Opinie o TOYOTA w Jelcz-Laskowice Japońska 6

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie TOYOTA. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w TOYOTA o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TOYOTA w Jelcz-Laskowice Japońska 6

Dawid

Praca normalnie jak marzenie na utrzymaniu ruchu, gdyby nie to że: - praca w stresie przez 12 godzin, tylko 30 minut przerwy i tylko wtedy kiedy nie ma awarii, a przeważnie całymi dniami się coś dzieje, - karzą ci używać prywatnego telefonu do robienia zdjęć z awarii oraz instalowania i używania oprogramowania służbowego, - wsparcie ze strony wielu inżynierów wygląda tak że zrobią za ciebie sami a tobie niczego nie wytłumaczą. Ale to ty masz zrobić pełny raport do bazy i wykonać tablicę z awarii. Niektórzy potrafią się tak do ciebie odezwać o twoich umiejętnościach, że przestaje ci się chcieć pracować, - braki w dokumentacji, ludzie którzy dłużej pracują niechętnie wyjaśniają, więc nastaw się: radź sobie sam, - laptopy do pracy niesprawne, - robisz wpisy do bazy danych z każdej pierdółki co niewiele czasu zajęła, często są niepotrzebne wezwania z produkcji, lecisz przez całą halę żeby się dowiedzieć że już sobie sami poradzili. A ty musisz potem zrobić z tego dokładny wpis, - twoi przełożeni są tylko z pozoru dla ciebie mili, jak podpadniesz, to wyrzucą cię z tamtąd w taki sposób że nie będziesz wiedzieć nawet za co.

Kb

Witam sprawie pracy jakie zarobię Są na Produkcji

Lechita

To przez wasza milcząca zgodę to wszystko się dzieje.

Zło

Potraktowali mnie z szacunkie wcale nie powiedzieli, że jestem (usunięte przez administratora) bo kradne im powietrzem, wcale nie nazwali mnie przestępcą bo odebrałem telefon, wcale nie kłamali o mnie nic a ni i najważniejsze nie robili tego dla pieniędzy wcale a wcale

AŚKA
@Zło

Masz pożyczyć stówkę? Oddam po wypłacie

Tragedia, testy zdane powyzej przecietnej, jezeli chodzi o wynagrodzenie zaproponowalem 8500zl na rękę wstępnie sie zgodzili jednak przyjecie mialo by nastapic w 2042roku .Pozostaje mi zyc na rencie po mojej zonie. Jutro mam lot na teneryfe moze cos tam znajde jak nie no to i tak nie wracam.

Dlaczego chce pan tak dużo? Odp. A pani ile zarabia?

logo firmy Grafik / Graficzka
Jelcz-Laskowice
ACANA POLSKA sp. z o.o. sp. k.
logo firmy Technik ds. napraw / Szlifierz / Polernik
Jelcz-Laskowice
Elica Group Polska Sp. z o.o.
logo firmy Pracownik lady mięsnej
Golden Serwis Sp. z o.o.
logo firmy Kontroler jakości
Jelcz-Laskowice
Instytut Mechaniki Sp. z o.o.
Aleks

Witam mam pytanie czy jest transport pracowniczy kierunek Ziebice

Obeznany
@Aleks

Niema autobusu z Ziebic, najbliżej autobus z twojej okolicy to w Strzelin i tam właśnie zaczyna trasę autobus Strzelin-Toyota. Musiałbyś dojeżdżać do Strzelina bo inaczej byś się nie dostał autobusem do Toyoty

Witam postaram się w miarę normalnie opisać to co się dzieje...rotacja jak ziemia wokół słońca. ludzie są dla siebie wrogami ale to uzasadnione ponieważ polityka firmy i krętactwo chamstwo GL to niespotykany poziom no ale jak się pracuje w firmie powyżej 10 lat to powstaje taki blok komunistyczny kolesiostwa gdzie wybrańcy przechodzą przez mur...Jeśli chodzi o zadania na odlewni masa administracji a mało konkretnych uproszczonych zadań...wiadomo szału w tej pracy nie ma jest to (usunięte przez administratora) jak każdy inny z wyjątkowymi zarządzającymi którzy jak widzą że się starasz to jeszcze bardziej cię wykorzystają... ostatnio jest jeszcze kwestia że niby ludzi dużo każdy ma jakieś zadania a widać jak z jakiś innych działów przychodzą pomagać...i też mają dosyć bo dwóch wypłat nie dostają tutaj naprawdę nikt z nowych nie wytrzymuje powyżej pół roku nie mówiąc jak przyjdzie lato ..ale wydaje mi się że to jest kwestia nagonki ilości..co nieraz potwierdzają na spotkaniach firmowych menadżerowie... zmiany się ścigały a to jest bardzo źle i co można zauważyc polityka dziel i rządź skłóceni pracownicy nie zadają pytan nie kwestionują niczego a niby toyota taka otwarta na ich pomysły. ..można tylko przypomnieć że pomysły jakie by nie były pamiętajcie że są patentowane przez tak wielkie korpo mówię tu o naprawdę dobrych pomysłach gdzie dostaniesz 50 zł brutto a firma zarobi krocie to mnie też przeraża na szczęście już niedługo ..

Janek
@Nowy

Naucz się pisać poprawnie po polsku. Poczytaj sobie o znakach interpunkcyjnych.

Odlewnia

Kopnął mnie zaszczyt i pracowałam na odlewnii, zmiana żółta. GL Ł. tragedia zawsze problem ma do ludzi. Nie chce słuchać co ludzie mają do powiedzenia albo jaki mają problem. Zawsze wina leży po stronie pracownika bo tak powiedziała TL E. Pani o której mowa jest TL z rdzeni. Nigdy jej nie ma jak jest problem na produkcji. Zawsze obwinia poza liniowych i potrafi podpierdzielic do GL Ł i zaczyna się afera o nic. I jakże mogłam zapomnieć o Pani TL A. Ta Pani nie ma szacunku do ludzi. Nie raz byłam świadkiem jak obraża ludzi i sprowadza ich do poziomu zero i chce pokazywać swoją wyższość. Jedna Pani i druga to są terrorystki bo potrafią krzyczeć na ludzi za użycie " andona". Albo wypomnieć ile to razy już ktoś w toalecie był. Bardzo źle wspominam pracę z tymi paniami i z tym Panem.

Aśka
@Odlewnia

Niestety potwierdzam. Pracuję tam ponad dwa lata na zmianie niebieskiej,ale żółta i zielona zmiana nie jest mi obca. Ogolnie (usunięte przez administratora) jest na każdej ze zmian, wyścig szczurów, obelgi, szykany, traktowanie jak zło konieczne, a po chwili propaganda, że jesteśmy jedną drużyną i gramy do tej samej bramki. Śmiech przez łzy. Czas szukać nowej pracy, bo tu pracownika ma się za nic. Szkoda,bo praca naprawdę fajna, odnalazłam się w niej, ale taka atmosfera potrafi każdego zniechęcić.

Znajoma Aśki
@Aśka

Joanna . Mniej pij i częściej bywaj w pracy to bedzie lepsza atmosfera, razem ze swoim ksieciem hehe. A jak sie bedziesz zwalniać to kasę oddaj ludzią- może ci z wypłaty coś zostanie haha

ANONYMOUS :)
@Aśka

Powiem tak krótko I na temat . Jacy jesteście dla innych tacy inni są dla was !!! Karma wraca !!!! A jak się pożycza to się oddaje . Sami sobie zasłużyliście na taką opinie . I lepiej zebym siw nie wypowiadał na Twój temat i twojego zachowania Asiu bo mi by brakło literek na klawiaturze ;)

Antyfan naklejek Marcina
@Aśka

Patrzysz w lustro i kogo widzisz? odpowiem Ci, widzisz osobę która bezkarnie i bez skrupułów „pożycza” pieniądze dzięki manipulacji emocjonalnej, niemal zawsze użalasz się nad sobą że masz komornika i nie masz za co żyć. Ludzie są naiwni i Ci pożyczają pieniądze bo wytwarzasz w ludziach współczucie emocjonalne, dlatego twoim najlepszym i najłatwiejszym celem są nowe osoby które Cię nie znają i nie wiedzą jaka jesteś naprawdę. Pamiętaj że nawet pożyczka na tzw „gębę” bez oddawania takich pieniędzy to zwykle (usunięte przez administratora) i kradzież, bądź tego świadoma ze karma nadejdzie. Oddaj ludziom pieniądze i nie będzie już więcej ta sprawa poruszana, my nadal czekamy na swoje pieniądze. Twój Książę nie powinien brać z Ciebie przykładu bo ma tez alimenty do spłacenia ale widzę że razem zawsze raźniej się „pożycza pieniądze” i jedna taktyka przynosi dodatnie korzyści finansowe kosztem drugich ludzi. I tak szybko względem waszego zachowania, (usunięte przez administratora) całkowite a wiec czas się ogarnąć i pokazać że się jest trochę mądrzejszym.

Prochu1991

Witam, Jaka jest sytuacja w dziale informatyki? Dziękuję z góry za informację zwrotną.

IT
@Prochu1991

sytuacja jest tragiczna, obecnie ten dzial leży i robi pod siebie, zero perspektyw na to ze cos sie zmieni na lepsze niestety

Prochu1991
@IT

Aczkolwiek zarobki są lepsze tak jak niektórzy podawają na ogłoszeniu "Specjalisty ds. IT"?

Piekielny dział

Chciałbym pochwalić się swoją opinią. Przez trzy lata trochę się tutaj widziało. Muszę potwierdzić opinie o atmosferze, że jest tragiczna tam gdzie pracuję. Czyli w kontroli jakości. Nikt z tym tutaj nic nie robi. Odpowiedzialni za relacje wszystko zamiatają pod dywan. Mają nas tu za nic. Niedawno mieliśmy "anonimową" opinię na temat pracy tutaj. Przełożeni przed nią zastraszali nas, żeby się zastanowić jak odpowiadać na pytania. Bo oni będą wiedzieć kto co i jak. Najlepiej nic się nie odzywać bo każdy na każdego donosi. Nikt z nikim nie rozmawia. Jakiś dziwny zakaz rozmów między zmianami. Nakaz pracy w soboty i w niedzielę. Ci co stąd odchodzą to nie z powodu pieniędzy tylko psychicznie juz tu nie wytrzymują. Osoby które do tego doprowadzają nadal tu pracują. Wszyscy wiedzą o kogo chodzi, ale nic z tym nie robią. Immunitet.Nawet z innych działów nie chcą tutaj pracować. A praca lżejsza. Masz czas na wszystko. Wszyscy zdziwieni że stąd ludzie odchodzą bo praca lekka, przyjemna i nie na czas. Zapomnij o zasadach dotyczących szacunku. Jedynie gdzie tego doświadczyłem to Dojo. Ale to inny świat. Gdy wychodzisz od nich już na dział możesz o wszystkim zapomnieć. Przyjąłem się z kolegą który pracuje na montażu. Jest bardzo zadowolony i z przełożonego, kolegów i koleżanek. Nie narzeka. Jak coś potrzebuje to nikt nie robi problemów. Teraz żałuję że tutaj trafiłem. Kolesiostwo, ukrywanie problemów, brak szacunku, zastraszanie, tragedia. Jedyne co mnie tu trzyma to lekka praca, bez pośpiechu i spiny. Ale jak długo. Jedyne plusy to social, wypłata na czas, dodatki, podwyżka co rok. Gdyby jeszcze do tego każdy przestrzegał tego o czym mówią a raczej kłamią na dojo to byłoby naprawdę fajnie. Na kontroli to nie obowiązuje. Za to na innych działach jest trochę lepiej.

@Piekielny dział

Czyli stanowisko kontrolera to takie dwie skrajności? Z jednej strony praca lekka bez presji czasu, a z drugiej toksyczna atmosfera, wykańczająca psychicznie?

A ja
@Piekielny dział

A jakie stanowisko miałeś wpisane w umowie o pracę? W ogłoszeniach jest "Pracownik produkcji - kontrola jakości". Tak samo miałeś na papierze?

EnoToyotaToNieKinderBueno
@Piekielny dział

Zgadzam się z wszystkim jako były już pracownik tego piekielnego działu. Praca sama w sobie lekka, ale atmosfera sprawia że człowiekowi odechciewa się żyć. Wszystko wymuszane przez zastraszanie. Ci wyżej postawieni mają pracowników gdzieś. Ważne żeby robili swoją robotę i siedzieli cicho. Najlepiej jeszcze żeby pracownicy z jednej zmiany nie rozmawiali nawet między sobą. Jak ktoś ma na tyle śmiałości żeby powiedzieć co myśli albo bronić swoich praw od razu jest wyrzucany albo przenoszony. Nie polecam nikomu, zmarnowany czas i nerwy.

Jak wygląda rozmowa rekrutacyjna w Toyota? Jakie pytania zazwyczaj są zadawane przez rekrutującego?

Team member

Związki zawodowe w tej fabryce to porażka. Zamiast postojowego będziemy zasuwać we wszystkie soboty do końca roku jak za zwykły dzień roboczy. Świetny układ!!!

lucky
@Team member

Tak to jest że piniondz musi się kręcić a wy jesteście tylko robotnikami i macie robić i się nie odzywać

Team Member 2
@Team member

Przecież tak nie jest , był dzień wolny plus dodatkowo płatna dniówka . A wcześniej na postojowym płacono 99% wynagrodzenia

@Team member

To ile tych sobót pracowałeś za zwykły dzień roboczy ? Stawiam, że zero dosłownie zero .

Saito

Japonców trzeba tak samo traktować jak oni traktowali Amerykanów w czasie drugiej wojny światowej. Obejrzyjcie sobie filmy o tym to może coś wam w tych pustych łbach zaświta i nie będziecie chcieli (usunięte przez administratora) i kawałek surowej ryby która zdechla z braku tlenu w akwarium u jakiegoś Yakuzy . Zaopatrujcie się w japońskie miecze i zacznijcie pokazywać w jakim są kraju . A oni się śmieją z was barany że znaleźli (usunięte przez administratora) do roboty dzięki elektrykowi ze stoczni który był nierobem .

Witam , Byłem kandydatem , wszystko było okej , miła atmosfera i miły Pan który pokazywał firmę i robił nam te testy , też była miła Pani na rozmowie , na drugi dzień dowiedziałem się że testy są zdane i nic więcej nie powiedzieli poza tym pytałem się kiedy mogę już przystąpić do pracy nie dostałem na to odpowiedzi , czekam już tydzień dzwonię że by spytać co mam robić dalej czy szukać innej pracy czy iść do was i fajnie że nikt nie dobiera telefonu , a szkoda chciałem u was pracować

Funaki
@Kandydat

I chcesz tyrać tam jak wół ? Dobrze się zastanów.Jak tak postąpili jak napisałeś z tobą to jest oznaka zerowego poszanowania u nich to norma i standard

Kandydat na Ur
@Kandydat

Jak wygląda test ? Ile ma pytań ?

123_HSE

Mam takie pytanie czy to prawda że Toyota to taki fajny i bezpieczny zakład podobno nie było od kilku lat wypadków przy pracy ? Co firma wprowadziła że jest tak bezpiecznie? co wam się najbardziej podoba ? Czy w dziale BHP miejsce ?

Tyu
@123_HSE

Nieprawda. Chyba że teoretycznie.

Witam sprawie pracy w Odlewni toyota czy jest cieszko

Łukasz
@Adam

Nie polecam żadnego szacunku dla pracowników tylko na szkoleniu wygląda ok a tak to wielka ściema jak i cała firma .

King
@Łukasz

100 procent racji zero szacunku do ludzi wszystko zastraszaniem. Stwierdzę że te pół roku które tam byłem to największa porażka zawodowa mojego zycia, strata czasu gdyż to co ustalales przy rekrutacji a jak się to miało po miesiącu to klamstwo!!!

Kasa

:) dobrze ze się cieszysz z firmy :D

Wasz Mistrz

Byłem widziałem, przeżyłem. Samochody toyota może i są dobre ale praca w tej firmie to porażka a tak naprawdę jedynie co wyszło tej firmie to Toyota Celica. Nie polecam szkoda nerwów i zdrowia.

Husaria

Nadal stoicie na linii jak robociki hmm?

Rumcajs

Mam was w głębokim poważaniu.

esperanzo

Niebac

Zostaw merytoryczną opinię o TOYOTA - Jelcz-Laskowice

• Jak się pracuje w TOYOTA?

Zobacz opinie na temat firmy TOYOTA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 173.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TOYOTA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 117, z czego 16 to opinie pozytywne, 64 to opinie negatywne, a 37 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy TOYOTA?

Kandydaci do pracy w TOYOTA napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

TOYOTA