Opinie o HCL Poland Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy HCL Poland Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie HCL Poland Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Telemarketerzy i call-center

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o HCL Poland Sp. z o.o. w Kraków

Julita

@Adieu uważasz, że lepiej jest mniej zarabiać? Skoro najwięcej problemów sprawia dział HR to może warto zgłosić to przełożonym. Nie sądzisz, że takie osoby powinny odpowiadać za sprawianie problemów nie tylko pracownikom, ale całej firmie HCL Technologies?

Adieu
@Julita

Myślisz, że nie próbowaliśmy? Wychodzą z założenia, że skoro szefostwo jest za oceanem to mają samowolkę, HR z Indii nie ma czasu zajmować się 'drobiazgami', a management informatyków niewiele może. Wiem, że jest wielu gości, którzy przez kilka miesięcy walczyli o to, by płacono im nadgodziny. Ja nie lubię się płaszczyć i co chwilę dopominać się o swoje jak idiota, dlatego odszedłem. Pracujesz dla nich czy co, że tak ciągle ich ślepo bronisz?

Anni

Hej Może mi ktoś powiedzieć jakie są godziny pracy w teamie niemieckim? Widziałam dużo ogłoszeń na necie. Wynika z nich że są aż 4 zmiany. Serio ludzie muszą przychodzić dopiero na 11? A jak atmosfera?

Miraella
@Anni

Tak, 4 zmiany. To może być zaleta jeśli np. chcesz coś załatwić w ciągu dnia np. musisz iść do jakiegoś urzędu, lekarza, cokolwiek - jesteś w stanie to załatwić przed pracą.

Tajemniczy

Trochę w HCL pracuję więc pomyślałem, że też się wypowiem. Szczerze mówiąc nie znam realiów pracy w Zabierzowie, bo pracuję w siedzibie klienta natomiast jestem całkiem zadowolony - zarobki w porządku, nadgodziny dobrze płatne + świetny management (ze strony HCL), który potrafi pochwalić i nagrodzić swojego pracownika, w dodatku nigdy nie było problemu z wzięciem wolnego w nagłym wypadku. Podsumowując: Plusy: - zarobki - płatne nadgodziny - miła atmosfera - przełożeni - benefity Minusy: - brak kompetencji w przypadku support grup z Indii - Czasem zbyt dużo obowiązków zrzucanych na pracownika (niedobory kadrowe na danym stanowisku)

Troll

HCL to dobra firma dla początkujących. Benefity jak w każdym korpo. Management z przypadku. Bez rewelki.

Analityk

Przyszedł niechlujny mężczyzna w adidasach i w dżinsach. Nie mówię tego złośliwie ale na pewno nie używał dezodorantu. Mówił taką mieszanką hinduski - angielski. Wydawał się nie rozumieć moich odpowiedzi. Cokolwiek bym nie odpowiedział, mówił że jest "GREJT".

- Do you have any IT experience ? - Do you have any customer support experience ? - What do you have to do if your computer is slow ?

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
jurek

a jakie zarobki z niemieckim b2 na start bz doswiadczenia

Staszek

Z moich obserwacji wynika, ze osoby bez certyfikatow jezykowych, czesto posluguja sie lepiej danym jezykiem niz osoby z certyfikatami. Miec certyfikat a miec zdolnosc poslugiwania sie danym jezykiem w pracy, to dwa inne swiaty. Zacznijmy oceniac realne kompetencje a nie nic nie znaczace papiery. Pozdrawiam jezykowcow bez cert.

Tom

Dzięki za odpowiedź...byłem przekinany,że niemiecki musi być perfect,więc nie aplikowałem ;)

Hcl
@Tom

Na helpdesku w niemieckim c1 to minimum, tak zresztą oceniam z doświadczenia. Mam c1 i początkowo nie było łatwo, przynajmniej przy pracy na słuchawce.... ale oczywiście każdy może aplikować. Nie piszę tego żeby odradzac..

Przyjaciel pewnego malarza z wąsem
@Hcl

Ciekawa sprawa. Od około 20 lat mam stały kontakt z niemieckim( praca i kontakty). Certyfikaty B1, B2 zdałem dopiero nieco ponad rok temu w jednym z krajów gdzie jest to język urzędowy ( wszyscy kursanci - a byli to w 100% obcokrajowcy, posługiwali się w mowie biegle - z uwzględnieniem dialektów - a nie tylko Hohdeutsch...). Przepraszam że spytam, ale jak można mieć problemy z językiem będąc na tym poziomie ( B1, B2). Oczywiście pomijam fakt że sam zawodowo mam z nim do czynienia wg. kryteriów na poziomie C1 ( którego nie posiadam) od około 15 lat, ale to już inna sprawa...

Greg
@Przyjaciel pewnego malarza z wąsem

A to ciekawe że tak biegły jesteś w niemieckim i nie stać Cię było na nic lepszego niż certyfikat b2 ;) pozdro ;)

Greg
@Tom

Tom to wszystko zależy od projektu. Jak napisał ktoś wyżej, w niektórych projektach trzeba znać język bardzo dobrze gdyż zespół jest prawie w całości niemieckojęzyczny a w innych niższy poziom też ujdzie. Po prostu obserwuj ogłoszenia i wymogi tam zawarte.

Przyjaciel pewnego malarza z wąsem
@Greg

Certyfikaty robie tylko dla tego że to wymóg przy rekrutacji w PL. Primo : trzeba mieć czas i chęci, secundo : nikt przed laty nie pytał o powyższe ( np. w CH przychodziłeś na rozmowę kwalifikacyjną, i z niej samej wynikało czy posiadasz kompetencje i stosowne kwalifikacje). Poprostu tym językiem posługuje się na codzień, w pracy, na ulicy itp. A zaskoczyła mnie kiedyś podczas rozmowy telefonicznej / kwalifikacyjnej rekruterka z tutejszego " podwórka " z pytaniem na jakim poziomie ( A1- C2) jest mój język ( swoją drogą jaki może być jeśli lata mieszkasz poza granicami, kończysz tam studia i pracujesz.). Dla rekruterki poza rozmową najważniejszą info było czy mam.... dyplomik! Pewnie była równie błyskotliwa jak Ty!

Julita

@Beata Falszywa czy Ty uważasz inaczej? Pracujesz w HCL Technologies? Możesz powiedzieć co myślisz o tej firmie? I dlaczego myślisz inaczej niż @Jaro. Na forum powinny pojawiać się opinie zawsze uzasadnione.

Hellooooo
@Julita

Na plus wynagrodzenie a na minus dojazdy plus atmosfera. Godziny pracy i przełożeni bywają różni. Zależy od projektu.

Jaro

Pracuje się całkiem przyjemnie, ludzie w porządku, wszyscy na luzie, team liderzy z ludzkim podejściem. Siedzi się spokojnie przy kompie i robi swoje. Można awansować. Stawki na start wyższe niż w innych korpo w krk. Minusy - dojazd, specyfika pracy na openspace, lekki chaos, jak to w dużych firmach, ale ogólnie bardzo ok.

Beata Falszywa
@Jaro

HA HA HA HA HA Ale dobry Kawał

strawberry

Jak wygląda praca w teamie voice na stanowisku Customer Support Excecutive?

Julita

@kok czyli zarobki i benefity są na plus i nie spowodują na tyle zadowolenia, że można wytrzymać atmosferę w firmie HCL Technologies? To ważne, żeby to ustalić, bo jest dużo ofert pracy w tej firmie: https://www.hcltech.com/careers#careers_opportunities.

Świetna atmosfera i bardzo dobre zarobki. Można się też sporo nauczyć. Jeżeli, komuś nie przeszkadza dojazd, to jak najbardziej warto.

Crax26
@Adam

Kompletna nieprawda, to chyba jakiś wpis sponsorowany :)

Julita

@Daniel A czy mógłbyś napisać innym użytkownikom forum, co najbardziej podoba Ci się w pracy w HCL Technologies? Za co cenisz sobie tego pracodawcę? Osoby, które planują zatrudnienie chętnie dowiedzą się o warunkach, które są proponowane przez HCL Technologies.

Hmmmmmmm

Ciekawe że tak wszyscy krytykujecie a ja od znajomych, które tam pracuje słyszałam zupełnie coś innego. Może po prostu nie nadajecie się i tyle. Poza tym krytykujecie niektórzy a dalej pracujecie. Dziwne to trochę. Jeden napisał że te opinie mają ostrzec potencjalnych kandydatów. Ale ja uważam że również niepotrzebnie odstraszyć tych którym mogłoby się spodobać.

Jovanna

Czy to prawda że HCL przenosi się do Krakowa?

Daniel

Ja pracuję od pół roku i mi się bardzo podoba. Napiszcie do mnie jak chcecie wienciej informacji. Faccenda.daniel@gmail.com . Pracuję jak IT Analyst z włoskim. Jak chcecie dajcie mi znać to pogadamy. Dobra atmosfera i $$$. Ja nie narzekam ani trochę.

Martuuuunia

Ile można zarobić z językiem włoskim?

Gosia

Ja tez bym chciała aplikować z jezykiem niemieckim, pomimo że oferty są to rekrutację trwają dlugo.

reret
@Gosia

Rekrutacje trwaja dlugo, bo czekaja az ktos sie zwolni z niemieckiego desku. Nie potrafia organizowac sobie pracownikow, bo dopiero zatrudniaja jak maja niedobor i rzucaja niedoswiadczonego czlowieka od razu do pracy. A ze rotacja jest to normalne w takich korpo:)

Matis
@reret

Reret znajomy aplikowal do nich z niemieckim i podobno mu powiedzieli ze potrzebują 50 osób. Ja też jestem zainteresowany ale holenderskim. Jakie warunki oferują z holenderskim? Jest szansa że się odezwia? Pytam bo nie wiem czy jest sens składać cv z tym językiem. Coś ktoś?

Zainteresowana

Cześć, jestem w trakcie rekrutacji do HCl, która trwa już .... miesiąc, docelowo z językiem niemieckim, ale jak mówię nie wiem czy coś z tego będzie, bo przeszłam już setki rozmów tel. które sprawdzały moją znajomość języków ze skutkiem - jak mi za każdym razem mówiono - jak najbardziej pozytywnym, a mimo to żadnej konkretnej propozycji nie otrzymałam. W międzyczasie otrzymałam inną propozycję pracy, dosyć ciekawą, i nie wiem czy warto czekać na HCL. Może ktoś mi odpowie napytania: 1) czy warto zatrudnić się w HCL z niemieckim - czy są stabilne warunki pracy, miła atmosfera, itd 2) jak wygląda praca w Customer Service - czy jest to jedynie praca polegająca na odbieraniu telefonów i powtarzaniu tych samych formułek? 3) czy Wasz język polepszył się dzięki tej pracy (nie ukrywam że jest to dla mnie ważne, żeby rozwijać znajomość języka) 4) jakie są godziny pracy w teamie niemieckim? 5) jakie jest wynagrodzenie początkowe? czy jest szansa na awans? Wprawdzie pieniądze nie są dla mnie najważniejsze ale mimo wszystko Zabierzów jest daleko :) Dziękuję za wszelkie rady i komentarze. Jestem ciekawa czy warto czekac na wynik rekrutacji czy może sobie odpuścić :)

Chudy

I ta śmieszna ochrona ten wystrzyżony cieć co udaje że pracuje

Zostaw merytoryczną opinię o HCL Poland Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w HCL Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy HCL Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 42.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w HCL Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 7 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy HCL Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w HCL Poland Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

HCL Poland Sp. z o.o.

HCL Poland Sp. z o.o.