Platinet

Kraków

Platinet

Opinie o Platinet

Tymon

W każdej firmie brakuje ludzi. Jeśli zarobki są trochę niższe to ludzie przejdą do innej firmy.

Anka

Witam. Niestety warunki są takie same. Dalej wynagrodzenia sa ukracane za wolne od pracy. Wypłata podzielona dalej, że tylko podstawa legalnie a reszta z wymyślonym przelewie na konto za coś tam. Tak jak inni piszą niżej, tak dalej jest. Oferta pracy w Skawinie to śmiech na sali. Nikt nie chce przyjść, a jak ktoś przyjdzie to tylko na chwilę bo tyle obowiązków za najniższą.

Joanna

Bardzo dawno nikt nie wypowiadał się na tym forum na temat bieżących warunków pracy w firmie Platinet. Być może zaszły tam jakieś zmiany istotne z punktu widzenia kandydatów do pracy w tej firmie. Zachęcam zatem wszystkie osoby pracujące tam obecnie, aby podzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat tego pracodawcy i w ten sposób pomogły podjąć decyzje innym chętnym do podjęcia pracy właśnie tam.

Ola

Rozumiem Tomku, że tam pracujesz. Nie oklamujmy się. Każdy zawsze znajdzie minusy w swojej pracy, jednak minusy a skrajność to dwie sprawy, ta firma jest skrajnością pod tym względem. Sama doświadczyłam tego i tak jest. Spytaj pracowników to Ci powiedzą jak jest wspaniale. Można narzekać na szefostwo ale jak zarabiasz jakieś pieniądze i masz tylko 1500 na umowie, a chciałbyś kredyt wziąść to niestety, pan i władca każe sobie płacić aby mieć więcej na umowie :)

Tomasz

Idealnych firm nie ma tylko ludzie wybierają sobie niewłaściwą pracę i później jest niezadowolenie!!

Ola

Ja mogłabym tez dużo powiedzieć odnośnie Krzyśka i platinetu. Jednak jak wiadomo słynne tam są machlojki. Wypłaty dzielone czyli na umowie jak najmniej a reszta albo koperta albo jakieś usługi niby byle nie ozusowac, zabieranie premii wypracowanej magazynierowi za urlop czy l4 to norma. Nikt nie docenia w tej firmie, jak to mówią tu są sorty i miski wg Krzysztofa - kwestia w którym sorcie Ty się znajdziesz :) powodzenia

Co jeszcze możesz powiedzieć o pozostałych warunkach pracy w Platinet. Twoja wypowiedź będzie przydatna dla wszystkich tych, którzy rozważają złożenie CV do tej firmy.

Dawid

Jaka atmosfera w pracy? Warto aplikować?

er

Ja swego czasu zwolnilem się z platinetu, bo to jest żenada jak to tam działa. Najniższa krajowa jaka tylko istnieje a reszta w premii, dodatkowo jest to dawane dosłownie w kopercie do reki. Jeżeli idziesz na urlop czy chorobowe to odliczaja ci premie. Praca marzeń.

Joanna

@były pracownik piszesz o bardzo dużej rotacji, wymieniasz również działy, które mają z tym największy problem. Możesz powiedzieć co konkretnie jest jej powodem? Jak wygląda praca w dziale handlowym oraz magazynie i konfekcji? Rozumiem, że w nich rotacja jest największa. Czy jednak na pewno sytuacja, którą opisujesz jest dalej aktualna? Jak widzę jesteś przecież byłym pracownikiem. Długo już w Platinet nie pracujesz?

były pracownik

Firma mało atrakcyjna dla aktywnych zawodowo, bardzo duża rotacja, zarobki bardzo kiepskie, premia wg. widzimisię Bosa, który kombinuje nocami, jak tu uciąć premię, żeby pracownik za dużej nie otrzymał. Atmosfera wyzysku, wyścigu szczurów. Dział handlowy export ciągła rotacja, niepodzielnie rządzą tu kierownicy, instruowani przez Bosa. Magazyn konfekcja rotacja jak na stacji metra. Nie polecam pracy w tej firmie!

Joanna

Platinet aktualnie poszukuje osób na stanowisko Specjalista ds. handlowych. Czego mogą spodziewać się osoby aplikujące na to stanowisko? Jaki jest według Was największy plus pracy w firmie?

pfff

Mnie również aktualnie interesuje jaka atmofsera u nich panuje @gh, ale skoro dbają o stabilne warunki finansowe to całkiem nieźle. A benefity socjalne jakie są? Odpowiednie ubezpieczenie by się przydało.

obrazek

Jedyna osoba, która byłaby zdolna wklepywać pozytywne lub dla niepoznaki neutralne opinie na temat firmy o godzinie 3 W NOCY!!!! to sam krzysztof. Najcześciej nocą rodzą mu się nowe pomysły, korzystne dla pracowników :) Woli po nocach siedzieć i go worka przeglądać niż traktować ludzi jak należy zarówno w relacjach jak i finansowo!!!

doinformowany

Wiwiś szef Ci kazał napisać czy po prostu to sam szef pisze? Każdy wie, że nie chodzi tylko o socjal. Podstawa na poziomie najniższej krajowej - żenada! Tyra ludźmi, wymusza wyjazdy w trasy za 30 zł diety dziennie. Teraz wystarczy wypadek (nie z Twoje winy) i będąc na L4 dostajesz najniższą krajową. Utrzymaj rodzinę!!! O jakim świetny rozwiązaniu piszesz? O premii "pod stołem", którą szef może uwalić za nieodpowiednią koszulę czy krótkie spodenki? Szef jest mistrzem w zmienianiu reguł w trakcie trwania gry. Oczywiście na takie, które odpowiadają jemu. Parafrazując chodzi o to, żeby ludzie się narobili ale nie zarobili!!!! N

xxx

Ama zarobki tragedia. Podstawa na poziomie najniższej krajowej. Każda premia płacona na śmieciówkach. Rozchoruj się albo tfu tfu niech Ci się stanie krzywda podczas wyjazdu do klienta (na co boss bardzo nalega) leczysz się za 80% marnej podstawy. Wiesz z zewnątrz to wygląda na profesjonalną i dobrze płacącą firmę. rzeczywistość jest inna. Rotacja duża, wymagania czasem abstrakcyjne. Jak będziesz pracować po 14 godzin to zyskasz sympatię szefa. Premie wypłacane od zysku ale krążą legendy o zmianie reguł i nie wypłacaniu premii. Mnóstwo ludzi właśnie przez to odeszło z platinetu. Nie polecam! Każda inna firma dobremu handlowcowi na pewno zapłaci 2 razy lepiej. A jak handlowiec zrobi duży obrót to szef mu tą premię z uśmiechem wypłaci i powie zrób tak jeszcze raz a nie będzie kombinował jak jej nie wypłacić. P.S. Komentarze znów pousuwane i trzeba wrzucić BACKUP :) Gość się strasznie boi prawdy.

ama

ja również poproszę o komentarze na temat zarobków itp. Podobno Szukaja teraz Specjalisty ds.transportu. Oferuja pełną wyzwań pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie, motywujący system wynagrodzeń - stałe wynagrodzenie + system premiowy zależny od wyników pracy. Warto wyslac cv?? Jakie najważniejsze wyzwania czekają dział, do którego zaaplikuję?

ogr

jakie jaja...może wreszcie wejdziecie w polemikę strumyczek i jerzy (vel krzysztof)

dora
@ogr 03.04.2014 16:37

wrzuć link gdzieś, gdzie Chris.. nie skasuje :) chętnie przeczytam :)

xxx

(usunięte przez administratora)nie żal ci pieniędzy i czasu? Podstawy daj ludziom solidne. człowiek bywa uparty ty kasujesz ja wrzucam. Może lepiej cały profil platinet usuń...niee, założę i wrzucę backup. strumyczek - 2014-04-03 16:23:16odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0) zabawy ciąg dalszy. Zniknął post sprzed godziny. Dla mądrych ludzi backup poniżej. strumyk - 2014-04-03 15:17:04odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0) (usunięte przez administratora)po nocach siedzisz i kasujesz negatywne komentarze o swojej wspaniałej firmie. Nie oszukuj ludzi to nie będą pisać prawdy na forach. Poniżej backup postu, który już 3 razy usunąłeś i jako jerzy bezczelnie kłamiesz że śledzisz forum i nic nie zniknęło. Prawdą jest tylko to, że śledzisz forum. Nieprawdą jest to, że nic nie zniknęło. kriss - 2014-04-02 10:48:41odpowiedz | pomocna opinia: +1 (0) dwa dni temu napisałem, że jestem przekonany, że prezes usuwa złe opinie bo mam ich backup i w wolnej chwili go wrzucę. Ten post wczoraj był a dzisiaj już go nie ma tak więc Jerzy vel Krzysztof przestań pieprzyć pieprzem wieprza...wszyscy którzy z tobą pracowali (bez względu na to czy odeszli sami czy zostali zwolnieni) wiedzą, że te negatywne opinie to żadna złośliwość, sama prawda!

trybik

co znaczy, że zakazali i że na forum? prezes ponoć strasznie przejmuje się opiniami na go work, tak bardzo się przejmuje, że płaci za ich kasowanie. Nie przejmuje się opiniami ludzi, którzy dla niego pracują i którzy chcą coś zmienić. W negocjacjach jest rewelacyjny - "jak się nie podoba to do widzenia"

olo

Uuu widzę że forum znów się "wyczyściło". Czyżby problemy z rekrutacjami?:) Nikt sensowny nie chce złożyć CV do wspaniałej firmy PLATINET?

Nick

Czy ta firma jeszcze istnieje? Wyslalem do nich maila na rozne adresy jednak zero odpowiedzi, telefony tez milcza...

edmund

odeszła, bo nie chciała już dalej zamiatać brudów pod dywan za prezesa, w tej firmie niestety reklamuje się firmę swoim nazwiskiem, za co nikt słowa dziękuje nie usłyszy, co ja piszę... jakie "dziękuje"?

łysy

o czym świadczy wypowiedz leo? a o tym, że o opinii firmy nie świadczyć mają warunki pracy a ludzie tam zatrudnieni - nieźle tak, ludzie są w porządku, kompetentni i niedoceniani przez właściciela. często pracują wiele lat na swoich stanowiskach (bo w Platinecie się nie awansuje) a właściciel i tak nie powie dziękuje tak, to oni są tam plusem Panie LEO, jak ich odjąć to zostaje ZERO

dla szukających pracy

Ten portal jest dla ludzi którzy szukają pracy i chcą dowiedzieć się coś na temat swojego potencjalnego nowego pracodawcy. Napiszę więc kilka słów do człowieka który zagląda tutaj właśnie w takim celu. ( usunięte przez administratora )> Jeśli masz pracę i chcesz ją zmienić na lepszą to odpuść bo Platinet nie będzie NA PEWNO lepszym miejscem niż to w którym w tej chwili siedzisz, gdziekolwiek jesteś i cokolwiek robisz. Jeśli nie masz pracy i szukasz COKOLWIEK to weź to ale traktuj to jako pracę tymczasową, do puki nie znajdziesz czegoś normalnego. Wiem co mówię bo znam tą firmę na wylot, od wielu lat. Ekipa w Platinecie jest super, problemem jest tylko jedn osoba której niestety nie da się zwolnić:) Jest to moja opinia o tej firmie, a ten portal jest miejscem do wyrażania takich właśnie opinii.

łomega

Sądząc po godzinie wpisu leo to na bank właściciel firmy. Uwielbiał pracę nocną i pracowników też naciskał, że im dłuższy dzień pracy tym lepsze efekty. Nam też wysyłał maile o takiej porze. [usunięte przez moderatora]

Leo

ja tam lubię pracę w platinet co prawda mogłyby być lepsze zarobki ale nie ma idealnej pracy , :) moim zdaniem ludzie tam są mili i sympatyczni , rob swoje a zyskasz respekt :)

świstak

Dział magazynu pracowników etatowych jest wynagradzany i traktowany bardzo dobrze , rzeczywiście jest tam odrębny dział konfekcji - taki MCDONALD - gdzie stawka tez jest jak z MCDONALD - zatrudniają tam tylko studentów / ale przynajmniej tak tam nie śmierdzi jak w MCDONALD :) , Warunki pracy są dobre, budynek nowy, dojazd świetny 10 minut samochodem z centrum krakowa kierownictwo kulturalne, no może oprócz jednego ... , ale on za ludzi nie odpowiada - i ciągle dłubie w papierach towarów na eksport. Byłem , pracowałem, widziałem - zdecydowanie lepszy niż MCDONALD :)

Znachor
@świstak 14.09.2012 20:14

To prawda, konfekcja to jedyny PLUS tej firmy

Tom

Tak to stanowisko handlowe , duża odpowiedzialność ale dobre pieniądze ,duży stres, fajni klienci, praca w międzynarodowym środowisku, w dziale pracuje wielu obcokrajowców . Wyjazdy na targi międzynarodowe, można zwiedzić sporo :) - można się dużo nauczyć zwłaszcza od szefa działu który ma ogromną wiedzę w zakresie handlu międzynarodowego.

Greg
@Tom 14.09.2012 20:04

tą opinię musiał dodać dyrektor działu eksportu ;) w pracy od 6 do 23 :) Koń by się uśmiał. Zapytajcie go na rozmowie o rotację w dziale, ciekawe co Wam powie.

Znachor
@Tom 14.09.2012 20:04

Grzesiu, jaka autoreklama :)

aleksander

witam widzę, że szukają specjalisty ds.exportu na rynek czeski i słowacki ? warto? to chyba stanowisko handlowe...

Zostaw opinię o Platinet - Kraków

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Platinet