Opinie o Signal Group Sp. z o.o. Sp. k. w Poznań

Działalność firmy zakończona.

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Signal Group Sp. z o.o. Sp. k.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Signal Group Sp. z o.o. Sp. k. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Signal Group Sp. z o.o. Sp. k. w Poznań

Gal anonim

Rozmowa rekrutacyjna przeprowadzona w sposób profesjonalny. Miałem możliwość pracowania w Signal'u jako osoba która zajmowała się technologicznymi problemami powiem tak: -Praca z nowoczesnymi technologiami- wolne żarty, są po prostu przestarzałe nieintuicyjne nie wspominając o tym że połączenie z obiektami jest niestabilne- nie wspominając już o fakcie że jest się rozliczany na podstawie "szybkości" obsługi. Pracownik nie ma możliwości szybkiego działania kiedy systemy po prostu zamulają -Kolesiostwo w firmie (tak pracownicy lubią się między sobą dogadywać a następnie kopać dołek) -Brak wsparcia ze strony przełożonego i brak mentoringu w zakresie wykonywania swojej pracy. Miesiąc pracowałem przy różnych stanowiskach pisząc raporty dla HR. Lepszym rozwiązaniem jest poznawanie firmy przez tydzień następnie mentoring przez 3 tygodnie związany ze swoją pracą. - 2 lata obsługi jednego ticketu następnie wdrażana metoda spychologii, która spada na nowego pracownika który rozwiązuje ten problem (pytam się gdzie byli ci świetni "inżynierowie" kiedy mieli rozwiązać problem softwarowy? Gdzie był przełożony który powinien świecić przykładem i wiedzą? Gdzie menadżerowie techniczni? Najmłodszy stażem pracownik rozwiązuje problem w 3msc kiedy nikt inny go nie rozwiązał bo nikomu się nie chciało lub się poddali?- ŻAŁOSNE!) -Wiecznie zajęci menadżerowie, jak i przełożony brak jakiegokolwiek wsparcia. -Brak podstawowej wiedzy elektronicznej wśród przełożonych. Przełożony kazał mi lutować kabel HDMI na 2, co wie nawet największy amator że jest to po prostu niemożliwe bez odpowiedniego konwertera (układu elektronicznego który to rozdziela) -Wszystko robione na ostatnią chwilę przypomniano sobie o przeszkoleniu mnie z pewnego zakresu działań (które oczywiście trzeba było wykonać szybko bo JIRA wszystko liczy- brak zrozumienia że pracownik musi sobie poukładać wszystko w głowie i nie chce pracować po godzinach). Z plusów: -Spoko project menagerowie którzy posiadają rzeczywiście wiedzę a nie są tylko teoretykami. -Profesjonalnie przeprowadzona rozmowa o pracę (Pozdrawiam P. Monikę) -Luxmedy itp. -

Łukasz z rekrutacji

Jeśli chodzi o proces rekrutacji to przeprowadzany jest bardzo profesjonalnie! Rozmowa w nowoczesnym biurze, w którym czuć przyjazna atmosferę i dobre relacje między pracownikami. Oczywiście to na pierwszy rzut oka ale myśle ze jeżeli ktoś szuka solidnego pracodawcy to tutaj go znajdzie. Ogromny + za merytoryczna i partnerska rozmowę rekrutacyjna podczas, której nie pojawiają się dziwne pytania i prośby o sprzedaż ołówka :)!

@Łukasz z rekrutacji

Super, że mowa o biurze. Bo to mnie ciekawi, czy to jest wielkie open space, czy raczej małe pokoje do pracy? I jak wnętrza? Nowoczesne, ale takie ładnie urządzone, czy takie bardziej nowoczesne sterylne i minimalistyczne?

Gal anonim Nowy wpis

Gość Nowy wpis

Skoro piszesz, że to był pierwszy etap, to orientujesz się ile tych etapów jest u nich w procesie rekrutacyjnym? No i długo trwała ta rozmowa? Sporo czasu czekałaś od momentu przesłania do nich CV? Poza pytaniami standardowymi były może też jakieś case study?

Zainteresowany Nowy wpis

Obecnie poszukują kandydata na stanowisko: Koordynator prac serwisowych Czy ktoś wie coś wiecej na temat tego stanowiska? Ciekawa praca? W normalnym przedziale czasowym? czy z telefonem 24/7 w gotowości? Czy jest możliwość pracy zdalnej? i jaka panuje atmosfera w tym dziale?

@0001012211

Cześć, czy ktoś ma opinie na temat pracy w dziale Inwestycji?

Wiola
@@0001012211

No właśnie, też szukam takich info. I czy w dziale inwestycji jest szansa na pracę zdalna lub hybrydową? Czy jednak koniecznie jest tylko stacjonarna??

Odbyłam dwie rozmowy kwalifikacyjne w spółce SG. Pomimo iż nie zdecydowałam się na zatrudnienie mam bardzo pozytywny odbiór zarówno działalności firmy jak i przejrzystości struktury, zadań, benefitów i procesu wdrożenia pracowników. Uważam, że firma wpisuje się w kryteria nowoczesnego miejsca pracy, atrakcyjnego dla pracowników. Duża zasługa pani Moniki, która bezstresowo poprowadziła mnie przez proces rekrutacyjny, wyczerpująco odpowiadała na każde pytanie, uważnie słuchała, nawiązując do różnych kwestii, które były poruszone na rozmowie. Na każdym etapie rekrutacji byłam poinformowana kiedy mogę spodziewać się informacji zwrotnej i te terminy rzeczywiście były dotrzymywane. Nie zawsze jest to oczywiste, że dział HR stanowi wizytówkę firmy. W tym przypadku przez energię i pełen profesjonalizm ta rekrutacja bardzo zapadła mi w pamięć.

Pytania związane z doświadczeniem zawodowym, dopasowaniem stanowiskowym i umiejętnościami miękkimi.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Specjalista IT
logo firmy Pracownik działu handlowego elektroniki
Wrocław
ELTRON Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
logo firmy Robotyk
Gliwice
Simtech Automatyka Przemysłowa
logo firmy SAP ERP Consultant
Bonprix Sp. z o.o.

Dominika

Moszna napisać coś więcej? Znaczy, o jaką posadę w zasadzie chodzi? Na koniec procesu rekrutacji była feedback, czy nie było żadnego odzewu? Chętnie dowiem się więcej.

M.

Sam proces rekrutacji ok. Wszystko wyjaśnione, odpowiedź zwrotna również. Pani przeprowadzająca rozmowę telefoniczną była bardzo uprzejma jednak było czuć, że to raczej Pani z HR niż z konkretnego działu. Nie potrafiła wyjaśnić czym właściwie miałby się zajmować pracownik na tym stanowisku. Oczywiście widełki płacowe nie do ujawnienia, dopiero w późniejszym etapie. I w ogłoszeniu nieprawda, ponieważ podana jest informacja że praca hybrydowa, a przez telefon Pani powiedziała że od poniedziałku do piątku w biurze 8-16.

Łukasz z rekrutacji

@Łukasz z rekrutacji

Zgadzam się. podczas rozmowy nie tylko zadawano mi pytania, ale rozmowa była na tyle przyjazna, że ​​uświadomiła mi, co chciałbym robić zawodowo – jak doradztwo zawodowe. rozmowa kwalifikacyjna skoncentrowana na kandydacie, czy praca spełni również moje oczekiwania. otwarta rozmowa również o negatywnych opiniach ze strony gowork, jak dla mnie zrozumiałe. Nie dostałem tej pracy, co zostało mi już wyjaśnione na rozmowie kwalifikacyjnej, ale odpowiedź była uzasadniona, że ​​nie taki charakter pracy będzie dla mnie. Nie spotkałem się wcześniej z rozmową na której ktoś nie myślał by tylko o tym czy kandydat jest dobry ale także o tym czy to będzie praca dla mnie (zrozumiałem że wolę prace w terenie niż w biurze). Polecam osobom biurowym.

Krzysztof

miałem przyjemność uczestniczyć w procesie rekrutacyjnym (wieloetapowym) w Signal Group. Bardzo przyjazna atmosfera, przygotowanie merytoryczne do rozmowy z kandydatem, nastawienie na poznanie kandydata a nie na szybką rozmówkę o wynagrodzeniu. Sam proces rekrutacyjny (od rozmów telefonicznych po finalne podjęcie decyzji, niestety negatywnej) przebiegł bez jakichkolwiek zgrzytów. Życzyłbym sobie, by każda firma tak rekrutowała i z takim zaangażowaniem przekazywała nawet te mniej pozytywne informacje o wyniku rekrutacji. Generalnie same plusy.

Gabriela
@Krzysztof

Piszesz ze na rozmowie jest nastawienie na poznanie pracownika a nie na rozmowę o wynagrodzenie. To fajnie, że nie chodzi tylko o pieniądze ale jednak jest to ważna kwestia jeśli szuka się pracy. Powiedziałabym, że jedna z najważniejszych. Dowiedziałeś się ile możesz zarobić w firmie? Za co można i czy w ogóle dostać premie? Czy ten temat był w ogóle poruszony?

Monika Mankiewicz

Szanowny/a Anonimie Zawsze doceniamy uwagi merytoryczne, opierające się na faktach. Niemniej powyższy komentarz zawiera informacje całkowicie nieprawdziwe, które w sposób jawny posiadają znamiona przestępstwa z art. 212 k.k. Pozostawienie komentarza jest jednoznaczne z zapisaniem w bazie numeru IP. Prawo nakazuje ich ujawnienie organom ścigania w przypadku, kiedy zaistnieje prawdopodobieństwo czynu o charakterze bezprawnym. Tym samym w kierunku naszej firmy skierowano fałszywe oskarżenia, na co posiadamy niepodważalne dowody: * prowadzone harmonogramy wdrożeń osób zatrudnionych, * potwierdzenia spotkań osób przypisanych do roli "buddy" czyli odpowiedzialnego za wdrożenie w dany obszar * historie mailowe z koordynacji okresu wdrożenia * raporty z okresu szkoleń składane każdego dnia przez nowego pracownika, celem zapewnienia największej efektywności i kontroli nadbudowywania wiedzy * wnioski wraz z akceptacją o finansowanie szkoleń * komunikację mailową z firmami dostarczającymi szkolenia * listy osób korzystających z indywidualnych szkoleń dopasowanych do ich potrzeb * ilość aneksów do umów wynikających z awansów wewnętrznych W przypadku niewycofania pomówień skierowanych w naszym kierunku, powyższe może spotkać się z konsekwencjami prawnymi. Zgłaszając pomówienie administratorowi serwisu rozpoczniemy walkę z pomówieniami na drodze sądowej. Monika Mankiewicz

@Monika Mankiewicz

(usunięte przez administratora) Pierwszy raz spotykam się zeby firma straszyła kandydatów sprawą sądową ???? na forum gdzie wchodzą potencjalni kandydaci, gratuluję wyczucia :) i przyszłych efektów rekrutacji... Czytając wszystkie komentarze tu zgromadzone, nie zastanawiała się Pani dlaczego większość z nich w zasadzie się powtarza i dotyczy tych samych kwestii ? Nawet jeśli dysponujecie tym wszystkim co Pani wymieniła na swoją obronę, może warto zastanowić się dlaczego to nie dochodzi do szerokiej rzeszy Waszych byłych już pracowników? Pozdrawiam, (usunięte przez administratora)

@Kandydat

Szanowny "Kandydacie" Zgodnie z polityką serwisu gowork - jest to miejsce do wyrażania opinii merytorycznych. Opinia do której się Pan odnosi nie jest merytoryczna i zawiera w sobie informacje, które nie są prawdziwymi. Tym samym sposobem łamane jest prawo. Co do zasady - występuję pod swoim imieniem i nazwiskiem ponieważ reprezentuję fakty i dlatego nie muszę się ukrywać, w przeciwieństwie do osób występujących pod nickami. Rolą gowork nie jest tym samym wymiana opinii o firmie - każda osoba dojrzała biznesowo rozumie model biznesowy tego portalu. Pozdrawiam Monika Mankiewicz

@Monika Mankiewicz

Informacje o firmie są prawdziwe i jest na to z 10 świadków a za straszenie ludzi też są paragrafy

Julia

Cześć, jakiś czas temu oferowali płatny staż. Mam na myśli ten do działu Logistyki. Zastanawiam się, czy on jest organizowany przez firmę, czy może przez urząd pracy?

Klaudia

Jako kandydatka mogę wystawić zdecydowanie dobrą opinie na temat firmy. Proces rekrutacyjny przebiegł w bardzo przyjaznej atmosferze, nieco innej niż do tej pory doświadczałam, nie było sztywno i stresująco, wręcz przeciwnie. Pani, która mnie rekrutowała (z działu HR) podobnie jak ja - również była przygotowana do rozmowy, sposób zadawania pytań czy ogólne podejście do kandydata sprawiło, że w pewnym momencie nie czułam się jak na rozmowie kwalifikacyjnej tylko na przyjemnym spotkaniu co zdecydowanie pozwoliło mi wyjść poza sztywne ramy typowej rozmowy rekrutacyjnej. Drugi etap, dodatkowo z kierownikiem, również był bez zarzutu. Z czystym sumieniem mogę ocenić cały proces na absolutnie bezbłędny jeśli chodzi o podejście do mnie jako kandydatki, wkład merytoryczny oraz kontakt ze strony firmy.

Czy rozmowa kwalifikacyjna do Signal Group Sp. z o.o. Sp. k. odbywa się w siedzibie firmy?

Monika Mankiewicz

Dzień dobry, Rozmowy odbywają się w jednej z lokalizacji spółek z grupy SG - tzn na Dębcu przy ul 28 czerwca (rekrutacja do centrali) lub w Dąbrówce na ulicy piaskowej (rekrutacja na magazyn lub do fabryki). Pytania dotyczące rekrutacji można zglaszać także na mail personalny@signalgroup.pl gdzie nasz zespół pozostaje w bieżacym kontakcie z kandydatami :) Pozdrawiam Monika Mankiewicz

Elżbieta
@Monika Mankiewicz

No a jak wygląda cały proces rekrutacyjny? Z ilu etapów się składa i jakich pytań czy też zadań trzeba się spodziewać? Myślę że to bardzo ważna kwestia..

@Elżbieta

Wszystkie informacje można znaleźć w zakładce kariera na naszej stronie https://signalgroup.pl/kariera/etapy-rekrutacji/ Dodatkowo Kandydaci mogą swoje pytania kierować pod adres działu personalny@signalgroup.pl - serdecznie zapraszamy.

Joasia

Słyszałem, że zwolnili dużo ludzi przy okazji pandemii, teraz jest sporo ogłoszeń na stronie. Warto aplikować? Jest multisport?

Zaufany
@Joasia

Multisportu już nie ma i w najbliższych miesiącach nie będzie, a skoro firmy nie stać na multisport to sam sobie odpowiedz czy warto aplikować.

@Zaufany

Szanowni Państwo, rezygnacja z karty Multisport wynika z uwagi na obecną sytuację pandemiczną w kraju. W Polsce odnotowuje się obecnie rekordowe ilości zakażeń i jako Signal Group nie będziemy promować i wspierać aktywności, które zwiększają ryzyko zachorowania i rozprzestrzeniania się COVID wśród naszych pracowników. Wychodzimy z założenia, że świadomość obecnej sytuacji jest na tyle duża, że przesłanki podejmowanych kroków są oczywistymi. Cieszymy się tym bardziej, że mamy tutaj możliwość dotarcia do osób, których informacje o bieżącej sytuacji w kraju omijają. Do funkcjonowania karty Multisport wrócimy jak tylko sytuacja pandemiczna w kraju się ustabilizuje. Mamy nadzieję, że nastąpi to jak najszybciej.

Zaciekawiony
@Signal Group Sp. z o.o. Sp. k.

I jak, karta Multisport wróciła? Wszak mamy już po pandemii :)

@Zaciekawiony

Nie ;)

Mirosław

Jak teraz pracuje się w tej firmie: pracujecie zdalnie czy nie? Widzę, że firma z powodu Covid zrezygnowała z karty multisport, ale nie mogę znaleźć informacji odnośnie trybu pracy, jaki jest

multisport
@Mirosław

Niestety prawda jest taka ze są chętni użytkownicy aby korzystać z karty multisport i nie chodzi o pandemie, teraz jej nie ma i nikt sie nie zainteresował aby powrócić z ofertą albo chociaż zrobić ankietę ile osób chętnych, dając bardzo głupie tłumaczenia że nie ma chętnych... Szkoda marnować czas jeśli chcielibyście widzieć multisporta w tej pracy. Dla pracowników co chcą posiedzieć i chodzic po lekarzach(usunięte przez administratora) to można szczerze polecić, mają pakiet medyczny bez problemu umowisz sie na cokolwiek.

Jak wygląda obecnie sytuacja finansowa w firmie? Warto aplikować, czy lepiej nie pchać się w to ?

Monter
@Zainteresowany

Czy firma płaci coś lepiej? Czy wegetacja? Czy nadal za pensję na stanowisku Elektromonter rozdzielnic niskiego napięcia w Signal Group sp. z o.o. sp.k. trudno się utrzymać?

Teresa
@Monter

A pracowałeś tam kiedyś? Ile kiedyś płacili?

Czy istnieje możliwość rozwoju w Signal Group Sp. z o.o. Sp. k.?

Michu

Jeśli pracownik się sam rozwija to tak.

Katarzyna
@Michu

Czyli szansy, że syna przyjmą na elektromontera i czegoś dodatkowo nauczą poza tym co w szkole, nie ma?

Firma ciekawa pod kątem specyfiki, ponieważ zajmują się sztuczną inteligencją, mają ciekawe projekty, duże możliwości rozwoju. Rekrutacja przebiegła nawet znośnie. Dla mnie osobiście miłe zaskoczenie, przed rozpoczęciem pracy, dużo ciekawych informacji przygotowanych o firmie w formie prezentacji. Pierwszy dzień pracy wspominam najlepiej i pozostanie w mojej pamięci na bardzo długo, kadrowa super kobieta, bardzo miła, wszystko dokładnie wytłumaczyła, sprawiła, że stres był o wiele mniejszy, pomogła przy wypełnianiu dokumentów i oprowadziła po firmie. Niestety tyle z plusów. Najgorszy minus dla firmy, że nie potrafią przeprowadzić prawidłowego szkolenia adapcyjnego dla nowej osoby. Brak stałego opiekuna- mentora, który by służył pomocą i wytłumaczył wszystko na spokojnie. Nowy pracownik jest wrzucany na głęboką wodę bez właściwego wsparcia.Przełożeni potrafią tylko ciągle mieć o wszystko pretensje i szukać winnego. Osoby tam pracujące to młodzi ludzie, atmosfera naprawdę w porządku. Niestety Dyrektorzy i większość przełożonych nie powinna zarządzać tymi pracownikami są bardzo nerwowi, bez wiedzy merytorycznej i po znajomości nie do ruszenia. Sugeruje zmienić podejście do nowo zatrudnionych i porządnie się nimi zająć od samego początku.

R

Witam, Zamierzam rekrutować na stanowisko elektromontera do prefabrykacji rozdzielnic . Jak przebiega praca ? Na jakie zarobki można liczyć ? Czy są jakieś benefity ?

Witam, Chcę aplikować na stanowisko elektromontera (prefabrykacja rozdzielnic) . Warto ? Jak przebiega praca ? Jaka jest atmosfera ? Na jakie zarobki można liczyć ? Firma posiada jakieś benefity?

Luke

Praca sama w sobie jest super jeżeli kto lubi, że cały czas coś się dzieje. I to tyle z pozytywów :) Na minus cała reszta. Zawalanie pracowników obowiązkami, wiecznie za mało ludzi do pracy, zrzucanie odpowiedzialności z wyższych szczebli na niższe. Wieczne nadgodziny niepłatne bo jak chcesz siedzieć nad pracą po 16 to tylko na własne życzenie - wiadomo ;) Umywanie rąk przez zarządzających za błędnie podejmowane decyzje i ciągłe szukanie kozłów ofiarnych bo oczywiście ktoś musi odpowiedzieć za coś, niekoniecznie ten kto zrobił całe zamieszanie. Układy układziki i tajemnicze trzymanie na stanowiskach osób które nie nadają się do pracy ale za to robią wokół siebie dobry "PR". Bardzo toksyczna atmosfera, dużo stresu, szczególnie gdy trzeba się tłumaczyć przed wykonawcami z opóźnień w płatnościach faktur-tu znowu zrzucanie winy na niższe szczeble. Jeżeli macie alternatywę w postaci innych ofert pracy - skorzystajcie!

• Jak się pracuje w Signal Group Sp. z o.o. Sp. k.?

Zobacz opinie na temat firmy Signal Group Sp. z o.o. Sp. k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Signal Group Sp. z o.o. Sp. k.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Signal Group Sp. z o.o. Sp. k.?

Kandydaci do pracy w Signal Group Sp. z o.o. Sp. k. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042
Signal Group Sp. z o.o. Sp. k.