E&A

Opole

Opinie o E&A

Krzysztof 2016-08-31 14:54:07
Witajcie, może ktoś mi zdać opinię o pracy w Hoogeeven na chłodni ? jakie warunki mieszkaniowe, jak to wygląda godzinowo ? pozdrawiam
rtyun 2016-08-31 17:47:26
Hej hej no wiesz z jednej strony to nie ma się co dziwi bo im się jest młodszym i się krócej pracuje to ma się mniejszy staż pracy i przez to oni uważają że się mniej umie można stwierdzić że to jest mimo wszystko logiczne zgodzicie się ze mną hm ?
Biurowy 2016-09-02 11:22:59
Wiekówka ma też swoje dobre strony. Taki 18-latek wszystkiego dopiero się uczy, ma też mniejsze potrzeby. Normalne, że wraz z wiekiem - jeśli oczywiście się rozwijasz i dobrze pracujesz - stawka powinna iść w górę. W Polsce niestety czy masz lat 20 czy 30 zarabiasz zwykle tyle samo, czyli... śmiesznie mało.
A że nastolatki jadą do NL pojarać trawę - to duża przesada :) Jest okazja, to czemu nie - tak to co najwyżej działa. Gdyby w Polsce było to legalne, migracja wcale by się nie zmieniła. Za coś przecież trzeba żyć, nic za darmo nie dostaniesz.
madzia 2016-09-02 11:26:20
Dokłądnie, stawka jaka oferują zalezy od wieku ale dają 9,80 euro za godzinę prace, do tego oferują dodatki wakacyjne 8% oraz dodatek do urlopu prawie 11 %, wiec bardzo warto i sie opłaca, masz umowę holenderska a nie polską.
rtyun 2016-09-03 15:14:35
no dobra a powiedz mi proszę bo ja nie do końca wiem czy się takie umowy roznia @madzia? z góry dziek
just92 2016-09-05 13:37:58
stawki podstawowe + dodatki + nadgodziny to koniec końców daje całkiem niezły efekt, już nawet po opłatach jestem mocno do przodu
inga 2016-09-05 14:35:33
no właśnie mnie konkretnie interesuje jakie są te dodatki płatne jak są te dodatkowe godziny - dodam tylko że interesuje mnie oczywiście praca jako operator wózka widłowego w Oss bo ogłoszenie jak widzę jest teraz
madzia 2016-09-05 20:41:36
no własnie to zależy od wieku, jak dla mnie to też jest troche dziwne bo czasami młode osoby robią tyle samo co stali pracownicy a dostaja mniej, troche to jest niesprawiedliwe
barti P 2016-09-06 14:15:48
Witam jadę w Piątek do magazynu odzieży w Tilburgu XPO II
ma ktoś jakieś informacje jak tam jest , jaka atmosfera , jaka praca , jak z godzinami i kasą ?
pozdrawiam
arek 2016-09-06 18:54:59
@barti P stawka to 9,80 euro brutto na godzinę zależy to w sumie od twojego wieku (takie jest prawo ktoś już o to pytał) za zakwaterowanie płacisz sam. Co do godzin to na ilość nie ma co narzekać a rozliczenie jest tygodniowe
bart 2016-09-08 10:35:21
Brzmi spoko @arek mnie bardziej przeraża to całe załatwianie papierów związanych z wyjazdem, pozwolenia, konta itp. czy ktoś wie w jakim procencie firma w tym pomaga? W sumie powinni wziąć na siebie całość ale wiadomo, że czasem niestety trzeba osobiście gdzieś pojechać..
xyz 2016-09-08 12:34:38
Był ktoś w Veenendaal ? Na zmywarce ?
pwj 2016-09-08 12:36:49
A jaka teraz panuje atmosfera u nich? Podobno jest dobrze
xyz 2016-09-08 13:33:12
był ktoś w Veenendaal ? w hotelu ?
madzia 2016-09-08 13:43:40
Ale wszędzie masz rozliczenia tygodniowe? Czy to zależy od pracodawcy?
qujec 2016-09-08 16:52:35
generalnie z formalnosciami ok, ale nie przesadzaj juz z tym kontem, maja za ciebie isc do banku i konto zalozyc? reszta tip top, przed wyjazdem mialem wszystko poukladane
pilaszka 2016-09-08 16:58:39
ooo widzę że potrzebni są u was Robotnicy pomocniczy przy pracach polowych - bardzo zainteresowana jestem - Enkhuizen wydaje się bardzo atrakcyjnym kierunkiem zawodowym v- mam doświadczenie w ogrodnictwie tak jak chcą - tylko czy na pewno zapewniają odzież i buty?
Sylwia138 2016-09-10 10:05:49
Ja szukam pracy i chce koncem wrzesnia wyjechac..
arek 2016-09-10 10:08:13
@pilaszka tak, jak najbardziej. Widziałem w ogłoszeniu, że dają i ciuchy robocze i ochronne obuwie. W sumie spoko, bo takie buty to duży wydatek, a jak do tego miałbym dokupić jeszcze ubrania to spora inwestycja. Na plus
marta 2016-09-10 13:45:38
Hej jade do tej samej firmy. Gdzie zaproponowano Ci lokacje? Slyszalam o jakims klasztorze?
holly 2016-09-10 17:55:33
a co powiecie na temat pracy jako Operator linii produkcyjnej w Heerhugowaard?
Lukas 2016-09-11 12:48:56
Polecam agencję, ja właśnie wróciłem po pół roku w Holandii (jako spawacz) i jestem mega zadowolony, wszystko na czas, hajs się zgadza, warunki były ok, ogólnie to dobre pół roku było ;)
arek 2016-09-11 15:02:55
Podobno na produkcja jest jakieś 10 euro brutto na godzinę plus ewentualnie dodatki za dobrą pracę, musisz doliczyć sobie do tego opłatę za zakwaterowanie i ubezpieczenie zdrowotne, dojazdy akurat płacą oni. Do Polski można zjeżdżać często nie robią problemów
Drakon 2016-09-11 15:13:16
Witam planuje wyjazd przez firmę E&A , nigdy nie byłem za granicą w pracy wiec jestem blady i prosił bym o jakąś pomoc , bardzo mnie zaciekawiła oferta jako operator wózków , uprawnienia tez posiadam , pracowałem tez prawie 5 lat w brembo na produkcji , zależy mi żeby wyjechać teraz we wrześniu może znajdzie się ktoś kto też planuje taki wyjazd , słabo znam języki obce i tego sie obawiam ze sobie nie poradzę , obawiam sie chyba jak większość ze obiecają góry złote a będzie kiszka i tylko rozczarowanie
arek 2016-09-11 16:08:18
@holly kasa się mocno zgadza, ale ogólnie trzeba się nastawić na pracę, a nie na "wakacje za granicą". Mam wrażenie, że niektórzy Polacy, którzy wcześniej nie wyjeżdżali do pracy gdzieś dalej nie do końca sobie zdają sprawę, że mimo, że kasa jest wysoka to nie za free :)
dukka 2016-09-12 09:01:02
Fakt, nie am co liczyć na wakacje, ale to chyba oczywiste ;) ważne, że pieniądz naprawdę jest spoko i nie am co tego porównywać do zarobków w PL - plus też taki, że agencja gra fair i mi przynajmniej nigdy się zadne problemy z terminami/wypłatami/zakwaterowaniem nie przydarzyły (rok na produkcji w Holandii)
true 2016-09-12 09:03:56
@arek to fakt. I potem są mocne rozczarowania bo pracować trzeba. Ale naprawdę można się przyzwyczaić, a pieniądze są za tę pracę nieporównywalnie większe
nela333 2016-09-12 10:43:46
dokładnie, nikt za darmo Ci nic nie da, więc dla osób przyzwyczajonych do pracy to nie problem, bo wiedzą że wysiłek się zwróci, praca pracą a wakacje wakacjami, a co do EA to wszystko do przodu, ja jestem zadowolona
bolek 2016-09-12 10:52:06
To masz już w sumie spore doświadczenie @dukka mówisz, że pieniądze spoko a powiedz ile wychodzi na czysto jak zapłacisz za zakwaterowanie? Bo wiem, że tutaj jest odpłatne, ciekawe tylko ile..nie przeszkadza mi to akurat bo wiem, że te załatwiane przez agencje są czasem w koszmarnych warunkach wiec już wole zapłacić, pytanie tylko ile
arek 2016-09-13 08:37:58
Ty widzisz takie minusy @dobrypracownikzlejagencji a ktoś może w tym widzieć plusy. Weź pod uwagę, że nie wszędzie zakwaterowanie opłaca ci agencja i nie wszędzie dojazdy są za darmo (mimo, że rowerem ale wciąż) i nie, nie jestem z biura ale mam trochę doświadczenia w pracy za granicą
czytelny 2016-09-14 19:54:10
hmm wczoraj @dobrypracownikzlejagencji dość konkretnie opisał smaczki tej agencji a dzisiaj nie mogę znaleźć jego postu....
hjeros 2016-09-14 21:59:20
@ atrek - masz w zupelności racje. Poza tym przed podjęciem pracy tam, chyba wiedziałeś na jakie warunmki się decydujesz? Wiec nie wpoinno b yc dla ciebie zaskoczeniem, że tzreba dodatkowo płacic za dojazdy, zwłaszcza, że to coraz częsta praktyka .
niko_2.0 2016-09-15 14:12:29
ja wiedzialem od razu na co sie decyduje i nie bylem zaskoczony warunkami, ktore swoja droga sa calkiem ok, wszystko co potrzebuje do zycia jest zapewnione, w PL niestety nie mialem takich mozliwosci
Koles 2016-09-15 14:14:07
No niektórzy za to zwracają @hjeros ale rzeczywiście oni mówią o tym raczej otwarcie wiec nie widm skąd takie zdziwienie
covvb 2016-09-15 21:10:04
Witam czy w październiku są wyjazdy na produkcję? Jest wtedy w czym wybierać ?
Nuj 2016-09-15 22:05:40
Ogólnie wydaje mi się, że praca jest bardzo dobra.
Kaska 2016-09-16 15:43:38
Siema siema.pracuje ktos z was na sałatkach w Helmond ? Jak.praca? Sa godziny?
pwj 2016-09-16 15:48:22
A wiecie jaka teraz panuje atmosfera? Dzięki za odpowiedź
Szukacz 2016-09-16 18:44:42
Witam, chciałbym zapytać o XPO OSS. Mieszkam na prywatnym. Nie wiem jak wygladaja platnosci w eena, niby jest 9.60 + 11 z centami dodatku, ten dodatek to ADV? Przy 36/40h na tydzień jak wygląda wypłata?
bass 2016-09-16 21:07:53
Wiecie czy w rotterdamie jest szansa u nich teraz na stabilne zatrudnienie? W końcu umowa jest w pełni respektowana, co jest rzadkością w dzisiejszych czasach. Wiedzą, że można w ten sposób przyczynić się do zadowolenia pracowników jak i do sukcesu firmy
Kris 2016-09-17 10:00:43
Witam chciałbym zapytać czy wie ktoś czy chorobowe jest płatne?
EEE 2016-09-17 12:58:44
PROSZĘ ODPISAĆ TEŻ TAM MAMY JECHAĆ....
arek 2016-09-17 15:38:36
@Kris no musi być, jeśli podpisujesz umowę o pracę. Tylko najczęściej jest płatne w mniejszym wymiarze - 80%. Ale najlepiej to zapytaj w kadrach jak to działa, żebyś potem nie był zaskoczony. Jeśli masz na myśli taką umowę agencyjną, to rzadko kiedy jest umowa o pracę,...
Jola 2016-09-17 22:14:22
No właśnie, właśnie,może ktoś opisać punkt po punkcie w jaki sposób wygląda tutaj właśnie sprawa wyjazdu, co się robi, co trzeba zabrać, czym się jedzie?
Tilburg 2016-09-18 10:55:30
1. Mi pani w biurze w pl powiedziała zebym zabrał wszystko - tak bezpieczniej, żebym nie narzekał, że czegoś niema) Na miejscu okazało się ze garczki, patelnie są ale jakieś łyżki, kubki dobrze, że wziąłem, tak więc zależy jak i gdzie trafisz.
2. Jedziesz ich transportem i niema innej opcji. Pierwszy raz jechałem autokarem do Holandii tak długo i za tak dużą cenę ;/
3. Praca spoko, 9km co dzien rowerem (18 w obie strony) bez wzgledu na pogodę to minus. Za 40h jest ok 250€ na salarisie. W XPO Tilburg przewalasz kartony, W Albercie skrzynki z piwami i innymi towarami. Ogólnie fizycznie praca wymagająca ale o tym uprzedzają. Ogólnie komunikacja z biurem leży, cięzko cokolwiek załatwić na szczęście ja nie mam problemów wiec nie dzwonie :)
Jesteś odważny to próbuj, nikt nikomu głowy nie urwie. Spodoba sie- zostaniesz, nie to idziesz do innego biura :)
anka 2016-09-18 11:13:26
właśnie ofert pracy jest sporo wysyłają najwięcej osób za grabicę fajnie, że jest szansa tylko brakuje mi ofert do kraju
ronk 2016-09-18 16:45:02
przed wyjazdem mialem otwarte karty, zero bajery i wszystko załatwiona na tip top. praca na miejscu spoko, ale momentami wymagająca to normalne i się tego spodziewałem to nie mój pierwszy wyjazd do NL i nie ostatni, szczerze polecam
arek 2016-09-18 16:51:42
No właśnie fajnie, że ktoś w końcu bierze rzeczywistość na klatę - ludzie, którzy jadą za granicę do pracy muszą brać pod uwagę, że ta praca jest ciężka, no ale jeśli jest się dobrym to będzie się kasa zgadzała. Wiem, że początki są trudne, ale opłaca się - serio
miki_232 2016-09-21 20:50:33
dokładnie, praca to nie wczasy a wczasy to nie praca, jak umiesz to oddzielać to odnajdziesz się w rzeczywistowisci, agencja jest bardzo w porzadku, a juz troche firm przerobiłam, kwestia żeby się wstrzelic w to co lubisz robic a kasa zawsze na plus i do przodu
mawerik 2016-09-21 22:05:26
czy jako kobieta mam szansę wyjechac z wami do tilburga i objąć stanowisko Mechanik maszyn i urządzeń przemysłowych? ciekawi mnie czy płeć nie będzie przeszkodą. dajcie szczera i konkretną odpowiedź proszę
Zostaw swoją opinię o E&A - Opole
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie E&A