korzystać oraz wprost zapytać ich o to ile płacą oni do firmy za serwis opiekuńczy, tak, aby od razu zorientować się czy firma jest uczciwa, czy po prostu bezczelna (używajmy precyzyjnych określeń). Bardzo często podopieczny płaci firmie ogromne pieniądze (dlatego uważa że kupił sobie 24 - godzinnego niewolnika), z czego opiekunka zarabia zaledwie 1/3 z tego lub niekiedy nawet nie. Oprócz tego żadna firma nie ma prawa zmuszać opiekunek do podpisywania i płacenia KAR UMOWNYCH umieszczonych w umowach (od tego istnieją sądy cywilne, aby w razie czego dochodzić swoich ewentualnych roszczeń np. od opiekunki alkoholiczki, narkomanki, złodziejki etc.). Nie dajcie sobie wmówić przez firmę, że musicie coś takiego podpisywać, bo przecież firma musi zabezpieczyć się przed ewentualnie nieuczciwymi opiekunkami. Niczego nie musicie. Jeszcze przed podpisaniem umowy wyraźnie zaznaczcie w e - mailu zapisanym na skrzynce poczty elektronicznej oraz wydrukowanym (żeby mieć dowód w postaci pisemnej, że nie kombinowało się w umowie bez zgody drugiej strony), że WYKREŚLACIE punkty umowy które budzą wasze UZASADNIONE wątpliwości. Poza tym żadna firma nie ma prawa karać opiekunki za rozmawianie z innymi firmami, opiekunkami, podopiecznymi, ich rodzinami o swoich zarobkach. Opiekunka jest człowiekiem wolnym i ma prawo kontaktować się i rozmawiać z kim i o czym chce, a już na pewno o SWOIM WŁASNYM, ciężko wypracowanym wynagrodzeniu. Nigdy nikomu nie dajcie się zastraszyć. Gdy wysokość wynagrodzeń stanie się JAWNA, wówczas zapanuje PORZĄDEK i SPRAWIEDLIWOŚĆ, a krętactwo upadnie, bo po prostu kiedyś musi i szczerze mówiąc lepiej wcześniej niż później ;-) Doskonale wiem o czym piszę. Opiekunki które robią tak, jak opisałem powyżej są zadowolone ze swojej pracy. Firmy kręcą nosem, ale nie śmieją zwrócić im uwagi ani podać ich do sądu, gdyż dobrze wiedzą, że nigdy nie wygrałyby z uświadomioną opiekunką, która po prostu zna swoje prawa, a swoje racje zawsze może udowodnić. Polecam aby wszystkie opiekunki uważające się za istoty myślące rozesłały tą informację do WSZYSTKICH swoich koleżanek po fachu. W grupie siła :-)

Niki
@Storczyk

Witam Storczyk napisz gdzie mogę znaleźć informacje o tych wolnych godzinach i dniu wolnym bo chce przedstawić firmie ja rozumiem ze firmy doskonale wiedza ale nic nie mówią pracownikowi wiec chciałabym im pokazać na piśmie. Pozdrawiam. Niki

Rafał

Czytajcie: https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/opiekunki-w-niemczech-posrednicy-zarobki,96,0,2418784.html Może to was skłoni do przemyśleń, czy warto dawać sobą pomiatać.

czarna76

Wyjedź z nami jako opiekunka seniorów w okresie wakacyjnym i odbierz bonus do 150 EUR brutto. Bonus wakacyjny w wysokości 100 euro brutto przyznajemy za pracę w okresie nie krótszym niż 45 dni pomiędzy 1.07.2018, a 31.08.2018. W przypadku wyjazdu na okres co najmniej 30 dni pomiędzy przyznany zostanie bonus w wysokości 50 euro brutto. Bonusy wakacyjne wypłacane są do dnia 15.09.2018. A JAK ZADZWONIŁAM DO FIRMY DLACZEGO NIE DOSTAŁAM %) EURO PONIEWAZ PRACOWAŁAM W LIPCU POWIEDZIELI

@czarna76

I MI SIĘ NIE NALEŻY BONUS 50 EURO.W ZESZŁYM ROKU PRACOWAŁAM 2 MIESIĄCE I CISZA !!.PODZIELILI SIĘ PIENIĄŻKAMI I JUŻ.TO JEST SUPER FIRMA

nick

wiecej znimi nie pojade nie mowia prawdy o podopiecznych koloryzuja wszystko a jak sie przyjezdza szok nie wspomne o zarobkach bardzo niskuch wporownaniu do konkurencji ta firma lata swietnosci ma za soba niepolecam

@nick

Witam.Kobietki powiedzcie mi proszę co z wakacyjnymi w tej firmie? Pozdrawiam

qpq

Niemieckie kupy wam lepiej pachną niż polskie czy jak, że jeździcie podcierać im tyłki? To tak ma wyglądać wygrana w 2WŚ? Może przydałoby się trochę refleksji.

Anonymous

UUU co ta ma być wyzysk 5 lat temu ile oni płacili i jak wyzyskiwali 1000 e i do widzenia nie polecam nikomu tej agencji chociażby za to jak traktują opiekunki ktoś pisze że ma takie stawki pytanie tylko czemu firma sama takie bzdury wypisuje sobie, Podnieść prezencje której nie ma od dawna. Tyle ofert a nikt się nie kwapi do jazdy .

Sabina

pamiętam założycielkę jak sama jeździła w busie do opieki nie miła pani narzekała ze musi pracować bo chce mieć agencje i nie ma wyjścia sama tylko poucza i krytykuje kto się do pracy nadaje a kto nie . firma do zamknięcia

Gośka

To praca dla desperatek z bardzo niską samooceną. Lepiej pouczyć się niemieckiego i samemu jakąś INNĄ robotę w Niemczech ogarnąć. Poniżej 2 tys. euro na miesiąc nie ma po co wyjeżdżać, takie jest moje zdanie. A w takiej firmie to ja mogłabym być właścicielką, a nie pracownicą.

Mld
@Gośka

Dokładnie! W Niemczech jest masa naprawdę lepszych opcji niż podcieranie cudzych tyłków i dorabianie polskich pośredników. Tak jak piszesz, uczyć się języka i czegoś lepszego szukać na własną ręke. Średnia krajowa to ok. 3 tys. euro brutto miesięcznie i nie ma co poniżej tego schodzić. Nie po to się wyjeżdża z kraju, żeby wegetować od 1. do 1. wykonując niewdzięczną pracę, której nie podejmie żaden szanujący się miejscowy. Te polskie firemki żerują na niewiedzy i kompleksach Polaków. Najlepiej by było, gdyby upadły wszystkie. Niech sobie sami Niemcy tyłki podcierają.

DOŚWIADCZONY
@Mld

Tak akurat średnia 3000 euro, raczej tylko dla Niemców z doskonałą znajomością języka. Zapomnij kobieto o takich pieniądzach, zwłaszcza jak znasz język na poziomie podstawowym, albo nawet ciut więcej. Dostaniesz co najwyżej 60% tego wynagrodzenia. 2 tys. brutto to już będzie coś.

Rad
@DOŚWIADCZONY

Gratuluję niskiej samooceny. 3000 euro to nie są wielkie pieniądze w Niemczech, chyba że dla zakompleksionych polaczków. Ja za mniej w DE nie robię.

Baśka
@Rad

Daj namiary, mam 20 lat praktyki w opiece w Niemczech i płynny niemiecki

Drzewo

Podczas rozmowy rekrutacyjnej pytają czy kiedykolwiek wróciło się ze szteli wcześniej niż było to planowane i dlaczego. Następnie pytają czy często pije się alkohol takim tonem jakby każda opiekunka która zjechała ze szteli przed terminem była alkoholiczką. Podziękowałam im za rozmowę. Jeżeli już na etapie rekrutacji zakładają złą wolę opiekunki, to co będzie potem?

Danusia

Złote zasady (przestrzegaj ich, a dobrze na tym wyjdziesz): 1) Wszelkie formalności załatwiaj jeszcze PRZED wyjazdem za granicę. NAJPIERW umowa, POTEM rezerwacja transportu (NIGDY odwrotnie). 2) NIGDY nie podpisuj umowy w pośpiechu. Choćby się waliło i paliło, choćbyś nie wiem jak potrzebował/a pieniędzy, choćby pracownik/ca firmy wywierał/a na Tobie presję "mamy już niedużo czasu, już prawie weekend, żeby nam oferta nie uciekła", nigdy, ale to przenigdy nie podpisuj niczego (zwłaszcza umowy) w pośpiechu. ZAWSZE jeszcze przed wyjazdem poproś o przysłanie Tobie opieczętowanej i podpisanej, zaparafowanej na każdej stronie umowy wraz z poleceniem wyjazdu służbowego oraz szczegółami zlecenia (tutaj: aktualnym na dany dzień opisem stanu podopiecznego), czy to e - mailem czy pocztą tradycyjną do Twojego domu (NIE do domu podopiecznego, gdy już będziesz za granicą). To, że przysłano Tobie umowę, to jeszcze wcale nie oznacza, że musisz ją podpisać. NICZEGO nie musisz. Dopóty, dopóki nie podpisałeś/aś umowy, nie masz ŻADNYCH zobowiązań wobec firmy. 3) Usiądź w CISZY i SPOKOJU i bardzo SZCZEGÓŁOWO zapoznaj się z treścią umowy. Jeżeli zauważysz, że firma stosuje tzw. finansowe KARY UMOWNE w stosunku do zleceniobiorcy/pracownika, a w stosunku do siebie (firmy) nie, oznacza to, że firma jest nieuczciwa. Odpowiedz sobie na podstawowe pytanie: dlaczego Ty w razie jakiegoś Twojego przewinienia (faktycznego lub wymyślonego przez firmę) masz być karany/a finansowo, a firma w razie jej faktycznego przewinienia (zaniedbania, skrzywdzenia) wobec Ciebie ma nie być karana finansowo? Wtedy od razu widać, że firma próbuje uzyskać znaczącą przewagę nad Tobą, tak, aby w razie czego wygrać, depcząc po Tobie. Firma to nie jest instytucja charytatywna i jest nastawiona na szybki zysk na zasadzie "po trupach a do celu". Nie podpisuj takiej umowy. To tak, jakbyś podpisywał/a sam/a na siebie wyrok śmierci. 4) "Kochajmy się jak bracia, a liczmy się jak Żydzi". Stare, złote, mądre słowa do których już najwyższy czas zastosować się. Zapoznaj się z psychologicznymi technikami manipulacji ludźmi i nie daj się na nie sam/a nabrać. To, że ktoś (pracownik/ca firmy) jest sympatyczny/a w stosunku do Ciebie i że tak ładnie zdrabnia Twoje imię np. "pani Krysiu", nie oznacza wcale, że jest człowiekiem uczciwym i że ma dobre intencje. Musisz patrzeć głębiej, dalej, szerzej. Pamiętaj, że pozory mogą mylić i niekiedy mylą (zwłaszcza w biznesie) i że ludzie potrafią grać prawie tak samo dobrze, jak w Hollywood, a niektórzy nawet jeszcze lepiej. 5) Nie daj się wykorzystać NIGDY i NIKOMU. Szanuj siebie i jasno wytyczaj granice. Jeżeli sam/a nie zadbasz o siebie, nikt inny nie zrobi tego za Ciebie. Słuchaj swojej intuicji.

za prace w lipcu zgodnie z umową nie otrzymałam wynagrodzenia .zleceniodawca podobno nie zaplacił ale PIT-11wysłano mi za rzekome wynagrodzenie .Kpina Ciekawe co nato U.S

PrivateCare24
@Gość

Dzień dobry, bardzo prosimy o telefoniczny lub mailowy kontakt z nami, postaramy się szybo wyjaśnić sprawę, o której Pani pisze. Tel. +48 22 315 15 15, mail: rekrutacja@privatecare24.pl. Może Pani również przesłać swój nr telefonu za pomocą wiadomości na Facebooku - oddzwonimy.

Weronika

@Gość próbowałeś wyjaśnić kwestię z tym pitem? @Kuleczka rozumiem. Chyba, że ktoś nie ma problemu z zostaniem takiej kategorii pracownikiem to bez znajomości języka może wyjechać?

Weronika

@Mld a co jeżeli inni chcą się tym zajmować? Nie mają zdolności językowych, także też nie ma szansy na lepszą znajomość języka, a jednak chcą pracować za granicą i zarabiać w euro, a nie w Polsce w złotówkach? Myślisz, że nie ma osób, którym odpowiada ta praca?

Kuleczka
@Weronika

Jak się nie ma zdolności językowych, to lepiej zostać w Polsce i rozkręcić jakikolwiek biznes. Bez języka za granicą zawsze będzie się pracownikiem trzeciej kategorii, którego wszyscy będą wykorzystywać.

Weronika

Wszystkie osoby zainteresowane tematem wyjazdu polskich opiekunek do Niemiec powinny zajrzeć na stronę firmy Private Care 24. Znajdziecie tam dwie oferty pracy w centrali firmy na Specjalistę ds. rekrutacji i ofert oraz Specjalistę ds. obsługi klienta niemieckojęzycznego http://privatecare24.pl/kariera/#0 To idealna okazja do podszkolenia języka niemieckiego. A opiekunki powinny zaglądać na facebooka firmy, ponieważ jest tam akcja z "Panią Helenką", która wspiera pracujące opiekunki.

Zostaw merytoryczną opinię o Private Care Home Services - Warszawa

• Jak się pracuje w Private Care Home Services?

Zobacz opinie na temat firmy Private Care Home Services tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Private Care Home Services?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 6 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Private Care Home Services?

Kandydaci do pracy w Private Care Home Services napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Private Care Home Services
2.4/5 Na podstawie 114 ocen.

Private Care Home Services