Opinie o Autoryzowane Centrum Motoryzacyjne Karlik Sp.j. w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników na temat firmie Autoryzowane Centrum Motoryzacyjne Karlik Sp.j., lecz też Klientów firmy. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Autoryzowane Centrum Motoryzacyjne Karlik Sp.j. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Autoryzowane Centrum Motoryzacyjne Karlik Sp.j. w Poznań

Kilkadziesiąt osób straciło pracę w jeden Piątkowy dzień ... Przykre ...

Ryszaqrd Karlik

Wszystkim osobom, Którzy mają potrzebę opowiedzieć o naszej firmie jestem wdzięczny i bardzo wszystkim dziękuję. Mam tylko prośbę do was drodzy państwo. proszę pisać prawdę. Żyjemy razem Wszyscy tutaj w Poznaniu. Zawsze bywa tak, że potrafimy sobie zaufać. Umiemy też siebie wspierać. Ta Firma ma 42 lata. Proszę zaufać, że umiemy szanować naszych pracowników. Wszyscy jesteście Wspaniali. Wszyscy, dziękuję za pracę osobom pracującym w Firmie i tym którzy odeszli. Czas zwolnień nie był kaprysem, to był smutny czas dla nas Wszystkich. Przepraszam za ten czas. Ufamy, że bedziemy razem kiedyś. Teraz jest trudno, ale dajemy radę. Pozdrawiam z szacunkiem. Szef

Jak długo trwa proces awansu w Autoryzowane Centrum Motoryzacyjne Karlik Sp.j.?

Jak długo trwa proces awansu w Autoryzowane Centrum Motoryzacyjne Karlik Sp.j.?

@Pytanie

To raczej zawsze indywidualna kwestia. Nie ma na to reguły - zależy od kompetencji kandydata.

Awans
@Pytanie

Ścieżki awansu są dwie znajomości na górze.A jeżeli chodzi o dół, to jedyna opcja to jak się ktoś zwolni i masz dobry układ z kierownikiem wtedy możesz "awansować". Wywalczyć cos w tej firmie jest ciężko dyrekcji nie obchodzi kariera pracowników czy ich warunki pracy. Interesują słupki miesieczne. Na podwyżki nie licz, na awans tym bardziej. Dobra praca na zapchanie dziury jeszcze w kiepskiej atmosferze.

Niki
@Pytanie

W tej firmie pracują wszędzie kierownicy i dyrektorzy po znajomości, że stażami pracy po 15, 20 lat. Awans jedynie jak kogoś zwolnią albo jak już jesteś z nimi tak poukładany, że w końcu coś Ci dadzą. Jak pracujesz i robisz to co do Ciebie należy dobrze to będziesz siedzieć na tym stanowisku baaardzo długo bo ktoś musi robić plany żeby dyrekcja mogła pochwalić się wynikami. Jak zaczniesz się odzywać, że chciał byś coś innego to usłyszysz magiczne słowa jak się nie podoba to musisz się zwolnić. Sprawdzone wielokrotnie działa za każdym razem. Reasumując, kiepska firma słabe warunki zatrudnienia, niejasny system prowizyjny brak szacunku dla pracownika ze strony przełożonych (chyba, z jesteś znajomym) zwolnienia bez podstaw z dnia na dzień, obcinanie pensji stres, presja, brak wsparcia. W innych salonach sytuacja jest zupełnie inna. Grupa Karlik nie polecam byłam i nigdy więcej.

Wien Nowy wpis
@Pracownik

Co za bzdury szok. Jak można kogoś okłamywać juz na wstępie.

Nowa Nowy wpis
@Wien

Możesz powiedzieć coś więcej? Jestem na etapie rekrutacji...nie chce popełnić błędu...

Kamal Nowy wpis
@Nowa

Nie popełniaj :)

Wien Nowy wpis
@Nowa

Poczytaj dokładnie opinię. Kilka z nich bardzo szczegółowo opisuje sytuację w tej firmie. Jeżeli chodzi o tą grupę salonow to jedynie Volvo. Marki średnie są beznadziejnie płatne i nastawione na wyzysk. Na awans nie masz co liczyć. A przy obecnej dyrekcji nawet na miłą atmosferę. W szczególności omijała bym markę Hyundai i Dacia. Warunki pracy tam to jakaś kpina. A dyrektorzy mili, że szok. Dobrego słowa nie usłyszysz to jedyne co jest gwarantowane. Wynagrodzenie najniższa krajowa + jakas prowizja kilka procent, która jest uzależniona od cudów. Premia od ilości i marzy i humoru Dyrektora Hyundai. A prawie nigdy go nie ma. Plany 10 11 samochód miesięcznie. Płacz i lament jak jest 9. Ciągle problemy niezadowolone i naciski. Stres presja brak wsparcia straszenie zwolnieniem. To normalne obyczaje w tej firmie. Jesteś odpowiedzialny za wszystko od odebrania samochodu do wydania. Musisz nawet sprzątać te, które są na salonie. Pracując w innych salonach nie spotkałam się z takimi warunkami pracy jak tutaj. Stanowczo odradzam po kilku latach pracy i doświadczenia z tym pracodawcą.

Jaki jest styl zarządzania w Autoryzowane Centrum Motoryzacyjne Karlik Sp.j.?

Mat

Rozpaczliwy

Typowy
@Pytanie

Jak dla tej grupy to typowy. Zatrudniając obiecywać złote góry, później wyciągnąć co się da, a następnie poszukać jakieś rzeczy nie do zrobienia i zwolnić albo dostać od dyrektora "życiową szansę". Po opiniach widać jaki jest styl pracy w tej firmie większość du bólu prawdziwa poczytaj.

Chętny do pracy
Kandydat

Jak wygląda Praca w Salonie Jaguar Land Rover Karlik w Baranowie? Polecacie? Zalety?

Xx
@Chętny do pracy

Omijać szerokim łukiem, cała grupę. Poszukaj pracy w każdym salonie tylko nie tam.

Ryszaqrd Karlik

@Ryszaqrd Karlik

Podpisałeś się jako szef i jako były pracownik. Kim właściwie jesteś ? Ja mam złe doświadczenie z tą firmą, nawet bardzo złe. (usunięte przez administratora) A za to że jestem uparty i żądam naprawy auta w ramach gwarancji oraz wszelkiej dokumentacji / dowody mam na nagraniach i zdjęciach / ASO Peugeot Karlik w Baranowie chcąc mnie wystraszyć zgłosił mnie do prokuratury i policja prowadzi dochodzenie o to że sami się nagrali bo mnie w tych dniach na serwisie nie było. O wynikach dochodzenia poinformuję, bo ja też złożyłem wniosek o wszczęcie postępowania jako osoba poszkodowana.

@Ryszaqrd Karlik

Dlaczego we wpisie Zenon wpis 03.09.2020 12:03 została usunięta przez administratora prawda o tym że serwis wymienił w moim aucie 2 razy rozrząd i nie usunął usterki a teraz odmawia naprawy gwarancyjnej ? Przecież to nie jest pomówienie ani opowiadanie nieprawdy bo dowody tego znajdują się w historii auta, korespondencji i dokumentacji ?

obserwator
@Zenon

Zostało to usuniętę przez administratora jak sam zauważyłeś, więc myślę że do niego powinieneś skierować pytanie. Na GoWork usuwa się tresci obraźliwe lub naruszające godność itp. Zerknij proszę w regulamin i tam znajdziesz odpowiedź na to dlaczego jakaś część wpisu została usunięta. Pozdrawiam.

@obserwator

do obserwator. Nie było żadnych treści obraźliwych tylko opisane fakty poparte niewzruszającymi dowodami. Czy można po niby "fachowej diagnostyce" 2 razy po przebiegach ok. 10.000 i 6.000 km wymieniać kolejne rozrządy i nie usunąć usterki ? Auto ma przejechane obecnie 72.500 km. Czy zna ktoś podobny przypadek ?

Zenon Peugeot 3008
@Zenon

Dlaczego za dokonanie wpisu o nienaprawieniu zgłaszanej usterki opartych na faktach: zleceniach, zdjęciach, nagraniach i wielu innych dowodach serwis Peugeot najpierw skierował sprawę do prokuratury, która śledztwo umorzyła bo pracownicy nagrali się sami a teraz próbuje oskarżać mnie w sądzie ? Czy może Pan to publicznie wyjaśnić dlaczego krytyka jest niedozwolona ? Dokonano dwukrotnie wymiany rozrządów po bardzo małych przebiegach i nie usunięto zgłaszanej usterki ? Podobno winna jest turbina a wymieniano rozrządy, dlaczego tak się działa ?

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Kilkadziesiąt osób straciło pracę w jeden Piątkowy dzień ... Przykre ...

@Były pracownik

Tak zgadzam się, jest to przykre, ale na pewno nie przyszło to szefowi łatwo, podjął drastyczne decyzję właśnie po to aby przetrwać i utrzymać firmę, ciekawe co wy wszyscy zrobili byście na jego miejscu.?

@Były pracownik

Poważnie taka sytuacja miała ostatnio miejsce ? Jeśli tak, to widać podejście do drugiego Człowieka, którym, nie tylko jest pracownik, ale również KLIENT, który często również patrzy na to jak traktowani są pracownicy w firmie.

Klient 2
@Klient

No tak, zwalniają, ale czy ktoś widzi co sie dzieje na rynku...nie tylko ta firma robi takie ruchy! Są to na pewno trudne decyzje dla nich i zwalniają jednego ale drugi zostaje... Rozumiem oburzenie, ale nie podejrzewam ze dzieje się to lekką ręką. Teraz żaden pracownik nie może czuć się pewnie. Niestety. Spacerujmy itp sobie więcej to koronagówno "zwolni" nas wszystkich

@Klient 2

Taka firma powinna mieć poduszkę finansową, której chyba zabrakło ... 2 tygodnie słabsze i odrazu zwolnienia :(

Klient 2
@Klient

Powinna, zgadzam się, chyba zabrakło. Jednak pamiętajmy ten (usunięte przez administratora) nie będzie trwać tydzień tylko znacznie dłużej. Ludzie nie mogą wychodzić ponoć nigdzie poza spożywczakiem. Są to zapewne ruchy "z myślą o przyszłości". Sam nie wiem.

@Klient 2

Najwidoczniej zabrakło tej poduszki finansowej. Szkoda tylko pracowników, których znaczna cześć wkładała momentami całe swoje serce. Niestety My klienci o tym nie decydujemy, i nie mamy na to wpływu. Zarząd firmy podjął decyzje ...

Zwolniony

Ciekawe kiedy kolejne zwolnienia ?

Klient

Jasne... ale (usunięte przez administratora) piszesz. Przecież w biznesie nie o to chodzi żeby szef sprzedawał swoje rzeczy aby ludziom pomoc... To tak jakby teraz nasz rząd miał oddawać swoje diety, prezydent też przecież mógłby coś sprzedać i pomoc nam. Proszę cię, zastanów się co piszesz. Po prostu powinni radzić sobie lepiej...

Pracownik firmy Karlik

Nie pytałem co byś polecił, tylko co byś zrobił na jego miejscu. Czytać nie umiesz?

@Klient

Nie potrzywaj się pod klienta, słabe to jest

@Pracownik firmy Karlik

Nie podszywam się, swego czasu serwisowaliśmy całą naszą flotę, poszliśmy do konkurencji :)

@Pracownik firmy Karlik

Wstrzymał kilka dużych prywatnych inwestycji :)

klient

Już to widzę jak sprzedajesz swoje (usunięte przez administratora) . Sam się sprzedaj

były pracownik

Sprzedali ferrari albo mclarena

@Pracownik firmy Karlik

Czy ty jak płacisz w sklepie lub za inna usługę to zabierasz 30 % nie a praca jest usługa (usunięte przez administratora)

Obserwator

Kiedy teraz znowu?

Klient

Dlaczego firma zatrudnia niekompetentnych ludzi? (usunięte przez administratora)

wolny obserwator
@Klient

A z którego salonu ta pani Joanna?

Bo kompetentnych się zwalnia

Szejk
Kandydat

Wstyd,że pisząc takie bzdury o firmie -pracujesz tam nadal w innym oddziale byś się wstydziła! Żenujące Ty wiesz o kim piszę!

Eds

Z tą wypowiedzią ciężko się nie zgodzić cjociaz reszta dyrektorów salonów Karlik tez jest zlotousta do momentu aż im przestaje cod pasować. Wtedy czy Pandemia czy nie to teksty w stylu jak się podoba to następny juz czeka w kolejce to standardowa procedura. Tak żeby nikt nie miał złudzeń. Rozmowa kwalifikacyjna cudowna kolorowa obietnice, po zatrudnieniu okazuje sie, ze jednak nie tak się umawialiśmy dyrekcja udaje, nie było o czymś takim mowy. A później przy pierwszej lepszej okazji podziękują.

xxx

Wielkie otwarcie salonów na Franowie i nagle bum bańka prysła. Opinia która dużo mówi na temat tej firmy, a tym bardziej na temat osób zarządzającym. Jest to typowa korporacja i takie jest tam zachowanie. Na konsekwencję słów i decyzji nie ma co liczyć. Nikt z kadry zarządzającej nie weźmie odpowiedzialności za swoje słowa. Zmiana zdania jest tam błyskawiczna. Firma jest jedną wielką ściemą i jeżeli ktoś chce tam iść to tylko po to żeby się załapać. Młody człowiek nie nauczy się tam nic innego jak traktowana ludzi przedmiotowo.

Thx
@Eds

Dzięki za ostrzeżenie bo bym sie nadział. Chociaż nie zmarnuje swojego czasu na prace tam.

Maciej
Kandydat

Może ktoś napisać jak wygląda praca i klimat w Dacia , Renault Poznań Franowo. Stanowisko Doradcy serwisowego bo widziałem ogłoszenie.

A.
@Maciej

Bardzo pozytywnie, cały czas coś się dzieje. Dużo pracy ale jest także czas na żarty.

Stały klient?
@A.

To może taki żart że nie mogę się dodzwonić? Słucham automatu wybieram wewnętrzny i nikt nie odbiera nie oddzwania A jeszcze niedawno za każdym razem jak byłem w serwisie czy kupowałem samochód dzwoniła przesympatyczna pani i pytała czy jestem zadowolony i wszystko potrafiła załatwić i pomóc Już nie chcecie wiedzieć czy jestem zadowolony?

@Stały klient?

A gdzie nie może się Pan dodzwonić 1 do jakiej marki i na jaki numer ?

X
Klient

Może ktoś powiedzieć jak wyglada tam praca na serwisie? Jakie zarobki?

Y
@X

A który serwis Cię interesuje (marka)? Jeśli sprecyzujesz to może i odpowiedzi będą rzetelniejsze.

Jacek
@Y

Interesuje mnie Dacia , Renault Franowo. Stanowisko Doradcy serwisowego bo widziałem ogłoszenie.

Z
@Jacek

Jest spoko, śmiało aplikuj. Z tego co widzę i słyszę, to fajny zespół. O zarbkach nie wiem.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w Autoryzowane Centrum Motoryzacyjne Karlik Sp.j.?

Sztucznie i mało przyjemnie

Ciekawy
@Prawdziwy

Jak tak oceniasz to napisz chociaż w jakiej marce z całej grupy odnosisz takie wrażenie?

@Ciekawy

W każdej (poza Volvo) bo przecież sposób zarządzania jest równy

Zniesmaczony
@Pytanie

Zajmijcie się wszyscy tym co naprawdę jest potrzebne i ma sens , a nie wdajecie się w dyskusje i pierdoły .

@Zniesmaczony

GoWork z definicji służy do wyrażania opinii o pracodawcy (oczywiście bez obrażania) co jest i potrzebne i ma sens

Prawda
@Prawdziwy

Zgadzam się z wypowiedzią omijać każdą poza Volvo w tej grupie. Tylko w volvo pracownicy traktowani są w ludzki sposób. Dlatego reszta marek tej firmy ma abonament na ogłoszenia o pracę. Wystarczy przeanalizowac i wyciągnąć wnioski czemu ciągle kogos szukają.

(usunięte przez administratora) Po słabszych 2 tygodniach zwalniają dziesiątki ludzi i zostawiają ich na lodzie w takiej(usunięte przez administratora)"Prezes" i Pan Dyrektor mieli za co zapłacić za swoje śmieszne samochodziki do lansowania się.. a salon Renault i Dacia postawiony na pokaz - świeci pustkami, dopiero co zatrudnili ludzi od innych dealerów, którzy zaufali i się poświęcili a teraz po pół roku zostali z niczym. Nigdy nikomu ich nie polecę, stanowczo będę odradzać! Podejście do pracowników bez jakiegokolwiek szacunku i pomyślunku.

Konkreciarz
Kandydat

Szczęściarz, masz jakieś kompleksy czy problemy z akceptacją otoczenia ? Pisz coś konkretnego, a nie bzdury byle coś pisać bo to mi brzmi na jakieś ploty, a nie fakty. Jak s pracy się takimi pierdołami zajmowałeś to może dlatego już Cię tam nie ma ? ;)

Zadowolony

Z Twojej opowieści jedyne co wynika to to że chyba jesteś nieźle zakompleksiony. Jeżeli ci nie wychodzi nie szukaj winnych w tych co ciężko pracują na swoje osiągnięcia.

Szczęściarz
@Zadowolony

Panowie, życzę samych sukcesów i owocnej pracy w tym zakładzie nie mam nic przeciwko. Ostrzegam tych, którzy mogą się połasić i szukać sukcesu w tej firmie. Tym co pracują, życzę dużo zdrowia bo się przyda a Tym co planują przyjść radze szukać innego miejsca, gdzie ktoś szanuje jak wykonujesz swoją pracę a nie jesteś kolegą kierownika albo dyrektora.

Sędzia Dredd
@Zadowolony

To może jak tak zaciekle bronisz opinii to powiedz odrazu, że jesteś którymś z (usunięte przez administratora) Mam jeszcze jedno pytanie w takim razie kiedy firma zamierza oddać zabrane za marcową wypłatę 30% pensji, które zostało zabrane nie przez tarcze tylko przez „widzi mi się” bez jakich kolwiek podstaw prawnych?? Dlaczego ludzie którzy pracują tu za najniższa krajową które ledwo starczają do 10 maja być zadowoleni i jeszcze do tego zabiera się nam 30% ?!

Zadowolony
@Sędzia Dredd

Skoro uważasz, że kierownicy i dyrektorzy mają tak dobrze to tylko staraj się chłopie i zostań jednym z nich. Co do 30% to lepiej tak niż wpaść w jeszcze większe kłopoty ale to trzeba patrzeć troszkę dalej niż czubek własnego nosa. Co do najniższej krajowej to rzeczywiście najsłabsi handlowcy tak mają. Może warto pomyśleć o swoim rozwoju lub zmianie skoro brak Ci umiejętności. Trzymam za Ciebie kciuki

Sędzia Dredd
@Zadowolony

Kłopoty ? Nie widać tych kłopotów skoro robi się już inwestycje. Trzeba nie obiecywać bez pokrycia a zamienić słowa w czyny.

Słabo
@Zadowolony

(usunięte przez administratora) Wszyscy handlowcy mają na umowie najniższą krajową !!! Nie oszukuj ludzi, którzy będą to czytać i będą chcieli kiedyś przyjść do pracy do tej firmy przed czymIcj przestrzegam. Maja najniższa krajowa na umowie i dodatki w formie prowizji, która na widzi mi się właśnie można zabrać bez żadnej przyczyny bo w tak (usunięte przez administratora)sposób jest sporządzona umowa !!!! I to prawda, że zabraliście nam nasze pieniądze, na które właśnie Ci "slabi handlowcy pracowali" dla tej pseudo firmy. Im więcej mieli zarobione tym więcej im zabrano !!!! Żeby nikt nie miał wątpliwości. Dla pracownika ważne jest to ile zarobi a nie czy firma popadnie w kłopoty!!! To jest problem firmy !!!! Jak go nie stać na pracowników i traktowanie ich z szacunkiem to niech stragan otworzy

Absolutnie

Dramat. Nieuczciwe systemy wynagradzania, zatrudnienie na najniższa krajową, okres próbny później zawsze czas określony 1 rok później kolejny i kolejny i mze nieokreślony jak ktoś będzie laskaw. (usunięte przez administratora)

Absolutnie się nie zgadzam
@Absolutnie

Pracuje kilka lat i ja jak i moi koledzy handlowcy, którzy znają się na swojej pracy zarabiają bardzo dobre pieniądze. Fakt, nie sprzedajesz to nie zarabiasz ale gdzie jest inaczej ? Gdzie w motoryzacji dobrze zarabiasz za niską sprzedaż? NIGDZIE!!! Okresy zatrudnienia, które podajesz to też norma w branży ( nie tylko moto). Po XD widać, że raczej to jedna z pierwszych Twoich firm lub pierwsza dlatego najpierw zobacz co oferuje rynek, a później krytykuj.

Nie polecam

Przeczytałem poniższe opinie i jako osoba pracująca kilka lat podtrzymuję poniższe wypowiedzi. Większość prawdziwa aż do bólu. Można się zatrudnić jednak szybko przekonacie się, że jest to firma, w której jesteście sztuką dla dyrekcji nikim, nigdy nie dostaniecie nic więcej ponad to co ustalicie na początku a procedury i schematy liczenia pensji są uzależnione od tylu rzeczy, że zawsze można coś odjąć. Zatrudnienie na okres próbny później na rok później na 2 lata i jak muszą to na czas nieokreślony jak spodobasz się dyrekcji. Najgorsze warunki pracy jeżeli chodzi i handel w tym rejonie. Odradzam i nie polecam

Kolejny
@Nie polecam

Przykre ale zgadzam się z opinią powyżej, jeżeli chodzi o salony samochodowe to najgorsza firma w Poznaniu jaką można wybrać. Presja ciągły nacisk ciągle niezadowolonie dyrektorów. Dopóki szefostwo będzie słuchać dyrektorów, którzy opowiadaja mu to co chce słyszeć w firmie nie będzie lepiej. Pracownicy (usunięte przez administratora)i w ciągłym stresie, rotacja niesamowita zwłaszcza na działach handlowych bo tam nie idzieje dogodzić nikomu. A nawet jeżeli robisz swoje to o jakiś pepfitach możesz zapomnieć tak jak Cię przyjmą tak już zostaniesz. Jak pójdziesz rozmawiać o czymś dla siebie to (usunięte przez administratora)powie Ci, że masz pisać wypowiedzenie. Średnia zmiana pracowników co maks 3 lata. Jak chcesz być dłużej to musisz wejść tam gdzie trzeba tak głęboko żeby się uśmiechali i robić co chcą mimo, że nie powinieneś. Inaczej możesz szukać sobie innej pracy. No i karmienie bzdurami o tym jak to jedna wielka rodzina to standard. Rodzina jak jest wszystko ok. Jak kiwasz głową na wszystko co mówi góra nawet jak Ci (usunięte przez administratora)pensje

Odradzam

Proponuje, każdej osobie aplikującej do tej firmy o zastanowienie się i przeczytanie opinii na forum. Zatrudnienie na najniższą krajową na okres próbny lub zlecenie później na rok lub dłużej jeżeli dyrekcja będzie miała taki kaprys. Handel to zlepek umowy o pracę na najniższą krajową plus zlecenia za dodatki typu finansowania czy odkupy samochodów. Praca bez możliwości urlopu ponieważ najważniejszy jest plan wynoszący minimum 10 zafakturowanychy pojazdów w miesiącu. Plany roczne to minimum 120 pojazdów na handlowca. Inaczej pracownik nie ma prawa bytu. Nie ma żadnej taryfy ulgowej mimo, iż niejednokrotnie nie ma dostępności towaru lub przeciągają się procedury finansowe. Oprócz obowiązków handlowych dochodzą obowiązki dopilnowania terminu dostarczenia samochodów ich serwisu oraz myjni. Przygotowanie samochodu przed wydaniem to obowiązek handlowca utrzymanie czystości samochodów na salonie, odbiory transportów ustawianie placu z samochodami nowymi oraz demonstracyjnymi rozliczanie pojazdów po sprzedaży oraz wyjaśnianie niejasności z centralą danej marki. Co można spycha się na pracownika. Urlop to maksimum 2 tygodnie w roku i ewentualnie pojedyncze dni jeżeli ktoś się ulituje. Zaległy urlop to norma i brak możliwości wykorzystania go. Nadgodziny (usunięte przez administratora)w żaden sposób i nie ma mozliwosci odebrania ich w postaci wolnego dnia. Czas pracy 8 godzin to fikcja. Soboty oraz niedziele w przypadku imprez wyjazdowych, które powinien organizować dział marketingu, a w efekcie końcowym robią to handlowcy. Wsparcie zerowe. Jeżeli zgadzasz się w tabelce jest dobrze jeżeli nie, jesteś na cenzurowanym i na liście do zwolnienia przy pierwszej okazji. W sytuacji urlopu lub zwolnienia chorobowego londujesz z najniższą krajową. Kolejne 3 miesiące wracasz do normy wypłaty ponieważ plan jest zalezny od miesiąca bieżącego oraz poprzedniego. Jeżeli w poprzednim miesiącu nie zrobisz 70% planu to w następnym nie masz możliwości wypłaty pełnej prowizji nawet gdy wykonasz plan z nawiązką. Zarobki okupione są mnóstwem zapisów obcinajacych możliwość zarobienia umówionych stawek. Wszystko wygląda na początku kolorowo jednak szybko okazuje się złudzeniem. Średnie zarobki to około 3500zl przy dobrej sprzedaży. Okupione stresem nadgodzinami złym traktowaniem przez przełożonych i nerwami ciągłego wyścigu szczurów. Praca dobra dla osoby bez rodziny dzieci na krótki czas. Brak stabilności oraz możliwości rozwoju. Potężna rotacja w pracownikach, podejście pracodawcy na zasadzie nikt nikogo nie trzyma na sile, będzie ktoś inny. Stanowczo nie polecam. Słodkie rozmowy kwalifikacyjne, wielkie obietnice i mataczenie aby pracownik miał jak najmniej a jak najwiecej znalazło się w słupku. Stanowczo nie polecam nikomu tej firm, żadnej marki. Wszędzie zasady są jednakowe.

@Odradzam

Ciekawe skąd masz tą wiedzę że w każdej marce jest tak samo?! Z mojej wiedzy i doświadczenia różne marki różne zarządy i kierownictwo. Ja nie narzekam i pracuje zadowolonyv

Odradzam
@Pracownik

Problem polega na tym, że zarządzają nimi Ci sami ludzie z tymi samymi mądrymi i błyskotliwymi pomysłami. Nikt Ci nie zabrania pracować. Prawdziwy z Ciebie przodownik pracy. Poczekaj do jesieni znów będziesz się zastanawiać na koniec miesiąca czy kadrowa idzie do Ciebie czy też nie. (usunięte przez administratora)

@Pracownik

Niestety ten sam model zarządzana żadnych różnic!! To że jest dwóch dyrektorów zarządzających (i paru pomniejszych) nic nie znaczy metody zarządzania w każdej marce są takie same W sumie dobrze że jesteście tacy pełni optymizmu i chętnie skandujecie z transparentem pod domem szefostwa, czas was zweryfikuje

@Pracownik

Może rzeczywiście w różnych markach jest różnie, ale poza Volvo nie spotkałem tam nigdy zadowolonego pracownika. Przepracowałem w tej firmie kilka lat i wydawało mi się, że praca jest ok. Po przejściu do innego dealera otworzyłem oczy jak bardzo źle tam było i nie jestem odosobniony widać w tej opinii. Jest tak źle, że gorzej być nie może. Tam gdzie było jeszcze gorzej to tych dealerów już nie ma i zapewne w najbliższych latach i ten (usunięte przez administratora) czeka podobny los jak były salon Mitsubishi, chyba że zmieni się podejście do pracownika (głównie wysokość plac która oscyluje pomiędzy stanowiskiem Kasjera w Biedronce i Doradcy Handlowego w sklepie z ciuchami)

@Były pracownik

Zgadza się na Volvo ludzie mają ok

Również były pracownik
@Były pracownik

Zgadzam się, z opinią. Volvo jest zarządzane przez inne osoby i tam faktycznie atmosfera i podejscie do pracownika może być inne. Jednak pod zarządam Panów dyrektorów w grupie karlik, którzy otrzymali stanowiska z racji wysługi lat a nie umiejętności i wiedzy nic dobrego nie czeka pracownika. Dla tych Panów jesteś pozycją w tabelce, które uwielbiają. Ludzkiego podejscia nie uświadczycie zwłaszcza w marce Hyundai. Najważniejsze to przypaść do gustu dyrektorowi i być w tabelce jak nie to za długo nie popracujesz. Najbardziej zadowolony pracownik grupy karlik to taki, który już tam nie pracuje.

Zwolniony

Niestety, ale to prawda ...

Pracownik firmy Karlik

Skoro nie pasuje Ci praca w tej firmie, którą tak skrupulatnie oczerniasz to czemu jej nie zmienisz? Liczby które podajesz o osobach zwolnionych są wyssane z palca. Jak można w ten sposób opowiadać takie bzdury, jeśli jesteś taki Kozak to czemu nie powiesz tego prezesowi osobiście, masz jaja? Chyba nie, skoro w ten sposób wyrażasz swoje słabe opinie. Podaj swoje imię i nazwisko, za grosz honoru człowieku. Jak masz coś na języku powiedz to wszystko otwarcie Prezesowi, a nie ukrywasz się jak tchórz i ostatnia (usunięte przez administratora) Współczuję wszystkim lojalnym pracownikom, że mają obok siebie takiego fałszywca. Zwolnij się i idź tam gdzie będzie Ci lepiej i nie szargaj dobrego imienia człowieka. Oczerniać łatwo, jak ta firma będzie mieć w swoich szeregach takich fałszywców to długo nie pociągnie. Słabo...

Pracownik Grupy
@Pracownik firmy Karlik

Słabo to tam będzie dopiero, jak firma nie zmieni podejścia do pracowników !

Haha
@Pracownik firmy Karlik

A ja jako klient firmy Karlik mam jaknajgorsza o niej opinie. Bylem zmusxony korzystac z iich / wasxycg uslug i to daje mi poczucie ze jest nieuczciwie. Jest takie powiedzenie "ryba psuje sie od glowy" i na podstawie mojego doswiadczenia z firmz Karlik to tak wlasnie tam jest. Jaki szef tacy pracownicy. Radz ode mnie omijac firmz Karlik dlugim lukiem nawt gdyby mial miec 200 km.

Obojętny
@Haha

Chyba pomyliłeś w takim razie portale jak wypisujesz tu takie rzeczy. Tu ludzie chcą się dowiedzieć jak tam się pracuje a nie poznać Twoją opinię jako klienta, w której jest chyba tyle prawdy ile poprawności treści we wpisie.

@Obojętny

Dobrze że klieci się na tym portalu wypowiadają bo tak jak firma traktuje klientów tak samo traktuje swoich pracowników tak to działa w biznesie

Jakie godziny pracy przyjęte są w firmie Autoryzowane Centrum Motoryzacyjne Karlik Sp.j.?

Czas pracy po 8 godzin zmianowo Od 8,9 lub 10

Były
@Pytanie

Zależy na jakim dziale, jeżeli na handlu, to nie ma co liczyć na 8 godzin chyba, że od 10 do 18 a nie raz zdarza się, że klient najważniejszy także siedzi się po 18. Dwie albo trzy sobotę w miesiącu od 9 do 14. Za nadgodziny (usunięte przez administratora) nie odbierzesz ich w postaci wolnego. Wolne za sobotę można odebrać ale z wypominaniem przy najbliższej okazji przez dyrekcje lub kierownictwo tak jak ustawowy 2 tygodniowy urlop. Zaległ urlop to norma w każdym salonie karlik. Jeżeli nie masz rodziny i zycia prywatnego to polecam

Marcin

Co tam w Karlikowie ? Jakieś widoki na traktowanie pracowników z poszanowaniem ?

Zdziwiony
@Marcin

Dopiero co zwolnili chłopaków z myjni a teraz jest ogłoszenie wstycie się. Może uczciwie by było zadz do tych ludzi jak obiecywaliście chyba że reraz to głupio na Malcie w salonie też dziewczyna zwolniona.... Parę dni dziewczyna przyjęta

Obecny pracownik
@Zdziwiony

A może nie zwolnili tylko kończyły im się umowy i nie zostały przedłużone? Lub też ich zaangażowanie nie było odpowiednie skoro firma szuka dalej pracowników na to stanowisko?

@Marcin

Nie ma szans. Jest gorzej niż było. Ci co zostali teraz pracują za siebie i jeszcze za kogoś ale kasa ???? 2200zł bo ciągła mantra, że jest ciężko we firmie ???? ale dyrektorzy samochodami jeżdżą tylko pracowników juz nie stać na nic.

NIE
@Marcin

A coś się zmieniło w firmie, że mają szanować pracowników ?

Obecny Pracownik

Jeżeli ktoś, szuka pracy gdzie wykonuje się obowiązki za 3 osoby asystenta, handlowca i niekiedy kierownika, chcesz mieć odpowiedzialność za wszystko co przyjdzie do głowy dyrekcji i wysłuchiwać ciągłego niezadowlenia albo gróźb, że Cię zwolnią bo zabrakło Ci niewiele do planu i jesteś niewydajny. To praca marzeń dla Ciebie. Wypłaty żenujące, niejasne. System wypłat, zrobiony tak, że zawsze można coś obciąć. Umowa na najniższą krajową zawsze lub niewiele więcej. Jeden słabszy misiać i propaganda strachu. Zwalnianie na koniec miesiąca, ponieważ dyrekcja jest z przypadku i nie ma pomysłu na prowadzenie firmy. Dopóki jest ok (usunięte przez administratora)pokazują jak jest pięknie a jak się coś dzieje są bezradni i nie mają skrupułów. Obcinanie pensji o 30% bez żadnej informacji z dnia na dzień przed tarcza a później 20% na tarczy. Ale wymiar godzin pracy zostaje pełen za mniejsze pieniądze ponieważ (usunięte przez administratora)twierdzi, że tarcza jest dla pracodawcy a nie dla pracownika i maja pracować na 120% bo on zostanie bankrutem(usunięte przez administratora)

Także obecny pracownik
@Obecny Pracownik

Jak Ci chłopaku nie pasuje miejsce pracy albo pracodawca, to po co tu jeszcze jesteś, zwolnij się i poszukaj sobie lepszej pracy. Załóż sobie firmę, weź 20 milionów kredytu pobuduj salony samochodowe i zarządzaj jak Ci pasuje.

Były Pracownik Handlu
@Także obecny pracownik

Ooo to jest właśnie kwintesencja podejścia w firmie Karlik. Jak się nie podoba to się zwolnij. Ile razy przez kilka lat słyszało się to od dyrekcji. To jest jedyna metoda stosowana w tej firmie

Ogólnie żenada niedawno był grudzień wigilia pamietam jak (usunięte przez administratora)dziękowali pracownikom nazywając ich rodziną jak to (usunięte przez administratora) mówili o wspieraniu się w trudnych chwilach taka chwila właśnie jest i Ja się pytam gdzie teraz jest pomoc z waszej strony ??? Zabieracie 30% z naszych ciężko niekiedy zarobionych pieniędzy które nam się należą dzięki nam Pracownikom istniejecie zastanówcie się co robicie?!? Zwalniacie ludzi obniżacie pensje bez żadnych rozmów i uzgodnień czy porozumień pamiętajcie ze tak jak traktujecie pracowników tak oni potraktują was opinia idzie dalej a karma kiedyś do was wróci

Obecny pracownik
@Pracownik

Jeżeli nie podobaja ci sie zarobki to złóż wypowiedzenie, a nie narzekasz jak dziecko, ktore nie rozumie w jakiej sytuacji obecnie znajduje sie gospodarka. Znajdz sobie lepiej platna pracę.

zwolniony
@Pracownik

Dokładnie, opinia idzie w świat i karma wróci - to jest jak w banku. Ci współcześni "pracodawcy"..."Człowiek człowiekowi zgotował ten los".

W karlikowie
@zwolniony

Tam już od lat tak zwalniali pracowników a nie tylko teraz. Lata temu były słynne czarne piątki. Zarobki tez zawsze oscylowały w najniższej krajowej plus premie duchy bo widać ich nie było. To nie problem pandemii jest.

@W karlikowie

Mam chyba jakieś nadprzyrodzone moce bo te duchy w postaci premii widuję co miesiąc. W połączeniu z podstawą są znacznie wyższe niż najnizsza krajowa. Z tego co mi wiadomo nie tylko ja te duchy widuję.

Nie masz mistrzu wglądu w moje konto bankowe więc daruj sobie teksty o tym, że kłamię. W tym miesiącu również weszło mi sporo powyżej średniej krajowej. Chociaż zdaję sobie sprawę z tego, że kolejne miesiące będą ciężkie ze względu na sytuację panującą na świecie.

były pracownik
@Pracownik

A najlepsze w tym wszystkim jest to że same pochwałki wypisują tu kierownicy i dyrektorzy. Im faktycznie kasa się zgadza ????

Bywalec w tym serwisie
@Obecny pracownik

Pewnie jesteś uchem prezesa że masz tak pozytywną opinię.

Bywalec w tym serwisie
@były pracownik

Własnie tak jest i to na wszystkich forach, gdzie te najlepsze opinie wypisują sami zainteresowani albo zatrudniają do tego ludzi, często swoich podległych (usunięte przez administratora)

Prawda
@Pracownik

Tak tak od odpowiadania bajek, i jak to jest fajnie to właściciele są świetni. A na zebraniach później idą teksty pod tytułem, trzeba redukować trzeba ratować firmę wszelkim kosztem. Prezes powie, że widocznie pracy nie ma dla Ciebie przykro mi.

Zwolniony

Żenada. (usunięte przez administratora)człowieka pod każdym względem, nadmiar pracy, niekiedy praca za dwóch albo trzech a w ostateczności jak już wykorzystają to wyrzucają z pracy jak śmiecia do kosza. Żal mi tylko pracowników, którzy zostali w tym cyrku. Po zwolnieniu wypłata zaniżona, ledwo można przeżyć za te śmieszne pieniądze. Obiecują gruszki na wierzbie, nigdy żadnych konkretów co do wypłaty czy premii, nigdy nie wiadomo ile się spodziewać pieniędzy na koncie. Brak słów słów na to wszystko. Jeszcze na koniec ten tekst, ze będą się odzywać po pandemii i maja nadzieje, ze wrócisz do pracy... ktokolwiek kiedykolwiek będzie się zastanawiać na podjęciem pracy w Grupie Karlik to niech omija szerokim łukiem!

Xxc
@Zwolniony

Cała ta branża prezentuje takie podejście do pracownika...

Zostaw merytoryczną opinię o Autoryzowane Centrum Motoryzacyjne Karlik Sp.j. - Poznań

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Autoryzowane Centrum Motoryzacyjne Karlik Sp.j.