Opinie o Slawex w Polska

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Slawex. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Slawex na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja leków, produktów leczniczych i suplementów diety

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Slawex w Polska

Zainteresowana

Czy ktoś pracował jako specjalista ds. reklamacji i może powiedzieć coś na temat tego stanowiska? Zarobki? Forma zatrudnienia?

Małgośka
@Zainteresowana

umowa zlecenie odnawiana co miesiąc, pensja to minimalna krajowa + może jakieś 300 dodatku.

Bogdan
@Małgośka

Rozumiem. A co z umową o pracę, dlaczego miałbym jej nie dostać? To jedyna forma zatrudnienia, która mnie interesuje. No i co z tą kwotą 300 zł, to już na rękę i dlaczego może ją dostanę? Przyznawana jest umownie?

Małgośka
@Bogdan

Umowa o pracę jest tylko dla tych co głęboko włażą w cztery litery prezesowej lub jej (usunięte przez administratora) 300 to tak orientacyjnie jest podane, może być 200 a może 400 jak zabłyśniesz. Jest to stała kwota co mc nie zależnie czy zasuwasz i robisz nadgodziny czy nie. Natomiast jak interesuje Cię umowa o pracę a przede wszystkim godne warunki pracy, bez donosicielstwa i mobbingu to radzę szukać zatrudnienia gdzie indziej. Np. na Budowlanej obok przez płot jest znacznie lepiej pod względem i finansowym i socjalnym.

Ciekawe

Witam chciałbym się dowiedzieć jak wygląda praca - kompetencja zamówień w Mysłowicach? I czy opłaca się składać tam CV czy raczej lepiej sobie odpuścić?

Szybki

Dla mnie spoko. Start o 5 kończysz o 18 albo 20 i tak wszystkiego nie zdążysz dostarczyć bo trasy wyśrubowane na maksa a większość czasu siedzisz na magazynie i czekasz na towar bo się nie wyrabiają, ale mam na godzinę . ????

@Szybki

To jesteś jakimś kierowca? Za tyle godzin pracy to dużo można zarobić? Masz stawkę godzinową czy jakaś stałą miesięczna?

Szybki
@Joanna

Godzinową stoisz czekasz płacą. A potem robisz tylko dwa punkty czasu na wiecej niemam.

@Szybki

Witaj zgadzam się z wypowiedzią szybkiego zaczyna się prace o 4.30 średnio a kończy się około 17.00 -18.00 robi się dwie trasy z czego są bardzo trudne fizycznie do wyrobienia się w czasie jakie jest wymagane tzn. Do 13.00 z pierwszego kursu a drugi dobrze jest jakby się wyrobić do 17.00. Mając do zrobienia 3 duże miasta przy dużej ilości punktów jest to niemożliwe aby się wyrobić w czasie,a jak się człowiek wyrobi to jak się zjedzie na firmę aby się załadować na drugi kurs to za chwilę jest hasło co ja tu jeszcze robię po załadunku bo mnie obserwują na kamerze że stoję i rozmawiam dosłownie 10 min z innym kierowca. To już nawet przerwy mi się nie należy?? jest zapis że przysługuje mi pół godziny przerwy. A jeszcze jak dochodzą tzw pakiety to naprawdę jest ciężko się wyrobić czasowo z pierwszej zmiany bo niestety trzeba to wszystko ręcznie zanieść na punkt gdzie nie zawsze jest możliwość wniesienia pod sam punkt trzeba nieraz trochę się przejść z tym towarem nieraz po schodach a nie są lekkie rzeczy bo ważą około 10-15 kg a jest takich kartonów średnio od 6-10 na jeden punkt to sobie można wyobrazić ile człowiek się musi nadszarpnąć z tym. I wtedy zjeżdża się około 13-15 z pierwszego kursu to za chwilę jest hasło dlaczego tak późno zjeżdżam bo jeszcze jest drugi kurs do zrobienia. To wiadomo że jak poniżej zjadę to później wyjadę i są poślizgi wtedy ale niestety firma twierdzi że się nie wyrabiam że za późno zjeżdżam. A w tym czasie zanim zjechałem z pierwszego kursu są na hurtowni tak zwani skoczkowie którzy mogliby wziasc ten towar który powinien jechać wcześniej drugim kursem i nie byłoby problemu. Ale po co zadzwonic do mnie i się zapytać o której będę to lepiej chodzić po magazynie lub siedzieć ręce w kieszeni mieć i nic nie robić i narzekać że nie mają mało godzin. Ja nie mówię że mają codziennie tak robić bo nie codziennie się zdążają takie sytuacje ale jak się zdążają to dlaczego nie mogą wsiąść w samochód i rozwieść towar wtedy ani ja ani w szczególności punkt się nie denerwuję że jeszcze nie ma towaru. To dostałem odpowiedź od jednego rzekomo skoczka że on nie jest skoczkiem i nie rozwodzie tego tylko w sytuacji jak tos zaspi lub ma wolne to wtedy pojedzie. To się pytam go kim on jest tutaj skoro nie jest skoczkiem. Wola siedzieć na magazynie i obserwować na komputerze po gpsie gdzie kto jeździ i gdzie się znajduje. Kolejna rzecz są młodzi co przyjeżdżają rano na załadunek mają mało towaru za każdy m razem do wywiezienia to wola łazić po magazynie jak się załadują ręce w kieszeni zaglądają do kto ma i ile towaru na samochodzie zagląda w list przewozowy ile kto ma punktów do zrobienia . I to jest ok według firmy a jeszcze dopisują sobie godziny z powietrza niewiadomo skąd wzięte skoro w południe nieraz już są po trasie. A mnie stwierdzono że naciągam godziny nieważne że jeżdżę od rana do wieczora to jeszcze stwierdzono że samochód dużo pali az19 litrów. Tzn co że piszę godziny z powietrza a paliwo do kieszeni sobie leje. Nie zdają sobie sprawy że robiąc średnio około 2200 kilometrów na miesiąc goniąc się jak pies że samochód tyle pali. Ja i jeszcze jedna osoba przy czym ta druga osoba jeszcze pracuje robi tyle samo kilometrów może nawet więcej kończy też późno trasę i to jest ok a mnie lepiej potraktować jak (usunięte przez administratora) i naciągacza. A młodzi się śmieją z tego że oni by się wyrabiali w stu procentach i nie było by tak. Tylko że oni jeździli w tą trasę w zeszłym roku a od tego czasu dużo się zmieniło tzn miasta są dostrzegane gdzie traci się czas w korkach i na objazdach że doszło towaru że doszły punkty które wcześnie było. Nikt tego widzi nikt tego nie bierze pod uwagę tylko ma być na czas dowiezione. Mnie nie stać na mandaty tak jak co niektórzy już płacili nie tym kosztem. Dlatego jest mi przykro że tak mnie firma Sławex potraktowała. Choć są jeszcze inni tam jeżdżący kierowcy co też to potwierdzają że tak się dzieje.

Roman

Trzeba było nie jeździć po MC Donaldach i pączkarniach tylko jeździć po aptekach i rozwozić towar. Inni kierowcy radzili sobie bez problemu i jak na 3 miasta to max. o 12.00 byli na hurtowni. Nie rozmawiałeś z innym kierowcą 10 min tylko 40 min i to wydłużało czas pracy. Inni pakują się max. 20 min ty zaś pakowałeś się prawie 2h. Proszę mówić prawdę następnym razem. Niepozdrawiam

Słaby pracownik

Nieźle Cię Roman poniosla fantazja z tą opinia. Prawda była taka że się do tej pracy nie nadawałes i nie mogłeś się z tym pogodzić ani sobie nic powiedzieć bo Ty byłeś dobry kierowca ale tylko w poniedziałki jak było mało towaru albo w soboty jak był jeden wyjazd. Po miesiącu pracy skasowałes samochód totalnie a po dwóch trafiłeś bloczek Kp. Były z Tobą same problemy traciles paczki nie jedna nie dwie. Utarg na trasie spadł o 50 procent bo apteki przestały zamawiać bo nie potrafiles być na czas a jakoś inni wczeniejsi kierowcy się wyrabiali a teraz jezdzi skoczek i wyrabia się z palcem w (usunięte przez administratora) a Ty dalej będziesz gadał że miasta rozkopane roboty drogowe. Chłopie jesteś bezczelny pisac tu taka opinię będąc najgorszym kierowca slawexu w historii. Powinieneś byc wdzięczny że mogłeś tu pracować 3msc i tak długo szefostwo Cię trzymało

@Słaby pracownik

No naprawdę widać od razu xe odpowiedź z biura albo niezły (usunięte przez administratora) Prawda jest taka ze na zleceniowkach naciągają godziny przy załadunku i na trasie. Na działalności musisz robić i robić nikt nie zapłaci za za czas w banku na warsztacie czy jak będziesz sie 3 godziny ładiwał. Nie czaruj sie q Slawexsie nie zarobisz

Słaby pracownik

Niestety Cię zmartwień bo nie jestem pracownikiem z biora ani (usunięte przez administratora) tylko normalnym kierowca który robi swoje. Mam dwa wyjazdy jestem na dzialalnosci i nie narzekam. Nie przypominam sobie żebym siedział na warsztatach bo od tego mamy skoczków to raz a w banku więcej jak 15min też nie siedziałem, a jak się ładujesz 3h to musisz zaczac pracować na ochronie bo się nie nadajesz. Powiedz mi dlaczego jestem dupowlazem bo odpowiedziałem temu leserowi wyżej że się nie nadawał do pracy ? Wychodzi na to że byłeś taki sam słaby pracownik albo poprostu to znowu Ty tylko z innego Nicku :)

Bogdan
@Słaby pracownik

To jest wymóg, żeby kierowca był na własnej działalności, czy można też dostać UoP? A co do zarobków, to może kwotę podasz? Po co się okładać słowami?

@Słaby pracownik

No naprawdę kto pisze takie bzdury i brednie jak jak w tvp1. Na Warsztaty jezdzi sie samemu siedzi sie tam czasami do wieczora w serwisie. Poza tym jezdzi się do Banku tam kolejki i zaparkować niema gdzie wiec kolejne minimum 30 min Myjnie raz w miesiącu minimum 1,5 godziny Dezynfekcja paki raz na dwa miesiącu minimum 40 minut. Zdanie zwrotów oraz pojemników codziennie. Ok 20 min Załadunek to minimum 1 godzina do 2 Opoznienia jakie sa na magazynie z wydawaniem towaru to czasami i 3 /4 godziny załadunku. Wiec tak Zakładajac ze nic sie nie zepsuje i magazyn na czas wyda towar Załadunek od 6 mozna wcześniej Trasa do 12 Potem mozesz sobie wybrac bank, serwis , zwroty Tylko szybko bo klejny załadunek od 13/14 jazda 17/18 konczysz na ostatniej aptece. Dolicz do tego wszystkiego czas dojazdu i korki. Pracuje sie codziennie ponad 10.godzin minimum od poniedziałku do soboty zero wekendu zadnej wolnej soboty. 300 godzin miesiecznie to norma. Wiec nie wypisuj bzdury bo nie masz pojecia jak się pracuje. Ale to jest tylko potwierdzenie ze nie jeździsz w trasy. Niema sie.kiedy się wysikać. Slawex patrzy zeby wyzyskac niechca płacic wszystko na sredniej krajowej i tyle. A.skoczkowie to siedzą w Maku albo na paznokciach zamiast pomagać. A jak ci tak dobrze i super to podpowied kolegą na hurtowni jak mają pracować by byli tak szczesliwi jak Ty.

Joanna

Za tyle godzin miesięcznie to jaką kwotę można wyciągnąć? Widziałam że już pytali ale nikt nie odpisał. Jeśli możesz to daj znać

Beata Koska

Zlecona praca wykonana solidnie, fachowo i terminowo. Polecam tę Firmę do wykonania prac termoizolacyjnych.

logo firmy Dietetyk
logo firmy Kosmetyczka
Jarosławiec
Health Resort & Medical SPA Panorama Morska
lak

witam, kiedy otwarcie magazynu w Mysłowicach.

Natalia

W jakich godzinach sa zmiany na magazynie ?czy pracuje sie do godziny 22 lub później? zastanwiam sie nad aplikacja ale jestem zalezna od autobusu jeśli byłby ktoś w stanie mi napisać z góry dziekuje za odp

Xx
@Natalia

3 zmiany 6-14, 14-22, 22-6 na magazynie

Natalia123

Witam, czy zna ktoś opinię na temat pracy na stanowisku zwrotów i reklmacji?

Witam czy może się ktoś wypowiedzieć o pracy magazyniera w oddziale Nowy Sącz widziałam ogłoszenie ale nie wiem czy składać CV , bo większość komentarzy negatywnych ? Czy coś się zmieniło na lepsze ? Jak to wygląda ? Pozdrawiam

Majk

Jakieś opinie o pracy przedstawiciela handlowego?

Majk

Dlaczego, coś konkretniej ?

@Majk

dostaniesz: najniższą krajową, plan którego wykonanie na 100% jest nieosiągalne, a co za tym idzie premii brak, laptopa który wygląda jak zabawka dla dziecka, gwarantowane nadgodziny aby zrobić tabelki w excelu ze swoich osiągnięć, samochód służbowy po jakimś innym przedstawicielu i uwaga tylko do celów służbowych, więc nie możesz nigdzie nim pojechać w weekend, pracujesz w teorii od 8 do 16 i w tych godzinach nie masz prawa zbliżać się do swojego miejsca zamieszkania (auta maja gps) bo zaraz będziesz posądzony że nie pracujesz i trzeba się tłumaczyć, (usunięte przez administratora)

@Klucz do sukcesu

Aż tak szczegółowo ten GPS jest weryfikowany? Co z sytuacji kiedy przejazdem zatrzymałabym się przed domem na parę minut? Jakie konsekwencje za to grożą?

@Joanna

to juz zależy od humorku przełożonego i od tego jak bardzo mu wchodzimy w (usunięte przez administratora)... Ale tak weryfikują to non stop i trzeba się wytłumaczyć, natomiast nie wiem czy ktoś po za opierdziel, spotkał się z jakąś karą za to. Tu bardziej chodzi o psychologiczne wywarcie posłuszeństwa nad pracownikiem.

Klucz do sukcesu

(usunięte przez administratora)jest na pierwszym miejscu w tej firmie, jest tak oczywisty i powszechny jak to że prezesowa chciałaby aby ludzie płacili jej za to że tam pracują.

Ktoś

Katowice to cudowny oddział bardzo dobra atmosfera i współpraca . Plotki są zbędne

Kamila
@Ktoś

A z tym zwalnianiem co chwila co ktoś pisał to prawda? Jeżeli tak i jeżeli atmosfera rzeczywiście jest dobra to jaki powód jest tych zwolnień? A jak w Katowicach płaca - adekwatna do obowiązków?

Katowice

Coś się dzieję w Katowicach złego co chwilę ktoś się zwalnia . Odeszła kierowniczka odchodzą ludzie z magazynu , kierowcy. Chyba będzie "lepiej" na nowym miejscu w Mysłowicach

Czy tylko podwyższyła kwotę minimalną zgodnie z ustawą ? Czy jednak firma się zreflektowała i dała pracownikom podwyżki pensji ??

Dawid

Czy są przyjęcia i jak tak to na jaki adres wysłać CV

@Dawid

O co konkretnie pytasz?

@Dawid

Nie wierzę że takie pytania się pojawiają, człowieku poczytaj co tu ludzie piszą o srajweksie i będziesz miał odpowiedź na swoje pytanie. Z drugiej jednak strony jak zadajesz takie pytanie bez zrobienia jakiegokolwiek rekonesansu to idealnie byś się wpasował w kanon firmy. Tam lubią zatrudniać osoby które nie szczycą się inteligencją

Jacek
@Klucz do sukcesu

Bardzo dobrze napisane, zatrudniają tam ludzi którymi mogą pomiatać, takich co mają klapki na oczach i wierzą we wszystko co usłyszą od przełożonego. Fajnie jak by się wypowiedziały osoby które zeznawały przecić "szansie" w sądzie. To było bardzo ciekawe że Ci zatrudnieni składali zupełnie inne wyjaśnienia niż Ci co już opuścili firmę. A mina prezeski jak zeznawali prawdę Ci co już nie pracują była bezcenna...

możepracownik
@Jacek

A możesz napisać czego ta sprawa dotyczyła i jak się skończyła. Czy jest dla innych, którzy chą pójść tą drogą światełko w tunelu ?

Pracownik Miesiąca

(usunięte przez administratora) I wreszcie o pracy,praca na 3 zmiany raz po 8h raz po 9h Ukraina po 12h Praca ciężką, praktycznie ciągle chodzisz i zbierasz ponieważ twoja wyplata zależna jest od tego ile pozycji zrobisz, Atmosfera (usunięte przez administratora) zero jakichkolwiek pomysłów na zbliżenie do siebie pracowników... Nie ma czegoś takiego jak integracja mimo ze jest naprawdę fatalnie i ludzie przychodzą do pracy z niechęcią Równa się to z wynikami pracy, ogólnie Slawex oceniam 2 na 10 firma bez perspektyw brak możliwości rozwoju, brak bonusów, brak szacunku dla pracownika, brak empatii, Slawex = coś na chwilkę, by poszukać czegoś lepszego.

Edziorek
@Pracownik Miesiąca

To w Lublinie bardzo podobnie jeżeli chodzi o magazyn, kierowniczka i kultura to dwie odrębne rzeczy.

@Pracownik Miesiąca

Cieszę się, że PRACOWNIK MIESIĄCA opisał prawdziwą sytuację, która ma miejsce w Slawexie od wielu lat. Brak umiejętności zarządzania ludźmi i realizacja wytycznych, których autorami są Dyrektorzy z Lublina powoduje, że atmosfera w tym Oddziale nie sprzyja integracji pracowników. Ceni się osoby donoszące na swoich kolegów i spolegliwe. Psuje to relacje międzyludzkie. Brak przejrzystych zasad premiowania i wypłaty za nadgodziny powoduje,że pracownicy czują się pokrzywdzeni i nie identyfikują się z wynikami firmy. Spędzamy w pracy 1/3 naszego życia. Praca powinna być wykonywana z radością, w otoczeniu osób do których mamy zaufanie. Zauważyłam również, że osoby zarządzające boją się chwalić pracowników. Można dostrzec wyniki pracownika i pochwalić za wiele rzeczy. To lepsze niż ciągłe połajanki.

Coś Ci się pomyliło
@Pracownik Miesiąca

Prawda jest taka, że jak komuś jest źle to po prostu zmienia prace, a nie żali się w internecie. PS.: Zmianowa D jest super, więc się odwal.

@Coś Ci się pomyliło

Widzę, że prawda kogoś zabolał, a poziom twojej wypowiedzi równa się z poziomem całej tej instytucji. Niestety ale podejmując się, stanowiska kierowniczego trzeba liczyć się z krytyką, a ja mogę wyrazić swoją opinię i opisać sytuację jaka dzieje się w firmie Slawex.

noo
@Pracownik Miesiąca

jeśli poziom jest wg Ciebie niski to po co tam pracujesz ?

slawexik
@Pracownik Miesiąca

a przeciez jeszcze trzecia zmianowa jest co nie ?

@Coś Ci się pomyliło

Każdy może na tym forum wyrazić swoją opinie. Z punktu widzenia osoby, która przepracowała w tej firmie wiele lat i odeszła z własnej woli uważam ze spostrzeżenia opisane przez Pracownika Miesiąca są trafne. Nie każdy z różnych przyczyn ma możliwość zmiany pracy Dodam tylko, że problemy z nie znikną, gdy odejdą pracownicy, którzy nie są zadowoleni. Proszę prześledzić inne wpisy i w wielu pojawia się problem braku: szacunku do pracownika, wypłat premii i zapłaty za nadgodziny, braku wsparcia socjalnego, możliwości rozwoju. Warto o tym pisać, aby małymi kroczkami zmieniać to co nam przeszkadza w naszej pracy. Wpisy na tym forum powinny być ciekawą lekturą dla osób zarządzających i nie powodować tylko i wyłącznie oburzenia. Z racji moich zainteresowań zawodowych śledzę opinie o moich poprzednich pracodawcach i przekładam to na rynek pracowniczy w Poznaniu i okolicach

Pracownik Miesiąca

Były pracownik.Trafione w punkt, nie ma się co kłócić, po to jest te forum aby wyrazić swoją opinię, i poinformować przyszłych pracowników co ich czeka . A najłatwiej zmienić pracę, ale żeby pracodawcą zrobił coś aby pracowało się lepiej to już za ciężkie zadanie.

noo
@Pracownik Miesiąca

nadal nie rozumiem po co tam pracujesz skoro aż tak jest zle. przeciez jestes mloda, mądra, bystra - inna praca na Ciebie czeka :)

@noo

Gdzie jest napisane,że ja tam pracuje ? Opisana została sytuacja jaka jest w tej firmie i tyle. Kto kim rządzi, jak pracownicy podchodzą przez obojętność kierownictwa na problemy płacowe do pracy i to na każdym szczeblu, nie tylko przez magazyn ale i kierowców, dzial reklamacji oraz telemarketingu. W zła stronę to wszystko idzie, zamiast doceniac pracowników i mieć zgrany Dobry zespół, to wiecznie sa zwolnienia lekarskie itp... a pracodawca jakoś damy radę... Tak to widzę I kończę dyskusje, życzę wszystkim pracownikom wytrwałości i zdrowia.

L4
@Pracownik Miesiąca

ALE TO ŻE PRACOWNICY BIORĄ ZWOLNIENIA NA BYLE CO TO CHYBA NIE JEST WINA PRACODAWCY ? CZY SIE MYLE ??

Danka
@L4

Jest jest, chociażby dla tego że nie chce się oglądać niektórych pysków na co dzień. No i że na zdalne nie puszczają...

dajspokójdanka
@Danka

Przepraszam bardzo, ale od kiedy zadaniem pracodawcy jest dbanie o to, żeby wszyscy się lubili? Najważniejszy jest szacunek i wzajemne tolerowanie się, a nie kółko wzajemnej adoracji. Jak w każdym miejscu pracy, mamy styczność z różnymi charakterami i nikt nie musi lubić wszystkich, ani być lubianym przez wszystkich. Zarówno kierownik oddziału, jak i kierownik magazynu, przez zmianowe, kierowców, dziewczyny z reklamacji i pracowników magazynu ma swoich sprzymierzeńców i wrogów oraz osoby totalnie neutralne- TO NORMALNE. Jeśli ktoś nie ma ochoty kogoś oglądać, a praca jest dla niego torturą psychiczną i fizyczną należy ją zmienić. Czy ktoś podpisał ze Slawexem cyrograf? Czy ktoś kogoś zmusza do przychodzenia do pracy? Raczej wątpię… i jako były pracownik mogę powiedzieć jedno- pośród wielu minusów można znaleźć też wiele plusów tej pracy. I zgodzę się z tym, że atmosferę tworzą ludzie, ale tych ludzi trzeba umiejętnie dobierać! SLAWEX to nie jest czyste zło, a jeśli ktoś tak uważa to droga wolna :)

@dajspokójdanka

Oto cała filozofia Slawexu. " Jak się nie podoba, to droga wolna". Czy to wyraża szacunek do pracownika? Proszę się zastanowić.

Edek
@dajspokójdanka

Ciekawe co za młot to pisał... jeszcze weź wyliż do końca rowek całej włodawskiej świcie

XYZ
@Pracownik Miesiąca

Brawo! W końcu ktoś to napisał.

Baśka
@dajspokójdanka

Danka pocisnelaś! Już wiadomo kto jestes Slawex nie dba o nikogo a najmniej o pracowników krzywda nie dzieje się wszystkim pociotka włodawskiej elity , a rodziny i zatrudnionych znajomków jest dużo ,każdy o tym wie ,reszta jest nie ważna . Skaczecie sobie do oczu po co ? Kierownikom i dyrektorstwu nie przegadacie im źle nie jest , kierownicy są wybierani po znajomości nie kompetencjach to co się dziwić , trzeba zmienić robotę i już

Zenio
@dajspokójdanka

I widzisz patusie, nic nie ogarniasz z tego co jest na tym forum. Wbij to sobie to tej pustej przestrzeni między uszami że to jest po to aby osoby z zewnątrz które myślą o złożeniu cv do srajwexu albo co gorsza już się zatrudniły, dowiedziały jak ta "firma" funkcjonuje.

Gryf
@XYZ

"Pokaż mi za co bede nagradzany, a pokażę ci jak będę pracował " tak trzeba zacząć robić

Cerazy
@Gryf

Nagradzany ??? w tej firemce ??? hhahaha widzę dowcip się tu kogoś trzyma :)

Łucja
@Pracownik Miesiąca

Te zmiany to w jakich godzinach są w takim razie? Dlaczego ludzie przychodzą niechętnie do pracy? Dzieje się tam coś złego rozumiem?

Łucja
@Pracownik Miesiąca

Poziom całej instytucji ? O co Ci z tym chodzi ? Możesz rozwinąć obszerniej ?

Matrix- Sieroslaw
@Pracownik Miesiąca

W pełni się zgadzam. ATMOSFERA FATALNA, brak szacunku zarówno że strony współpracowników, jak również Kierownictwa. Brak umów ( są gdzieś w zawieszeniu- czyli ja masz ,ale namacalnie nie masz) , wszelkie warunki dogadywane z kierownikiem ustnie, które to finalnie nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości. Stawkę godzinową ciężko określić, bo wypłata obliczana na podstawie rosyjskiej ruletki. Forma umowy o pracę - nakładcza (?) o podstawie niższej niz najniższa krajowa. Generalnie ta firma nie powinna mieć prawa bytu. Nie spełnia żadnych norm, nawet bhp poniżej poziomu krytyki.

adiscr7
@Pracownik Miesiąca

Wszystko się zgadza oprócz ostatniego zdania, nie warto tam nawet przychodzić na chwilkę. Żałosna firma

A jak był covid i ludzie chcieli iść na zdalną pracę to prezesowa dopytywała czy nie można im zapłacić mniej w wypłacie bo przecież nie ma ich w pracy, to pewnie nic nie robią. Ale że na własnym komputerze a nie służbowym się pracuje w domu (bo dział it w powijakach, zero sprzetu sprawnego na stanie), oraz że w domu prąd się zużywa za który trzeba zapłacić to juz blondynce do głowy nie przyszło...... (usunięte przez administratora)

Agnieszka

a nikt nie poruszył tego tematu wprost? Bo piszesz, że mogło komuś do głowy to nie przyjść. Wy nie rozmawiacie wprost o takich problemach, zwłaszcza jeśli tylu osób faktycznie miałoby to dotyczyć?

@Agnieszka

1. prezesowa i jej świta doskonale zdawała i zdaje sobie sprawę z sytuacji w firmie, wiedzieli o wszystkim. 2. wszystkiemu winny jest brak odpowiedniej osoby do organizacji tak prostych zadań, dyrektora to przerosło bo trzeba było się wykazać, czyli coś zrobić, a że sam nie potrafi to szukał kogoś kto za niego to zrobi. Tylko że na szukaniu się skończyło bo łatwiej temat zamieść pod dywan niż wykonać jakąś pracę. 3. sprzętu typu laptopy nie ma na zapas, a to co jest woła o pomstę do nieba... sprzęt jest przestarzały....

dalton

po rozmowie pseudo kfalifikacyjnej. praca za 19.7 na zleceniu, lecim dalej... pierwszy dzień bezplatny a po 3 miechach musisz se działalność założyć żeby (usunięte przez administratora) odciążyć. Chamstwo i (usunięte przez administratora)

Agnieszka
@dalton

I nie mogli tego napisać w ogłoszeniu? A na tej działalności to jaką Ci stawkę powiedzieli czy jak inaczej rozliczenie ma wyglądać?

@Agnieszka

oczywiście że nie mogli napisać , bo nikt normalny by się nie zgłosił do pracy za głodową stawkę.

@dalton

Oni pokazuja "symulacje" wynagrodzenia. Gryzlem sie w jezyk zeby nie spytac czy w zamian chca symulacje pracy.

@ZglaszamSie

dlatego ja zawsze wychodziłem z założenia jaka płaca taka praca

2/2 Raczej wymarzony pracownik nie powinien mieć swojego zdania a właściwie nie powinien mówić głośno co myśli bo ...na komorze przeładunkowej w której ja się ładowałem jest tzw "gumowe ucho" które przekazuje wszystko dalej. Stare powiedzenie mówi że - w rodzinie nic nie ginie. Kończąc dla tych wszystkich którzy się że mną nie zgadzają proszę o wypowiadanie się czy polemikę i wskazanie które argumenty fakty są nieprawdziwe. Moze się zdążyć że "jedna osoba" będzie usuwać moje wpisy ale gdy coś to będę pisał na bieżąco. I muszę jeszcze dodać że po za samozatrudnienie opłacaniem składek ZUS podatków itp jest jeszcze do podpisania weksel on blanco. W razie jakiś pytań od przyszłych kandydatów proszę pisać chętnie udzielę informacji Tomek

Marecki

Na jakie benefity można liczyć będąc zatrudnionym w firmie? Ubezpieczenie ? Pakiet medyczny ?

@Marecki

Na żadne, umowy to w większości B2B (chyba nawet wszystkie) więc nawet L4 nie masz płatnego, chyba że zapłacisz 2 tys za ZUS i z wypłaty zostaną Ci grosze na przeżycie. Żadnych dodatków świątecznych etc. Ba nawet życzeń na święta od dyrekcji nie dostaniesz. Także zastanów się i poszukaj czegoś lepszego ????

Zygi

Potwierdzam, umowa jest skonstruowana tak że dostajesz najniższą krajową, a do tego co sobie wynegocjowałeś dobijają tzw "premią". Socjalu nie ma żadnego, jedynie co to paczki dla dzieci na święta. A nie przepraszam, blondynka z góry roznosi jemiołę zamiast życzeń - ot wielki socjal i łaska ...

Olga
@Zygi

Skoro umowa na najniższą to nie B2B. Czyli nie potwierdzasz tego co pisze anonim, że chyba wszyscy są na samozatrudnieniu?

Bum bum

Żeby zapłacić ZUS 2000 zł przy polskim składzie to wystawiasz fv na 13000 zł hmmmm o jakich groszach na przeżycie piszesz? Albo nie wiesz o czym piszesz

Gdzie tak dają??
@Bum bum

Ha ha ha chyba jakiś klakier

Buba

Potwierdzam

Szczęśliwa

Pytajcie konkretnie w jakiej firmie jesteście zatrudnieni. Zawsze mówią, że Slawex, a później okazuje się, że jednak jest to totalnie inna firma. Brak dodatkowych świadczeń, bonów i problemy jeśli masz dzieci, brak opłacanych ZFŚS... Poza tym ubezpieczenie na życie , które jest ujęte w ogłoszeniach jest w pełni finansowane przez pracownika (równie dobrze mogę sobie sama to wykupić). Macie wątpliwości? Zapraszam do łazienek, aby zobaczyć jak oszczędna jest ta firma, toy toy przy tym to pałac.

@Szczęśliwa

Dokładnie tak jest. Niby pracujesz w srajweksie a tu nagle dają Ci umowę na curate,lewap,pw szansa i wiele wiele innych. To że piszą o dodatkach w ogłoszeniu to jedno, szkoda że nie dopisują że pracownik sam musi te dodatki sfinansować. Np. ubezpieczenie pokrywa w całości pracownik, karta multisport w połowie... no żałosna jest ta firma i ludzie którzy odpowiadają za jej zarządzanie. Kawy brak dla pracownika, jest tylko dla gości.... A jakoś nie przeszkadza to przychodzić co po niektórym hrabiankom z góry robić sobie kawusię.

@Szczęśliwa

Zapomniałem napisać wcześniej !!! Jak mogłem zapomnieć jest coś co dostaje każdy pracownik od blondynki z góry!!! Każdy na Święta dostaje gałązkę jemioły... ahhh jak mogłem zapomnieć o najbardziej żałosnym prezencie jaki daje danka znaczy małgośka..... bleeee aż się zbiera na wymioty....

mozepracownik
@Klucz do sukcesu

A mógłbyś napisać co wpisują w umowach na Curate, Lewap, przecież to apteki, Szansa to nie wiem czym się zajmuje, jakie prace możecie wykonywać w tych spółkach ?

@mozepracownik

W umowie wpisują np pracownik biurowy. A zakres obowiązków masz nieograniczony, a na samym końcu jest magiczny zakres obowiązków wpisany jako "inne" - czyli dymasz za każdego kto coś Ci zleci

@mozepracownik

szansa to firemka z włodawy coś jak agencja pracy, ale bardzo powiązana z srajweksem bo to prowadzi chba brat danki czy magłośki oj wiesz tej blondynki w budowlanej ......

@Klucz do sukcesu

chciałbym wiedzieć co za(usunięte przez administratora) zgłasza moje wypowiedzi, które są w 100% prawdziwe !!!

ZglaszamSie

Rekrutują kierowców , na razie Zero konkretow , WEKSLE, B2B, ale nie chcą pokazać umowy, hahah dwudziesty pierwszy wiek i takie dzieje... info bede dawal na bieżąco. Dopóki nie będzie wszystko jasne niech nikt nie aplikuje!! Jak warunki będą przejrzyste. Całe info tutaj. Pan "Czarek" opisany ponizej gra teraz pierwsze skrzypce, zobaczymy co pokaze...

ZglaszamSie

Każdemu trzeba dać szansę, w myśl zasady "mój dobry mechanik, nie jest twoim dobrym mechanikiem". Każdy sobie wypracowuje relacje. Zobaczę jak się to potoczy.

@ZglaszamSie

Cała ta ich "oferta pracy" to wyzysk w najgorszym tego slowa znaczeniu. Odradzam kazdemu.

Poszukująca pracy

Witam. Aplikowalam na stanowisko planisty. Czy ktoś z państwa może miał okazję pracować wykonując tą funkcję i opowie coś więcej? Jakich zarobków można się spodziewać (mają zaznaczone jako atrakcyjne)?

@Poszukująca pracy

Zarobki są w postaci minimalnej krajowej +(usunięte przez administratora) Nie ma nic więcej, żadnych premii, bonusów, dodatków, bonów itd... Nic, zero. Jeżeli dopiero złożyłeś CV to jak będziesz miał pecha to odbędziesz rozmowę z(usunięte przez administratora). (usunięte przez administratora) Natomiast na rozmowie jeżeli jesteś rozgarnięty to od razu poznasz co Cię czeka i jakiego beznadziejnego przełożonego będziesz miał. Obieca Ci góry złota, wszystko przedstawi w samych superlatywach a już po kilku dniach pracy szczęka Ci opadnie jak to co on mówił różni się od rzeczywistości.

Poszukująca pracy
@Klucz do sukcesu

A jeśli faktycznie po tygodniu okazuje się, że rzeczywistość mija się z obietnicami i nie odpowiadają nam warunki, to robią problemy przy rezygnacji po tak krótkim czasie? Jakieś kruczki w umowie albo inne dziwne praktyki?

Gość nad gościami
@Poszukująca pracy

Teoretycznie jak umowa o prace trwa mniej niz 6mc to okres wypowiedzenia trwa 2 tygodnie. Ale zawsze możesz iść na L4 w tym czasie

Zostaw merytoryczną opinię o Slawex - Polska

• Jak się pracuje w Slawex?

Zobacz opinie na temat firmy Slawex tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 102.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Slawex?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 54, z czego 4 to opinie pozytywne, 34 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Slawex?

Kandydaci do pracy w Slawex napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Slawex