Opinie o Elpigaz Sp. z o.o. w Gdańsk

Elpigaz Sp. z o.o.
1 42 84 5 1
tosiek Nowy wpis
Nazwa działu: Produkcja

Nie rozumiem czemu tylu ludzi narzeka na tą firmę. Od blisko dwóch lat pracuję na produkcji i ok niekiedy jest tak że trzeba się spiąć ale to raz na jakiś czas a widze wypowiadają się tutaj ludzie którzy byli tam maks 2 tygodnie. Jak się nie chce pracować to każda wymówka jest dobra. TYLE

Zuzanna Nowy wpis
@tosiek

Pracujesz obecnie w Elpigaz Sp. z o.o.? To dobrze, że odpowiada Ci praca w tej firmie. Byłoby świetnie, gdybyś dodał, w jakim systemie pracujecie i jak konkretnie wygląda Twoja praca.

Kozio Nowy wpis
Nazwa działu: Produkcja

Dno

Tak9Nie1
Zuzanna Nowy wpis
@Kozio

Jak przypuszczam - nie masz dobrych doświadczeń, jeśli chodzi o tego pracodawcę i oczywiście szanujemy Twoje zdanie. Ale chyba sam przyznasz, że warto byłoby jednak umotywować odpowiednio swoje zdanie. Elpigaz jest aktualnie jednym z czołowych dostawców innowacyjnych rozwiązań dedykowanych sektorowi motoryzacyjnemu, a dokładnie producentem gazowych układów zasilania pojazdów, zbiorników LPG i ciśnieniowych zbiorników powietrza oraz sprężarek. I widziałam, iż właśnie prowadzą rekrutacje. Czy Twoim zdaniem osoby bez doświadczenia mają szanse na zatrudnienie w tym miejscu?

TakNie7
Zuzanna

@unnamed soldier, Dziękuję Ci za tak aktywne uczestnictwo w dyskusji. Jeszcze raz Ci powtórzę, iż wysokość wynagrodzenia jest dla każdego pracownika indywidualną kwestią - jednemu pasuje takie, a drugiemu inne. Może dlatego niektórzy będą chcieli aplikować od Elpigaz - wiesz może coś o prowadzonej w tej chwili rekrutacji? A może na dany moment nie chcą nikogo zatrudniać?

TakNie8
Zuzanna

@unnamed soldier Rozumiem i szanuję Twoje zdanie - każdy ma przecież prawo do własnego. Nadmieniasz, że nie można negocjować wysokości wypłaty - nawet wtedy, kiedy ktoś ma już naprawdę spore doświadczenie? Może zatem Elpigaz będzie odpowiednim miejscem pracy dla osób, które dopiero rozpoczynają swoje życie zawodowe - jak sądzisz?

TakNie6

@Zuzanna

Nie, ta firma nie będzie dobra nawet dla początkujących. Najniższa krajowa to mało nawet dla pracownika niewykwalifikowanego, który ma choć odrobinę chęci do pracy. Do tego dochodzi KANTOWANIE NA NADGODZINACH. Wypłacanie nadgodzin raz w roku, w oparciu o jakąś fikcyjną umowę-zlecenie to też ma być dobra opcja dla początkujących? Powtarzam: SZKODA ŻYCIA NA SZARPANIE SIĘ Z TAKIMI JANUSZAMI BIZNESU. Lepiej iść tyrać choćby do Biedronki, a najlepiej to wyjechać za granicę!

Tak24Nie

4. linkedin.com 2 417 265
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
Zuzanna

@unnamed soldier Ale w równym stopniu może to świadczyć o prężnym rozwoju firmy Elpigaz - jak myślisz? A z kolei wysokość wynagrodzenia jest kwestią indywidualną. Jak długi jest albo był Twój staż pracy w tej firmie? Może jeszcze orientujesz się, czy zatrudniają osoby, które nie posiadają większego doświadczenia zawodowego?

Tak2Nie10

@Zuzanna

Może prężny rozwój, a może duża rotacja pracowników. Obstawiam drugą opcję :P Zatrudniają każdego, kto zgodzi się pracować za najniższą krajową. Na wyższe zarobki nie ma co liczyć. Przykładowa "oferta nie do odrzucenia": http://oferty.praca.gov.pl/portal/index.cbop#/szczegolyOferty?ee34a9b67886c0af5c0720903d6142f6 Wynagrodzenie brutto: od 2 100 PLN praca może być w systemie dwu a nawet trzy zmianowym. Możliwe że osoba będzie kończyć pracę o godz. 22, a nawet 23.00 (praca również w soboty). Oferta nie do odrzucenia, ponieważ wysokości wynagrodzenia negocjować nie można, a jeżeli jakiś nieszczęśnik, przysłany przez Powiatowy Urząd Pracy, odmówi pracy na takich upokarzających warunkach to na 100% wpiszą mu w skierowaniu odmowę. Bez wątpienia, NAJGORSZE MIEJSCE PRACY W GORLICACH!

Tak21Nie

Zuzanna

Na oficjalnej stronie firmy Elpigaz są nowe oferty pracy http://www.elpigaz.com/pl/kariera/ Mają w planach zatrudnienie między innymi specjalistę ds. logistyki i zarządzania, magazyniera, pracownika produkcji oraz spawacza na linii produkcyjnej. Może w związku z tym był ktoś już na rozmowie kwalifikacyjnej i zachciałby się z nami podzielić tym, jak ona przebiega? Bardzo serdecznie zachęcam wszystkich do dyskusji.

TakNie8

@Zuzanna

To nie są nowe oferty. Te ogłoszenia wiszą od wielu miesięcy. Widocznie wynagrodzenia są tak atrakcyjne, że jeszcze nie znaleźli się desperaci chętni na te stanowiska. Jeszcze taka informacja dla osób kierowanych przez PUP: dobrze się zastanówcie, zanim przyjmiecie skierowanie do tej "firmy" w urzędzie pracy, bo pola do negocjacji wynagrodzenia nie ma, a gdy odmówicie podjęcia pracy na warunkach, jakie wam narzucą, to na 100% wpiszą wam w skierowaniu ODMOWĘ podjęcia pracy i stracicie ubezpieczenie oraz ewentualny zasiłek. Nie liczcie na to, że ktoś w tej "firmie" pójdzie wam na rękę i wpisze brak kwalifikacji lub doświadczenia. Nie ma szans! Jak nie będziecie chcieli podjąć pracy na narzuconych warunkach to ODMOWA w skierowaniu będzie na 100%. Z czystej złośliwości!

Warrior

Nie ma sensu się rozpisywać bo nie ma do czego :) ...... Orka cały dzień, nieznormalizowany czas pracy, obiecanki cacanki, co tydzien nowe pomysły na wydajność, która stale jest zbyt mała, co tydzień nowi koledzy, uprzejmość podłego właściciela rano, wieczny (usunięte przez administratora) w papierach, zleceń ponad horyzonty, oszczędności na wszystkim, (usunięte przez administratora) jakiego nigdzie nie zastaniesz. Urojona norma 450 banioków na dzień he he. Szczerze to ktoś musiał być nieźle stuknięty. Pomiary czasów jak na zawodach sportowych - produkujesz zbiornik i mimo iz nie masz w ogóle konkurentów bo przecież nikt tam niechce pracować, musisz się wyrabiać w czasie bo inaczej ... i tak cie nie zwolnią :) Wyzysk pracowników przy malowaniu, które odbywa się już nawet 2x w tygodniu - praca od np 6 do 22 ;) w (usunięte przez administratora) na kabinach), pot z czoła nieschodzi, boli wszystko - za jedyne minimalne lub 100 wiecej :) Ten typ czyt. właściciel wraz ze swoim potomkiem to bardzo pazerni ludzie. Wychodzisz sobie po 8 godzinach pracy bo to normalne spotykasz starego w bramie który ma pretensje czemu juz skonczyłeś :O. Inspekcja nic niepomaga. Wpada kontrol to nagle nikt nie pracuje ;) Tego nie da się opisać. oszczędności na środkach ochrony osobistej, wentylacja na spawalni to żenada :) Najgorszemu wrogowi nie polecam tej pracy. każda inna lepsza. Zróbcie zrzute dla starego na aku do jego fury bo siara troche ładować beterie gdy +30 st C he he

Tak22Nie

KAZ
@Warrior

Zaraz, zaraz... Ty tam jeszcze pracujesz? Weź nie żartuj! W stalimpeksie teraz szukają ludzi i chyba trochę lepiej jest, bo jakieś premie płacą i wszystkie nadgodziny wypłacają, jak trzeba razem z dodatkami. Kokosów może nie ma, ale te 2500 zarobisz, a nie ta śmieszna minimalna + 100 zł, jak się uda. Ludzie, co was tam trzyma w tym Epligazie???!!!

Tak13Nie

Zuzanna

@Warrior Serdecznie Ci dziękuję za to, że pomimo tak złych doświadczeń związanych z pracą w firmie Elpigaz postanowiłeś wziąć udział w dyskusji. Jak długo tam pracowałeś? Czy pracodawca zapewniał Wam chociaż jakieś ubezpieczenie? @Igor A jesteś zainteresowany podjęciem współpracy z wyżej wymienioną firmą?

TakNie2

Zainteresowany

Może tu ktos napisać, jak tam właściwie jest z tymi nadgodzinami? Płacą te godziny na bieżąco tak jak się należy, z wszystkimi dodatkami czy rzeczywiście kantują i wypłacajalą jakieś grosze raz w roku na podstawie lewej umowy zlecenie? Pytam o zakład w Gorlicach.

Tak2Nie

Pani
@Zainteresowany

Odpowiem Ci z pryzmatu biura w Gdansku: nadgodziny nie sa wypłacane , pan wlasciciel GJ i syn WJ to jedne z większych chamow jakich spotkałem w pracy zawodowej, pracowałem tam 6 miesięcy i był to czas stracony, w każdym innym miejscu pracowałem nie krócej niż 4 lata

Stefan
@Zainteresowany

Człowieku, omijaj z daleka to dziadostwo!!!!! Sam kierownik podczas rekrutacji przyznaje, że bezczelnie ruchają ma nadgodzinach. Wiem, że nikt normalny nie szuka tam zatrudnienia, ale jak już ci wlepili w urzędzie pracy skierowanie do tego (usunięte przez administratora) przymusowej, a nie chcesz tyrać jak wół za najniższą krajową, to w tej sytuacji najlepiej jest palić głupa na badaniach wstępnych. Co to za problem udawać głuchego albo ślepego? he he he Niech sobie prezesina ze swoim niewydarzonym synem (usunięte przez administratora) za 1500 zł przy tych zjebanych zbiornikach! P.S. Nie ma w Gorlicach osoby, która by dobrze mówiła o tej firmie i jej właścicielu. Ja im życzę wszystkiego najgorszego. Za tę qrva krzywdę ludzką, którą mają na sumieniu!!!!!

Tak18Nie
Warrior
@Zainteresowany

Wykreśl sobie z zainteresowań okienko Elpigaz

Tak12Nie

Igor

Jesteście pewni, że nic pozytywnego o firmie nie można napisać? Wiem jedno, że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma!

TakNie1

abc

Elpigaz to typowa bieda-firma. Z tym waleniem w ch...a na nadliczbówkach musi być coś na rzeczy., bo wielu znajomych to potwierdza. Właściciel musi, być ostatnim dziadem, skoro w dzisiejszych czasach płaci tylko minimalną i jeszcze oszukuje na nadgodzinach. Dostałem tam skierowanie z urzędu pracy, ale już po rozmowie z portierem wiedziałem, że lepiej nawet stracić zasiłek, niż dorabiać takich szmaciarzy.

Kapsel

Byłem na rozmowie kwalifikacyjnej w tej śmiesznej firmie i z tego co się dowiedziałem to na okresie próbnym oferują najniższą krajową, a potem może stówkę więcej. Na 2000 netto nie ma co liczyć. Z rozmowy wynikało również, że nieźle rżną na nadgodzinach - nadgodziny wypłacane raz w roku (błędnie pojmowany roczny okres rozliczeniowy). Elpigaz bazuje już chyba tylko na ludziach z łapanki (organizowanej przez urząd pracy), którzy nie mogą odrzucić oferty zatrudnienia, bo stracą ubezpieczenie. Biorą wszystkich, jak leci. Nie pytają o nic. Nie liczą się kwalifikacje, umiejętności i doświadczenie. Najważniejsze, że godzisz się pracować za najniższą krajową. Cieszę się, że nie wylądowałem w tym (usunięte przez administratora) ale żeby się wywinąć od roboty u tych januszy biznesu, musiałem nieźle ściemniać na badaniach wstępnych :) W tej firmie pracują już chyba tylko sami niedorozwinięci, bo faktycznie trzeba być niedorozwiniętym, żeby yebać po 10-12 godzin i nie upomnieć się o kasę za godziny nadliczbowe. Trzeba też nie mieć jaj, żeby sprawy nie zgłosić do Państwowej Inspekcji Pracy. Nawet mi tych frajerów nie żal - takie niedorozwinięte eunuchy nie zasługują nawet na tę najniższą krajową!!!!

Tak26Nie
Miro

Pewnie zapomnieliście dodać co jeszcze dochodzi do podstawy?

TakNie2

Kapsel
@Miro

Co dochodzi do podstawy? Byłem na rozmowie kwalifikacyjnej w tej śmiesznej firmie i z tego co się dowiedziałem to na okresie próbnym oferują najniższą krajową, a potem może stówkę więcej. Na 2000 netto nie ma co liczyć. Z rozmowy wynikało również, że nieźle rżną na nadgodzinach - nadgodziny wypłacane raz w roku (błędnie pojmowany roczny okres rozliczeniowy). Elpigaz bazuje już chyba tylko na ludziach z łapanki (organizowanej przez urząd pracy), którzy nie mogą odrzucić oferty zatrudnienia, bo stracą ubezpieczenie. Biorą wszystkich, jak leci. Nie pytają o nic. Nie liczą się kwalifikacje, umiejętności i doświadczenie. Najważniejsze, że godzisz się pracować za najniższą krajową. Cieszę się, że nie wylądowałem w tym (usunięte przez administratora) ale żeby się wywinąć od roboty u tych januszy biznesu, musiałem nieźle ściemniać na badaniach wstępnych. Firma musiała zapłacić za badanai i bardzo mi z tego powodu WSZYSTKO JEDNO :) W tej firmie pracują już chyba tylko sami niedorozwinięci, bo faktycznie trzeba być niedorozwiniętym, żeby yebać po 10-12 godzin i nie upomnieć się o kasę za godziny nadliczbowe. Trzeba też nie mieć jaj, żeby sprawy nie zgłosić do Państwowej Inspekcji Pracy. Nawet mi tych frajerów nie żal - takie niedorozwinięte eunuchy nie zasługują nawet na tę najniższą krajową!!!!

Tak8Nie

Bartek

Cisza na forum to dla mnie sygnał, że dobrze się dzieje w firmie. Szkoda, że osoby już nie pracujące psuja atmosferę!

TakNie4

qwas
@Bartek

Wcale dobrze się nie dzieje - najniższa krajowa i kantowanie na nadgodzinach.

Tak14Nie

Zuzanna

@anonymous, czy jesteś pracownikiem firmy? Powiesz nam coś na temat atmosfery w Elpigaz? @obrońca, możesz się wypowiedzieć na temat aktualnej sytuacji w Elpigaz? @Ehhh, czy próbowałeś podejmować rozmowy z kierownictwem jeśli nie byłeś/nie jesteś usatysfakcjonowany pracą w Elpigaz? Jeśli tak, czy przyniosły one zamierzone rezultaty?

obrońca

Odpadli pracownicy którzy nie dotrzymali kroku a pozostali dobrzy!!!

TakNie3

anonymous
@obrońca

łubu dubu niech nam żyje..... i tyle w temacie

Tak11Nie

Jak aktualnie kształtuje się sytuacja Elpigaz Sp. z o.o. na tle innych przedsiębiorstw? Przekazane przez Ciebie informacje, dotyczące chociażby warunków zatrudnienia mogą okazać się bardzo istotną wskazówką dla osób pochodzących z Gdańsk i okolic oraz będących w trakcie poszukiwania zatrudnienia.

Ehhh
@Administrator

Haha sytuacja sie ksztaltuje tak ze kazdy dobry praciwnik juz odszedl. Zostaly same (usunięte przez administratora) ktore nic nie potrafia i na tym sie ich kariera opiera( dotyczy to kardy zarzadzajacej). Nikt juz tam nie chce roobic to zaczeli sciagac ukraincow, obecnie jest ich wiecej jak polakow. Hahah a i tak juz nawet oni nie chca tam pracowac i uciekaja, juz chyba z 9. Pracownicy tam zapie... Po 10 do nawet 16h ( 12h to standard) wieczne gnebienie psychiczne i zastraszanie,narzucanie nierealnych norm, premie widmi obiecuja kokosy po czym nic nie daja pod pretekstem malej wydajnosci co zreszta jest robione celowo przez prezesikow. Na urlop tez oni wysylaja kiedy im pasuje. Nadgodziny jak ma zaplaci to wyplaca przez jakas smieszna firme na umowe zlecenie ze niby sie tam sprzatalo (jak ktos zarabia 10zl to za nadgodziny da nu 11zl)i to dopiero po roku nie co miesiac. Wczasy pod grusza nie wyplaca wtedy kiedy cie juz laskawie wysle na urlop tylko jak ma gest to w grudniu na swieta. A i tak juz 2 lata temu byly dopiero w lutym a za 2017 wyplacil dopiero w marcu tego roku i to tylko dlatego ze kontrola z PIPu wpadla. Na swieta w temacie premi swiatecznych zawsze mowi "trzeba wierzyc w swietego Mikolaja" z ironicznym usmiechem na twarzy. Synalek zgrywa wielkiego prezesa a nawet bonka nie moze puscic bez Tatusia zgody. Histori jak i caly ten temat mozna ciagnac jeszcze dlugo

Tak27Nie

Zuzanna

@Bezimienny w sumie w swoim dłuższym poście zawarłeś tylko informacje, że nie polecasz pracy w firmie Elpigaz. Czy zatem możesz napisać dlaczego? Co takie firma zrobiła, że masz o niej takie zdanie? Każda opinia może być różna, dlatego ważne, żeby każdy z Was je uzasadniał.

Bezimienny

Jako były pracownik fizyczny w tej firmie, mogę potwierdzić że negatywne opinie są bardzo zgodne z faktami które zostały opisane przez innych użytkowników yego forum. Ja żeby się nie rozpisując za bardzo bo szkoda czasu, powiem tylko ŻENADA, nie patrzcie się w stronę tej firmy nawet, są lepsze miejsca pracy. Cała mocna ekipa pracowników już odeszła w swoje strony za lepszym miejscem zatrudnienia. Jak upadnie ta firma A mam nadzieję że stanie się to szybko to przyjdę zapalić znicza ale tylko to bo na kwiatki to oni nie zasłużyli. A ten prezesina ze swoim synalkiem niech wynosi się do siebie. Jedno jest pewne, KARMA wraca!!! Beznadziejna firma. :)

Tak21Nie

Zuzanna

@heh oczywiście, że ideą forum jest wypowiadanie się pracowników, ale te wypowiedzi mają pomagać innym użytkownikom, którzy szukają pracy. A pomocą jest również udział moderatora w dyskusji poprzez dodawanie linków i zadawanie pomocniczych pytań do waszych mało szczegółowych wypowiedzi. Dzięki temu na wątku jest jak największa dawka informacji. Dlatego jeszcze raz zapewniam, że jestem moderatorem, a nie prezesem firmy Elpigaz.

Zuzanna

@Anty Zuza jeżeli sugerujesz, że jestem prezesem firmy Elpigaz to jesteś w błędzie. Nie jestem w żaden sposób powiązana z firmą i informacje na jej temat czerpię z ich strony internetowej. Jestem moderatorem forum gowork.pl i moim zadaniem jest pomaganie użytkownikom w merytorycznej dyskusji, pełnej informacji przydatnych do zatrudnienia. @lukacz skąd masz takie informacje? Proszę o nie pisanie niepotwierdzonych informacji, które mogą wprowadzić zamieszanie lub kogoś w błąd.

heh
@Zuzanna

jasne, dlatego przy każdej okazji linki do strony firmy podajesz. Zreszta idea tej strony jest to aby sie wypowiadali pracownicy tej firmy, Ja tam pracowałem i żadna opinia nie jest przesadzona.

Tak2Nie

jan

Ja bym proponował wrócić do głównego tematu i zapytac jak się pracuje w elpigaz i czy w ogóle od czasu do czasu kogoś przyjmują?

Tak1Nie

lukacz
@jan

Teraz to się wszyscy zwalniają. Ponoć firma ma ogłosić upadłość.

Tak7Nie

Zuzanna

Osoby szukające pracy w Gdańsku w firmie Elpigaz mogą znaleźć dwie ciekawe oferty pracy. Firma chce wzbogacić swój zespół o Export Managera i Аsystenta w Dziale Eksportu. Więcej informacji znajdziecie tutaj: http://www.elpigaz.com/pl/kariera/ Firma chce swoim pracownikom zapewnić: umowę o pracę, atrakcyjne wynagrodzenie wraz z rozbudowanym systemem premiowym, szansę rozwoju zawodowego w strukturach firmy.

Anty Zuza
@Zuzanna

Panie Prezesie, kazda proba wcisniecia kitu jest dobra, powodzenia....

Tak4Nie

Zuzanna

@karolek90 wiesz, że pracodawca nie ma obowiązku dać odpowiedź zwrotną negatywną?A mógłbyś powiedzieć jak wyglądała rozmowa rekrutacyjna? Ile miała etapów? O co byłeś pytany? To dużo ułatwi rozmowę, która zawsze jest stresująca, osobom starającym się o posadę w Elpigaz (http://www.elpigaz.com/pl/kariera/).

karolek90

Rozmowa z Prezesem w bardzo przyjaznej atmosferze. I to tyle. Po odbyciu rozmowy i obiecanek cisza. Brak podejścia do potencjalnego przyszłego pracownika, który poświęca swój czas i pieniądze na dojazd. Nawet po próbie kontaktu i wysłaniu maila zero odpowiedzi. I w sumie dobrze, że tak się potoczyły sprawy bo jestem w innym miejscu i z lepszymi warunkami finansowymi. Powodzenia dla przyszłych "naiwnych".

Tak9Nie

Zuzanna

@Agnieszka rozumiem, że Tobie odpowiada praca w firmie. Piszesz, że pracujesz w niej od niedawna. Czy mogłabyś powiedzieć jak w Elpigaz wygląda wdrożenie handlowca do pracy? Długo trwa szkolenie wprowadzające? Czy podczas pierwszych miesięcy możesz liczyć na pomoc innych?

Agnieszka

Ja tu pracuję jako handlowiec od niedawna i nie zgadzam się z opiniami powyżej. Atmosfera fajna, wszyscy przyjacielsko nastawieni, pieniądze jak najbardziej wystarczające. Miejsca jest dużo nie wiem gdzie pracowała osoba która twierdzi, że jak ktoś puści bąka to się można udusić. Nie rozumiem skąd tyle nienawiści, może kiedyś było inaczej nie jestem w stanie się wypowiedzieć ale teraz jak najbardziej polecam

Zuzanna

@robnie jestem związana z firmą Elpigaz. Jestem pracownikiem gowork.pl i zależy mi na poznaniu tego jak wygląda praca w firmie. Chętnie usłyszymy merytoryczne komentarze na temat tego jak wygląda sytuacja w firmie. Przede wszystkim ważne jest to, by ten wątek mógł być pomocny dla osób, które myślą nad Elpigaz jako potencjalnym miejscem zatrudnienia i trafiły właśnie tutaj w poszukiwaniu dodatkowych informacji.

rob

Pan Prezes w roli Zuzanny:)), wyciaganie negatywnych informacji i mowienie ze to nieprawda, ze firma stawia na ludzi a okresowe lub wogole nie placenie wynika z chwilowych problemów:)). Ta firma to żal.pl

Tak3Nie

Zuzanna

@agatha dlaczego masz taką opinię na temat pracy w firmie? Mogłabyś powiedzieć coś więcej na temat Twoich doświadczeń z pracy w Elpigaz?

Zostaw opinię o Elpigaz Sp. z o.o. - Gdańsk

Chcę opublikować: