Opinie o Dr. Schumacher Sp. z o.o. w Lubań

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Dr. Schumacher Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Dr. Schumacher Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Sprzedaż chemii kosmetycznej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Dr. Schumacher Sp. z o.o. w Lubań

Kiero

Jak co? Władza tego zakładu i to nie tylko ta najwyższa dopuszcza się (usunięte przez administratora), aż pracownicy się zwalniają. Musimy założyć związek zawodowy wtedy choć trochę będą się z nami zwykłymi pracownikami liczyli.

Jola

Takie sprawy chyba nie zostają zamiatane pod dywan ? Co nasi prezesi na takie zachowania, zupełnie żadnych konsekwencji nie poniosła ta Pani "niby" dyrektor ?? Jeśli nie - to jest to już zupełny upadek zakładu.

Kala

@Pracodawca Firma szuka cięcia kosztów tak? To czemu zatrudna HROwca która tyle firmę kosztuje? Powiedzcie pracownikon co najbardziej liczy się w firmie teraz oprócz wyników produkcyjnych to jasne ale jest w firmie Dr Schumacher miejsce na człowieczeństwo szacunek empatię??? Może więcej kontaktu z pracownikami posłuchacie co mają do powiedzenia? Panowie bardziej niż kryzys firmę niszczy atmosfera w firmie. Wszędzie gnębienie (usunięte przez administratora)

Danielo
@Jola

Jak widać żadnych, uwierz mi że dużo rzeczy jest zamiatanych pod dywan, zwłaszcza tych niewygodnych dla dyrektorstwa. A związki zawodowe jak najbardziej i jak najszybciej.

Absurd

Niestety, dyr HR dopuszcza się (usunięte przez administratora) wobec wielu osób, ale każdy boi się odezwać, bo ma na utrzymaniu rodziny, kredyty, inflacja szaleje, a podwyżki są dla nas policzkiem w twarz. Ci, którzy mają dość - zwyczajnie odchodzą. Za mało dowodów, chociaż, sam fakt przesłuchań i śledztwa przez PIP świadczy o tym, że źle się tu dzieje. Związki zawodowe - jak na taką dużą firmę, to aż dziwne, że jeszcze ich nie ma. Jest parę osób, które chcą je założyć i pomóc nam wszystkim ochronić pracowników przed nagłymi zwolnieniami. Rozmawiajmy otwarcie - nie bójmy się, czas skończyć z tą (usunięte przez administratora) sytuacją.

@Absurd

@Pracodawca prosimy o wyjaśnienie sprawy, nakreślenie jakie czynności zostały podjęte wobec osoby na tak wysokim stanowisku ?? Czy procedura (usunięte przez administratora) jest tylko wymyślonym tworem, który nie funkcjonuje w naszym zakładzie?

@Kala

Dokładnie, zgodzę się w pełni. Atmosfera taka, że człowiek przed pracą zastanawia się co go dzisiaj czeka, czy jeszcze ma po co iść do pracy.

Kłebek nerwów

Mam pytanie czy jest tu osoba która jest w stanie pomóc? Problem dotyczy lidera Pani Marioli Człowiek przychodzi do pracy w strachu zachowanie tej pani jest straszne krzyki przekleństwa wyzwiska a nawet szarpanie. Zglaszanie mistrzowi nic nie daje a ja mam już psychicznie dość. Druga sprawa że na innej zmianie też jest problem ale to z panią od etykiet. Często pracuje po 12 godzin bo mam ciężko w życiu wiec jestem tak jak by na 2 zmianch. Ale wchodząc po naklejki na karatony Pani Bogusia krzyczy nie potrafi nic wytłumaczyć. Przeklina odsyła z (usunięte przez administratora)do liderek. Jestem załamała rozmawiałam z innymi osobami też się boją Bo Pani od etykiet to rodzina mistrza. Zmianowego ta pani ciagle się tym zasłania. Czy to oznacza że może robici co chce. Dlatego bardzo proszę jezeli jest ktoś w stanie pomóc mi i wie do kogo pójść aby końcu się to skończyło proszę o odpowiedź. Nie chem w strachu przychodzić do pracy

@Kłebek nerwów

Witam serdecznie. Jeśli ma Pani problem proszę zgłosić to Panu dyrektorowi Łukaszowi,to ten Pan taki większy,on zawsze wysłucha, druga opcja kierowniczka Marta Sz. też powinna wysłuchać i pomóc. Do mistrzyń nawet proszę nie iść bo to nic nie da. A jak ma Pani dyktafon, na pewno jest w telefonie to nagrać obie panie bluzgające, będzie dowód. Nie można pozwolić żeby takie osoby pomiataly innymi, żeby czuły się bezkarne.

Paola
@Kłebek nerwów

Fakt ,parę osób nie ma podejścia do ludzi .Kto pracował z Natalką ten wie ,chociaż ona ma stadko wiernych (usunięte przez administratora).Współczuję Ci. Nie dość że ta robota wyczerpuje fizycznie to jeszcze psychikę potrafi rozwalić .A najsmutniejsze jest to że niczego nie zmienisz ..chyba że pracę .Pozdrawiam i wytrwałości

Wielbiciel
@Kłebek nerwów

Tam jest taka banda myślą że to ich zakład pracy.Najlepjej zgłosić to do inspekcji pracy , sądu podać świadków a jest tam komu poświadczyć by te znajomości rodzinne, koleżanki w końcu im się urwało. @Pracodawca .

Mała
@Kłebek nerwów

Masz wyjście, umów się na rozmowę z kierownictwem

@Wielbiciel

Dokładnie tak jak mówisz,istna klika, kolega, koleżanka,to siostra ciotka wujek brat, masakra jakaś. Śmieszne to jest jak na każdej rance idą rzędem jak baranki na te swoje spotkania. Chociaż klaskać przestali. Nie widzą prostych ludzi i ich problemów.

Student

No to jak ty tak wchodził i wychodził to na pewno jesteś autorytet w porównaniu do człowieka który pracuje 20 Lat. Ale w tym kraju coraz więcej takich ludzi co nie potrafią sobie poradzić w pracy bo myślą że to przedszkole w którym każdy będzie się z nim cackał. Ludzie to jest życie trzeba zap...lać żeby coś mieć.

A to premia frekwencyjna nie jest zabierana wtedy, gdy jest się na L4? W większości firm tak to wygląda... A tu jest inaczej? Rozwiej moją wątpliwość....

Student

To była odpowiedź do kolegi tekstu. Tak premia jest zabierana za L4

Jest nowy wakat jakiś na stanowisku typu Operator działu Mieszalni bo byłbym zainteresowany? 5 miesięcy temu taka oferta była i nadal wisi, ale napisane, że nieaktualna już. I czy wciąż są te zmiany po 8h czy jakieś nadgodziny weszły? Teraz podwyżka stawek i cen to pomyślałem, że zapytam, jakby jakieś zmiany były.

Były;) I szczęście

(usunięte przez administratora)obrobią za kasę do kierowniczki. Wsadza na minę chociażby mieli lizać. Wylęgarnia największych plotek . Relacje mają bliskie co niektórzy. Koleżanka leci na (usunięte przez administratora)do brygadzistki, a kolega na tym korzysta. Robiłam po 12 godzin , nale,ala mi się dodatkowa przerwa a kierowniczka z (usunięte przez administratora)czemu wychodzę. Jednego dnia moja maszyna nie szła to zucali do pomocy to tu to tam . Godzina 13 50 brygadzistka kazała iść pomoc jeszcze odkopać maszynę. Szła kierowniczka spisała mnie ze maszynę opuściłam. Jak niby jak od rana moja stała. Za to cała premie zabrali .

Czy kandydat na stanowisko Operator działu Mieszalni w firmie Dr. Schumacher Sp. z o.o. ma szansę poznać potencjalną ścieżkę rozwoju zawodowego już na rozmowie kwalifikacyjnej? Jak przebiega rekrutacja? Podziel się swoimi doświadczeniami.
logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Elektronik / Mechatronik
Ludwigsfelde
BERGMAN Deutschland GmbH
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
Święty Mikołaj

Hohoho ! Najlepsze życzenia świąteczne dla wszystkich pracowników ,zwłaszcza dla babek z pakowania to one mają najbardziej przechlapane .Aby wszystkie miały ogarniętych operatorów ,żeby bubli było mało .Żeby robota była i podwyżki w następnym roku ( ale nie norm ????).Życzę wan żeby brygadzistka były miłe i mechanicy działali jak należy ,a paletowi mieli zawsze czas .Powodzenia w nowym roku i wytrwałości ....Wasz Święty Mikołaj

@Święty Mikołaj

Czemu mają przechlapane akurat na tym stanowisku? Wyśrubowane normy, czy problem z atmosferą? Co do tych podwyżek, szefostwo zapowiadało już jakieś zmiany w wypłatach?

Widzę właśnie, że szukają kogoś teraz do pracy jako Operator działu Mieszalni. Brakuje mi tylko jakieś informacji, czy dają cokolwiek poza podstawą, Tutaj w sumie też, tylko jedna osoba napisała, że płacą w terminie i jakby tyle. To ile tam łącznie zarobic mozna i jak to się rozkłada, dochodzą jakieś dodatki premiowe czy tylko ta podstawa?

Lowa

Teraz przyjdziesz będziesz miał więcej bo najniższa wzrasta Premia frekwencja tylko jak ogarmiesz się cały miesiąc

Na jakich zasadach zawierana jest umowa o pracę w firmie Dr. Schumacher Sp. z o.o.? Pojawiło się ogłoszenie na GoWork.pl 13 listopada

Jasia

@Pracodawca Zaczęło się kichanie kaszlanie na halach,w szatni na zwolnienie nikt nie pójdzie bo kasa frekwencja. Może trzeba obwieścić że w zakładzie chorzy muszą nosić maseczki ???przynajmniej Zara pandemia w firmie będzie

Nela
@Jasia

Oczywiście ,że nie pójdę.Bede kichać, smarkać bo pensja głodowa a jak ją jeszcze okroją o pięcet i osiemdziesiąt procent chorobowego to nie wiem czy mi na dojazd i śniadanie zostanie.

Kornel
@Nela

Aż tak mało płacą że piszesz o wypłacie głodowa? Jest premia frekwencyjna dlatego ludzie chodzą do roboty chorzy żeby nie stracić kasy? Chodzi o 500 zł o których wspomniałaś?

Nela
@Kornel

Oczywiście ,bez premii frekwencyjnej zostaje Ci najniższa krajowa za tak ciężka fizyczna pracę to pensja głodowa w XXI wieku.Pracodawca szczyci się osiągnieciami ale czyja to zasługa?Nas ,najmniejszych w tej firmie.To my chorzy,zmęczeni,często ponad swoje siły z zaciśniętymi zębami pracujemy na to wszystko.Lubię tą pracę,bo tyle lat to już się przyzwyczaiłam,ale jestem już bardzo zmęczona a motywacji brak.

@Nela

Czyli bez zmian w tej firmie.Co jest śmieszne że nie dawali dalszej umowy o pracę a teraz Ukraina i wybrańcy pracują sobie w soboty niedziele za inne wynagrodzenie.Super pomysł . Taka jak by to nazwać (usunięte przez administratora) nie strategia.

Pakowaczka

Na pakowaniu większość pracuję za najniższą lub 100-150 zł więcej .Nic się nie zmienia. od lat oprócz tempa pracy .

@Pakowaczka

Zmienia się Dyrektor :)brygadzistki "mistrzynie :)" się trzymają zapomniały co to pakowanie.

Osoba wyżej chyba też tak uważa jak ty, wydaje mi się, że to był sarkazm z tymi mistrzyniami. Czyli awanse wewnętrzne sa możliwe, skoro panie z produkcji awansowały na brygadzistki? Długo zajmuje taki awans, wiesz może jaka to róznica w zarobkach? :) Pytam teoretycznie, chciałabym się przyjąć tu do was na produkcję, ale jeszcze nie jestem zdecydowana w 100%. Możesz mi doradzić, czy spróbować tu złożyć cv? Np. napisać jakies plusy czy minusy? Chociaż widzę, że z negatywów to chyba jest stawka i brygadzistki?

A jak z pakowaczki nie jak teraz pracownika produkcji lepiej brzmi,zrobi się mistrzyni to zasłużyła czy jak to jest ? Ambitna tam ambitnych nie brakuje.

Popracuj trochę sama oceniasz plusy i minusy. inteligencji zbytniej tam nie trzeba.

Pakowaczka
@Nela

To wszystko przez to że na terenie Lubania nie ma konkurencji .Na Wykrotach sytuacja nie do pomyślenia .Tam nikt nie zarabia minimum bo jest konkurencja .Prezesi zarabiają po 10k EUR,kierownicy po 10k PLN a Ty człowieku minimum .

Misza

Jak mistrzyni ma ponad 7 klocka na rękę, to pomyśl jaka jest różnica. (usunięte przez administratora) Kierowniczka normalniejsza i duży dyro jest. Ludzi coraz mniej jedyna premia to frekwencja więc jak iść na zwolnienie Będą dalej zwalniać bo od stycznia podwyżki z urzędu muszą dać.

Widzę, że wiesz coś o stawkach, to jaka jest kasa na tym stanowisku? No bo na pewno mają trochę więcej. Widzę w komentarzach, że od nowego roku mają być podwyżki, wiadomo już, ile wyjdzie na rękę?

Hudy

Ciekawe te 3800 bo ja po paru latach nawet tego nie mam ????

Anetka
@Misza

Serio żadnej innej premii nie ma poza tą za frekwencje? Słabo. A jakieś dodatki pieniężne teraz na święta chociaż dostaniecie? Będą dalej zwalniać? To były jakieś większe zwolnienia?

Słabe ogniwa a ci co przychodzą to jakie ogniwa ????moim zdaniem odchodzi ktoś kto ma tego dość .

Były

Ludzie wiejcie z tej firmy kto może. !!! Pracowałem tam tyle lat. Brak szacunku,brygadzustki brody w górę i wszystkie rozumy pozjadane.Cwaniactwo , myślą że łaskę robią bo prace dają i kasę w terminie a coraz więcej do robienia. Ruszcie na strefę, zobaczycie jak i za ile się pracuje.

audi rs
@Były

Chciałbym zapytać o co tu chodzi? Pozwalniali ludzi ,operator ma obsługiwać kilka maszyn naraz,tu zarzucić materiał ,za chwilę na następnej maszynie to samo,tu przypilnować zakładek ,następnie lecieć na pakowalnie bo znowu coś i w między czasie płukanie jeszcze zrobić.A wypłata ta sama albo i mniejsza po tych podwyżkach.Nie wiem co robią panowie w zielonych bluzach ,eksperci od przezbrojeń czy jak tam,siedzą w tej swojej budzie na b2 i udają że coś robią,kolejne zbędne stanowiska sztuczne,idąc dalej białe fartuszki co latają po halach z teczuszkami pod pachą,klaskać tylko potrafią na spotkaniach,kolejne pomocnice mistrzyń też nie wiadomo po co są,pomocnicy mechaników itd,można tak wymieniać w nieskonczoność.Panie sprzątające są redukowane,już na maszynach stoją,posprząta się samo.Szkoda że nikt tego z góry nie widzi.Miłego dnia życzę wszystkim.

@audi rs

Czemu pozwalniali ludzi? Redukcja etatów jest przez oszczędności? Jak pani sprzątaczka może obsługiwać maszynę? Chyba żartujesz. Bez przeszkolenia? A co na to BHP?

Ela
@audi rs

@były Panie operator gdybyście robili to co do was należy to reszta była by zbędna, za starej imki operator ogarniał wszystko jak należy i nie trzeba było klaskac, najlepiej przyjść przebimbac 8h z telefonem w ręku i narzekać jaka to zła praca, a kasa by się zgadzała jak byś miał chodz trochę intelektu do rozwoju.

Miś
@Ela

Ela wcześniej maszyny szły wolniej po pierwsze po drugie nie było nad nami tyle białych właśnie fartuszków po trzecie nie ma ludzi do pracy, jeden człowiek robi za jedną wypłatę a nie za kilka. Ja rozumiem że może klient ciśnie ale na pewno nie aż tak bez przesady. Nowym dyrektorem tez trochę bije palma do głowy...z byle (usunięte przez administratora) bata nie ukrecisz takie moje zdanie

@Miś

Mówisz że za jedną wypłatę.To znaczy że roboty dla jednej osoby jest tyle że powinien dostać więcej kasy? Nie przewidują w firmie w związku z tym podwyżek? Nic o tym nie słychać?

Zainteresowana

Witam. Mam pytanie, czy jest jakiś dojazd pracowniczy do firmy np z Gryfowa?

@Zainteresowana

Niestety ale nie ma żadnych dojazdów pracowniczych ze strony tej firmy.Nawet za paliwo nie ma żadnych dodatków.Zabrali różne premie,odpady które były co 3 miesiące,dali jakiś ochłap 140 zł,gdzie i tak nigdy nie wiesz czy go wyrobisz.Nie długo jeszcze trzeba będzie dla firmy płacić że możesz tu pracować.

@Zainteresowana

Ty tu nie szukaj miejsca, nie opłaca ci się z Gryfowa jeździć. Raczej oni będą zwalniać a nie zatrudniać osoby, ponoć kolejna tura zwolnień pracowników przewidziana na wrzesień.

Wielbiciel
@Kasia

A Ranstad szuka rekrutuje ogłoszenia na olx pracowników produkcyjnych i operatorów????

@Wielbiciel

To tylko na chwilę na 3 miesiące może i 6 miesięcy, musieli dostać jakieś zlecenie albo kontrahent żąda większej produkcji.

Dariusz
@Kasia

No co ty? Właśnie jest wrzesień i co? Spełniły się twoje przypuszczenia o zwolnieniach? Jak tak to ile osób może polecieć?

Alek

Cały świat się wstrzymuje od handlu z Rosją tylko nie dr Schumacher .Jeśli nie dostrzegasz problemu to Ci współczuję .

Dr. Schumacher Sp. z o.o. poszukuje osoby na stanowisko Specjalista Ds. BHP w miejscowości Lubań. Bierzesz udział w procesie rekrutacji? Jak wrażenia?

Kamil

Mnie najbardziej wkurza to, że zakład trzyma ludzi, którzy chodzą co chwilę na L4! Zamiast zatrudnić nowa osobę, to trzymają taka niepewna, raz jest raz znika na miesiąc czy dwa. Ogarnijcie się kierownicy! Smieja się Wam w twarz, a my musimy doginac za nich

Rogers

@PracodawcaNo właśnie może by się z Dyrekcji ktoś zobaczył jak pracuja brygadzistki i ich (usunięte przez administratora) , mechanicy na drugiej zmianie? Po 16 nie znajdziesz nikogo żeby zapytać o coś ani na mokrej na suchej niektore z miszkonfa też znikają. A później w (usunięte przez administratora) reklamacji i czyja wina ? Kasę biorą w (usunięte przez administratora) mają ! Nie wszystkie ale Panie Schumacher przekonaj się sam

Natalia
@Rogers

@Rogers Prawde mowisz nas się czepiają o byleco a same kawkę piją i plotki godzinami.Klika i tyle ale kiero pani Ani szkoda że zwolnili pogadała pokazała jak i co. Zobaczym co będzie dalej

Racja
@Natalia

Pani Ania chociaż dbała o nas, pogadała zawsze jak mogła to pomogła, szkoda.

Art
@Racja

Mi nie zdąrzyła pomóc tylko raz z nią rozmawiałem trochę za późno ta rozmowa się odbyła ????szkoda .Fajnie się tam pracowało wesoło było.A co do brygadzistek co tu czytam każdy ma zły dzień raz jest dobrze raz jest źle. Każdy jest rozliczany że swojej pracy.

asdf

O super i powiesz czy praca ciężka? Trochę niespotykane, żeby kobieta była operatorką :D A podałabyś ile płacą na stanowisku operatora/operatorki?

Zainteresowana

@ Witam mam pytanie. Czy w dalszym ciągu kobiety u nas w firmie mogą aplikować na stanowisko operatora ?? Jakie kroki trzeba podjąć, aby zgłosić kandydaturę?

Zainteresowana

Za nisko doceniasz kobiety przykre uważasz że lepszy jesteś bo podniesiesz folię. Operatora może na równi prowadzić linię z operatorem dzieląc się obowiązkami na linii. Nie potrzeba wtedy maszynowej która 8 h stoi i patrzy jak lecą sztaple a operator i tak wszystko robi, a mało tego jeszcze ma dodatkową panią do pomiarów i nie dość że pani robi pomiar to jeszcze za panią lider wyłapuje buble żeby pani maszynowa miała czas na plotki z asystentką mistrza, która to nawet ludzi do toalety nie zmieni no nie ma czasu bo krzesło w biurze mistrzów grzeje

Janek
@Zainteresowana

Robić za kogoś robotę i jeszcze wymagać dzielenia się obowiązkami ? To ile osób na jednej lini wtedy będzie 5? Tyle lat operator to był operator i prowadził maszynę aby jechała a maszynowa pilnowała papierów i było dobrze nagle się równouprawnienia zachciało i będzie stał operator i operatorka która siedzi na telefonie i sukienki ogląda kiedy operator wrzuca na maszynę 80kg materiał brawo tego nam trzeba

Stasia

@Były To nie trzeba nigdzie uciekać oni już sami zwalniają i nie przedłużają umów a itak nie ma pracy bo zleceń nie ma a to wszystko przez to że nasz produkt za bardzo się ceni i nikt nie chce to zamawiać ????

Kiero Marcin

Trzeba było się starać.Nie łatwo było awansować .Praca na stanowisku to nie jest bajka .Uposażenie adekwatne do wykonywanej roboty .Pozdro z lepszej pracy .

To już w głowie się nie mieści. Jak można pytać pracownika czy ma zamiar jeszcze iść na zwolnienie L4 dlaczego trzeba się tłumaczyć z tego, że się było na zwolnieniu. Czyj to wymysł? Przecież jest to logiczne, że pracownik chory idzie na zwolnienie a nie dla przyjemności żeby przy naszych zarobkach jeszcze stracić 500zł bo ma taki kaprys.

Danuta

Komu trzeba się tłumaczyć? Szefostwu, kierownikowi? No niefajnie to wygląda, faktycznie. Jesli ktoś ma dłuższe zwolnienie, lub w jakimś okresie nadużywa L4 firma wyciąga konsekwencje? Patrzy inaczej na takiego pracownika? Skoro tak ich to interesuje, to może chociaż jest jakas premia za brak chorobowego?

@Danuta

Tak bon o wartości 100zl... I to jest brany pod uwagę okres całego roku i z wszystkich osób,które w ciągu tego roku nie były na L4 zostają wylosowane 3...

Zostaw merytoryczną opinię o Dr. Schumacher Sp. z o.o. - Lubań

• Jak się pracuje w Dr. Schumacher Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Dr. Schumacher Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 163.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Dr. Schumacher Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 96, z czego 33 to opinie pozytywne, 29 to opinie negatywne, a 34 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Dr. Schumacher Sp. z o.o.