Adres: Kołobrzeska 32C, 80-394 Gdańsk

NIP: 7393356073 KRS: 0000167196

2 363 434 5 1

Opinie o Transcom Worldwide Poland Sp. z o.o.

Filtruj opinie po kryteriach:

Ludek
Nazwa działu: Obsługa Klienta

ludzie, tu naprawde jest spoko... liczy się dobry zespół i spoko atmosfera... jeśli o to chodzi to tu jest git

TakNie5
To
@Ludek

Typowe korpo slogany, na bank HR...

aleks
Nazwa działu: Obsługa Klienta

Super ludzie, fajna atmosfera, polecam!

Tak1Nie7
Twoj stary

Panie teamleaderki, szczegolnie jedna J.M. swiezo awansowana, gratuluję podejścia do ludzi i pomysłu na kariere pt. korpo po olsztynsku. Karma wraca, pamietaj kobieto ;)

Tomasz

Nie polecam pracy w tej firmie. Już na etapie rekrutacji widziałem więcej niż bym chciał. Aplikowałem na dział back office. Na początku miałem przyglądać się i słuchać pracy innych pracowników. Dostałem słuchawki, które wogóle nie działały, później otrzymałem słuchawki zaklejone taśmą, które wyglądały jakby miały się rozpaść. Wysłuchałem kilku rozmów konsultanta z klientami, gdzie w każdym przypadku były to rozmowy bardzo niemiłe w stosunku do konsultanta. Następnie chwilę porozmawiałem z konsultantem, który bardzo narzekał na swoją pracę, zresztą na umowę zlecenie i przez agencję pracy. Gdy stwierdziłem, że wolałbym pracować na umowę o pracę nawet po okresie próbnym zostałem zbyty przez rekrutera, gdyż w grę wchodzi tylko umowa zlecenie za najniższą krajową. Byłem zdumiony pytaniami rekrutera, który co chwilę pytał czy napewno nie zrezygnowałbym po 3 miesiącach. Na tym dziale należy zapomnieć o wyrażaniu swego zdania, gdyż samo wspomnienie o umowie o pracę, nawet w przyszłości skutkuje tym, że nie zostajemy przyjęci.

Tak10Nie4
@Tomasz

Również byłam ostatnio na rozmowie na ten sam dział i mam odmienne zdanie... Również na początku siedziałam z innym pracownikiem i owszem trafił się niemiły klient ale jak pracowałam w sklepie to słyszałam gorsze odzywki. Chłopak z którym rozmawiałam pracował na umowę o pracę ale faktycznie zaczynał pracę od umowy zlecenia, nie wiem więc gdzie jest nieścisłość ale mi w trakcie rozmowy wyjaśniono, że umowa o pracę jak najbardziej jest możliwa ale będzie to uzależnione od mojej pracy i wyników jeśli dobrze pamiętam do pół roku można taką umowę dostać. Sama rozmowa z rekruterem jak to rozmowa.. ja pracę dostałam i już pracuje. Póki co nie żałuję :)

Tak7Nie7
Maciej
@Marta

W tej firmie wszystko jest wielką łaską w tym właśnie umowa o pracę. Widać co niektórzy lubią być niewolnikami i mówić, że wszędzie tak jest. Otóż nie jest. Ciągle brakuje rąk do pracy, jeśli chcesz dorobic w wakacje to lepiej iść do maka :)

Tak8Nie1
Tomasz
@Marta

Jeśli praca na umowę zlecenie Ci odpowiada to ja nie mam nic przeciwko :) Ja jestem bardzo zadowolony, ze mnie nie przyjęli, gdyż parę dni później aplikowałem do innej firmy i dostałem umowę o prace na start. Niestety jeśli każdy będzie sie zadowalał praca przez agencje, na zlecenie to firmy tylko tak będą zatrudniać. Natomiast obietnica umowy po minimum pół roku, to radze sie przygotować na ciężką prace, gdyż wyniki same sie nie zrobią. Podejrzewam, ze jesteś jeszcze dość młodą osobą, ja jestem dość stanowczy, pracowalem w wielu firmach i lubię konkrety, nie obietnice. Rozmowa z konsultantem, który narzeka na prace nie jest zbyt zachęcająca dla potencjalnych nowych pracowników.

Tak7Nie
hmmm

jestem zszokowana opiniami. jestem zatrudniona co prawda od miesiąca i w oddziale w Olsztynie, ale naprawdę nie ma, na co narzekać. umowa o pracę; nie ma problemu, żeby wyjść lub przyjść wcześniej/później, oczywiście trzeba odrabiać; przerwa 50 min + treningi, gdzie dla mnie to też jak przerwa, więc wychodzi ponad godzinę. na moim projekcie przerwę mogę robić w każdej chwili. oczywiście jest nacisk na sprzedaż, ale to chyba o to chodzi, żeby sprzedać jak najwięcej. zresztą nacisk jest bardziej motywacyjny, absolutnie nie ma jakiegoś mobbingu, darcia się czy ucinania premii ze strony TM. ja jako świeżo zatrudniona zawsze mogę liczyć na pomoc bardziej doświadczonych konsultantów i team leadera. zresztą osoby, które są zatrudnione dłużej, a mają gorszy okres, tj. nie idzie sprzedaż, również otrzymały taką pomoc i wsparcie. minusem jest niska podstawa, 1600 zł. za to premie sprzedażowe są niezłe i doświadczeni konsultanci na luzie zarabiają drugie tyle lub lepiej. poza tym codziennie mamy konkursy, czyli dodatkową kasę lub gadżety za sprzedaże. podsumowując to naprawdę nie wiem, skąd te wszystkie opinie. albo inne projekty są fatalne, albo piszą to ludzie, którym sprzedaż nie szła :) ja jedyne minusy, jakie w tym widzę to słaba podstawowa wypłata i to, że sama praca momentami bywa nudna, ale to już kwestia gustu :)

Tak7Nie12
Adamczyk
@hmmm

Zobaczymy co powiesz po pol roku :)

Hmmm
@Adamczyk

Nawet jeśli mi przestanie się podobać, to nie zmieni faktu, że są ludzie, którzy siedzą po 2-3 lata i nie narzekają :)

Tak2Nie3
@Adamczyk

Daj spokój chłopie. Widać że to pisane przez HR

@Lol

Go**o prawda ^^. Potwierdzam wypowiedz osobnika o ksywce hmmm. Jak sie jest kolkiem ktory nie ma innej perspektywy niz siedzenie za sluchawka przez reszte zycia to frustracja jest gwarantowana. Jezeli sie podchodzi do pracy jak normalny czlowiek ktory wie ze tam nie bedzie musial zawsze pracowac to sie to tez odzwierciedla. Nie przyszedles do pracy ? Zabrali ci 100zl ? Ach, co za gnojki. Nie do zrozumienia dlaczego sie powinienem pojawiac w pracy jezeli grafik tego wymaga.

TakNie5
@Nick

i btw, potrafie tam zarobic wiecej niz WSZYSCY moi znajomi po (nawet i 8 lat) studiow. chytrusy transcomowe..

olaf
@Nick

jakie studia trwają 8 lat i najważniejsze jakim krety*em trzeba być żeby po tylu latach sutdiów pracować w Transcomie?

Vicky
@hmmm

Przerwa 50 min ? To chyba jakiś żart .....

Normalny człowiek
@Lol

Za to takie komentarze jak Twoje widać że piszą biedni, sfrustrowani ludzie, którzy potrafią się tylko nad sobą użalać zamiast ruszyć (usunięte przez administratora) do roboty. Nasuwa się tylko jedno stwierdzenie : kozak w necie (usunięte przez administratora) w świecie. Otwarcie nie pójdzie nie pogada z przełożonym tylko woli wylewac żale na necie i w dodatku wymyślając niestworzone bajeczki. Prawda jest taka że kto ma chęci do pracy a nie do opierdalania to swoje miejsce w Transcom bez problemu znajdzie i zarobi spoko kasę. To praca na celach, jak je osiągasz to zgarniasz nie tylko dobre zarobki ale i masę nagród rzeczowych. Jak idzie Ci nie najlepiej to otrzymujesz wsparcie ze strony przełożonych i masę coachingow. Poza tym atmosfera jest mega luźna, w pracy można nawet zagrać na konsoli lub w piłkarzyki żeby się odstresowac. W Transcom od samego wejścia czujesz się jak w innym kraju, każdy się do Ciebie uśmiecha i wszyscy mówią sobie po imieniu. Umowa o pracę dla osób z doświadczeniem może być od startu, a bez doświadczenia w ciągu pół roku. Śmiało polecam pójść samemu na rozmowę i się przekonać, a nie czytać komentarze bandy nieudaczników :)

Tak1Nie10
menelis
@Normalny człowiek

Bierz połowę tego co bierzesz :)

Tak9Nie

Zatrudnilem się przez agencję pracy. Wszystko super, szkolenie, wdrożenie. Mówiono, że premia od każdej sprzedaży, więc natrzepałem sporo umów, żeby mieć dodatkowe pieniądze. Przy rozliczeniu okazuje się, że zostałem perfidnie okłamany i jednak były jakieś progi, o których nie zostałem powiadomiony, nie spełniłem jakiegoś kryterium i nie dostałem ani grosza. Kpina, zarówno trener jak i teamliderka zarzekali się, że mówili o kryteriach premiowania. Cyrk na kółkach i totalne dno.

Tak8Nie2
Krzysiek
@Pracownik

jak dużo tego sprzedałeś? Slyszałem że pierwszy miesiąc to nauka i jak jesteś dobry to dostaniesz nawet dodatek. Ale jak nie miałeś kryterium to chyba za dobry nie byles

TakNie6
dot
Nazwa działu: Obsługa Klienta

Praca na projekcie niemieckim AGD jest dobrze płatna, jednak dzieje się coraz gorzej. Ludzie się pozwalniali albo zostali zwolnieni. Ciągłe kolejki, ciągła kontrola. Zwracanie uwagi, że minuta przerwy pomiędzy jednym a drugim połączeniem to za dużo. Wymagają odbierania połączenia za połączeniem i to cały dzień. Masz pracować jak robot. Nie liczy się pomaganie ludziom tylko wyniki. Warunki w transcomie są uwłaczające godności człowieka -stary sprzęt, niewygodne krzesła. Jak przychodzisz do pracy to nie dostajesz własnych słuchawek, tylko nosisz po kimś. Nie wiadomo, ile osób miało je wcześniej na sobie. Gdzie tu BHP? Jakość połączeń tragiczna. Toalety psują się non stop. Polecam sobie dorobić na kilka miesięcy i potem szukać normalnej pracy.

BZDURY

STRONA POWINNA NAZYWAĆ SIĘ (usunięte przez administratora)WORK, BO WIDZĘ ŻE FATYGUJĄ SIĘ JEDYNIE LUDZIE Z ŻALEM. NIE WYRABIAJ SOBIE OPINII O TEJ CZY INNEJ FIRMIE NA PODSTAWIE WPISÓW OSÓB ZAWIEDZIONYCH. TRUDNO NA CAŁEJ STRONIE W OGÓLE ZNALEŹĆ OPINIE POZYTYWNE, ZWYKLE SA TO POMYJE LUDZI PODRAŻNIONYCH NIE WIEM SZUKAJĄCYCH SPRAWIEDLIWOŚCI ZA TO ŻE IM NIE POSZŁO W TEJ CZY INNEJ FIRMIE. JAK UWAŻACIE ŻE FIRMA ŁAMIE PRAWO ZGŁOŚCIE TO a NIE WYPISUJECIE BZDURY I NIEPRAWDĘ. SZKODA ŻE JAKIŚ POMYSŁ NA STRONĘ ZSZEDŁ W KIERUNKU RYNSZTOKU I FAKE INFORMACJI O FIRMACH

Tak10Nie27
Adam
@BZDURY

Po pierwsze wyłącz capslock dziecko, po drugie to co jest tu napisane to w 80% prawda. Jeśli by było dobrze to firma sama by się obroniła pozytywnymi komentarzami pracowników. Ciekawe czy znalazłbyś świadków wśród zatrudnionych, ludzie mają kredyty albo są pod ścianą pracując w tym czymś, więc nie bądź taki do przodu bo Cię murzyni :)

Tak22Nie8
HGWXIX
@BZDURY

Negatywy to w 99% przypadków prawda.

Tak11Nie
Haha
@Adam

Jestem pracownikiem od bardzo dawna i wchodzę na tą stronę tylko po to aby się posmiać z ludzi którzy oczekują cudów i gratulacji że zachciało im się ruszyć tylek do pracy ???? ja nie rozumie czegoś warunki wam nie odpowiadają stawki też a ja się pytam gdzie wy macie umowy i dlaczego ich nie czytacie??? Pretensje do całego świata że ktoś się kim się nie opiekuje i nie pomaga. Drodzy Państwo zacznijcie ruszać głowami i radzić sobie w większości samemu a nie przychodzić z każdą pierdoła ????????

Tak1Nie8
Piotr

Czytając opinie dochodzę do wniosku że piszą je sfrustrowani pracownicy infolinii dla których jest to pierwsza praca i oczekiwali cud wie czego i okazjonalnego pokazywania się w pracy. Jeśli chodzi o zarobki to są różne - na projektach sprzedażowych/obcojęzycznych są w porządku, gorzej na infoliniach - wszystko zależy od wyników... Jeżeli chodzi o warunki pracy zależą pewnie od oddziału, nie wiem, nie byłem we wszystkich. Zdecydowanie największy plus to atmosfera - nie czuć, że jesteś w korpo. Z minusów - to nie jest praca dla każdego, trzeba być odpornym na stres, nastawionym na pracę nad tym by być jak najlepszym. Z podejściem że za takie pieniądze nie ma sensu daleko nie zajedziemy. Są pracownicy którzy są w firmie od lat i są zadowoleni, ale też będzie masa frustratów którzy odpadną po miesiącu pracy...

Tak3Nie10
Prawda w oczy kole
@Piotr

Wcale nie czuć korpo hahaha xd W żadnym korpo nie liczą przerwy co do minuty jak tu. To jest chore. Pracę tu można porównać do produkcji - skręcania długopisów, kwadratowe skrypty, brak samodzielnego myślenia i wolnej ręki. Rotacja potężna. Ludzie na wyższych stanowiskach są tam w większości przez zasiedzenie.

Gość

Ta firma to jakiś żart !!! Pracowałem akurat w Gdańsku jakiś rok temu , ale zdania nie zmienilem . Pomijam już stawkę jaką tam oferują , która uwłacza godności człowieka . Pamiętam pierwsze dni pracy , jak rosło mi ciśnienie , bo wiadomo potrzebuje się pomocy , a z jaką łaską się ją otrzymywało od team leaderow , bo niestety przerwalo im się plotkowanie na każdy temat ... może ich najpierw należałoby przeszkolic bo czasami ich jedyne odpowiedzi to żeby sobie samemu poszukać w informatorze czy jak to się tam nazywalo !!! Dodatkowo agencja , która zatrudnia pracowników haha ... nie raz przelew nie przychodzil na czas i trzeba bylo się dopytywac kiedy będą pieniądze ! Nie polecam

Tak7Nie1
Ajschylos

Zasady panujące w tej firmie uwłaczają rozumowi i godności człowieka.

Tak13Nie
Karolina
Nazwa działu: Handlowy

Tą firmę tworzą wspaniali ludzie. W różnych działach można spotkać ludzi, którzy mają ciekawe pasje. Wystrój biura w Gdańsku mocno przestarzały, ale nie ma co narzekać bo usytuowanie biura jest w dobrym miejscu. Blisko do SKMki, tramwaju no i darmowy parking. Płaca? Różnie w zależności od projektu, ale dużo rekrutacji wewnętrznych więc zawsze można coś zmienić. Polecam.

Tak7Nie28
Martaxd
Nazwa działu: Produkcja
@Karolina

Rekrutacja w tej firmie trwa non stop w każdym oddziale. Ciekawe czemu?

Tak27Nie
lubięswojąpracę
@Karolina

@Karolina na jakim dziale pracujesz? W HR?

Tak36Nie1

Darmowy parking hahaha xd

Tak11Nie1
Vectra
 Rekomendacja
@Karolina

Ludzie wspaniali, to w rzeczy samej Ci wykorzystywani przez korporacje ... wielki (usunięte przez administratora)

Tak3Nie
Jakub Zegar
Nazwa działu: Handlowy

Niestety, w mojej opinii to najgorsza firma w trójmieście. Teraz pracuje w MCdonaldzie i płaca mi lepiej. Nie mam już syfu w uszach po słuchawkach od innych ludzi i mniej stresu. Ludzie się z Ciebie nie śmieją tylko dlatego, że jesteś w niektórych miejscach przy tuszy.

Tak26Nie1
Nie

Czy awarie systemów oraz zamulanie dalej są rozliczane na niekorzyść pracowników?

Tak19Nie
Aaaaaa

Najgorsze są te przekłamane opinie od HR jaka to świetna firma. A prawda jest jaka jest i wszyscy tam zatrudnieni o tym wiedza. Nie ma znaczenia lokalizacja czy projekt. To kwestia nastawienia do pracownika jako zła koniecznego, ale przy typowym call center niczego innego nie będzie.

Tak20Nie3
Mormont
@Aaaaaa

Jeszcze gadanie o wielkiej Transcomowej rodzinie, która zaczyna się powyżej eksperta.

Tak20Nie2

Widehopf

Dzień dobry.. o Transcom krążą legendy.. ale czy faktycznie jest aż tak źle ??? Każdy projekt to inne warunki. Spędziłam w tej firmie 2 i pół roku, więc wiem o czym mówię ( projekt językowy). Fakt, toalety nie błyszczą ale jest to spowodowane tym, że jest ich za mało w stosunku do ilości pracowników.. (chyba 11 jeśli się nie mylę) a ludzie są różni i nie koniecznie zachowują po sobie czystość, nie jest to nowoczesny biurowiec tylko wielka hala zapełniona rzędami biurek. Hałas, Sprzęt także widział już lepsze czasy.. Słuchawki fatalnej jakości.. niestety mam ubytek słuchu. Praca trudna, wyczerpująca wręcz.. telefon za telefonem.. do 100 dziennie odebranych połączeń, dzień w dzień, w Święta i weekendy.. grafik jednak fleksyjny, można się było dogadać. Co do samej firmy - pensja na czas, Multisport, konkursy, owoce, słodycze, masaże... Atmosfera SUPER.. fajni ludzie, serdeczni, pomocni.. pensja na projektach językowych jest dobra, bonus co miesiąc, premia na Święta. Niestety.. nie było co liczyć na awans.. ważne było kto komu lepiej smarował .. ale nie było tak zawsze.. na początku atmosfera był wspaniała, zgrany team, wspólne wyjścia, pikniki, kino, imprezy. Ten TEAM tworzyli niesamowici ludzie.. ale odeszli a wraz z nim całe dobro i się zaczęło.. tam gdzie jest wojna o stołki będzie konflikt.. Praca mnie ( NIE TRANSCOM ) sponiewierała.. Everything stars with You.. kiedyś w to wierzyłam.. nie odradzam pracy w TRANSCOM.. Twoje warunki zatrudnienia nie zależą od Transcom.. tylko od kontrahenta.. a sama firma stara się dbać o pracownika..

Tak5Nie6

menelis
@Widehopf

Oczywiście że warunki zależą od Transcomu a nie od zleceniodawcy :) Kto Ci płaci i jest Twoim szefem Transcom czy zleceniodawca?

Cham

Firma w akcie desperacji ustawia pracownikom tapetę na pulpicie poleć kumpla xd

Tak22Nie
Ania
Nazwa działu: Marketing

Bardzo fajna atmosfera w firmie, ciekawe i różnorodne zajęcia no i wspaniali ludzie! Generalnie polecam, uważam że każda osoba znajdzie tu coś dla siebie.

Tak7Nie11

Juz tam nie pracuje
Nazwa działu: Handlowy

(usunięte przez administratora) kiła i mogiła, nie ma nikogo decyzyjnego na miejscu, a jak dostajesz wypowiedzenie do ręki to żadnych szczegółów, nic. Po prostu. Bez powodu. Płaca taka sobie, warunki sanitarne i lokalowe - tragiczne, ciągle niedziałające toalety, rozwalone drzwi, niesprawne zamki w drzwiach, śmierdzi, na wykładzinach w firmie plamy pamiętające czasy dinozaurów. Komputery - tragedia, słuchawki - tragedia. Współpracownicy - okej. Generalnie, jak komuś nie zależy na fajnym biurze i stałej pracy - śmiało. Jak szukamy firmy, która na dłuższą metę chciałaby zapewnić pracownikom dobre warunki bytowe - odradzam.

Tak15Nie

Wbt
Nazwa działu: Handlowy

Tragedia. Obcinają za wszystko. Wprowadzili coś takiego że za bycie na L4 obcinają premię.....

Tak8Nie

SOS

Beznadzieja z syfem. Obcinają z wypłaty, problemy z odejściem, nikt nic w firmie nie wie a zwolnienie lekarskie u nich to zwykle obijanie i 100zł dziennie za nieobecność. TL woli oglądać piłkę zamiast odbierać czy pomagać. Jak siedzisz w łazience ponad 5 min już ucinają z wypłaty za odejście od stanowiska. Porażka, uciekajcie najdalej

Tak27Nie
@SOS

Ojej. nie przyszedles do pracy i ci za to nie zaplacili ? nono, niegrzeczny transcom. Pwoinni ci 2 stowy dac za to ze grzales tylek na kanapie w domu. popieram twoj komentarz. zadamy siano za siedzenie na du** ! powinnismy wyjsc na ulice z transparentami i pozostawic na murach transcomu jakies grafiti !

Tak3Nie10
@SOS

A tak ogolnie to co sie robi w lazience 5 minut oO ? Obierasz gruszke ? Czy masz rozwolnienie ? Czy moze bierzesz prysznic w zlewozmywaku , bo rano nie zdazyles ?

TakNie12

Tak1Nie8

@Nick

Ty pewnie walisz w pampersa żeby się wykazać

Tak37Nie
Ja
@Nick

Nie przyszedłem do pracy to ten dzień nic nie zarobiłam a następny dzień pracujesz za darmo i następnego dnia za połowę nie płacą,także pracujesz półtora źmiany za darmo

Tak6Nie1

Lila
@Nick

Firma pseudo wypuszczaja do domu po 2 lub 4 h to po grom robia ciagle rekrutacje jak stara zaloga niema co robić. Osoby co pracowaly po rok czy dwa lata poodchodzili bo zero aspktyw w tej firmie. Uwierzcie sa lepsze call centa w Białystok niż te wystarczy rozejrzeć się.

mahirtok

Nie dziwie się opiniom odnośnie firmy, jak firma jest to pożalsieboże bagienko. Byłem na rozmowie i wygląda to na psudokorporacje, dodam tylko że po rozmowie w transcomie gzie rekruter bez znanych mi powodów otrzymałem dwie dobre propozycje ale w bankach a nie projekci kredytowym na ktorym pracownicy nie umieją pracować. Pozdrawiam i bardzo dziękuję za nie przyjęcie :)

Tak25Nie

Malwa

Byłam na projekcie motoryzacyjnym w Olsztynie. Po pierwsze ma to tyle wspólnego z motoryzacja co Delma z maslem. Dwa pensja 1600zl na początek a potem pseudo ścieżka awansu. Trzy to zakres obowiązków, przez 8 h powtarzanie czynności co 5 min albo aż do zdarcia gardła.

Tak28Nie

Lulaloala
@Malwa

"przez 8 h powtarzanie czynności co 5 min albo aż do zdarcia gardła." Praca w callcenter ? Oczekujesz że będziesz w callcenter robić 129091237 różnych rzeczy naraz? Oczywiście że jedno i to samo.

Tak1Nie4

Marta

hEJ. Możecie mi napisać jak wygląda praca w Białymstoku na dziale City Simplicity? Czy plany są do zrealizowania? wiem ze jest tam umowa o prace na pełen etat za całkiem sporą kasę , ale czy coś ponadto się zarabia? czy plany są realne? czy jest duża rotacja w dziale kart? dziekuje

Tak7Nie1

DonPolot
@Marta

Pracuje tutaj jest spoczko atmosfera fajna

Tak4Nie3

Anonim
@Marta

Nie pchaj się do tej firmy, bo będziesz tylko żałowała.

Tak11Nie

Lidia
@Anonim

Rozumiem, że jesteś pracownikiem tej firmy. Proszę Cię więc o rozwinięcie Twojej opinii, ponieważ w obecnej formie niewiele ona mówi o warunkach zatrudnienia tam panujących. Czy możesz napisać, dlaczego konkretnie masz taką opinię o pracy w Transcom Worldwide Poland? Dla osób, które planują złożenie CV w tym miejscu każda informacja z pierwszej ręki będzie cenna i może okazać się pomocna. Firma na swojej stronie internetowej napisała, że cały proces rekrutacyjny składa się z kilku etapów, mianowicie: rozmowy telefonicznej (wywiadu) oraz spotkania z kandydatem w celu przeprowadzenia testu wiedzy (w agencji pracy, następnie bezpośrednio w firmie). Czy ktoś z tutaj obecnych osób brał już może udział w takim procesie i zechce napisać kilka słów na temat przykładowych zadań do wykonania podczas testów sprawdzających kompetencje kandydata?

Nobel
@Lidia

Nie polecam pracy w firmie Transcom wynagrodzenie to sama podstawa nie dostaniesz premii bo tak robia by jej nie dac . po drugie rotacje maja rotacje ogromna ludzie przychodza na krotki czas i odchodza. na przerwy czeka sie po 1.5 po 2.5 h bo to TL decyduje czy dostaniesz przerwe. Wiec nie polecam.

Asia

Jak wygląda praca w Gdańsku ż niemieckim. Widzę dużo ogłoszeń firmy,czy warto złożyć tam cv? Jaka atmosfera w pracy,godziny pracy? i czy ż przerwami też tak jest?

Tak2Nie

Piotr
@Asia

Myślę, że warto aczkolwiek trzeba przejść kilka testów językowych

Tak1Nie1

PeterBoiler

Bardzo serdecznie polecam tę firmę wszystkim którzy chcą pracować a niekoniecznie zależy im na wynagrodzeniu. Pamiętam wiele sytuacji w tej firmie bo wiele lat tam spędziłem. Najśmieszniejsze było zawsze kazanie mówić do klientów zwroty których się nie myśli, w stylu w czym mogę pomóc (jak i tak nic nie możesz a klient Cię wyzywa), wesołych świąt przed świętami. Nawet jak sie było niewierzącym, czy innej religii to musiałeś składać zyczenia wesołoświąteczne. Mieliśmy w grupie koleżankę która była członkinią religii ktora opiera się na chodzeniu od domu do domu i jej też kazali to gadać. Nie chciała ale gadała. Z innych wesołych historyjek to pamiętam takiego niskiego lidera. Był bardzo w porządku lecz pewnego dnia odszedł bez słowa i był zakaz wspominania o nim, by nie straszyć młodych konsultantów. Mariusz L. - jesli to czytasz to pamiętaj, dla nas nie ma znaczenia, bo to twoje prywatne sprawy, a w pracy byłeś mega

Tak62Nie

Marta

Boże, to straszne. Myślicie że atmosfera w firmie się do tego przyczyniła?

Tak28Nie1

Porucznik

Rozmowa o pracę - miło, przyjemnie, wszyscy pomocni, ogłoszenie super. Teraz przechodzimy do rzeczywistości, już na wstępie dowiadujemy się że Transcom ma nagrodę za niezatrudnianie na umowę zlecenie po czym zostajemy zatrudnieni przez agencje pracy, która współpracuje z Transcomem na umowę zlecenie. Firma stosuje cały wachlarz batów na pracowników, a to poprawę deklaracji wyników, robienie wszystkiego pod chorą presją czasu na programie efektywność, obcinanie wynagrodzeń za pierdoły, mamy chodzić jak w zegareczku. Na przerwę trzeba się zapisywać i chodzić na nią na stoperze - jest to mobing i łamanie praw pracownika, mam nadzieje że ktoś się tym w końcu zajmie. Szkolenia to fikcja, testy wiedzy pracowników to fikcja. Na szkoleniach jesteśmy uczeni po prostu obsługi systemu i jak pracować nic więcej, lecimy po łebkach siadaj pracuj, a jak czegoś nie będziesz wiedział to wyjdzie w praniu. Sprzęt jest kiepskiej jakości, ciągłe awarie, zacięcia się systemów co w ogóle nie dziwi gdyż wszystko jest odpalane z poziomu przeglądarki - wszystkie awarie to wina pracowników i wpływają bezpośrednio na wyniki. Na każdym dziale/projekcie jest tak że osoby na zleceniu są wypraszane do domu gdy nie ma ruchu czyli możemy zarobić 20zł i nara dzisiaj nie jesteś potrzebny. Praktycznie rzecz biorąc więcej zarobimy pracując w kebabie albo galerii. Wszystkie te benefity typu pizza, X-box na którym nie ma i tak czasu grać, wyjścia integracyjne, karty multisport czy elastyczny grafik bledną przy całej fali gnoju jaki kipi w tej korporacji. Awanse to też jakaś kpina i widzimisię TL którzy są tam przyjęci po znajomości z ulicy. Pozytywne opinie są pisane przez dział HR i innych pracowników, którzy potrzebują ludzi do pracy, bądź ludzi, którzy czują się w środku nikim a ta korporacja daje im poczucie bycia kimś albo mają syndrom sztokholmski. Sprawy pracy do działu HR chodzimy załatwiać na własnej przerwie co jest konkretną paranoją. Kolejny trafny cytat: "Nie oszukujmy się, firma działa dzięki studentom i biednym ludziom. 90% nie dostanie awansu bo potrzebni sa murzyni, inaczej cały cyrk byłby nieopłacalny. Wpadnijcie tu chociaż na tydzień, zobaczycie czym to się je i będziecie mieli przestrogę na przyszłość. Ciągle poszukują pracowników, ciągle nowe formy promocji. Wciąż do nikogo nie dociera w czym tkwi problem, a tkwi w braku szacunku dla drugiego człowieka, jesteś dosłownie murzynem od czarnej roboty czy to w Gdańsku, Olsztynie czy Białym. Traktowanie partnerskie i inne pierdoły należy schować między bajki." "Manipulacje, kłamstwa, przekłamywanie raportów aby tylko zmusić Cię do jak największego zapierdzielu." Praca jest podła, nierozwijająca i monotonna, po paru miesiącach odbiera chęć do życia. Tak jak ktoś już napisał - nadawanie jakiegokolwiek etosu tej pracy jest jak perfumowane szamba.

Tak95Nie
Jabalga
@Porucznik

Sama prawda. W Olsztynie to samo.

Tak21Nie

@Jabalga

Właśnie piszę o Olsztynie :) Obojętnie czy to Białystok, Gdańsk czy Olsztyn, wszędzie to samo

Tak23Nie

pawel
@Porucznik

jak twoim zdaniem konultanci maja sie nie zapisac na przerwe i nie isc na nia w jakims ustalonym pozadku ? jakby tak nie było to wszyscy moglibypojsc na raz na przerwe i nikt telefonów by nie odbieral... myslenie nie boli widze

Tak4Nie3

@pawel

Chyba boli, nawet nie umiesz użyć tego w zdaniu mastodoncie :) No bo jeszcze strajk wybuchnie i wszyscy wyjdą na raz na przerwę, tak to macie kontrolę. Hahaha xd Już widzę jak cała sala wychodzi na raz, jesteś śmieszny.

Tak29Nie

Alina
@Porucznik

Podpisuje się pod tym obiema rękami i nogami.

Tak16Nie

@Porucznik

Bylo sie czegos nauczyc a nie marudzic ze sie siedzi na sluchawce :). Moze jednak kebab bedzie alternatywa ? A tak ogolnie to tu pracuje, zarabiam swietnie, i chodze na przerwe kiedy mi sie zechce :|. I nie, nie jestem zadna oficjalna osoba ktora probuje szlifowac image firmy ^^. Zmieniam niedlugo prace i kierunek na ten ktorego sie uczylem, ale swoj sos tu musialem dodac, ze wzgledu na top generalizowanie. Pozdrawiam.

Tak3Nie4

@Nick

A pozatym: 90% nie dostaje awansu ? WIec rozumiem ze firma powinna sie skladac z 90% szefowstwa ?

Tak2Nie1

@Nick

Nie ale przeciąganie awansu z konsultanta na młodszego specjaliste do 10 miesięcy to (usunięte przez administratora) Nie wmówisz mi że się nie nadaję, jestem teraz porucznikiem Wojska Polskiego więc możecie mi wszyscy z tej firmy naskoczyć :) Pozdrawiam

Tak19Nie

zatrudniona
@Nick

I składa się z szefostwa.Rotacja jest tak duża.Że wystarczy 2 tygodnie wolnego wstawić a po powrocie nie poznasz połowy ludzi na sali.Wiem bo pracuję w tej zacnej korpo,na szczęście jeszcze tylko trochę.

Tak18Nie

anonymous
@Jabalga

Nie porównujcie projektów na każdym jest inaczej.Na językowych więcej płacą,sprzedaż to inna bajka bo ile opchniesz tyle zarobisz,a infolinia to jeszcze inna para kaloszy. Osobiście jestem zatrudniona na infolinii.Syf,że masakra.Jak ktoś jest ciekaw miasta to Białystok.To prawda,że jeśli jesteś na umowie zlecenie to jak nie ma wielu dzwonków to wyrzucają do domu nawet i po pół godziny.Za to gdy połączeń jest cała masa to potrafią wydłużyć ci grafik np.o godzinę bez twojej wiedzy.Umowa o pracę ma przewalone bo jeśli jest dużo pracy to od razu wydłużają jej cały tydzień np. z 8 do 10 godzin dziennie i nie ma że boli tylko siedzieć musisz.O wydłużeniu godzin pracy dowiadujesz się niejednokrotnie w ostatniej chwili bo pod koniec zmiany przychodzi TL i cię o tym po prostu informuje.Nie ma też opcji nie zgodzenia się-raz próbowałam to dali mi do zrozumienia,że będzie to mój ostatni dzień pracy.Normalnie bym olała,ale kasy było trzeba.Premie to takie mityczne stworzenia,że są ale nie zawsze wiadomo gdzie.Bo jak zrobisz AHT i BSK to jeśli nie ma też wyniku grupowego to i ty swojej nie dostaniesz.Niezorientowanym tłumaczę AHT-to czas rozmowy z klientem na chwilę obecną jest to 4 minuty na klienta i jest to zliczane codziennie.BSK-jest to badanie satysfakcji klienta i tu jest 4%,więc możesz w miesiącu mieć nie więcej niż 3,99% negatywnych ankiet odesłanych przez klientów. Jednorazowo 20 min przerwy po zapisaniu się na nią.Czasami dostaniesz przerwę po 5 minutach,a czasami czekasz i 3-4 godziny,zależy jak dużo ludzi dzwoni. Jeśli jest dużo połączeń to między wpadającymi dzwonkami nie ma nawet 5 sekund przerwy.Możesz odejść na 5 minut od monitora raz na godzinę np.do toalety czy do kuchni po wodę,ale jak przekroczysz czas to cię wylogują i będziesz musiał odrobić ten czas.Należy pamiętać,że wszystko jest zliczane.Na każdą przepracowaną godzinę jest dopisywane 5 minut przerwy-ostatnia godzina pracy się nie liczy.Miesięczny czas przerwy to 7,5% z czasu przepracowanego w umowie zlecenie i 10,5% na umowę o pracę.Jak przekroczysz wskaźnik to jest to potrącane z pensji.15 minut spóźnienia to kara 10 zł,jak nie zjawisz się na cały dzień to 100 zł ci z pensji potrącą.Teraz zmieniają różne rzeczy podstawa będzie wyższa-dorzucili parę groszy i uzależniona od stażu pracy,czyli niby na plus.Ale przy tym samym umowy o pracę będą rąbały tak jak zleceniówki czyli też w święta i weekendy.Więc nie ma co się cieszyć, że spędzicie święta przy rodzinnym stole,czy zrobicie sobie długi weekend majowy.Transcom nie zostawia wiele do powiedzenia pracownikom.Wychodzą z założenia,że bydło ma zarabiać kasę i obsługiwać idiotów którzy na dzień dobry witają się słowami "Dzień dobry jestem Państwa abonamentem".Wyjścia integracyjne są raz na jakiś czas,żeby pokazać jacy oni są spoko i jak potrafią się bawić. Oczywiście wszystko publikowane na facebooku gdzie na zdjęciach przeważnie widać osoby z kadry i te same twarze-TL,SV i ci fajni z firmy.Jak masz dzieci to szukaj niani albo pomocy rodziny bo bieda.Jak mieszkasz za miastem to bez samochodu ani rusz bo możesz nie zdążyć na pociąg lub PKS a firma ma to w dup...Kolesiostwo na każdym kroku.Jak żyjesz dobrze ze swoim TL to możesz się obijać,ale jak cię nie lubią to siedzisz i odbierasz dopóki nie padniesz.Wszyscy normalni odchodzą prędzej czy później.Nawet osoby pracujące ponad 1,5 roku zadeklarowały już odejście.Firma jest tak zdesperowana,że zatrudnia nawet osoby z wadą wymowy.Przypadek choćby z ostatniego szkolenia,gdzie chłopak sepleni i nie rozumieją go klienci.Nie ma formy per pan czy pani,wszyscy jesteśmy na ty-co wcale nie ułatwia sprawy.Niby nawet z menadżerem jesteś na "cześć"choć ci siedzą w oddzielnym pomieszczeniu nazywanym przez pracowników "akwarium".Zachwiana jest równowaga między przełożonym a podwładnym.Bo wszystko ładnie pięknie do póki czegoś nie sknocisz.Bo wtedy nie ma dystansu i zachowania formy a twój TL(przełożony) po prostu ci powie "ogarnij się i rusz dupę,masz robić wyniki" lub jak w przypadku z tego tygodnia,gdy TL do jednej z pracownic krzykną na całą salę "przestań się (usunięte przez administratora) i wracaj na in".Slang firmy jest specyficzny i typowo korpo. Jeśli jesteś zdesperowany/a to zapraszam,masz wolny czas to praca idealna też dla studentów.Rozwój jest ograniczony ale fakt kasa zawsze na czas.Nie ma co liczyć że się wybijesz czy awansujesz.Za to na pewno zdobędziesz doświadczenie na całe życie.A jak przepracujesz pół roku lub rok w Transcom to wszystkie inne infolinie przyjmą cię z otwartymi ramionami.

Tak10Nie1

Student
@anonymous

A na jakiej infolinii nie trzeba pracować w weekendy i święta? Bo obecnie pracuję u konkurencji gdzie sami narzucają mi grafik po 6,8 a czasami nawet 10 godzin bez pytania czy mogę akurat tyle pracować. Cały weekend wolny też mam raz na miesiąc. A słyszałem że w Transcom grafik dopasowują do Ciebie nawet jeśli studiujesz. I sam wybierasz kiedy masz wolne. Jak znasz jakieś inne miejsca gdzie da się połączyć pracę ze studiami to daj znać.

Tak2Nie

dekiel
@Student

To wróć do Szajscomu jak jest tak wspaniale

@Porucznik

Ludzie to wszystko prawda co ten chłop napisał nie dajcie się omamić. Jak można co 3 miesiące wymieniać 80% zespołu?

Klaudiusz
@Porucznik

Robota na wskroś durna, nie dająca doświadczenia ani nowych umiejętności. Ciężka szczególnie dla psychiki, kiepsko płatna nawet bardzo. Z całą resztą też się zgadzam. Proszę zróbcie anonimową ankietę wśród pracowników to wynik zmiecie was z nóg.

Tak12Nie

banan
@Porucznik

Drugie imię tej formy to ogromna presja za najniższą krajową.

Nazgul
@Porucznik

Jak światowa firma może tak strofować pracowników. Czy w innych światowych oddziałach jest tak samo? WSTYD

Podobno oddziały w Polsce utrzymują resztę Europy, tak mało płacą

Tak10Nie
Vicky

Zweryfikowany użytkownik

@Porucznik

Wszystko to prawda. Bardzo dobrze opisane. Jedno wielkie (usunięte przez administratora)

Szef wszystkich szefów
@Porucznik

Przestań (usunięte przez administratora) farmazony to że ty olewałeś pracę tego nie wypisałeś. A to że na przerwy trzeba się wpisywać to jest to bardzo dobrze , bo wyobraz sobie co by było gdyby się nie wpisywali by brakowało pracowników. A to ze jesteś Mało inteligentną osobą i nie potrafisz pracować uczciwie i olewasz wszystko to nie dziw się ze bonusy ci ucinają. A na dodatek traktują ciebie na dno. Ja pracuje juz prawie rok i nadal jestem zadowolony. Jeśli jesteś nie kompetentną osobą by rozmawiać z klientami to nie trzym jadaczke i bierz sie za rozum.

TakNie3
@Szef wszystkich szefów

Typowy przedstawiciel Transcomie. Składnia jak u 12 latka, brak umiejętności budowania zdań podrzędnie złożonych oraz stosowania interpunkcji. Do tego dochodzi usprawiedliwianie warunków pracy. Zupełnie tak samo jak gdy kupiliśmy brzydkie buty i wmawiamy sobie że są ladne :)

Tak10Nie
Luiza
@Porucznik

W Olsztynie i Białymstoku ta firma to zło konieczne ze względu na słabe zarobki oraz Januszu biznesu. Ale żeby tu pracować mieszkając w Gdańsku to jest to totalne nieporozumienie.

SzeregowyRajan
@Porucznik

Czytając Twoje wypowiedzi, zastanawiam się... co Ty nadal tam robisz? Jeśli naprawdę jest tak źle, to kto o zdrowych zmysłach zamiast się zwolnić z tak okropnej firmy, która daje umowy o pracę, karze pracować w systemie zmianowym i puszcza pracowników na przerwy w wyznaczonym czasie - jeszcze tam pracuje. Jeśli jesteś osobą która lubi zadawać sama sobie ból - moja rada - czas przejść się do psychiatry, leki napewno Ci pomogą złapać równowagę psychiczną i emocjonalną. Praca w obsłudze klienta, bywa trudna i czasami nieprzyjemna. Jeśli decydujesz się pracować w tej branży to musisz brać pod uwagę plusy i minusy, jak wszędzie. Jeśli Twoje aspiracje są wyższe i chciałbyś rozwijać swoje kompetencje, to zacznij robić coś ze swoim życiem a nie tylko narzekasz i wylewasz gorycz na pracodawcę, klientów oraz wszystko co Cię otacza. Zacznij działać, a dobrym początkiem będzie zwolnienie się z tej okropnej firmy. Powodzenia! Twój szeregowy :)

@SzeregowyRajan

Nie pracuje tam od roku :) Dziele sie opinia i tyle 90% osob potwierdzi ta wypowiedz moze nieoficjalnie ale w glebi duszy tak.

SzeregowyRajan
@Porucznik

Widzę więc, że mimo wszystko sentyment w dalszym ciągu Cię trzyma albo jesteś baaardzo smutnym człowiekiem, który nie czerpie przyjemności z życia. Współczuję :)

Tak1Nie2

@SzeregowyRajan

Pracując w Transcomie trudno o radość życia :) Dzięki za troskę o mój stan psychiczny xd

Qwerty

Dział przedłużania umów: Straszny wyścig szczurów; ogromna rotacja pracowników; większość liderów nie nadaje się do tej pracy. Moje sugestie dla Transcom Worldwide Poland Sp. z o.o.: Zmiana liderów przede wszystkim Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Mniejszy nacisk na wynik

Micho
@Qwerty

Presją podczas dzwonienia, na backoffice, podczas wyjścia do toalety, podczas jedzenia, podczas papierosa. Presja presja czas ucieka stoper tyka wszystko na wyścigi o puchar sołtysa.

Koch

Witam, własnie się zwolniłem niedawno . To co ta firma zrobiła z moim zdrowiem psychicznym to nie mam słów. Nie polecam (usunięte przez administratora)pseudonim Monobrew pospolity i jego kolesia Kamila superwisiorka pseudonim Masa. Kolesiostwo, im dłużej pracują tym bardziej myślą ze są pępkiem świata. Miałem niestety możliwość pracy z tymi ludźmi w Gdańsku jak i w Olsztynie. W dodatku są tylko tolerancyjni do hetero i było na prawdę ciężko znosić ich obelgi za plecami. Kamil w zasadzie jak się da mu jedzenie to jest miły natomiast Przemysław to już odleciał całkowicie. Manager to samo, przykoksowany nienaturalnie koleś, typowy dres taki uuu uh sapie. Zero wiedzy na temat czegokolwiek. Jeśli ktos chce pracowac za grosze po 12h to zapraszam.

Tak7Nie

Dris

Pracowałam rok w tym przybytku i nie widziałam żadnej z patologi tu opisanej. Na dłuższą przerwę trzeba było sie zapisać ale wyjście do łazienki nie stanowiło problemu. Podejście do przełożonego w jakiejś sprawie nie bylo problemem i nigdy nie użyłam do tego własnej przerwy. Jedynym minusem byli klienci ale są osoby, które pomogą nawet w nauce rozmawiać z takim klientem. Polecam goraco prace TW, praca ze standardami jak każda inna. (Nie pracuję ze względów osobistych)

Tak8Nie1

Adamczyk
@Dris

Jakimi standardami? Wycisnąć ile się da i wyrzucić?

Tak12Nie1

rinna
@Dris

dobre miejsce dla mnie na pierwszą pracę, nie miałam na co narzekać, nic specjalnie złego się nie działo, jak na tą branże to uważam, że to dobre warunki

Tak1Nie1

Zostaw opinię o Transcom Worldwide Poland Sp. z o.o. - Gdańsk

Chcę opublikować:

×
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie