counter
2 369 482 5 1
Damian Dariusz Brojewski Nowy wpis
Nazwa działu: Handlowy

Powiem tak - moja noga więcej tam nie powstanie. W pierwszym miesiącu pracy chodziłem codziennie na aż 6h - od 9 do 15, co dla kogoś z zewnątrz może być w ogóle niepojętym poświęceniem swojego życia i czasu na pracę, a ja. Ja po prostu to robiłem. Otrzymałem marną wypłatę, jedyne 5600 zł wraz z premią. Za to nie byłem w stanie utrzymać się w Gdańsku, premia miała być bez limitu, a to dla mnie najważniejsze. Liczyłem na 10-15 tysięcy, tyle ile zarabiałem u rodziców w firmie na recepcji w sezonie. Tutaj nagle pracuje 2 x więcej i mam 3 x mniej. Jak ten kraj ma się rozwijać? Żebym nie mógł raz w tygodniu iść na sushi i nie patrzeć na koszty - to niepojęte! Najśmieśniejsi są ludzie, współpracownicy, pracują i dostają 2000 zł i mówią, że da się utrzymać. x D DAJCIE SPOKÓJ Z TAKIMI PIENIĘDZMI! Żeby życ na poziomie to minimum 3000 zł na tydzień trzeba mieć. Dziękuje Wam ludzie bez ambicji.

Grażyna123 Nowy wpis
Nazwa działu: Handlowy

Ta firma to jedna wielka porażka . Gwarantują zatrudnienie studenta i dopasowanie grafiku do planu zajęć , po czym zmieniają zdanie , gdyż twierdzą , że studenci są mało dyspozycyjni . Zawracają głowę telefonami , pseudo rozmowami kwalifikacyjnymi , które tak naprawdę niczego nie wnoszą . Poza tym są bardzo niesłowni , deklarują telefon konkretnego dnia , po czym kontakt następuje dopiero za parę dni , zero szacunku . Cieszę się , że nie mam „tej przyjemności” pracować tam , gdyż z takim traktowaniem ludzi daleko nie zajdą . Pozdrawiam .

Tak5Nie4
Dział Niemieckojęzyczny
Nazwa działu: Obsługa Klienta

Pozwolę sobie powiedzieć coś o oddziale niemieckojęzycznym Transcomu w Olsztynie. Pracuję tu niecały rok, atmosfera jest cudowna, a ludzie niesamowici. Niby praca na telefonie, niby po niemiecku, ale w ogóle się tego nie odczuwa. Klient to klient, kontakt z inną osobą. Pracę z ludźmi trzeba lubić, aby mieć dobre wyniki. Grafik, istotnie, elastyczny. Umowa o pracę. Nie wiem, jak to wygląda na innych projektach, ale ja swój z całą pewnością mogę polecić wszystkim niemieckojęzycznym!

Tak6Nie8
Olsztyn Nowy wpis
@Dział Niemieckojęzyczny

Dział niemiecki zarabia o wiele więcej od polskiego, więc to w ogóle nie powinno być porównywane.(usunięte przez administratora)

Bobo Nowy wpis
@Dział Niemieckojęzyczny

Coś mi tu zalatuje opinią od HR... Czasami potrafią pisać tu komentarze. Rozumiem, że praca idealna. Pozdrawiam.

sk
Nazwa działu: IT

Dział it w tej firmie to jedna wielka prowizorka. Aplikacje pisane lata temu bez żadnego wsparcia i zarzucanie odpowiedzialności. Nie polecam.

Tak7Nie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Ja i tylko ja
Nazwa działu: Obsługa Klienta

Pracowałem w transie 3 lata na Back Office. Nie wiem jak na projektach zagranicznych ale ten "fioletowy" to żart z człowieka. Czekałem do końca studiów i do widzenia. Zacznijmy od kretyńskich procedur jakości: klient pisze, że życzy sobie odpowiedzi pisemnej. Ty jesteś zobligowany żeby i tak do niego trzy razy dzwonić i jeszcze zasypywać go s sami po nieudanych kontaktach. Taka namolnosc często wiąże się z ocenieniem pracy negatywnie przez klienta. Miałem kilkukrotnie oceny w stylu "klient wystawił 2 dla żartu" albo "bo się wkurzył na psa". Oczywiście są w pełni uznawane i obrywasz po premii. (usunięte przez administratora). Lecisz z wynikami jak szalony a na koniec dział jakości w ostatni dzień miesiąca szuka na czym ci premie uciąć. Zrobiłem kiedyś eksperyment i zamknąłem zgłoszenie mojego wujka po czym sam się oceniłem na 6. Tej oceny nie było w karcie ale dwoje za pewne znalazły się wszystkie :) nie wiem czy to transcom czy jego zleceniodawca ale ktoś na pewno manipuluje wynikiem. Był też okres gdy dział jakości KAZAŁ po rozmowie mówić "proszę o ocenę mojej pracy na 6". Klienci reagowali na to śmiechem, a było to szczególnie żenujące, gdy dzwoniło się do klienta reklamacyjnego, który urządzał tyrade po takim tekście. Zamiast premii finansowej w konkursach do wygrania długopisy i fidget spinnery. Fajna motywacja. TLowie w większości na Bo byli spoko. BM nie :) polecam ludziom, którzy lubią czuć się (usunięte przez administratora) na hajs. Nie ważne jest jak bardzo się starasz tylko jakie masz szczęście - wynik satysfakcji klienta to loteria.

Tak6Nie
Piotr
@Ja i tylko ja

No tak, to rzeczywiście przykre prosić o "szóstkę". Kiedyś współpracowałem przez osiem lat z CP (Łubinowa 4, Warszawa). Pół roku na cc, reszta czasu to departament reklamacji. Nigdy nie prosiliśmy Klientów o ocenę rozmów. Nie po to dzwoni się Klientów w sprawie reklamacji, aby oceniali konsultanta. Od tego był monitoring jakości, menedżer, ewentualnie współpracownicy z boksu????.

Gdański Pracownik
Nazwa działu: Handlowy

Pracuję w Transcomie już prawie 2 lata, więc mogę chyba co nieco powiedzieć o tej firmie. Zmiany w sposobie grafikowania i sposób rozliczania odebranych dni za przepracowane święta jest wg mnie (i innych) nie do końca uczciwy, na komputerach nie działają kalkulatory (to bardzo dziwne zwłaszcza że to chyba podstawa?), niektóre krzesła nie spełniają norm bhp (zróbcie coś z tym!), telewizor do playstation 4 w ogóle jest? Piłka do piłkarzyków jest nieodpowiednia, a po jedzenie o 12 są czasem duże kolejki, na tym minusy się kończą. W czerwcu jest przeprowadzka do nowego biura więc może te problemy będą już nieaktualne. Żyjąc dobrze z liderem (czyli nie będąc po prostu roszczeniowym i robiąc swoje) mamy możliwości zmiany grafiku, nie robią problemów a ich opieszałość w odpowiadaniu na niektóre pytania wynika z tego, o co ludzie pytają. Zaczynając tam pracę ciężko się we wszystkim połapać, ofert jest od groma, sposobów na ich wprowadzanie też. To nie jest łatwa praca, ale mówienie że zarabia się tam minimalną to grube nadużycie, bo nikt tam tyle tak naprawdę nie zarabia. Jeśli wypłata ze wszystkimi bonusami jest poniżej poziomu trójki z przodu, to rzeczywiście może praca w restauracji na M jest lepszym rozwiązaniem. Ktoś kto jest ogarnięty, w 1-2 miesiące potrafi ogarnąć na tyle aby zarobić spokojnie powyżej średniej krajowej (po dłuższym czasie jeszcze więcej). Ludzie przychodzą i chcą aby się nimi zająć jak małym dzieckiem, smutna prawda jest taka, że jak nie czujesz się dobrze przy komputerze i rozmowie z ludźmi to po prostu nie jest praca dla ciebie. Wiele osób zapomina że to jest praca prowizyjna, owszem za siedzenie na du*ie dostajesz minimalną, ale skoro tylko to cię interesuje to lepiej już iść na parkingowego stróża i zarabiać więcej na nockach. Jako pracownik widzę jacy ludzie tam przychodzą i kto potem takie opinie pisze. A że przyjmują prawie każdego, prawdopodobieństwo napotkania imbecyla jest takie samo jak poznanie kogoś naprawdę na poziomie. To jest nawet fajne, bo przynajmniej mamy bio różnorodność. Jak ktoś pisze że tam nie można zarobić to jest tylko jego wina, bo na tym polegają uroki pracy prowizyjnej że masz wpływ na to ile zarabiasz. Co do ludzi- to tak jak w wielu CC pracują głównie pozytywne wariaty :)

Tak1Nie4
Kuba
Nazwa działu: Handlowy

Pracowałem tam niedawno prawie dwa lata na umowę o pracę. Teraz gdy panuje pandemia i moje plany trochę się zmieniły i chciałem ubiegać się o zasiłek dla bezrobotnych. Dlatego, że miałem umowę na 3/4 etatu potrzebowałem dodatkowo zaświadczenia o zarobkach. Dwukrotnie wysłałem formalną prośbę do transcomu o zaświadczenie potrzebne by zarejestrować się jako bezrobotny i oczywiście zostałem zignorowany. Z powodu tej firmy nie mogę się nawet ubiegać o zasiłek, co tu więcej mówić.

Antonim
Użytkownicy czekają na odpowiedź 61 dni.

Witam czy jest ktoś w stanie powiedzieć coś tej firmie w kwestii wynagrodzeń? I ilości godzin ?

TakNie

Jak jest z awansem w Transcom Worldwide Poland Sp. z o.o.?

Tak1Nie1
Białystok
@Pytanie

W zależności od projektu. Na jednym projekcie w Białymstoku rok temu obsługi elektronicznej, dziewczyna wiedziała tydzień wcześniej o ustawionym awansie mimo trwającej rekrutacji. Wszystko zależy jakie masz plecy u Team Leadera i czy potrafisz przylizać się odpowiednim osobom.

Tak6Nie
wyruchanypracowniktranscom_123
Nazwa działu: Obsługa Klienta

Praca w Transcom to jedno wielkie nieporozumienie. Comiesięczny grafik sporządzany jest na podstawie zapotrzebowania godzinowego w danym momencie a nie to co faktycznie zapisałeś w swoim deklarowanym czasie pracy. Jeżeli lubisz pracować w weekendy i święta to idealna praca dla Ciebie. Siedzisz wśród osób reprezentujących niziny społeczne, bez szacunku do siebie i swojego czasu. Pracując tu nie masz żadnych ambicji. Typowa robota za najniższą krajową - jeżeli odpowiada Ci praca za 8 zł na godzinę na umowę o pracę to zapraszam. Nigdzie się tak nie zeszmacisz jak tutaj. Sprzęt pamięta pracowników sprzed dekady. Liderzy to jedna wielka porażka (oprócz Karola C.). Z wielką łaską odpowiadają na pytania "Świeżaków". Więcej pomocy uzyskałem od współpracowników tego śmietnika niż od osób "powołanych" do pomocy nam. Jedno wielkie NIE POLECAM.

Tak12Nie

Tak5Nie
Anonimowy

Zgadzam się w 100%

Tak2Nie

Czy pracodawca Transcom Worldwide Poland Sp. z o.o. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Tak1Nie26
Rollo
@Pytanie

Jeśli odpowiadanie ciągle tych samych rzeczy jak jakaś papuga w klatce to podnoszenie kompetencji to tak. Kwadratura koła

Maciej
@Rollo

Uważasz, że szkolenia nie są ciekawe i nie wnoszą nowych informacji. Czy pracownicy mogą sami znaleźć odpowiedni i interesujący dla siebie kurs branżowy i po konsultacji z pracodawcą wziąć w nim udział?

Turbo
@Maciej

Nie ma takiej opcji.

Pragunio

Czy warto iść do pracy w tej firmie?Jak wygląda tak rozmowa o pracę?

Tak1Nie10
To
@Pragunio

Masz tu wszystko napisane poszukaj.

Tak2Nie3

Na jakich zasadach zawierana jest umowa o pracę w firmie Transcom Worldwide Poland Sp. z o.o.? Pojawiło się ogłoszenie na InfoPraca.pl 17 września i zastanawiam się nad złożeniem CV.

TakNie3
tetangata
@Pytanie

Umowa-zlecenie z zapisami jak w umowie o pracę, ale bez przysługujących ci praw pracownika

Tak9Nie
Jarosław
@tetangata

Opisz dokładniej warunki Twojego zatrudnienia. Jak w Twoim przypadku wygląda wynagrodzenie? Wiesz ,czy inni pracownicy maja podobną sytuację?

TakNie2
xxxx
@Jarosław

Umowa o pracę to jest śmiech co oni obiecują. Umowa zlecenie i to godzinówki których trzeba strasznie pilnować, bo potrafią (usunięte przez administratora). Na początek jak się nie ma pracy to dobra. Ale to tylko początek

Tak5Nie1
Tomasz

Nie polecam pracy w tej firmie. Już na etapie rekrutacji widziałem więcej niż bym chciał. Aplikowałem na dział back office. Na początku miałem przyglądać się i słuchać pracy innych pracowników. Dostałem słuchawki, które wogóle nie działały, później otrzymałem słuchawki zaklejone taśmą, które wyglądały jakby miały się rozpaść. Wysłuchałem kilku rozmów konsultanta z klientami, gdzie w każdym przypadku były to rozmowy bardzo niemiłe w stosunku do konsultanta. Następnie chwilę porozmawiałem z konsultantem, który bardzo narzekał na swoją pracę, zresztą na umowę zlecenie i przez agencję pracy. Gdy stwierdziłem, że wolałbym pracować na umowę o pracę nawet po okresie próbnym zostałem zbyty przez rekrutera, gdyż w grę wchodzi tylko umowa zlecenie za najniższą krajową. Byłem zdumiony pytaniami rekrutera, który co chwilę pytał czy napewno nie zrezygnowałbym po 3 miesiącach. Na tym dziale należy zapomnieć o wyrażaniu swego zdania, gdyż samo wspomnienie o umowie o pracę, nawet w przyszłości skutkuje tym, że nie zostajemy przyjęci.

Tak23Nie5
Marta
@Tomasz

Również byłam ostatnio na rozmowie na ten sam dział i mam odmienne zdanie... Również na początku siedziałam z innym pracownikiem i owszem trafił się niemiły klient ale jak pracowałam w sklepie to słyszałam gorsze odzywki. Chłopak z którym rozmawiałam pracował na umowę o pracę ale faktycznie zaczynał pracę od umowy zlecenia, nie wiem więc gdzie jest nieścisłość ale mi w trakcie rozmowy wyjaśniono, że umowa o pracę jak najbardziej jest możliwa ale będzie to uzależnione od mojej pracy i wyników jeśli dobrze pamiętam do pół roku można taką umowę dostać. Sama rozmowa z rekruterem jak to rozmowa.. ja pracę dostałam i już pracuje. Póki co nie żałuję :)

Tak10Nie22
Maciej
@Marta

W tej firmie wszystko jest wielką łaską w tym właśnie umowa o pracę. Widać co niektórzy lubią być niewolnikami i mówić, że wszędzie tak jest. Otóż nie jest. Ciągle brakuje rąk do pracy, jeśli chcesz dorobic w wakacje to lepiej iść do maka :)

Tak21Nie3
Tomasz
@Marta

Jeśli praca na umowę zlecenie Ci odpowiada to ja nie mam nic przeciwko :) Ja jestem bardzo zadowolony, ze mnie nie przyjęli, gdyż parę dni później aplikowałem do innej firmy i dostałem umowę o prace na start. Niestety jeśli każdy będzie sie zadowalał praca przez agencje, na zlecenie to firmy tylko tak będą zatrudniać. Natomiast obietnica umowy po minimum pół roku, to radze sie przygotować na ciężką prace, gdyż wyniki same sie nie zrobią. Podejrzewam, ze jesteś jeszcze dość młodą osobą, ja jestem dość stanowczy, pracowalem w wielu firmach i lubię konkrety, nie obietnice. Rozmowa z konsultantem, który narzeka na prace nie jest zbyt zachęcająca dla potencjalnych nowych pracowników.

Tak15Nie
Anka
@Maciej

Ha ha a w maku lepiej traktują ludzi i więcej dają? To powodzenia życzę. Co prawda nie pracowałam w maku tylko w KFC ale myślę, że jest podobnie tam to dopiero zapierdol jest i gówniana praca w różnych godzinach. Pieniądze też żadna rewelacja. Transcom to dobra firma. Umowę o pracę mam i premie od sprzedaży też. Trzeba patrzeć co na jakim projekcie proponują ewentualnie przenieść się na inny. No i przede wszystkim trzeba się starać bo premię na tyle duże że warto. Jeśli ktoś myśli, że tylko odsiedzi swoje to praca na słuchawce nie jest dla niego. To praca dla ambitnych, pogodnych i z dystansem do siebie ludzi a nie dla mruków co się wkurzają bo klient był nie miły. Osobiście polecam pracę i jestem bardzo zadowolona i z zarobków i z atmosfery w pracy.

Tak2Nie10
menelis
@Anka

Ze wszystkim się zgodzę, poza tym, że jest to praca dla ambitnych.

Tak4Nie1
 Rekomendacja

Obsługa klienta sieci telekomunikacyjnej :)

TakNie3
 Rekomendacja

Pracuje w Transcomie w Elblagu od miesiąca i jest świetnie. Pokoje 6 osobowe, można liczyć na pomoc wszystkich. Nie ma nacisku ze strony przełożonych. A świeżo awansowania Marta to aniol! Zawsze pomoże :) polecam

Tak5Nie4
Wiktoria
@Pracownik

Super, że napisałeś. Tylko starajmy się nie pisać imion i nazwisk osób, które pracują w Transcom. A na czym polega Twoja praca?

TakNie6
Łukasz
Nazwa działu: Obsługa Klienta

Patrząc na opinie zamieszczone na tym portalu nie mogłem sobie pozwolić na niewystawienie własnej po przepracowaniu tam 3 miesięcy.Zacznijmy od minusów pracy w Transcomie. Przede wszystkim zarobki. Najniższa krajowa na start to jest na prawdę śmiech na sali w dzisiejszych czasach. Po drugie forma zatrudnienia. Umowa zlecenie - ok, takich warunków pracy szukałem. Jednak dlaczego korzystaja z pośrednictwa agencji pracy? Im więcej pośredników tym większej ilości osób trzeba płacić pieniadze, które mogłyby się znaleźć w kieszeniach pracowników.Ponadto w praktyce, jak wiele osób poprzednio się wypowiadających, warunki są jak na umowę o prace: kilkutygodniowy okres wypowiedzenia, konkretna ilość godzin, która musisz w miesiącu popracować itp z tym, że przywilejów umowy o pracy oczywiście nie ma. Uważam to za bezczelność ze strony tej firmy. Kolejny negatyw: w tej firmę ciagle coś nie działa. Połowa komputerów stoi zepsutych. Słuchawki to chyba najtańsze badziewie jakie jest w sprzedaży, po 8h pracy osoby z trochę szerszą głową dostają migreny od ucisku. Przynajmniej raz w miesiącu zdarza się awaria wewnętrznego systemu, która paraliżuje jakąkolwiek pracę. Dalej: szkolenia i instruktaż. Na moim dziale, gdy trafiałeś na problem, którego nie wiedziałeś jak rozwiązać, mogłeś zajrzeć do takiego kompendium wiedzy, gdzie wszystkie procedury, produkty firmy były opisane. Okej, to przecież dobrze, nie? No nie w tej firmie. Cześć informacji jest niedokładnych, inna cześć jest przestarzała, a jak któreś są aktualne, to całe wieki ci zajmie zanim się do nich dogrzebiesz. Choć to co napisałem do tej pory może sugerować, że ta praca to jeden wielki (usunięte przez administratora) jednak niezupełnie. Wszyscy ludzie których tam spotkałem, absolutnie wszyscy, byli na prawdę pomocni, można się było ich o coś spytać nawet, gdy obowiązki ich mocno goniły. W ogóle atmosfera była świetna, temu nie można zaprzeczyć. Klienci jak to klienci, czasami zdążały się ciężkie przypadki i osoba która się zastanawia nad pracą tutaj musi się z tym liczyć, ale w zdecydowanej większości rozmowy były pozytywne, do tej pory miło wspominam niektóre z nich. Nie było jakiegoś nieludzkiego nacisku na wyznaczone cele, dla świeżaków była taryfa ulgowa, jak coś nie szło to team leader bez spiny, na luzie o tym z tobą rozmawiał. I to się ceni. Godziny pracy również są na plus, jeśli masz jakieś specjalne potrzeby, to jesteś w stanie bez problemu to uzgodnić. No i dość łatwo zgarniać tutaj premie, jest to względnie do osiągnięcia. Nie jest tez trudno awansować, a tym samym zwiększyć zarobki. Ogólnie rzecz biorąc nie jest tak źle w tym Transcomie, o ile jesteś w stanie przełknąć na początku umowę zlecenie i najniższa krajowa. Dobra praca na start kariery zawodowej, na dłuższa metę raczej uciążliwa. Jednak z czystym sumieniem muszę stwierdzić, ze jest to praca na więcej niż 2 gwiazdki :)

Tak8Nie
Wiktoria
@Łukasz

@Łukasz Rozumiem, że jest ta podstawa o której napisałeś i prowizje za sprzedaż? Napisz jaką pensję udało Ci się osiągnąć w Transcom?

LadyG

Byłam na rozmowie, pani z hr bardzo słaba-nie miła, wręcz niesympatyczna. Nie polecam.

Tak4Nie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 289 dni.

Jak często odbywają się szkolenia pracownicze w Transcom Worldwide Poland Sp. z o.o.? W ogłoszeniu jakie umieścili 17 września na InfoPraca.pl obiecują bogaty rozwój, dlatego pytam.

Zostaw merytoryczną opinię o Transcom Worldwide Poland Sp. z o.o. - Gdańsk

Chcę opublikować:

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Transcom Worldwide Poland Sp. z o.o.
2/5 Na podstawie 369 ocen.