Opinie o Szachownica (Joart S.A.) w Bolesławiec

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Joart S.A.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Joart S.A. o rekrutacji.

Branże: Produkcja odzieży wierzchniej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Joart S.A. w Bolesławiec

Kierownik

Widzę, że w firmie nic sie nie zmieniło. Sądy pracy już chyba mają ubaw widząc nazwę Joart :-) Zabawne, że są jeszcze naiwni którzy tam pracują. Obstawiam, że zostali na stanowiskach "lojalni" pracownicy którzy premie wpłacają sobie sami w formie barteru. Kpina i cyrk na kółkach a nie firma. Serdecznie nie pozdrawiam regionalnych, mam nadzieję, że nadejdzie ten dzień kiedy sami nie będą wiedzieli który salon otworzyć w regionie, bo pracownicy po prostu nie przyjdą.

Łucja
@Kierownik

Czyżbyś miał jakieś ciekawe historie z regionalnymi w roli głównej, że taki kwas na nich lejesz? Bo aż ciekawa jestem w jaki sposób Tobie na odcisk stanęli. ;p

Ive
@Kierownik

Hallo witam mam rozmowe na kierownika jak tam prqca kiera wyglada

Emilia
@Ive

Chcesz tam iść do pracy? A nie zniechęcają Cię te negatywne komentarze tutaj?

@Kierownik

Czy masz jakieś doświadczenie w sądzie z tą firmą? Sama myśle nad złożeniem wniosku i chciałabym w tym temacie porozmawiać.

@Była pracownica

A co takiego się stało że aż chcesz iść do sądu? Chodzi o sposób wypowiedzenia? Weź wytłumacz.

gool
@Marcin

Interesujesz sie tym?

hesus orajo

jak w firmie może byc dobrze jak prezesina - właściciel ugania się po strajkach kobiet próbując wypromować politycznie swoją gębę, nie prawdaż panie K. ? hipokryta do n-tej potęgi

Nie polecam firmy jak chyba każdy tutaj. Osoby pracujące to w dużej mierze kobiety, które musza radzić sobie z rozpakowaniem i złożeniem wózka z dostawą, który nie jest lekki. Zmiany przeważnie po 12h w pojedynkę, można zapomnieć o spokojnym zjedzeniu obiadu, czy skorzystaniu z toalety. Podczas 12 h pracy trzeba obsłużyć klienta, doradzić, pomoc na sali sprzedaży, policzyć dostawę, najlepiej od razu ją zrobić( jak najszybciej), czesto tez przebrać manekiny, zrobić nową aranżacje ścianek, zrobić przecenę, która się nagle pojawi i oczywiście wszystko w pojedynke. Sprzęt i cały system jest przestarzały, dużo czasu zajmuje zrobienie przeceny, bo co chwile coś się zawiesza. Można zapomnieć o życzliwej pomocy ze strony informatyka. Tak chamskiej, niemiłej i wrednej osoby jeszcze nigdy nie widziałam. Pracując w tej firmie trzeba umieć również wymieniać żarówki, naprawiać zepsuty sprzęt do metkowania, czy tez reperować zepsute manekiny. (Brak funduszy na fachowa pomoc) Przykrym faktem jest to, ze prezes firmy w internecie kreuje się jako osoba popierająca strajk kobiet, a nie potrafi z szacunkiem i po prostu po ludzku traktować swoich pracownic. Podczas pandemii osoby na umowę o prace musiały brać zwolnienia lekarskie, w innym przypadku musiały odrabiać godziny i zdarzało się, ze pracownik miał 220 godzin do przepracowania w ciągu miesiąca. Można również zapomnieć o możliwości awansu. Pracując już kilka lat w firmie dowiedziałam się, ze coś takiego jak zastępca kierownika już nie istnieje (za duze koszta takiego pracownika) Nie polecam, myśle, ze jest dużo o wiele lepszych firm na rynku i nie warto tracić czasu na ta firmę.

Czy ktoś jedzie na szkolenie z lubelskiego od poniedziałku?

Sprzedawca

Byłam na rozmowie około 2 tyg temu do szachownicy w carrefour w legnicy.Pierwsze wrażnie bardzo dobre,niestety tylko pierwsze wrażenie.Rozmowa na zapleczu gdzie walały sie kartony.Po drugie straszny (usunięte przez administratora) na magazynie.A najbardziej zbulwersowało mnie pierwsze pytanie pani kierownik: Czy ma pani dzieci??? A co to wogóle za pytanie nie powinno mieć to najmniejszego znaczenia przy staraniu się o pracę.Gdy odpowiedziałam, że tak to mina pani zżedła i już nie była zainteresowana moją kandydaturą.Serdecznie odradzam.

Czy mam dzieci?????

Czy firma Joart S.A. kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

Prac

Tja, każdy dostaje najniższą krajową

Emilia
@Prac

Na każdym stanowisku jest taka kwota?

Były Pracownik

Serdecznie odradzam pracy w tej firmie. Ni polecił bym jej najgorszemu wrogowi bo zwyczajnie żaden człowiek nie zasługuje na taki wyzysk i brak szacunku jaki otrzymuje pracownik w firmie Joart. Zmiany po 12h podczas których trzeba utrzymać czystość, obsługiwać klientów, ogarniać dostawę i często dodatkowe zadania np. Przecenę na ponad 1k produktów- a to wszystko w 1 osobę! Wydaje się nierealne? Nie dla osób koordynujących w szachownicy. Premie? Dodatkowe benefity? Nie u nich, premia jedynie przy 100% realizacji obrotu co przy wygórowanych planach zdarza cię 2-3 razy w roku. Benefity i premie na święta nie istnieją. Ciągłe emaile z pretensjami że centrala traci pieniądze przez nieefektywnych pracowników, a tak naprawdę traci je przez brak organizacji i okrojone budżety godzin no bo nie ma opcji w 1 osobę asystować jeszcze klientowi w zakupach. Na uwagę zasługuje też postawa Dyrektor Sprzedaży i Informatyka- jeżeli masz jakiś problem to to jest zły adres na powzięcie porady, jeżeli szukasz kogoś kto zmiesza cię z błotem to idealnie sprawdzi się kontakt z nimi. Plusy? Regionalne Panie A i E z całych sił próbują zrobić co w ich siłach aby firma była mniej (usunięte przez administratora) ale butelką wody pożaru miasta się niestety nie ugasi. Szczerze odradzam współpracę bo ani się nie zarobi, ani nie będzie się miało przyjemności z pracy, a zniszczona psychika zostaje jeszcze ma długo po zakończeniu współpracy. Nie wierzcie też w opis na OLX- nie mają sukcesów finansowych i się nie rozwijają a wręcz przeciwnie. W czasie mojej pracy zamknęli 3-4 salony.

Omijajcie to miejsce!!!!

Chciałabym się podzielić moją opinią na temat pracy w szachownicy gdzie miałam nieprzyjemność pracować. Każdy kto myśli nad złożeniem tam CV... Zastanówcie się dwa razy, albo więcej i jeśli szanujecie swoje zdrowie psychiczne to omijajcie to miejsce szerokim łukiem.. (usunięte przez administratora) Nie wiecie jak coś zrobić na komputerze? Jakiś sprzęt wam się popsuje? Zamiast pomóc potraktuje was jak (usunięte przez administratora). Jeśli uczycie się rozliczać i zamykać dzień i popełnicie jakikolwiek błąd to od razu lądujecie na czarnej liście (usunięte przez administratora) Większość pracowników z którymi rozmawiałam boi się w ogóle do tego człowieka zadzwonić albo napisać. (usunięte przez administratora) Współpraca między poszczególnymi działami (usunięte przez administratora) krótko mówiąc - nie istnieje. W ciągu jednego dnia, dostaniecie dostawę, zwrot, przecenę i instrukcję. Oczywiście wszystko do zrobienia na już, albo najlepiej na wczoraj... Praca fizycznie nie jest ciężka, ale w momencie kiedy od godziny 10 do 15 czy 16 jesteście sami na sklepie i zrobić macie wszystko na raz to albo robicie jak(usunięte przez administratora)i po takich kilku godzinach nie wiecie jak się nazywacie i jaki mamy rok, albo prosicie się kierowników regionalnych o łaskawie wydłużenie czasu wykonania zadania. Oczywiście wszystko musicie argumentować. Organizacja pracy z ich strony leży, tak samo jak i organizacja salonów. Sklepy bez kamer, bez toalet, jedna osoba na sklepie przez cały dzień. (usunięte przez administratora) Najlepiej jakbyśmy w jednym czasie stały na kasie, interesowały się klientami, pilnowały (usunięte przez administratora), robiły dostawę i milion innych rzeczy. Słowo "dziękuję" dla nich nie istnieje, wieczne pretensje i wymagania. Brak klientów? Wasza wina. Brak obrotów? Wasza wina. Klient nie chce kupić skarpetek, które mu proponujecie? Wasza wina!!!! Albo zaczniecie klientowi na siłę zakładać skarpetki na stopy żeby je kupił albo (usunięte przez administratora)na forum całej firmy napisze wam, że jesteście leniwi i się nie nadajecie do tej pracy. Musicie przyjść do pracy wcześniej żeby dzień otworzyć i zostać po godzinach żeby dzień zamknąć. (usunięte przez administratora)Ulgi dla pracowników albo premia uznaniowa? Błagam.. na pewno nie w tej firmie. Absurdalne jak na obecne czasy plany obrotowe zakładane tylko po to żebyście nie dostali premii. Osoby zatrudnione na umowę zlecenie są w tej firmie jedynie(usunięte przez administratora), jeśli mamy ciąć godziny to oczywiście cierpi na tym osoba na UZ. Początkowo w grafiku mają przyjść na godzinę 13 po czym okazuje się, w tym samym dniu na godzinę czy dwie przed rozpoczęciem pracy, że mają przyjść na 16 czy nawet 17 bo jest zbyt mało klientów żeby firmę było stać na tyle godzin dziennie. Paranoja. A jeśli już jakimś cudem uda się wyrobić obrót i dostać premię to oczywiście (usunięte przez administratora) jej nie dostanie. Dlaczego? Bo jej się nie należy mimo, że pracuje na ten obrót tak samo jak i osoba na etat... (usunięte przez administratora) zdecydowanie odradzam. Najgorszemu wrogowi bym tej pracy nie poleciła.

Kinga
@Omijajcie to miejsce!!!!

Czytając to czuję jakbym opisała swoją pracę w tej "firmie" najgorszemu wrogowi nie polecam. Twoja wypowiedź to w 100% prawda. Prawda brutalna dla byłych, przeszłych i niestety przyszłych pracowników. Dziękuję za tak wyczerpująca wypowiedź, lepiej bym tego nie opisała.

Najgorsza praca nie idźcie tam

Najgorsza praca na świecie w tej firmie. Zero zrozumienia dla ludzi. Bliska osoba Ci umrze to musisz brać zwolnienie żeby pójść na pogrzeb bo wolnego nie dadzą bo (musisz być)

Wanda
@Najgorsza praca nie idźcie tam

Serio? :( Bez przesady... a jakie są warunki w umowie? Nie ma np urlopu na żądanie?

Najgorsza praca nie idźcie tam

sklep-Katowice

dlaczego sklep w Katowicach na Skargi jest zamknięty?

Kierownik

Kolejna wygrana sprawa w sądzie pracy z Joart. Brawo dla wytrwałych w bataliach ????????????

pracownik już były

Nie polecam jak reszta. Tną koszty kosztem pracowników, nikogo nie obchodzi ze nie da się na tak dużych sklepach pracować w pojedynke. Trzeba robić tam za sprzątaczkę, magazyniera kasjera, sprzedawcę, ochroniarza. Plany sprzedażowe takie ze premii nie ma szans dostać. A regionalna M która awansowała to już w ogóle urosła w piórka i tylko ciagle pretensja a sama siedzi tylko przed komputerem i liczy ze (usunięte przez administratora) będą na nią pracować. O podwyżkach pracownicy nie maja co liczyć bo firma uważa ze musi płacić tyle ile wynosi najniższa krajowa i to już jest tak dużo ze nikomu grosza nie da więcej. Pracownicy ze starzem po 4-5 lat pracują za najniższa krajowa. Umowy na czas określony firma nie daje tylko umowy do końca najmu lokalu co mija się z prawem po wielu latach pracy. Odrabianie godzin po 190-200 a co tak niech tyrają a normy pracy dla nich nie istnieją. Do tego jeszcze odpowiedzialność materialna za wszystko. Polecam omijać szerokim łukiem.

MalyMumin

Ta firma to tragedia,przychodziliśmy do sklepu na zakupy z żoną , znaliśmy kierownika sklepu jednego ze sklepów który tam pracował, firma dramat.Z naszycho obserwacji i rozmów z dziewczynami wynikało że są zmęczone , nie fizycznie a psychicznie , zdarzało się być codziennie w pracy po 10h , koło kasy 2wizku z towarem czasami jeden, jedna pracownica na cały sklep a roboty od groma.Kiedys nawet z żoną pomagaliśmy kierowniczce otworzyć wózek z towarem czy co to tam było bo nam się jej żal zrobiło. Wyzyskują ludzi , wykonuje pracę człowiek za dwóch.Kiedy masz robić nadgodziny i przychodzi do ich wypłacenia,nagle Ci kaza je wybrać w przeciągu zaledwie 2tygodni,nie dają możliwosci zarobienia.Niewiem czy tak naprawdę jest wiemy tyle co z opowiadań tych dziewczyn bo zaprzyjaźnilisny się z żoną z dziewczynami bo bardzo fajne dziewczyny (ale to też zależy od sklepu) Nie mam zdania co tam się tak naprawdę dzieje Z obserwacji na sklepie widać przemeczenie dziewczyn i bezsilność. Roboty tyle narzuconej na jeden dzień że nawet na produkcji przy akordzie tak nie ma.Sieciowka sieciowka ale gdzie poszanowanie pracowników ? Dziewczyny strasznie mi Was żal.Oby ktoś Was docenił ale nie tam Jeżeli chodzi o ubrania nie można nic dobrego powiedzieć, ceny za wysokie co do jakosci gatunku.totalna żenada Oby się ktoś za tą firmę zabrał...

Re:
@MalyMumin

Ale wiesz, że ujawniając takie informacje narażasz te pracownice na konsekwencje prawne, ponieważ obowiązuje je dochowanie tajemnicy i poufności a przekazywanie takich informacji jak chociażby wynagrodzenie i nadgodziny jest niezgodne nawet po ustaniu umowy. Pamiętajcie ze w internecie nikt nie jest anonimowy.

Łucja
@Re:

Naprawdę takie rzeczy są tutaj w umowach? Czyli to taka "tajemnica dożywotnia" już? Są jeszcze jakieś inne bardzo ważne rzeczy, których należy przestrzegać, żeby nie narazić się na jakąś karę?

Xxx

Nie polecam tej firmy jako były pracownik. (usunięte przez administratora) zamiast, żeby była centrala dla pracownika (sklepu) to pracownik ma być dla centrali. (usunięte przez administratora). Na salonie 1 dziewczyna na 12 h. Bez możliwości zrobienia przerwy bo przecież sklep musi zarabiać. Siąść nie wolno bo wtedy nic nie robisz. WC -nie , przerwa na jedzenie-nie. Umowy zlecenie, godzin jak najmniej stawka jak najniższa. Jakość ubrań taka jak u chińczyka niestety.. Jedynym plusem jest to, że mają wypłaty na czas. Jeżeli nie wy robisz normy sprzedażowej to się nie nadajesz do tej roboty. Mowa oczywiście o sprzedaży CS (minimum 30%) nie ważne, że ludzie nie chcą masz im wcisnąć. To samo z kartami stałego klienta. Klient nie chce ale musisz wcisnąć bo masz normę do wy robienia i sklep to nie obchodzi. Zero benefit, zniżek, ulg, bonów czy premii. (usunięte przez administratora) Nie polecam ani pracy w tej firmie ani ubrań z tej firmy..

BP
@Xxx

Zgadzam się z tą opinią w 100%, żadnego wyszkolenia, z dnia na dzień zostajesz w sklepie sama sobie od rana do wieczora, bez możliwości skorzystania z toalety, ciągle e-maile, że trzeba coś zrobić właściwie na już, a Ty tak naprawdę nie masz pojęcia jak, bo nikt Cię nie wyszkolił, do wszystkiego trzeba dochodzić samemu, trzeba mieć naprawdę mocne nerwy, żeby podołać i co najważniejsze! Umiejętność improwizacji musisz mieć we krwi! Co do kwestii Pana informatyka K. ... Tutaj mi słów po prostu zabrakło, człowiek bez jakichkolwiek skrupułów, potrafi w jednej wypowiedzi zrównać z błotem, nawet jeśli jesteś mocnym charakterem po rozmowie z Panem K. Poczujesz się jak g...., Zdecydowanie najgorsza osoba w tej firmie. Zdecydowanie nie polecam!

Wanda
@BP

To skąd pracownik wie na jakich zasadach ma pracować skoro nie ma szkolenia wdrażającego? I co to znaczy że samemu zostaje się w sklepie od rana do wieczora? Ile w takim razie trwa dniówka?

BP
@Wanda

Skąd wiadomo... No właśnie w tym rzecz, że nie wiadomo. W moim przypadku, w pierwszy dzień pracy, inny pracownik pokazuje "mniej więcej" jak operować w danym systemie i z nauki to by było na tyle, dostaje się klucze, a dnia następnego przychodzi się do pracy już samemu, otwiera się samemu sklep, a nie oszukujmy się standardowy proces wdrożenia nowego pracownika trwa od 30 do 90 dni, w wyżej wymienionym miejscu chyba o tym zapomniano. Nie zapominajmy też, że na samym otwarciu sklepu i kasowaniu klientów praca nie polega, zatem jak wykonać dobrze swoje obowiązki, skoro ktoś przekazał jedynie jakieś 20% zakresu obowiązków? Kto w takim razie ma przekazać pozostałe, jeżeli jest się samemu w sklepie? Dniówka trwa tyle, ile dany sklep jest otwarty, różnie zależy czy to w galerii, czy w parku handlowym, godziny można podejrzeć na stronie interesującego nas sklepu.

To co się dzieje w tej chorej firmie nadaje się do telewizji, rozpoczynając od (usunięte przez administratora) w wypłacaniu pieniędzy, umów, czasu pracy i obowiązków a kończąc na totalnym braku szacunku do pracowników, zatrudnianiu kierowników z kosmosu , wyzywanie się ja pracownikach, 1 osoba na sklepie w sobotę przez 11h pracy, do ogarnięcia cały sklep, ciągły nacisk na sprzedaż, brak kamer w sklepie, 6 przymierzalni na 1 dziewczyna na sklepie!!! Rozumiecie to? Chore, brak szacunku głównego kierownika sprzedaży jak i regionalnego, wyśmiewanie się z innych kierowników i pracowników sklepów, szukanie ciagle kozłów ofiarnych, to co się tam dzieje nadaje się do sadu pracy i pip-u, przyjmowanie kierowników (w niektórych) sklepach bez jakiegokolwiek doświadczenia, byle by tylko regionalny kierownik miał mniej pracy przy sklepach, chora firma wg mnie do zwolnienia przede wszystkim regionalni kierownicy sprzedaży i główny kierownik!!! Brak jakiegokolwiek szacunku do pracownika, fałsz, (usunięte przez administratora) i obłuda - uciekajcie jak najdalej, nie polecam nikomu tej firmy,

Byla
@00000

Bo to prawda

Była pracownica

Szok szkoda gadac na temat pracy tam i brak szacunku do pracownika.

Była

Nie poleciłabym pracy w tej firmie najgorszemu wrogowi. Traktują pracownika okropnie, człowiek się stara i idzie na rękę kierowniczce sklepu a ona przy zwolnieniu zwyzywa i zmiesza z błotem. Dziewczyny z którymi pracowałam na zmianach świetne, zawsze pomocne, nie można im nic zarzucić. Człowiek haruje za marne grosze, a premie na którą pracują wszyscy pracownicy zgarnia kierownik. Żadnych zniżek na ubrania dla pracowników, ani uniformu do pracy pracując tyle miesięcy ŻENADA. O tym, że zazwyczaj jest jedna osoba na zmianie i ma ogarniać wszystko (klientów, co się dzieje na sklepie, sprzątać i na bieżąco odwieszać ubrania z przymierzalni, robić dostawę albo przecenę) to nie wspomnę. WYZYSK, WYZYSK i jeszcze raz WYZYSK. Brak kierownika zmiany, informatyk szkoda słów ( jeśli tylko jest jakiś problem i się do niego zadzwoni to najpierw człowieka zjedzie i powie swoje zamiast zająć się problemem). Wszyscy tylko wymagają, pracując w tej firmie na 1/2 etatu czułam się jakbym pracowała na 3 pełnych, tyle roboty a pracowników tyle co kot napłakał. Atmosfera w firmie i osoby z góry toksyczne.

mroweczka
@Była

totalnie się zgadzam:(

@Była

Idz do bierdonki to Ci sie oczy otworzą jak bedziesz musiala rozladowac warzywa i owoce 4 palety ,dźwigać ciezary po 20 kg,w miedzy czasie obsluga kasy , to praca w szachownicy to bedzie Ciechocinek haha

Ach
@Ewa

Chyba, wolałabym dźwigać te 20 kg , kasować w między czasie, niż robić za kierownika,zastępcę,dekoratora i sprzedawcę za 1500 zł ;)

@Ewa

Zaczęłam pracę w szachownicy po odejściu z biedronki i nie był to żaden Ciechocinek ????‍♀️ z biedronki zrezygnowałam z powodu zmian, ale tam szłam i robiłam swoje. A szachownica to jeden wielki cyrk na kółkach. Tam się nie pracuje, tam się pajacuje. Banda kreatynów daje niepoważne wytyczne a ty robisz z siebie głupka na żywo a i tak jest zawsze wszystko źle. Uciekłam stamtąd i to była najlepsza decyzja!!!

karolina

Miałam wypracowany ponad cały etat na umowie zlecenie , moja wypłata to 900 zł, po zapytaniu dlaczego, powiedziano, ze im więcej pracuje, to mniej zarabiam, po dziś dzień nie otrzymałam kwitu za ten przepracowany miesiąc. Dodam, że inne dostałam, prócz tego. (usunięte przez administratora)

Miki
@karolina

Cześć, a moge wiedzieć w jakim województwie pracowałaś? Miałam zacząć tam prace od przyszłego miesiąca ale teraz już sama nie wiem..

@Miki

Pracujesz juz? Bo ja mam rozmowe dopiero i nie eiem teraz co robic? Jakie w koncu sa zarobki?

Xxxxx
@Miki

A ty w Krakowie mialas zaczac pracę?

XXXXXX

Szanowni Państwo czy ktos z was pracowal w szachownicy Kraków (Wielicka). Chcialabym sie dowiedzieć cos wiecej odnośnie pracy wlasnie w tym miejscu.

Wiecie może, czy w Joart S.A. szukają chętnych na staż?

Tak napisz do nas

Zostaw merytoryczną opinię o Joart S.A. - Bolesławiec

• Jak się pracuje w Joart S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Joart S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 74.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Joart S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 65, z czego 4 to opinie pozytywne, 48 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Joart S.A.?

Kandydaci do pracy w Joart S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Joart S.A.