Opinie o Platinet w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Platinet. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Platinet o rekrutacji.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Platinet w Kraków

Jendrzej789

Dobry sklep szeroki wybór przejrzysta strona internetowa https://sklep.platinet.pl/

PCM

Nic dodać nic ująć

Jak wygląda rozmowa rekrutacyjna w Platinet? Co poradzicie osobie poszukującej tam pracy? Na Pracuj.pl pojawiło się 7 grudnia kilka ogłoszeń.

HR

Dzień dobry, Rozmowy rekrutacyjne przeprowadzamy z wybranymi osobami na podstawie informacji uzyskanych z CV. Sama rozmowa odbywa się w większości przypadków online - to kwestia indywidualna w dużym stopniu zależy od wyboru dokonanego przez kandydata. W pierwszej rozmowie uczestniczy kierownik danego działu, a na późniejszym etapie także osoby z zarządu firmy. Podczas tego procesu staramy się poznać kandydata, jego dotychczasowe doświadczenie oraz przedstawić nasze wymagania co do stanowiska na które aplikuje. Pozdrawiamy i zapraszamy do rozmów :)

Urszula
@HR

A dajecie odpowiedź zwrotną niezależnie od wyniku?

@Urszula

To już kwestia indywidualna prowadzącego rozmowę

Magdalena
@HR

Jak to? Wiele osób zawsze czeka na feedback żeby chociaż dowiedzieć się co poszło nie tak. Od czego może zależeć ta "kwestia indywidualna"?

Zadowolony

W firmie pracuję już rok i jest to najlepsza firma w jakiej miałem przyjemność pracować. Firma w bardzo dobrej lokalizacji przy najważniejszych szlakach komunikacyjnych Krakowa. Nie ma tu korków, a przed siedzibą jest bardzo duży parking. Komfortowe, klimatyzowane i ogrzewane biura zachęcają do pracy. Współpracownicy bardzo doświadczeni i pomocni. Szef najlepszy jakiego miałem - profesjonalista w branży. Bardzo atrakcyjny system wynagrodzeń, częste premie i awanse. Bardzo polecam Platinet S.A jako godnego zaufania pracodawcę. Wszystkie opinie pisane przez magazynierów nie są prawdziwe.

Lizak
@Zadowolony

Żałosny wpis, rok pracujesz a już masz tyle do powiedzenia. Zastanawiające i żenujące. Częste premie i awanse? stwierdzasz to już po roku pracy, zastanawiające, zwłaszcza dla osób które odeszły bo nie dostały podwyżki od lat lub wręcz odebrano im połowę wynagrodzenia

Mobi
@Zadowolony

Jest wykreowane przez pracodawcę

Czy zechciałbyś podzielić się wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Platinet? Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego? Jaką umowę proponuje firma na stanowisku Grafik kreatywny?
logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy International Land Acquisition Manager
Green Capital S.A.

Najlepszy skład kierowniczy. Praca z nimi to była czysta przyjemność.

Jak wygląda sprawa grafiku w Platinet. Czy pracodawca idzie na rękę?

HR

Zależy w jakim dziale i przy jakiej formie zatrudnienia. Jeżeli mówimy o działach handlowych czy magazynie i umowie o pracę to tutaj jest najmniej elastycznie ze względu na specyfikę rynku - ale firma idzie na rękę oczywiście. W przypadku kontraktów B2B czas pracy jest elastyczny - wyniki są najlepszą mobilizacją. W innych działach czas pracy jest bardziej elastyczny.

Sesz

Nie warto tracic czasu i zdrowia.

@Sesz

Dziękujemy za tą konstruktywną opinię i życzymy powodzenia w dalszej karierze.

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Platinet? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Harry

Nie ma czegoś takiego jak nadgodziny. Każda godzina pracy płacona jest tak samo, nie ważne czy jest to pierwsza godzina pracy czy dziewiąta.

Żenująca firma, trąci(usunięte przez administratora) Na porządku dziennym (usunięte przez administratora)maile od prezesa do pracowników i szydera z ciężko pracujących ludzi. Boomersi, w ogóle nie otwarci na zmianę, wszechogarniająca frustracja i szkalowanie za plecami. Brak konfrontacji i gierki niektórych, a wreszcie brak kultury są wręcz uwłaczające dla normalnych ludzi. (usunięte przez administratora) w najczystszej postaci – i tak od 20 lat. Działy prowadzą wojny między sobą.

Drogi nie-boomersie. Firma Platinet nigdy nie będzie startupem z wypasionymi biurami i post-millenialsami popijającymi waniliowe cappuccino, żyjącymi w świecie tik-toka, instagrama i youtuba. Pracując w Platinecie musisz niestety liczyć się z tym, że na swoją wypłatę musisz zarobić uwaga - pracując! Już abstrahując od tego czy napychasz kieszeń właścicielowi (taki niepisany przywilej właściciela) czy nie, wszędzie w cywilizowanym świecie tak to wygląda. Pracujemy w niewielkim zespole, raczej brak tutaj miejsca na gierki i wojny między sobą. Jasne, małe przepychanki zawsze się zdarzają i są raczej zdrowsze niż szkodliwe (można zaliczyć korpo by mieć porównanie skali gierek). Konfrontacji możesz dokonać pisząc maila, to prosta czynność - ale być może te proste maile wyjaśniające sytuację są odbierane jako chamskie. Zawsze zostaje ostateczny krok czyli rozmowa. To fakt że zmiany w wypracowanych i utartych schematach trudno się wprowadza, powinny być wprowadzane, ale obecnie w dobie kryzysu niektóre kroki mogą się wydawać ryzykowne. Nie działamy pochopnie. I na koniec, być może maile Prezesa są faktycznie mylące i pisane pod wpływem chwili. Ale warto też zauważyć że z tego narzekania 80% treści to czysta analiza bieżącej sytuacji na rynku i podawanie niezbyt optymistycznych wiadomości, które niestety są pokłosiem pandemii. Warto wyciągać z nich wnioski, a nie analizować pod kątem szydery(nadal się zastanawiam skąd ten wniosek?) czy (usunięte przez administratora) Być może dlatego biznes nadal się kręci? Pozdrawiam :)

@Paweł

"Firma Platinet nigdy nie będzie startupem z wypasionymi biurami i post-millenialsami popijającymi waniliowe cappuccino, żyjącymi w świecie tik-toka, instagrama i youtuba. Pracując w Platinecie musisz niestety liczyć się z tym, że na swoją wypłatę musisz zarobić uwaga - pracując! Już abstrahując od tego czy napychasz kieszeń właścicielowi (taki niepisany przywilej właściciela) czy nie, wszędzie w cywilizowanym świecie tak to wygląda." - przecież sama ta wypowiedź to już jest szydera i stwierdzenie, że ktoś, kto zasugerował zmiany nie ma pojęcia o pracy i chce cały dzień przeglądać tik toka i pić cappuccino. Abstrakcja i strzał w kolano - komentarz tylko potwierdza podejście do ludzi i stosunek do jakichkolwiek zmian.

Olga

Platinet jest międzynarodową i dynamicznie rozwijającą się firmą z branży elektroniki użytkowej. Zajmuje się produkcją oraz dystrybucją wysokiej jakości urządzeń. Na stronie nie ma informacji o rekrutacjach. Dajcie znać, jak pracuje się w tym miejscu, i jakie warunki umowy proponuje firma?

warto_być_przyzwoitym

Proponuję trochę ochłonąć. Krytykując inną osobę na tym portalu i odnosząc się do jego wyglądu czy wyśmiewając jakieś choroby pokazujecie że Wasze opinie są nic nie warte bo przemawiają przez Was jakieś zupełnie prymitywne pobudki. Każdy ma prawo się z kimś nie zgadzać i bardzo łatwo anonimowo kogoś oceniać, ale proszę Was o zachowanie jakichś podstawowych zasad przyzwoitości w tym co wypisujecie. Nikogo nie wolno piętnować i traktować w taki sposób jak tutaj to robicie z Prezesem Platinet S.A. Dużo zdrowia w Nowym Roku.

Jaki dress code obowiązuje w Platinet?

Jaga

Na taki jaki Cię stać. Nie licz na dofinansowanie

HR

Drogi " Rozczarowany " Spółka działa od 20 lat i generuje w 2020 roku 20 % wzrosty w sprzedaży , więc być może Twoje rozczarowanie wynika z zamknięcia naszego showroom w Serenadzie , który w dobie pandemii stracił sens . Firma ma świetny zespół handlowy , więc coś te dane z postu się nie zgadzają :) . Przepraszamy za to że musieliśmy zamknąć sklep w Serenadzie , niestety ta galeria handlowa jest nowa niewypromowana w Krakowie i utrzymywanie ekspozycji poprostu nie miało sensu . Zapraszamy na stronę www.sklep.platinet.pl

Rozczarowany
@HR

Drogi „HR”, spółka działa 19lat i najwidoczniej jako jedyna nie odnotowała spadku sprzedaży w 2 kwartale 2020- gratulacje. Jeżeli jest tak kolorowo, to dlaczego pracownicy mają poobcinane godziny pracy a co za tym idzie także pieniądze. Oznacza to, że albo drogi „HR” dość daleko mijasz się z prawdą albo firma wykorzystuje sytuację związaną z pandemią i dodatkowo oszczędza kosztem pracowników. Nie jestem rozczarowany z powodu zamknięcia sklepu w Serenadzie. Jakoś pozostali z 170 najemców widzi sens np. XIAOMI. Co do świetnego zespołu handlowców, napisałem że jest 3 którzy ciągną ten wózek. Jeszcze jedno, co z siedzibą w USA, którą chwalcie się nawet w ofercie pracy?

Kk
@Rozczarowany

No bo na pracowniku trzeba zarobić. Inaczej się nie dorobisz jak siłami ludzkimi. Jest okazja urwać kasę to czemu nie? Przecież można było płacić 100% nikt nie zmuszał do 80%.

Głos

Mogę powiedzieć, że atmosfera pomiędzy pracownikami i działami w Firmie jest bardzo dobra. Pracują tu naprawdę świetni ludzie. W Firmie często prowadzone są wewnętrzne rekrutacje, dzięki którym można awansować. Praca na wielu stanowiskach jest na tyle ciekawa, że może posłużyć jako trampolina w dalszej karierze zawodowej.

Szczery
@Głos

Bzdura Panie Krzysztofie. Atmosfera pomiędzy pracownikami i dzialami na ten moment jest bardzo zla by nie powiedzieć fatalna. Ciągle konflikty. Magazynierzy pracują po wiele lat na tych samych skromnych stawkach godzinowych. Wywalczenie choćby 1zl podwyżki to wiele lat próśb. Jedyna prawda to ze pracuja tu wspaniali ludzie. Szkoda tylko ze potrafi Pan tak o nich pisać ale nie potrafi ich docenić traktując tylko jako koszt czy słupki w Excelu.

Mouse

Osobiście nie polecam tej firmy, umowa smieciowka. Szef nie potrafi docenić swoich pracowników, potrafi tylko wymagać od nich jak najwięcej by pracowali non stop i robili Jak najwięcej, a jeśli przychodzi do podliczenia godzin i zapłaty to ma problemy, podaje argumenty w ogóle nie mające znaczenia i chciałby żeby najlepiej ludzie pracowali za pół darmo bo przecież oni nie mają wydatków. Masakra jakaś. Jeśli pracownik prosi o wydruk godz to zostaje odesłany z niczym, a ma do tego prawo. Wynagrodzenie zawsze było wyplacane nie w terminie. Produkty są słabe jeśli chodzi o jakość, wszystko pochodzi z Chin. Ciągle reklamacje i zwroty.

Serwis
@Mouse

Drogi Studencie , dziękujemy za Twój wkład i pracę . Stawki dla studenta określa ustawodawca i jest to aktualnie na 2020 rok dla studenta poniżej 26 roku życia 17 zł brutto / netto , ponieważ w 2019 roku wprowadzony został tzw. zerowy PIT dla młodych. Według takiej stawki zostały wypłacane wynagrodzenia dla wszystkich studentów którzy pomagali przy pracach w pakowaniu towarów . Co do towarów niestety dzisiaj produkcja każdej marki w branży elektronicznej prowadzona jest w Chinach . Bez względu czy to marka PHILIPS , VERBATIM , SONY , KINGSTON , SANDISK , PLATINET,BELKIN ,DJI,EDIMAX ,FELLOWES,HP,SHARP,RAZER . Dlatego nie mamy wpływu gdzie ulokowane są fabryki naszych dostawców których jesteśmy dystrybutorem.

praca dla studenta

Dzisiaj student zarabia miesięcznie podobnie jak jego nauczyciel , jednak i to nie pozwala mu osiągnąć komfortu i relaksu jak ze strefy ZEN . Niestety z przykrością musieliśmy podziękować w kryzysie kilku studentom którzy pomagali w pakowaniu towarów . Dziękujemy za Waszą pracę i nie piszcie o nas źle . Przepraszamy za to że rząd wprowadził ograniczenia w handlu i przez to chwilowo mieliśmy mniej zleceń bo sieci handlowe miały przestój w branży elektronicznej . Już wszystko wraca do normy - głowa do góry.

JayJay

Brak profesjonalizmu ze strony firmy w kontekście rekrutacji, obiecywana jest informacja zwrotna.. niestety jest jej brak. Kandydaci traktowani zlewczo.

@JayJay

Drodzy Kandydaci , jesteśmy w trakcie rekrutacji , o wynikach poinformujemy niezwłocznie. Aktualnie wybraliśmy już osoby na stanowiska w dziale zakupów, jeżeli nie dostałeś odpowiedzi drogi kandydacie przepraszamy . W pozostałych działach etapy rekrutacji są na zaawansowanym poziomie. Proszę o informacje na jakie konkretnie stanowisko była składana aplikacja to udzielimy informacji o statusie drogą telefoniczną .

JayJay
@HR

Miesiąc po przeprowadzonej rozmowie raczej status rekrutacji jest dla mnie znany. Chodzi o to by państwo szanowali czas ludzi i nie obiecywali odpowiedzi zwrotnej w ciągu max kilku dni, jeżeli tak nie jest.

Misia

@s. jak dokładnie wygląda tu system premiowania? Ciężko ją uzyskać czy wystarczy dobrze spełniać swoje obowiązki ?

S.

A ja akurat jestem zadowolona :-) To już prawie rok w Platinet, firma jest bardzo rozwojowa i daje wielkie szanse ludziom, którzy "naprawdę" chcą pracować oraz poszerzać swoją wiedzę. Plusy: - umowa o prace - atrakcyjny system premiowania - częste wyjazdy zagraniczne - multum spotkań z nowymi partnerami biznesowymi Minusy: - zbyt dużo negatywnie nastawionych pracowników, którzy za wszelką cenę hamują rozwój firmy. Tą drogą pozdrawiam ich wszystkich czytając wcześniejsze komentarze, które wg mnie i z pewnoscią wielu zaangażowanych w swoją pracę pracowników Platinet nie są zgodne z prawdą. Zapraszam wszystkich chętnych na rekrutację :-) S.

Bolo

Idealna firma aby zdobyć Doświadczenie czego unikać w innych firmach :)

@Bolo

Mam przez to rozumieć, że osoby bez doświadczenia zawodowego są mile widziane w firmie Platinet? Obecnie zbliża się okres wakacyjny, dlatego przypuszczam, że na rynku pracy pojawią się osoby, które będą poszukiwały swojego pierwszego miejsca pracy. Myślisz, że mogą z powodzeniem ubiegać się o zatrudnienie bądź praktyki u tego pracodawcy?

Zostaw merytoryczną opinię o Platinet - Kraków

• Jak się pracuje w Platinet?

Zobacz opinie na temat firmy Platinet tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Platinet?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 5 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Platinet
1.6/5 Na podstawie 43 ocen.

Platinet