TELMON
2 195 310 5 1
Pracownik1 Nowy wpis

Pracowałam tam 3 miesiące a raczej z trudem wytrzymałam. Obiecują gruszki na wierzbie,oczywiście wszystko mina się z prawdą. Wypłaty wiecznie spóźnione,nie wspominając i ich marnej wysokości. Wieczne problemy,wciskanie ludziom na sile kart których nie chcą z wiadomych przyczyn. Nie polecam nikomu,nawet jako dorywczej pracy.

Wkurzony pracownik Nowy wpis

Niestety w Telmonie wszystko leci w dół, nie wiem czy to firma zaczyna mieć poważne problemy, czy po prostu to kwestia skąpstwa z ich strony. I oczywiście oszczędności szukają w pracownikach przede wszystkim. Smutne, że pracując w Telmonie człowiek już się domyśla, że jak tylko podniosą płace minimalną to firma zabierze co tylko może żeby wyrównać albo i obniżyć stawki. I chciałabym też ostrzec przed działem 'IT', który, kiedy tylko zrobi jakiś błąd na większą, czy mniejsza skalę, stara się obwinić i obciążyć kara finansową pracowników niższego szczebla żeby obronić siebie i żeby ich błędy nie zrobiły tak dużego wrażenia na szefostwie

Tak5Nie1

Odradzam zatrudnianie się w tej firmie.Pracuje tu 3 lata i przez ten czas dwa razy były obniżone stawki i brak podwyżek.Po wzrostach minimalnego wynagrodzenia wszystkie prowizję zmniejszane są o tyle samo co wzrost. Awanse często wstrzymane że względu na kryzys w firmie.Wypłaty wynagrodzenia średnio co drugi miesiąc nie są na czas.Szukanie oszczędności kosztem pracownika.Jedyny plus to naprawdę mili i fajni ludzie jeśli chodzi o większość konsultantów.

Tak6Nie
rewers Nowy wpis
@Pracownik

potwierdzam, pensja minimalna podniesiona ustawowo w górę ale wszystkie stawki sprzedawanych produktów banku Citi w dół, czyżby bank obniżył te stawki? Mocno w to wątpię ,,,,,i jaka to motywacja do pracy, jednym słowem traktuje się ludzi jak (usunięte przez administratora)

Pracownik Nowy wpis
@rewers

Większość projektów o ile nie wszystkie ma obniżone prowizję więc myślę że problem nie leży tu w obniżonych stawkach przez bank.Najgorsze jest ze nawet jak pracownik się stara to nie ma co liczyć, że w tej firmie będzie lepiej.

Tak5Nie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 42 dni.

Czy dyżury międzyświąteczne w TELMON obstawiają najmłodszymi stażem?

Ranking
Natalia

Witam, jak to wygląda w firmie TELMON, czy pracując dłużej dostaje się lepsze zlecenia?

xyz
Nazwa działu: Marketing

Zdecydowanie nie polecam firmy. Wady: -niesamowity (usunięte przez administratora) klejące się klawiatury i myszki do dłoni -szefostwo na bardzo niskim poziomie, wręcz demotywujace, które cały czas czepia się o bzdury i nie pomaga pracownikowi -(usunięte przez administratora) Obiecywano mi super prowizję, a wychodziło tyle co kot napłakał. (usunięte przez administratora) -szkolenia, które są tak beznadziejne i nic nie wnoszące, że człowiek uczy się sam podczas pracy. Zalet niestety brak! Zdecydowanie nie polecam TELMONu(usunięte przez administratora)

Tak10Nie
barWlad
Nazwa działu: Marketing

W telmonie pracuje od 5 miesięcy, klasycznie umowa zlecenie, najniższa krajowa (usunięte przez administratora)Możesz się tylko modlić o to, ze wylicza Ci dobrze prowizje. Do tej pory cieżko jest usłyszeć za jaka stawkę się pracuje( na umówię tego nie ma) Jeśli masz 100% realizacji celu to możesz liczyć na 800zl prowizji przy dobrych wiatrach. Ja nie opuściłem tej firmy z miesięczna wypłata przekraczająca 2500 zł. Ponad 3/4 etatu+ prowizje. Mówię o projekcie Orange, a jako nowy pracownik ze słabymi „kolejkami” nie licz na kokosy. Tak samo po jakims czasie, coraz więcej wymagań, a płaca taka sama. Bon wpadł jedynie raz za rekordowa sprzedaż, także na bon rzadko kiedy można liczyć. Podsumowując ponad 5 miesięcy pracy w tej firmie: Zalety: -Niekiedy znajda się 3 osoby na 10 w grupie do pogadania Wady: -zarobki -zakres obowiązków -kierownictwo (nie wszyscy) -czystość na stanowiskach -notoryczne problemy z faktycznym stanem zrealizowanego celu. Jeśli musisz „załapać” się gdzies przez krótki okres czasu, to w ostateczności możesz spróbować. Mnie niestety przekonała bliskość do pracy i godziny pracy.

Tak17Nie2
Włodek
@barWlad

ach te papierochy 2 piętra niżej... A później pretensje że szef zwraca uwagę iż normy przerwy zostały przekroczone. Ach i te poranki na kacu. Łeb boli a tu wpadają rozmowy... Pretensje że nie byłem w pracy. Ale mnie tak łeb bolał. Przepracowałem w Telmonie kilka miesięcy. Jako rencista. Ludzie po gimnazjum, niedoszli studenci płatnych kierunków, skacowani chłopcy i dziewczyny z twarzą po wizycie u blacharza... To 70% niezadowolonych pracowników. Obserwowałem towarzystwo. PRACA U PODSTAW. Ktoś zdał maturę i wie jakiemu pisarzowi zawdzięczamy to określenie??? Wam to jest obce...

Tak2Nie13
BarWlad
@Włodek

Czy odpowiadając na mój komentarz był Pan trzeźwy? Nie sadze... Widzę, ze kultura wypowiedzi godna pracownika telmonu :) To 70% niezadowolonych pracownik, których nazywasz skacowanymi chłopcami i dziewczynami po wizycie od blacharza, ma prawdopodobnie wykształcenie na wyższym poziomie niż Pan. Normy przerwy zostały przekroczone? O czym Ty mówisz człowieku, po przepracowaniu godziny przed monitorem przysługuje 5-cio minutowa przerwa, pracując 8h dziennie to jest 40min, którego nikt nie można zabronić pracownikowi, dodatkowo przysługuje 15min na spożycie posiłku. Mówisz o „pracy u podstaw”, co za tym rozumiesz? Nie szanowanie pracownika, pretensje na każdym korku, najniższe wynagrodzenie + żałosne prowizje, pensja w wysokości 1600zł (3/4 etatu, dodakotowo realizacja planu na poziomie 91%) Określenie praca u podstaw jest Ci obca. Mylisz pojęcia człowieku, albo zatrzymałeś się w XIX w. Bardzo możliwe, ze komentarz jest wystawiany przez kogos z działu kadr, bądź kierowniczej. Żałosny i nie mający dużo wspólnego z prawda komentarz użytkownika „Włodek”. Przyjdzie sami do telmonu, to przekonacie się kto miał racje :)

Tak7Nie
Nie polecam
Nazwa działu: Handlowy

Slow kilka o projekcie Orange: przede wszystkim niekompetentna "kadra kierownicza", ktora zastraszaniem bezpodstawnymi karami chce zmobilizowac pracownikow do efektywniejszej pracy za smieszne ochlapy. Wiedzy merytorycznej i pomocy brak. Szczegolnie u Pani M., odpowiedzialnej za "szkolenia", a przy najprostszym pytaniu o oferte niestety odpowiedzi nie ma lub jest bledna. Co do wczesniej wspomnialych ochlapow, jesli kogos satysfakcjonuja wyplaty (przelewane z opoznieniem) na poziomie 1700zl, smieszne prowizje wyplacane dopiero po zrealizowaniu 70 % celu, to zapraszam. A i na koniec ciekawostka. Orange przed "fuzja" z Telmonem placlilo pracownikowi 300zl za aktywacje swiatlowodu. Teraz placi 30zl. Ciekawe gdzie trafia pozostale 270???

Tak11Nie1
N..A..

Pracuję w Telmonie od roku.Nie zdażyło się,aby pensja nie wpłynęła na konto o czasie.Przestrzegam procedur i nie otrzymałam żadnej kary finansowej.Poprostu robię to,co do mnie należy.Atmosferę uważam za przyjazną-przynajmniej na moim projekcie.Za darmo nikt pieniędzy nie daje.Każdy pracodawca ma swoje wymagania.A co do Prezesa-mówi dzień dobry-i owszem.Najlepiej wszelkie oceny zaczynać od siebie, może wtedy wszystkim będzie żyło się lepiej--.Firmę polecam.

Tak2Nie10
@N..A..

Czy oprócz podstawowego wynagrodzenia, pracownicy TELMON mogą liczyć na pozapłacowe benefity? Jeżeli tak, to proszę Cię o informacje w jakiej postaci one występują. Jest to odpowiednia metoda motywacji pracowników i zastanawia mnie, czy firma praktykuje takie rozwiązania.

sofunny
@N..A..

widze, ze dziewczyny z kadr znowu maja wene tworcza. moze wiecej czasu poswiecic na wyplacanie pieniedzy na czas?

Tak10Nie
blue
Użytkownicy czekają na odpowiedź 149 dni.

Czy ktoś z osób pracujących w Telemon mógłby wypowiedzieć się na temat kampanii w Empiku praca na infolinii ?

m

jest 11 i znowu nie ma wypłat na czas!!!!!!!!!!!!!!!! skandal!!!!!!!! nikt nie wie czy wyszedł z firmy przelew, co to ma być?????????????????

Tak7Nie
@m

To dosyć niepokojące, przykro mi, że nie dostaliście jeszcze wypłat za swoją pracę. A próbowałeś zgłosić gdzieś tę sprawę? Mam nadzieję, że uda Ci się rozwiązać tę sytuację z TELMON.

kara

Czy dalej jest kara 500 zł za przedterminowe skończenie umowy???

Neown

(usunięte przez administratora) Szkoda, że nie przeprowadzają żadnej kontroli, bo wykazałaby wiele niedociągnięć ze strony (usunięte przez administratora) kierowników.

Tak7Nie2
heh
@Neown

to dlaczego nie zgłosisz sprawy do odpowiednich organów aby zrobili kontrole? Wiesz dlaczego? Bo piszesz brednie i tyle.

Tak2Nie5
blondynka

Moim zdaniem nie warto tracić czasu na tą firmę, zbyt dużo wymagają nie zapewniając przy tym odpowiedniego przygotowania do pracy. Jeden wielki wyścig, kto więcej sprzeda. Jestem na nie!

Tak11Nie1
Włodek

Pracowałem dwa razy. Zawsze dla klienta home.pl. Ludziska czy was powaliło? Mam 64 lata i świetnie się bawiłem pracą. Że co? Prezes się nie kłania? Zostań p[prezesem też nie będziesz się nikomu kłaniał. To nie jest praca na "całe życie" al praca która UCZY jak rozmawiać z klientami. Syn po studiach pracował prze z 2 lata w UK. Pomimo, że miał najlepsze wyniki nie awansował. Szklana tafla biurka. Szefostwo zawsze protegowało swoich rodaków. Przyjechał do Polski i zaczął pracować na słuchawce w DHL.. Świetna znajomość 2 język ów (płaciłem)... dziś pracuje w szwedzkiej korporacji. Właśnie dostał nowy samochód za 100000 zł combi bo został ojcem drugiego dziecka i nie zmieści 2 wózków w tym co miał. Dale mnie Telmon to przyjazna firma - płaci tyle ile może. Nie jest miejscem docelowym, ale miejscem w którym można wiele się nauczyć.

Tak4Nie8
Treomr

(usunięte przez administratora) Zarobki są żałosne(obietnice podczas rozmowy to fikcja) tak naprawdę nie wiem za jaka stawkę pracuje, i nie tylko ja. Kary finansowe to codzienność. Wymagają cudów od konsultantów, a pieniądze są śmieszne. Jednym słowem ODRADZAM, zasnatowcie się 2x, najlepiej 5. (usunięte przez administratora)

Tak6Nie1
Xyz

Nie ma takich słów żeby napisać to, co myślę. Nie polecam. Kary bezpodstawne (usunięte przez administratora)śmiech na sali. Żałosne pieniądze. Jedyny plus to niektórzy pracownicy. Jeżeli ktoś chce ciągle żyć z lękiem czy wyrobi plan i godziny to nie ma problemu.

Tak5Nie1
D.
 Rekomendacja
@Xyz

Potwierdzam

D.

(usunięte przez administratora) najgorsza kierowniczka jaką kiedykolwiek miałem.

TakNie1
ciekawski
Nazwa działu: Handlowy

Witam, ile obecnie najlepsi sprzedawcy są wstanie zarobić w telmonie ?

Tak3Nie2
Serio
@ciekawski

Tak8Nie1
Deann
@Serio

To chyba ty ???????????? za takie grosze nikt by nie siedział. Chyba ze jestes słabym sprzedawca.

TakNie7
JatoJa

Hmmm... trafiłam do tej firmy przez przypadek,znalazłam ogłoszenie na olx. Może zacznę od tego,że obiecywali nam cuda na kiju, sprzedaż fajnych rzeczy w projekcie,które naprawdę są dobre i jest zapotrzebowanie. Niestety skończyło się sprzedawaniem ostatniego ówna.. miała być umowa o pracę,była marna zleceniówka... PRACA Z KRETYŃSKIMI KLIENTAMI ZA MARNE 1400 ZL! SMIECH NA SALI! Kierowniczka wymagała wysokich wyników sprzedaży czegoś,czego nawet największy Janusz by za darmo nie wziął! Tragedia. Mój ostatni dzień skończył się tak,że wróciłam do domu i wyłam w poduszkę bo nie zrobiłam normy,miałam to wypominane oraz ludzie do których dzwoniłam traktowali mnie jak ostatniego śmiecia,mimo,że byłam miła i sumienna. To nie jest praca przyszłościowa, to dno dla desperatów. Nigdy więcej. A tak poza tym to kadry itp bardzo spoko ludzie. I to na tyle z pozytywów. Teraz spełniam się w fajnym zawodzie za dobre pieniądze. Pozdrawiam

Tak6Nie1
Lidia

@blabla czy rozmawialiście z kadrami na temat tych wypłat? Może trzeba zwrócić uwagę, że zależy Wam, by środki były wypłacane w terminie, bo macie rachunki do zapłacenia? Jeżeli odbędziecie taką rozmowę w firmie TELMON to dajcie znać jaki przyniosła skutek.

Tak21Nie2
nigdy telmon
@Lidia

Tak sobie czytam opinie o tej "firemce" i niedowierzam, że takie "coś" nadal funkcjonuje. Pani Lidio, pani odpowiedź jest skandaliczna. Stwierdzenie, że pracownik powinien zwrócić uwagę na fakt, że ma rachunki do zapłacenia i prosi o terminowe przelewy, całkowicie panią kompromituje. Nie ma pani pojęcia o prawie pracy. Wyjątkowo żałosny poziom wiedzy. Pozwolę sobie wyjaśnić pani: zas**nym obowiązkiem pracodawcy jest wypłata wynagrodzenia w terminie.

Tak4Nie
Ula

Firma ma dobra opinię ale wiadomo, że idealnie nie będzie . Zawsze uważałam, że dobry pracownik nie będzie narzekał na firmę.

Tak1Nie5
syśka

koleżanka poleciła mnie do telmonu, niechętnie podeszłam do sprawy ale pracuję już 4 mc moje stawki nie spadają poniżej 20 zł za godzinę - nie narzekam ani na pracę ani na zespół. a to jakiś bon wpadnie a to premia uważam, że większość komentarzy jet tu lekko nagięta. sporo osób jest tu zatrudnionych jak słyszę po kilka lat i wiadomo, że to może nie dla każdego praca marzeń no ale to co tu jest napisane to jest lekkie przegięcie...

Tak2Nie9
Sepuku
Nazwa działu: Handlowy

Jak dla mnie praca na +, atmosfera jest super z każdym można normalnie pogadać. Co do wypłat nie wszyscy dostają 10 bo to zależy od tego kiedy Twój bank to zaksięguje więc nie widzę sensu zwalania winy na kadry... Pieniądze są okej, ludzie narzekają bo oczekują na słuchawce zarobków najlepiej 10 tyś+ ... Większość opinii jest też od ludzi którzy pracowali kilka tygodni... W tym czasie nawet nie nauczysz się dobrze produktu który chcesz sprzedać więc jak chcesz zarobić większą prowizję? Reasumując jeśli szukasz pracy to przyjdź i zobacz sam jak jest nawet jeśli Ci się nie spodoba to pracę zawsze można zmienić. Pozdrawiam

Tak2Nie3

Polalala

Pracowalam w Telmonie, niestety mam duzo zastrzezen. (usunięte przez administratora) Ogolnie nie polecam. Praca dla osob o mocnych nerwach ale raczej dorywczo bo nikt dlugo tu nie wytrzyma

Tak23Nie

Lolalala
@Polalala

Bezpodstawnie na pewno jej nie dostałaś. Jak sie nie chce robić to się w domu siedzi.

Tak3Nie6

Polalalal
@Lolalala

Haha no napewno, bo moja wina ze klienci rezygnuja. Kierownictwo siedzi, pierdzi w stolki nic nie robi, zeruja tylko na ludziach niestety. A o terminowej wyplacie to mozna pomarzyc :)

Tak12Nie1

Słabe
@Lolalala

Pozdrawiamy dziewczyny z kadr, ktore walcza na forach o dobra opinie Telmonu. Moze warto by bylo ten czas przeznaczyc na terminowe wykonanie przelewow, tak zeby wyplaty docieraly na czas?

Tak25Nie

@Polalala

Czy możesz przytoczyć jakiś konkretny przykład sytuacji w której pracownik otrzymał bezpodstawnie karę? Takie nieuargumentowane stwierdzenie może być odebrane za niewiarygodną insynuację. Dlatego zachęcam do uargumentowania wypowiedzi.

x
@Słabe

Telmon nie szanuje pracownikow a sie dziwi, ze nikt tam pracowac nie chce

Tak12Nie

Gosia
@Lolalala

Jak się trafi na Pana W..ka to nie dziwne wcale, to mały człowiek z kompleksami, które leczy je w tej żałosnej firmie gnojąc ludzi.

Tak8Nie1

Gosia
Nazwa działu: Handlowy

Straszna firma, nikomu nie polecam. (usunięte przez administratora)i chorzy na władzę, zakompleksieni trenerzy. Uwaga na projekt PZU i Pana W.

Aku-ku

A jak praca w Oddzile Toruńskim? Jaki projekt najlepszy? Jaka płaca? Kierownicy w miarę mili?

Czesia/1298
@Aku-ku

Pracowałam w Toruniu na projekcie bankowym. Nie było źle. Wypłata na czas. Kierownicy - zależy, u kogo będziesz. Znalazłam inną pracę w moim kierunku i dlatego się stamtąd zwolniłam.

Nick

Uwaga, oddział Łódzki przy ul. Łąkowej 3/5 to śmiech na sali! W zeszłym tygodniu poszłam tam na rozmowę o pracę, która rozmową kwalifikacyjną W OGÓLE NIE BYŁA. Po prostu przyszłam, przedstawilam się, przyszła rekruterka, opowiedziała o projekcie bankowym na który aplikowałam (sprzedaż kart kredytowych city banku itp), spytała tylko czy jestem zainteresowana i tyle. Co do mojego doświadczenia nie miała żadnych pytań, kompletnie o nic mnie nie pytała, tylko czy chce podjąć współpracę, i na jaką umowę chciałabym pracować (zlecenie czy o pracę). Umowa o pracę jest tam możliwa po 3 miesiecznym zleceniu - to jeszcze ok. Ale kiedy usłyszałam proponowane wynagrodzenie, miałam ochotę zasmiac się jej w twarz i wyjść.(usunięte przez administratora) Chciałabym żartować. To chyba niezgodne z kodeksem pracy, ale to niestety rzeczywistość. Aż żałuję, że tego nie nagrałam. Aha, i atmosfera jest tam strasznie drętwa, nikt ze sobą nie rozmawia, każdy ma się nawzajem w (usunięte przez administratora) Nie polecam. To praca dla naprawdę MOCNO zdesperowanych.

Tak11Nie

Klebr
@Nick

Pracuje tutaj 3 miesiące, co do rekrutacji to prawda. Jestem na innym projekcie, być może taka stawka panuje w City Banku tak samo atmosfera. U mnie na projekcie nie mogę narzekać na atmosferę. Trzeba pilnować swoich godzin itd. Bo czasem się nie zgadzają. Praca raczej ba krótszy dystans. Ja osobiście lyknalem trochę doświadczenia. Opinia trochę wyolbrzymiona. Fakt faktem nie jest to praca marzeń, raczej chwilowa przygoda. Ja osobiście mogę polecić projekt Orange, lecz i tutaj coraz większe wymagania, a pieniądze te same. Kierownictwo tez raczej mocno średnie. Atmosfera na plus, ale raczej nic więcej. Godziny pracy narzucone, częste pretensje o ew. spóźnienia(umowa zlecenie) ogólna ocena to 3,5/10

Tak4Nie

Joel

Uwaga na projekt Orange !!!! Podczas rezygnacji ze szkolenia strasza , ze nie wyplaca za ten okres wynagrodzenia to bzdura. Panie z kadr stosuja takie praktyki. Do tego norma jest podsluchiwanie rozmow pracownikow w przestrzeniach wspolnych.

Tak1Nie

@Joel

Przepracowałeś 150h żeby dostać kase za szkolenia ?

Tak1Nie

@Ema

Nie przepracowalem,bo nie ma takiej koniecznosci. Pracodawca ma obowiazek prowadzic ewidencje pracy i wyplacic za przepracowane godziny. O praktykach w tej firmie mozna poczytac nizej.

@Joel

Rozumiem , ze pieniądze za szkolenia dostałeś mimo nieprzepracowanych 150h?

Tak.

Sma

Przydatna informacja :)

@Sma

Rozumiem ze żadnej kary za zerwanie umowy nie ma ? Po jakim czasie wypłaci Ci pieniądze za szkolenie ? Chciałbym po miesiącu zrezygnować z pracy w tym miejscu

@Ema

Nastepnego miesiaca, 10 -tego dnia , za przepracowane dni z poprzedniego miesiaca.

Joseph
@Joel

A ile łącznie godzin przepracowałeś w telmonie ?

Świetlik

Witam. Byłem w TELMON na rozmowę kwalifikacjną. Co do warunków - całe miejsce wygląda jak kołchoz, (usunięte przez administratora). Ludzie przy komputerach jak roboty z pustką w oczach. Pani mi wciskała kity typu 3000 netto na rękę i próbowała zachęcić do pracy jakimiś nagrodami, elastyczne godziny, ustalanie grafiku co wydało mi się dziwne samo w sobie. Miałem przyjść w następnym tygodniu na szkolenie, obiecali że wyślą informacje co do godziny (przecież sami nie wiedzą nawet). Próbowałem się dodzwonić kilkukrotnie i nic. Nie dostałem żadnej informacji. Zadzwonił ktoś w dniu szkolenia z pretensjami czemu się na nim nie pojawiłem... hmm... też mnie to zastanawia... Nie polecam nikomu. Omijać szerokim łukiem.

Tak14Nie

Zostaw opinię o TELMON - Łódź

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie