Opinie o HCL Poland Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy HCL Poland Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie HCL Poland Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Telemarketerzy i call-center

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o HCL Poland Sp. z o.o. w Kraków

hclowianin

tak, jest to umowa o pracę. po 3 miesiącach dostajesz na pełen etat.

hclowianin

Spędziłem z firmą 3 miesiące, moja ocena to 3/6. Pracowałem jako IT ANALYST z językiem angielskim. Zarobki ok. 2800 zł na rękę. Praca polega praktycznie na non stop odbieraniu telefonów przychodzodzących, gdzie dzwonią ludzie z uk/usa/india z problemami natury it. Od problemu jak zmienić tapetę na pulpicie, po problemy bardziej złożone. Ogólnie nie trzeba mieć żadnego wykształcenia IT, ale warto trochę ogarniać kompy. Najważniejsze znać język obcy (dużo osób zatrudnionych miało jedynie średnie wykształcenie). Oferują szkolenie, które trwa ok 2-3 tygodnie, ale jest o (usunięte przez administratora) rozbić. Większość z nas i tak nic nie umiała, i dopiero wejście live na słuchawkę uczyło. Pracowałem w projekcie, w którym obsługiwaliśmy pracowników dużej instytucji finansowej należącej do jednego z naszych zagranicznych sąsiadów. Generalnie pracy jest dużo, telefon dzwoni non stop. Wymóg odebrania minimum 20 telefonów na dzień, tj. aby w skali miesiąca na dzień przypadało średnio 20 na dzień. Jest to do zrobienia, aczkolwiek są dni, że zrobisz max połowę z tego - wszystko zależy od tego jakie ci się trafią sprawy przez telefon. Ogólnie to najbardziej się cieszę, że poznałem fajnych ludzi, choć i wiadomo idiotów też spotkałem. Masa hindusów w managemencie z głupimi hasłami jak to trzeba pracować dla dobra organizacji. Ogólnie polecam się nie martwić i większość tych ich haseł mieć w du_pie.

Wiesiek
@hclowianin

Hej. Odezwali sie do mnie dzisiaj z oferta na to stanowisko na, ktorym byles zatrudniony. Dziwne bo w pierwszym mailu chca ode mnie dokument potwierdzajacy status podjecia legalnej pracy w Polsce. Logiczne, ze bedac Polakiem nie masz to prawo. Ale po co mam im od razu wysylac jak nawet nie wiesz czy przejdziesz etap finalnej rozmowy

Tomo
@hclowianin

Wiecie moze co tam ciekawego na rozmowie jest na stanowisko IT technical with english? Rzeczywiscie typowe HR pytanie jakim owocem chcialbys byc, testy itp itd? Dzieki

Mirek
@hclowianin

Czyli nie polecasz specjalnie tej firmy? Duża jest rotacja (po tym chyba najłatwiej stwierdzić czy firma jest ok)?

@Wiesiek

tego niestety nie wiem - generalnie moim zdaniem był bajzel w hr.

@Tomo

Tomo, stanowisko na które aplikujesz to to samo co it analyst, it help, customer service with foreign langugaes. po prostu co jakiś czas zmieniają nazwy stanowisk, ale robota ta sama! nie ma innej opcji. są projekty w których pracujesz na słuchawce, dla różnych firm i nazwy tej samej roboty są przeróżne.

@Mirek

Ogólnie nie polecam. Chyba, że jest to pierwsza robota to wytrzymaj z pół roku, będzie do CV, nazwy stanowisk brzmią ładnie więc i potem łatwiej o kolejne zatrudnienie. Rotacja jest duża. Jak pytałem ludzi na florze to średnia to około 6 miesięcy! na połowę osób, które ze mną zaczęły pracę już po pseudoszkoleniach utrzymało się około połowy. Drugą połowę albo zwolnili albo sami porezygnowali. Dodam jeszcze, że nikogo nie interesuje czy ty jako it analyst komus pomozesz czy nie. Najwazniejsza jest liczba odebranych telefonów, średnio 20 na dzień. Liczy się statystyka, masz 20 = jest dobrze. A czy klientowi pomogles to ich to nie interesuje, pod warunkiem, że się potem nie poskarży. Masz zrobić tak aby był szybko problem rozwiązany (liczą 15 minut na 1 call). Ok, czasem ktos zadzwonił, że ma problem ze zmianą tapety w komputerze (sic!), więc cała operacja zajęła parę minut. Ale czasem stawiałeś na nowo system co trwało ponad 2h... NIestety spraw nie idzie wybrać. Przerwy? na cały dzień 55 min, teoretycznie 5min po kazdej godzinie pracy przy kompie, plus 15stka na obiad. ale jak sie pomierzy odległości w budnykach to na 5tce nie wyjdziesz do toalety, a na 15stce raczej trudno zjesc obiad: dojscie do kuchni/restauracji, kolejka do mikrofali i gdzie czas na samo jedzenie? ja osobiscie mialem kanapki, jadlem przy biurku.

rol

ponoć obcokrajowcy zatrudnieni na rownorzednych stanowiskach co Polacy zarabiają prawie dwa razy więcej. a chodzi o stanowiska niskie, np. tzw. analityk, ktory odbiera telefony. nie wiem czy wynika to tylko za poziomu jezyka 'native' ?

Ss

Wyślij cv na mail rekruterek -Careers.poland@hcl.com. ja tego użyłem, podał mi go kolega z hcl

Analityk

Przyszedł niechlujny mężczyzna w adidasach i w dżinsach. Nie mówię tego złośliwie ale na pewno nie używał dezodorantu. Mówił taką mieszanką hinduski - angielski. Wydawał się nie rozumieć moich odpowiedzi. Cokolwiek bym nie odpowiedział, mówił że jest "GREJT".

- Do you have any IT experience ? - Do you have any customer support experience ? - What do you have to do if your computer is slow ?

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

adam

Firma rekrutuje głównie przez agencję pracy - większość osób w naszym teamie była tak zatrudniona. Jeżeli ktoś chce rozwijać się w IT to radzę kursy (tak jak wcześniej już ktoś wspomniał) oraz zmianę pracodawcy. Praca ludzi w HCL Zaberzów ma tyle wspólnego z IT co praca pani na poczcie: i tu i tu obsługuję się jakieś programy (do resetu hasła lub wprowadzenia paczki do systemu) i to wszystko. Jeżeli klient dzwoni z jakimś prawdziwym problemem IT to i tak jest odsyłany do innych teamów.

Hindus

ha ha ha... ciekawe z jakiego przedmiotu i do czego... Przeciesz tutaj praca na tak tempym poziomie i rotacja jak w biedronce.... Zadnej tworczosci. Kaza ci robic co pisze na kartecze (reset hasel) dla klienta zagricznego o wszystko !

korposzczur

Nie wiesz ze masz w roku pracy, 4 dni urlopu na żądanie !? W kazdej firmie mozna o to poprosic tylko nie w hcl'u... BTW... Nawet z L4 robia problem. Jak ktos tu wczesiej napisal, manager hindus nie wie ze ma obowiazek akceptowac... Dodalbym do minusow ze praca malo ciekawa. Prosty helpdesk / wklepanie faktur.

korposzczurek

plusy: - wynagrodzenie - pakiety socjalne (ktore sa co prawda w kazdej korporacji) minusy: - brak szkolen, pracownik uczy sie obslugi programow, a nie rozwiazywania problemow - w teorii mozesz prosic innych o pomoc, w praktyce jestes zbywany - brak profesjonalizmu, przyklad: wprowadzenie nowych programow, systemow, nawal telefonow od uzytkownikow, a pracownik widzi program pierwszy raz na oczy - niemila atmosfera - urlopy planowane co najmniej z miesiecznym uprzedzeniem, odrzucanie urlopow na zadanie - niewazne ile zrobisz, zawsze jest za malo

zielny
@korposzczurek

Czyżby DB? :P Firma mało rozwojowa, taki drugi Cap, tylko ze lepiej płacą ale hindusi. Brak przejrzystej struktury. Brak możliwości rozwoju i awansu. Podwyżki po 8pln brutto. Rotacja maks 2 lata

korposzczurek
@zielny

Nie, żaden DB. jestem w "jednym z lepszych projektów", wiec skoro tutaj jest tak źle,to nie wyobrażam sobie pracy tam

Byly Pracownik

Obecnie jedna z gorszych korpo w Krakowie, systemy toporne, wiecznie cos nie dziala, glupi hinduski management, rotacja jak na bazarze, efekt problemy zdrowotne, nic poza.

Kamila

Witam,chicałam zapytać o rekrutację w firmie HCL(Wrocław) na stanowisku Onsite Support Engineer, jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna i czy ktoś zna pytania? Dziękuję i pozdrawiam.

Ana

Ja myslalam, ze pytania z serii "Jakim owocem chcialabys byc i dlaczego?", "Wymien moment w zyciu, kiedy bylas z siebie najbardziej dumna" itd. (smaczkow bylo znacznie wiecej) sa tylko mitami wypisywanymi w Internecie. Na mnostwo rozmow kwalifikacyjnych, tylko tam spotkalam sie z taka zenada. Zastanawialam sie, czy Pani rekrutenkta robi sobie ze mnie jaja,czy to tak na serio, ale moge jedynie okreslic to jako godzinny kabaret. Rozumiem, ze takie pytania maja jakis cel, ale z drugiej strony nikt tu nie ubiega sie o stanowisko prezesa NASA, tylko o prace zwyklego korpo - pacholka, ktory ma klepac bezmyslnie swoja prace, a nie miec zbyt wiele do powiedzenia.

Kormoran

Na ok 1000 pracownikow wypowiedziało się ok 120;) biorąc pod uwagę ze komentarze zazwyczaj zostawiają tylko nie zadowoleni to całkiem niezły wynik.

Hindus

Jezeli w tym hinduskim krzaku jest tak dobrze, dlaczego tylko 2 gwiazdki na 120 glosujacych ? :) ha ha

tobiasz

czy w dziale helpdesk/it analist sa premie? jak czesto/w jakiej wysokosci?

asura

Jeżeli ktoś jest zainteresowany pracą w firmie HCL, bardzo proszę o kontakt na maila ze mną. Zdecydowanie polecam firmę - oferuje ona jedne z najlepszych wynagrodzeń wśród krakowskich korporacji, atrakcyjny pakiet socjalny i całkiem fajną atmosferę pracy. Osoby, które znają na poziomie min. komunikatywnym jakieś obce języki mogą liczyć na naprawdę dobre warunki pracy. Obecnie w szczególności intensywnie poszukiwane są osoby z językiem niemieckim i przez najbliższe kilka dni prowadzona jest jeszcze rekrutacja na kilka naprawdę atrakcyjnych otwartych wakatów (związanych z tym językiem), więc jeżeli ktoś chce się załapać na atrakcyjną ofertę pracy to proszę o kontakt na maila asurarage123@gmail.com .

inż. elektryk

Praca nie ma nic wspólnego z IT. Większość osób tam zatrudnionych to lingwiści albo obcokrajowcy w wieku do 25 lat. Ludzi z wyższym wykształceniem technicznym nie ma. Jeżeli ktoś jest po technikum to jest już dobrze. Praca polega na odpalaniu programików i resetowaniu haseł, komputerów, instalowanie programików. Pensje - okolice średniej krajowej - według mnie średnio. Na plus: atmosfera (chociaż pracy b. dużo ale ludzie fajni), dodatki (multisport, luxmed, dofinansowania na jedzenie, naukę języków...).

Śmieszku

@lesz, to miło, że mam takich wspaniałych "znajomych" którzy szerszą klamliwe plotki bez potwierdzenia u źródła. W tym co napisałeś jest około 10% prawdy. Ale cóż, niektórym korpo ryja mózgi zawiścią do drugiego człowieka i wypruwa z empatii. Shell wspominam bardzo dobrze :)

czechofilka

Proszę Pana, tylko nie "dziewucho", bo leci chamem.. Można inaczej, milej. Poza tym, to moja opinia i mam do nieej pełne prawo. Nie zgadzasz się, to masz problem. Ale to Twój problem... Przekonam się, co się tam dzieje, to z pewnością wrócę na to forum i przyznam Ci rację lub nie. Tyle w temacie. Pozdrawiam

czechofilka

Ja miałam rozmowę z Czechem, ponieważ studiowałam czeski i ogólnie myślałam, że z moim ukierunkowaniem na AP/AR nie będę miała co liczyć na posadę w GLu, ale management jest zachwycony moim CV i chcą mnie wyszkolić, bo potrzebują ludzi z wiedzą nie tylko "kierunkową", ale oczekują od kandydata ogólnego pojęcia o księgowości. Kwota, jaką mi zaproponowali jest prawie dwukrotnie wyższa niż moje zarobki w korpo w Katowicach. Do tej pory myślałam, że znajomi przesadzają mówiąc, że niezłą "kapuchę" można zarobić w Krk, ale teraz już wiem, że tak faktycznie jest. Spróbuję. Pół roku to nie jest aż tak mega mega dużo. Można spróbować. Jeśli będę czuć na początku, że jest niezbyt halo, to będę szukać czegoś innego w międzyczasie i tyle :-) Rozwiązanie zawsze jest, a spróbować uważam - warto.

Lars
@czechofilka

Dziewucho, nie rozumiesz ze biora KAZDEGO ktory mowi po angielsku (do komunikacji z hindusami) + inny jezyk ? Co do "chcą mnie wyszkolić", to smiech na sali... Faktycznie cie wyszkola z klepania faktur po czesku do systemu klienta. To bedzie bardzo odpowiedzialna i rozwojowa praca :)

aadamski
@Lars

może w teorii biorą każdego, ja znam angielski i niemiecki, nie jestem J.W. Goethe ale rozmawiam swobodnie, i tak też rozmawiałem przez telefon z niejakim Stefanem, po czym dostałem odpowiedź że mnie nie przyjmą bo mój niemiecki jest na poziomie B2 a oni wymagają C1 (ale wcześniej nikt mnie o tym nie uprzedził). C1 to jest poziom "near-native" więc trudno żebym nie będąc Niemcem znał język na poziomie C1. Potrafię swobodnie rozmawiać na każdy temat, to dla tych tłuków za niski poziom (usunięte przez administratora) z nimi. Stefan du Arschloch wenn ich dich treffe bekommst du von mir in die Fresse, bis dann fick dich du Arsch.

Zekke
@aadamski

A może uznali,że jesteś zbyt obcesowy do pracy z klientem? (Jak pewnie wielu, zrozumiałem, co napisałeś Stefanowi) to nie giełda samochodów powypadkowych...

ciekawska

A co powiecie o stanowisku Translator with Dutch? jak to dokladnie wyglada, praca zdalna podobno 2500 slow dziennie do przetlumaczenia ale jak to dokladnie wyglada ? Ktos cos wie?

Zostaw merytoryczną opinię o HCL Poland Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w HCL Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy HCL Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 45.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w HCL Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 7 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy HCL Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w HCL Poland Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

HCL Poland Sp. z o.o.

HCL Poland Sp. z o.o.