Opinie o Auto-Elements Maria i Adrian Sklorz sp.j. w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Auto-Elements Maria i Adrian Sklorz sp.j.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Auto-Elements Maria i Adrian Sklorz sp.j. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Auto-Elements Maria i Adrian Sklorz sp.j. w Katowice

Użytkownicy czekają na odpowiedź 55 dni.

Czy Auto-Elements Maria i Adrian Sklorz sp.j. ma ściśle ustalone godziny pracy?

Paweł Nowy wpis

Witam, Kierowca - magazynier, jakie godziny pracy przewidziane są na tym stanowisku? Dla klientów czynne jest 8-18. Czy magazynier zaczyna wcześniej? Firma jest również czynna w sobotę, ile musi byś przepracowanych? I na koniec czy są to dni do wybrania czy ekstra płatne? Z góry dziękuję za informację.

Dagmara Nowy wpis

Pracowałam w Auto-Elements przez 5 lat i na spotkaniu rekrutacyjnym również wypełniałam wspomniany test. Kilka prostych zadań na spostrzegawczość i inteligencję nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Jeśli kogoś dziwi taki prosty test na rozmowie kwalifikacyjnej to widocznie nigdy nie pracował w żadnej poważnej firmie, a nawet nie brał udziału w porządnej rekrutacji. Taki test to nie jest nic dziwnego. Właściciele Auto-Elements podchodzą bardzo poważnie i świadomie do biznesu. Po 5 latach pracy mogę przyznać, że Auto-Elements to bardzo dobra firma. Pracownicy są traktowani uczciwie i doceniani. Wymagania, które są stawiane nie są z kosmosu tylko mają służyć realnym osiągnięciom.

Pavi

Mam zdanie zupełnie odmienne od poprzednika, to akurat najbardziej profesjonalna rekrutacja, z jaką się do tej pory zetknąłem! Szczegółowa, przyjazna rozmowa z osobą, która wcześniej dokładnie przeczytała moje CV i mój kwestionariusz (warto wiedzieć co się tam napisało ;-) + pół godzinki test pisemny + próbna przejażdżka firmowym dostawczakiem + zwiedzenie firmy (wyposażenie i wystrój bardzo nowoczesne), a potem omówione warunki i 24 godzin na przemyślenie. Osobiście polecam taką rekrutację, ale fakt, że tylko poważnym kandydatom, a odradzam poszukiwaczom pracy oferowanej po 10 minutach rozmowy (bo będzie takie zaskoczenie jak u poprzednika ;-).

Dominika
@Pavi

Czekaj, oni te 24 h na przemyślenie to dają już mówiąc o swojej ostatecznej decyzji, że kogoś na 100 % chcą tak? Nikomu nagle nie dzwonili, że się rozmyślili? Bo jestem szczerze zdziwiona, najczęściej widzę akcje z tym "no odezwiemy się" i potem cisza.

Maria Nowy wpis
@Pavi

To łącznie ile taka rozmowa trwa? Strasznie dużo na jeden raz, ale to dobrze. Pytam, bo będę składać CV i muszę się na to przygotować, jeśli dostanę odzew :D

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie Auto-Elements Maria i Adrian Sklorz sp.j.? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Leszno
Gobuła

Nie polecam, egzaminy i testy na rozmowach. Kto robi takie rzeczy? Nie poważne. Po rozmowie aż psychika siadła.

@Gobuła

Ściśle - nie "były pracownik", tylko "kandydat", któremu dziś słabo poszedł test na spostrzegawczość i na umiejętność logicznego kojarzenia, więc podziękowaliśmy po tym etapie rekrutacji, godzinę po wyjściu zareagował wpisem. Test, to 10 kartek wypełnianych w ciszy i spokoju w pustej sali konferencyjnej. Służy selekcji kandydatów i jak widać z wpisu, w tym wypadku spełnił swoją rolę. A "kto robi takie rzeczy"? Pracodawca z doświadczeniem, który podchodzi rzetelnie do procesu rekrutacji i dba o swoją firmę (dotąd 10 nagród Gazeli Biznesu). Kandydatowi za czas poświęcony na udział w rekrutacji dziękujemy i życzymy powodzenia (trzeba szukać miejsca pracy dopasowanego do swoich predyspozycji, a będzie dobrze :).

Gobuła
@Pracodawca

Słabo? Jednak tutaj to nieprawda bo jakbym wiedział, że czeka mnie jakiś ,,test'' na inteligencję to bym się jakoś przygotował. Szkoda, że nikt mnie wcześniej nie poinformował o tym, że będzie jakiś ,,egzamin'' Pozdrawiam

@Gobuła

Wynik testu (testu, który zawiera polecenia typu "porównaj obrazki", "zsumuj liczby", "przepisz tekst bez błędu") został uznany za słaby, ponieważ rezultat poniżej 50/100 punktów zdarza się najwyżej raz na kilkadziesiąt wypełnionych testów. Na dobrowolne przystąpienie do testu kandydat wyraził pisemną zgodę ze swoim podpisem (mamy w dokumentacji spotkania). Reakcja na uzyskany wynik testu i ew. łagodną sytuację stresową jest elementem składowym oceny kandydatów. Tu test spełnił swoją rolę i przysłużył się obu stronom - uniknięto ewentualnego okresu próbnego, który nie miałby w tym wypadku szans na pozytywne zakończenie. Udzieliliśmy w tej sprawie wyczerpujących wyjaśnień, uznając sprawę za zamkniętą na forum publicznym, a kandydata - gdyby miał nadal pytania lub zastrzeżenia do wyniku - zapraszamy do bezpośredniego kontaktu, z którego wcześniej korzystał. Na wypadek gdyby się z nami nie skontaktował, ponowne życzymy tutaj sukcesów w dalszym poszukiwaniu odpowiadającej Mu pracy i form rekrutacji.

candidate

Bardzo skomplikowany proces rekrutacji w tej firmie. Wypełnianie wielu dziwnych formularzy i testów. Zabiera to bardzo dużo czasu i czy warto to niewiadomo. Wyraźnie zniesmaczony właściciel kategorycznie odmówił jakichkolwiek odpowiedzi na temat warunków finansowych "na tamtym etapie rekrutacji".

@candidate

Warunki finansowe są podawane na spotkaniu, w trakcie rozmowy rekrutacyjnej (to etap rekrutacji opisany na stronie firmowej). Warunków finansowych nie podajemy mailem czy przez telefon, podczas kontaktu z nieznanymi nam osobami trzecimi.

Czy w Auto-Elements Maria i Adrian Sklorz sp.j. zawierane są umowy na zlecenie w okresie próbnym?

Tak.

Czy pracodawca Auto-Elements Maria i Adrian Sklorz sp.j. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Tak. Np. cześć ruchoma wynagrodzenia uzależniona matematycznie od stanowiska (tj. wykonanych/ywanych czynności) i od wyników firmy w danym miesiącu.

buddy

Firma w której właściciel to biznesmen starej daty w stylu lat 90' czyli szczegółowa kontrola każdego i wszystkiego. Po czym to poznacie? Po tym jakich danych wymaga aby wogóle wziąć udział w rekrutacji. Oczywiście w drugą stronę niczego się nie dowiecie, a już broń Boże pytać o zarobki. Może typ myśli że jest jak Elon Musk.

Agnieszka
@buddy

@buddy W Twoim przypadku doszło do rekrutacji w Auto-Elements? Opiszesz bardziej szczegółowo jakie pytania na niej padły?

@buddy

Potwierdzam, że przy rekrutacji do Auto-Elements kandydat wypełnia test na inteligencję i spostrzegawczość wzrokową, a w formularzu zgłoszeniowym podaje swój wynik z matematyki na maturze. Jednym to przeszkadza, innym nie :) W przypadku naszej specyfiki sprawdza się doskonale - mamy bardzo wysoką korelację tych informacji z przydatnością do pracy w naszej technicznej firmie. Warunków finansowych prze telefon i w mailach nie podajemy. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej oczywiści tak. Powodzenia.

Zostaw merytoryczną opinię o Auto-Elements Maria i Adrian Sklorz sp.j. - Katowice

• Jak się pracuje w Auto-Elements Maria i Adrian Sklorz sp.j.?

Zobacz opinie na temat firmy Auto-Elements Maria i Adrian Sklorz sp.j. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

Auto-Elements Maria i Adrian Sklorz sp.j.
  • Brzozowa 40 lok. 6
    40-170 Katowice

Auto-Elements Maria i Adrian Sklorz sp.j.