Big Star

Kalisz

Opinie o Big Star

bsl 2017-07-09 23:42
Jestem na zwykłym stanowisku sprzedawcy, za najniższą krajową a muszę ogarniać DOSŁOWNIE wszystko. Nawet zdażało się, że nowych pracowników również...
pracownik bsl 2017-07-10 00:09
Macie mały target jak na tak duże miasto,to i premia wyszla. Stąd te 400zl.
Aaaaaa 2017-07-10 10:48
Pracowałam na stanowisku kierownika.Bardzo podobała mi się praca w tej firmie ale niestety zostałam potraktowana bardzo nie fair. Na początku byłam doceniana, po 2 miesiącach pracy zostałam oddelegowana do otwarcia nowego sklepu. Dostałam też propozycje otwarcia kolejnych ale zaszłam w ciążę. Mimo zagrożenia pracowałam jeszcze 3 miesiące bo chciałam przygotować pracowników do przejęcia moich obowiązków. Gdy odchodziłam na zwolnienie powiedziano mi że po macierzyńskim mogę wrócić. Niestety później dotarło do mnie ze RKS nie pozwoli mi wrócić i już ma kogoś na moje miejsce. Miesiąc po zakończeniu macierzyńskiego kończyła mi się umowa i nie przedłużono mi jej. Niestety traktują ludzi bardzo nie fair dlatego nie polecam tej firmy zdecydowanie!
Ccc 2017-07-10 12:40
Składam wypowiedzenie, i postaram się żeby PIP się dowiedział jaki firma ma ciekawy sposób na rozliczanie nadgodzin. Poza tym nie pozwolę żeby ktoś swoją niekompetencje i brak wiedzy o terminach wyprzedaży na mnie zrzucał.
Nickowa 2017-07-10 22:20
Ja mam ciekawe nagrania z rozmowami z regionalnym.
Martyna 2017-07-10 23:41
Hej. Praca 2000zl brutto czyli 1470 zl a jak masz ubezpieczenie to 1410zl zarobisz no i plus premia. Premia to 1%-2% (planu swojego, i planu spodni) Musisz wyrobic min.80% zeby dostac premie. Zwykly pracownik u nas dostaje 60-150zl premi gdyz nie wyrabia planow. Dajmy na to sklep ma plan 90000 a zrobil 60000 wiec nie ma 100% ogolnego planu jak myslisz co centrala zrobi w nastepnym miesiacu? nie obnizy planu ale dolozy 100000. Jaka jest motywacja pracownikow? Co pracownicy mysla? Co pracownicy robia? Brak motywacji= szukanie nowej pracy
Ciekawski 2017-07-11 07:29
Ccc ja też byłem już w PIP odnośnie tygodniowego wypowiedzenia, sprawa w toku.

@nickowa
możesz przesłać na ciekawski.and@gmail.com ? Może się przydać.
Nickowa 2017-07-11 12:30
Z jakiego regionu jestes? Jak z innego niż ja to Ci sie nie przyda.
9 2017-07-11 13:06
A co jest nie tak z tygodniowym wypowiedzeniem?
Mała 2017-07-11 23:58
Jak wygladaja?? A no tak ze obgaduje kazdy sklep na kazdym innym. Robi audyt wszystko extra super nie moge sie doczepic Ty sie cieszysz sto procent przychodzi audyt.. obnizone punkty za byle co dzwonisz dlaczego?? Musze tak zrobic zeby firma sie nie doczepila.. zwalnia pracownika bo wyszedl na zakupy na wlasnej przerwie i jeszcze sklep zastraszony ze jeszcze jedna skarga wszyscy leca.. a sama zamiast robic audyt to frowa po sklepach. Zwalnia i mowi ze firma tak zarzadzila a okazuje sie ze to ona ma teraz slowo ostateczne.. kolejna smieszna rzecz wybiera ludzi z ktorymi bedzie pracowac. Nie wiem czym sie sugeruje moze tym ze sa lepsze i ladniejsze.. bo jej wyglad niestety pozostawia duzo do zyczenia jako regionalna. Kolejna rzecz zamiast promowac nasza marke twierdzi ze w innym sklepie kupi bluzki taniej niz u nas i ze jest tandeta.. moge pisac i pisac. Ale mam nadzieje ze firma cos z tym zrobi bo jest to osoba ktora moim zdaniem wprowadza mobing. Po zwolnieniach kogokolwiek zastrasza personel i mowi jakies brednie. Pracowalam z innymi regionalnymi w tej firmie i nie ma porownania.. jest jeszcze jedno wychodzi z zalozenia ze jak pracujesz 4 lata to jestes wypalony i trzeba nowego umyslu z pomyslami. Pani S.S zycze powodzenia i duzej ilosci skarg.
pracownik 2017-07-12 08:22
Bo to jest tak,najgorzej jak sie z dziada zrobi pan. I jest to widoczne od najniższej warstwy. Firma rzuci kości,ochlapy a my czy jesteśmy szarymi sprzedawcami,ss,zastepcami ,kierownikami czy rksami to rzucamy sie na te kości. Mieszkamy w biednym państwie,gdzie wypłaty można porównywać to pensji glodowych,takich jak na ukrainie i dla tych pieniędzy zrobimy wszystko. Dlatego tez tak wygląda to wszystko.
Gdybyśmy zarabiali jak cywilizowani ludzie w Europie zachodniej, do takich sytuacji by nie dochodziło. Nie pisalibyscie,ze rks to musi tak robić bo mu gora każe, on tez chce przeżyć i zarobić kolejny miesiąc. Poprostu musi ,bo go nie będzie,to jego 5minut. I każdy pewnie by tak robił. Polak jak odbije sie ciut wyzej niz byl to momentalnie cwaniakiem sie staje. Ale to i zasługa państwa. To ze zawsze mieliśmy pod gore. Gdybyśmy mieli to co maja państwa cywilizowane,mniej by było tej walki o pieniadze. To tez nasza mentalność. I nie jestem rks,ani kimś z kalisza, jestem zwykłym pracownikiem który ciężko pracuje.
pracownik 2017-07-12 10:34
Nie sram, tylko robię swoje,a [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] liżą guwniarze którzy chcą mieć lepiej. I dla 100 zl zjedli by wlasne,g...... .Pierwsze spoufalaja sie z regionalnymi a potem ich obsmarowuja. Typowy polaczek.I właśnie taki jak ty jak by został regionalnym robiłbyś to samo co teraz robia regionalni. Jota, w jote. To co pisałem.
Mała 2017-07-14 00:20
Czy ktos wie co jest z S.S? Bo ogloszenie o prace widnieje :-)
Chlebek 2017-07-15 09:06
Czytając te wszystkie posty, mam wrażenie, że Big Star ma jeden z poniższych problemów:

1. Słaby Dyrektor, który nie potrafi rozwiązywać problemów sklepów, nie drąży wśród podwładnych, wierzy we wszystko co mówi dany RKS i nie obchodzą go ludzie i atmosfera w firmie.

2. Słabi, niekompetentni RKS, którzy boją się konkurencji, nie potrafią rozmawiać i rozwiązywać problemów lokalnych, zbyt ambitnych ludzi zwalniają, ponieważ się ich boją poprzez swoją niewiedzę w zarządzaniu ludzmi jeśli chodzi o czynniki miękkie.

3. Słabe osoby w HR, które rekrutują słabych, niedouczonych ludzi, którzy nie potrafią kierować ludźmi i sklepami, przez co muszą zostać zwolnieni, bo przynoszą firmie straty.

Sami sobie wybierzcie konkretny punkt, jednak wiem, że w tej firmie nie jest po prostu dobrze na żadnym szczeblu.
Pracuje my 2017-07-15 19:35
Nie wydaje mi się że jest do zwolnienia bo nie ma rekrutacji wewnętrznej tzn.MM nie pisał @ na sklepy.a ogłoszenie nie zawsze jest jednoznaczne ze faktycznie kogoś chcą zatrudnić.
on 2017-07-15 22:13
Chyba nie do końca jest tak jak piszesz. Każda firma ma swoja politykę. Big Star ma taką a nie inną. ja tez szedłbym inna droga mając taka firmę. Ale Chyba im z tym dobrze, i strat nie maja skoro promuja zespoły. Ich biznes ich sprawa
Mała 2017-07-15 22:50
Czyli rozumiem ze ogloszenie jest tylko do czytania? :-/ jedno drugiemu raczej zaprzecza.
v 2017-07-16 16:55
HR może dobrze rekrutować ale żaden szanujący się przyszły kierownik, który ma jakieś doświadczenie, jest douczony i ma wiedzę nie przyjdzie do pracy za tak śmieszne pieniądze jakie proponują :)
Mała 2017-07-16 23:45
Nie wiem ile proponuja ale wiem jedno ze powinni zatrudniac osoby rzetelne i odpowiedzialne. Poniewaz ta Pani potrafi tylko zwalniac osoby lepsze od siebie.
ktosik 2017-07-17 04:51
Podobno zwalnia sie zawsze lepszych od siebie. Jak sie cos umie to sie przekazuje innym.
A jak targety? Premie w lipcu wyjdą. ?
pracujemy 2017-07-17 13:42
Propozycja dla MM skoro pani regionalna jest na urlopie to może by się pan wybrał na jej region np.na audyty aby dowiedzieć się jak wyglądają problemy sklepów na naszym regionie
hhbiu98-8 2017-07-17 19:40
gdyby komukolwiek zalezało na klimacie w sklepach, dawno by to zrobił, a także np. exit interview przy odejściach i zwalnianiach.

Gdyby miało być ok, nie byłoby tak olbrzymiej rotacji na wszelkich stanowiskach.
Mała 2017-07-18 21:07
Popieram w 100% i jeszcze proponuje zwolnic kierowników którzy mają z nią konszachty a osobiście znam dwóch którzy staną na głowie aby się pozbyć lepszych.
Anchela 2017-07-19 15:23
Panie Markowski. Dlaczego czesc sklepow, ktore dobrze prosperuja i maja swietne utargi dostaja co tydzien dodatkowe promocje w trakcie wyprz (patrz.facebook). Gdzie tu jest sprawiedliwosc gdy organizuje sie MEGA fantastyczny konkurs dla wszystkich a faworyzuje tylko czesc z nich. Prosimy o promocje tylko dla innych sklepow a nie dla tych co juz maja.
qazaaa 2017-07-19 20:35
Przecież możesz napisać "Mail do M." z takim pytaniem. A nie, sorry, przecież on nie odpowiada na trudne pytania :D
Eliza 2017-07-19 22:46
Na pewno Wam odpowie tutaj skoro nie odpowiada tam :) To jest normalne pytanie - może jest do tego logiczna odpowiedz ale nie... Lepiej pytać na go worku zamiast pogadać...
pracujacy 2017-07-20 00:38
A o co chodzi z tymi dodatkowymi promocjami. Napisz prosze,bo nie wiem o czym piszesz. A chciałabym wiedzieć,bo my tez bierzemy udział. A chcielibyśmy mieć równe szanse. Dziękuję
Mika 2017-07-20 08:57
Chyba kazdy sf i sa biora udzial w konkursie. Co do promocji to sa rozne promocje -20,-30,-50 na rozne asortymenty. Na fb nawet o tym informuja w ktorym sklepie jaka promocja.
Patrycja 2017-07-20 09:01
Tak, na fb informuja o wszystkich promocjach. Dziwne, ze tylko pare sklepow ma promocje a WSZYSCY biora udzial w konkursie. A ja mam pytanie odnosnie punktow konkursowych ale tych co Pan M.M rozpisuje w mailach. Czy ktos cos wie na ten temat? Jakie punkty? Inny konkurs? Nikt nie mowil nic o zbieraniu punktow?
Ola 2017-07-20 09:05
Dobre sobie. Pan M.M nikomu nir odpowiada. On ma swoj swiat i robi co chce jak cala reszta kalisza. Pozdrawiam wszystkich sprzedawcow (kierownikow i zastepcow nie) ktorzy ciezko pracuja i chca sprzedawac ale nie maja z czego (brak rozmiarowki jest dosc zauwazalna).
kiero 2017-07-20 13:25
od tego macie opiekuna żeby zgłaszać mu zapotrzebowanie na promocję.. U nas galeria organizuje promocje weekendowe średnio 2 razy w miesiącu - wtedy i my jako sklep zgłaszamy do Centrali, że jest weekend promocyjny w galerii i przydałaby się dodatkowa promocja (czy rosnące rabaty czy -30 na asortyment). Nie zdarzyło się żeby Kalisz przeszedł obok tego obojętnie. Kwestia odpowiedniej argumentacji i przedstawienia prognozowanych zysków.
Kierownik na prawdę może mieć wpływ na to co dzieje się w jego sklepie.
I osobiście nie rozumiem narzekań na Mariusza. Częściej można u niego uzyskać pomoc niż u własnego regionalnego.
Premie odlatuja do cieplych krajow 2017-07-20 14:47
Tak tak tak.... Tylko jak galeria organizuje event to mozesz uzyskac 2dodatkowe promocje na pol roku. Bs nie da Ci wiecej dodatkowych promocji. No chyba ze jestes pupilkiem to masz dodatkowa promocje na event w galerii. Niektore sklepy piszpisz i prosza o dodatkowa promocje bo slaby utarg jest itd argumentow pelno i w zamian odp dostaja: nie przewidujemy dodatkowej promocji w tym okresie. Niedlugo bedzie promocja ogolnopolska prosimy o cierpliwosc. Eheee a target jak nie byl zrobiony tak nie bedzie bo wejsc coraz mniej i rozmiarow brak a promo nie widac. Pozdrawiam sklepy, ktore juz dzis wiedza ze nie maja szans na targecik bo centrala nie pomoze ;)
Ewa 2017-07-20 17:57
My korzystaliśmy z 3 na pół roku i kojarzę że właśnie takie są limity... Nawet kiedyś dostaliśmy po głowie od RKS że nie zgłosiliśmy a każdy może a podobno nawet powinnien. No a w trakcie wyprzedaży też dostaliśmy odmowę na dodatkowy rabat bo niby wyprzedaż to już promocja... Normalnie jednak w zwykłym sezonie nie ma z promocjami problemu - zgłaszamy i zawsze jest pozytyw.... Nie sądzę że jesteśmy pupilkami;)
Prac 2017-07-20 18:06
I dostajecie zgodę na promocję w każdy weekend??? 30%????? My zawsze max 20% i też max, 3 razy... Do kogo pisaliście? Też tam się zgłoszę.
pracownik 2017-07-20 22:18
to może outlety rządzą się innymi prawami bo u nas z dodatkową promocją również nie ma większych problemów
Lpp 2017-07-21 10:08
Outlety to maja inne zycie, tam jak promocji nie ma to znak ze jest Wolne i sklepy pozamykane
Martyna 2017-07-21 10:12
Pan M.M czyta nas bo wczoraj odp odnosnie konkursu i wynikow dnia i punktacji (niby ktos dzwonil) To teraz prosimy o odp odnosnie promocji dla tych sklepow co maja ja co tydzien a dlaczego inne sklepy nie maja takowej promocji, kiedy beda miec i co to za faworyzacja. Tez chce do spa pojechac ale nasz zespol nie ma szans ;p
kiero 2017-07-21 15:12
Ja też proszę o info nt skargi na A.O. ciekawy_ciekawski@go2.pl
zdruzgotany 2017-07-21 16:20
My tez chcemy do SPA, zwlasza ,ze target nalozony jak na wielkie miasto. Kto ustala te targety ? Skąd te wyliczenia na targety? A towaru hmmm,koszulek w ciul, ale zrobic target na koszulkach sory,ale sie nie da. Porażka
serio... 2017-07-22 16:22
A.O deklu już nie pracuje...
kiero 2017-07-22 18:50
Wiem o tym.. zastanawiam się tylko jaki był powód jego odejścia
Mała 2017-07-23 12:20
Sam odszedl czy go zwolnili?
pytajacy 2017-07-23 12:34
Kurczę, co było przyczyna? Ze odszedł AO?
Wiem 2017-07-23 13:43
Odszedł sam. Szkoda. Najlepszy RKS :(
pytajacy 2017-07-24 07:58
Nie rozumie! Jedni narzekali na AO, a inny piszą ,ze to najlepszy regionalny. O co chodzi?
Pracuje 2017-07-24 09:19
Pierwszy raz Pan mm napisał @ po odejsciu rksa z podziękowaniem mu co oznacza że był odpowiednią osobą na odpowiednim stanowisku! Rks którzy odchodzi nigdy takiego oficjalnego maila nie dostawali.ao był odpowiednim rks
kiero 2017-07-24 10:27
Nie rozumiem w czym problem. Każdy ma swoje zdanie, innym on pasował, drugim zaś nie.. każdy ma inne podejście do pracy i inne oczekiwania
Mała 2017-07-24 12:02
O to ze coniektorzy nie umieli przyjmowac krytyki na klate! Tylko woleli pisac oszczerstwa. Zycze teraz wszystkim tym ktorzy pisali glupoty i nie potrafili z nim wspolpracowac i doceniac jego pomocy aby dostali regionalnego lub regionalna jak S.S. Jeszcze go docenicie :-). A.O rob swoje bo robisz to naprawde dobrze!
psycholog 2017-07-25 07:47
Piszesz,ze pani SS zwalnia po 4latach bo ludzie są wypaleni. Powiedz jej ,ze raczej wypaleni są ludzie w wielkich korporacjach za mega pieniadze. My co najwyżej możemy byc z.........ni jak konie po westernie stojąc na baczność po 12godzin,z zylakami na nogach i nie tylko na nogach. I zasmiej jej sie w twarz.
anżelika 2017-07-25 09:56
Mała zapewne już nie pracuje stąd takie cwaniactwo.
Zostaw swoją opinię o Big Star - Kalisz
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Big Star