Opinie o Elica Group Polska Sp. z o.o.

anonymous

тут немає ні одного українця? що за йобвашумать!!!

xyz

pracowałam tam 2 tygodnie i nikomu nie polecam. przez agencje płaca śmieszne pieniądze, od razu wymagają aby umiejętności były na poziomie pracownika, ktory jest juz tam od kilku lat. szkolenie? to zwykła ściema. brygadzistka pokaże raz jak pracować przy stanowisku i masz lecieć tempem innych pracowników, maja cie w (usunięte przez administratora) do konca dnia i wykorzystują na kazdym kroku. tzw „elity” liniowe to juz codzienność. wredne babska przy stanowiskach, ktore kilka metrów od ciebie obrobią ci (usunięte przez administratora). (usunięte przez administratora), sposób wysławiania sie to zwykła wieś, co drugie słowo przekleństwo. każda tylko myśli o swojej (usunięte przez administratora) i jak tu sie nie opier**lać. paznokietki idealne jak z salonu a moje po kilku dniach to tylko płakać nad nimi. pracownice przyjaciółki brygadzistek- normalka, na wiecej sobie pozwolić mogą. wiele mogłabym napisać jeszcze ale szkoda czasu. NIE WARTO TRACIĆ CZASU I NERWÓW NA TEN CHORY ZAKŁAD. nie polecam

Iwona

@Gerald czy pracujesz w firmie Elica Group Polska Sp. z o.o. lub zamierzasz aplikować? @Paweł jak przebiegła rozmowa? Na jakie pytania można liczyć? Czy duże są wymagania na stanowisko na które aplikowałeś? Pamiętajmy, że każde stanowisko jest inne i dodatki mogą się różnić.

Gerald

800zl? Wątpię xD

Paweł

Witam Właśnie jestem po rozmowie kwalifikacyjnej na operatora wózka widłowego, powiedzcie mi czy to prawda, że za nocki jest aż 800 zł dodatku ?

Iwona

@niezmajomadlaczego tak uważasz? W jaki sposób firma wykorzystuje ludzi? @dejw333 czy nie ma dłuższej przerwy? Jak to wygląda? Nie mógłbyś zjeść obiadu na stołówce w czasie 20 czy 30 minutowej przerwy?

dejw333

Pracuję już przeszło dwa tygodnie w tej robocie..Mogę powiedzieć tyle że na stołówki nie chodzę bo jest to moim zdaniem duża strata czasu bo idąc od mojego stanowiska do Szatni zajmuje mi to ok 3 min..Na 5 minutowych nie ma nawet sensu odchodzić od swojego działu no chyba że po wodę..Co do pracy ...chociaż wypowiem się o dziale okapów..Pracuję na 2-zmianówce..ale największym utrapieniem jest moim zdaniem samo układanie kartonów na palecie..Niekiedy 18kg na spokojnie ale załóżmy gdy przyjdzie nam taszczyć 23 kg układając po 9 to nie jest wesoło..W teorii powinny to robić 2 osoby choć jak wiadomo teoria zawsze daleka jest do praktyki..I kolejna sprawa to to ,że zakład jak ktoś to wyżej ujął została opanowana przez Ukraińców ..Co do zarobków..Podliczając gdy Będę miał pełną premię(500zł) i normę (200zł) zarobię około 2800 brutto..Czyli wyjeżdżając sobie kręgosłup dostaniemy coś koło 2200zł na łapę i to jeśli wszystko się uda..

niezmajoma

Ta firma to wykorzystywanie ludzi

nobody

@Max :D Pamietam, że na lakierni był fajny brygadzista, ale nie pamiętam jego imienia

nobody

Co myślicie o brygadzistach w tej firmie?

Iwona

@Rodzynkowa jeśli chodzi o plusy pracy w firmie, to Tobie jak rozumiem, ciężko jest znaleźć jakiekolwiek. Jednak zajrzałam do oferty pracy i tam firma wymienia, że nowy pracowniki może liczyć na wysokie premie oraz dodatki, dofinansowany transport z niektórych kierunków oraz bogaty pakiet świadczeń socjalnych. @Kasia Kitkawspominała też między innymi o premii za polecenie nowego pracownika. Jak dla mnie, to jednak można to zaliczyć zdecydowanie na plus.

Rodzynkova

@Iwona Plusy? Jak już wspomniałam - przerwy co 2h i....chyba to wszystko :D. Ale jak ktoś potrzebuje pracę na już, albo jest świeżo po szkole, czy na studiach chce dorobić to śmiało może iść. Ale na stałe nie polecam tej pracy.

Iwona

@Mira dziękuję za odpowiedź. Wspominasz o brakach w ludziach. Nawet o kolosalnych brakach. Mam wrażenie, że w Twoim odczuciu firma skupiła się na zatrudnianiu osób z Ukrainy. Jednak obecnie pojawia się duża liczba ofert pracy w Elica m.in. jako Mechanik, Montażysta, Operator Wózka Widłowego. Czy przez braki kadrowe, o których wspomniałaś łatwiej jest się dostać do pracy w firmie? Piszesz również o tym, że obecnie zmieniła się atmosfera w firmie. Co sprawia, że pracownicy nie mogą już liczyć na siebie nawzajem?

Iwona

@Kasia Kitkarozumiem, że poleciłabyś innym pracę w firmie. Wspominasz o nockach. Czy jest to praca zmianowa? W jakim trybie pracuje Twój dział?

Kasia Kitka

Witam, Słyszałam różne opinie o Elice, lecz jak poszłam na rozmowę, to wszystko się rozjaśniło. Podstawa może nie jest najwyższa, ale oferują miesięczne premie i dodatki za nocki. Jest premia półroczna za obecność! Za polecenie osoby dają 900 zł po 6 miesiącach! To już się robią fajne pieniądze. Ja już poleciłam 3 osoby i czekam teraz na wypłatę. Praca jak na razie nie jest ciężka i spokojnie się wyrabiam. Co do minusów- to w okresie letnim jest dość ciepło na hali, ale tak jest w każdej firmie produkcyjnej. I w końcu jest stołówka

Izza

Dojezdza ktos z grodkowa

Iwona

@Koniczynkachętnie dowiemy się, czy udało Ci się pozytywnie przejść proces rekrutacji oraz to jak go odbierasz. @Rodzynkovaco było główną przyczyną, że postanowiłaś zmienić pracę? Rozumiem, że monotonia pracy niezbyt Ci odpowiadała. Mogłabyś powiedzieć trochę więcej na temat tego jak oceniasz firmę jak pracodawcę? Co wymieniłabyś jako jej największe plusy?

Rodzynkova

@Koniczynka - pewnie jesteś już po rozmowie, ale i tak odpowiem na Twoje pytanie :D. Pracowałam na silnikach, nie było źle, tylko że niektórzy nie rozumieją, że ktoś jest nowy i nie wie co i jak, a oczekują od takiej osoby normy i ciągle "Szybciej szybciej" -.-. Denerwowało mnie, że nie miałam swojej "linki", codziennie się stresowałam i nie wiedziałam do kogo dzisiaj pójdę. Na początku to rozumiałam, ale po 2 miesiącach się wkurzyłam i stwierdziłam, że przeboleję cały okres próbny i spadam stąd. Praca może nie jest ciężka fizycznie (przynajmniej ja do takiej nie trafiłam), ale jest strasznie monotonna. Widziałam, że niektórzy się zmieniali, ale ja tak nie miałam, dlatego mnie to strasznie nudziło. Plusem są przerwy co 2 h (o ile dobrze pamiętam :D), taka chwila oddechu dobrze robi. Czy polecam pracę w Elice? Zależy od tego jakie się ma priorytety i od tego do kogo, na kogo i gdzie się trafi :D. Od początku wiedziałam, że Elica będzie tylko czymś na chwilę, dopóki nie znajdę czegoś lepszego. Na szczęście mi się udało! Elica - praca na chwilę? Tak. Czy na stałe? Tego nie wiem.

Koniczynka

Właśnie otrzymałam ofertę pracy w firmie elica na dwie zmiany . W środę za tydzień rozmowa kwalifikacyjna . Czy ktoś może mi coś powiedzieć na temat pracy , zarobków i atmosfery ? Z góry dziękuję :)

Iwona

@z ismdługo już pracujesz w firmie? Chętnie usłyszymy więcej na temat oferowanych warunków zatrudnienia w firmie.

z ism

w porównaniu do dwóch firm ze strefy, w której miałem nieprzyjemność pracować, w elice nie jest tragicznie, wypłata na czas i dodatki są, jak znasz się na swoim to robisz co do Ciebie należy i nikt się nie czepia, warunki też są ok, jedynie brakuje stołówki, żeby coś kupić, ale ponoć ma niedługo być., wiecie kiedy?

haha

Odradzam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nowy

Witam jakie zmiany na magazynie i oczywiście ile się zarabia w NETTO ?

Fajna

Ciekawe wypowiedzi...jutro tam jadę,zobaczymy co to będzie z tego hehe:)

Ptty

Czy w Elice pracuje się na lll zmiany?

Facu

Fakt, premi produkcyjnej nie ma, gdyby bylo te 200 to 2550 masz gwarantowane na okapach. Mi tam pasi że większa za obecność jest. Robią coś żeby więcej ludzi nie brało L4. Jak Cię przyciśnie to nie przyjdziesz i tak, a jak Cię nie przyciśnie to może się zastanowisz i 4 stówki w kieszeni będzie. Normy wysokie, jest jak jest, produkcyjna powinna być przecież zasuwamy cały miesiąc i wyniki są.

Mira

I co z tego ze premia większą za obecność ?jak produkcyjnej na dziale silników nie ma. Drugi miesiąc zero. Wiec dalej będzie się zarabialo 1600 netto. A zachorujesz 3 dni i po premii. I to też tyczy się półrocznej premii. 3 dni chorobowego i nie dostaniesz. Okapy tez szału nie mają też nieraz zero premi produkcyjej mieli. Wypadek w pracy ci się zdarzy tez masz po premii jeśli pójdziesz na l4. A te 2550 zł brutto to ma chyba pakowacz albo jak robisz na trzy zmiany. Teraz wzywają każdego kto pójdzie na l4 do biura na rozmowę.

Lucee

No i jeszcze jakaś premia raz na pół roku za obecność 500 zł też teraz weszła ostatnio

Lucee

@Bunu @Bunu mamy stawki miesięczne, przelicz to sobie na godziny, na okapach 1800 plus 150 dodatku plus 400 premii za obecność , tyle masz pewne jak pracujesz, do tego jakaś premia produkcyjna ale tej to ze świecą szukać, czasem jest 70 zł czasem 90 albo i nic

Bubu

Jaka jest stawka godzinowa brutto na producji np okapy?

Bunu

Jaka jest stawka godzinowa brutto jako pracownik producji np na okapach?

Zufi

Mi na produkcje na dział okapy zaproponowali 2550 brutto razem z premiami i jeszcze jakieś dodatkowe premie raz na pół roku. Czy na pewno tyle dostanę? Wypłacają te premie? Bo to że płacą na czas i nadgodziny też to pewne, to duża firmaa.

Gaf

Ile płaca za godzinne netto ?

Yeti

Jakie zarobki sa na produkcji ?

siwy

Wiecie coś o tej stołówce co się buduje? To już całkiem fajnie że będzie można coś zjeść na miejscu i podobno mają dopłacać do jedzenia. Ktoś wie jakie ceny będą?

witek

podobno szukaja tam kierownika działu okapów - jak na tym stanwisku jest ? czy ktoś może coś podpowiedzieć

witek

AKas

Ale teraz się szarpnęli. Dwie stówki podwyżki na premii i dodatkowo 500 na pół roku. Nawet mile zaskoczyli.

AKas

ala

Zawsze stażowe było z ta wyplata i nie słyszę żeby coś mieli odwołać. Jakby stazowej mieli nie płacić przy tej smiesznej premi to nie będę tego ciągnąć dłużej. I myślę że nie mniej niż zawsze. Ktoś wie coś? No bo za urlopowe też będzie z funduszu na pewno teraz.

kkasik

A wiecie coś o stażowym czy będzie teraz wypłacane?

Zażenowana

Dlaczego mój komentarz został usunięty? Nie ma w nim ani słowa nieprawdy.

Obóz jakich malo

To, ze ludzie uciekają niemal każdego dnia z Elici o czymś świadczy.

Johnson

Jestem kierowca ktory jezdzi pod Elica powiem tyle ze ta firma to porazka totalna ludzi nie ma do zaladunku awizacje to takie ze jak sie podstawisz pod rampe to 11godzin pauzy wykrecisz towar nieprzygotowany [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] wlosko-polski

chętny

Widziałem, że w elice szkali pracownika do działu it. Oferta pojawia się co jakis czas od 15 maja. Znaleźli już kogoś? Bo nie wiem czy wysłać cefałkę. Co prawda studiuje jeszcze na dziennych, ale teraz sa wakacje. Więc nawet by mi odppwioadało. Są jakieś szanse? Żeby się nie okazało potem, że pójdę na rozmowe a oni stwierdza,że szukaja w sumie absolwenta a nie studenta albo zaoferują mi prace na produkcji. To w sumie nie jest normalne, że nie mogą nikogo znaleźć od ponad mieisąca. Wiec cos musi byc nie tak.

Zostaw opinię o Elica Group Polska Sp. z o.o. - Jelcz-Laskowice

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Elica Group Polska Sp. z o.o.