Opinie o Automotive Lighting w Sosnowiec

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Automotive Lighting. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Automotive Lighting o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Automotive Lighting w Sosnowiec

Produkcja

Kiedy będą przyznawane podwyzki indywidualne?

KTOŚ

OSZCZĘDNOŚCI W TYM ZAKŁADZIE SIĘGAJ ZENITU LUDZIE ZMUSZANI DO PRACY W WEEKENDY PRZEZ TZW. POLECENIA SŁUŻBOWE I NIEMA ŻE NIE BRAK OPIEKI MEDYCZNEJ W WEEKENDY - PIELĘGNIARKI NIE MA I RADŹCIE SOBIE SAMI PRZY OMDLENIACH CZY INNYCH ZDARZENIACH NIE DAJ BÓG PROBLEMÓW SERCOWYCH PYTAM SIĘ OD CZEGO SA TE ZAWIASKI ZAWODOWE OD ZBIERANIA SKŁADEK I SIEDZENIA NA (usunięte przez administratora) INNI DOSTAJĄ MEDALE TYLKO JAKIM KOSZTEM ZA ZROBIENIE Z ZAKŁADU W POLSCE BANGLADESZU ALE JAKIM KOSZTEM USTAWIACZE ZWALNIAJĄ SIĘ NA POTĘGĘ BO WYKORZYSTYWANI SA DO PRAC NA BAFERACH,MASZYNACH,SPRZĄTANIA,ZMIAN NA PRZERWĘ COTO MA (usunięte przez administratora)BYĆ

Irek
@KTOŚ

Jak to co, miejsce się nie zmieniło, maszyny i budynki też się nie zmieniły. Co się więc zmieniło? Ano zarządzający tym przybytkiem. Prosty temat

Hala B

Czy we wrześniu są przyznawane podwyżki indywidualne?

Alan

Na hali C gorąco jak w majami bo część chłodni od wentylatorów popsuta, a reszta wyłączana.

@Alan

Wszystkie są sprawne. Nie miały się kiedy popsuć jak zawsze wyłączone .

Alan
@Robol

To pogadaj z konserwatorami którzy nie lubią swojego szefa. Usłyszysz w jakim stanie są szafy na zewnątrz, i dlaczego reszta nie jest włączana

@Alan

Patrząc na stan maszyn to chyba konserwator zabytków tam powinien pracować

Monter

Rozmowa z mistrzem na stołówce na hali B

Czy będzie pani pracowała w każdy weekend i przychodziła na nadgodziny w tygodniu? Czym zajmowała się pani w poprzedniej pracy? Jak z dojazdem do miejsca pracy?

logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.
Trampek

Jak firma traktuje pracowników? W tym roku były zwolnienia grupowe, około 120 osób. Niektórzy chcieli z nich skorzystać bo były odprawy. Firma zgłaszającym powiedziała NIE, argumentując to tym że oni nie byli w planie do zwolnienia, że jak chcą się zwolnić to ok ale nie załapią się na grupowe. Zwolniono tych którzy nie mieli w planach odchodzenia z firmy. Czysta złośliwość

Zosia

Jaka jest moja opinia po przepracowaniu w marelli pewnego czasu? Tragiczna.. Cieszę się że stamtąd uciekłam, żałuję że tak późno. Wydaje mi się że decydujący tam żyją w innym świecie lub nawet czasie - w którym po pracę ustawiały się kolejki, a tak już nie jest. Obudźcie się

Człowiek z literą R

Nie polecam pracy w tej firmie. Jeżeli jakiś znajomy pyta mnie czy warto mowie stanowcze nie. Przepracowałem tam kilka lat i żałuję że to lata a nie dni. Lepiej znaleźć robotę w innym miejscu

@Człowiek z literą R

Hmmm ale dlaczego? Chodzi o kasę, atmosferę, obowiązki? Bo mnie ciekawią właśnie relacje między pracownikami. Atmosfera jest dobra? Ludzie spoko? Czy pod tym kątem też nieprzyjemnie?

Koło

Wystarczy zobaczyć jaka tu rotacja jest, i ile wytrzymują nowi pracownicy. No jeżeli wgl jacyś są, bo z tym różnie bywa. Informacja o tym jakie są tu warunki jest powszechnie znaną. Wysoka temperatura w miejscu pracy - sięgająca okolic 38 stopni, 12 godzinne dniówki (bo jest za mało pracowników), praca w soboty do odbioru, zabieranie premii. o to jest ciekawy aspekt - zabieranie premii. Rozumiem odbieranie jej komuś kto celowo zrobił coś, czego nie powinien, ale nie rozumiem zabierania premii za to że przeoczyło się (ze zmęczenia, z trudnych warunków temperaturowych) wybrakowanego detal. A tak tu się zdarza. Zabieranie premii - sposobem ? Na co? Ogólnie odradzam pracę w tym miejscu. Wydaje mi się że większość pracowników którzy tu jeszcze robią, pracuje nadal z obawy przed zmianą pracy, tak jak np ja. Szczęście mieli ci zwolnieni w grupowych bo dostali odprawy, byli postawieni przed faktem dokonanym i znaleźli sobie pracę. Ja się zmian boję i to jest mój problem. Pracować trzeba wszędzie ale liczy się to jak traktowani są pracownicy, i jakie warunki im się stwarza do pracy. Czasami warunków zmienić się nie da, z przyczyn technologicznych np ale wtedy trzeba zmienić organizacje procedur, wytycznych, sposobu zarządzania. Tutaj takiego czegoś niedoświadczylem. A oni później się mazgają że ludzie nie chcą tu pracować, że nie przychodzą na rozmowy w takiej ilości jakby chcieli, albo że rezygnują w rekordowym tempie.

Robol

Fiszek brakowało bo drukarki było nie sprawne. Wszystko zgłoszone do IT. Można się rozejść

Wtr
@Robol

Tak? A co ma drukowanie etykiet do DEKLARACJI braków? Sytuacja codzienna.

@Wtr

Nie wiem gdzie pracujesz ale u mnie na zmianie takie rzeczy się nie dzieją. Każdy skrupulatnie zaznacza braki i deklaruje według zaleceń mistrza i kierownika.

Spławik

(usunięte przez administratora) Osobiście odradzam w 100%. Uważam że firma nie jest godna zaufania. Pisząc to podpieram się kilkuletnim doświadczeniem w tym miejscu, a czas który tam spędziłem uważam za stracony zawodowo. Podczas pracy w tym miejscu wielokrotnie spotkałem się z sytuacją w której określenie szacunek dla pracownika było mi obce. Uważam że wymaganie od pracownika określonych efektów i wyników pracy jest czymś normalnym, ale rzeczą niedopuszczalną jest wymaganie budowania wyników lub realizacji zadań mówiąc jednocześnie o tym że nie ma już na konkretną rzecz, czy projekt budżetu, lub że został on ścięty już podczas realizacji zadań - dodam wcześniej już rozplanowanych. Kondycja firmy - ostatnio przeprowadzono zwolnienia grupowe w ilości około 120 pracowników umysłowych oraz pośrednio produkcyjnych w samym Sosnowcu, a do tego trzeba dodać kolejnych 300 w Bielsku. Kwestię tego że nad liniami montażowymi sa porozwieszane folie bo podczas większych opadów deszczu i zimą woda leje się na urządzenia pomijam. Pojawia się jednak pytanie w jakiej kondycji jest przedsiębiorstwo, oraz jak długo będzie można tam jeszcze pracować. I czy warto się tam przyjmować, rezygnując z obecnej pracy. Nie muszę chyba dodawać że po zwolnieniu takiej ilości osób ich obowiązki ktoś musiał przejąć. Kto przejął te obowiązki? A ci którzy jeszcze zostali. Mnie już nie ma, ale informacje cały czas do mnie napływają od starych znajomych, także takie że pomimo iż zwolnienia grupowe na obecną chwile się zakonczyły, to przybywa osób ktore same się zwalniają - przeciażenie spowodowane nadmiarem obowiązków? Temat zwolnień grupowych z łatwością wygooglować. Co do wewnętrznych awansów i (w domyśle, oraz zgodnie z logiką) zwiększeniem wynagrodzenia - tutaj przyda się wstrzemięźliwość bo jest, a w zasadzie za moich czasów bywało tak że delikwent słyszał coś w stylu "ale my nie możemy ci dać aż takiej podwyżki bo to jest awans wewnętrzny, ty dostałeś od nas szanse na wyższe stanowisko żeby dopiero zdobyć doświadczenie, więc taka czy taka stawka nie wchodzi w grę. Ewentualnie inny gotowiec typu - potrzebujemy tylko zgody centrali i będzie taka stawka, a potem yyyyyy... no bo wiesz, chielibyśmy ale podwyżki zablokowala centrala. Awanse wewnętrzne są, ale haczyk tkwi w propozycji wysokości zmiany wynagrodzenia na nowym stanowisku. To że zostaniesz kierownikiem na takim samym szczeblu zaszeregowania jak inny kierownik nie oznacza że dostaniesz samochód służbowy tak jak inny kierownik - stała gadka o doświadczeniu, a raczej o jego zdobywaniu na nowym stanowisku. Ważną uwagą jest także to że sporo osób na stanowiskach umysłowych swoje stanowisko pracy ma na open space, a nie każdy potrafi tak pracować. Podwyżki indywidualne- tutaj też można było usłyszeć regułki że co rok nie są możliwe dla tej samej osoby. Trzeba naprawdę uważać na bajki o corocznych indywidualnych podwyżkach. Są wynegocjowane podwyżki zbiorowe, ale warto sie zapoznać z ich wysokością i porównać je do obecnych stawek na rynku pracy w okolicy. Radzę również zapoznać się z informacją kto obecnie jest właścicielem Marelli, bo to już nie jest ta firma co lata temu. Nie ma już włoskiej firmy Magneti Marelli, a jest Marelli. Praca zdalna jest możliwa, ale są tacy którzy zanim jej udzielą chcą listę tego co w dany dzień zdalny będziesz robił zdalnie. Nadgodziny w tygodniu i soboty - do odbioru. Przychodzisz w sobotę i potem np poniedziałek czy tam piątek (po uzyskaniu oczywiście zgody) bierzesz wolne. Ale czy w to wolne ktoś inny za ciebie wykona bierzące zadania? No tak idealnie to nie ma. Soboty zgodnie z prawem są do odbiórki ale czy to się opłaca? Okres rozliczeniowy- 3 miesiące. Pamiętaj o przykazie odbiórek. Dla osób które się zdecydują ważna rada: Dopytywać przed podpisaniem umowy co oznaczają terminy: minimalna stawka gwarantowana, płaca teoretyczna i zasadnicza. Dopytać się wprost - jaka będzie płaca netto wraz z premią i domagać się tego na papierze / liście intencyjnym bo już różne były historie. Premie kwartalne - ładnie brzmi, ale te są uzależnione od wyników firmy, a są obliczane na podstawie wzoru, i tutaj także zalecam zapoznanie się że szczegółami zamiast popadać w euforię. Znam jeszcze wiele tajemnic firmy których tutaj nie wyjawnie. Ich adresatem powinno być kilka instytucji państwowych, które z chęcią zajęłyby się tymi tematami. Temat odpuszczam bo nie chcę mieć już nic wspólnego z tą firmą, niemniej jednak w życiu kieruje się taką zasadą żeby informować innych o tym co uważam za istotne. Personalnie nie będę wytykał, ale to nie oznacza że nie trzeba uważać bo są osoby na tzw szczeblach które lubią publicznie prać swoje brudy zamiast w pierwszej kolejności porozmawiać z osobą którą dany problem dotyczy. Decyzja oczywiście należy do ciebie, ale radzę wziąść pod uwagę powyższe informacje.

Hernandez
@Spławik

Potwierdzam w stu procentach , wyzysk, przełożeni nie znający się na swojej pracy ,próbujący wszystko załatwić zastraszaniem i dużą gębą ,na rozdaniach pracy nie raz dotykane na forum prywatne sprawy pracowników , straciłem tam ponad 10 lat i naprawdę gorąco odradzam to miejsce

Ogon
@Hernandez

Zapomniałeś dodać że jedni muszą zostawać na 12 jak jest potrzeba, a inni nie muszą. To samo z pracą w weekendy. To jeżeli chodzi o produkcje. Co do zarządzania do szkoda wgl poruszać tematu. Jedno z drugim ma jednak związek bo jak inaczej wytłumaczyć to że nowoprzyjeci czesto rezygnują po jednym lub dwóch dniach. Samo to że nie mogą od dłuższego czasu zatrudnić wystarczającej ilości osób bo albo nie ma chętnych, albo ci co są rezygnują świadczy o tym że coś jest nie halo. Mam nadzieje że zakład zostanie zamknięty i że ktoś go odkupi. Przy obecnym podejściu, zarządzaniu, wymysłami byłoby lepiej żeby to zamknąć. W niemczech zakład ma być zamknięty do końca marca 24. Może tutaj też to ktoś odkupi i będzie mądrze zarządzał

Pomadka

Ano widzisz. Jak w Czechach brakowało pracowników- jeździli z Sosnowca Jak we Włoszech brakowało pracowników- jeździli z Sosnowca Jak w Niemczech brakuje pracowników-jeździli z Sosnowca Jak brakuje pracowników w Sosnowcu- pracujemy po 12godzin Ktoś ma jeszcze jakieś pytania na temat zarządzania w tym zakładzie? Pytania dotyczące tych którzy tu decydują? Jakie mają podejście i czy mają do nas szacunek? Czego jeszcze nie rozumiecie? Przecież fakty mówią same za siebie. Tak wygląda szacunek w tym miejscu

Open

ty już swoje powiedziałeś- Czesi np nie przyjadą wesprzeć Polaków bo mają w euro i zarabiają więcej. Zdziwiłbyś się... I nie ma znaczenia kto ile zarabia tylko ważny jest fakt że nami pomiatają a jak tu nie ma komu robić to walimy po 12. Wracaj pod biurko

Automat
@Open

Czesi nie mają w euro, tylko w koronach. Podczas wyjazdu służbowego dniówki są liczone i płacone w swoim zakładzie a nie w zakładzie do którego się przyjechało.

Człowiek z literą R
@Automat

Czyli wiadomo dlaczego dyrekcja nie prosi o pomoc innych zakładów. Sami chętnie wysyłają ludzi do Niemiec, Czech, Włoch. Ale jak w Sosnowcu brakuje rąk do pracy to ludzie pracują po 12 godzin. Taka jest różnica w mentalności zarządzania zakładem i przedewszystkim szacunku do pracowników

Sag
@Spławik

Gdyby ktoś dopytywał o pracę na hali wtryskarek - 36 stopni. 12 gdz w takiej temperaturze też tutaj są.

Od przyszłego roku pensja minimalna w pl 4300 brutto, czyli około 3200 na rękę. To oznacza że wszędzie zarobić będzie można właśnie 3200. A ile na łapę jest magneti?

Baton
@Zainteresowany

Podpinam się pod pytanie. Ile na start na produkcji ?

Anonymous
@Baton

Ja po 15 latach zarabiam ponad 5 tyś na rękę a ile zarabiają świeżaki nie mam pojęcia.

To ile godzin wy tam w miesiącu wyrabiacie, tak orientacyjnie? Chyba nic mnie nie zdziwi, w poprzedniej firmie robiłem po 10 dni pod rząd nawet, ale chcę wiedzieć, może tu lżej jest? I jak są nadgodziny to płatne?

Anonymous

tyle zarabiam, teraz dostalem wyplaty 5100zl .Przez te 15 lat dostałem 2 podwyżki indywidualne,pełne stażowe i grupa b1 wierzysz czy nie to mało mnie to interesuję,ktoś pytał to mu odpowiedziałem. Ale i tak uważam że to mało na dzisiejsze czasy.

Nikolas
@Anonymous

Ludzie nie wierzcie w bzdury że typ zarabia 5100 na produkcji Przed zatrudnieniem się w tym msc dowiedzcie się ile będziecie zarabiać netto. Nie dajcie się zwieść informacjami o tzw brzmieniu super minimum, minimalna gwarantowana, płaca teoretyczna. Lubią korzystać z tych określeń a nie są to sumy przekładające się na wypłatę. 5100 na produkcji hahahhahahhahahhhhhhhh!!! Chyba brutto

Lilia
@Nikolas

Człowieku stawki różne. I jak kiedyś wydawało mi się absurdem, jak wprowadzili tajność wypłaty, tak teraz widząc beznadziejnosc i zawiść ludzka tonjestvto bardzo dobra decyzja. 5 z przodu ma niejeden. A jak się nie podoba coś to zamiast narzekać i jeczec, jaką (usunięte przez administratora) i krzywda, bo pracować trzeba, to należy zmienić pracę. Napewno gdzieś indziej będzie lepiej. A kuz o tych lepszych miejscach się nasluchal człowiek, jak z entuzjazmem ludzie przechodzili, a teraz co... no też narzekają. Niewiarygodne. Ludzie, wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Nie mówię, że tu jest kolorowo, ale każdy pracodawcą ma swoje wady i zalety. Spokojnej pracy wszystkim.

Litek
@Anonymous

Ja po 8 latach też bez nadgodzin mam lekko 5k na rękę i w sumie to słabe pieniądze jak na tę czasy

Pol
@Litek

Ja bez nadgodzin na produkcji mam 8700 na czysto .

Orange
@Anonymous

No, no właśnie co on wypisuje (usunięte przez administratora). Ja pracuje tu dopiero niecały rok ale mam 9000 netto na produkcji i to bez nadgodzin. Pracodawca jest bardzo wporządku bo sam zaproponował podwyżkę po czwartym miesiącu pracy. Miałem zarabiać 6000 netto, a pewnego dnia info żeby się zgłosić podpisać aneks do umowy. Podwyżka o 3000 netto, piękna sprawa. Zażartowałem pytając czy nie może być 10 000 ale w tym roku nie jest to możliwe. Może w przyszlym Serio polecam, bez względu na to 6000 czy 9000 na rękę mega polecam.

Podwodniak
@Zainteresowany

Mnie się udało uzyskać 6500 na łapę (już po odtrąceniu podatków) jak poszedłem z wypowiedzeniem. Zapytali dlaczego się zwalniam. Powiedziałem że znalazłem robotę za 5500. Przyjęli do wiadomości niby że ich to nie dotknęło że się zwalniam bo wiadomo jak to na produkcji. Ale w przedostatni dzień wypowiedzenia zadzwonili i powiedzieli ze dadzą mi 6500 na czysto ale żeby nie odchodzić. Kolega miał podobną sytuację. Rzucił papierami ale on z montażu, ja z napylarek, i też mu dwa czy tam trzy dni przed końcem wypowiedzenia zaproponowali 6500. Do tego wiadomo lepiej płatne nadgodziny automatycznie. Teraz np nie miałem przepracowanej ani jednej i dostałem 6534 zł (nie wiem skąd to 34), a kolega z dwiema niedzielami 7300. Da się? Da się!

Mydło

Z doświadczenia wiem iż prosba o podwyżkę skuteczna jest tylko jedna. Już ktoś pisał. Znaleźć alternatywę, rzucić papierem i powiedzieć ile się oczekuje. Nie to nie łaski bez. Ja dostałem na produkcji pomiędzy 7 a 8 tyś netto (rozbieżnośc żeby mnie nie rozpoznali) 7000 bez nadgodzin dodam, bez gruszy itp. Tylko trzeba było zaryzykować i dać papier. Za tą sumę mogę tu tyrać. Są nadgodziny pykam, także sb do odb. A pod koniec kwartału quattro. I co mi zrobią? Spięty mi coś zrobi ? Na naradach podobno kozak 1 klasa, gada o zwolnieniach itp. Sam słyszałem bo kre tyn dal się nagrać i nawet nie wie. Ale to bez znaczenia bo ma miękka fa je. Kuzynostwo ma teraz na managerce w jednym z działów i myśli że jest harpagan. Dojeżdżają z tego samego kierunku nawet. Chłopczyk dostał stanowisko, sporo plotek na ten temat, któż nie słyszał o tym że grpwki posłużyły czystką na tych których chłopczyk bez referencji nie lubił.

Antosia

Chciałam złożyć CV,ale słyszałam dużo złego na temat tej firmy.Czy plotki o złym zarządzaniu są prawdziwe ?? Czy będą zamykać firmę? Czy z pensji da się wyżyć ?słyszałam o kłopotach finansowych firmy czy jest to prawda ?

Antoś
@Antosia

Plotki są jak najbardziej prawdziwe, może nie wszystkie ale większość tak. Pozwalniali dużo ludzi, ale zarząd jak i kierownicy zostawili swoich (usunięte przez administratora). Pracowałem parę lat na montażu na hali A (będę pisał z punktu widzenia takiego pracownika), więc wiem jak są traktowani (usunięte przez administratora) i reszta pracowników. (usunięte przez administratora) zawsze mogą się dogadać z mistrzem lub kierownikiem na temat urlopów, podwyżek lub swoich obowiązków. Oni już nawet nie kryją, że mają wywalone na pracowników (oczywiście tych z grupy "reszta"). Zgłaszasz, że masz problemy zdrowotne w związku z wykonywaną pracą to usłyszysz, że powinieneś zmienić pracę. Ale jeśli masz już na to okazję to nie można się dogadać co do rozwiązania umowy za porozumieniem stron. Nie interesuje ich, że możesz mieć plany na weekend bo jest praca. Wynagrodzenie nie jest szałowe patrząc na to jaki czasem jest zapierdziel na linii. Gdy brakuje osób na linii do pracy to pracuje się w mniejszym składzie, oczywiście norma jest mniejsza ale dla nich nie jest ważne, że każdy musi robić dużo więcej za brakujących pracowników. Zarządzanie jest tragiczne. Planiści planują produkcję mimo, że nie ma z czego robić. Kierownicy wymagają, żeby normy schodziły w każdej godzinie, ale nie potrafią dopilnować, żeby maszyny działały poprawnie. Ich zdaniem wszystko działa dobrze, ale jak się okazywało od paru lat jest ten sam problem a naprawiane jest tymczasowo. Nie wiem jakie warunki mają umysłowi (na pewno lepsze) ale produkcję odradzam. CV warto złożyć, jeśli nie masz innych opcji. Ale nie stawiałbym Marelli na szczycie listy "Pożądany pracodawca" :) Pozdrawiam

Sonda
@Antoś

W grupowych nie ucierpieli tzw karteczkowcy sianowlosej i spiętego. Nic dziwnego, skoro dzięki nim uszy i oczy są wszędzie. To już nawet nie jest tajemnicą żadną. Goryl z c podobno ostatnio się chwalił że sianowlosa mu miejsce na tronie docelowo ustąpi jak pójdzie na emke

Tereska z rozbioru

Witam Państwa Czytając komentarze ,aż żal mi niektórych. Jest kryzys chyba kurna wszędzie Jeszcze nic się nie dzieje dramatycznego ,zwolnienia były są i będą. Powinniście się cieszyć ,że ta praca jeszcze jest i Ci najmądrzejsi którzy mają najwięcej do powiedzenia niech siedzą cicho.Proponuje zająć się swoimi rodzinami i codziennymi problemami,a nie wywalać brudów na temat firmy o których i tak większość nie ma pojęcia! Ja odeszłam dobrowolnie choć też byłam skonfliktowana z ex blondi Pokochałam Boga żyje w Zakonie i jestem szczęśliwa. Będę się modlić za was żeby ta firma dalej egzystowała a wy żebyście mieli pracę. Ja udaje się na pielgrzymkę do Meksyku .W programie piramidy,Acapulco i rzecz jasna Matka Boska. Po pielgrzymce wraz z siostrami lecimy na kąpiele lecznicze w Morzu Martwym. Bóg z wami.

Kaligula

Ej ktoś wykasował mój wpis dotyczący tego że nie zgadzam się z tym że dodaje się obowiązków tym którzy zostali. Z jakiej racji mam robić więcej niż mam w swoich obowiązkach? Nie jestem dobrym wujkiem żeby robić za dwóch

qwerty
@Kaligula

A mnie ciekawi czy dodatkowe obowiązki to też dodatkowa kasa? Jakąś podwyżkę dostaliście wraz ze wzrostem obowiązków? Czy są to jakieś obowiązki, które potraficie zrobić lub przeszliście jakieś szkolenia?

Decha

Podsłyszane na palarni Padł pomysł żeby puścić kontrolowany fałsz o kolejnych grupówkach po to żeby ludzie sami się nie zwalniali, żeby czekali ba odprawy. Heh. Zwolnień ma już grupowych nie być. Każda plotka to ustawka żeby przetrzymać ile się da. Pewna osoba nie potrafi dotrzymać tajemnicy i informacji które sama zasięgnęła z najwyższego kręgu

Największy
@Decha

Grupówek ma już nie być, wszelkie informacje o nich to plotki. Pozdrawiam i życzę miłej pracy

Agatka
@Decha

Czemu przytrzymują pracowników tymi plotkami, dużo ludzi chciałoby odejść? Dużo jest takich sytuacji z kontrolowanym fałszem?

Sroga

Niewiele osób z produkcji zna się na prowadzeniu biznesu, ale każdy potrafi myśleć. Każdy wie co myśleć o firmie, i o zarządzającymi firmą w ktorej brakuje pracowników, bo nie ma chętnych. A jak już się pojawiają to szybko uciekają. (usunięte przez administratora)

Wiola
@Sroga

Dlaczego chętnych nie ma? Stawki wynagrodzenia nie są konkurencyjne czy o coś innego chodzi? Powiesz ile na produkcji zarobić można?

Xxxx
@Wiola

Stawki są najniższe w regionie zarówno dla pracowników pośrednich jak i bezpośrednich, podwyżki w tym zakładzie to żarty, związki zawodowe bardzo bardzo słabe.

Królik
@Xxxx

No i traktowanie pracowników. Kiedyś jak był inny dyrektor to przynajmniej ludzie wiedzieli jak wygląda a dzisiaj? Serb nawet na stołówce jadał z pracownikami. Dzisiaj jakby zrobili ankietę kto jest dyrektorem to najedliby się tylko wstydu - taka świadomość

Alfons z hali C

Dobrze że odpuściłem tego Tytanica Teraz dopiero wiem ile czasu zmarnowalem Na podwyżki nigdy nie było kasy Połowa ludzi nie zna się na pracy a jest na stanowiskach i tylko wymagania i dokładnie obowiązków Opuszczajcie tego Tytanica póki całkiem nie utonie

Programator

Dodatkowe przerwy znów wróciły Przy temperaturze 33 stopnie i więcej wprowadzili dodatkowe przerwy- przekazać komu się da i korzystać. Przypominać się i wymagać szczególnie na hali C. Nie dać się omamić że coś tam nie. Nie ma przerwy - zgłaszać do związków. Co nas to obchodzi że nie ma kim zmieniać, odwieczne tłumaczenie. To niech kierownicy, mistrzowie i nawet dyrektor zmieniają

Dobra
@Programator

Wyobrażasz sobie dyra przy wtryskarce na c? Obstawiam że wytrzymały max 10 minut. Podobno często ma wiele uwag, więc może nam pokaże jak pracować w tej temperaturze. Może nawet przez 12 godzin Juras co ?

Taki88

Napiszcie coś o hali B i hali A co tam dokładnie się robi. Mam rozmowę i nie wiem czy brać. Jak to wygląda z nadgodzinami? Jak z ludźmi? W miarę ok?

Locky

Proszę o informację jakie są tak na prawdę zarobki miesięczne netto ? Oraz drugie pytanie po przeczytaniu wpisów proszę o szczerą odpowiedz a mianowicie, Czy na prawdę jest tak źle w tej firmie, aż tak źle się paruje itd ?

Kasandra
@Locky

Czy naprawdę jest źle? Odpowiem krótko: jest dużo przypadków że ludzie rezygnują po klk dniach i idą w inne msc. Dlaczego? Możesz spróbować i sam się przekonać

Wróżka zębuszka
@Locky

Bożena
@Wróżka zębuszka

Jak taka temperatura pracy to chociaż zapewniają wodę albo przerwę dodatkowo? Powyżej jakiejś temperatury to jest coś takiego, że powinni. Mierzy to w ogóle ktoś? Jakieś szkodliwe macie?

@Kot Filemon
@Wróżka zębuszka

My Polacy lubimy wiecznie narzekać Nikt nigdy nikogo nie zadowoli Jednemu będzie dobrze drugiemu wiecznie źle Stara prawda mówi wszędzie gdzie nas nie ma tam jest dobrze !!!!! Nadeszły czasy gdzie wszędzie każda złotówka się liczy i każdy sprzedany produkt Nawet na targu sprzedający jajka rozliczany jest przez pracodawcę z każdej złotówki, każdego sprzedanego lub ubitego jajka

Wróżka zębuszka
@@Kot Filemon

A co to ma wspólne z pytaniem? Pytanie dot warunków pracy wiec odpowiedziałam jak poniżej 1. Niedawno była lawina zwolnień grupowych. 2. Odejścia po paru dniach od przyjęcia do roboty zdarzają się nie rzadko 3. Nadgodziny w tygodniu - praca po 12 godzin znów na topie 4. Na hali C pretensje do operatorów że są braki jakby to była ich wina a nie maszyny czy procesu. 5. Pseudo szkolenia z wcm czy tam mms - dostajesz wydrukowane kartki i masz się uczyć ale nie w pracy. 6. Zdarzająca się praca na dwie maszyny 7. Zdarzające się skracanie pracownikowi czasu cyklu na maszynie. 8. Aż 15 minut przerwy na 8 godzin. 15minut od odejścia od maszyny nie 15 już na stołówce. 9. Temperatuta pracy w okolicach 34 stopni? 10. Przypadki zabierania premii. 11. Kamery na stanowiskach pracy. 12. Idziesz na maszynę uruchomiona przed twoim przyjściem i masz już pene taśmociągi detali, niejednokrotnie braki do zadeklarowania i a do tego dokumentację to rozpisania. Ma być zrobione. 13. Regularne audyty z wiedzy zdobytej w pkt 5. 14. Sytuację w których kończysz o godzinie 2 w nocy- w konsekwencji 12godzinnej dniówki. I teraz życzę powodzenia z bezpiecznym powrotem do domu o 2 w nocy w piątek 15. Jak nie ma z koleii pracy albo jest jakaś awaria to marudzą ci żeby brać przepustkę- oczywiście nie płatną a co za tym idzie jesteś stratny na godzinach i oczywiście premii. A jak awaria jest w nocy to wiadomo - wracaj sobie człowieku w nocy. 16. Zapomnij że wyjdziesz o punkt 6.00, 14.00, 22.00 - o tych gdz dopiero odbijesz sobie kartę na zegarze który jest na środku hali i dopiero potem idziesz do szatni. No ale nie jest tak że o równej przed rozpoczęciem masz się pojawić. Nie, nie.. trzeba być odpowiednio wcześniej. 17. Podwiniesz sobie trochę nogawki bo ci gorąco w tym ukropie - to są problemy, afera że to niebezpieczne bo spodnie mają chronić. Ale jak zwracasz uwagę na jezioro z oleju przy maszynie to wiadomo ... 18. Chcesz odbiórkę na konkretny dzień bo musisz coś załatwić? Nie zawsze ją dostaniesz. Obserwacje na podstawie pracy w tym przybytku. Staż pomiędzy 7 a 8 lat. Odpowiedź na dodatkowe pytania: tak woda jest dostępna na stołówce więc możesz sobie iść na stołówkę żeby napić się wody. Ale proponuję swoją w butelce bo nie ma zbyt wiele czasu na odchodzenie od maszyny. Czy temp jest monitorowana ? Nie wiem czy oni to śledzą i monitorują ale my pracownicy tak - mamy termometry w kilku miejscach

Dofinansowanie do zielonych szkół, kolonii i obozów. Śmiech na sali. 140 osób się łapie, a co? Reszta jakaś gorsza? Dzieci są równe i równiejsze? A gdzie kolonie organizowane przez zakład?

Fajna

Zapomniałeś dodać że zapisy były od 13 do 15 czyli zarówno 2 jak i 1 zmiana była w (usunięte przez administratora) kolejki już od 12 się zaczęły a część z osób nie zdążyła przed rozpoczęciem zmiany!!! Dla kogo te dotacje ? Dla biurowych? Czy dla samych kadrowych? Ktoś wogole nad tym panuje ? Zapisy powinny być prowadzone na 3 razy, w odstępach tygodnia, ok 10 tak żeby każda ze zmian miała równe szanse. Samą ilość 140 osób już przemilczę. Autka sobie wymienili ale dla dzieciaków kasy wiecej nie ma? Family day też chyba od 3 lat nie ma, ale dla dzieci więcej nie ma?koloni nie organizują bo nie ma kasy?. Najlepsze jest to że mają jakiś fundusz na kawę dla biurowych czujecie to? Fundusz na k a w e No ale na dotacje dla większej ilości dzieciaków kasy nie przeznaczą. Przykre to co się dzieje z tą firmą, nawet taka symboliczna i miła rzecz jak cukierki wigilijne zniknęły. Niby śmieszne ale pracownicy uważali to za coś przyjemnego.

sumiasty
@Fajna

Czy ktoś zabronił Ci się uczyć, miałaś równe szanse, a teraz wypominasz biurowym kawę. Praca w biurze jest bardziej wymagająca niż na produkcji. Jeżeli jest inaczej to nadrób wszystkie zaległości w nauce i witamy w biurze przy kawce ;D

Carter
@sumiasty

Pokazałeś teraz swój poziom. Naprawdę uważasz że ludzie na produkcji to tylko ci niewykształceni? Twoja matka ze wsi zapewne puściła się z górnikiem na Śląsku żeby tylko kasa była w takim razie

Kaśka
@Fajna

Piszesz bzdury. Nie było problemu z wpisaniem sie na liste. Zadzwoniłam na nastepny dzień i spokojnie dowiozłam dokumenty. Nie ma co bić piany. Jak ktoś chciał to bez problemu mógł złożyć wniosek kolejnego dnia.

Zostaw merytoryczną opinię o Automotive Lighting - Sosnowiec

• Jak się pracuje w Automotive Lighting?

Zobacz opinie na temat firmy Automotive Lighting tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 521.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Automotive Lighting?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 490, z czego 94 to opinie pozytywne, 64 to opinie negatywne, a 332 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Automotive Lighting?

Kandydaci do pracy w Automotive Lighting napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Automotive Lighting