Opinie o MA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA w Tychy

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie MA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w MA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA o rekrutacji.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA w Tychy

Adeccco- wiec

Przez adecco bez sobot pomiedzy 2100 -2200 do ręki . zalezy jaki miesiac . ale na biektorych liniach praca naprawde monotonna i ciezka. Duza rotacja. Duzo ludzi sie zwalnia lub tez nosi sie z takim zamiarem. Zreszta ja tez.....

@Adeccco- wiec

Nie twierdzę że nie masz racji, ale chyba twoja opinia dotyczy tylko Kielc. Bo w Tychach nie jest tak źle. Ale trzeba być nauczonym pracy, bo dzisiejsza "młodzież" to by chciała przyjść, pościemniać i zarobić 3 tysiaki na wejście. Nie ma tak lekko. Zawsze trzeba coś dać by coś wyciągnąć. Ale nie wszyscy młodzi to rozumieją. A wiem co piszę bo widziałem takie sytuacje nie tylko na Delfo ale też w miejscach pracy gdzie wcześniej pracowałem. Najlepsze jest to że często słyszałem (i słyszę nadal nawet teraz na Delfo od starszych jak i młodszych pracowników) jak to jest ciężko itp. Więc napiszę krótko-nie podoba się, nikt na siłę nie trzyma w tej robocie. Zwolnijcie się, popracujcie gdzieś indziej to szybko zrozumiecie że wcale tak źle na Delfo nie jest. Tylko że na mówieniu zazwyczaj się kończy. Niewiele osób robi to o czym wcześniej mówi. Wiem to z doświadczenia. Zresztą wcześniejsze posty pokazują że nie jeden z byłych pracowników chętnie by wrócił na stare smieci. Ale nie twierdzę że gdzieś indziej nie jest lepiej. Wszystkim odważnym życzę powodzenia w pozyskaniu lepszej pracy. Tyle że to praca w większości fizyczna na produkcji więc trzeba się liczyć z konsekwencjami takiej pracy. Ale można było się uczyć i mieć lepszą fuchę a tak to trzeba czasem (usunięte przez administratora) Choć pracują na stanowiskach fizycznych również osoby po studiach i sobie chwalą. Ale kto ma jakie wykształcenie a jaką pracę to temat na osobną dyskusję. A co do kasy, powiem szczerze że na Delfo powinny być jakieś lepsze podwyżki bo to co teraz zaproponowano w Tychach(ok. 50-60 gr.BRUTTO na godz. do stawki ale dopiero od lipca+premia1200 BRUTTO do świątecznej wypłaty. Dotyczy Tychów, nie wiem jak jest gdzie indziej) nijak ma się do realnego życia w Polsce no ale jest jak jest. Bo zarobki stanęły w miejscu od czasu jak pracuję, ok. 2 lata. Mogłoby być lepiej, ale darowanemu koniowi w zęby się nie patrzy. Biorąc pod uwagę , dodatki, wczasy pod gruszą itp. w skali roku się to rownoważy, nie jest źle. Porównując PIT z moimi kolegami którzy się urabiają gdzieś indziej( ja na pracę nie narzekam-dla mnie to jest Majorka w stosunku do prac które wykonywałem wczesniej-chodzi o stosunek pracy wykonanej do otrzymanej zapłaty) w większości jestem górą.Ale są i tacy którzy mają lepiej czego wszystkim życzę. Tak więc nie narzekajcie tylko dajcie sobie zastrzyk optymizmu bo nie jeden ma gorzej od nas. Ale jak zawsze piszę, moje zdanie jest subiektywne. Nie każdy musi się z nim zgodzić( no trudno he, he) na tym polega forum. Tu się można wymienić poglądami. Wszystkim pracownikom DELFO spokojnych świąt Wielkanocnych, mokrego dyngusa, uśmiechu, lekkiej pracy i wiekszych podwyżek życzę.

pp
@Adeccco- wiec

A zarobki NIE przez agencję? I ilu zmianowa praca to jest?

@pp

Poczytaj historię postów, jest wszystko ładnie opisane

pp

Witam, może ktoś napisać jaka jest stawka netto dla nowych pracowników ale nie przez agencję? I czy pracuję się tu na 3 zmiany? Chodzi mi o Kielce, z góry dzięki za odpowiedź.

Adecco zm C

Zmiana C porazka. Stuknieci kierownicy tyrajacy ludzmi .... Okrawaja oblozenie na liniach byleby tylko produkcja szla a ludzir niech zasuwaja mimo ze praca prowadzona niezgodnie z technologią... Liderzy i operatorzy boja sie odezwac.. . Na przerwe mozesz isc po 2 albo po 6 godzinach nawet.... Porazka.. Byleby po trupach brnąc po szczeblach kariery.. Noi jak wszedzie ten ma dobrze kto ma wtyki.

@Adecco zm C

Raz na wozie, raz pod wozem. Kombinuj, przeskocz na inną zmianę. Wszystko jest możliwe. A jak nie chcesz lub nie potrafisz to się zwolnij. Nikt na siłę nie trzyma. Więcej optymizmu.

Dawny pracownik

Witam. Mam pytanko. Czy będąc już przyjmowany na Delfo jest możliwoßć wyboru Hali ?

@Dawny pracownik

Nie, no chyba nie. Co to? Koncert życzeń? Nie słyszałem by ktoś sobie wybrał miejsce pracy. Ale sytuacja się zmienia gdy masz kogoś znajomego na wysokim stołku. A te zależności zostały już opisane. Nie będę ponownie o tym pisał. Inni pewnie także. Pozdrawiam. Udanego zatrudnienia.

Project Manager

W punktach: Złożenie CV Telefon z godziną i miejscem spotkania Rozmowa ze specjalistą HR Badania i szkolenia (BHP,P-poż, lekarskie) -2dni Rozmowa z HR Przydział do Lidera linii

Nie ma pytań, specjalista HR przedstawia stanowisko, zasady płacowe, socjalne, układ zbiorowy. Akceptujesz albo nie.

logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.
Poszukujący

Są może przyjęcia do Delfo lub czy będą w najbliższym czasie ?

@Poszukujący

Pewnie tak. Choć ponoć ADECCO miało tylko kilka kobiet w swojej ofercie, brak facetów do pracy. A w DELFO bardziej preferują mężczyzn. Ze względu na specyfikę pracy. Nie dlatego że kobietki są gorsze. Tylko wiadomo, one nie wszędzie mogą pracować. A na jakiej zasadzie jest rekrutacja już zostało opisane. Prześledź posty. Nie tylko moje. Pozdro. Udanego zatrudnienia.

ciekawy

Czy praca na tłoczni jest rzeczywiscie taka trudna i wymaga myślenia jak tu inni pisza? I czy warto przez adecco?

@ciekawy

Są lepsze i gorsze miejsca jak wszędzie. Nigdy nie wiadomo jak się trafi. Jak się nie boisz i potrafisz używać głowy to dasz radę. To tyle. Reszta już chyba została opisana.

Ola
@ciekawy

W każdej pracy wymaga się myślenia - niezależnie od branży i stanowiska.

aa

To czemu nie zatrudnią od razu przez Zakład (tak jak w innych firmach) tylko przez Agencję, bo zakład płaci Agencji a Agencja dopiero tobie i oni też muszą coś zarobić przecież za darmo tam nie siedzą.

@aa

Bo taka jest polityka firmy. I takie prawo w Polsce. I pośredniaki mają z czego żyć. Sam tego nie pochwalam ale tak jest. Czego jeszcze nie rozumiesz? Kolega "ja robot" wszystko ładnie opisał. Warunki pracy, płacę itp. Ja też już kiedyś opisałem warunki, poczytajcie posty wcześniejsze. Tylko czytajcie ze zrozumieniem. Ile razy trzeba pisać jakie są warunki pracy? Jak tego nie kumasz człowieku to na DELFO się nie nadasz, i tyle. Jakieś przyjęcia na pewno będą bo kilka osób się zwolniło. Ktoś musi za nich przyjść. Samo się nie zrobi przecież. Wystarczy nie bać się pracy, kumać i nie wisieć cały czas na telefonie. Wszystko.

ff

Jakby przyjmowali od razu pod firmę to by było inaczej, a tak to widzisz jak to wygląda? Niech Ci tylko zabiorą po 2 zł z godziny to jesteś w plecy ok. 320zł miesięcznie

ja robot

Do ff : jak się sprawdzisz to firma przejmie ale na chwilę obecną pewnie lekko 1 -1,5 roku pod adecco trza przerobić . No chyba że lepsze oferty się pojawią i ludzie zaczną uciekać ,bo na fiacie FCA ludzi już firmy podkupują lepszymi warunkami ( Czechy ,Isuzu itp) NIby FCA mają ukraińców zatrudniać ale jakoś słabo to widze jak Sasza czy Misza ,Wania dogaduje się z polakami a pracuję się w zespołach na danej lini a więc komunikacja musi być. Wyszkolenie człowieka na tłoczni ( nie do pakowania ) tylko do autocertyfikacji odpowiedzialnych detali zajmuje w zależności od detalu ok 6mies w góre ,zalezy to od stopnia kumatości goscia a złom kosztuje o czym się nie jeden odbierający przekonał na kwitku ( dostaniesz po premii ) od wypłaty . Taka polityka firmy i to nie zalezy od nas , uzupełniaja kadrę bo też ludzie na emerytury przechodzą w zeszlym roku przyjeli pod adecco parę osób po roku została może połowa. Sam pod adecco robilem sporo.

gosc
@ja robot

A jak z liderami współpraca bo słyszałem ze co niektorzy to niezłe świry ?

@gosc

Adecco nic nie zabiera z pensji , Delfo się rozlicza z nimi ( nas to nie interesuje) ty jako pracownik masz stawke jak podalem 14,62pln+ 18% premii =17,22pln brutto i dodatki co napisalem wyżej w post. Swoje trzeba zrobić, trzeba się starać, liderów musisz sie słuchać jak coś każą bo sa twoimi bezpośrednimi przełożonymi (obowiązuje droga służbowa) , jak coś nie wiesz to pytasz starszych pracowników albo przełożonych -operator lini (na której pracujesz) -> lider -> kierownik-> kierownik zmianowy ) Jak porobisz trochę i poznasz ludzi , swoje będziesz robił OK to problemów nie ma ale jak masz zamiar walić w ch... czy na telefonie non stop siedzieć to nikt sie nie będzie patyczkował , a na telefony to są uczuleni jak i liderzy tak i kierownicy. Są linie ,gorsze i lepsze w zależności od detali na dużych liniach : L11 / L8 / L6 / L21 / L31 / L35 małe linie : L10 / L9 / L3 /L34 Generalnie większość lini ma swoich stałych odbierających ,no ale młodzi też się szkolić muszą bo w razie urlopu czy L4 pracownika,ktoś musi stanąć na odbieraniu detalu (autocertyfikacji).

ff

@ja robot 2017-02-22 18:20 a to jest możliwość że mogą przenieś później z Agencji pod Delfo ?

ff

A czemu przyjmują przez agencję pracy, a nie przez zakład pracy ? A przez agencję też należą się pieniądze na święta i wakacje ?

@ff

Taka polityka firmy i tyle decyduje zarząd ile osob przejdzie pod firmę a tak agencja adecco. Kasa na wakacje musisz miec 10dni urlopu uzbierane na postój koniec lipca -początek sierpnia w zależności od kalendarza FCA , za każdy przerobiony miesiąc pracownik Adecco nabywa 2 dni urlopu,czyli jak nie masz 10lat przerobione to miałbyś 20dni urlopu a tak masz 12x2=24dni za rok przerobiony jak uzbierasz. Pytanie AW ,chłopie stawkę masz podaną 17,22pln x 168h (21dni roboczych)= średnio ok 2000-2100pln na rękę bez sobót ,jak przerobisz ok rok to doliczając premie dochodzi netto ok 300pln/miesięcznie. Premie napisalem wyżej jakie są .

aw

A ile można zarobić na początek z sobotami ?

ja robot

Pojawily się informacje że będą przyjmować na Delfo Polska S.A. na tłocznię - a więc zainteresowani papierki do Adecco składają. na zmianie C już 2 świeżaków widziałem ,oczywiście zobaczymy ilu wytrzyma ,a ilu się nada bo praca cieżka i odpowiedzialna i dla rozgarniętych. Warunki jak napisałem u góry 14,62pln + premia 18% = 17,22pln /h brutto.

AAAA

Jak wygląda sytuacja w Kielcach ?

z traversy hehe

na ob 5 dobrze jest tylko większość donosi i dziobie u ZT3

@z traversy hehe

Na traversie to norma.

z traversy hehe
@Gość

a co ty buraku wiesz o traversie?

@z traversy hehe

A to że na lini modelowej trawersy robią zazwyczaj takie buraki co do niczego innego sie nie nadają tylko do przerzucania trawersy.I tyle w temacie...Buraku. Może nie mam racji? Wystarczy popytać na 5, tyle że wprost mało kto to powie ale swoje każdy wie. Taka prawda, zdaję sobie sprawę buraku że się z tym nie zgodzisz no ale masz do tego pełne prawo. Zresztą po dłuższym czasie ciepania trawersą pewnie i tak twój mózg nie zakceptuje innej prawdy,więc po co ta gatka? Tacy ludzie wchodzą tylko na forum by się wyżalić, komuś dojechać i się dowartościować bo w realu się nie udaje zapewne. I nie pisz już, bo i tak Ci buraku nie odpiszę. Szkoda mi czasu na takiego ogarniętego, mądrego, wygadanego człowieczka. Idź lepiej poprzerzucać trawersę a nie obrażaj innych na forum. Kij ma dwa końce. Jeśli jarzysz o co chodzi. Narka buraku.

Poszukujący

Siemka Są może przyjęcia do Delfo czy może będą w najbliższym czasie? Jak wygląda sytuacja z zarobkami i jak są płacone soboty i niedziele + dodatki ?

ja robot

Nowoprzyjęty pracownik ADECCO ma stawkę na Tłoczni 14,60pln + premia 18% a więc 14,60*1,18 = 17,22pln na start Wózkowi pod Adecco ta sama stawka ,więcej luzu niż pracownik bezpośredniej produkcji. niestety sporo młodzianów co na tłoczni się przyjeło wymiękło i uciekło ,nie tak sobie wymarzyli 1wsza pracę hehe. Umowy co miesiąc ,po ok roku dają na 6miesięcy . Premie teraz aktualnie 4 razy do roku : 1. Premia roczna za brak podwyżek od 2012 do tej pory = 2000pln brutto ( w 2016 robita na 2 tury po 1000pln ) płaca do końca 1 kwartału (zależy od oszczędności i wyników firmy) Dodatkowo 120-132pln co kwartał. 2. Premia Efektywnościowa - 10. czerwiec ( pomniejszana gdy mialeś L4) ok 550-700pln brutto. 3. Wczasy pod gruszą średnio 1200-1500pln brutto platne 10.lipca ( firma organizuje koniec lipca początek sierpnia postój jak FCA - 10dni musisz wziąść aby premię dostać) 4. Premia na karpia w 2016 było 2000pln brutto. I tak to wygląda ,praca jest cieżka i uciążliwa halas ,przerwa 30min na 8h,chociaż zależy gdzie się trafi. a więc średnio bez nadgodzin z premiami "na rękę wychodzi " ok 2500pln . Nadgodziny soboty 100% płatne ,niedziela (150% + dzień do wybrania płatny 150pln brutto.) Dodatkowo dodatki 35pln brutto miesięcznie na pranie ubrań. pracownik Adecco z 3 sobotami powinien ok 3000pln na rękę dostać. Pod firmą dodatek produkcyjny ok 78pln brutto. Pod firmą na tłoczni dodatek szkodzliwy 0,25pln do godziny. Socjal dobry ale wymagania też mają ,trzeba nie bać się pracy , chcesz pracowac musisz się sprawdzić ,kierownicy patrzą oceniają ludzi a więc leżenia nie ma bykiem. Atmosfera w zależności na jakich ludzi trafisz . Zarobki przyzwoite jak na region ale powinny być wyższe i ok 3000pln netto na tloczni , na spawalni panowie luzik nie ma co przyrównywać.

@ja robot

Zgadzam się. Już też kiedyś opisałem warunki pracy. Socjal jest dobry. Co do ludzi i pracy to wiadomo - zależy jak się trafi. Nadmienię że na spawalni 5 też są miejscówki gdzie trzeba (usunięte przez administratora) No i na wózku też bywa różnie, czasem któryś wypadnie z gry( wolne,urlop,L4) i jak nie ściągną jakiegoś innego to też się trzeba nakręcić. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Kasa dobra ale mogłoby być lepiej. Wiadomo. Ogólnie jak ktoś się nie boi pracy to polecam. Jedna z lepszych firm w okolicy.

Mały

Klepneli kasę na "rybkę świąteczną". 2000 zł brutto. Więcej jak na FAP. Fajnie. Niektóre firmy nawet cukierka nie dadzą na Święta. Do tego Addecowcy załapali się na Mikołajkowe paczki dla dzieci. Też fajnie. Mogłoby nic nie być, a jest i z tego trzeba się cieszyć. Jest OK.

Maintenance
@Mały

Świetne posty, masz fajne podejście, ludzie to tylko narzekają a Ty masz taki obiektywne spojrzenie. Nie chcesz do UR :D

@Maintenance

Dziękuję bardzo lecz na razie mi dobrze. Ale dziękuję za propozycję. Bedziemy w kontakcie. Czasem udzielam sie na forum. :-) Pozdrawiam.

Moshe

Jest bardziej niż OK, szkoda tylko że aby pracować w sobotę i niedzielę trzeba mieć pomarańczowy arbaitancug.

@Moshe

Zgadzam się z tobą Moshe w kwestii warunków. Są OK. Ale dlaczego piszesz że tak ciężko o Sobotę lub Niedzielę w pracy? To zależy gdzie pracujesz, tego nie napisałeś. Ja pracuje na 5 ( spawalnia 2- dla niewtajemniczonych) i zazwyczaj tego rejonu dotyczą moje posty. Wiem że na innych działach bywa różnie. Na 5 nie ma z tym problemu. Oczywiście nie wszystkie Soboty można pracować, ale jak można to kierownik chodzi i się pyta kto chce. Problem jest nawet w tym że cześć pracowników nie chce i czasem trudno skompletować ekipę do pracy. Ale czasem jest na odwrót i wtedy kierownik musi wybrać kto idzie do pracy a kto nie. Wiadomo że bierze się wtedy pod uwagę predyspozycję danego osobnika itp,itp. Nie mnie to oceniać jakimi kryteriami kieruje się dowodzący. Ja nie mam problemu. Kiedy chcę to pracuję, kiedy wypada jakaś impreza na weekend to mam wolne. I niech nikt nie pisze że jestem wazeliniarzem lub mam jakieś znajomości. Nic z tych rzeczy. Nigdy nie odmawiałem jak była potrzeba pracy w weekend. Chce się mieć dodatkową kasę to wszędzie Soboty trzeba robić. A jak się ma żonę, dzieci, chomika, rybki, mieszkanie, auto, jakiś kredycik itp. to raczej w Soboty wypada pracować. To chyba każdy normalny człowiek zrozumie. U mnie to zaprocentowało. Ale wiadomo,jak bym miał taką stawkę jak Stare Wagi to też bym wszystkich możliwych weekendów nie robił. Zgodzę się też z tobą że " pomarańczowi " mają większe możliwości ale to chyba oczywiste że pozwolą robić liderowi a nie zwykłemu pracownikowi jak jest taka potrzeba. Ale tak jest też gdzie indziej. To tyle. Napisz gdzie ty pracujesz i jak jest na tym dziale bo wiadomo że nie wszędzie jest jednakowo. Pozdrawiam.

migo-mag

co tak mało????? za spawacza to 4-5 tys zarabiaja gdzie indziej !!!

@migo-mag

Spawacze mają więcej niż zwykli którzy pracują na zgrzewarkach. No i przecież na całej spawalni nie pracują tylko Spawacze. A 3 tysiaki to chyba nie mało jak wpadną ze dwie soboty. Za tę pracę nie są to złe pieniądze. Co do warunków poczytaj wcześniejsze posty. Jest ładnie opisane. No i trzeba chcieć pracować bo dzisiaj nie każdy chce.

Zostaw merytoryczną opinię o MA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA - Tychy

• Jak się pracuje w MA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA?

Zobacz opinie na temat firmy MA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 39.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 28, z czego 4 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 21 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA?

Kandydaci do pracy w MA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA
3.3/5 Na podstawie 105 ocen.
  • Turyńska 100
    43-100 Tychy