Opinie o INDEX FOOD Sp. z o.o. sp.k. w Toruń

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie INDEX FOOD Sp. z o.o. sp.k.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie INDEX FOOD Sp. z o.o. sp.k. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o INDEX FOOD Sp. z o.o. sp.k. w Toruń

John Doe

Pracę wybiera się zazwyczaj z trzech powodów: 1. aby się czegoś nauczyć/rozwiną się, 2. aby lepiej zarabiać, 3. aby poprawić otoczenie. W Index Food nie doszukasz się żadnego z nich. 1. Handlowcy pozostawieni są samym sobie. Piętrzą się wymagania, bez jakiegokolwiek wsparcia firmy. Panuje opinia że skoro w latach 80 się dało jakoś sprzedawać to i teraz też musi. Zasadniczo po tym jak prezes przekazał firmę następnemu pokoleniu, okręt zaczął nabierać wody. 2. Zarobki? Haaa! Progi sprzedażowe są nierealne wyssane z palca. A gdy tytaniczną pracą ud Ci się je przeskoczyć czeka Cię kara. Ważna uwaga, wszystkie składniki wynagrodzeń ustal na piśmie do najdrobniejszych szczegółów - jeśli tego nie zrobisz, szybko się zmienia na Twoja niekorzyść. 3. Cóż! Jeśli doskonale odnajdujesz się w "salonowych intrygach": uprzejmym donoszeniu na współpracowników, knuciu przeciwko wszystkim i każdemu z osobna, a przy tym ze szczerym uśmiechem oblizywać cztery litery przełożonych - to Index Food to miejsce wymarzone dla Ciebie! I uwaga ogłaszam konkurs: Co usłyszeliście w odpowiedzi na pytanie: a co stało się z poprzedniczką/-nikiem ze stanowiska na które aplikujesz? - np: "bo się nie sprawdził(a)" - znaczy, że człowiek przejrzał na oczy i znalazł sobie lepsze zajęcie Podsumowując. Jeśli szukasz rozwoju to zdecydowanie nie w Index Foodz-ie! Jeśli chcesz lepiej zarabiać, prawdopodobnie większość innych oferta jakie oglądasz oferuje lepsze warunki. Jeśli chcesz poprawić otoczenie, to zdecydowanie poszukaj najbliższego zoo i klatki z hienami.

Bożena
@John Doe

Doceniam to, że poświęciłeś tyle czasu na napisanie tak obszernej opinii na temat interesującego nas pracodawcy. Na pewno posłuży ona jako źródło wiedzy tym osobom, które rozważają aplikowanie do INDEX FOOD. Poruszyłeś wiele kwestii w swoim wpisie, ale zainteresowała mnie ta związana z wynagrodzeniem. Wspomniałeś o trudnych do "przeskoczenia" progach sprzedażowych. To dosyć niejasne, możesz zatem jeszcze raz, na spokojnie, powiedzieć nam, jak w tej firmie wygląda system wynagradzania pracowników?

@Bożena

Wynagrodzenia składają się z dwóch części: stała podstawa (nieznacznie ponad minimalną krajową), plus premie (wyliczane z progów sprzedażowych, obliczone chyba tak, aby nie udało się przekroczyć połowy podstawy). Przy czym duże tąpnięcia (np. odejście dużego dostawcy) nie są dla zarządu powodem do urealnienia planów. Jeśli jednak wynagrodzenie nie jest Twoim priorytetem (np. szukasz miejsca na przeczekania), to ZUS Ci tu opłacą. Odnajdą się tu też początkujący w branży. W prawdzie raczej niczego się tu nie nauczysz (po ostatniej fali zmian kadrowych, praktycznie na ma już od kogo), ale złapiesz kontakty w sieciach. A w kolejnej pracy po prostu wymienisz ich asortyment na inny.

@JD

Dzięki Twojej wypowiedzi dowiedziałem się, że firma daje możliwości zatrudnienia osobom młodym. Wiesz może, czy możliwe jest również zatrudnienie na część etatu? Np. tylko na popołudnia bądź poranki? Odpowiedz, proszę, czy firma INDEX FOOD daje taką możliwość.

@Marcin

nie daje takiej możliwości.

@JD

Dziękuję za odpowiedź. W sumie szkoda, bo myślę, że część studentów skorzystałaby z takiej możliwości. Wiesz może, czy firma poszukuje może obecnie nowych pracowników? Chciałbym wiedzieć, czy okres wakacyjny to dobry okres na to, aby dostać się do pracy w tej firmie, czy może większe zapotrzebowanie na nowe osoby pojawia się na jesieni?

@Marcin

Co jakiś czas szukają. Zawsze gdy zwolni się ph lub zostanie zwolniony. Niestety to co proponują na początek nie przekonuje doświadczonego ph. 3000 brutto u umowa zlecenie na 3 miesiące.

Renata
@JD

Również miałam zapytać o właśnie tę kwestię, dlatego super, że już w sposób klarowny ją wyjaśniłeś. Wspomniałeś, iż firma INDEX FOOD pierwszą umowę oferuje na trzy miesiące i jest to umowa zlecenie. A jak to wygląda po tych trzech miesiącach? Można się spodziewać przejścia na umowę o pracę i to na czas nieokreślony? Proszę Cię o jeszcze więcej informacji na ten temat.

J
@Renata

Umowę o pracę na czas nieokreślony dostaniesz po przepracowaniu 33 miesięcy na umowie o pracę na czas określony ;-)

@J

Wiesz może, czy wraz z otrzymaniem umowy na czas nieokreślony wzrasta również poziom wynagrodzenia zatrudnionej osoby? Jestem ciekaw, czy pracodawca sam z siebie podwyższa wynagrodzenie, czy może trzeba samemu się ubiegać o tę podwyżkę? Liczę, że przedstawisz, jak to wygląda w przypadku tego pracodawcy.

@Mieczysław

Nim otrzymasz umowę na czas nieorkeślony czeka Cię długa droga. 33 miesiące rozłożone na 4 umowy. Pierwsza na umowę zlecenie 3 miesiące, druga na rok, trzecia, na rok, czwarta na 7 miesięcy. Jakby nie mogli od razu podpisać umowy na 33 miesiące. Wg mnie spowodowane jest to tym, żeby pracująca kobieta na stanowisku przedstawiciela handlowego przypadkiem nie zaszła w ciąże i nie miała ciepłej posadki po powrocie z macierzyńskiego. Jeżeli chcesz podwyżkę to sam musisz wystosować pismo do zarządu.

@JD

Ta pierwsza trzymiesięczna umowa zlecenia to domyślam się jest okres próbny. Czy pracodawca wspiera pracownika w zakresie szkoleń i można ubiegać się o kursy dające nowe uprawnienia? Ważne przy tym jest, żeby nie trzeba było podpisywać umowy lojalnościowej. Napisz proszę jak firma do tego podchodzi.

@Mieczysław

Niestety firma nie inwestuje w żadne szkolenia. Firma wogole nie inwestuje w pracownika.

@Mieczysław

Firma zapewnia wewnętrzne szczegółowe szkolenia produktowe, obsługi klientów oraz zasad promocyjnych. Szkolenia zewnętrzne są rzadko bo tylko raz w roku, czasami dla najlepszych ph w ciągu roku coś się zdaży.

@pracownik

Więc mimo wszystko są jakieś szkolenia. Dobrze o tym wiedzieć, przynajmniej przypuszczam, że są one wystarczające, aby odpowiednio wykonywać obowiązki powierzone przez pracodawcę. Możecie dodać, ile godzin dziennie trwa praca na stanowisku przedstawiciela handlowego? W każdej firmie wygląda to inaczej, dlatego chciałem zweryfikować, jak wygląda.

Były
@pracownik

dobre, szkolenie raz w roku a dla najlepszych ph częściej, można się uśmiać. W Waszym interesie jest szkolić pracowników tak, by byli najlepsi. Pracowałem bardzo długo w tej firmie i nigdy nie było szkoleń. Nowy ph dostaje takie szkolenie, że nawet ploka nie potrafi założyć. No cóż świadczy to tylko o kierowniku, który jest odpowiedzialny za przekazanie wiedzy.

ktos

nie przesadzajcie, w firmie jest ok.

Barysta
@ktos

Hahahaha dobry żart... okładka to jedno a środek to drugie.

Były już pracownik
@ktos

(usunięte przez administratora), ale pod jakim względem?

Prawda was zabolała

pani prezes pokazała na co ja stać dzisiejszym mailem, co za poziom! Rzenada po całości! Zakuła ja prawda chyba :)))) Ciśniencie po byłych kamach jest najlepszy i cv do firmy na W Hahaha Pozdro ekipa trzymajmy się razem!

Xxx

Najlepsza będzie nowa pani (usunięte przez administratora)z Wrocławia kto to wymyślił haha 10 PH i 3 osoby do rządzenia w terenie, czas odpalić pracuj. Ciekawe ilu się przez nią zwolni

Dobre
@Xxx

No kto wymyślił... doskonale wiecie kto, a teraz udajecie, że nic nie wiecie. Domowe przedszkole wszystkie dzieci kocha xD

Indeksowy
@Dobre

Już widzę ten napis na Sobieskiego - do sprzedania :)))) rozsadzaja firmę od środka!

Aplikowałeś do firmy INDEX FOOD Sp. z o.o. sp.k.? Czy jej przedstawiciel się z Tobą skontaktował? Czy udało Ci się przejść do kolejnego etapu rekrutacji? Jeśli tak: jak przebiegała rozmowa kwalifikacyjna?
logo firmy Specjalista IT
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK DOŁOWY NIEWYKWALIFIKOWANY
Ornontowice
Universal Energy Sp. z o.o.
Corny Ricola Valftutta

Najłatwiej zwalić na PH, nie radzi sobie Pani AŁ i ciśnie po PH, a co do A z Wrocławia to pochwalić się ile każdy już cv wysłał? Ja 10 i czekam na rozmowy, czas się zwijać

PH
@Corny Ricola Valftutta

10 CV i brak odpowiedzi? To naprawde musisz byc slaby...

Ręce opadają
@Corny Ricola Valftutta

Hahahahhah! Weź się do pracy, zacznij sprzedawać a nie będziesz musiał wysyłać CV. Firma nie płaci za puste przebiegi i wycieczki krajoznawcze. Tutaj każdy jest mocny w gę**bie a na spotkaniu cisza jak makiem zasiał. Żenada!

Yyy
@Ręce opadają

Ale co sprzedawać jak najlepszych marek już nie ma? Corny Valfurra i jeszcze na koniec Ricola kto za to odpowiada w firmie jak nie zarząd i marketing?

Ja IF

Smuteczek za PG :( wróć do nas!

Foch
@Ja IF

Bardzo brakuje PG. On trzymał wszystko w ryzach. Ostatni awans w firmie byłby niemożliwy. Nie ta osoba na tym stanowisku. W ogóle stanowisko- bez sensu.

W biurze zaczeła rządzić Agnes, zapomniała jak była PH. Chcę się dziewczyna podlizac nowej pseudo Pani Prezes JG i wymyśla dziwne historie o PH. Szkoda że nie pamienta jak to realnie wygląda, słabo działa dziewczyna taka prawda.... Jakby były Prezes widział co się dzieje we firmie chyba by padł. Zero zarządzania, marketing i MG rządzi chociasz pojęcie ma żadne i poziom niski. Szkoda firmy. Koniec bliski, trzeba czegoś szukać i zmienić...

Dino

Wszystko się zgadza ale proszę popracuj nad ortografią ;-)

Tolek

Czy ktoś opisze w skrócie warunki pracy na stanowisku przedstawiciela handlowego? Jaka umowa, auto itp. Czy jest to firma godna uwagi i zaufania?

gronostaj

Praca w tej firmie była na poziomie do momentu gdy wieloletni kierownik objął stanowisko KAM'a, a na jego stanowisko został wytypowany przedstawiciel handlowy. Porównując te dwie osoby można stwierdzić, że nie każdy nadaje się na managera. Podstawą tego stanowiska są: kultura osobista, studia wyższe, a co za tym idzie umiejętność porozumiewania się a nie wydawania rozkazów, które po indywidualnych rozmowach kończą się płaczem, zdenerwowaniem, brakiem ochoty do pracy. Oczywiście nikt tego głośno nie powie ponieważ boi się o swoje stanowisko ale wystarczy spojrzeć na to, ile osób zwolniło się po "takich rozmowach" Wielka strata dla firmy ponieważ KAM odszedł do innej firmy. Faktycznie z firmy odchodzą marki, na tę chwilę odeszły 4 w tym jeden mocny brand. Patrząc na to co się dzieje można wywnioskować jedno: nie dzieje się dobrze.

zawiedziony

witam, dziwi mnie jedna sprawa. pod koniec stycznia dali ogłoszenie, że szukają Dyrektora Handlowego. Dnia 28.02.2019 ogłoszenie się zakończyło i tego samego dnia dali ogłoszenie na National Key Account Manager. Te same zadania, te same wymagania. Taki zbieg okoliczności ? Czy to zatem uczciwe podejście do kandydatów składających swoją aplikację na stanowisko Dyrektora? Po miesiącu stwierdzili, że zamiast "dyrektora" potrzebują jednak "specjalisty"? Bo tańszy ? Coś tu chyba jest nie tak. Nie potrafię zrozumieć takiego podejścia. Chcą pracownika, ale tak naprawdę chyba nie wiedzą, kogo chcą...

Góral
@zawiedziony

Suma summarum nie ma ani KAMA ani Dyrektora. Kierownicy są jednocześnie przedstawicielami, przedstawiciele sereissntami, a jak ktoś jest od wszystkiego to zazwyczaj do niczego.

obserwator firmy

Kolejna, bardzo dobra marka zrywa współpracę z index food. Daje do myślenia.

Janusze polskiego biznesu. Moje sugestie dla INDEX FOOD spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.: Janusze polskiego biznesu. Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: x

Wiktor

Dobra firma jako pracodawca. Starają się trzymać odpowiedni poziom i tyle

Pracowałam . potem miałam przerwę, ale znowu pracuję w tej dobrze prosperującej firmie ;) to znaczy, że warto wrócić. Super produkt, pakiety socjalne, auto , wypasiony telefon nic tylko pracować i sprzedawać. Imprezy integracyjne. Dodam, że firma obchodziła 30lecie w tym roku i pnie się nna góre. Pozdrawiam Wrocław

Jagoda

Jeśli byłoby mi dobrze w firmie to nie pozwoliłabym żeby ktos to psuł!

Index

Moje doświadczenie z firmą było niestety negatywne. Osoba, która miala przekazać wiedzę mi jako nowemu pracownikowi przekazać jej nie chciala - brak racjonalnego wytlumaczenia. Mobbing słowny, ośmieszanie. Uważanie się za wszystko w firmie. Podważanie kompetencji swego kierownika. Obgadywanie za plecami. Plusy za produkty z ktorymi się pracuje,pakiety socjalne. Minus za atmosfere i podstawianie dokumentu rozwiązania umowy, bo pravownica nie chce Ci przekazywać wiedzy. Nie życzę nikomu podobnej, przykrej sytuacji.

...
@Index

Na jakim stanowisku pracowałeś ?

Hanna

@M. na forum nie możesz nikogo obrażać. Zachęcam do zapoznania się z regulaminem forum przed przystąpieniem do pozostawienia komentarza http://www.gowork.pl/regulamin Pozostawienie opinii jest ważne dla osób zastanawiających się nad podjęciem pracy w INDEX FOOD spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.

NOwy

I nic się nie dowiedziałem z opini... Pozdrawiam

M.

Pracowałem w firmie 2 lata, patrząc na komentarze aż żal się robi jacy ludzie nas otaczają... 80% komentarze to ściema. Frustracja zwolnionych albo nie nadających się do pracy bezmózgów. Cóż taka Polska mentalność. PS 1700 zł po opłatach to strasznie słabą musiałaś być, poziom widać po komentarzu :)

Hanna

@indexfudzia, a na jakim stanowisku konkretnie byłeś zatrudniony? Pamiętajmy, że ogólne warunki pracy mogą się nieco różnić w zależności od obejmowanego stanowiska.

Zostaw merytoryczną opinię o INDEX FOOD Sp. z o.o. sp.k. - Toruń

• Jak się pracuje w INDEX FOOD Sp. z o.o. sp.k.?

Zobacz opinie na temat firmy INDEX FOOD Sp. z o.o. sp.k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w INDEX FOOD Sp. z o.o. sp.k.?

INDEX FOOD Sp. z o.o. sp.k.