BIG STAR Ltd. Sp. z o.o.

Kalisz

Opinie o BIG STAR Ltd. Sp. z o.o.

Go work 2017-07-30 10:57
Nie myśl, że firma potraktowala Cię jak śmiecia. Chyba że śmieciem się czujesz ? Ja też dostałam wypowiedzenie, ale nie ma się co załamywać. To jest śmieciowa firma która zwalnia mocnych ludzi a zostawia słabych którzy nie mają pojęcia o pracy w tej firmie, patrząc na każde stanowisko. Jeżeli chodzi o zarządzanie, to tego tu nie ma. Tutaj jest rządzenie a nie zarządzanie. A to dwie oddzielne kwestie. Dorwie się taka Marta stanowiska i fifa rafa co to nie ona i zwalnia tego kto jej nie pasuje. Przyjdzie taki Michałek który wchodzi na sklep,patrzy na chłopaka i zwalnia " bo mu sie nie podoba " bo co? Nie w jego typie, czy ma większą wiedzę niż sam Michałek? A taki Mariuszek motywuje pracowników brakiem premii. No ot wyzwanie dla wszystkich. Nie ma to jak wywalić ogarniętych rksów bo strach jest silniejszy o własne stanowisko. A już o centrali nie wspomnę...Taki sobie przeciętny Michałek podważa decyzję tej oto ważnej w Kaliszu Dorotki i każe mieć gdzieś maile od Dorotki. Nie no parodia, żeby taki Michałek tańczył też tak jak mu sprzedawca zagra. Świadczy o braku wiedzy takiego "rksa". W tym wypadku sprzedawca powinien byc rksm...Ale kurde, Michałek nie ma pojęcia o swojej pracy, jak obniża audyt za podłogę rzekomo brudną, która jest myta codziennie. Za panowania takiego Michałka na sklepach zrobil sie syf. Kierownik nie potrafi kierowac sklepem, sprzedawcy nie wiedza co robic. Nie maja okreslonych priorytetow, bo kto ma im powiedziec jak maja pracowac jak kierownikami zostaja sprzedawcy ktorzy nie maja o niczym pojecia? Kierownik uklada grafik gdzie pracownik pracuje 6 dni w tygodniu, czyż to nie k u r w a maraton? Co to za kulawy kierownik !!! Sama kierowniczka niech tak zapie##ala a nie uklada grafik pod siebie!!! I zatrudnia swoje kolezanki! Tutaj nic się nie zmieni, jest coraz gorzej, plany coraz wyzsze zeby pracownicy premii nie dostali, i ot to sie nazywa wyzwanie i motywacja :)
anom 2017-07-30 16:27
A może AO nie odszedł sam? Skąd pewność? Firma jest w stanie ukryć wszystko, może jednak został zwolniony..prawdy raczej się nie dowiemy;)
pracujemy 2017-07-30 17:42
jesteś żałosny pisząc takie rzeczy - prawda taka że to ogromna strata dla Big Stara ;/AO był najlepszy
były 2017-07-30 18:28
Kuźwa a co on takiego robil?! Ze tak strata. Na litość nie ośmieszajcie się. Piszecie takie teksty jakbyście byli takimi niemotami. A RKSi poprostu byli boscy i gdyby nie oni poprostu nie umielibyście bez nich oddychać. A prawda jest taka, ze sklep funkcjonuje jak jest dobry zespól. od kierownika po sprzedawców każdy wie co ma robić i nie szuka wrażeń . I doprawdy nie trzeba sprawdzać kurzy przez RKS bo chyba sami nie lubicie w brudzie mieszkać?! Wiec skoro nie mieszkacie w brudzie to i w sklepie macie porządek. W pracy spędzamy więcej czasu jak w domu. Ogarnijcie sie trochę,bo kurde za chwilę popadacie jak muchy,bo bez regionalnego nie będziecie umieli pracować. No chyba,ze jest druga strona medalu i potrzebujecie bata. A to juz co innego.pozdrawiam Czesław
zażenowany big starem 2017-07-30 21:55
Nigdy się śmieciem nie czułem, wręcz przeciwnie, znam swoja wartość i wiedzę, którą zdobyłem przez niemal dwie dekady pracy, o wykształceniu już nie będę pisał bo moje spokojnie wystarcza na pełnienie kilku funkcji w takiej firmie jak chociażby big star ( sorry że piszę z małych liter, ale straciłem całkowity szacunek do tej firmy). Jeżeli zwalniasz się z innego przedsiębiorstwa po ponad dekadzie pracy, poświęcasz stanowisko, znajomych i przyjaciół po to aby wspomóc tak ważną dla kaliskiego regionu firmę jaką jest niby big star, a firma daje ci prymitywnego kopa - to jak byś się czuł? Nie fajnie jest wtedy na szybko szukać innych alternatyw przez najbliższe miesiące po to aby mieć fundusze do wrzucenia coś do garnka. Co gorsza widzisz że firma szuka nowych ludzi z ulicy na stanowiska, które spokojnie mógłbyś pełnić. Nie będę pisał co to za dział, ale pewien menager ( w dużym !!! ,,…”)w tej firmie nie tak potrafił NIC - obejmując dość ważne stanowisko. Całą swoją złość i brak przyznania się do swojej niewiedzy w tak ważnych tematach dla działu niestety przelał na swoich podwładnych, których w perfidny sposób pozwalniał co gorsza tych co wiedzę mieli, w większym stopniu niż on sam). W dziale pozostała wtyczka, przydupas oraz osoby, które szamotały się jak ryby w sieci. Tym akurat współczuje bo albo będą musiały mocno lizać d..ę albo ich koniec może być bliski.
byly 2017-07-31 09:01
Kurde chlopie ale to jest życie,wszędzie tak jest. Kazda firma ma taka samą politykę. To nic nowego. Musisz zmienić myślenie to nie lata 80. Ze dostajesz prace i siedzisz w niej do 65 roku życia. Teraz tak jest ze dzis tu jutro tam.i to co piszesz albo jestes włazi dupem, i zostajesz trochę dłużej,albo nie i szukasz pracy.
zażenowany big starem 2017-07-31 18:24
Politykę szybkiego pozbywania się ludzi?, może jest to myślenie ciemnogrodu jakim jest big star, ale napewno nie jest to myślenie z lat 80 -tych. Cytuję:
Richard Branson Fragment książki "Like a Virgin"
Siłą są ludzie. To prawdziwy motor każdego biznesu. Dobrzy ludzie nie tylko są kluczowi dla firmy, oni są firmą! Znalezienie ich, zarządzanie nimi, inspirowanie ich i zatrzymanie przy sobie to jedno z najważniejszych wyzwań, jakie stoją przed przywódcami biznesowymi, a to, czy uda ci się temu sprostać czy wręcz przeciwnie, na dłuższą metę odgrywa decydującą rolę w sukcesie i rozwoju Twojego biznesu. (...) Ci z pierwszej linii mogą zadecydować o sukcesie albo porażce.
Tak na marginesie wiele marek z PRL przetrwało do dziś. Jeżeli firma chciała przetrwać to przetrwała i na-pewno, główną rolę odegrała wtedy doświadczona kadra.
Resztę zostawiam do własnych przemyśleń. Pozdrawiam.
Niusia 2017-07-31 20:20
Żebyście tak byli mądrzy i odważniejsi poza go workiem, każdego regionalnego najpierw obsmarowujecie, i żeby tylko. Najpierw jeżdżenie po A.O., K.M. i innych... powiedzcie im prosto w twarz co macie powiedzieć. Jak tak na te komentarze patrzę, to mi się flaki przewracają... nie macie innych problemów poza pracą? Rodziny? Dzieci? Po pracy też żyjecie tylko Big Star'em?
byly 2017-08-01 09:05
Wez i daruj sobie takie wywody. Wiele marek przetrwalo?! Chyba rozkradli jak byli przy korycie.
pracujacy 2017-08-01 09:12
Witam,kolegów i koleżanki. Chciałem zapytać premie będziecie mieli za lipiec. Bo u mnie jak zawsze .Nie!. Takie pytanko,można odwoływać sie od wysokości targetu. Który z miesiąca na miesiac jest wyższe i nie do zrealizowania
nIUSIA 2017-08-01 10:45
target jest adekwatny do ubiegłorocznego
zażenowany big starem 2017-08-01 21:35
Nie bede z toba dyskutowal, poczytaj troche, doksztalc sie to wtedy porozmawiamy, a nie wyjeżdżasz mi tu z latami 80-tymi. To nie wywody. Tam gdzie nikomu nie zależało na firmie to wiadomo czerwoni nakradli dla swojej prywaty a przedsiębiorstwa upadły. Jaki to był majatek to proponuje zajrzeć do literatury na ten temat. Jednak były podmioty gdzie ludziom zależało na dostosowaniu się do nowych realiów, a firmy działają do dziś.
byly 2017-08-01 22:08
Widze ,ze wyuczony jesteś,ale my żyjemy w realu.
byly 2017-08-02 08:28
I jeszcze jedno . Podaj mi chociaż ze 2firmy które przetrwamy. Bo ja studiowalem w Lodzi i chyba wiesz co i ile tam było. A teraz nie ma nawet jednego zakładu,który przetrwal. Malo tego w miejscu zakladow są sklepy.
zażenowany big starem 2017-08-02 13:04
Chłopie jeszcze ciągniesz temat. Nie masz wiedzy wiec proszę daj sobie luz. Firm to mogę ci wymienic kilkaset. Podaje 5 przykładowych z kalisza w którym mieszkam: Winiary (obecnie grupa nestle), kaliszanka (obecnie grupa colian), Haft (grupa wistil), WSK, Kzpt Kalisz. Mam wymieniać dalej?.
zażenowany big starem 2017-08-02 13:21
Chcesz z łodzi 2 to masz dwie. Fabryka nici Adriana SA, Fabryka Firan FAKO SA.
yyy767 2017-08-02 15:06
Niestety tak jak ktoś napisał u góry wielka strata dla BS ,że AO już nie pracuje dla nich... jedyny regionalny do którego można było zadzwonić o każdej porze i zawsze pomógł co by to nie było...może i był wymagający ale musiał taki być , regionalny nie jest od głaskania po głowie.... 8lat dawał z siebie wszystko dla firmy .. szkoda wielka szkoda.
Zzz 2017-08-02 20:11
Po odejściu AO ciężko o dobrych RKS. A czy wiecie za co poleciał jeden chłopak, o którym tu pisano? Za to, że był RKS w innej firmie odzieżowej, i niektórym się cieplutko zrobiło, więc szybka zmiana. HR rekrutuje dobrych ludzi, ale szybciutko takich ambitnych sprowadza się do parteru wypowiedzeniem :)
Wanda 2017-08-02 22:55
Witam, w Kaliszu została wysunięta oferta pracy na stanowisko SPECJALISTY DS ROZLICZEŃ FINANSOWYCH. Czy ktoś wie czego faktycznie dotyczy praca na tym stanowisku? Nie wiem czy aplikować... Będę wdzięczna za info.
Wszt 2017-08-02 23:16
Czy ktoś wie czy regiony które aktualnie nie mają RKS jeździ ktoś na zastępstwo zrobić audyt ?
Wanda 2017-08-03 06:26
no niemoge 2017-08-03 10:33
Hit tego lata, motyw przewodni na ubraniach, butach, tekstyliach, dekoracjach, akcesoriach plażowych... FLAMING. Witryny sklepowe pekaly od ubran i akcesoriów z tym motywem. Co robi Big star? Budzi sie ze snu zimowego i Publikuje buty z flamingami, które... uwaga uwaga bedą dostepne ZA ROK! Trzymajcie mnie.
olala 2017-08-07 14:32
Witam,jak tam do spa jedziemy?!☺
nowa 2017-08-13 08:55
Czesc Wszystkim. Z takim pytankiem, chcę sie zatrudnić w Big Starze! Jakie tu panują zasady,jakie place? Warto??? Dzięki z góry za odpowiedzi
Jeremi 2017-08-13 15:29
Witajcie, jak wygląda praca kierownika w tej firmie, jakie zarobki? Pracuję jako kierownik w lpp widziałem ogłoszenie do sklepu w moim mieście i nie wiem czy opłaca się wysyłać :)
Paulina 2017-08-13 16:13
To zależy czy sklep agencyjny czy też firmowy, a także od Twoich oczekiwań. (usunięte przez administratora) Ja sobie chwalę pracę w BSL ;)
Nikodem 2017-08-14 23:03
daj spokój. Nie warto. Chyba, że to przejściowa praca, na 2-3 miesiące. Na dłużej nie polecam
nowa 2017-08-15 22:21
W sklepie firmowym chciałabym sie zatrudnić
yyy345 2017-08-16 16:22
. 2017-08-17 13:02
A czy ktoś może wie czy na regiony po a.o. jeździ regionalny który jest tymczasowo ?
ala 2017-08-17 18:03
Takie pytanie! Czy jak niektóre sklepy nie maja regionalnego to audyty macie na 100%?
Paulina 2017-08-18 17:55
Jeżeli masz wskaźniki poniżej, nawet jeśli RKS'a nie masz, to będziesz miała cześć sprzedażową niezaliczoną. Wtedy audyt masz obligatoryjny i jest to prawne. Tak samo jeżeli Twój RKS był na urlopie to audyt również może być obligatoryjny- wiem to od swojego regionalnego. I nigdy nie ma tak, że jeżeli na audyt nie przyjedzie z powodu urlopu, a wskaźniki masz poniżej zakładane celu sprzedażowego, wówczaś audyt również jest nie zaliczony z części sprzedażowej i jest to prawnie legalne. Błędnym myśleniem jest mówienie, że w takowych sytuacjach audyt masz na 100%, a później robienie szumu. Pozdro. ;)
z 2017-08-20 07:35
Alo ?
romek 2017-08-25 17:50
Pojawiło się ogłoszenie o pracę do Zabrza w M1 na stanowisko zastępcy kierownika. Nie wiem czy to sklep firmowy czy agencyjny. Nie wiem czy wysyłać swoje CV. Chcę zmienić pracę (usunięte przez administratora)
kiero 2017-08-26 10:28
nie rozumiem ludzi mówiących "nie wiem czy wysyłać, nie wiem czy iść". Zjedzą Cię tam? Jak chcesz zmienić robotę to wysyłasz i ruszasz cztery litery żeby coś z tym zrobić. Rozmowa kwalifikacyjna nie jest przecież zobowiązująca a może akurat okaże się że było warto poświęcić chwilę czasu? Wystarczy ruszyć dups..!
nikt 2017-08-26 23:26
Takie pytanko. Czy nie przejadły sie wam czarne classici? (usunięte przez administratora) . Czy nie lepiej byłoby mieć kolorowe bluzki?! Myślę,ze sprzedaż by wzrosła. (usunięte przez administratora)
klaudia 2017-08-27 22:54
Czy ktoś mial ostatnio tajemniczego klienta?
demokracja 2017-08-28 07:22
(usunięte przez administratora) I nie mowie,ze ktoś komuś ubliza. Wstawiamy tylko dobre komentarze,albo neutralne. A jak jest juz cos na nie to widze nie ogląda to światła dziennego. A podobno demokracja panuje. (usunięte przez administratora)
Jaakto 2017-08-31 09:47
Zabierają nam dystrybutory z wodą?
ytyrt 2017-09-03 20:10
kolejny RKS zrezygnował sam?
Zuzanna 2017-09-07 10:38
@demokracja jeśli jakieś posty naruszały dobra osobiste firmy BIG STAR albo pracowników to serwis gowork miał prawo je usunąć, ponieważ naruszały regulamin serwisu. Dostępny tutaj: www.gowork.pl/regulamin. Inne komentarze, również te o negatywnej treści na forum pozostają. Ktoś może powiedzieć czy warto aplikować do sklepu? Czy można liczyć na elastyczny grafik? Są premie od sprzedaży? To istotne, żeby się tego dowiedzieć przed rozpoczęciem pracy.
pytajacy 2017-09-07 13:18
Który?
Praca 2017-09-07 15:03
A na jakim regionie rks sie zwolnił?
czarna 2017-09-07 23:48
Dokładnie . Kiedyś można było nosić to co w sprzedaży i ludzie też chcieli a tych czarnych nikt nie chce ;/
Jaakto 2017-09-08 09:34
Które regionalny zrezygnował?
pracuś 2017-09-08 16:28
prawda jest taka, że w każdym sklepie inaczej się pracuje bo są inni ludzie.
Są sklepy gdzie grafik jest elastyczny, są wolne weekendy itd a są takie gdzie ryjesz praktycznie każdy weekend - i to akurat zależy od tego jaki jest kierownik. Jak trafisz na chama to praca nigdy nie będzie przyjemnością.
Osobiście uważam, że każda praca czegoś nas uczy - czy ta z której jesteśmy zadowoleni czy ta której nienawidzimy. Ja pracuję kilka lat - niektóre rzeczy mnie wkurzają, z niektórymi się nie zgadzam ale ogólnie nie jest źle. Umowa o pracę, urlopy, wypłata zawsze na czas, w Kaliszu jak zadzwonisz to zazwyczaj ktoś poradzi i pomoże.
Źle bo wskaźniki, tabele, targety? Ale my przecież jesteśmy od tego żeby zarabiać pieniądze!
Jak ktoś chce siedzieć na du... to niech nie aplikuje i tyle.

Polcia 2017-09-09 23:01
Fajnym pomysłem byłoby noszenie bluzek i koszulek z nowej kolekcji przez sprzedawcę, a także dopasować fajnie ubiór, wtedy sprzedaż lepiej by szła. Klienci widzieliby na nas jak dany produkt się sprzedaje. Mnie classic się nie tyle znudził, co źle w nim się czuję- nie komfortowo, wolałabym luźniejszą bluzkę. Ale wracając do wątku, sprzedaż na pewno by wzrosła, a przede wszystkim zwiększyłoby się zainteresowanie klientów na produkty, które byłyby na nas reprezentowane w trakcie pracy. :) Pozdrawiam
takatam 2017-09-12 23:19
Co sądzicie o nowej kolekcji ,ktora jest w zasadzie kolekcja z ubieglych sezonów?
zimnywschód 2017-09-15 14:24
Jest kilka modeli faktycznie ale nie są jakieś najgorsze. I szczerze mogę powiedzieć, lepiej mieć towar niż go nie mieć. Jak jesteś dobrym sprzedawcą to powinnaś się cieszyć bo kolekcja naprawdę jest super a ten towar możesz potraktować jako dodatek. A jak jesteś od marudzenia to wypowiedzenie składaj nie męcz Twojego przełożonego. I żeby nie było sam pracuje w BSL klika lat dodam że w Firmowym.
takatam 2017-09-15 15:16
Jacie niemożliwe powaga w firmowym?! A o czym ja pisze, Nam juz klient sam o tym mowi. Nie męczę swojego przełożonego,bo nie mam czym. A pierdolami nikomu glowy nie truje.Poprostu zapytałam. Cieszę sie,ze jestes dobrym sprzedawca.☺
Zostaw swoją opinię o BIG STAR Ltd. Sp. z o.o. - Kalisz
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie BIG STAR Ltd. Sp. z o.o.