Opinie o ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO) w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO). Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO) o rekrutacji.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO) w Wrocław

Gościu który jest koordynatorem a dokładnie Mateuszek lepiej niech zajmie się swoim tyłkiem a nie rozwalaniem związków. Może by tak trzymała lapy przy sobie bo to już podchodzi pod pewna sferę która jest nie odpowiednia! Pozdrawiam.

Olka

Osoba która to napisala ma rację. Ten chłopak powinien zająć się przede wszystkim praca a nie zarywaniem do dziewczyn. Rozprasza podczas pracy a jak jest mu nie na rękę to się odgrywa.

Nowa

Ile teraz na starcie zarabia się w wabco? W ogłoszeniu widzę 4000brutto plus premie. Jak to wychodzi z premiami na rękę w tym roku?

Zorba
@Nowa

Premia jest za osiągnięte cele: jakość, produktywność... Możesz tyrać jak (usunięte przez administratora) a ktoś z innej linii narobi bubli to premii nie masz!

Jam maj
@Zorba

Witam Wypłaty dalej są w okolicach 3-5 każdego miesiąca, czy punkt 10?

@Nowa

3200zł dostałem dziś z dwiema sobotami... W piątek mój ostatni dzień!

@Krystian

Dostałeś tylko dodatek za dwie soboty. A po skończonym kwartale czyli za miesiąc dostaniesz za nadgodziny (100%) W danym miesiącu wypłacają tylko dodatek za soboty

@Krystian

Dziwne.. a dodatek za nocki? ????

Bożena
@ZFczanin

Wow, dużo macie tych dodatków! A macie jakieś benefity pozapłacowe - obiady albo jakąś kartę multisport?

@Bożena

Dofinansowanie do obiadów, chociaż teraz przez infalcje ceny na stołówce poszły w górę. Opiekę medicovera pakiet podstawowy za 1 zl miesięcznie. I karta multisportu w jakimś procencie dofinansowywana przez pracodawcę (nie wiem dokładnie ile bo z niej nie korzystam) jakoś wychodzi opłata pracownika 35 zł miesięcznie za multisporta

@ZFczanin

A dodatek za nocki nie jest w raz z wypłatą? Czy po prostu jest wypłata tyle co na umowie i koniec. Tak mowia o dodatkach za nocki a ciekawe jestem czy to idzie z wypłatą czy też kwartalnie

@Nowa

Dodatek za nocki masz z każdą wyplata. Nie kwartalnie. Oraz dodatek za soboty (o ile idziesz na nadgodziny) jest również co miesiąc z wyplata. Natomiast wynagrodzenie za nadgodziny jest kwartalnie wypłacane (te 100%) I teraz dodatek za nocki wynosi 40 % minimalnego wynagrodzenia

@ZFczanin

No właśnie więc nie rozumiem jak ktoś napisał że z dwiema sobotami ma 3200 to gdzie ten dodatek za nocki jak w marcu wypadałoby 2tygodnie nocek to skąd te 3200

@Nowa

Też tego nie rozumiem skąd taka niska wyplata przy nockach i sobotach... Bo na logikę z sobotami i nockami, liczac powinno wyjść więcej

franklino

I będziesz bogaty

@ZFczanin

5 marca był moim ostatnim dniem w zf. W świadectwie pracy mam napisane, że wykorzystałem urlop 7 dni, w pasku, który otrzymałem dziś mam 1 dzień urlopu. Za 6 nie zapłacone. Za nadgodziny (dwie soboty) z lutego również dalej nie zapłacone...

@Krystian

Idź do kadr to wyjaśnić. Musiała zajasc jakaś pomyłka.

@Krystian

Sory źle przypiolem odpowiedź i wyszło jakbyś sam sobie odpowiedział na pytanie... Takze żeby nie było : idź do kadr to wyjaśnić Muszą Ci udzielic odpowiedzi czemu tak wyszło z urlopem i gdzie wynagrodzenie za nadgodziny

@Nowa

Premie to fikcję.... Na premie pracuje cały dział a najczęściej jest to nieosiągalne by ją uzyskać.... I niestety premia nawet jak już jest to kwartalna

@Nowa

Premie to kpina... Premie indywidualne max 3% a na inne nie ma co liczyć za często bo czasami mogą nawet przez dwa lata się nie pojawić... Pozdrawiam i radzę unikać ten zakład szerokim łukiem

Jerzy
@Pracuje tam

To nie za wiele faktycznie tej premii. A podstawa chociaż jest okej?

Lidia

Możesz po prostu napisać, ile? To będzie o wiele bardziej pomocne dla mnie.

Patison

Firma nawet spoko (kwiatkowskiego) pracowałem pewien czas ale nie polecam pracy jako operator pociągów (spider) koledzy na zmianie w porządku ale ta pani co niby zarządza to jakaś kpina nawet nie kierowniczka tylko osoba pełniąca obowiązki, wyżej (usunięte przez administratora) niż głowę ma, nie szanuje ludzi, obraża, stosuje mobing których nie lubi, że ona jeszcze tam pracuje to chyba jakieś grube znajomości bo po tylu skargach dalej grzeje stołek, ogólnie nie polecam szkoda nerwów.

Jerzy
@Patison

Jakieś skargi na nią wpływały? Może to by coś dało, hmm?

Cześć ☺️ czy ktoś może mi powiedzieć jak wygląda atmosfera na logistyce, jakie zarobki, czy warto się zatrudnić. Z góry dzięki ☺️

Monter

szybko, kilka pytań, opis warunków - 2800 brutto, trzy zmiany, praca stojąca

standardiwe

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Sąsiad

Jak tam sytuacja na Kwiatkowskiego? Na jakie stawki na produkcji można liczyć ? Praca ciężka ? Pozdrawiam

Rozczarowany

Ul. Kwiatkowskiego. (usunięte przez administratora).... I tak bez końca. Klika ludzi która rządzi. Bezpodstawne zwalnianie. Słabe kierownictwo-kolesiostwo.

@Rozczarowany

Zwalniają bez podania przyczyny? To na jakich umowach się tu pracuje skoro można tak kogoś zwolnic bez podania przyczyny? Zlecenie?

Pracownik WABCO

Witam , ponieważ do tej pory są tylko spekulacje, podam trochę danych. Na dzień dzisiejszy najniższa stawka ( pensja zasadnicza) dla osoby bez doświadczenia na produkcji wynosi 2900 brutto co daje 2088 netto czyli na rękę, jeśli ktoś zatrudnia się w logistyce bez doświadczenia 3300 brutto czyli 2376 netto na rękę. Jest to wynagrodzenie bez nadgodzin, premii oraz sobót. BENEFITY W WABCO - PŁATNA PRZERWA DLA PRACOWNIKÓW PRACUJĄCYCH W SYSTEMIE ZMIANOWYM WYNOSZĄCA 25 MINUT - KREDKOWE DLA DZIECI WE WRZEŚNIU W KWOCIE MIN 150 PLN - BONY NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA W KWOCIE MIN 250 PLN - BONY NA ŚWIĘTA WIELKANOCNE W KWOCIE MIN 150 PLN - COMIESIĘCZNA PREMIA ZA BRAK ABSENCJI W KWOCIE 125 PLN - DOFINANSOWANIE DO KARTY MULTISPORT DLA PRACOWNIKA ORAZ RODZINY - DODATKI FUNKCYJNE - DOFINANSOWANIE DO WCZASÓW W KWOCIE MIN 580 PLN NA PRACOWNIKA I 250 NA KAŻDE DZIECKO PRACOWNIKA - NAGRODA JUBILEUSZOWA NA 15,20,25 .... LECIE W WYSOKOŚCI WYNAGRODZENIA PRACOWNIKA - NAGRODA Z OKAZJI DWUDZIESTOLECIA FIRMY W POLSCE W WYSOKOŚCI 700, 1000, 1500 PLN - POWIĘKSZONY ODPIS NA FUNDUSZ ZFŚS O 150 PLN NA PRACOWNIKA ROCZNIE - DODATEK ZA PRACĘ W DNIU WOLNYM ( SOBOTA, NIEDZIELA) W WYSOKOŚCI 100 PLN - POWIĘKSZONY DODATEK ZA PRACĘ W NOCY DO 30% MINIMALNEGO WYNAGRODZENIA - POZAKODEKSOWE ROZSZERZENIE KATALOGU MOŻLIWOŚCI ODMOWY PRACY W NADGODZINACH - DOFINANSOWANIE POSIŁKÓW ( ŚNIADANIE 3,5 PLN, OBIAD DWUDANIOWY 9 PLN) - KARTA MEDICOVER - TANIE WYCIECZKI ORGANIZOWANE PRZEZ ZWIĄZKI ZAWODOWE Z DOFINANSOWANIEM Z ZFŚS - 150 % DODATKU ZA PRACĘ W NIEDZIELĘ I ŚWIĘTA - HOME OFFICE DLA PRACOWNIKÓW BIUROWYCH - FIRMOWE AMBULATORIUM - PREMIA REGULAMINOWA DO 15% WYNAGRODZENIA - PREMIOWANIE POMYSŁOWOŚCI I KREATYWNOŚCI PRACOWNIKÓW ( SYSTEM SCP) - PREZENT DLA PRACOWNIKA Z OKAZJI JEGO ŚLUBU - NIESPODZIANKI Z OKAZJI DNIA KOBIET Taka oto prosta symulacja Najniższe wynagrodzenie w WABCO 2900 pln , do tego pracownik przychodzi do pracy w dwie wolne soboty 2x100 pln plus 17x16x2 to jest 544 pln plus 125 pln za obecność w pracy i przyjmijmy połowę premii 7,5% czyli 2900 x 0,075 to jest 217,5 pln. razem to daje 3986 brutto czyli 2870 netto podsumowując nowy pracownik bez doświadczenia jeśli chce zarobi w WABCO na początek 2870 netto plus benefity TAKIE OTO NIEDOBRE JEST TO WABCO MIŁEGO DNIA

@Pracownik WABCO

Super, że znalazła się osoba, która tak dokładnie opisała oraz wyliczyła benefity i wynagrodzenie pracowników w firmie WABCO. Mam jedno zasadnicze pytanie związane z większością wymienionych przez Ciebie punktów. Mianowicie, czy osoba, której przydarzy się skorzystanie ze zwolnienia lekarskiego, również będzie mogła liczyć się w otrzymaniu premii? Proszę, abyś wypowiedział się w tym zakresie.

Bylt
@Pracownik WABCO

Za benefity trzeba sporo doplacac a orac w soboty zeby miec 2800 prosze cie w kazdej fabryce tyle sie normalnie zarobi i przy lzejszej pracy polowa tych premi nie wypala bo zawsze cos znajda zeby dac mniej wabco poprostu malo placi za naprawde ciezka prace

Byly
@Bylt

Wystarczy poczytac ogloszenia chyba zadna wieksza firma nie daje tak glodowych stawek przerwa platna 25 min to skrocili bo bylo 30 i trzeba sie odbic 14:05. Kredkowego nigdy nie widzialem moze jest 10 lat tez malo kto wytrzyma to wszystko jest mydlenie oczu premie sa procentowo od podstawy przyznawane wiec. jak masz niska stawke to niewiele tej premi i to raz na 3 miesiace wabko jesli chodzi o wynagrodzenia zatrzymalo sie w 2013 r. I nie widza ze rynek sie zmienil jesli chodzi o podejscie do przaownika to w koncu 19 wieku pozdrawiam

Stefan
@Pracownik WABCO

Czy podane kwoty są kwotami brutto ? czy za bony jest odciągany jeszcze podatek? najlepsza jest płatna przerwa dla pracowników 25min w kodeksie jest 15 min odbijamy się 5min po godzinie czyli wabco daje 5 min łaskawie widać ze biurwa pisała i jeszcze pisze ze za oranie w soboty można dostać 2800 i spoko pieniądz to w biurach tez nie za wesoło zarabiają rzeczywiście można zarobić :) garba na plecy

marcopolo
@Pracownik WABCO

POZAKODEKSOWE ROZSZERZENIE KATALOGU MOŻLIWOŚCI ODMOWY PRACY W NADGODZINACH pewnie dla studentów bo jak z dziećmi gdzież miałeś wyjść to zapomnij FIRMOWE AMBULATORIUM to akurat potrzebne bo w lato na hali jest milion stopni (niska hala dużo maszyn) nie do wytrzymania muchy tam nawet nie wlatują bo wiedzą ze padną pewnie zamysł był taki żeby ludzie mniej na l4 chodzili a tam pani powie ze jak nie umarłeś to jesteś zdrowy :) PREZENT DLA PRACOWNIKA Z OKAZJI JEGO ŚLUBU 100zł opyla się żenić co miesiąc KARTA MEDICOVER dla ciebie żebyś był zdrowy dla rodziny 130 zł DODATEK ZA PRACĘ W DNIU WOLNYM to normalne może dla wabco to wyczyn POWIĘKSZONY DODATEK ZA PRACĘ W NOCY DO 30% kolejny milion na koncie:) dajcie pracownikom porządną podstawę a potem rozmawiajmy o benefitach bo przy braniu kredytu i płaceniu rachunków nikt nie pyta czy miałem premie w tym miesiącu

Trak
@Pracownik WABCO

No to poszedłem do pracy jako operator ( nazwy firmy nie podam ), dostałem na początek 3300 brutto. Po trzech miesiącach nową umową i 3800 brutto. I teraz psikus - jest tylko jedna zmiana, pracy o ponad połowę mniej, docenienie przez kadrę wyższą, możliwość awansu. Przebijj to. Na cholerę mi te dodatki. Popołudnia w domu, nocki w łóżku z kobietą, weekendy wolne. Wabco to wyzysk.

monterka
@Pracownik WABCO

Uściślijmy: - Dofinansowanie do wypoczynku dla dzieci od 6 do 18 lat. - Kredkowe dla dzieci od 6 do 16 lat. -Premia kwartalna uzależniona jest od wielu, praktycznie niezależnych od szeregowego pracownika czynników jak ilość reklamacji, produktywność... - bardzo często ta premia wynosi 0 % - Za karty Mulitsport trzeba zapłacić i jeżeli dla rodziny to naprawdę za dużo. - Prezent Ślubny - 100zł - PREMIOWANIE POMYSŁOWOŚCI I KREATYWNOŚCI PRACOWNIKÓW ( SYSTEM SCP) - najczęściej 15 zł brutto - Nagroda jubileuszowa na 20 lecie Wabco w Polsce - kiedy będzie następna ? Za 10 lat i też 750 zł brutto? Podsumowując: Nie jest tak słodko jak ktoś napisał. Trzeba naprawdę zapier.alać i to w straszliwych temperaturach latem. Normalnie pot zalewa oczy. Autor pewnie piastuje stanowisko w klimatyzowanym biurze...

Maria
@monterka

Dziękuję Wam, za tak dokładne opisanie dodatków i warunków finansowych zapewnianym pracownikom. Ciekawi mnie również, co dzieje się wewnątrz firmy. Jaka panuje atmosfera między Wami- zatrudnionymi w WABCO?

Hahaha
@Pracownik WABCO

To super sprawa że przez 11 miesięcy pracowania tam bez doświadczenia miałem 2700 brutto

jurij
@Pracownik WABCO

Kwota wygląda dobrze ponieważ jest uśredniona oraz dodane zostało 544 zł za pracę w weekend. Równie dobrze moglibyśmy dodać jeszcze dwa weekendy i nadgodziny. Wyjdzie wtedy, że w Wabco fizyczni zarabiają więcej niż inżynierowie. A jakby dwa etaty pociągnąć ? To już w ogóle Ameryka. Śmieszy mnie ta narracja Wabco. Dobre zarobki to dobra pensja podstawowa. Premie i nadgodziny są dodatkiem. Raz są raz ich nie ma. Pisanie o tym że Wabco daje przerwę to już szczyt!

Były już pracownik wabco
@Pracownik WABCO

To pozwolę sobie odnieść się do tzw. beneficjentów w tej firmie BENEFITY W WABCO - PŁATNA PRZERWA DLA PRACOWNIKÓW PRACUJĄCYCH W SYSTEMIE ZMIANOWYM WYNOSZĄCA 25 Minut ( - KREDKOWE DLA DZIECI WE WRZEŚNIU W KWOCIE MIN 150 PLN (jest) - BONY NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA W KWOCIE MIN 250 PLN - (są) - BONY NA ŚWIĘTA WIELKANOCNE W KWOCIE MIN 150 PLN - (są) - COMIESIĘCZNA PREMIA ZA BRAK ABSENCJI W KWOCIE 125 PLN (jest to kwota brutto) - DOFINANSOWANIE DO KARTY MULTISPORT DLA PRACOWNIKA ORAZ RODZINY - DODATKI FUNKCYJNE (tylko dla wybrańców) - DOFINANSOWANIE DO WCZASÓW W KWOCIE MIN 580 PLN NA PRACOWNIKA I 250 NA KAŻDE DZIECKO Pracownika (( jest to kwota brutto) - NAGRODA JUBILEUSZOWA NA 15,20,25 .... LECIE W WYSOKOŚCI WYNAGRODZENIA PRACOWNIKA - NAGRODA Z OKAZJI DWUDZIESTOLECIA FIRMY W POLSCE W WYSOKOŚCI 700, 1000, 1500 PLN ( tutaj to firma poleciała ostro po bandzie) - POWIĘKSZONY ODPIS NA FUNDUSZ ZFŚS O 150 PLN NA PRACOWNIKA ROCZNIE - DODATEK ZA PRACĘ W DNIU WOLNYM ( SOBOTA, NIEDZIELA) W WYSOKOŚCI 100 PLN - POWIĘKSZONY DODATEK ZA PRACĘ W NOCY DO 30% MINIMALNEGO Wynagrodzenia ( 20% nigdy nie było 30%) - POZAKODEKSOWE ROZSZERZENIE KATALOGU MOŻLIWOŚCI ODMOWY PRACY W NADGODZINACH ( nadgodzin BRAK) - DOFINANSOWANIE POSIŁKÓW ( ŚNIADANIE 3,5 PLN, OBIAD DWUDANIOWY 9 PLN) - KARTA MEDICOVER - TANIE WYCIECZKI ORGANIZOWANE PRZEZ ZWIĄZKI ZAWODOWE Z DOFINANSOWANIEM Z ZFŚS ( w tym roku brak) - 150 % DODATKU ZA PRACĘ W NIEDZIELĘ I ŚWIĘTA ( nadgodzin BRAK A tym bardziej w niedzielę i święta) - HOME OFFICE DLA PRACOWNIKÓW BIUROWYCH - FIRMOWE AMBULATORIUM - PREMIA REGULAMINOWA DO 15% WYNAGRODZENIA (żeby dostać tą premię to naprawdę trzeba kierownikowi wejść głęboko w cztery litery) - PREMIOWANIE POMYSŁOWOŚCI I KREATYWNOŚCI PRACOWNIKÓW ( SYSTEM SCP) (śmiech na sali 15zł BRUTTO za wniosek, oczywiście jeżeli będzie zaakceptowan) - PREZENT DLA PRACOWNIKA Z OKAZJI JEGO ŚLUBU - NIESPODZIANKI Z OKAZJI DNIA Kobiet I to tyle w temacie A i jeszcze kwestia wynagrodzenia dla nowych pracowników I tu UWAGA 2900 do 3000 brutto dla Polaków 3200 do 3500 brutto dla Ukrainy

Rafał
@Były już pracownik wabco

Od czego uzależnione jest to, że nowi pracownicy z Ukrainy otrzymują wyższą podstawę wynagrodzenia od osób z Polski? Czyżby zawierany był z nimi inny rodzaj umów? Proszę o informację skąd takie rozbieżności.

@Rafał

To nie jest prawda! To jest fake news! A poza tym właśnie właśnie rusza program zwolnień (na początek dobrowolnych), więc temat różnicy zarobków schodzi na dalszy plan.

essir
@jurij

no widzisz... podobnie ma znajoma lekarka na jednym etacie 180h w miesiącu, zarobią 4k, musi tyrać 300-400h żeby mieć te 10 tyś = mieszka w szpitalu... na dziś brakuje 68tys lekarzy, przez lukę pokoleniową i limity przyjęć na studia przez ostatnie 20 lat... Lekarz też niewolnik jak produkcyjny... tyle że za biurkiem

@Pracownik WABCO

Ile można zarobić na początek w biurze?

pracujący z Ukraińcem.
@K-O

Nie ma to jak umiejetność zmieniania niewygodnego tematu! Pewnie dużo szkoleń w tym temacie było!To że Ukraińcy dostają wyższe stawki na start to jest prawda! Pewnie niewygodna ale prawda i po co kłamać?

@pracujący z Ukraińcem.

Oj baaardzo dużo szkoleń ;-) Zarobki to dość indywidualna kwestia, zależna od wielu różnych czynników. Nie można jej sprowadzać wyłącznie do porównań: Polak / Ukrainiec, kobieta / mężczyzna, stary / młody...

@Ewa

Zależy na jakim stanowisku. 3k?

@K-O

Np. w dziale ksiegowości

@Ewa

A tego to nie wiem. Nie znam i nie mam styczności z żadną z osób z tego działu.

Aska
@Pracownik WABCO

Szanowni czytający! To tylko cyferki i cyrograf jaki podpisujecie. O reszcie nie pisze. Inne firmy dają to samo i lepsze stawki. Nie ma się czym chwalić w tym kołchozie.

Zdzichu
@Pracownik WABCO

W AluWind na okresie próbnym z wolnymi weekendami zarobisz 3560 netto.

artur
@Pracownik WABCO

czyli (usunięte przez administratora) ma z tego i jeszcze tam tacy idiocią pracują....

Leonard

Praca była by ok gdyby nie występujące tu kumoterstwa rodzinne. Czasami są to ludzie bez kompetencji i ADEKWATNEGO WYKSZTAJCENIA! Dyrektor-kierownik-brygadzista. Bardziej kumaci napewno wiedzą o co chodzi w awansach niby za wzorową pracę.

Cezary
@Leonard

Dokładnie tak, donoszenie (usunięte przez administratora) na każdym kroku. Ludzie na stanowiskach bez żadnej wiedzy, wykształcenia, kompetencji. Nowy pracodawca miał coś zmienić, ale jak widać w tej kwestii się nic nie zmieniło...

Obserwator
@Cezary

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia,nie oceniałbym pochopnie z frustracją każdego kto jest na innym stanowisku. Pozdrawiam;)

Raf

Siemanko Czy mógłby wie ktoś może jaki jest email do działu kadr

@Raf

kadry.cvcsplace@zf.com

Krystyna
@Ona

Odpisują na maile w miarę szybko? Pytam, bo kilka razy do różnych firm pisałam i niestety w wielu czułam się olana :/

Witam chcę się dowiedzieć jak wygląda rozliczenie z kierownikiem,bo do końca umowy mam się rozliczyć a nie wiem na czym to polega. Oddaje się rzeczy i kluczyki do szafek czy jak? Na produkcję mogę wtedy wejść bez wymaganych butów i okularów? Ktoś podpowie? Z której strony najlepiej wejść na produkcję numer 1?

dobra rada

z mojego doświadczenia napiszę Wam to, co już wielokrotnie na tym forum się pojawiało (sami to pisaliście), a także słyszy o Waszej firmie w innych zakładach - w tej firmie pracując na na produkcji nie wolno pokazywać, że jest się inteligentnym. Bo jak tylko się zorientują, to Was zadepczą. Zrobią wszystko, żeby Was zrównać ze swoim bydlęcym poziomem i zadepczą. Ktoś, kto pokaże, że jest kumaty, doświadczony, ma wiedzę np. z innych firm, kogo nie daj Boże pochwali liniowy w ich obecności lub zasugeruje, żeby szedł wyżej - zostaje za plecami obsmarowany przed kierownictwem, dyskredytuje się go przed inżynieringiem, zarzuca mu się coś, czego nie zrobił, wyolbrzymia się i nagłaśnia wśród innych pracowników jego pomyłki, tuszując własne, rozpowszechnia na jego temat plotki i oszczerstwa, których nie ma szans obronić, bo oszczercy robią w majty na samą myśl o konfrontacji, a na końcu mówi się o takich osobach, że nie "nie potrafią współpracować", "nie można się z nimi dogadać", "tworzą złą atmosferę" itp., co ma doprowadzić, do Waszego zwolnienia. Nie pokazujcie, że jesteście kumaci, ludzie. O swoim awansie rozmawiajcie tylko z kierownikiem lub idźcie od razu do HR. Nie chwalcie się pomysłami na usprawnienia, bo Wam go ukradną i podadzą jako własny, albo Wam wmówią, że to usprawnienie nic nie da. NIGDY nie chwalcie się podwyżkami, bo niektórzy dostaną bólu anusa i będą za Wami bruździć. Trudno o zakład, w którym byłoby tyle agresji i zawiści skierowanych do inteligentnych ludzi, co u Was. Zresztą, co tu pisać - posłuchajcie sami siebie na przerwach, czy na papierosach, sami najlepiej to wiecie.

takitam
@dobra rada

Święta racja. Nie można pokazać że używa się rozumu. Trzeba wykonywać polecenia jak (usunięte przez administratora) nie wolno mieć swojego zdania. Liczą się tylko układy. jak się ich nie ma z kierownikiem, to kasa słaba (podwyżka). Daj cynka gdzie się teraz obracasz Dobra Rado i jak Ci jest w nowej firmie. Szukam miejsca, gdzie atmosfera nie będzie taka jadowita jak w ZF, gdzie pracownik będzie odpowiednio doceniony za inicjatywę, zaangażowanie itp. Tutaj z ludzi słabszych psychicznie robi się kozłów ofiarnych. Niszczy się ich doszczętnie, nawet jeśli są całkowicie oddani firmie i wykonują swoją pracę najlepiej jak potrafią.

@takitam

Słabi psychicznie w końcu pękają a piękny licznik dni bez wypadku może ulec zmianie na 0 a ktoś traktowany jak śmieć stracić życie na terenie firmy chociażby w zgniatarce do kartonów albo w prasie hydraulicznej

Janusz

Witam serdecznie. Proszę o informację na temat pracy w ZF, Głównie mi chodzi o pracę w obecnym czasie tj wojna za naszą wschodnią granicą. Czy rzutuje to na ilość pracy, dostępności komponentów i stabilności zatrudnienia? Czy może mi ktoś również opisać stanowisko technika ds pomiarów? Pozdrawiam

@Janusz

Nie zaobserwowałem znaczących zmian. Może więcej sprzedajemy części do czołgów - nie wiem, strzelam. Stabilność zatrudnienia na stałym poziomie. Problem natomiast w tym - przynajmniej u nas, że bardzo dużo osób jest chorych (i nie koniecznie C-19) i chwilowo brakuje tak do pracy.

@Janusz

No właśnie można zaobserwować już pierwsze problemy związane z wojna itd. Hala 1 ma spadek zleceń oraz komponentów... Niby ma to potrwać dwa miesiące. Teoretycznie od poniedziałku staje parę lini... :(

@ZFczanin

Staje czyli postojowe? Pracujecie normalnie na 3zmiany?

ZFczanin

Póki co niektóre osoby są przerzucane na jakiś czas na Kwiatkowskiego. Ci co mają zaległy urlop są wysyłani na niego. Puki co postojowego nie mamy

Sławek
@ZFczanin

Nie bardzo rozumiem. Możesz coś więcej, bo słyszałem że u niego to przekichane.

@ZFczanin

Póki ! Dwa razy póki i raz przed Ó drugi raz przez U ... Nie dziwię się że traktują w tym zakładzie pracowników jak idiotów skoro napisał nie potrafią pisać że słownikiem ortograficznym poprawnie ...

Zfczanin

Z dniem 1.04 zostało zwolnionych sporo osób z agencji... Głównie osoby z krótkim stażem pracy...

Gabriela
@Zfczanin

To tak z dnia na dzień, czy to było zgodnie z umową koniec współpracy? Okres wypowiedzenia jest tu respektowany?

@Gabriela

Z zachowanym okresem wypowiedzenia. Ale nie na zasadzie kończącej się umowy

@ZFczanin

Powiesz czemu zwalniają? Nie potrzebują już tylu osób czy firma robi redukcje z oszczędności. Bo myślałem a wysłaniu CV a tu takie info.

@Bogdan

Poszukaj pracy a nie (usunięte przez administratora)....

Tunowy

Niedługo miną dwa lata odkąd zostałem zatrudniony na produkcji w WABCO (teraz dywizja transportu niepublicznego ZF, czy coś w ten deseń). Nie zdradzę, który dział, mogę tylko powiedzieć, że do kantyny mam blisko ;) Tak jak wszędzie poza pracą, tak i tutaj zdarzają się czarne owce. Ale trzeba mieć naprawdę niezłego pecha żeby natrafić na ludzi, z którymi współpracuję zarówno bez jak i pośrednio. Ale zacznijmy od początku - onboarding, po wcześniejszym odbyciu szkolenia BHP, w którym, na ok. 15 osób, z jakiegoś powodu, byłem jedynym pracownikiem przyjmowanym na produkcję, był zorganizowany przez kierownika produkcji. Teraz zajmuje się tym osobny, specjalnie do tego stworzony odddział trenerów TWI, ale mniejsza z tym. Wszystko fajnie objaśnione, elegancja Francja, cuda na kiju, "u nas to tak fajnie", "benefity" itd. Standard. Pierwszy tydzień spędziłem na linii X, gdzie produkowane warianty były, w retrospekcji, niezbyt trudne. Mój monter-opiekun łamał lody i był pełen cierpliwości, co niestety nadużyłem i ta relacja do dziś leży pogrzebana. Jak już wspomniałem, opieką nad nowym pracownikiem zajmował się monter, który nas szkolił z danego procesu. Po pierwszym tygodniu spędzonym na robieniu tego samego (lepiej lub gorzej) zostałem oddelegowany do sąsiedniej linii Y, gdzie już był zespół 6-osobowy, wariant był prostszy, ale za to miał więcej podwariantów, więcej stanowisk w rotacji liniowej (której interwał trwał nie mniej niż 2 godziny), a sama linia cechowała się dużo większą aktywnością ogólną. Na tej linii spędziłem prawie rok, gdzie kilka miesięcy zajęło mi osiągnięcie takiej wprawy, żeby móc pracować samodzielnie. Dużo pamięciówy, ogromne wręcz ilości, kontrola wzrokowa prawie wszystkich części i nieludzkie tempo pracy przytłaczały zarówno mnie, jak i każdego nowego pracownika, z których nikt nie został dłużej, niż wynosi 3-miesięczny okres próbny. Na linii panowała dwulicowość, zawiść i zamordyzm. Ci, którzy nie gnoili innych, przyglądali się jak sroki gdy bezbronny niedoświadczony pracownik był ośmieszany przez osobę, która dostawała dodatek za wykonywanie obowiązków kierownika i której poziom autoryzacji, czy też kompetencje, były kwestią sporną. Jakikolwiek sprzeciw lub odmienna opinia kończyły się rozmową z kierownikiem zmiany i rynsztokowymi tekstami w stylu "nie potrzebuję takich pracowników" lub "to nie przedszkole", lub co gorsza, notatką pracowniczą lub donosem do biura i zaproszeniem na dywanik, gdzie presja była spotęgowana zarzutami sabotowania pracy. Wszystko miało na celu zastraszenie pracownika, żeby ten potulnie robił jak małpa w cyrku. Współczuję tym, którzy się na to godzą i nazywają przeciwników takich praktyk nierobami. No i przyszła fala zwolnień z soczystymi odprawami. Oczywiście wymagana zgoda przełożonego. Pozwolono odejść głównie osobom w wieku przedemerytalnym, którzy mieli największe doświadczenie. Plotki chodzą, że te same osoby zostały zaproszone z powrotem, za tą samą stawkę i na umowę zlecenie. Niby zlecenia zmalały, ale wciąż nie ma ludzi. Nie mają gdzie posyłać tych, którzy znają tylko 1 linię, na której nie ma zleceń. O postojowym nie ma w ogóle mowy, zawsze jakieś kombinowanie, byle by stwarzać pozory, że pracy nie brakuje. Nagle się budzą, bo ktoś tam kilka miesięcy temu wspominał, że chce się szkolić na innej linii. Ale może teraz już nie chce? Działania bez ładu i składu, chaotycznie, na siłę. Ciągłe prośby o kompromis bez odwzajemniania, np o pobranie urlopu w terminie niekorzystnym dla pracownika. Zmiany grafików na ostatnią chwilę bez wcześniejszego powiadomienia lub zapytania o zgodę. U niektórych osób poziom profesjonalizmu jest odwrotnie wręcz proporcjonalny do wysokości stanowiska, jak widać z wcześniejszego wpisu o notorycznym panu S. Nie wspominając już o tym, że moja karta RFID jest z recyklingu i pod warstwą z moimi danymi jest karta właściwa z danymi innego, byłego już pracownika. Naprawdę nie wiem komu poleciłbym pracę na produkcji w WABCO. Na pewno nie komuś, kto ma szacunek do siebie i swojej opinii. PS. Do wybitnych wojowników internetu i specjalistów ochrony pana feudalnego - długo już tam nie zabawię ;)

Orzeł
@Tunowy

Czyli ogółem nic się nie zmieniło na lepsze oprócz nazwy firmy z Wabco na ZF, ludzie i ich zachowania w stosunku do siebie pozostały dnem.

@Orzeł

@Orzeł Dnem bym tego nie nazwał, choć mało brakuje. Powiem więcej, poziom infrastruktury i jakość narzędzi na niektórych liniach przekracza wszelkie granice absurdu. Dwu-start na wysokości dla karłów, kamera akceptująca źle zamontowaną część, brak szacunku dla procedur (ludzi nauczono żeby je omijać i robić szybciej i więcej). Jak już masz tam jakiś staż, to nikt nie sprawdza, czy test poprawności działania poka-yoke został faktycznie ukończony pozytywnym wynikiem. W teorii, gdy poka-yoke daje wynik negatywny, linia powinna zostać zamknięta do momentu naprawy. W praktyce nikogo to nie obchodzi i masz robić na zepsutym sprzęcie.

Żenada
@Tunowy

Jeśli to napisał pracowni lini to jestem Bill Gates. To jest tekst przygotowany przez dział piarowy, w tej firmie są zatrudnione specjalne panie od wizeruku i komunikacji. Prawda jest taka że za poprzedniego dyra S. Firma się rozwijała. A teraz się zwija, inżynierów kolejnych zwolnili czy się sami zwalniają, na produkcji lecimy wszystkie soboty niby to premia ale po 8 sobocie z rzędu masz dosyć. Jak powiesz że jesteś zmęczony ze masz inne sprawy to się krzywo patrzą i przy rozdzielaniu premii różnie bywa. Firma dla bezdzietnych bez życia osobistego, najlepiej jeszcze jak jest się kapusiem czy donosicelem. Płacą nędznie a te ich benefity to samemu sobie kupić jak ma się godziwą wypłatę a nie 3brutto.

@Żenada

Nie wiem w jakim celu dział PR'owy miałby opisywać rok pracy na produkcji w negatywnym świetle. Polecam przeczytać cały mój wpis. Jedyną cenną rzecz jaką wyniosłem stamtąd jestem ja. Nie pracuję tam od zeszłego roku i samopoczucie mam na wysokim poziomie. Nie wiem jak było za starego dyrektora, wiem tylko, że tam panuje PRLowska atmosfera typu "nieważne jak to zrobisz, ważne są wyniki". 3 brutto? Ja bym się ubiegał o podwyżkę albo zwolnił, bo to stawka początkowa, którą sam miałem.

@Tunowy

Bo to wszystko prawda ! Trudno polecić ten zakład komuś kogo się trochę lubi…

@Tunowy

Wiem że ZF to mobbing traktowanie człowieka jak śmiecia... Pracując w tym zakładzie człowiek ma ochotę co dzień odebrać sobie życie w końcu to pewnie zrobię napisze dlaczego mam nadzieję że osoby które wymienię w liście przy moim wiszącym truchłu stracą wtedy tam pracę. ..

Ona

Czy poniedziałek wielkanocny jest pracujący?

nick cave
@Ona

normalnie najgłupsze pytanie na świecie. Najlepiej zapytaj swojego przełożonego:)

@nick cave

Nie jest najgłupsze.. głupie są tylko odpowiedzi :) Widocznie spytać nie mogę stad pytam tutaj Niektórzy na produkcji u innych pracują w święta stad pytam. Nie masz nic sensownego do napisania to nie pisz od co.:)

@Ona

olne mamy w poniedziałek wielkanocny :)

*wolne

Dziękuję za informację

koloo

Tak to już jest że w fabrykach takich jak Wabco,Koelner zbiera się w 95% ostatnie ogniwo łańcucha pokarmowego. Dokładnie takie same klimaty jak nie gorsze są w Koelnerze. Niestety brak szacunku to podstawa ,wiedzą że pracować może każdy.Kto chce szybko zaliczy szkolenie i tak cały czas,nowy,nowy,nowy. Jednak edukacja i paier jest ważny ,ot aby się odizolować od takich klimatów.

sama prawda
@koloo

dlatego co bardziej kumaci, z doświadczeniem i wiedzą i z szacunkiem do siebie opuszczają to szamb.o czym prędzej. Tak jak piszesz, 95 procent to bydł.o, zawistne wobec nowych, inteligentnych ludzi, akceptujące tylko takie patologiczne egzemplarze, jakimi sami są. Uciekać i zapomnieć.

Jajn Jan

Witam Kiedy są wypłaty z ZF? Za czasów WABCO było na początku miesiąca, 3:4 każdego miesiąca, jak jest teraz?

@Jajn Jan

Podobnie.

Cyk

(usunięte przez administratora) Trzeba mieć naprawdę smutne życie by przez 8 h obserwować innych pracowników i obgadywać. Najlepszy jest ten stary z metra cięty starszy pan i Ci dwaj, którzy się ledwo na linii mieszczą ze 113.

Brutto
@Cyk

Tak myślę że muszą bo praca w korporacji i też tam jest zbliżona do (usunięte przez administratora), czyli jesteś z nami bądź przeciwko nam. Jest to duża grupa pracowników którzy nie potrafią inaczej zabłysnąć więc kapują, nasz naród ma to jeszcze w genach ale miejmy nadzieję że, z biegiem czasu i zmiany pokoleń się to zmieni i będziemy się wspierać a nie kapować na siebie.

Prawda
@Cyk

Ten starszy pan dorabia po prostu jako monitoring. Trzeba sobie jakoś urozmaicić 8 h zawijania w woreczki pedałów.

Haha
@Prawda

Ten typ był dobry. Zwijał (usunięte przez administratora) w woreczki i oczy dookoła głowy. Jak coś przylukał to od razu skarżył liniowej. Nawet okularów na chwilę nie można było zdjąć, by je przetrzeć.

Czy rozmowa kwalifikacyjna do ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO) odbywa się w siedzibie firmy?

Ona

Tak rozmowa odbywa się w siedzibie firmy

Nickt

Witam ,mam jedno małe pytanie do was pracowników ......czy związki zawodowe w czymś wam pomogły i widać było efekty czy tylko było staranie o coś a wiele nie wnoszono? z góry dziękuję za komentarze i pozdrawiam

@Nickt

Na ile to możliwe to pomagają na bardzo wielu płaszczyznach: przy zwolnienieniach, przy podwyżkach, przy premiach...

Zostaw merytoryczną opinię o ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO) - Wrocław

• Jak się pracuje w ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO)?

Zobacz opinie na temat firmy ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 59.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO)?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 35, z czego 4 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO)?

Kandydaci do pracy w ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO) napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO)