Opinie o Randstad p. z o.o. w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Randstad p. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Randstad p. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Randstad p. z o.o. w Poznań

Pravownik

Nie polecam. Koleś obsługujacy to niekompeteny facet, który przekazuje ściemy. I to na niskim poziomie. Odradzam prace przez agencję. Te w szczególności. Wystarczy zadzwonić zapytać o co kółkiem by wyrobić zdanie

Kazio

Firma jest raczej dobrze oceniana przez pracowników co nie znaczy, że nie uda się wszystkich zadowolić, ja w każdym razie nie narzekam!

K.

Nie polecam pracy w agencji Randstad. (usunięte przez administratora) i nie wypłacają odpowiednich pieniędzy, twierdzą ze nadgodziny wypłacane są kwartalnie a do tej pory nie otrzymałam pieniążków za nie. Umowa miała być przesyłana na maila co miesiąc gdyż siedziba agencji oddalona jest od mojego miejsca pracy o 40 km. SMS o „przedłużenie” umowy dostaje na ostatnia chwile w formie jakby była pisana do koleżanki w stylu „ no siemka masz przedłużona umowę do końca miesiąca”. Ogólnie nie polecam !

Magda wlkp

Ja dzisiaj przyjechałam na umówione spotkanie do Poznania.Strata mojego czasu i pieniędzy.Kto mi teraz pieniądze za podróż odda.Pani kłamała że wszystkie osoby były poinformowane.Kłamstwo.

logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Poznań
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Technik- Instalator systemów alarmowych
Poznań
Agencja Detektywistyczna i Ochrony JOKER Sp. z o.o.
remik26

Witam serdecznie firme Ranstad ŻENADA .Umówiona rozmowa przyjeżdzamy a tam gościara mówi że brak pracy.Straszny smród w tej agencjii.Najgorsza Agencja .Panie myjcie się bo śledziem jedzie.

Aga
@remik26

Ja tez ostatnio byłam na umówionej rozmowie,niby praca juz od poniedziałku,a na miejscu się okazało ze rekrutacja juz zakończona i nie ma pracy żenada

Bezimienna

Na spotkaniu rekrutacyjnym jeden wielki bałagan, zero organizacji, umawiani są wszyscy na pierwszy dzień pracy (każdy przechodzi lekarza,wypełniania kwestionariusz i inne papiery co zajmuje 3 godziny)...po czym dostaje się telefon z Amazonu ze nikogo już nie przyjmują i przepraszają za zaistnałą sytuację .... Więc po co ta rekrutacja i marnowanie czasu ludziom skoro nie ma miejsc pracy

Anka

Część ktoś wie w jakim banku ranstad ma konto do przelewów wypłat?

M

Po połowie przepracowanego miesiąca, zdarzyło mi się zachorować, oczywiśćie dostałem L4 licząc na powrót do pracy w następnym miesiącu- niedoczekanie. Jeśli coś nieprzewidzianego ci się zdarzy- możesz się w Randstad dla Amazon pożegnać z pracą, 3 lata temu pracowałem przez trzy miesiące, fajne zarobki, dosyć ciekawa -kondycyjna praca. Niestety umowa miesięczna a firma nie biorąca poprawki na potrzebę i specyfikę jednostki w 1 procencie. Odradzam.

Zuza

(usunięte przez administratora) idziesz na rozmowe I okazuje sie jest zupelnie inaczej niz w oferci

Wojciech
@Zuza

Może nie było to kłamstwo a pomyłka w treści? Jakie stanowisko masz na myśli? Napisz co dokładnie różniło się między ogłoszeniem a rzeczywistymi warunkami pracy. Czekam na odpowiedź.

SzaryPicker

Praca w magazynie jak w każdym innym, duża firma traktuje cie jak numerek w systemie ale to akurat typowe dla takiej pracy, plusy są takie że można być we własnym ubraniu i butach(do większości działów nie wymagają butów z blaszka) + amazońskie bonusy którymi się chwalą w ofertach (transport obiady itp.). Jeśli chodzi o samą firmę rekrutującą to nie miałem z nią żadnych problemów, ale to oczywiście zależy na kogo się trafi bo tak samo na magazynie jak i w Randstad są ciągłe rotacje kadry pracowniczej (pracowałem w okresie wakacyjnym). Stawka w amazonie wynosiła w tamtym czasie 20 zl brutto, pracując na nocki i wsiadajac w busa w Poznaniu (ok. 50min drogi w jedną stronę) dostawałem troche ponad 18zl/h licząc wszystkie dodatki. Pracowałem na dziale pick bez jakichkolwiek podwyzek za typ pracownika czy przepracowany czas (bodajze wynosza 50gr/h ale nie jestem pewien)

Wojciech
@SzaryPicker

Dzięki za tak szczegółową opinię. Dodaj tylko, czy musiałeś mieć uprawnienia na wózek widłowy podejmując pracę w magazynie?

Niezadowolona

Zlikwidować, zamknąć

Popieram
@Niezadowolona

Tak, jak wszystkie agencje pracy

@Niezadowolona

Gdyby pracodawcy nie korzystali z usług agencji, te nie miałyby racji bytu

zniesmaczona

Całkowicie NIE POLECAM szukania sobie pracy przez pośrednictwo Randstad w Poznaniu. Skoro jest to firma, której pracodawca zleca zajęcie się procesem rekrutacji, to powinna zająć się tym profesjonalnie. Pani, która prowadziła ze mną rozmowę kwalifikacyjną, nie była w stanie powiedzieć mi niczego więcej, niż było napisane w treści ogłoszenia. Dodatkowych informacji o pracy miałam się dowiedzieć dopiero wtedy, gdy ewentualnie dostanę się na następny etap rekrutacji (WIELOETAPOWA REKRUTACJA). Na rozmowach testowana jest znajomość angielskiego i trzeba odpowiedzieć na kilka pytań - to taka informacja dla osób, które szukają szczegółów, jak wygląda rozmowa w Randstad. Na koniec standardowo usłyszałam, że telefon z informacją zwrotną (niezależnie od wyniku rekrutacji) otrzymam za tydzień albo dwa. Tych tygodni minęło już nawet 5 albo 6, telefonu oczywiście nie było. Traktujcie poważnie ludzi - przecież telefon z informacją, że kogoś się nie przyjęło do pracy nie jest końcem świata! Pracodawcy, szukajcie lepiej bardziej profesjonalnych firm ;)

Kolejna korporacja w której wykorzystują młodych ludzi do pracy, wykorzystują pod względem finansowym,czasowym. Taka praca powinna być dla ludzi bez rodzin i dzieci. Praca przynoszona jest do domu , wykonywana po godzinach, ciągłe dokładanie obowiązków. Jeśli załapiesz sie na podwyżkę dostaniesz ochłap w wysokości 200 brutto - śmiech na sali ,sam osobiście rzucił bym papierami za takie upokorzenie. Szkolenia są robione w innych godzinach niż wykonywanie pracy i stąd moje pytanie a co z dziećmi w przedszkolu ma zrobić taki rodzić , wtedy zapewne ta druga połówka musi zwolnić się z pracy lub mieć dzień wolny tylko po to żeby dostosować się do szkolenia żony lub męża w jakiejś korporacji kiedy jej /jemu w tym czasie piorą mózg. Takie korporacje tylko psują relacje w domu, dochodzi do sprzeczek rozwodów itd ,Wyjazdy integracyjne mają zapewne pokazać że firma dba o osoby , sponsoruje im fajną imprezę , można wyjść z domu samemu i zapomnieć o wszystkim , a gdzie w tym wszystkim jest rodzina , jeśli firma by była taka wspaniała niech zasponsoruje wyjazdy rodzinne , lecz to wtedy nie miało by sensu ponieważ nie psuły by się relacje dwoje ludzi co jest celem korporacji .Samotny człowiek jest największym skarbem takiej firmy ponieważ jest nieuzależniony od nikogo może poświęcić sie firmie w 100% ,nikt w domu nie zwraca mu uwagi i korporacja ma pełną kontrolę nad taką osobą. Moja dobra rada jeśli chcecie mieć rodzinę nie zatrudniajcie się w takich firmach .Pozdrawiam Anna W

Too
@Anna

Dokladnie. W żadnej sposób nie można liczyć na wsparcie. Managerowie potrafia tylko tabelki uzupełniać i swoje „złote myśli” recytowac. Nie jest to firma dla ambitnych. Wystarczy spojrzeć na kadrę zarządzającą, bez umiejętności. Przez takie „wzory” rozpadają się zepsoly.

Syndrom "świeżego mięsa" jak wszędzie. Kiedy pojawiłem się tam po raz pierwszy, przypadkowo zachęcony przez rekrutera, byłem wcale zadowolony. Spotykałem ludzi na poziomie, koleżeńskich, uprzejmych w niewymuszony sposób. W ciągu kilku lat wracałem tam dwukrotnie. Niestety, zacząłem doświadczać gorszej strony przygody z Randstad. Brak zaangażowania w przypadku problemów stwarzanych przez pracodawcę-użytkownika, powtarzane oferty bez pokrycia, "ustawiane" etaty i in.

nick

W mojej firmie jest kilka agencji. Niby wszyscy mają do 10 mieć wypłatę, ale w innych mają już 5 czy 6. W randstad nigdy nic się nie zgadza. Zawsze za mało jest. Najlepszym rozwiązaniem, jest znaleźć pracę bezpośrednio przez firmę. Nie dość, że zarabiają na pracy innych ludzi, samemu w zasadzie nie robiąc nic. No bo co oni produkują? Siedzą tylko z (usunięte przez administratora) w biurach i jeszcze oszukują ludzi pracy.

Kolejna śmieszna agencyjka nastawiona na naciąganie ludzi.... Pani na rozmowie bardzo niechętnie informuje o kosztach pobytu za granicą, za pokój z kimś na spółę płacisz ok 100 euro na tydzień plus ubezpieczenia co tydzień, trzeba panią ciągnąć za język i jest bardzo niezadowolona że przyszedł ktoś kto zadaje pytania. Generalnie od ostatecznej wypłaty netto odejmijcie sobie jeszcze 2 tysiące złotych i robi się pensja taka jak w Polsce.... Wymagają języka a stawka jak dla menela, który z polskim sobie nie radzi.... Nie polecam.... Ledwo się odezwałem a już mnie wciągała na listę do wyjazdu... myślcie ludzie więcej, nie dajcie się robić agencjom. I kasują komentarze na Facebooku

Robert
@Marcin

I jeszcze ich śmieszne testy językowe na kartce, które zawierają same błędy, mam certyfikat z angielskiego, mówię płynnie po angielsku a dziewczyna która to sprawdzała mówi że jestem na poziomów b1 hahaha śmiech.... Nara....

Agnieszka

@Szkoda gadać, czy próbowałeś kontaktować się w tej sprawie z firmą Randstad? Czy podjąłeś jakieś kroki w celu wyjaśnienia tej sytuacji? Może warto było po prostu poprosić o przeniesienie do innego pracodawcy, w niedalekiej odległości? Firmy nie są w stanie czasami reagować na problemy pracowników, bo pracownicy często o nich nie mówią. Kto z Was w ostatnim czasie zatrudnił się poprzez firmę Randstad? Jak oceniacie proces rekrutacji?

Młodzieniec
@Agnieszka

Witam serdecznie, odpowiedź na pytania względem Agencji Pracy Randstad jest ciężka, ponieważ prawdą jest fakt to co mówi Agnieszka iż na czynniki pracy podwykonawcy (w tym wypadku Randstad) są uzależnione przez firmę korzystającą z usług agencji. Ja jestem pracownikiem Randstadu w firmie Wrigley w Poznaniu, samą firmę Wrigley cenie sobie bardzo, mimo iż wykonuje mało rozwojową prace fizyczną nie jestem drenowany ze wszystkich sił i nie odczuwam chęci zmiany miejsca pracy tak jak to czuje większość młodych ludzi jak tylko coś się nie spodoba (swoją drogą jest to nie domena ludzi młodych a po prostu wolnego rynku). Jednak są pewne kwestie, które powiedzmy pozostają niedociągnięte ze strony agencji. Dla przykładu, nauczony doświadczeniem przeróżnych kombinatorów (mam na mysli pracodawców wiem już, że tylko dokument z datą i podpisem (cyfrowym bądź ręcznym) ma znaczenie w kwestii wynagrodzeń, warunków etc. A tu pojawia się problem. Po powrocie z L4, jako pracownik tymczasowy oczywiście nie miałem przedłużonej współpracy "z miejsca" lecz musiałem się zgłosić z chęcią daleszej współpracy. Jednak mija 4 dzień od momentu gdy powinienem na moim mailu mieć przesłane warunki współpracy (stanowiące formę umowy) a ich nie mam, niestety lecz bez przedłożonego dokumentu ja nie zdecyduje się na pracę ponieważ nie mam PEWNOŚCI iż zostanie mi za to wypłacone wynagrodzenie. Nie przewiduje złej woli, bardziej zapewnie rozgardiasz organizacyjny jednak, jest to czynnik wpływający negatywnie na moją opinie. Obiecuje dopisać komentarz jeśli sytuacja ulegnie poprawie :) Pozdrawiam Cieplutko

Zniecierpliwiona
@Młodzieniec

Witam. Częściowo podpisuję się pod komentarzem. Ja czekam na umowę od 5 dni. Umowy mają być tygodniowe ale na razie ani widu ani słychu. Ponad to słyszałam że pracownicy pracujący dla Wrigley przez Ranstad często mają problemy z dojściem do tego czy ich wypłata została aby dobrze naliczona(?). Jestem ciekawa co będzie dalej, jak długo będę czekać i czy faktycznie zapłacą zgodnie z umówioną stawką. Mam anielską cierpliwość ale i ona ma swoje granice ;) . Moje pytanie to raczej co robić jeśli takowej umowy się nie doczekam a już przecież pracuję ?

Okruchy życia
@Młodzieniec

Po obniżeniu dodatku za 4 brygady i nocki wypłata za październik gdzie było 22 dni pracujące z premią miesięczna PONIŻEJ 2200zł netto oczywiście bez nadgodzin pensja stałego pracownika min. 1000 więcej . Takimi wyplatami chcą zatrzymać sezonowych którzy pracują na maszynach jestem ciekaw kto tam zostanie po nowym roku jak większości osób kończą się umowy .ponadto Coraz więcej osób w podeszłym wieku zatrudniają do wykonywania najprostszych prac... Tak to na ta chwilę wygląda we wrigleyu.

Gumboj
@Okruchy życia

A na jakim dziale pracujesz?

Karol
@Okruchy życia

Przecież pracodawca tzw. użytkownik wyznacza poziom wynagrodzeń. Nie decyduje o tym Randstad.

Gumboj

Czy ktoś pracuje przez Randstad w Unileverze obecnie. Ile można zarobić na rękę po przepracowaniu całego miesiąca na 4-ro brygadówce? Jak wygląda kwestia nadgodzin?

v

Jestem nie zadowolona dzwoniłam do ranstad o amazon ,Panie powiedziały że nie ma pół etatu ,potem jedna z nich mówiła że jest ale ja jako dojezdna 80 km ,chciałam wiedzić wszystko o pracy a tu nie ,na spotkaniu nic nie widziały ,a pózniej na zajutrz okazło sie że są nocki na pół jak można traktować tak ludzi ,nie przyjemne strasznie ,straciłam na bilet na prózno nic nie powiedzieć po co one tam są

Agnieszka

@Hadafi, czy wspomniana przez Ciebie sytuacja została gdzieś zgłoszona? Forum dotyczy Randstad w Poznaniu. Może posiadasz informacje odnośnie pośrednictwa tego oddziału? Czy tam zdarzały się podobne sytuacje? Jeżeli posiadasz odpowiedzi na powyższe pytania to zachęcam Ciebie do podzielenia się nimi na forum.

Zostaw merytoryczną opinię o Randstad p. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Randstad p. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Randstad p. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Randstad p. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 1 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Randstad p. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Randstad p. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Randstad p. z o.o.