Opinie o HCL Poland Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy HCL Poland Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie HCL Poland Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Telemarketerzy i call-center

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o HCL Poland Sp. z o.o. w Kraków

Ciekawski

Czy HCL ma jeszcze biura w Zabierzowie czy firma całkowicie się przeniosła na Opolską?

Alicja
@Ciekawski

Zadałeś bardzo istotne pytanie. Postanowiłam to zatem sprawdzić i wygląda na to, że firma HCL Technologies aktualnie ma swoją siedzibę jedynie w Krakowie - tak, jak wspomniałeś - na ulicy Opolskiej. Czy Twoja ciekawość wynika z tego, iż jesteś zainteresowany szukaniem zatrudnienia w tym przedsiębiorstwie, a może masz jakiś inny - równie istotny - powód? Zapraszam Cię bardzo serdecznie do dalszej dyskusji.

@Alicja

Zdecydowanie chodzi tutaj o lokalizację miejsca pracy. To jednak gra kluczową rolę odległość miejsca pracy od miejsca zamieszkania zwłaszcza jak ktoś mieszka w Krzeszowicach. Tyle chciał autor posta się dowiedzieć. Poza tym zauważyłem, że już niektóre SSC stosują nową komunikację na forum Go Work typu, że osoba z HR lub jakaś podnajmowana prowadzi dyskusje tak do końca nie przyznając się, że jest z tej firmy. Nie jest to w żadnym wypadku zabronione. Jednak forum ma służyć ekspresji wolnych myśli, bez cenzury, przy czym bezwględnie jednak wulgaryzmy powinny być unikane. Przy czym patrząc na złożone wypowiedzi poprzedników przytoczone opinie jak najbardziej są wiarygodne.

apsik
@Okey dokey

Alicja jest pewnie moderatorem goworka i taka jej praca żeby kreować ruch na stronie

@apsik

Poobserwujmy sytuację i zobaczmy to kierowanie ruchem. Ważne by nie bylo cenzury. A z resztą tu i tak się nic się nie dzieje. Żadnych dobrych felietonów od czasów tegorocznych wakacji:) Milelenialsi i tak nie czytają rozważając pójście do tej firmy.

@Okey dokey

Zdecydowanie jest moderatorem ktoregoś z tych podmiotów, gdyż po godzinach nie pracuje, nie odpowiada na komentarze. Zatem jak komentarze są w godzinach pracy do 17-tej to są to wypowiedzi sponsorowane a nie z życia ;)

Assia
@Ciekawski

Jeszcze częściowo w Zabierzowie ( do 2020 roku)

Mmm
@Alicja

Jak wygląda proces rekrutacyjny?

Hans
@Ciekawski

Jest coś w hcl z niemieckim?

Alicja
@Hans

Owszem, firma HCL Technologies właśnie w tym momencie poszukuje osoby na stanowisko 1st line of Technical Support with German & English - Part Time (w niepełnym wymiarze godzin). Ogłoszenie bez najmniejszego problemu odnajdziesz w Internecie na jednym z najważniejszych portali, który zawiera oferty pracy. Czy taka właśnie posada spełniłaby stawiane przez Ciebie oczekiwania? Daj znać w kolejnym wpisie!

Filip

Jakieś konkretne wymagania?

Mieczysław
@Filip

Jesteś zainteresowany pracą w firmie HCL Technologies? Mógłbyś napisać, czy masz jakieś doświadczenie zawodowe, którym mógłbyś przekonać pracodawcę do zatrudnienia akurat Twojej osoby? Chętnie dowiemy się nieco więcej na Twój temat, ponieważ dzięki temu któraś z osób pracujących w tej firmie będzie mogła ocenić, czy masz szanse zatrudnienia w tym miejscu.

Kredka
@Mieczysław

Proces rekrutacji: 1. Rozmowa z przedstawicielem rekrutacji na początek (5 -25 min); 2. weryfikacja językowa + rozmowa merytoryczna / techniczna - jako jedna lub 2 osobne rozmowy; W zależności od roli/zespołu może dojść pisemna weryfikacja języka, rozmowa z Managerem lub Klientem

M
@Hans

Z niemieckim prawie zawsze

Marcin M.

Rece opadaja jak czytam te wszystkie negatywne opinie I postanowilem dodac swoj opinie. Otoz Mona przygoda W firmie zaczela sie W polowie 2015 roku. Dodam, ze mimo ze projekt die zakonczyl, zostalem przeniesiony do innego nowego projektu. Odpowiada no atmosfera, trafilem na wielu przyjaznych ludzi. Mam bardzo fajna przelozona I wspolpracownikow. Sciezka awansu jest bardzo motywujaca: po poltora roku w firmie moje umiejetnosci I kompetencje costly zauwazone przez przelozonych. Firma oferuje coroczne podwyzki uzaleznione od wynikow pracy, szereg benefited, ciekawe imprezy pracownicze oraz mozliwosc bezplatnego doszkolenoa umiejetnosci z branzy IT, miekkich oraz z zarzadzania ludzmi. Najwieksza chyba zaleta jest Praca W miedzynarodowym srodowiski, gdzie Mona spotkac ludzi ze wszystkich zakatkow swiatai z poznac ich kulture, jezyk oraz mentalnosc. Management oraz adminstracja I chrona budynkow sa otartymi na potrzeby innych usmiechnietymi ludzmi. Firma oferuje stabilnosc finansowa na przyzwoitym poziomie. Jako jedyny mankament moglbym przytoczyc, ze powinno byc wiecej imprez integracyjnych wewnatrz I miedzy projektami. Poza tym nie ma die naprawde do czego doczepic :)

Marcin M.
@Marcin M.

Z gory przepraszam za litetowki, ale pisalem ze smartphona :)

Krtek znad Wisly
@Marcin M.

To dobrze, że trafiłeś na taki projekt IT. Są też i fajne teamy w HCL i dobre strony. Zależy to od ludzi, których masz wokół i nad sobą i też pod sobą. Jednak nie warto idealizować wszystkiego bo gdy wybuchnie niefajna niespodzianka to ciężko zniesiesz rozczarowanie. Samych superstron też nie do końca warto umiejscawiać bo wyjdzie z tego jakaś nieszczera do końca propaganda sukcesu. Warto być suma sumarum REALISTĄ.

Ofiary Mobbing Star
@Marcin M.

Wygląda na wpis sponsorowany :) :) :) :) :) :) Jak możecie prawdy nie lubić ??? Ja to bym wszystko chciał wiedzieć i dobre i złe, a nie takie sugestywne pieśnie wielbiące

RosalinDA
@Ofiary Mobbing Star

Dla mnie w HCL, jak w każdej innej firmie wszystko zależy od ludzi, z którymi się pracuje :) Wiadomo, że są jakieś minusy, ale ja jestem zadowolona - nowa fokalizacja na opolskiej bardzo mi pasuje, kasa spływa zawsze na czas, benefity się zgadzają. Ja mam akurat kilka fajnych osób w zespole, projekt nie IT support więc nie ma zmian nocnych i weekendowych, więc mogę polecić

Już tu nie pracuję :)

Pracowałem w pobliżu Królowej - świadkiem tych sytuacji nie byłem, ale przez ściany było słychać jak się wydziera po innych. Z zachowania każdy chyba kto ją widział to kojarzy. Z managerem znad Bosforu (jak to ktoś ładnie określił) to się specjalnie nie kryli z niczym, skoro nawet nie siedząc z nią na jednym open space było widać co i jak. Cieszę się, że HCL to już nie moja bajka. Co prawda na mój projekt nie narzekałem, ale organizacja firmy, a raczej jej brak wystarcza, żeby nie chcieć tam zostać. HR fikcyjne - nie wiedzą na jakim stanowisku pracujesz, w sytuacji zmiany warunków pracy aneks dostaniesz po straszeniu HR (podwyżki inaczej też nie). Najlepsze to i tak są zakończenia projektów :D Dowiadujesz się, że koniec i już - ale to w sumie pół biedy. Gorzej jak było w innych projektach, gdzie przyjmowali ludzi, a wiadomo były, że projekt się kończy. Ale czego się spodziewać po firmie, która pozwala, żeby pracował tam bezdomny. Czarnoskóra osoba z jednego projektu mieszkała sobie na open space jak gdyby nigdy nic (czy mieszka dalej, nie mam pojęcia).

Czarodziejka He-mana
@Już tu nie pracuję :)

Każdy musiał gdzieś zaczynać i nabierać doświadczenia zawodowego, życiowego i interpersonalnego. Najważniejsze, żeby nie oczekiwać innych rezultatów powtarzając te same działania. Na pewno już wiemy, że pracy poszukujemy świadomie, na pewno zasięgając osiągnięć poczty pantoflowej (networkingu). A słynny projekt niech żyje swoim życiem skoro już ofiar nie ma, o ile były, a ranni bodajże się zawsze znajdą. Na rany już się nie umiera na gangrenę bo mamy już penicylinę, a na inne bóle aspirynę i morfinę.

King
@Już tu nie pracuję :)

Jakie wymaga w teamie krolewej dla kandydatów jakie zarobki I co tam robią?

Karina & Sebix
@King

W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi i kolejnymi wyborami prezydenckimi raz ponad rok oraz parlamentarnymi ogłaszam uroczyste i oficjalne zakończenie wątku królowej i jej królestwa w postaci projektu 10m x 10 m. Polityka dostarczy nam wiele emocji niż nudny, zaściankowy projekt. To tak ciekawe jak opowieści o Liczyrzepie. Poszukujący pracy : Jedna rada. SZUKAMY PRACY ŚWIADOMIE. A w złe królestwo nie wejdziecie jak to z filmu Lars von Triera Założę się , że przy dobrym networku nikt nie wejdzie w coś nieodpowiedniego. Jakby się nie studiowało socjologii, teologii i kulturoznawstwa to byście mieli porządną pracę.

BPO-leaks
@Już tu nie pracuję :)

Powiesz coś o tej bezdomnej osobie co pracowała tam a zarazem mieszkała ? to trochę dziwne, bo osoby ściagane z Francji, Włoch i Hiszpanii mają raczej dobre uposażenie żeby oszczędzać na mieszkaniu w KRK i mieszkac na open space. Poza tym na początku dostaje się ciekawy dodatek relokacyjny jeśli się jest daleko zamiejscowym. Umieramy z ciekawości.

Radek

Idealnych firm nie ma i wszędzie mogą zdarzyć się trudne momenty. Aktualnie potrzebujecie pracowników?

@Radek

Potrzebują pracowników. Ogłoszenia poniżej. Polecam projekt. Ciekawy rozwojowy projekt, fajna atmosfera, super ludzie i management. Warunki finansowe godne. Mozliwość tranzycji. https://www.pracuj.pl/praca/ksiegowy-ap-ar-krakow,oferta,6261147 https://www.pracuj.pl/praca/ksiegowy-a-gl-krakow,oferta,6260688

@Tofik

Hahaha swietny zart, fajna atmosfera. Ciekawe tylko dlaczego ludzie ciagle odchodza i nie sa w stanie zatrzymac ich nawet podwyzka a skom

@anonymous

Skompletowanie zespolu jest mega problemem. Odradzam prace tam...chyba ze jedynie dla kasy bo z desperacji moga teraz duzo zaplacic no i dla niezapomnianych wrazen...czegos takiego nie doswiadczysz nigdzie indziej. Polecam poczytac komentarze na tym forum o projekcie. Niestety wszystko prawda.

@Tofik

I o jakiej tranzycji piszesz? Chyba najpredzej do Indii lub innego korpo bo niedlugo nikt tam nie zostanie...

rozbawiony do lez
@Tofik

@Tofik, to Ty Nowy Liderze jenoosobowego polskiego zespolu (pozostale uciekly)? Wtedy by sie zgadzalo - swietna atmosfera, zarobki i super management...

@rozbawiony do lez

Być może i jestem team-leaderem jednoosobowego zespołu teamu polskiego: Jednak pozwolę sobie dokonać analizy zamieszczonych w poprzednich postach ogłoszeń o pracę to mojego dream-teamu, już w pełni sprofesjonalizowanego i „pozytywnego”. Jestem analitykiem, więc analiza będzie wierna i obiektywna. „Umiejętność priorytetyzacji i obsługi kilku zadań jednocześnie” – wszystkie zadania wykonywane są przez zespół i z racji braku personelu, nastąpi chwilowe obłożenie pracą na jedną osobę operacyjną. Mówi się no risk – no fun. Ja mam fun z czegoś innego ;). Unikam robienia błędów, bo popełnia błędy ten kto pracuje. Zatem nikt nie zarzuci mi wysokiego error-rate. „Dbałość o szczegóły i wysoki poziom dokładności” – Mimo braków personelu, musimy świadczyć dobre usługi dla klienta. Nie strzelamy baboli. Z moją pomocą i „wiedzą, która została w teamie” wszystko się uda. „Biegłe umiejętności komunikacyjne” – Żeby ze mną wejść w dobry kontakt, trzeba mnie pokrótce poznać. Lubić i uwielbiać tylko mnie. Powtarzać moje specyficzne słowa i narrację. Jak coś mi się nie podoba to tak samo trzeba mnie naśladować. A i trzeba lubić tą samą temperaturę w pomieszczeniu co ja;) Another way... jak to powtarzał spokojnie były manager z Konstantynopola. „Umiejętność rozwiązywania problemów” – będzie ich wiele, w szczególności ze mną. Zawdzięcza się wszystkie sukcesy mi, porażki są spowodowane „low performersowatością” pracowników. „umiejętności analityczne” – już w ogłoszeniu zamieściłam skuteczny faktor eliminacji zbyt mądrych analityków. Jeśli ktoś jest przeciętny, mierny, wierny i bierny, to nie zauważy, że raz są polskie znaki diakrytyczne a raz i nie ma. Ktoś zbyt mądry, zauważy to i nie zaaplikuje. Po ogłoszeniach i rozmowie kwalifikacyjnej rozpoznaje się pracodawcę, klimat w teamie oraz zarządzających. Zachęcam do analizy ogłoszenia ;)

Bolfrubatw

Godne tzn jaka pensja

@Bolfrubatw

Jak na elitarny team i możliwości projektu : junior analyst + szkodliwe 5.000 netto, analyst - 6 200 netto, senior 7.500 zl. Przy czym są to 5 FTI. Team przewidziany jest na 5 osób w tym team-leader.

Bolfrubatw
@Tofik

Z niem b2 I ang a2 coś w hcl dostanę?

@Bolfrubatw

zdecydowanie są też i takie prace z tym językiem. Ambitnych i pozytywnych zapraszam do jedynego projektu finansowego. Prawdziwa kuźnia talentów i pracownia rzeźby osobowości :)

King
@Tofik

Co robiono w teamie krolowej i jakie wymagania dla kandydatów i zarobki

Analityk

Przyszedł niechlujny mężczyzna w adidasach i w dżinsach. Nie mówię tego złośliwie ale na pewno nie używał dezodorantu. Mówił taką mieszanką hinduski - angielski. Wydawał się nie rozumieć moich odpowiedzi. Cokolwiek bym nie odpowiedział, mówił że jest "GREJT".

- Do you have any IT experience ? - Do you have any customer support experience ? - What do you have to do if your computer is slow ?

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Scrum Master/Agile Coach

Byczek Fernando

To temat na "trudne sprawy" o 1-ej w nocy, gdy wszyscy śpią. Najlepiej warto zaprosić wszystkich do studia.

Nabil

Zgadzam sie wszystkim co tu jest napisane i tez nie polecam tego "elYtarnego" projektu, w ktorym panuje mobbing, bullying, stalking, chaos, samowolka, brak profesjonalizmu...problem z rekrutacja i rotacja, spowodowany glownie przez wspomniana juz na forum samozwancza, sfrustrowana kierowniczke, ktorej z wiadomych dla polowy firmy powodow boi sie zarowno team leader jak i manager. Owa "kierowniczka" nie zyczy sobie np zadnych ludzi w "swoim" zespole, w szczegolnosci kobiet, ktore uwaza za konkurencje w sobie tylko znanej dyscyplinie wiec wiekszosc i tak juz nielicznych kandydatow jest odrzucana. Ba, nie zyczy sobie nawet powracajacych z urlopu macierzynskiego o czym potrafi drzec sie na cale gardlo. W rezultacie wiecznie brakuje ludzi bo nawet jak juz uda im sie kogos znalezc to jak tylko nowa osoba otrzasnie sie z szoku to ucieka gdzie pieprz rosnie. Manager juz na rozmowie kwalifikacyjnej informuje o planach wymiany polowy zespolu na bardziej "profesjonalny". Co to dokladnie znaczy, nowy pracownik dowiaduje sie w pierwszych tygodniach pracy podczas rozmowy na ktorej jest sie informowanym z kim mozna a z kim nie nalezy sie zadawac a kogo chcialby wyrzucic!!! Najbardziej ubolewa nad niemozliwoscia zwolnienia osoby w wieku przedemerytalnym chronionej przez prawo.. wiec wraz z jedyna "profesjonalna" wymyslaja najrozniejsze metody uprzykrzenia i upokorzenia, zeby zmusic do wczesniejszego "dobrowolnego" odejscia. Generalnie wywalilby wszystkich, ktorych "kierowniczka" uwaza za wrogow a juz najbardziej jest dumny z siebie, kiedy niechciane osoby same odchodza. .Zasygnalizowanie problemu nic nie daje, szef odwroci kota ogonem i tobie zarzuci konflikt personalny, zazdrosc a nawet wywali z biura..HRy tez niewiele pomagaja wiec ludzie sami odchodza bo w takiej atmosferze po prostu nie da sie dlugo przebywac a krolowa bryluje, dostaje awanse i podwyzki wymuszone szantazem bo jako jedyna zostaje z rzekoma "wiedza"...Dziwne tylko, ze nikomu nie wydaje sie to podejrzane, sytuacja co pare miesiecy sie powtarza. Rotacje manager tlumaczy, mala strata bo dany pracownik i tak byl "low performer and very negative person". W firmie istnieje system bonusow tzw jewelsy, symboliczna kwota ale nawet nie musze pisac kto je w tym projekcie gownie dostaje.... Patologiczna soap opera na zywo, osoba przez ktora projekt sie rozpada i ktora w kazdej innej firmmie skonczylaby dyscyplinarka tu jest nagradzania i awansowana. Szkoda bo w porownaniu do typowego korpo praca tam akurat nie polega na bezmyslnym klepaniu faktur i moznaby sie wiele nauczyc...oby zmiana managementu pomogla..

monika

Cześć. Dostałam ofertę pracy do działu finansowego, niestety czytając opinie, nie wiem czy chcę podjąć pracę w tej firmie. Mogłbyś/Mogłabyś napisać do mnie na maila prywatnego: mluk@vp.pl. Bardzo mi to pomoże w podjęciu decyzji... dzięki z góry.

Pro good life
@monika

Niestety nie widać tu ani grama przekłamania we wszystkich poprzednich opiniach. Napisz na forum pytanie to byli rezydenci projektu finansowego odpowiedzą na wszelkie pytania. Na maila nikt nie odpisze. każdy się boi ujawnienia przez adres mailowy bo wtedy można się dowiedzieć kto pisze słowa prawdy.

Życzliwy
@monika

@Monika, Wszystko co tutaj napisano to prawda. Może i mocno ujęta w ironicznie żartobliwy sposób, ale niestety prawda. Mobbing i zero wsparcia od managementu, plus lider który pozwala sobą pomiatać. Dopóki jest tam jedna osoba, która zachowuje się w sposób co najmniej niewłaściwy to wszyscy po kolei uciekają, bo góra z tym nic nie robi, a wręcz awansuje tą osobę non stop. Szkoda projektu bo podobno był kiedyś fajny, zanim królowa rozpoczęła swe rządy. Ja przyszedłem tam żeby zdobyć doświadczenie zawodowe a zdobyłem życiowe... Jednym słowem: nie polecam.

sprawiedliwy5
@Nabil

Nie dajcie się. Trzeba pokazać tej osobie że nie warto zaczynać wojny. Proponuję tuszem od drukarki wysmarować jej ubranie przy wszystkich a następnie nożyczkami takimi do papieru rozciać jej ubranie koszulę i spodnie lub sukienkę. Do tej iperacji przydadzą się 2, 3 osoby, jedna lub dwie osoby przytrzymują tą osobę a jedna osoba wydaje wyrok. Powodzenia. Zero tolerancji dla prostaków.

kpimaster
@sprawiedliwy5

Menago w tym teamie jest the best.

Życzliwy
@sprawiedliwy5

@sprawiedliwy5 to jest podżeganie do przemocy i nie powinny takie komentarze mieć miejsca. To jest miejsce do dyskusji merytorycznych. Zaufajmy systemowi- nadzieja umiera ostatnia.

Pro good life
@sprawiedliwy5

Chciałbym zauważyć, że kolega/koleżanka pisząca ten komentarz musi być kimś spoza świata korpo i nigdy w nim nie spędziła ani jednego dnia. Tudzież są i też takie "geniusze" i z korpo. Jedną już znamy. Jak można nazwać toner do drukarki "tuszem" ?? chyba do rzęs. I już wiadomo kto napisał tego posta. Nie jest to raczej TONER ?

Ciekawy

A dlaczego taki ciekawy artykuł kolegi "życzliwego" został usunięty ? Zdecydowanie bohaterowie felietonu przeczytali i zareagowali ;(

Ciekawy

A dlaczego ciekawe felietony są usuwane co dotyczą projektu finansowego ?

Work life balance support
@Nabil

Obawiam się, że ten post będzie kolejnym do usunięcia "na żądanie". Post kolegi "życzliwego" już jest RIP. Dziwne, że requestorów prawda w oczy kole, ale to ich wewnętrzna konstytucja projektowa określająca plan działania i kodeks moralny.

Stars

Gdzie jestes nasz poście ?

Zaniepokojony

Z niepokojeniem zauważyłem, że ciekawe felietony i reportaże dotyczące PROJEKTU FINANSOWEGO są usuwane ? Czyżby się atmosfera zdecydowanie tam polepszyła ? Przypuszczam, że chodzi tu o usuwanie na request od strony "bohaterów", A były to przemyślane prace, wiernie ukazujące scenerię kameralnego projektu.

Tom

Czy przy projekcie niemieckim język musi być perfect,czy wystarczy komunikatywny?

Lajkonik
@Tom

Podbijam pytanie ( mam kilkuletnie doświadczenie w regionie DACH).

Staszek
@Tom

Zapewne wystarczy komunikatywny skoro w ogłoszeniu jest B1. Jest teraz na rynku duże zapotrzebowanie na niemiecki, więc nawet osoby z komunikatywnym mają bardzo duże szanse. Warto próbować.

Nie polecam
@Staszek

Napisane B1 a przy rozmowe kwalif. plynnie trzeba mowic po niemiecku. Jest kilka osob , ktore prowadza rozmowy kwalifikacyjne, kazda z nich wymaga innego poziomu znajomosci jezyka. Ogolnie w firmie duzy balagan, natlok zmian, tworzenie sztuznych stanowisk.male szanse awansu, podwyzki glowdowe 80zl na reke co rok

@Nie polecam

wystarczy wykuc na pamiec odpowiedzi na pytania w stylu "jak chcesz spedzic wakacje" i "czym sie ostatnio zajmowalas", "jakie masz plany na weekend" etc. Poziom podstawowki i starac sie mowic jak najbardziej plynnie, niekoniecznie z sensem.

italiano
@Tom

sa lepsze ssc gdzie potrzebuja niemieckojezycznych gosci niż w tej przechowalni brzrobotnych wlochow i hiszpanow

omnibus
@wiwka14

Żartujesz chyba? Ani ja, ani nikt z mojego zespołu z nie byliśmy o żadne wakacje ani weekendy pytani na rozmowie :D Tylko pytania o doświadczenie, motywacje itp.

lepiej już nie pracować

Pracowałem już w kilku firmach/korpo i mam jakąś wiedzę na temat warunków, organizacji pracy. W niektórych było gorzej, w niektórych lepiej, ale pierwszy raz mam odpowiednio dużo motywację żeby napisać tutaj posta. W tej firmie nikt nie jest za nic odpowiedzialny i to szczególnie w takich działach, których jedynym zadaniem jest załatwianie podstawowych formalności. Jeśli chcesz sobie zaoszczędzić nerwów i trafić do pracy, w której panują przynajmniej przyzwoite warunki to zdecydowanie nie pospisuj umowy z HCL.

Czy aby kolega jest pewien, że chce aplikować do nas ? Nie żebyśmy odstraszali, bo ta firma ma wiele dobrych stron. Zatem proszę też poczytać wczesne wpisy, w ramach zachęcenia do aplikowania. Obecnie jest wiele różnorodnych stanowisk

juzniehcl

Musisz mieć strasznie nudne życie. Współczuje. Szkoda marnować życie z beznadziejnymi ludźmi.

jj

Dziwne, że nikt jeszcze nie komentuje sytuacji na jednym z projektów... Projekt kończy się za miesiąc a ludzi nadal przyjmują...

Yucel
@jj

Który to projekt? Ten z bankiem z zza rzeki?

@Yucel

Podejrzewam, ze chodzi o projekt Office Depot. Jesli mowia, ze to niemiecki i artykuly biurowe, to tam nie idzcie! Zostaniecie zwolnieni/przeniesieni do jakiegos bylegowna, zanim zdazycie skonczyc szkolenie.

italiano
@wiwka14

a to znam ten projekt. zdominowany przez głośnych Włochów co się chwalili ze nie mają nic do roboty. a jak ktoś sie uskarzal na poziom halasu to tlka mówiła ze ona nic nie slyszy. a to szkoa ze się konczy projekt

@italiano

Taak, opierdalali się, opierdalali, a potem nagle wyszło to na jaw i była jedna wielka gównoburza. Za kozła ofiarnego wybrali osobę, która jako jedyna coś tam ogarniała i cały czas pomagała innym. Zmieniał im się teamleader chyba pięć razy. Swoją drogą a propos teamleaderow, mój przez kilka miesięcy pracował na zmianę jako agent i leader, bez podwyżki i bez nowej umowy czy chociażby odpowiednich uprawnień w systemie(!).

Frederico
@wiwka14

Mam nadzieję, że tym kozłem ofiarnym nie był ten kolega mówiący chyba pięcioma językami. Wyglądał na ogarniętego w rzemiośle. 2 języki potwierdzę że znał. Włosi to był tam zupełnie jeden sort nierobów.

nowa

który Projekt polecacie gdzie najlepiej płacą i nie ma stresujacych ludzi? Podobno są tu fajne teamy i ludzie. slyszalem ze w takich poludniowych firmach nie ma stresu i jest luz.

Matieu

Witam, Swoją przygodę z HCL'em rozpocząłem 2 lata temu i z dniem dzisiejszym zakończyłem. NIE polecam nikomu pracy w tej firmie zarobki oscylują w granicach(usunięte przez administratora) i nawet jeżeli jesteś niesamowicie ogarnięty robisz swoją prace lepiej niż inni - (usunięte przez administratora) Przez dwa lata pracy nawet raz nie dalipodwyżki ani w żaden sposób nie nagradzali Cię za wkład jaki włożyłeś w swoją pracę aby wyniki były "ponadprzeciętną" po mimo iż obiecują że tak będzie, rotacja w firmie niebywale duża, firma nie dba o to aby utrzymać pracownika z doświadczeniem i wiedzą, zamiast tego wolą przyjąć nową osobę - ba ! mało tego - nowa osoba z automatu zarabia więcej niż Ty! przez co czujesz się ograbiony z pieniędzy bo Twoim zadaniem jest podzielić się ciężko zdobytą wiedzą i doświadczeniem z nową osobą która i tak już zarabia więcej niż Ty po 2 latach stażu a znów aby zdobyć wiedzę musisz poświęcić swój czas. Organizacyjnie firma (usunięte przez administratora). HR'y ? nie pamiętam żebym cokolwiek kiedykolwiek z nimi załatwił coś w należyty sposób, no może poza złożeniem wypowiedzenia ( tu o dziwo nie było problemów) , generalnie firma nadaje się tylko na to aby rozpocząć swoją "karierę/przygodę" z sektorem IT. Pracując dwa lata miałem tam znacznie lepszy kontakt z klientem projektu dla którego pracuję HCL aniżeli z samym HCL'em jako moim bezpośrednim pracodawcą. System poleceń w firmie również (usunięte przez administratora) - nawet jeżeli kogoś polecisz ze swoich znajomych do pracy i firma postanowi go przyjąć ? to dostaniesz wiadomo co ... nic! (usunięte przez administratora) to o nim możesz zapomnieć pomimo iż wyniki Twojej pracy będą mówić zupełnie co innego. System benefitów taki sobie. Podsumowywując - chcesz zacząć przygodę z IT ? Idź do HCL'a, ale nie licz tu na jakąkolwiek karierę i to że postanowisz tu zostać na dłużej - no chyba że nie masz ambicji na to aby piąć się wyżej to ok, w innym przypadku nie polecam pracować dla nich.

Kompostownik
@Matieu

Tutaj najlepiej trafić w dobry moment, w dobry projekt i za wyjątkową kasę. Kariery tu się robić nie da, bo jak w HR jest rotacja to już jest źle. Bo HR to jednak jest jakis wyznacznik stabilności. Taki Indian style of work.

@Matieu

w tym zyciu jednak trzeba miec kompetencje wyjatkowe, rzadkie, pożądane na rynku pracy by omijać mało ambitne firmy gdzie porządku nie ma. Są tacy co już od razu potrafią powiedzieć, że oni zycia dla ssc nie będą marnować. Bo korpo to nie tylko SSC i BPO-s. Chwała swiadomie szukającym pracy. Niech uczą tych że jak nie być leszczem. Choć HCL ma też fajne strony w przedzialach czasowych krotkich. Potem przychodzi monsun i sie psuje atmosfera.

Dante

niestety tak jest. A czemu Cię Hcl interesuje. Przeciez wszyscy kompetentni swiadomie szukają pracę poza HCL, zwlaszcza młodzi.

Jurczyn

Na opolskiej w krk jest szyld HCL czy nowe projekty czy wszystkich tam przeniosą?

Miraella
@Jurczyn

Podobno wszystkich tam przeniosą, ale dopiero od 2019 roku.

Ghana
@Jurczyn

To pilnujcie tam torebek i art spożywczych w kuchni bo osoba z personelu sprzatajacego ma bardzo lepkie rece. Wyleciala już za to z hukiem od jednego klienta na Bora a teraz wylądowała u was na Opolskiej

Lukasz B

Maja przenosic

Slnerus

Podawajcie zarobki i stanowisko w HCL

Anita

Może mają następny i dlatego rekrutują?

jj
@Anita

Ludzi zwalniają, część odchodzi sama...

Somos

Opisuje mój projekt, obsługa klienta. Plusy: - dobre zarobki z mniej popularnymi językami obcymi nawet bez doświadczenia -duży luz, brak kontroli i nacisku na wyniki -elastyczne godziny pracy -bardzo bogate benefity -ludzki i dostępny HR -międzynarodowe środowisko -można robić przerwy kiedy się chce Minusy: -chaos -przez brak kontroli ludzie nie pracują -bardzo niska kultura pracy wśród pracowników -management kłamie, wykorzystuje pracowników obiecując awanse lub po prostu zrzucając na nich obowiązki team ledera itd nie dając im umowy -bardzo zła atmosfera w zespole -brak zaufania do managementu -w większości przypadków brak możliwości legalnego awansu i dobrej podwyżki. Nie są określone żadne reguły dotyczące awansu

Julita

@. @mietek-sprzatacz Wnioskuję, że musicie być pracownikami w firmie HCL Technologies - to dobrze. Może w związku z tym opisalibyście użytkownikom forum warunki, jakie oferuje wyżej wymieniony pracodawca swoim pracownikom? Czy są na tyle korzystne, że warto tam aplikować? Bardzo Was zachęcam do aktywnego uczestnictwa w dyskusji.

Zostaw merytoryczną opinię o HCL Poland Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w HCL Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy HCL Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 42.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w HCL Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 7 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy HCL Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w HCL Poland Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

HCL Poland Sp. z o.o.

HCL Poland Sp. z o.o.