Opinie o TOYOTA w Jelcz-Laskowice Japońska 6

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie TOYOTA. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w TOYOTA o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TOYOTA w Jelcz-Laskowice Japońska 6

Santo

Z takim podejściem do pracownika zwolnienia byly i będa. Bardzo duza dyskryminacja przez "doświadczonych" pracownikow. Ty jako nowy masz się sluchac i zapierd***ć. Moze zalezne jest to od tego, na jaki dział trafisz.. Biorąc chorobowe na dwa,trzy dni patrzą na Ciebie jak na wroga publicznego nr 1, a jeszcze powiedzą ze się tobie pracować nie chce i udajesz. Z urlopami problem bo wiecznie nie ma ludzi do pracy wiec Ty szary czlowieku chcesz AZ Jeden dzień nie przyjsc do pracy?kpina..... Moze gdyby przełozeni przestali mysleć ze nic poza Toyota nie istnieje mieliby inne podejscie do pracownika.. Zglaszasz jakieś dolegliwosci to nie dostaniesz pomocy a jeszcze Cie obgadają ze jestes nierobem. Montaż to fałsz i obłuda. Jak NOWI pracownicy to zło to jak określic was starych?? Szacunek tam to nieznane słowo. Brak możliwości rozwoju tylko kazdy kazdemu lize du*e, a docenienie kogos nowego graniczy z cudem. Ludzie nie bedą chcieli pracowac w takich warunkach bo pomijając srednie zarobki, wazny jest takze komfort.. Otrząsnijcie się!

panta rhei
@Santo

1. Po prawie 10 latach mogę Wam powiedzieć, że więcej niż TM2 lub TL2 nie osiągniecie. Niby równość, tolerancja i współpraca ale najcięższe prace wykonywać muszą te same osoby, na upadlających stanowiskach, schyleni szarpiąc 5 kg detale 4h dziennie przez lata. PS1. chodźcie na zwolnienia kiedy możecie, cieszcie się życiem bo w firmie w której każdy dzień jest taki sam minie wam ono bardzo szybko. PS2.(każdy proces dla każdego.. to kłamstwo) - każdy pracownik z stażem ma jakieś przewlekłe problemy zdrowotne, rehabilitacje czy operacje to zdanie chyba najlepiej podsumowuje pracę w Toyota. 2. Zabieranie stanowisk z uwagi na brak osób chętnych do pracy w takiej warunkach, kosztem obciążania pozostałych stanowisk i psucia zdrowia osobom, które zdecydowały się tu zostać tworzy błędne koło. Dlaczego nikt nie spróbuje odciążyć stanowisk zwiększając koszty, jestem pewien, że niektórzy Najlepsi pracownicy by się odwdzięczyli np. absencją? lub polecaniem pracowników. 3. Awansowanie ludzi ze stażem 2-3 lat a osoby pracujące 15-20 stoją na linii. (pewnie wkrótce otworzą im nowe stanowisko TM3 - bo zarabiają więcej od TL'ów). Tworzy to też śmieszne sytuacje, że TL obwinia bracoownika za postój linii bo nie umie przeprowadzić inwerwencji z uwagi na brak doświadczenia, zdolności manualnych czy obejścia - czego najlepszym przykładem jest niedawny wypadek. Takie sytuacje mają miejsce niemal codziennie. 3b. Promowanie do awansu osób drobnych, bez stażu, kobiet, dzieci - poniżej krytyki. 4. Na + na pewno duże zmiany w kierownictwie i te przeszłe i przyszłe - wkrótce. Nie mamy lekkiej pracy i normalny przełożony to podstawa. Kończąc, myślcie tylko o sobie, ile byście nie zrobili KPZ, Kaizenów i jakiej Absencji nie mieli nie znaczy, że ktoś to doceni. Zauważą Was dopiero jak pójdziecie na L4. Z jednej z najlepiej prosperujących firm w jakich pracowałem, stajemy się tkim samym chłamem jak Autoliv czy Elica, gdzie człowiek jest już od dawna tylko numerem na NIP.

C-3PO

Olbrzymia rotacja ludzi, przez całe życie nie poznałem tyle ludzi co w tej firmie. To tylko świadczy o tym, że rekrutacja przebiega w niewłaściwy sposób. Bo nie wierze, że każda z osób które przychodzą się nie nadaje do pracy. 1) Wynagrodzenie - powinno być za wyniki nie za staż wcześniejszej pracy. Prowadzę własną działalność i gdzieś mam to, gdzie kto wcześniej pracował i jakie ma wykształcenie, interesuje mnie tylko jak będzie pracował u mnie. 2) Podwyżki po okresie próbnym nie po 6 miesiącach w przypadku zatrudnienia bezpośredniego i po ponad 9 miesiącach przez pośrednika. 3) 3000-3300 zł brutto czyli 2300-2500 na rękę - na początek te pieniądze nie są najgorsze, choć za fizyczne niszczenie organizmu to troszkę mało. 4) System rekrutacji / mianowicie logistyka ~ jak to dumnie brzmi.. czemu nie napisali magazynier lub dźwiganie ciężarów na czas. :D 5) Obowiązkowe nadgodziny przez pół roku, też nigdzie nie widziałem wzmianki na ten temat. 6) Możliwość awansu, gdzieś %%% na poziomie trafienia piorunem, wygrania w totolotka i zajścia w ciąże na basenie będąc na tabletkach antykoncepcyjnych w dni niepłodne. 7) Ocenę wystawiają przełożeni, którzy zmieniają się co kilka miesięcy. 8) Zebrania przed pracą, w pracy jestem od godziny 6.00 co to za zawracanie gitary o 5.50 ++++ Teraz plusy: 1) Praktycznie darmowy dojazd, choć z zdarzało się, że po pracy czekaliśmy godzinę na autobus bo zapomnieli nam zamówić, ale raczej sporadycznie to się zdarza. 2) Planowane urlopy z 26 dni urlopu 18 planuje mi pracodawca, dla mnie to olbrzymi plus. 3) Możliwość nadgodzin, odrabiania. Jeśli sumienie pracuje nie było problemy żeby dogadać się na szybsze wyjście. 4) Wypłata 5-6 dnia miesiąca, nadgodziny wypłacane co miesiąc. 5) Ogólnie b dużo kamer, i bezwzględne przestrzeganie zasad. 6) Trzy krótkie przerwy, comiesięcznie zebrania, godzina siedzenia - ogólnie duży nacisk na informację. Podsumowując, dobra praca przejściowa. Szkoda zdrowia wg mnie na stała pracę. Osoby pracujące 15 lat zarabiają często niewiele więcej od tych które przychodzą.

HMZY-202
@C-3PO

Tak, na rekrutacji zapominają wspomnieć, że będzie kandydat mieć niezły zapiernicz. Potem robi ile wytrzyma w tej dusznej hali. Wszędzie dookoła lepiej. Po co się akurat tam pchać do tych japanców. Szkoda zdrowia.

kandydat

Cześć. Może ktoś opowiedzieć jak wygląda praca w utrzymaniu ruchu oraz jak wyglądają rzeczywiste zarobki.

Pracownik od wymiany tuszu
@kandydat

Jak ma wyglądać przychodzisz i dostajesz 5 na rękę może 5.5 jak trafisz na prawdziwy Ur czyli media maszyny to sobie działasz i dużo nauki jak trafisz na niby Ur formy to kopiesz rowy ale tłumaczą ci że szpadel to jest tak skomplikowany że zasadę jego kopania poznajesz przez rok xD mindfuck i po roku się pytasz gdzie trafiłeś xD 5 na start jak dadzą tobie juniora to uciekaj odrazu...cofniesz się w rozwoju a faceci okażą się kobietami bo się wszystkiego boją że myślę kobiety na Ur były by bardziej męskie

Peter Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 20 godzin.

Mam pytanie. Którą zmianę ma wtyk tym tygodniu Zielona?

Doris Nowy wpis

Dzień dobry. prosiłabym o więcej szczegółów dotyczących pracy na odlewni. Partner ma doświadczenie i będzie wkrótce za zatrudnieniem się rozglądał, ktoś napisał narzekający na warunki pracy komentarz. Można prosić o szersze doprecyzowanie? Wiemy, że jak na razie nie ma naborów ale chciał wysłać dokumenty

P_p Nowy wpis

przez problem ze sie nie dogadywałem z liderem zostałem zwolniony z jego widzimisię za rzekomo chamskie zachowanie do jego osoby

12qq Nowy wpis

beznadziejna lider co uważa się za lepszego faworyzuje ukraińskich pracowników nie polecam (odlewnia)

Tragedia, testy zdane powyzej przecietnej, jezeli chodzi o wynagrodzenie zaproponowalem 8500zl na rękę wstępnie sie zgodzili jednak przyjecie mialo by nastapic w 2042roku .Pozostaje mi zyc na rencie po mojej zonie. Jutro mam lot na teneryfe moze cos tam znajde jak nie no to i tak nie wracam.

Dlaczego chce pan tak dużo? Odp. A pani ile zarabia?

logo firmy Grafik / Graficzka
Jelcz-Laskowice
ACANA POLSKA sp. z o.o. sp. k.
logo firmy Spedytor HANDLOWANIE ŁADUNKAMI home office lub biuro
Profesjonalny kierowca
logo firmy Montażysta na dziale silników
Jelcz-Laskowice
Elica Group Polska Sp. z o.o.
logo firmy Operator Wózka Widłowego
Asistnet Work Group

Jest teraz oferta na utrzymanie ruchu, w której piszą, że można zarobić do 8,000 zł. piszą przy tym ze to praca na 4 zmiany, możecie opisać jak to godzinowo / dniowo wygląda? praca adekwatna do tych zarobków?

Sur informacje

4 brygady po 12h około 15 dni pracy w miesiącu. A czy prac adekwatna do zarobków NIE wymagają wiedzy inżyniera, automatyka, mechanika, elektryka, a pensja jak wyżej do tego presja czasowa

@Sur informacje

Na co nakładana jest taka presja czasowa? Zastanawiam się czy chodzi o ewentualne naprawy, bo jeśli tak to nie myślą by dotrudnić więcej osób, by rąk do pracy nie brakowało? Ja zbyt dużego doświadczenia jako mechanik jeszcze nie mam, ale po tym co tu zostało napisane czy w teorii mógłbym się chociaż czegoś więcej nauczyć?

Santo

Borsuk
@Santo

Popieram słusznie mówisz pracowałem na montażu porażka calkowita

Smutek
@Santo

Teraz to się boje... Ja mam iść na montaż .

Pick
@Smutek

E tam. Przecież jak ci sie nie spodoba, to możesz odejść.

E-Type

Prawda.

@Santo

No tak mniej więcej działa TMMP TOYOTA .

Zenek
@Paweł

Prawda.

panta rhei

@pracownik

W dniu 04.13.3023 jedna z TeamLedarek złamała rękę z przemieszczeniem, włożyła rękę pod paletę z silnikiem aby odblokować zablokowaną paletkę byle tylko linia jechała, bo w Toyocie nie można sobie pozwolić na postój i zaniżanie OPR. W fabryce policja i prokurator ale linia dalej idzie, bo przecież plan dzienny nie będzie wyrobiony. Na zmianie zielonej nie można chodzić do toalety, masz sikać w majty w czasie pracy, jeśli nie wysikasz się na przerwie a akurat Cie przyciśnie na lini, GL I TL zabraniają toalety. Liczy się tylko ilość silników, nie ma znaczenia jakość i bezpieczeństwo, linia musi iść dalej.

TL
@@pracownik

Nie było prokuratora. Złamanie nie jest z przemieszczeniem. Piszesz, powielając głupoty. Tak, fabryka produkuje bo to nie wypadek ciężki. Ja puszczam pracowników do toalety. A jestem z zielonej. Jeśli znasz takie przypatki to idź do HR czy męża zaufania a nie głupoty tu piszesz. Zgłoś to naszemu SIP on chętnie to nagłośni bo lubi to robić pieniacz. Jakość i BHP to podstawa i o to dbamy.

@TL

Z tego co piszesz to nie często dochodzi do jakichkolwiek wypadków? Zastanawiam się także czy ta sytuacja była jeszcze jakoś wyjaśniania? Tutaj akurat z tego co było napisane linie się nie wstrzymały, ale czy gdyby tak było to trzeba byłoby ten stracony czas nadrabiać w jakiś inny dzień lub nadgodzinami?

Jakie godziny pracy obowiązują w TOYOTA?

Czemu ktoś spytał o to czy automatyk może pracować zdalnie? Widzę przy tym uwagę, że takiego stanowiska w zasadzie tu nie ma. to tak dla jasności jakie teraz są możliwe do obsadzenia? I przede wszystkim na których z nich można faktycznie pracować teraz zdalnie?

P-a

Jak wygląda praca inżyniera procesu na obróbce? Warto się zainteresować tym stanowiskiem?

Porada
@P-a

Spoko robota, generalnie masz tam kilka tematów jak z czymś sobie nie radzisz to piszesz zlecenie do SUR oni robią ty zgarniasz gratulacje i tak cały czas

@Porada

Serio to tak tu działa, czy sobie żartujesz? :) Może za szybko oceniam, ale mało możliwe to mi się wydaje, że tak wygląda praca inżyniera procesu

@Porada

Czekam na odniesienie co do tych wątpliwości osoby wyżej. :D ale z drugiej strony jak tak to czytam to zastanawiam się co komu po takich gratulacjach? Chyba, że macie tu jeszcze jakieś inne dodatkowe nagrody? Dla przykładu coś na święta teraz wpadnie?

Duren

Pomysły nie są durne, ale ich realizacja jest co najmniej... Problem polega na tym że tęgie głowy u góry rzucają pomysłem, który może i sam w sobie głupi nie jest, ale często nie dadzą sobie wytłumaczyć jak bardzo niepraktyczne może być takie rozwiązanie. Niestety w Toyocie pomimo wielu wielkich sloganów, nadal promowany jest polski styl zarządzania, a to powoduje, że im wyżej tym więcej cwaniaczków.

@Duren

No a jak góra daje pomysł, to tylko rzuca pomysł? Czy też od razu daje narzędzia do realizacji tego? Czy tylko wymaga wykonania od pracowników? I jak właśnie ludzie uważają, że pomysł jest głupi, to mają jakąś droge do opiniowania i wysłania swoich uwag, czy totalnie nie ma ścieżki z opiniami?

AchTePomysły

Jakie pomysły ha,ha,ha,ty masz biegać na lince jak robot albo na logistyce jak tragarz a nie pomysłami się zajmować. I pamiętaj,po powrocie do domu nie siadaj przy stole ani tym bardziej nie kładź bo będziesz tak zajechany że nie wiesz kiedy zaśniesz ;-) Pomysły,pomysły,pomysły ha,ha,ha,ha........

Duren

Wszystko zależy od sytuacji, nie można powiedzieć, że nie dają Ci żadnych narzędzi, ale nie zawsze narzędzia, które Ci dają są odpowiednie. Z niektórymi ludźmi się dogadasz, inni to beton. Trochę jak w wojsku, jeden chce żeby to działało, drugi będzie kazać tylko trawę na zielono malować. Jest też trzeci typ ludzi, którzy próbują oba podejścia połączyć, ale zwykle się wypalają, chociaż są i tacy którzy od -nastu lat sobie z tym radzą. Co do zgłaszania uwag do pomysłu, to też zależy od ilości i rodzaju ludzi po drodze. Czasem bywa tak że pomysł przyjdzie 'z góry' i twój przełożony nie zamierza dyskutować, a czasem jest tak, że faktycznie można usiąść i porozmawiać z ludźmi, a czasem to ty masz wolną rękę i 'masz to zrobić, nie interesuje mnie jak' :)

@Duren

I takie obiektywne opinie jak Twoja doceniam :) Dzięki wielkie za info, a inne warunki jak oceniasz? Mam tu na myśli głównie zarobki, czy jest jakiś system motywacyjny dla pracowników, co z regularnymi podwyżkami? Jak wspominasz rekrutację, ciężko było się tu dostać do firmy? Masz jakieś rady? Ja po nowym roku chciałbym tu do was zaaplikować:)

???

Gdzie chcesz aplikować jak nie ma ofert pracy i wakatów tu? xD

Malwina
@???

A będziecie kogoś szukać? bo teraz to mnie to zainteresowanie zaciekawiło skoro nikogo chyba nie bierzecie a ludzie chcą się wbić. Z czego to wynika? macie jakieś fajne warunki zapowiedziane na kolejny rok? CV ludzie ślą na zapas?

Duren

Zarobki są bardzo atrakcyjne dla osób wchodzących w swoje życie zawodowe, praktycznie z zerowym doświadczeniem możesz uzyskać 'na start' bardzo ładną kwotę. System motywacyjny istnieje, jest stołówka pracownicza, ale co do tych dwóch kwestii zdania są podzielone, ja osobiście jestem zdania, że w porównaniu do innych firm, Toyota wcale się nie wykazuje czymś szczególnym. Co do regularnych podwyżek... Co roku jest rewizja wynagrodzenia, jednak zasady mogą nie odpowiadać każdemu. Ogólnie związki zawodowe negocjują z pracodawcą stawki podwyżek, następnie według twojej oceny za zeszły rok wskakujesz w któryś próg podwyżki. Problem polega na tym, że sam masz bardzo mały wpływ na jakiekolwiek negocjacje, więc polecam wywalczyć jak najwięcej na starcie :) Co do samego procesu rekrutacji to test z wiedzy i predyspozycji, oraz rozmowa z 'kierownikiem' (nie chce mi się tłumaczyć struktury liderów, menedżerów czy innych asystentów ;p ) Jeśli wypadniesz pozytywnie to się dostaniesz i witamy w piekiełku :) Co do rad to tak jak pisałem spokojnie i rzeczowo negocjować na samym początku :)

Kameleon

Mógłbym napisać książke...ale rozdział napewno się znajdzie dla tej firmy...a było to tak.... Dawno temu gdy ludzie ze wschodu postawili na ten kraj nie wiedzieli jeszcze do jakiego bagna się łądują....miałem okazję pracować na z indoktrynowanym dziale utrzymania ruchu odlewnia..a grali tam aktorzy... raper który wymachuje rękoma lepiej jak najlepszy Mc Niemiecki akwarelysta  który uczył się zarządzania od dyktatorów  z upodobaniem do MAO  i ciągle powtarza że Mao to Mao tamto Reszta to statyści umiejący siedzieć cicho bo kredyt.... czekając na uratowanie się po kilka lat Po roku pracy zaczynasz zadawać sobie pytanie dlaczego jesteś najstarszy na warsztacie jeśli chodzi o zatrudnienie....bo ( rotacja ) łał...po dwóch latach zdajesz sobie sprawę że masz do czynienia z ludźmi o wąskich zakresach którzy w sumie Poniekąd są już skazani na Shawshank bo już nawet nie chcą bo im tak wygodnie...jeżeli na tym dziale jesteś ciut bardziej otwarty na sprawy (usunięte przez administratora) rasizmu pracy kobiet na dziale ...to już sobie daruj bo blok wschodni bardzo dobrze zbudował układ zamknięty....tak się boją o swoje stołki że nie dopuszczą kobiet w imię że praca za ciężka że się nie da ( to ja się pytam co z tą technologią toyoty przecież wszystko jest tak przemyślane że się nie na dźwigasz) może raz widziałem jak ktoś dźwignął więcej niż 50 kg a tak suwnice ITP swoją drogą pracowałem z takimi kobietami kiedyś..... że te całe utr  zjadło by na śniadanie .....tu niestety są przerośnięte samce alfa co Warczeć mogą ale tylko w zakładzie bo w domu pewnie kobieta na nich krzyczy..... Każdy jak to z władców zmiany ma swojego giermka...o dziwo zawsze zastanawiało mnie to czemu akurat akwarelysta ma giermka który nic nie potrafi ma dwie lewe ręce ale za to głośno gada i to się akwarelyscie podoba  ... Co on tu robi nie wiem kolesiostwo w przyjmowaniu w Toyocie a nie za doświadczenie to norma może dlatego te utrzymanie jest tylko na papierze bo inaczej nazwał bym to produkcją nie mająca nic wspólnego z utrzymaniem....jeżeli ktoś z was chce tam pracować i myśli że trzeba nie wiadomo co ... wystarczy na rozmowie raperowi powiedzieć że lubicie wędkować i jesteście przyjęci ... A jeżeli byście mieli rozmowe z kierownikiem i ją przejdziecie to i tak nie będziecie pracować bo szybko pokumacie co się odpier.... ... mobiing to osobny temat tutaj pisania było co najmniej na 4 strony A4 aby opisać  wam techniki jakie stosują ... niestety na młodych to nie działa są na to odporni uczą się o tym ..już w szkole.  Miło było ich posłuchać... Niestety na dłużej nie zabawili skumali co się dzieje i poszli.... GroupnLiderzy i Ich władczość.. myślą że są nie wiadomo kim w tej firmie na samo odwrócenie się od nich bo już ma się dosyć ich pier...zaczynają ci wyjeżdżać z szacunkiem do nich ....o kur....seriio ?? Szacunek dla starego  komunistycznego typa którego chyba nikt w domu nie kocha on ma czelność mówić coś o szacunku ?? 20 lat pracy w jednym zakładzie..jprdl Oni uważają to za osiągnięcie ...owszem (usunięte przez administratora) tak myślała.... dzisiaj świat poszedł nieco do przodu ...i bycie zasiedziałym ogrem któremu się wydaje że pozjadał wszystkie rozumy jest nie na miejscu...z resztą podróże rozwijają tak jak i inne miejsca pracy rozwijają oni tego nie pokumali natomiast trzęsą się na myśl że z tej strefy komfortu mieli by wyjść dlatego każda opinia w ich stronę jest odbierana za atak nie radzą sobie z tym .... Oni myślą że w tej pracy bycie przełożonym to najwyższy poziom... zapominając że mają nad sobą jeszcze HR który powinien ich dyscyplinować... a nie dyscyplinuje swoją drogą ani razu HR ani kierownik bo nie będzie robił w swoje gniazdo nie próbował tego naprawić za to Toyocie idzie dobrze  propaganda na mediach społecznościowych jakie to achy ochy jaka to najlepsza firma na miejscu...... BHP w Toyocie Jest i działa zawsze nawet gdy jest niepotrzebne i potrzebne kiedy jest niepotrzebne xD np coś niedopuszczone do użytku przez udt ITP Natomiast okulary najlepiej żebyś nosił podczas jedzenia zupy aby kulka pieprzu nie uderzyła w oko xD....spotkałem się też z zamazanymi  etykietami lub ich brakiem na pojemnikach chemi która po wyjaśnieniu okazała się środkiem mutagennym więc słabo to wygląda nie wiedząc z czym się pracuje i tu w tej kwestii BHP wygląda blado...o płuczce do oczu na chemi z bieżącą wodą można zapomnieć a to niestety standard w wielu małych firmach niestety tu pomimo mówienia o tym problemie wspaniałym przełożonym temat ucichł...nie dziwię się standardy komunistyczne....okulary akurat w tym przypadku nic nie dadzą .... to jest tylko ułamek tego co można napisać po paru latach pracy i jeżeli istnieje jakaś skala oceny na 10 to toyota jest w 4/10 Z pośród wszystkich działów utrzymania ruchu... odlewnia w ogólnym poglądzie jest najgorszym działem jaki można zaobserwować w Toyocie jest paradoksem w wielu kwestiach....

Moto-moto
@Kameleon

Rzetelna opinia stuprocentowa zgodność ~współpracownik

Iwona
@Moto-moto

Fajno, że ktoś pisze jak jest naprawdę bo jak się rozmawia wśród znajomych toż to raj na ziemi,2 lata temu aplikowałam ale się nie odezwali może i dobrze

@Iwona

Zero feedbacku? Fajne chociaż wiedzieć z jakich przyczyn jednak się nie udało… ale widzę ze wciąż obserwujesz to miejsce pracy, nawet po tych dwóch latach. :D w ogóle dasz znać czy w wymogach co do danej oferty sporo się zmieniło przez ten okres?

Nowa@toyota

Szkoda dziewczyny bo cała wina spadnie na nią , SIP tylko z nazwy , bo oni o swoje stołki dbają jedynie żeby .się choć nie przepracować , w (usunięte przez administratora) mają pracowników na linii i te super ergonomiczne miejsca pracy ,nie wolno się odezwać za głośno nic powiedzieć bo GL albo TL zaraz HR straszą,żenada , nie polecam jako miejsca pracy, zero szacunku

Czy dostarczenie cv osobiscie ,przyspierzy proces rekrutacji?

Wiktoria

Mam pytanie do studentów i absolwentów, ktoś z was brał udział w programie stażowym? Może pracownicy wiedzą, czy w oddziale tutaj w mieście przewijają się stażyści? Chciałabym właściwie odbyć staż w finansach i rachunkowości. Ponoć jest sprecyzowany plan praktyk, szkolenia i wsparcie opiekuna merytorycznego podczas realizacji różnych projektów. Czy staż wygląda tak kolorowo, jak piszą na stronie? ;) Przez jaki okres czasu trwa, czy komuś zaproponowali potem stanowisko?

Szukam pracy

Witam . Mam pytanie są na ten moment przyjęcia na produkcję?

Akkaaano

Dzień dobry słyszałem na wiosce że jeden procownik z logistyki na imię na Wi...aw opowiadał że przyjmują u państwa na produkcje i inne działy i chwalił się że zarabia dużo ponad 5 tysięcy .... Czy to prawda że takie u państwa sa zarobki.

Pracownik@

Praca w Toyocie to jest jakiś (usunięte przez administratora) hit kto nie był ten nie wiem biuro siedzi sobie w klimie taka duża firma żeby nie miała klimy ale (usunięte przez administratora) niech ci potrwa (usunięte przez administratora) leci i jeszcze przyjdzie niebieski powie że robisz postoje bo biegasz (usunięte przez administratora) na stanowisku stanowiska nie dostosowane do pracowników aby (usunięte przez administratora) pracownika o BHP to możemy zapomnieć niebieski z zielonym jak mają stanąć na stanowisku do szamotują jak d(usunięte przez administratora)wstyd przyznawać się że robisz w takiej fabryce totalne (usunięte przez administratora) Inną firmę już mają kliny mimo tego mają dodatkowe przerwy ale nie w Toyocie jest zapis 32 stopnie będziecie mieli dodatkowe przerwy.......

Darek
@Pracownik@

A utrzymanie nadal chodzi w kaskach w te upały i nie pozwala im się zmienić na czapki jak na produkcji? Do dziś pamiętam jak żółty straszył mnie że nie mogę chodzić w czapce i mam sie gotować w kasku. Ale komu miałem to zgłosić? Bo związki się wyparły. Firma (usunięte przez administratora)

inny pracownik biura
@Pracownik@

A co złego w tym, ze w biurze jest klimatyzacja? Jest ona włączana od 9-16:00 i ustawiona na 26stC. To jakiś problem. Na montazu są nawiewy klimy, na obróbce są wiatraki, na odlewni (choć bardzo gorąco) jest teraz klimatyzacja - nawiewy. To jest hala przemysłowa. nie apteka czy przemysł spożywczy. Nie spodziewaj się, ze zawsze bedzie komfortowo 22stC Na odlewni, gdy jest przekroczona temp. 32 stC to są dodatkowe przerwy przerwy, wydłużone przerwy. Ale w jakiej innej odlewni masz takie warunki? PRacowałeś w Ronalu? w VW w Poznaniu?? Nie jest tutaj super ale nie jest najgorzej jak na ciężki przemysł. (usunięte przez administratora)

inny pracownik biura
@Darek

to jest klamstwo. od 3 lat mozna chodzić w czapce. jedynie podczas awarii musisz mieć kask. jestem przekonany, ze japończyk (usunięte przez administratora)) nie zwracał ci uwagi

Yyyy
@inny pracownik biura

W Wałbrzychu na montażu jest klimatyzacja i Est 22 stopnie tak samo w innych fabrykach toyoty na świecie

kandydat

@kandydat

Od 6k na rękę wzwyż, nie narobisz się i masz dużo wolnych dni w miesiącu.

R&B

Ha ha to teraz ja się pośmieję. Technik utrzymania tyle ma przeciętnie. A jak wpadną nadgodziny to i 9k wyciąga tak o bez przemęczenia się. Off course nie każdy tam jest technikiem. Ale reszta wyciaga 90% tego co technik i też im pasuje. Pozdro.

Ha,ha,ha ....
@R&B

Przestań człeniu , takie bajki to możesz opowiadać tym którzy tam nie pracują;-) w toyocie na utrzymaniu 6k to masz na start ale brutto i to z dodatkami, czyli nie więcej niż wszędzie indziej tak więc proszę, nie rozsiewaj toyotowskiej propagandy :-) Nadgodziny? Owszem , jeśli ktoś nie ma życia to może odbębnić drugi etacik ;-)

@Ha,ha,ha ....

https://toyota.traffit.com/public/an/d0pBLw== No to licz: 6870 podstawy +10.5% dodatek za system brygadowy + 200 premia za frekwencję + 160 premia za jakość, srednia z 3 miesiecy + 100 dodatek za nocki plus minus = 8051 brutto = 5800 netto Ale i tak 6k na rękę wyciaga, bo w każdym miesiącu średnio wypadają 4 nadgodziny. Nikt tam nie kończy pracy po 8 godzinach tylko robi 12. A, technicy powyżej 2 lat stażu mają podstawy grubo więcej niż to co dają na start. A teraz inni: https://toyota.traffit.com/public/an/eVpVPQ== 5960 - 6600 podstawy na start. Nie dużo mniej niż technik.

@R&B

Czytaj ze zrozumieniem 2. Wynagrodzenie zasadnicze + dodatki i premie już od 6 870 zł miesiąc. To jest razem z dodatkami, a nie podstawa do której ci dopiero doliczą dodatki.

Najman
@R&B

@R&B Takie podstawy o jakich piszesz to mają TECHNICY, a nie PRACOWNICY. To dwa różne stanowiska. Żeby zosta technikiem to trzeba się solidną wiedzą, umiejętnościami i cierpliwością wykazać. 6600 na start to może mieć pracownik (member) ale brutto z dodatkami. Jak widać, rozumienie tekstu czytanego nie jest w Toyocie wymagane, skoro takie głupoty wypisujesz...

@Voyslav

Zagmatwany ten punkt 2. A poniżej jeszcze bardziej punkt 7. 7. Pracę w systemie, za który przewidziany jest dodatek wysokości 10,5% wynagrodzenia zasadniczego (przykładowy grafik poniżej). (4) Czy z tej oferty da się wyliczyć wynagrodzenie zasadnicze. Wątpię jak nie ma podanych wszystkich danych. Jeżeli nie ma podanych wszystkich dodatków i premii, to po co chwalić się tym jednym z punktu 7? Wrzuciliby widełki z ostatniej rewizji dla tego stanowiska albo nie pisaliby lepiej nic o zarobkach i byłoby wszystko jasne. Ale jak zwykle w toyota musi być po japońsku.

@R&B

To policzmy razem 6870 brutto wraz z dodatkami - 100 dodatek za nocki plus minus - 200 premia za frekwencję - 160 premia za jakość, srednia z 3 miesiecy = 6410 brutto, ale nadal trzeba odliczyć dodatek 10.5% więc 6410/1.105=5800 brutto podstawy. Dla 'zwyklego' pracownika UR podstawa to okolo 4980 brutto

@Voyslav

Wyliczenia ok. Odwróciłeś moje wzory do góry nogami. Tylko, że w ofercie toyoty nie ma nic mowy o premiach za frekwencję i za jakość oraz o dodatkach za nocki. Skąd kandydat ma wiedzieć jak jest naprawdę?

@R&B

Spoko, nie chodziło mi o to że źle liczysz, tylko właśnie żeby wytłumaczyć ile tak naprawdę jest podstawy żeby kandydat mógł gdzieś te info znaleźć.

@kandydat

Jak nie jesteś po szkole i wypadniesz dobrze na rozmowach i trafisz do systemu równoważnego to: 6380 zł podstawy plus z tego 10,5% dodatku za system równoważny a więc około 650 zł, plus premia KPI i BHP 200 zł ( różnie wypłacana ale około 90% w skali roku jest.) oraz dodatek benefitowy 225 zł a więc około 7500 zł brutto jeszcze za nocki po za ustawowym jest też 15 zł za służbę ( będzie ich 6 lub 7 na nocy) reasumując bez nadgodzin około 7700 brutto wyciągniesz. Jest premia roczna też.

Rokko
@Gość

XD 6380 podstawy Jak sie zwalnialem to byla gorna granica dla pracownika ze stazem,a premia KPI i BHP to conajwyzej co drugi miesiac. Propaganda HR XD

@Rokko

Nie masz racji co do KPI i BHP a do stawki wyraźnie zaznaczone , jak nie jesteś po szkole i wynegocjujesz to sufit TM dostaniesz , a ze stażem to maja TM2 wiec całkowicie inny sufit .

@Gość

I do tego jak dodasz nieprzymusowe nadgodziny w SUR, to wychodzi nawet 8k na rękę. Był jeden co tyle miał. Ale go zwolnil po hamsku. Także można tyle wycisnąć z toyotki. Teraz po tych absurdalnych podwyżkach miałby z 10k na rękę. A tak ma 20k w innej firmie i nie przejmuje już tymi samolubami, co tam jeszcze pozostawali. Niech się hamy sami nawzajem wyniszczą!

Pracownik od wymiany tuszu
@kandydat

Czy w TOYOTA obowiązuje nienormowany czas pracy? Czy Automatyk umożliwia pracę zdalną? Jest ogłoszenie z 2 sierpnia na GoWork.pl.

Chyba jedyna firma na świecie, w której kierownik może mieć tylko jednego pracownika pod sobą ☺️

Zostaw merytoryczną opinię o TOYOTA - Jelcz-Laskowice

• Jak się pracuje w TOYOTA?

Zobacz opinie na temat firmy TOYOTA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 172.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TOYOTA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 118, z czego 17 to opinie pozytywne, 64 to opinie negatywne, a 37 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy TOYOTA?

Kandydaci do pracy w TOYOTA napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042