Opinie o SKOK w Jaworzno Gwarków 2

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie SKOK. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie SKOK o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SKOK w Jaworzno Gwarków 2

Iwo

Nie wiem czy z paragrafami ale napewno pośrednicy (z którymi tak bardzo chciał współpracować Stary zarząd) klienta dawali takiego który nigdzie już nie szedł. Byle tylko zarobić. A potem człowiek wzywany bo w tym i tym dniu wniosek złożony przez takiego i takiego. Ale chcieli takiego klienta bo taki klient brał co się dało. Byle kwota większa byle zysk tu i teraz. Nie ważne co potem. Może już wiedzieli co będzie potem i kto by się tam przejmował. Był strach co do komisarza że przyjdzie i rozwali firmę ale widać że babka chce dobrze. Teraz widać co Ci Panowie narobili.

Do prezesa C....

Czyżby ptaszki cwierkaly ze pewna firma Centrum f.........zatrudnia bardzo profesjonalnych pracowników bo z paragrafami, ha ha ha. Czy te firmę naprawdę nie stać na wykwalifikowany pracowników. Panowie prezesi tez nie lepsi. Panie prezesie na prawdę.....???

Iwo

Powiem wam że ja mile wspominam robotę tam. Czasami były ciśnienia ale to wszędzie jest. Nawet wieksze. Dodatkowo po robocie tam jesteś naprawdę niezłym specjalistą (nie wiem jak nowi ale Stara gwardia naprawdę daje rade gdzie indziej) Szkoda że Gembule tak bardzo zaufały młodemu zarządowi bo firma jest w sytuacji jakiej jest. Ja w każdym bądź razie trzymam za nią kciuki bo kawał czasu tam spędziłem i poznałem wielu fajnych ludzi którym naprawdę zależało na firmie i klientach. No ale dżolo Kowalczyko pokazał co potrafi i wyszło kim naprawdę jest i co umie. Do tego jego wspaniały Dyro od sprzedaży i wielu musi się tłumaczyć z tego czy tamtego przed organami chodź tak naprawdę chciała dobrze. Na szczęście komisarz porobiła już porządki i firma zaczyna iść powoli w dobrym kierunku. Żeby jeszcze pisiory dały przetrwać to będzie już całkiem git. Mam nadzieję że obrońcy nie zmienią się w katów bo tak będzie lepiej wyglądało w tv. Chociaż obłuda ich przechodzi wszelkie granice i tutaj naprawdę można się spodziewać wszystkiego. Ja w każdym bądź razie trzymam kciuki.

No no
@Iwo

Brawo Iwo wykończenia ktoś powiedział prawdę!! Firma Cf Partner nowe dziecko Gembuli juz korzysta z dobrodziejstw naszej firmy.Mamia klientów od lat związanych ze Skokiem. Na szczęście ludzie przywiązani a do nas, pracowników Skoku a nie do wymoczków którzy kiedyś zajmowali stanowiska menadżerskie. A wielki pan Gembula siedzi obecnie w Trzebini i klepie wnioski na obsłudze. Co za awans.

A teraz może poruszę inny temat, nie związany z komisarzem, ale z TEORETYCZNIE 8 godzinnym dniem pracy w Skok. Otóż skoro pracuję na cały etat w/w firmie to przychodzę do pracy na 8 a wychodzę o 16. To, iż jest ode mnie wymagane, że powinnam przychodzić minimum 15 minut wcześniej ( i tak właśnie jest od kilku lat!!!), oraz zamykać Odział zgodnie z wymogami i opuszczać go po pełnej "kontroli" 15-25 minut po 16 to powinnam co dzień mieć doliczone nadgodziny. Tak- nam należą się nadgodziny ponieważ zgodnie z Kodeksem Pracy pracujemy 8 godzin, a to iż firma wymaga dodatkowej dyspozycyjności od pracowników powinno być ujęte w wynagrodzeniu. Straszenie konsekwencjami przychodzenia do pracy później niż 7:45 jest śmieszne!!! Skoro monitoring potwierdza, że pracownicy przychodzą do pracy "za późno" to również potwierdza, iż od kilku dobrych lat Skok nie wypłaca pracownikom nadgodzin. Mamy Związki Zawodowe, ale tylko teoretycznie, bo w praktyce jest jak jest...

Aaa
@pracownik

To idź do korporacji jak Ci źle. Tam będziesz pracował za podobne pieniądze po 12 h i nikt Ci się nie zapyta czy jest Ci z tym dobrze. A tam też ponoć obowiązuje Kodeks Pracy.

aaa
@pracownik

zgłoś do PIP, już w kilku Dużych firmach problem został szybko rozwiązany ...

xxx
@pracownik

idz do pracy gdzie indziej... to zobaczysz eldorado... ile siedzi się nadgodzin za darmo...w takim kraju żyjemy...

@pracownik

Jak ci się nie podoba to..... droga wolna . Korporacja chętnie cie weźmie i za jeny jeny będziesz z@@pierdalac z uśmiechem na twarzy . Życzę powodzenia.

@Ona

zastanawia mnie jedna rzecz, czy Ty w ogóle wiesz jak rynek pracy teraz wygląda, czy siedzisz dalej w Skok z klapkami na oczach! W korporacjach praca jest zróżnicowana: i tak to prawda że w jednych wykorzystują pracownika jak tylko mogą - i trzeba zauważyć że rekrutacje są tam bardzo często bo pracownicy SAMI odchodzą i druga strona medalu gdzie faktycznie trzeba zap..... ale wiesz za co pracujesz i masz czas na przerwę, która Ci się należy i na przygotowanie oraz zakończenie dnia pracy - i tu rekrutacje są rzadko! Może nie wiesz, ale świadomość ludzi jest coraz większa i ludzie znają swoje prawa, jeśli im praca nie odpowiada to ją zmieniają (przynajmniej Ci odważniejsi), rynek pracy jest teraz ogromny, a banki, czy skoki nie oferują świetnych zarobków tak jak kiedyś!!!!

@były pracownik

Haha ha bardzo rozmawiała mnie Troja wypowiedź szczególnie ten moment " wiedzą za co pracują i masz czas na przerwę " . Tym stwierdzeniem już wiem że DUŻO o tym wiesz i z nie jednej korporacji" chleb jadłaś" haha ha . Dziewczyno jesteś taka zabawna że aż żałuję że cię nie znam osobiście. Mogłabyś mnie rozbawiać gdy zdarzy mi się zły dzień. Masz do tego talent , te błyskotliwe stwierdzenia....fiu fiu .

...
@Ona

Skoro myślisz i uważasz inaczej rozwiń to, poprzyj przykładami a nie hejtuj, wypowiedzi osądzające innych są łatwe do wyrażenia, każdy może mieć inne zdanie na temat pracy w korporacji i inny na temat pracy w skok. To, że ktoś uważa inaczej ma do tego prawo, a skoro potwierdza, że nie jest tak jak pisze to wie z własnego doświadczenia. Skoro jest tak dobrze to czemu już tylu ludzi odeszło?????

@...

@ (...) Skoro jest tak dobrze to czemu już tylu ludzi odeszło??(...) Skoro jest tak zle to dlaczego większość ludzi została? Co? Usłyszę , że zostały osoby które pracując pomagaja Komisarz Firmę rozwalić? Ze niby tylko ci pracownicy żli? To kto ich qwa zatrudniał? Kto zatrudnił ta większość złych pracowników? Wykonuję swoje obowiazki tak samo sumiennie przez cały czas mojej pracy w Firmie. Zawsze bedę pracował jak najlepiej potrafię z przekonaniem, że moja praca jest potrzebna i przyczynia sie mniej lub więcej do mozliwości kontynuowania działalności. Czy to, że nie zgadzam się z wszystkimi posunięciami z przed 4 sierpnia - oznacza, że jestem teraz "be" ?

KING
@AktywnyOptymista

Jesli piszesz o wierzytelnosciach to wiesz jakie byly przeplywy finansowe zarowno na skryptach jak i na pakietach wierzytelnosci. Wyzsze niz wynikaly z prognoz do wyceny co znaczy, ze maja swoja wartosc, ktora rowniez nie zostala uwzgleniona w czsci nieoperacyjnej wyceny spolki. Nie tylko PF skupila wierzytelnosci bo pakiet czerwcowy zakupil inny podmiot na rynku zwiazany z funduszem sekurytyzacyjnym. Chcialby, tutaj przypomniec scenariusz Skok Kopernik, ktora nie zawiazala odpisow gdy weszlo rozporzedzenie iw ykazywala olbrzymia strate. Nie ma jej juz od kilku lat. Mogl byc tski scenariusz gdyby nie Spolki. Poza tym chcialbym przypomniec, ze pion ryzyka kredytowego byl oddzielony od pionu sprzedazy i Dak pozostal w Skoku decydujac o przyznawaniu pozyczek co jak wiem nie uleglo zmianie. Czyli ze bylo dobrze ? Pamietaj tez, ze wynik netto spolki rowniez ten osiagniety na wierzytelnościach podnosil wartosc spolki a co za tym idzie wartosc udzialow w aktywach Skok. Kazdy moze miec wlasne zdanie ale wazne by w tej dyskusji pozostac czlowiekiem. Oceniajac powierzchownie bez analizy- ktora pewnie nie jest Ci obca mozna krzywdzic nieslusznie ludzi.

@KING

Dominik Nie pisz mi w kółko o PF. Jak zdywersyfikowaliscie przychody przez okres działalności PF czy tez MSP? Rozlicznie kosztów czasie? Super! Jaki byl sredni okres zycia pozyczki? 60? 70 miesięcy? Czyli wiadomo ze po tym okresie, koszty które sa rozliczane miesiecznie sie skumuluja i beda miesiecznie w takiej wysokosci jak by nie byly rozliczane - TAK? Jak zochowuja się koszty w przypadku zrolowania pozyczki? Czyz nie wpadaja w całości do RZiS? jaki był poziom rolowania pozyczek, zeby osiagac plany sprzedazy? Jak przy tej planowanej przedazy roslo saldo? Saldo pozyczek regularnych. Dominik, piszac że przeciez DAK byl czaly czas w SKOK , chcesz powiedziec że to wina SKOK-u, ze udziela takich pozyczek? A kto chodzul na pielgrzymki do DAK-u i skomlal o zmiane decyzji kredytowych? Czy to nie Twoj Dyrektor i nie Twoi Kierownicy regionów? A kto jak nie PF poszedl w "promotorów" Wiesz jaka byla szkodowosc tego portfela? Interesowało Ciebie to? Nie, bo wazna byla sprzedaz, za ktora spolka miala placone, bo wazna byla realizacja planu, ktory przeciez byl podstawą do wyceny spolki. Sprzedawaliscie jedno wielkie goowno, zeby spolke mozna bylo dobrze wycenic. Wazne bylo tu i teraz( zreszta to slowa jednego z Twoich Kierowników Regionu). Co PF zrobil po stronie kosztow, zeby mozna bylo obnizyc prowizję jaka SKOK placil? Co powiesz mi o koncowej probie nabicia sobie kasy, przez osoby z ktorymi wspolpracowałeś. poprzez jakies głupkowate proby wspolpracy z pewną firma zajmujaca sie szkoleniami - w nazwie ma "wspolnicy". Co powiesz o tych wszystkich "niskocennych" ktore znikly z PF w ostanich miesiacach?

KING
@AktywnyOptymista

Tomku, Przy rolowaniu pozyczek do RZiS wpada zarowno koszt jak i przychod. Wiesz, ze byla nadwyzka przychodu od 2015 roku- zerknij do drugiego Tomka jesli to nie Ty przygotowywales te dane,. Kazde zamkniecie wczesniejsze pozyczki z tego okresu poprawialo wynik finnasowy kasy. Struktura produktu z wysoka prowizja i nizszym oprocentowniem. Strukrtura wymuszona w duzym stopniu przez rynek niskich stop procentowych.apropos kosztow w PF to jest pelna dokumentacja ich ciecia i z informacji, ktore otrzymalem analitycy komisarz stwierdzali, ze nie ma tam co ciac. Obnizka poziomow prowizji dla spolki rowniez nastepowala a kolejne byly zaplanowane w PPNie. Przypominam Ci, ze spolka przejela koszty marketingu i zniknely w znacznej czesci z Kasy.Do konca 2015 roku saldo roslo wolno, natomiast nastapil wzrost w roku 2016 i na koniec czerwa wzrost salda byl realizowany zgodnie z zalozeniami PPNu- wynosil okolo 3,5% o ile mnie pamiec nie myli. Interesowala mnie szkodowosc bo pewnie nie wiesz ale rozwiazywane byly umowy promotorskie gdzie szkodowosc byla wyzsza. Dane pochodzily od Was. Nie zwalam na Skok podejmowania decyzji tylko pokazuje, ze model nadal funkcjonuje. Nie wiem nic na temat tej firmy, o ktorej wspominasz w tym kontekscie. Co do niskocennych odnioslem sie juz w pismie do obecnego Prezesa spolki

@KING

W dalszej cześci dyskusji, musielibysmy zacząć rozmawiac o faktycznych danych i załozeniach do PPN, tych byłych i obecnych - a to nie jest możliwe i zapewne zrozumiesz, że w szczególy wchodzić nie będę. Możemy sie "przegadywać" używajać ogólnych stwierdzeń co do danych i faktów ale nie uprawiajmy propagandy. Nie skupiajmy sie na samych sobie, ale na Firmie. Pisząc Firma mam na mysli SKOK i PF - bo przeciez jesteśmy od siebie współzależni. Ogólnie napiszę - gdzieś, coś nie było dobre, skoro w Naszej SKOK mamy Zarzad Komisaryczny. I odwolywanie sie do sytuacji politycznej, czy zmian w przepisach, jest w znacznej mierze usprawiedliwieniem, nie do końca właściwym. Dlaczego w innych SKOK nie ma Zarządów Komisarycznych? Sa i wieksze SKOK od naszej i mniejsze. Tam to gdzieś i cos zadziałało we własciwym czasie. Zabrałem tu głos, bo mierzi mnie, jak ktoś wprowadza niezdrową atmosferę wsród pracowników i obniza im morale do pracy w SKOK i PF. Jak roztacza czarne scenariusze nad Firmą. Uwierzcie, że Ci którzy pozostali w Firmie maja świadomość niepewnosci ale chcą sie przyłozyć do realizowania obecnego PPN i maja nadzieję, że to sie uda. To samo robili przy każdym programie. I nie zabierajcie im nadzieji. Nie wmawiajcie im, że są wrogami tej Firmy, że działaja na jej szkodę. Nie wmawiajcie im, że są złymi pracownikami. Nie działajcie na szkodę Firmy, tylko dlatego, że w niej już nie pracujecie. Ja osobiście nie tak sobie wyobrażałem obecne relacje z częścia osób, których nie ma już w Firmie.

Brawo

Amen

Jak oceniasz przebieg rozmowy rekrutacyjnej w firmie SKOK? Jakich rad mógłbyś udzielić osobie, która rozważa skorzystanie z zaproszenia na spotkanie w tym miejscu? Czy poleciłbyś jej, a może odradził wykorzystanie szansy?
logo firmy Specjalista IT
logo firmy Technik w Centrum Napraw
Nadarzyn
Diebold Nixdorf
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy SAP ERP Consultant
Bonprix Sp. z o.o.

AktywnyOptymista

Wszyscy razem w jednym tempie Rusz się zamiast śmiać się ze mnie Jeśli nie chcesz, twoja sprawa Ja zostaję tu do rana. .... ...Kiedy wszystko wokół tańczy Głupia mina już nie wystarczy ....

blblbl

Wystarczy zobaczyć sytuację ekonomiczną na stronie skoku...

@blblbl

Długo zwlekalałas z odpowiedzią. Sytuacja ekonomiczna na stronie skoku pojawiła się wczoraj natomiast przeszukałam cały internet i nie ma wzmianki o upadłości Skoku Jaworzno.Siejesz niezdrową propagandę.

ami127

aktualnie trwa cicha likwidacja

@ami127

Dlaczego twierdzisz że obecnie firma jest likwidowana? Sądz masz taką wiedzę?

Real

Jeżeli jesteś młody , ambitny i chcesz do czegoś dojść w życiu - to jak najdalej od SKOK .... Ja już im podziękowałem . To jest mało rozwojowa firma z przestarzałymi metodami zarządzania i technologią z czasów lat 90-tych.

Ble ble

Czy warto podejmować pracę w tej firmie? Dostałam propozycję ale się zastanawiam ...

hb hb

ha ha będzie ok

ja ja ja

nie wierzycie w ratunek dla firmy??? ja wierze ze będzie ok:)

hehehe

Likwidacja Skok Jaworzno do lutego czy ktos was przejmie z taaaakim długiem. Wy jeszcze doskonali pracownicy bronicie wasze interesy. Szukajcie nowej roboty lepiej. Brawoooo waszej agresywnej sprzedaż. Brawo Wy Lokatowcy którzy zdążyli z lokatami. Jestem starym długoletnim pracownikiem a teraz wstyd mi jak w nowej pracy mowie pracowałam tam.

to to
@hehehe

ludzie kochani każdy wie co to za głupek pisze .Panie głupek uciekaj Pan ,bo dla takich tu miejsca brak

hehe

Hahaha gratuluje agresywnej sprzedaży zamulania ludzi niskimi ratami z kolosalnym oprocentowaniem rzeczywistym ale prowizji nie bylo. Rozratowalo sie to w czasie i myk niska rata. A teraz (usunięte przez administratora) polecam poczytać. Kłamstwo i podawanie umów do podpisania bez przedstawienia oferty wyszło na jaw.

hehe

Nareszcie czystki doszli do tych mataczących. Brawo.

hehe

Nareszcie czystki doszli do tych mataczących. Brawo.

jaron

Na pewno nie Monike bo tam nie pracuje :-) masz bledne info

Katie

Kogo? Chyba odstaw albo zmień piguly bo masz jakieś halucynacje.

jaron
@Katie

Co za bzdury ktos wypisuje....

blee
@Katie

Pracując tam piguły trzeba miec i nie brońcie na siłę bo i tak to dalej polecialo

ola

Jak jest teraz w Skok jest jest dalej Zarządca .Mam ofertę pracy tam ale trochę się boję tej sytuacji

nn

Pytanie czy zarząd partner finanse tez wyleciał I zarząd komisaryczny objął również ta firmę która miała przygotowane stanowiska dla niektórych osób z Skok Jaworzno???

cd

Na pewno przyjacielską relację uzyskasz jak cie wywalą za super prace dobre relacje ale małą sprzedaż z powodu sumienia które niektórzy doradcy posiadaja

ja...
@cd

sprzedaż przypomina sprzedaż w parabanku niestety...bardzo to przykre...

hehe

Rekrutację prowadzi Partner Finanse,który to zatrudnia pracowników ( na zlecenie Skok Jaworzno).Partner Finanse to jedna ze spółek powstała w momencie kiedy rozpoczęły się kontrole z KNF.W zarządzie tego twora ci sami,którzy doprowadzili do problemów Skok-u Jaworzno. Stabilność zatrudnienia żadna.A to co obiecują w ogłoszeniu nijak ma się do rzeczywistości.Obecni pracownicy nie wiedzą czy na drugi dzień będą mieć pracę

byly
@hehe

I to jest szczera prawda. Oferty pracy sa zabezpieczeniem stanowisk z ktorych normalni pracownicy uciekaja

elma

Odnośnie premii w Stefczyku to jestem żywym przykładem, że da radę wyrobić miesięczne plany. Fakt trzeba się nieźle napracować, ale jak w miesiącu wpada więcej kasy to wtedy jest motywacja.

Mała Mi
@elma

Taak , da się.... A da się potem w lustro patrzeć , jak się biednych , niemających za co żyć rencistów i innych biedaków , w butelkę nabiło ?? Choćby wciskając im kity , że ubezpieczenie kredytu jest obowiązkowe ??

mm
@Mała Mi

Dokladnie dorosly rozumny człowiek podpisywał papierki i niejednokrotnie nie wiedzial ze ma wiele dodatkowych ubezpieczen Bo doradca chcial wyrobic sobie premie.

Ps

Pożyczkę każdy bierze z własnej woli wiec jako pracownik wiedziałeś co robisz- w końcu jestes dorosłym i rozumnym człowiekiem. Zarząd komisaryczny to kolejna zagrywka polityczna,a wiele osób może stracić przez to pracę.

mm
@Ps

Ludzie straca prace dzieki braku kompetencji i nabijaniu ludzi w butelkę. Uczciwi pracownicy mający sumienie juz dawno odeszli do firm przyjaznych dla ludzi. A zarząd komisaryczny jest najlepsza ochrona dla członków kasy bo szybciej z niej wystąpią

Chiquita
@Ps

"w razie powstania straty bilansowej, groźby jej nastąpienia albo powstania niebezpieczeństwa niewypłacalności lub utraty płynności zarząd banku musi przedstawić KNF program postępowania naprawczego. Jeśli tego nie uczyni albo też realizacja programu nie przyniesie oczekiwanych skutków, KNF może ustanowić w banku zarząd komisaryczny." "zakończenie działalności zarządu komisarycznego możliwe jest w następujących przypadkach: gdy upłynie termin, określony w decyzji o ustanowieniu zarządu komisarycznego (wówczas w zależności od efektów działania zarządu komisarycznego, albo bank wraca do normalnego funkcjonowania, albo dalej jest poddawany działaniom sanacyjnym); gdy KNF wyda decyzję o odwołaniu zarządu komisarycznego, z powodu poprawienia się sytuacji finansowej banku (może to mieć miejsce wówczas, gdy sytuacja ta poprawi się do tego stopnia, iż bank nie będzie stanowił już zagrożenia dla stabilności systemu i ponownie będzie spełniał standardy bezpieczeństwa – tzw. „pozytywna” przesłanka odwołania zarządu53); gdy KNF podejmie decyzję o przymusowym przejęciu banku (art. 148 ust. 1 pkt 1 Pr. Bank.54); gdy zarządzanie bankiem zostanie przejęte przez likwidatora (art. 153 ust. 2 pkt 1 Pr. Bank.55); oraz gdy ogłoszona zostanie upadłość banku (art. 433 pkt 2 Prawa upadłościowego i naprawczego56)." żródło: http://www.prawokanoniczne.uksw.edu.pl/sites/default/files/Teksty/Pojedyncze/08-Debska-Zarz%C4%85d.pdf To nie żadna zagrywka polityczna, tylko szanowna SKOK wykazuje stratę na zamknięcie roku, w związku z tym grozi mu niewypłacalność. W dalszym etapie istnieją trzy rozwiązania: poprawienie sytuacji finansowej lub upadłość lub przejęcie przez inną instytucję. Życzę miłego dnia. ;)

Zostaw merytoryczną opinię o SKOK - Jaworzno

SKOK