Opinie o TELMON w Łódź

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie TELMON. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w TELMON o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Telemarketerzy i call-center

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TELMON w Łódź

Firma porażka, nie polecam!

Firma porażka. Złe traktowanie pracownika przez kierowników. Dla nich liczy się tylko zarobek i wyjście na fajkę. Oczywiście zależy na jakiego się trafi ale większość właśnie taka a jeden z nich szczególnie. Zdecydowanie nie polecam.

Juz na samym początku współpracy firma pokazała swoje prawdziwe oblicze. Szkolenia, o ile są, nie posiadają jakiejkolwiek organizacji,(usunięte przez administratora) Byłem tam na wielu projektach i za każdym razem kiedy miałem jakiś problem zwracając się do tzw. kierowników otrzymywałem zawsze jedną i tę samą odpowiedź „nie wiem, sprawdź w necie”. (usunięte przez administratora)w momencie kiedy już któryś zdecyduje się zgłosić ze skarga na kierownika zostaje odesłany z kwitkiem lub nawet zwolniony. Chronią się nawzajem kosztem pracowników. Na wstępnych rozmowach rekrutacyjnych obiecują gruszki na wierzbie, zarówno pod względem finansowym jak i pod względem tzw. „Elastycznego grafiku”. Na koniec dodam również, ze terminowa wyplata wynagrodzenia graniczy z cudem. Gorąco odradzam jakichkolwiek kontaktów z tą „firmą”. Być może Pan Prezes nawet nie wie co się dzieje w jego miejscu pracy bo żadne tego typu informacje zapewne do niego nie docierają.

konsultantka

Nie wiem w jakiej firmie byles, ale nie spotkalam sie w telmonie ze zwolnieniem za to, ze ktos zadaje pytanie... Chyba cie wyobraznia poniosla. Spoykalam sie z kolei z problemem z zalatwieniem wypowiedzenia, wiec raczej nie chca sie ciebie pozbywac. Zalezy to tez od kierownika, wielu jest bardzo spoko, ja sie nigdy nie spotkalam ze splawieniem, kierownictwo zawsze wyczerpujaco odpowiadalo, pomagalo, znajdowalo czas, nigdy mi nikt nie powiedzial "poszukaj sobie", nigdy nawet takiego sformulowania nie slyszalam... No moze jest jeden kierownik, co faktycznie co chwile slysze w odpowiedzi na pytania "a nie wiem... w sumie to sam sie nie orientuje", to wspolczuje projektowi. Telmon nie jest szczytem marzen, ale tez nie dramatyzujcie tak, ze nikt nic nie wie, wszyscy sa be i zwalniaja za byle co... Prawda jest tez taka, ze ludziom sie pracowac nie chce. Nie opisuja polaczen, obijaja sie, wlaczaja szkolenie i ida na godzinna przerwe myslac, ze nikt nie zauwazy. To sie nie ma co dziwic ze ktos taki nie doswiadcza pozytywnej atmosfery w pracy.

@konsultantka

PoZytywna atmosfera w pracy jest między konsultantami a jeśli chodzi o kierowników to jest kilku takich którzy patrzą tylko kiedy minie odpowiedni czas żeby wyjsc na papierosa. Normalnym jest to, ze idąc do toalety idzie za Tobą team leader i na cała sale pyta czy masz plakietkę? Jeśli chodzi o mnie to normalne to nie jest. Czasy (usunięte przez administratora) minęły. Jeśli o mnie chodzi nigdy nie leserowalem i nigdy nie chodziłem sobie na godzinne przerwy na szkoleniu tak jak wspominasz. W firmie brak szacunku dla pracownika, ponieważ ludzie przychodzą tam pracować na 2-3 miesiące i odchodzą, wiec kierownictwo ma w nosie z racji tego iż znajda się inni naiwni. Kto jest mądrzejszy (a dobrze wykonuje prace) to odchodzi a wtedy faktycznie pojawiają się trydnosci z odejściem bo nie chcą się pozbywać osób zdolnych. Niestety nie chcą dawać podwyżek ani innych profitów.

Konsultantka

Czy leader za toba idzie, czy nie, to zależy od leadera. Tak jak pisałam - każdy projekt i każdy kierownik są inni. Co do pracy 2-3 miesiące... Przemial jest duży, bo np. pracuje też mnóstwo studentów robiących po 4 h dziennie, kilka dni w tygodniu. Więc to takie dorabianie do studiów, w takiej pracy nie zostaje się na długo. Jak ktoś jest w porządku i zwyczajnie przychodzi do roboty, to idzie wytrzymać dłużej. Czy jest szacunek i czy dają profity i podwyżki, to w sumie można by stwierdzić przynajmniej po roku lub dłużej pracy tam... Nie ma co oczekiwać, że po 2 miesiacach pracy w korpo dostanie się podwyżkę. Ale za to samemu ma się wpływ na prowizję.

ona

zasłyszałam o opiniach tu od kolegów z pracy, ktorych mialam okazje posluchac podczas sniadania w kuchni i postanowiłam sobie odwiedzić, bo słysząc te brednie ciekawa byłam co się dzieje tutaj. nie trzeba długo czytać zeby wyczytac stek bzdur. ilu jest pracowników którzy Telmonu nie zamieniliby na żadną inną firme- tylko nawet im się nie chce o tym mówić, bo szkoda im czasu - im jest dobrze i tyle. i tu nie wchodzą tak jak zresztą ja- pracuję ponad rok i gdyby nie rozmowa moich niezadowolonnych kolegow to nie wiedzialabym ze to miejsce z zazaleniami istnieje. Ok - tak jak wspomniał ktoś powyżej - To nie jest praca na zawsze i może praca marzeń - przynajmniej dla mnie, bo czekam tylko na koniec studiow i chce znalezc prace w kierunku ale pracuje tu bardzo dużo osób- dużo nowych twarzy i nie każdy ma takie nastawienie, że jest jakoś turbo źle. Kierownicy są bardzo pomocni, zresztą kazdy tam jest pomocny. wiadomo praca na sluchawce nie jest latwa ale nie robcie z tego miejsca (usunięte przez administratora) bo wcale tak zle i nie jest.

On
@ona

Praca jest w porządku ale nie za te pieniądze i nie z takimi kierownikami którzy zupełnie nie posiadają przeszkolenia i podejścia do ludzi. Ukierunkowani są jedynie na wykonanie celu żeby mieć z tego prowizje, ot cała historia.

logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
Felicja

Witam , w Telmonie pracuję po bardzo znanym i podobno "świetnym miejscu pracy". Tutaj atmosfera jest doskonała , dużo zależy od kierownictwa i projektu na którym się pracuje. Bardzo lubię swoją pracę , robię jak najlepiej co do mnie należy i nie narzekam. Zarabiam więcej niż się spodziewałam , od miesięcy nie bylo opóżnienia w wypłacie należności. Jest to praca do której chodzę z przyjemnością. I proszę , żeby nie tylko te osoby , którym nie chce się pracować pisały opinie. Tam jest naprawdę dobrze ale od nas w dużej mierze to zależy. Stanowiska pracy , kuchnia , toalety są bardzo czyste i dostępne wszelkie środki czystości. Pomimo , że jest Pani , która sprząta , samemu też trzeba o to zadbać.

thatssomeseriousbullshit
@Felicja

bardzo wiarygodna opinia. przecież dla każdego pracownika priorytetem w miejscu pracy są dostępne środki czystości iksdeiksdeiksde

Patrol
@Felicja

Samemu tez trzeba o to zadbać? Czy Ty się słyszysz?! To ja jako „pracownik” może zostanę po pracy i posprzątam toalety co? Jest sprzątaczka która wiecznie siedzi w telefonie w kuchni i nie ma nawet za grosz kultury żeby odpowiedzieć „dzień dobry”. Stanowiska są brudne i się kleją, nie wspomnę o komputerach i urządzeniach pobocznych. (usunięte przez administratora) i brud!

Blabla

Słuchajcie a jak to jest z rezygnacja ze zlecenia u nich w trakcie pierwszych trzech miesięcy? Straszą jakimiś karami, które są niby w aneksie do umowy i nie rozumiem o co chodzi...? Co do samej pracy. Początkowo mi się podobało, rozmowa o pracę i szkolenia przeprowadzone wzorowo. Jednak tak jak pisali inni teoria często w tej firmie nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Polecam silnym psychicznie studentom, albo jak ktoś potrzebuje szybkiej i niewielkiej sumy pieniędzy. Nie warto.

Dałam spokój po 2 tygodniach
@Blabla

Płacisz 500 zł kary, jeśli zrezygnujesz przed czasem, masz takie prawo w każdej chwili. Pobierają Ci tą kasę sami, z wypłaty. Jeśli zarobiłeś/aś mniej, to nie dostajesz nic, ale też nic nie dopłacasz. No i musisz im podpisać papiery, że się zgadzasz na pobranie tych 500 zł.

jolax90

Ja mam pytanie, jak wygląda ta kara i odejście z pracy? Szczerze, nie chcę czekać nawet do 1szej wypłaty

Blabla
@jolax90

Czy dowiedziałas się jak to wygląda? Jestem właśnie w podobnej sytuacji...

Odradzam. Zgodzę się, że dobre opinie nie są zamieszczane przez pracowników bo firma ich nie szanuje. Bałagan na projektach, brak szkoleń, pracownik sam musi sobie radzić, jak zrobi błąd to straszą karami. Kierownicy są różni, zależy jak się trafi. Jak się trafi źle to taki potrafi uprzykrzyć każdy dzień pracy. Biurka, klawiatury, myszki od komputera lepiące od brudu. Zdezolowany i niesprawny sprzęt. Brak własnego miejsca pracy. Ogólnie dramat. Może być to praca na chwilę choć i tak szkoda czasu bo za chwilę i tak trzeba szukać nowej.

Italiano

Wydaje mi się, ze dobre opinie to piszą po prostu liderzy albo ludzie wyżej. Bo wątpię, żeby jakikolwiek pracownik powiedział o tej firmie dobre słowo. Co prawda, nie wszyscy liderzy mają pracownika za nic, nie będę tu już wyliczał, ale większość po prostu wykorzysta tyle ile można z człowieka wycisnąć i do widzenia. Zaliczyłem w tej firmie nie jeden i nie dwa projekty i śmiało mogę rzec, że to co się tam dzieje to po prostu kłamstwo i oszustwo w jednym. Wypłaty nie w terminie, marne grosze, jeśli nie zapierdziela się jak osioł i nie bierze nadgodzin. Jeśli chodzi o szacunek od ludzi wyżej, to nie można się go spodziewać. Sam bylem świadkiem jak lider nawrzeszczał na konsultantke za to, że czegoś nie udało jej się zrobić. A wiadomo, są lepsze i gorsze dni i niestety nie można wybrać klientów do których się dzwoni. Ale w tej wielce szanownej firmie to na porządku dziennym. Już nie wspominając o jakiś aneksach do umowy i wszelkich innych gównach, które trzeba podpisać żeby aby na pewno przy jakimś incydencie była wina pracownika. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że jeśli nie trafi się na porządnego lidera to wszelkie choroby i zwolnienia lekarskie śmiało można wsadzić sobie tam gdzie słońce nie dochodzi, bo i tak będą wydzwaniać i mówić, że 'tak nie może być i proszę o przyjście do pracy' Jedyne co jest godnego zapamiętania to relacje między konsultantami, bo te akurat utrzymane były w naprawdę dobrej formie. Także serdecznie wszystkim odradzam!

izzzzka

Do telmonu trafilam dzięki koleżance - szybko potrzebowałam kasy wiec wzielabym wtedy kazda zaproponowana mi prace. Teraz, kiedy z wielkim uśmiechem na twarzy odeszlam z tej firmy moge powiedziec ze jest to strata Waszego cennego czasu. Wcale nie dziwi mnie to ze przyjmują kilkanaście osob co tydzien i non stop widac ogloszenie, ze szukaja nowego pracownika. Na pierwszych kilku dniach szkolenia slyszalam tylko ciche rozmowy kierownikow, na temat liczby osob, ktore zrezygnowały. Podczas rozmowy o prace poinformowano mnie ze szkolenie bedzie trwało max 4 dni - do tego czasu bede na odsluchach. Moje szkolenie nie trwało 4 dni a 2 tygodnie, po tym okresie zostałam poinformowana przez dziewczyne na recepcji ze te dni traktowane sa jako szkolenie wiec pieniadze otrzymam kiedy przepracuje 150 godzin, W koncu doprosilam sie o login 30ego dnia miesiaca wiec bylam przygotowana na to ze moja wyplata bedzie wynosic okolo 65zł. dzisiaj jest 13 a ja nadal nie widze moich pieniedzy. Dzwonilam tam to nikt nie odbiera. po tych dwoch tygodniach pracy poszłam na L4 i dostawałam co chwile od nich telefon ze oni wiedza ile trwa grypa i mam nastepnego dnia przyjsc do pracy. Podkresle ze bylam zatrudniona na umowa zlecenie a nie o prace. Jesli chodzi o pracownikow to sa bardzo mili, pomocni . Ale kadra i ludzie postawieni wyzej powinni nauczyc się jak zarządzać duża firma. Wykorzystują pracownikow, nie placa im pieniedzy i jeszcze oskarzaja o falszowanie zwolnien lekarskich. Ta praca nie jest tego warta,

Lidia

@byłypracownik czyli wypłata wynagrodzenia była zawsze terminowa. To ważne prostować błędne informacje jakie są zawarte w innych komentarzach. Dużo osób sugeruje się nimi przed podjęciem decyzji o podjęciu pracy w danej firmie. Rozumiem, że już w TELMON nie pracujesz. Co było główną przyczyną Twojej decyzji o zmianie pracy? Wspominasz też o konieczności pilnowania wysokości naliczanego wynagrodzenia. Czy inni pracownicy firmy również mają takie doświadczenia?

Exzgrupywojtka
@Lidia

Ja zawsze miałam problem z wyplata, dlatego pracowałam tam tylko 5 miesięcy. Ile można się dopraszac o swoje pieniądze?

Telmonowiec
@Lidia

Bardzo terminowa wypłata, tak jak dzisiaj...obiecali wypłatę w piątek 8, a kasy brak...zresztą to nie pierwszy raz wiec nie ma się co dziwić.

JDSK

Nie polecam projektu Empik, a właściwie Empik+Empikfoto+Livro, czyli 3 w jednym, do obsługiwania. Mamy pracy jak w kołchozie, zatrudniają coraz więcej ludzi a tylko garstka z nich ma później pracę, a reszta idzie na inne kampanie (wychodzące i sprzedażowe), więc nie dajcie się tutaj zwabić, że będziecie na infolinii, bo ja przyszłam i po szkoleniu z Empik miałam inne szkolenie, by być raz tu, raz gdzie indziej. Grafik nie jest elastyczny w ogóle, bo centrala wysyła zapotrzebowanie i według tego są przypisywani ludzi do konkretnych godzin. Małe szanse wpływania na grafik - sami za Ciebie przypiszą godziny. Praca 7 dni w tygodniu, od 7 do 22. Jednocześnie macie odbierać połączenia i odpisywać na maile - oczywiście jest określona norma, którą trzeba wyrobić - życzę powodzenia! Stawka oczywiście marna, umowa zlecenie, a na przerwie może być w danym momencie tylko jedna osoba, więc sobie poczekasz zanim zrobisz siku...o ile zdążysz haha! :D Zapomnijcie też o pełnym etacie, będziecie brani do pracy 7 dni w tygodniu, ale po 5 godzin dziennie, więc sam/sama sobie odpowiedz czy chcesz być na kiwnięcie palcem :-) Nie róbcie z siebie robotów - nie przychodzić tutaj, bo ani nie zarobicie, ani nie ułożycie sobie pracy, tak jak jest to gdzie indziej! Omijać!

Extelmonowiec

Muszę się ponownie odezwać, bo po stwierdzeniu, że informacja o nieterminowych wypłatach to wprowadzanie w błąd, aż mnie korci, by skomentować. Pracowałem w firmie 13 miesięcy, przez ten czas wypłata w terminie przyszła 5 razy, pozostałe 8 pensji po czasie, nieważne czy weekend czy dzień roboczy. Tu odnoszę się do oddziału łódzkiego. Co do podliczania pensji, rzeczywiście.. warto sobie obliczyć, ile powinniśmy pieniędzy otrzymać. Kolejna sprawa, w obecnej firmie miesiąc w miesiąc dostaję informacje na papierze, ile zarobiłem, za jaki czas spędzony w pracy. W Telmonie nigdy nie dostałem, choćby przysłowiowego "paska" pod koniec miesiąca, jakich pieniędzy mam się spodziewać, w tym temacie nalezało pytać kierowników zmiany, którzy i tak mieli mnóstwo pracy na swojej głowie. Nie wiem jakie teraz są warunki, nie wiem kto ma jakie priorytety, składając tu CV, wiem natomiast, że odchodzą z tej firmy nie tylko zwykli konsultanci, ale ludzie z każdego szczebla. Nie życzę firmie źle, bo jednak mnie poniekąd ukształtowała, natomiast pracownika należy szanować, niezależnie czy trudni się szorowaniem WC, czy walczy przez słuchawkę o swoją pensję, wynik czy wynik grupy. Tutaj jednak sprawdza się teoria zajeżdzenia, zamęczenia pracownika. Dziś z ironicznym uśmiechem na ustach, wspominam o wpadaniu połączeń co sekundę. Jeśli ktoś nie wierzy, niech przekona się na własnej skórze, być może coś się w firmie poprawiło. Ryzyk fizyk.

kola
@Extelmonowiec

To co piszesz o wypłatach to prawda, bardzo rzadko byly w terminie :(

Karola

halo, opinii jest wiele. Szukam pracy, a całkiem dobrze idzie mi na słuchawce. Lubie to. Szukam pracy gdzie jest fajna atmosfera, można zarobić ale tez sie czegos nauczyć. W Telmon (Łódź) warto? Zaznaczę, ze chce się rozwijać w sprzedażny. To wyzwanie, przychodzące mnie nie interesują. Dajcie znać, czy Tel mon jest ok w tym kierunku. Jeśli nie tu to gdzie? pozdrawiam Karola

byłypracownik

Plus za atmosferę i ludzi z którymi przyszło mi pracować i za to, że wbrew temu co inni tutaj piszą kasa była zawsze na czas. Minus za to, ze nie dbają o to, aby stanowisko pracy konsultantów było wyposażone i sprawne. Za to, że trzeba sobie DOKŁADNIE obliczać ile się powinno dostać kasy 10ego, bo oszukują albo "zapominają" wypłacić za szkolenia. Jak obiecuja jakies premie albo profity za sprzedaż czegoś przez telefon to wszystko brzmi "ładnie pięknie" w ustach kierowników, a 10ego okazuje sie ,ze nie opłacało się robic z siebie debila przez tą słuchawkę dla tak marnego grosza.

metob

Wszystko byloby ok gdyby dobrzy pracownicy byli szanowani, gdyby dalo sie zarobic powyżej 2 tys i gdyby wyplata byla w terminie.... na pewno znajda się i tacy którzy do pracy idą dla zabicia nudy....ale z tego powodu nie wolno wszystkich wrzucać do jednego wora...jedyne co trzyma ludzi przy tej pracy to atmosfera w zespole i elastyczny grafik-ale z tym tez nie zawsze...kierownicy sa różni, jedni sa ok a drudzy sa fałszywi , jak im robisz hajs i dzieki tobie awansują, to w pracy próbują na sile udawać twojego przyjaciela. Jak juz posadza d*** na wyższym stołku to przestają cie znać . Ale karma wraca a Upadki z wyższego stolka bywają bardziej bolesne. Co do samej pracy Na pewno nie jest to latwa praca. Odbieranie połączeń co sekundę jest męczące, czasem zabiorą ci szkolenie i na sprawy klientów musisz poświęcać wlasna przerwe. Projekty tez się pozmienialy, kiedys byl mBank a teraz slyszy się o sprzedaży książek czy kosmetyków.

rozdarty
@metob

oooo a kto awansował, że tak z ciekawości zapytam? był w ogóle w tej firmie ktoś godny awansu??? myślałem, że tam wszystkie stołki są już obsadzone :-) ja pracowałem chwile w telmon i generalnie nie narzekałem pewien czas - atmosfera wymiata a i ciśnienia sprzedażowego nie ma jakiegoś strasznego, jeśli się robi niezbędne minimum o które cie prosza. kierownicy w większosci tez okej. no może z wyjątkami. na minus... na pewno ciagle zamieszanie z wyplatami. miesiac miesiac sie cos nie zgadza, a to odciagaja jakis podatek o ktorym nikogo nie informuja, a to wpisuja jakies nieobecnosci ktorych nie było, a to zapominają o kawałku premii. i oczywiście miesiąc w miesiąc nie na czas. stan sprzętu w ogóle dramat!!! ludzie przynoszą własne myszki, kable jakies pourywane, klawiatury nie działające albo klejące o stanie ścian nie wspomne. i często śmierdziało. generalnie jeśli nie jesteś estetą i potrzebujesz hajsu i się zepniesz - będziesz zadowolony. tam jak robisz swoje to masz jak u pana boga za piecem :)

spójny
@rozdarty

jak pracowałes na mbanku to moze i miales jak u pana boga za piecem, bo kiedyś tak było

rozdarty
@spójny

nie pracowalem na mbanku tylko na aig i serio nie narzekalem na warunki, bo zwykle staralem sie robic to co mi kaza i wyniki robilem zadawalajace. studiowalem tez wtedy wiec chcialem laczyc prace ze studiami i jak na te godziny ktore robilem to zarobki byly naprawde dobre, a tez jak stosowalem sie do zalecen mojego kierownika to nikt nade mna nie wisial bo widzieli ze sie staram. tam widzialem kiepsko mieli ci, którzy ciagle cos krecili albo kierownik mowil jedno a oni robili swoje. telmonowi zarzucic moge wiele, juz z reszta pisalem, ale nie moge powiedziec ze zle placili jak sie czlowiek staral robic to co sie od niego oczekiwalo

Pracownik Telmon

A ja nie narzekam, pracuję, zarabiam - za uczciwą pracę - uczciwy zarobek. Jasna ścieżka awansu - realnego. Polecam - praca dla osób które chcą pracować a nie narzekać.

Bardzo brudne miejsca pracy, zniszczony sprzęt. Kiepskie zarobki nie wypłacane uczciwie. Pracownik wykorzystywany na maxa. Na plus elastyczność godz. pracy, miłe kierownictwo projektu. Na tym koniec. Szkoda czasu.

Lidia

@lallalalalaco sprawia, że nie polecasz pracy w firmie? Mógłbyś powiedzieć coś więcej o swoich doświadczeniach z pracy w TELMON? Takie dodatkowe informacje mogą być bardzo pomocne dla osób, które do firmy chcą aplikować.

lallalalala

nie warto...

Zostaw merytoryczną opinię o TELMON - Łódź

• Jak się pracuje w TELMON?

Zobacz opinie na temat firmy TELMON tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 29.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TELMON?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 4 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy TELMON?

Kandydaci do pracy w TELMON napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

TELMON