Opinie o Signal Group Sp. z o.o. Sp. k. w Poznań

Działalność firmy zakończona.

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Signal Group Sp. z o.o. Sp. k.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Signal Group Sp. z o.o. Sp. k. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Signal Group Sp. z o.o. Sp. k. w Poznań

Filip

@Serwis właśnie, też widziałem to ogłoszenie i teraz nie wiem czy jest sens wysyłać cv, jeżeli nawet nie odczytują?

Horhe
@Filip

Nie warto... Firma zrobiła czystki z okazji Korony... Większość pracowników dostała propozycję 20-25% mniejszą pensję oraz miesiąc wypowiedzenia albo "tam są drzwi"....

@Horhe

Szanowna Pani/Panie Terminologia "przeprowadzenia czystek" znacząco mija się ze stanem faktycznym i jest mocno przez nas niezrozumiała. Nasi pracownicy są naszym kapitałem, dlatego zadbaliśmy o to aby przy zagrożeniu kryzysem, zapewnić kontynuację zatrudnienia osobom, które chcą z nami współpracować i wspólnie zminimalizować ryzyka powiązane z obecną sytuacją. Mając świadomość sytuacji w której znajdują się nasi pracownicy (zobowiązania kredytowe, utrzymanie rodzin itp), każde nasze działanie ma na celu chronić nasz najważniejszy kapitał czyli kapitał ludzki. W dobie obecnego widma kryzysu gospodarczego, szybkie i sprawne działania podjęte przez grupę Signal Group zapewniły nam dalsze funkcjonowanie bez konieczności zawieszania czy likwidacji którejkolwiek ze spółek (a które obecnie są lawinowo przeprowadzane przez przedsiębiorców). Tym samym uniknęliśmy ryzyka konieczności zwolnienia wszystkich pracowników. Odnosząc się dalej do terminu "czystek" są one owszem właśnie przeprowadzane przez większość firm w Polsce, w postaci zwolnień grupowych - ponieważ nie podjęły one działań prewencyjnych jak to miało miejsce w Signal Group - jednakże żadne zwolnienia grupowe nie zostały przeprowadzone w Signal Group. Mając nadzieję iż obecna sytuacja ma charakter przejściowy, wierzymy w najlepsze - ale jesteśmy przygotowani na najgorsze. Dzięki temu zapewniamy firmie i tym samym naszym pracownikom możliwość dalszego funkcjonowania w tak niepewnych czasach.

Głodny
@Signal Group Sp. z o.o. Sp. k.

Chronić pracowników za głodowe pensje. Dobre. Kryzysu nie widać, bo pracy od groma, a szans na odzyskanie pensji żadnych. Pseudo program naprawczy ratujący firmę a nie pracowników. Ogólna demotywacja i frustracja załogi. Równia pochyła.

xx
@Głodny

Sama prawda. Niestety firma w końcu upadnie przez skąpstwo zarządu. Do tego do dzisiaj nie wiem kto został zwolniony przy okazji covida, bo komunikacji żadnej nie było.

@Głodny

Szanowny Panie, Dziękujemy za podzielenie się swoją frustracją, która daje nam możliwość uświadomienia Pana o obecnym kryzysie trwającym w Polsce, którego Pan nie widzi. Mamy 615 nowych zakażeń. 15 dodatkowych zgonów. To rekordowy wzrost liczby zakażonych od początku epidemii. Zajętych łóżek przez walczących z zakażeniem jest w polskich szpitalach blisko 1,7 tysiąca. Na kwarantannie przebywa ponad 97,5 tys. ludzi, a nadzorem epidemiologicznym objęto blisko 8,1 tys. osób. Rząd nie wyklucza powrotu części obostrzeń w przeciągu 2-3 tygodni. Zarządzanie firmą i odpowiedzialność za naszych pracowników wymaga od nas strategicznego działania w pełnej perspektywie wielu miesięcy na przód a także analizie rynku zarówno w kraju jak i na świecie. Niestety widok z pojedynczego biurka tutaj nie wystarcza. Dla nas obecne liczby to nieprzerwany stan braku pewności jutra i podejmowane kroki służą niezmiennie zapewnieniu zatrudnienia i utrzymaniu stanowisk pracy naszym ludziom nawet w sytuacji ponownego zamrożenia gospodarki. Jeszcze raz dziękujemy za możliwość rozszerzenia Pańskiej perspektywy i wyjaśnienia wątpliwości.

@xx

Szanowny XX, Prosimy o zapoznanie się z odpowiedzią udzieloną powyżej.

Delighted
@Signal Group Sp. z o.o. Sp. k.

Znam autora tej wypowiedzi. Uważam, że na rynku jest wiele firm które w sposób "normalny" radzi i poradziły sobie z tematem pandemii. Nie można się w nieskończoność wycierać covidem. Tutaj kłania się głównie kwestia logicznego zarządzania - nie zarządzania chaotycznego. Patrząc daleko w przód można nie zauważyć przepaści pod nogami...

@Horhe

Podobno wyrzucili ich z tego większego budynku i wrócili na ten pierwszy z tego co słyszałem. Był rozmach jest ciasnota.

Monika Mankiewicz
@Robercik

Szanowny Panie Robercie, Jako osoba biorąca udział w reorganizacji biur - powiązanym między innymi z udostępnieniem nowej, większej siedziby dla dwóch naszych spółek a także udostępnieniam nowego biura dla działu Kadr w jednym budynku (co zwyczajnie ułatwia logistykę) - a także mając świadomość kolejnych planowanych inwestycji - pozostaję niezwykle ciekawa, na jakiej podstawie opiera Pan swoje "podobno, z tego co słyszałem". Będę wdzięczna za merytoryczną odpowiedź opartą na faktach - a nie domysłach (wymysłach jest tutaj bardziej stosownym określeniem, aczkolwiek pozostawia kolokwialny wydźwięk). Pozdrawiam, Monika Mankiewicz

Domyślny
@Monika Mankiewicz

Prawdę znamy - nie domyślamy się p.Moniko.

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Signal Group Sp. z o.o. Sp. k.?

Unleashed

Tak... integracja ze swoim laptopem albo wyjazd za drzwi :-(

Dak

Serio ? W czasie pandemi ??? Pytanie z kosmosu ....

@Unleashed

Dobrze opisane w punkt :)

Ciekawa

Wymieniaja całe kierownictwo czy sami odchodzą. Dziwne, że tak późno, ale karma wraca. Coś dużo ofert się pojawia. Chyba nie dzieje się tam za dobrze.

Prawdziwy
@Ciekawa

Najlepsi sami odchodzą. Niektórzy kurczowo się trzymają za biurka. Karma wraca zawsze.

Witold
@Prawdziwy

Dlaczego najlepsi odchodzą? Chodzi o pensje, atmosferę czy może coś innego? Ciekaw jestem co powiesz na ten temat, mam nadzieję że napiszesz coś więcej.

K.
@Witold

Najlepiej zapytać osób które odeszły - jaki był powód ich odejścia. Z tego co ja wiem, niektóre osoby próbowały powiedzieć co było przyczyną ich decyzji. Najgorsze, że z tymi osobami odchodzi wiedza i doświadczenie. A była to taka dobra firma :(

Zajechana
@Witold

Witold-Kasa. Ja już tutaj nie pracuje ale wiele osób jeszcze się tutaj zwolni. Mam z nimi kontakt. Zakupowiec podnosi głos na wszystkich dookoła, obraza niecenzurowanymi tekstami jakby był właścicielem. Nawet właścicielowi tak nie przystaje wiec zapewne zaraz ktoś go sprzeda. Odstrasza nowe osoby. Szkoda. Osoby zarządzające firma nie dają podwyżek a dodatkowo dokładają obowiązków innym za te same pieniądze. Uwierzcie mi ze jest życie po sg. Była super firma. Niestety z naciskiem na była. ????

Zakupowiec
@Zajechana

"Zakupowiec" (to dość potoczne określenie, prawidłowe to "kupiec") nie ma w zwyczaju ani podnosić głosu ani używać niecenzuralnych słów bo w negocjacjach są bardziej skuteczne narzędzia. Można by rozwijać dalej tą wypowiedź jeszcze długo, ale nie ma to większego sensu, gdyż nawet jeśli by chciał podnosić głos, czy obrażać niecenzuralnymi słowami, które rzecz jasna nie przystroją nawet właścicielowi, to nie ma takiej możliwości gdyż pracuje w innej lokalizacji nie mając kontaktu z pracownikami biura :D Pozdrawiam serdecznie - "zakupowiec"

Wymoczek
@Ciekawa

A czy pracują tu nadal konkretni ludzie np. Majk Dz.?

Wywalony
@Wymoczek

Nie. Wywalili go. Pozdro

Zorientowana
@Zakupowiec

Mysle ze to chodziło o krzykliwego i znerwicowanego pana specjalistę od szopingu a nie o pana zakupowca. Toz to dwie różne persony. To jak niebo a ziemia. Czy ktoś się okrętuje czy pracuje tam stara ekipa z it? Pozdrawiam

Uwolniony
@Zorientowana

Nie pracuje.

Wykoczek
@Wywalony

Szkoda, chciał sporo zmienić na dobre.

@Wykoczek

Dlatego go nie ma.. jak ktoś chce dobrze dla ludzi to się go zwalnia.

Derek

@Dak a poza pandemią było coś takiego organizowane?

Odbyłam dwie rozmowy kwalifikacyjne w spółce SG. Pomimo iż nie zdecydowałam się na zatrudnienie mam bardzo pozytywny odbiór zarówno działalności firmy jak i przejrzystości struktury, zadań, benefitów i procesu wdrożenia pracowników. Uważam, że firma wpisuje się w kryteria nowoczesnego miejsca pracy, atrakcyjnego dla pracowników. Duża zasługa pani Moniki, która bezstresowo poprowadziła mnie przez proces rekrutacyjny, wyczerpująco odpowiadała na każde pytanie, uważnie słuchała, nawiązując do różnych kwestii, które były poruszone na rozmowie. Na każdym etapie rekrutacji byłam poinformowana kiedy mogę spodziewać się informacji zwrotnej i te terminy rzeczywiście były dotrzymywane. Nie zawsze jest to oczywiste, że dział HR stanowi wizytówkę firmy. W tym przypadku przez energię i pełen profesjonalizm ta rekrutacja bardzo zapadła mi w pamięć.

Pytania związane z doświadczeniem zawodowym, dopasowaniem stanowiskowym i umiejętnościami miękkimi.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Specjalista IT
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Programista Hurtowni Danych SAP BW
Wrocław
P&P Solutions Sp. z o.o.
logo firmy Pracownik ds. kadr i płac
Fudeko S.A.

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Signal Group Sp. z o.o. Sp. k.?

Umowa

Po około 4 latach

Pr

Po 3miesiach

zawiedziony

w odpowiedzi na ogłoszenie o prace przez telefon zostałem na drugi dzień umówiony na zdalną rozmowę kwalifikacyjną która miała odbyć się w formie video-chatu. Ponad 30 minut czekania i nikt się nie pojawił. Nieprofesjonalne zachowanie.

@zawiedziony

Dzień dobry! Dziękujemy bardzo za informację dotyczącą problemów z rozmową przeprowadzoną zdalnie. Rekrutacje zdalne są uzależnione niejednokrotnie od systemu i wielu aspektów technicznych (szczególnie w wersji beta). W przypadku wszelkich problemów bardzo prosimy o bezpośredni kontakt telefoniczny z osobą umawiającą spotkanie. Występujące problemy, wymagają konieczności ponownego wygenerowania linku, aby móc sprawnie przeprowadzić rozmowę w formie on-line. Dziękujemy za tak ważną informację zwrotną do nas, która świadczy także o dużym zaangażowaniu z Pana strony w proces rekrutacji. Jeżeli został Pan zaproszony na rozmowę, rekruter z pewnością jest zainteresowany Pana Kandydaturą i z chęcią wyznaczy nowy termin spotkania.

@Signal Group Sp. z o.o. Sp. k.

Zawsze można zadzwonić i powiedzieć, że są problemy techniczne i przełożyć rozmowę. Czy telefony też macie w wersji beta?

Jakie jest podejście do liderów z zewnątrz w firmie Signal Group Sp. z o.o. Sp. k.?

karl

teraz rekrutację robi podobno jakaś zewnętrzna firma i nie jest zbyt przyjemnie.

Jan
@karl

Rekrutację prowadzi firma zewnętrzna, bo działu HR praktycznie nie ma. Wszyscy odeszli. Przypadek? Nie sądzę :-)

Xx

Wynika z tego wszystkiwgo jasno - firma jest w kryzysie i lepiej poszukać takiej, która sprawniej poradziła sobie z sytuacja pandemiczną, ma bardziej stabilną pozycję. Są firmy które nie przeprowadzały zwolnień i obniżek pensji :)

Delighted
@Xx

Masz rację. Firma zasłania się kryzysem wywołanym przez pandemię, a błędnie brnie w złe decyzje osób na wyższym szczeblu. Patrzą tak daleko w przyszłość, a nie widzą przed sobą ogromnej przepaści w którą zaraz wpadną. Żal się temu przyglądać.

Horhe

Umowa na czas określony - zbliża się jej koniec. Wszystko już ustalone że będzie jej przedłużenie. Na parę dni przed końcem firma jednak się rozmyśla i zostawia pracownika na lodzie...

Serwis

W ostatnim czasie było ogloszenie do serwisu na portalu pracuj.pl. Po złożeniu dokumentów nikt nawet ich nie otworzył/odczytał. Czy faktycznie szukają pracowników do serwisu czy to jakieś badanie rynku pracy?

Serwis

Od jakiegoś czasu było ogłoszenie na pracuj.pl do serwisu. Po zakończonym czasie wyświetlania nawet nikt nie otworzył mojego podania (poralt pracuj.pl daje możliwość podglądu co się dzieje z wysłana aplikacja). Czy faktycznie szukają pracowników??

Uwolniony

(usunięte przez administratora)Firma to kolos na glinianych nogach, tylko czekać aż padnie. Jeden wielki chaos i brak kompetencji kadry menadżerskiej, w szczególności w zarządzaniu zespołem ludzkim. Firma chce robić wszystko na raz i jeszcze więcej, a kompletnie nie jest na to przygotowana. (usunięte przez administratora)

Pani

Pracuję w tej firmie 2 lata i choć nie będę tu długo, będę miło wspominać. Wiele się nauczyłam. Ludzie dostają niezwykle ciekawe projekty i niepowtarzalne okazje, które rozwijają i inspirują. Można się tez wiele nauczyć od innych- trzeba tylko chcieć. Każdy miewa lepsze i gorsze dni- wiadomo, ale jeżeli należysz do tych, którzy zamiast gadać o problemach- rozwiązuje je, odnajdziesz się tam jak rybka w wodzie. To jest miejsce dla ludzi rzetelnych i z pasją. Półśrodki powodują jedynie problemy lub/i opóźnienia a zmiany są na porządku dziennym bo przecież to branża innowacji :) więc zmiany nie powinny nikogo zaskakiwać :) trzeba się na nie pozytywnie otworzyć. Polecam! Przygoda życia.

Co jest wymagane od techników serwisu? Można na tym stanowisku oczekiwać podwyżek czy raczej trzeba się przygotować na stałą pensje?

Biacfs

Nie polecam pracy tam.(usunięte przez administratora)Pracownicy nie są informowani o dużych zmianach.(usunięte przez administratora)Zgłaszane problemy są często ignorowane. Ogólna dezinformacja. Ta firm ma na prawdę duży problem z przekazywaniem informacji.(usunięte przez administratora)Mimo zmniejszenia zespołu z 4 do 2 osób, bo dwie dziewczyny poszły na macierzyńskie przez prawie rok nie zostały zatrudnione kolejne osoby mimo wielu sygnałów, że dwie osoby to za mało.

Xyz

W końcu ROZMOWA rekrutacyjna a nie przesłuchanie. Na plus :)

Jarosław

Polecam, Firmę, pracowałem w dziale NewProtect Operator Centrum Obsługi Zdarzeń, stawiają na jakość obsługi, miła atmosfera pracy, mil sympatyczni ludzie, dbają o pracowników, kontakt z Dyrektorem IT, Kierownikiem, osobami tam pracującymi - mili sympatyczni ludzie, zaplecze np dostęp to pomieszczenia aneks kuchenny z lodówką, można było zjeść posiłek ze spokojem, pomieszczenia klimatyzowane. Funkcjonowanie działu kadr 10/10, pod koniec miesiąca Pani z kadr przynosi dokument ( inf. o wysokości pensji jaką przekażą na konto). Polecam i będę polecał tą Firmę zasługują to.

Micha
@Jarosław

jakie zarobki na tym stanowisku? i czemu już nie pracujesz? mam rozmowę niedługo właśnie na to stanowisko.

@Micha

W każdym procesie rekrutacyjnym dopasowujemy proponowane wynagrodzenie do rodzaju pracy oraz zakresu wykonywanych zadań. Z pewnością ten temat zostanie poruszony na Pańskiej rozmowie rekrutacyjnej. Do zobaczenia! :) Pozdrawiamy, Zespół Personalny

Grzegorz

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje?

Marita
@Grzegorz

Wszystkie obecnie prowadzone rekrutacje znajdują się w zakładce "kariera" na naszej stronie internetowej www.signalgroup.pl. Zapraszamy do odwiedzania strony i aplikowania :) Pozdrawiamy, Zespół Personalny

Jarosław

I recommend, the company, I worked in the NewProtect department Operator Event Service Center, put on the quality of service, nice work atmosphere, nice people mil people, care for employees, contact with the IT Director, Manager, people working there - nice nice people, facilities, eg access to rooms kitchenette with fridge, you could eat a meal with peace, air-conditioned rooms. Functioning of the HR department 10/10, at the end of the month, the lady from the cadre brings a document (information on the salary they transfer to the account). I recommend and I will recommend this company deserve it.

Alicja

@Roki, czy mógłbyś napisać coś więcej? Twój komentarz jest bardzo ogólny i niewiele wnosi do dyskusji. Dlaczego polecasz firmę? Oprócz komentarza @Roki dawno już nikt nie wypowiadał się na temat Signal Group. Czy jest na forum ktoś jeszcze kto aktualnie tam pracuje? Widzę że obecnie prowadzone są liczne rekrutacje na stronie firmy (Link - http://signalgroup.pl/kariera_dolacz.html). Zamierzacie aplikować? Co poradzilibyście próbującym swoich sił na rozmowach kwalifikacyjnych?

• Jak się pracuje w Signal Group Sp. z o.o. Sp. k.?

Zobacz opinie na temat firmy Signal Group Sp. z o.o. Sp. k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Signal Group Sp. z o.o. Sp. k.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Signal Group Sp. z o.o. Sp. k.?

Kandydaci do pracy w Signal Group Sp. z o.o. Sp. k. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Signal Group Sp. z o.o. Sp. k.