Dr. Schumacher Sp. z o.o.

Lubań

Opinie o Dr. Schumacher Sp. z o.o.

BEDUIN:) 2016-11-07 12:03:27
nie dadzą więcej w chromeksie bo musza ciąć koszty same podwyżki w firmie to dodatkowy koszt milionów miesięcznie a wcale, jak łatwo zobaczyć nie były wysokie, a co dopiero podnieść stawkę w Chromeksie jeszcze co wiązało by się też z nie małymi kosztami dodatkowymi co miesiąc. A ze na weekend pracuje się dla chromeksu na podstawie umowy na zlecenie odnawialnej co roku i na godzinowa stawkę wiec jako odrębna firma nie musza nam dawać podwyżek i tym właśnie może się zasłaniać zarząd. Zawsze można rozwiązać umowę z chromeksem i nie przychodzić na weekend ale chyba lepsze to co dają niż nic. prawdą jest to że wielu mimo tego samego stanowiska maja różne stawki godzinowe ale taki jest ten brutalny świat.
puki sytuacja firmy się nie poprawi nie ma co myśleć o podwyżkach w chromeksie. ni chyba ze się wszyscy zbiorą i przestana jakiś czas chodzić na weekendy na wszystkich zmianach to może się pochyla nad problemem. Może coś da bo było im już nie po nosie to że ludzie na nocna zmianę nie zapisują się .
ale biorac zgranie ludzi w naszej firmie to i to nie wypali zawsze ktoś się wyłamie.
BEDUIN:) 2016-11-07 12:07:00
przepraszam mobbingu literówka
Milka 2016-11-08 14:17:06
No właśnie ludzie by musieli się zgrać żeby na jakiś czas wekendów nie robić może by to im dało do myślenia a pracować w sobotę na nocke to już ciężko jest tym bardziej ze są potem ranki zamiast 2 zmiana i niewiem kto to wymyślił
Kiedyś na początku powstawania firmy robiło się na okraglo i nawet 7 nocka była w niedziele i w poniedziałek na 2 zmiane się szlo ale atmosfera była inna i całkiem inaczej się podchodzilo do pracy Ci co pracowali od początku to wiedza jakie były fajne czasy przedewszystkim był szasunek do drugiego człowieka .
Pracownik 2016-11-08 20:29:22
Jak czytam wasze wypociny dotyczące chromexu to nic tylko ręce opadają, nikt z was się nie pofatygował żeby dziadka google zapytać o wynagrodzenie w weekend. Sobota 50% niedziela 100% nocka sobota 100% . A premia frekwencyjna była kiedyś raz w roku 1000 zł jeśli nie miałeś żadnego l4 przez rok a teraz jest 140 brutto za miesiąc jeśli cały pracujesz. Zarobki też nie są złe i premia 300 zł jest teraz od pierwszego miesiąca a dostaje ją 95% ludzi i taka jest prawda . Łatwo policzyć - operator 1950 zł 140 zł frekwencja i 300 daje 2390 zł na start . Na zabieraną premię narzekają najbardziej ci co nawet rąk nie potrafią umyć przed śniadaniem i wychodzą na przerwę 10 minut wcześniej . Rekrutacje odbywają się we wtorki i czwartki o 10:30 pozdrawiam .
Pracownik 2016-11-08 21:01:15
Co do kierownika "Marcinka" to on z tego co widzę też nie ma łatwo, siedzi w pracy od rana do wieczora . Ktoś wcześniej napisał że operatorzy i mechanicy dostają co chwilę podwyżki, to kto im je daje jak nie on ? Z tego co słyszałem od mechaników to nikt nie chciał tego stanowiska a wszyscy mieli możliwość .
nikt 2016-11-09 10:37:35
ten dupolizus to moze siedziec tam 24h,jak lubi
kolezanka 2016-11-09 17:11:18
A ktoś mu każe tyle siedzieć tylko o którym kierownik mowicie bo jest ich dwóch na mokrej i na suchej .Ale chociaż dobrze ze nie przychodza na setki bo to juz była przesada i skróciło im się to trochę
Jimi 2016-11-13 19:22:40
Kierownika to ty?
maria 2016-11-15 10:08:05
jak stać płacić do chromexu dodatkowe pieniądze za obsługę i to nie małe to stać na podwyżki
zakład chwali się że ma setki milionów zysku rocznie a nie chce się podzielić z załogą -walczyć o swoje jest na to czas......
mr 2016-11-17 19:05:22
Nie zawsze taki był , na Wykrotach pracowałam na f -35 i pamiętam jak chodzili we trójkę spac do magazynku na nockach .Wszystkie to widziałyśmy ,leonardo robił same buble ,nie mogłyśmy się wygrzebac a trzech 'kolegów' ucinało sobie drzemkę . Nikt nie chciał się narazac i budzic ich .. brak mi słów .A teraz taki "święty " kierownik sprawdza z zegarkiem czy czasami ktoś nie wychodzi na przerwę 3 minuty przed czasem. Dobrze go ludzie nazywają ...
Knoppers 2016-11-18 03:02:11
Na wyższe stanowiska to potrzeba ludzi z jajami i zrównoważonym podejściem,a nie jakieś same taborety...
PS 2016-11-18 07:50:29
i to prawda cała prawda idzie od góry zarządowi nie zależy na pracownikach
premia zabierana jest wg uznania bryg i kier prym w tym wiedzie n-w
za frekwencje zabierane nawet jak się idzie na urlop tylko dlaczego nie zabierają tej premii lab,bryg,prac biurowym łatwo to wyjaśnić w finansach lub kadrach
ludzie zamiast przychodzić do pracy zadowoleni są coraz bardziej sfrustrowani nikt tu nie pracuje dla idei tylko dla godziwej pensji trudno to zrozumieć zarządowi bez tych malutkich na dole oni nie istnieją
życzę powodzenia nawet już U,,,,y narzekają na warunki
marcin 29 2016-11-22 14:54:53
witam dzis dostalem maila od Dr Schumacher ( lubań) chem sie tam zatrudnic do pracy na pakowacza
Mogł by mi ktos powiedziec jakie tam są zarobki i jak jest płatne za wkendy powiedzy same soboty ... i czy sie opłaca iść tam do pracy ?
we czwratek mam sie zgosic do nich na rozmowe, wiec prosil bym o jakaś szybka odpowiedz :)
Pozdrawiam
Anonim 2016-11-23 16:49:19
WItam. Pracowałem na Wykrotach jako Pakowacz.Jutro idę do siedziby o rozmowę o pracę jako operator maszyn albo magazynier.Powiedzcie mi czy coś się zmieniło od tamtego momentu? Pracowałem na 35 przez 4 miesiace. Atmosfera denna więc jakby ktoś mógł napisać jak teraz wygląda sytuacja bede wdzieczny
pracownik 2016-11-23 19:06:48
Nic się nie zmieniło teraz jest jeszcze gorzej ,jeden drugiego w łyżce wody by utopił
gekon 2016-11-26 08:23:19
Zrobi ktos w końcu porządek z naszymi sąsiadami zza wschodniej granicy kraju? Panoszą się jakby byli u siebie, dużo ludzi ma ich juz dość, poza tym to juz nawet nie kryją swoich poglądów politycznych mówiąc o zbrodniarzu banderze jako o wielkim wodzu. A to co wyprawiają na Lubaniu po godzinach pracy jest szczytem wszystkiego.
Puma 2016-11-28 18:45:04
Gdybym był gekonem,tez by mnie wszystko dookoła frustrowało...:(
gekon 2016-11-29 11:45:24
Wolę być gekonem niż fordem.
Jo 2016-11-29 18:14:44
Wygrałeś
hopkins 2016-12-08 03:16:28
Ludzie niech sie naucza ze pracują tam nie na akord, lecz na godziny i to w dodatku za marne psie pieniadze, a tfu! A stare pseudo wyjadaczki niech się lepiej uciszą bo strasznie gwiazdorzą.hopki
lolo 2016-12-09 19:55:14
Czemu mierzysz wszystkich jedna miarą może na mokrej stare wyjadaczki gwiazdorza bo na suchej tez jest dużo starych pracownic i jakoś nie gwiazdorzymy weźcie się opamietajcie bardziej te co pracują dwa trzy lata cwaniakuja i gnebia nowych kto jest wolny w pracy to już życia w firmie niema a myślicie czemu tak się ludzie zwalniają zwłaszcza przez atmosferę bo tego się wytrzymać nie da
lolo 2016-12-09 19:55:56
Nick 2016-12-14 14:08:11
przeciez wszyscy jestes ze wschodu, zapytajcie rodzicow albo dziadkow skad przybyli..
Z. 2016-12-22 23:56:39
Uwaga wszyscy na zwolnieniach ,firma straszy kontrolami zus-u , odwiedziny Marysi i Marcina już nikomu nie są straszne.
Lolo 2016-12-24 05:48:51
A dziwicie się że na l4 ludzie chcieli dzień wolnego ale nie po co no to mają co chcieli i będzie coraz gorzej może to da im do myślenia chociaż wątpię tak samo jak wymyślili że dni wolne musimy odrabiać w sobotę a może ten dzień człowiek chce przyjść do pracy to pewnie lepiej przyjść za darmo niż setkę zapłacić.
Walczmy o swoje!!!!! 2017-01-06 07:59:15
Od 2stycznia tego roku w firmie jest protest w związku ze zbyt niskimi stawkami za weekendy juz wiadomo ze zarząd ma pracowników głęboko w powazaniu.Jedno jest pewne tym razem pracownicy nie dadzą się zlamac ,widac dość wyraźnie ze się już nie boją (czas najwyzszy).Prawda jest taka ze pracownicy rzadaja swoich uczciwie wypracowanych pieniędzy i Firma łaski nie robi ze podniesie stawki bo ich (wbrew ich mylnemu mysleniu)obowiązują przepisy prawne które to regulują a firma te przepisy i nie tylko te rażąco łamie !!!!
wasz kolega 2017-01-10 12:28:34
Drodzy pracownicy z okazji Nowego Roku życze Wam zero podwyżek w chromexie ,ponieważ w tym zakładzie nigdy nie było nie ma i nie będzie JEDNOŚCI
wasz kolega 2017-01-10 13:04:26
Drodzy pracownicy życzę Wam w Nowym roku żadnych podwyżek w chromexie ponieważ w tym zakładzie nigdy nie było i nie będzie jedności
Bogu 2017-01-14 00:11:02
Zawsze jakiś kurdupel się wyłamie.
Beduin 2017-01-14 07:46:12

To mój najlepszy człowiek

mar. 2017-01-14 09:10:45
Zazdrościsz ? To najlepszy fachowiec ,i jeśli chce dorobić do skromnej pensji to czemu ma nie pracować ?
Lola 2017-01-14 19:57:46
No właśnie powinniśmy się zjednoczyć i nie robić weekendów do odwołania ale tak to jest te co najwięcej krzyczą to pi cichu się zapisza i myślą że nikt się nie dowie poprostu masakra
Bogu 2017-01-14 22:00:35
To najlepszy fachowiec ma skromną pensję??????
mowie i mam rację 2017-01-15 09:11:17
Wstyd i wstyd . Nic więcej nie podpisuje i na weekendy dalej chodzić będę bo przez prostaków mam jeden weekend mniej w portfelu . Mi się nie przelewa , chciałam sie zjednoczyć ze wszystkimi a i tak tępaki poszły bokiem [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] lizać żeby w weekend iść do pracy . Strajk , protest żeby miał sens trzeba się trzymać postanowień .
bez nicka 2017-01-15 20:34:05
Tak jest .Nikomu nie jest lekko ,ale wszyscy którzy byli w ten weekend w pracy powinni się wstydzić .Gdzie wasza godność ludzie ? Wiele osób liczących każdy grosz zostało w domu żeby zaprotestować a wy co ??? Dobrze wam z tym ?
pracownik 2017-01-16 18:17:09
doszły mnie słuchy ze kierownicy poszczególnych działów dostali pieniadze na podwyzki dla pracowników ,ale niestety nie dla wszystkich,tylko czy ktos ja dostanie to pewnie bedzie tajemnica
matrix 2017-01-16 18:24:19
Wstydzić powinni się szczególnie mechanicy, poszli Ci najbardziej biedni
Krystyna 2017-01-16 19:01:43
Chce sie przyją tam do pracy . Ile tam dostane na reke ?
Pracownik 2017-01-16 22:13:40
Prawda o tej firmie jest taka ze ludzie ograniczeni sa na stanowiskach .Ludzmi trzeba umiec zarzadzac powinno sie miec konkretne wyksztalcenie.pani m dobrala sobie pionki ktorymi kieruje a one wykonuja brudna robote a ona sie cieszy .Jak byla ruda bylo calkiem inaczej o wiele lepiej .Teraz jest jeden wielki balagan .Kierownictwo slepo wierzy mechanika i wielkim brygadzistka a ludzi na produkcji ma sie za bydlo a to dzieki ludzia istnieje ten zaklad .beda szukac pracy jak zamkna firme .kirewnik juz nigdy nie zarobi takich pieniedzy czytaja te forum i sie smieja zamiast cos zrobic madrego .beda jeszcze plakac
Pracownik 2017-01-16 22:18:30
Pracownik 2017-01-16 22:20:51
Zero
Pracownik 2017-01-16 22:26:06
Zero
s2 2017-01-17 00:11:44
Czy nie lepiej byłoby powalczyć o podwyżkę podstawowej pensji za nasz etat. To wstyd żeby dobrze radzący sobie zakład cały czas płacił pensję minimalną za trzyzmianową pracę. Ludzie to właśnie ta minimalna pensja zmusza Nas do pracy w nadgodzinach i w czasie weekendów za równie nieadekwatnie niskie wynagrodzenie. Nikt nie patrzy na zmęczenie ludzi i ich kiepską produktywność a większość pracujących po 12 godzin tylko markuje pracę, aby jakoś to przeżyć, bo przecież muszą wytrzymać te nadgodziny żeby COŚ zarobić.
! 2017-01-17 11:35:09
Fakt ,jestem z mokrej i takiego bałaganu jeszcze nie było ,a pracuje tu już kilka lat .Marysia wykonuje tylko ruchy pozorne no i ew .zna się na stoperze ,Marcinek przelatuje przez produkcję jak wiatr .. no chyba że są niemcy to wtedy pełne oddanie .A brygadzistki ... co one w ogóle robią ? Bo na pewno nie koordynują produkcji .Dobrze napisałeś że nasze kierownictwo NIGDY i NIGDZIE nie znajdzie takiej pracy .Do kierowania trzeba mieć kompetencje i wyksztaucenie ...a większość jest po zawodówce (choć to i tak jest postęp byli już u koryta po OHP ) Czy kogoś dziwi że z takim kierownictwem i zarządem który pojawia sie raz w miesiącu w firmie źle się dzieje ?
matrix 2017-01-17 17:29:18
Strajkujcie dalej bo zarząd już Was 3 lata oszukuje zaniżając chromex. wg tego co znalazłem w Internecie jest za weekenty tylko jedna stawka 100%

Art. 151*1.
§ 1. Za pracę w godzinach nadliczbowych, oprócz normalnego wynagrodzenia,
przysługuje dodatek w wysokości:
1) 100% wynagrodzenia – za pracę w godzinach nadliczbowych przypadających:
a) w nocy,
b) w niedziele i święta niebędące dla pracownika dniami pracy, zgodnie z
obowiązującym go rozkładem czasu pracy,
c) w dniu wolnym od pracy udzielonym pracownikowi w zamian za pracę
w niedzielę lub w święto, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu
pracy,
2) 50% wynagrodzenia – za pracę w godzinach nadliczbowych przypadających
w każdym innym dniu niż określony w pkt 1.

Główny Inspektorat Pracy pismo o sygnaturze GPP-249-4560-52/09/PE/RP

matrix 2017-01-17 17:43:49
Biedronka , Lidl a teraz już Kaufland lepiej płacą swoim pracownikom.
Tym razem udało się wynegocjować wyższe stawki dla pracowników sieci Kaufland, tj. od 1 marca początkujący pracownik zaczynający prace w Kauflandzie otrzyma wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 2600 PLN, po 6 miesiącach 2700 PLN, po roku 2800 a po 2 latach 2900 PLN (dotyczy obecnych i nowozatrudnionych pracowników marketów Kaufland).

A u nas? ...
matrix 2017-01-17 21:48:49
Wyrównanie płacy w chromexie to jedno, nie zapominajmy o tym iż poszła najniższa krajowa w górę więc progowo powinno też podskoczyć całej reszcie pracownikom wynagrodzenie o tą różnicę, jak to się dzieje w normalnych firmach. Inflacja wzrosła o -0,7% o czym Pan S. CEO doskonale wie a większość ekonomistów prognozuje, że w pierwszym kwartale tego roku inflacja w Polsce może nawet osiągnie -1,8%. Dla nas to oznacza wzrost cen żywności, paliwa, energii elektrycznej itp. również cen kredytów w bankach.
matrix 2017-01-17 21:54:14
Do admina.
Poprawka inflacja nie jest w - tylko w +
Lola 2017-01-18 19:35:17
No właśnie w zakładzie źle się dzieje nigdy tak nie było ja już też pracuję kilka lat zamiast szanować pracowników to jeszcze kierownictwo dobija mała produkcja ale jak maszyny się psują to jaka ma być liczy się tylko ilość nie jakość a potem buble i kto za to odpowiada zwykły pracownik oczywiście dużo długoletniej pracowników się zwalnia i będzie jeszcze gorzej za Rudej to chociaż takiego bałaganu nie było tak samo śmieszy mnie to że ludzi brak głównie pakowaczek to tworzą jakieś durne stanowiska koordynatora brygadzistki co to ma być chory zakład
Mimi 2017-01-19 16:40:18
No właśnie jedności nigdy nie będzie w tym zakładzie tylko następnym razem ogłoscie to bo dużo osób nie wiedziało zwłaszcza z produkcji suchej Itak nikt nie przyszedł tak się złożyło
Powinniśmy na dłuższy czas zawiesić weekendy może by coś dotarło
Zostaw swoją opinię o Dr. Schumacher Sp. z o.o. - Lubań
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Dr. Schumacher Sp. z o.o.