Opinie o HCL Poland Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy HCL Poland Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie HCL Poland Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Telemarketerzy i call-center

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o HCL Poland Sp. z o.o. w Kraków

Ty to pisarzem powinieneś zostać. Najlepiej na zachodzie za 12 000 brutto.

mietek-sprzatacz
@.

za 12k brutto eur nie wychodzi najgorzej, jednak wnioskuje, iz chodzi ci o 12k pln, gdyz dla mistrzow cietej riposty i kozakow w necie, to z podkulonym ogonem zaakceptujesz tyle w np. Szwecji nie przyznajac sie o tym nikomu

Julita

@Miraella ma racje. Też bym to traktowała jako plus, bo czasem zdarzają się sytuacje kiedy musisz coś rano załatwić. @Troll z ogłoszeń wynika, że firma HCL Technologies raczej szuka osób z dużym doświadczeniem. To jak jest z tym zatrudnieniem początkujących? @Przyjaciel pewnego malarza z wąsem a czy na rozmowie jakoś jest weryfikowany ten certyfikat i poziom języka? Rekruter przeprowadza rozmowę czy też może jest jakiś test?

@Julita

Sprawdzają poziom języka, tzn. rozmowa w tym języku, i zależy co chcesz robić czasem również pisemnie sprawdzają jak sobie radzisz, jeśli masz wysyłać e-maile itp. A dokumenty np. certyfikaty jeśli jakieś masz musisz im dostarczyć.

angie
@Miraella

Jakiego typu pytania podczas rozmowy telefonicznej zadają jeśli aplikowałeś na customer service with german.

@angie

Nic specjalnego - luźna pogadanka o wszystkim.

Julita

@Ghana skupiamy się na forum na opiniach o pracy w firmie HCL Technologies a nie ich ekipie sprzątającej. Czy te informacje o osobie, która sprząta u Was w firmie są potwierdzone? Forum to nie jest miejsce do oczerniania kogokolwiek, dlatego w przypadku takich komentarzy zawsze je uargumentujcie.

Ghana
@Julita

Nikogo nie oczerniłam. Informacja jest na 100% pewna, osoba pracowała na Capie, ale skoro nie interesuje was los waszego mienia to mnie tym bardziej na tym nie zależy.

@Ghana

Dzięki Ghana, właśnie mamy nową ekipę sprzątającą i jedna z pań się dziwnie kręciła przy mojej torbie. Dobrze wiedzieć, że trzeba pilnować.

Julita

@Prompter92 To dobrze, że jesteś zainteresowany pracą w firmie HCL Technologies. Dopiero zamierzasz tam aplikować, czy może już jesteś po wstępnych etapach rekrutacyjnych? Pamiętaj, że jeśli nie znajdziesz tu odpowiedzi na swoje pytania, to zawsze masz możliwość skontaktowania się z firmą bezpośrednio https://www.hcltech.com/geo-presence/poland

Analityk

Przyszedł niechlujny mężczyzna w adidasach i w dżinsach. Nie mówię tego złośliwie ale na pewno nie używał dezodorantu. Mówił taką mieszanką hinduski - angielski. Wydawał się nie rozumieć moich odpowiedzi. Cokolwiek bym nie odpowiedział, mówił że jest "GREJT".

- Do you have any IT experience ? - Do you have any customer support experience ? - What do you have to do if your computer is slow ?

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Prompter92

Cześć wszystkim, chciałem Was zapytać uprzejmie - jak wygląda praca IT Analysta (najlepiej z językiem niemieckim, ale ogólnie też może być)? Czekam na odpowiedzi od Was ;) !

Julita

@Gl Rozumiem, bardzo Ci dziękuję za sława wyjaśnienia. Twoje wpisy mogą skłaniać do pewnych przemyśleń o pracodawcy, jakim jest firma HCL Technologies. Uważam też, że na pewno pomogą one osobom, które zastanawiają się nad podjęciem tam pracy. Czy jest coś jeszcze, co chciałbyś dodać o tej firmie? Jeśli tak, to śmiało.

Julita

@GL with C... część 1 Serdecznie Ci dziękuję za merytoryczną opinię dotyczącą specyfiki pracy w HCL Technologies. Bez wątpienia przyczyni się ona do pomocy osobom, które są zainteresowane tym pracodawcą. Twoja wypowiedź ściśle dotyczy stanowiska głównego księgowego - a może orientujesz się, jak to wygląda w przypadku innych profesji?

Gl
@Julita

Na początku chodziło o księgo GL czyli księga główna. A potem wydaje mi się że zmienili stanowisko na głównego bo takie jest teraz ogłoszenie. Tak mi się wydaje

GL with C... część 1

Miałem ostatnio telefoniczną rozmowę kwalifikacyjną na gl z językiem naszych południowych sąsiadów. Nie mogę napisać jakiś złych albo dobrych rzeczy, było po prostu jakoś dziwnie, a skończyło się zupełnie niezrozumiale. Nie otrzymałem informacji zwrotnej pomimo, że miała przyjść szybko bo ta rekrutacja to sprawa pilna. Pani z agencji rekrutacyjnej nie odbiera telefonu ode mnie. Chyba się na mnie wszyscy obrazili. Być może zadałem niewygodne pytania. Ciekawe co HCL przekazał na mój temat do zewnętrznej firmy rekrutacyjnej, skoro pani nie odbiera ode mnie telefonów i nie odpisuje na maile… Więc wszystko po kolei. Dodam, że sam nie wysyłałem cv na to stanowisko, tylko jednego dnia 5 zewnętrznych firm rekrutacyjnych dobijało się do mnie z pytaniem czy nie byłbym zainteresowany tym stanowiskiem. Zgodziłem się na przeprowadzenie rozmowy z HCL. Przez pierwsze 5 minut pani z HR (domyślam się, że z hr) odczytywała chyba z kartki zakres benefitów w firmie. Pisze że chyba z kartki, ponieważ recytacja była prowadzona w takim tempie, że nie wszystko udało mi się zrozumieć. Okulary, multisport, języki obce, jabłuszka, i tak dalej i tak dalej. Po 2 minutach tego istnego słowotoku na jednym tchu miałem się ochotę rozłączyć zadzwonić za 10 minut i zapytać pani, czy już się wygadała. No ale trzeba zrozumieć, skoro ktoś jej kazał klepać parę minut o benefitach to musi klepać. Outsourcing jak wszystkim wiadomo to klepanie. Trzeba klepać i nie ma zmiłuj się. Pewnie też to uważa za absurd i dlatego recytacja prowadzona była w takim tempie, żeby jak najszybciej zakończyć tą inwokację. W tej firmie miałem też rozmowę kwalifikacyjną 1,5 roku temu (2016) na to samo stanowisko. Miało być 8 brutto zgodnie z obietnicą zewnętrznej firmy rekrutacyjnej, jednak już manager chciał tą stawkę obniżyć. Zewnętrzna firma rekrutacyjna powiedziała mi przed rozmową, żeby podawać jak najwyższa stawkę, ponieważ manager (teraz już były) jest znany z tego, że obcina wynagrodzenie w stosunku do tego co powie kandydat. Byłem jednak bardzo nieugięty i trzymałem się tych 8 brutto, ponieważ miałem już oferty pracy z innych firm. Niezadowoliło to jednak managera, i za taką stawkę mnie nie chciano. Powodem odrzucenia było rzekomo za małe doświadczenie – tak się dowiedziała pani z zewnętrznej firmy rekrutacyjnej.

Julita

@Nie polecam Faktycznie, takie sytuacje bardzo często się zdarzają. Osoby, który przeprowadzają rozmowy kwalifikacyjne potrafią mieć różne podejście do kandydatów, a co za tym idzie - wymagać czegoś innego. Przykro mi, że doświadczyłeś takiej nieuczciwości. Piszesz o chaosie w HCL Technologies - może zatem jeszcze bardziej rozwiniesz swoją wypowiedź? To z pewnością pomoże osobom, które zastanawiają się nad podjęciem pracy w tej firmie. @student W Internecie nie ma obecnie ofert odnoszących się szkoleń i staży, które byłyby organizowane przez HCL Technologies. Myślę, że powinieneś do nich napisać. Na pewno udzielą ci odpowiedzi.

student

Jakie perspektywy dla studentów/absolwentów w dziale Finansów/PMO ? Czy firma oferuje jakieś szkolenia lub staże?

Julita

@Outcast 2 tygodnie to wprawdzie krótki okres pracy, bo zawsze może się zmienić jeszcze Twoje postrzeganie firmy HCL Technologies, ale dziękuję, że ją wyraziłeś. Czemu jest to idealne miejsce dla osób, które chcą kiedyś założyć własną działalność?

Outcast

Jestem w firmie 2 tygodnie - wiec moje wrażenie bardzo pobieżne, ale napiszę, bo z pewnością będzie inne od poniższych: najważniejsze - wszystko zależy od projektu, do którego cię przyjmą, bo to swoiste państwo w państwie. Rzeczywiście managementu nie ma. Ale moim zdaniem to zdecydowany plus - często tam, gdzie management jest, polega na utrudnianiu pracownikowi pracy. Tu jest kompletna wolna amerykanka - a więc utrudnień mniej. Idealne miejsce dla kogoś, kto myśli w przyszłości o założeniu własnej firmy. Benefity na poziomie co najmniej dobrym: ubezpieczenie Generali, Luxmed z opcją rodzice i dentysta (te dwie ostatnie wymagają lojalki na rok), dopłata do obiadu.

Anita

Jesteście pewni, że nic pozytywnego nie można napisać? Idealnych firm nie ma.

pytanie

do wszystkich piszących, że to praca na start - to gdzie wy potem idziecie? Do jakich firm? Xerox? Przecież tam się robi dokładnie to samo... Ciągle jak maszyna w kółko resety haseł i g*wno a nie nauka czegoś konkretnego z IT. Przez te prace mam poważne obawy o moją przyszłość. Tak jak ktoś pisał wiecznie BPO/SSC nie będzie w Polsce się lokować i tu mieć swoje odziały. Praca niby dobra na start, tylko tak jak piszę - co dalej? Studia podyplomowe żeby do prawdziwej informatyki się wreszcie dostać?

Taj
@pytanie

Tak, studia podyplomowe.

Zekke
@Taj

Ojjj, dzieci, dzieci... na studiach chcecie się czegoś poważnego nauczyć?

Robert
@pytanie

Co potem? To proste. W tej mega nudnej pracy odpalasz kurs SQL, czy JAVA i sie uczysz az sie nie nauczysz. Siedzisz rok czy 2 resetujesz hasla az bedziesz mogl aplikowac na jakas pozadna posade. Juz ze znajomoscia jakiejkolwiek technologii na poziomie srednim dostajesz kilka tys PLNow wiecej niz w Hindistan Corp Limited.

Byly Pracownik

Kazdy kto zna rynek krakowskich korporacji to potwierdzi, ze HCL to takie drugie Capgemini, roznica tylko taka, ze HCL lepiej placi. Nic sie nie nauczysz, tylko tyle, ze wpiszesz w CV, szkolenia na poziomie przedszkola,przechowalnia dla bezrobotnych Wlochow I Hiszpanow, toporna atmosfera,ciezko jest wytrzymac kilka miesiecy.

@
@Byly Pracownik

Pamiętam moje pierwsze szkolenie - jak wysyłać maile z Outlooka. Łezka w oku się kręci :) Poziom IT jest naprawdę wysoki.

Igor
@Byly Pracownik

Prawda cala prawda i tylko prawda :) Polecam te firme jesli jestes bezrobotnym hiszpanem i nie chcesz w zyciu niczego osiagnac. Poziomem wynagrodzenia sa lepsi tylko od Capa.

kok

Nie polecam pracy w tej firmie. Kadra managerska niekompetentna. Zarządzanie na bardzo niskim poziomie, właściwie to brak właściwego zarządzania powoduje napięcia i chaos organizacyjny na projekcie. Decyzje zmieniane są kilka razy dziennie. Na team leaderów wybierane są osoby, które znaja się z pracującymi juz wczesniej w hcl osobami. Nierzadko są to osoby z bardzo małym doświadczeniem zawadowym, niektóre z nich wręcz ewidentnie nie nadają się na pełnienie takich funkcji. Pozytywamii są na pewno zarobki i benefity. Bez nich nie można byłoby wytrzymać nawet krótki czas w tej firmie.

@kok

Co do kolesiostwa w tej firmie to sie zgadzam. Zarobki hmmm to kwestia pejoratywna. Placa lepiej niz w urzedach panstwowych to na pewno, natomiast pierwsze lepsze korpo w krakowie poza Capa placi juz lepiej w IT.

Jurek

Ile w HCL zarabia sie z niemieckim brutto?

Lajkonik

Podbijam pytanie

Daniel
@Jurek

Zelezy na projekt jaki, kolega ma 5300 w jednym a inny 6000.

Sebastian
@Jurek

Pensja nie zalezy od projektu tylko od tego kiedy sie tam przyjmujesz. Bo tyle ile wynegocjujesz na poczatku tyle masz do odejscia z firmy. Oczywiscie nowym musza wiecej zaplacic zeby ich sciagnac. Przyklad z zycia wziety w 2017 roku ponad polowa pracownikow w HCL dostala podwyzki 28 zl brutto.

Julita

@Madzina masz rację, ale czy oprócz tej uwagi stylistycznej do innego użytkownika posiadasz jakieś informacje o firmie HCL Technologies? Skoro zajrzałaś na ten wątek to może łączy Cie coś z tą firmą i chcesz się tymi doświadczeniami podzielić?

Karina

Mam pytanie do wszystkich dojezdzajacych z Krakowa do Business Parku w Zabierzowie. Ile trwa podróż? Czy pociągi przyjeżdżają z opóźnieniem? Jest możliwość przyjścia do pracy z kilkuminutowym opóźnieniem jak pociąg się spóźni?

Fin
@Karina

Wszyscy sie spozniaja do pracy bo pociag zawsze sie spoznia. Nikt nic na to nie mowi. Ogolnie sami teamliderzy przychodza zawsze za pozno.

Idirek
@Karina

Co za pytanie !? Nigdy nie jezdiles polskim pociągiem ? :) Częściej się spóźnia niż jest punktualny. Btw: odradzam bardzo mocno tą hinduską firmę... !

Madzina
@Idirek

Być może to właśnie moja życiowa misja: @Idirek nie hinduska (nie mieszajmy krajów z religiami :P) lecz indyjska!

Julita

@Adieu nikogo nie bronię w żaden sposób i nie pracuję dla firmy HCL Technologies. Jestem moderatorem forum gowork.pl. I uważam, że jeżeli coś się należy to warto zawsze o sobie przypominać. @Miraella dziękuję za odpowiedź. To na pewno pozwoli się bardziej przygotować osobom, które są zaproszone na rozmowę i zniweluje stres.

Zostaw merytoryczną opinię o HCL Poland Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w HCL Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy HCL Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 42.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w HCL Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 7 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy HCL Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w HCL Poland Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

HCL Poland Sp. z o.o.

HCL Poland Sp. z o.o.