Opinie o Media Markt Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Media Markt Polska Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Media Markt Polska Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Media Markt Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Obserwator

Kilka uwag B2B, jak można rozwalić ten dział?, przecież człowiek który się tym zajmuje nie ma zielonego pojęcia o zarzadzaniu ludźmi, o pracy z klientem. Nie liczy się z żadnym pracownikiem, wszystkie swoje nieudane decyzje zwala na pracowników niżej, on czysty. Parametr Order Automation który wymagają jest niemożliwy do osiagnieci, towar z centrali nie jest uwzględniony, a przez centralny saprzedawane jest 90 procnt towaru, ale o tym problemie nie powie wyżej, więc ludzie prywatnie kupują po kilkanaście rzeczy najtańszych ze sklepu żeby lepiej w tabelce wyglądało i zeny sie noe tlumaczyc przed kierownikami. Pomysl HUB dobry, ale od kierowników wiem że mają zwiazane ręce bo dalej samowola w centrali. Osoba nad Head powinna pogadać z ludźmi - bo to co przekazuje on przekazuje do zarządu to wąskie gardło, farmazony i oszczerstwa - nic nie jest prawdą, od towaru, ilości klientów.W jakiej firmie od decyzji jednej soby zależy kto jest hurtownikiem kto nie?, obudźcie się, pogadajcie z ludźmi. Nurtuje mnie inny problem jak facet płaci w kasie kilkaset tysięcy przez cały dzień na kilkudziesięciu paragonach w tym samym dni i czasie w miejscowości o kilkaset km oddalonej. Nic wynik się liczy. ZARZĄD jak te trzy małpki, nie widziałem,nie słyszałem...

Waldemar
@Obserwator

Brawo, ja mam wrażenie że góra żyje w nieświadomości, nic do nich nie dociera.Wszelkie zakłamania są na linii HEAD- ZARZĄD, albo wiedzą tylko udają. Płatności na odległość na kasach - tu będzie smród nieziemski w końcu.

Justyna
@Waldemar

To prawda, centrala twierdzi sprzedawajcie przecież jest tyle towaru, tak ale nie jest atrakcyjny, nie jesteśmy konkurencjni. Zakaz sprzedaży Dyson, tv to my możemy od klientów kupować bo zakupowcy nic nie potrafią załatwić, do tego nacisk kierowników" ile sprzedasz?" to b2b i to tak nie działa, ja rozumiem ze ich cisną, jest im głupio o to pytać, ale to chyba z góry przychodzi. Chcecie zmian i normalnej pracy.Ryba się psuje od głowy, a ta głowa nie daje od dawna rady. Jak ktoś napisał jakas osoba majaca pojęcie o B2B nad Flipem i Flapem powinien pogadać z ludźmi, chocby kierownikami ktodxy wiem sa załamani - co innego obiecywali co innego jest. Chyba jakis regionalny tez odpowpada za to - może on powinien dowiedzieć się jak to wygląda naprawdę?, nie sluchac tylko S. ( czego brakuje?, co mozna zrobic lepiej bo nie wierzę że mają pełny przekaz o machlojach centrali). Order Automation - przykład 9 dokumentów, 6 z centrali, 3 ze sklepu i(ze sklepu wszystko przez CRM) (usunięte przez administratora) że maly procent!!! Nie to 100 procent !!! Tylko kłamiecie w raporcie w centrali ale wiecej jest niemożliwe sama mam kupować zeby podbić? Na koniec górnolotne obietnice - Twój klient tylko Ty sprzedawać możesz, tak to będzie działać, jest gorzej niż było.Kpina!!! W każdej firmie relacje klient-opiekun to rzecz święta, ta firma nie dorosła do takiej sprzedaży. Żałuję że jak miałam propozycję nie odeszlam, ale pora wznowić poszukiwania pracy bo tu jest jakiś cyrk. Na koniec - wrzucamy setki tysięcy i finansowo koszmar.

1000 pesos Kolumbijskich
@Obserwator

Zarząd bardzo dobrze o tym wie. Głównym problemem jest to że zanim ktokolwiek cokolwiek postanowi podziałać to dziwnym trafem jest fraza "kontynuowanie kariery poza strukturami firmy" właśnie z zarządu. Kiedyś było straszenie Grekiem który robił pokazówki. Zamiast skupić się na polityce sprzedaży, znalezienia sposobów na przejęciu inicjatywy w walce z konkurencją. A na rynku Polskim jakieś wymysły i bajeczki że klienci szukają doświadczeń. Owszem szukają przyjść do sklepu wymacać i ewentualnie kupić żeby wypróbować a potem zwrócić żeby kupić taniej. Ewentualnie potraktować jako darmową wypożyczalnię. Oczywiście dosięga to całej branży. Dlatego nie ma co się dziwić i łudzić. Pensje magicznie nie pójdą do góry tylko będzie pseudospektakl gdzie będzie zaciesz że podwyższyli do najniższej krajowej. A cała reszta to trwanie na wypadek kolejnego przypału gdzie w Niemczech i Austrii był przestój a my cisnęliśmy za dosłowne 1000 pesos kolumbijskich. Najbardziej szanuję osoby z pewnego marketu gdzie powypełniali ankiety NPP super pozytywnie a potem rzucili papierami. Pozdrowienia i szacunek dla was.

Wieloletni pracownik

Pracuje już ponad 6 lat w media markt i sama praca jest ok. Ludzie którzy tam pracują też są bardzo fajni. Niestety to co się dzieje od ostatnich 3 lat to pokazuje że jest coraz gorzej. Żadnej podwyżki ostatnia pensja niecałe 2900 zł bo market nie zrobił planu. Wymagania typu gwarancja itp. Ale i tak nie mamy za nią płacona ewentualnie jak się uda wyrobić to 2% czyli z 10000 zł wychodzi 200 zł brutto. Na dzisiejsze czasy reklamówka zakupów. Grafik kiedyś elastyczny teraz masakra pracujesz po 5 dni w tygodniu. W godzinach tak różnych że nigdy nic nie możesz załatwić. Kierownicy dzialu to już poprostu zbędny element. Tylko wydaje polecenia co poprzestawiać gdzie a jak zapytasz jak dokładnie to sam nie wie i trzeba robić robotę dwa razy. I tylko tłumaczenia się u kierownika że mało, i przekonywanie ile to się nie da zarobić... Ogólnie ludzie szukają pracy bo nie starcza im na utrzymanie, pracy dodatkowej nie mogą podjąć bo pracują praktycznie codziennie w takich godzinach że nie ma jak tego pogodzić. Premia nie jest w zasadzie zależna w żaden sposób od pracownika tylko od wyniku całego sklepu. Ogólnie kiepskie zarobki i non stop wymagania i tłumaczenia u kierownika skutecznie zniechęcają do pracy tutaj.

NikWyjczicz
@Wieloletni pracownik

Całkiem zgadzam się z tym napisanym. A same śmieszne te premije ze jak dadzą raz na parę miesięcy to nawet nie jest odczuwalne ze dostał premije i to ze te premije w brutto. Jak dla mnie to musi byt tylko i wyłącznie netto . I tak z 500 zł. Żebym mógł coś pozwolić sobie kupić za te grosze.

Ale słyszałam że można starać się o zapomogę .może powiedzieć ktoś jak to wygląda?

Aneta

czy w marketach są jakieś stołówki, albo miejsca gdzie można odpoczywać i coś zjeść?

Ela
@Aneta

Tak Stołówka , lodówka, mikro , opiekacz, zmywarka , ekspres, naczynia

Salome

to nie może zapytać czy coś jest czy jak? lepiej wiedzieć wcześniej jak to wygląda w robocie...

Doritos
@Aneta

zaplecze zawsze się jakieś znajdzie ale luksusów nie oczekuj

@Doritos

luksusow chyba nikt nie oczekuje, ale jakiekolwiek ludzkie warunki by sie przydaly. dla mnie to tez wazne zeby przerwe jednak spedzac we w miare dogodnych warunkach jak cos

Klej
@pepper

jak już temat przerw wypłynął to po ile macie zmiany i jaki czas przerw właśnie w trakcie tych zmian?

angel

Aplikuj..zawsze gdzieś są jakieś wolne wakaty..wszystkiego można się nauczyć..potrzeba tylko chęci..

Pracownik Zga
@Klej

W Zielonej 30 min ale lizusy siedzą i ponad godzinę maja takie ulgi lub przerywają się z kierownikami plus wychodzą na fajki ile die chce Jedna mamy taka co je śniadanie w biurze kasowym ( niby nikt nie widzi) i jest puszczana po dzieci do przedszkola 30 min szybciej (usunięte przez administratora)w Zielonej Gorze !!! A nam nowym wyliczają 5 min@Pracodawca

Sprzedawca

Z dwoma bezpośrednimi przełożonymi, 2 etapowa

Czy mam dzieci? Czy planuje je mieć? Czy mam drugą połówkę? Pytania na które odpowiedz twierdząca automatycznie by mnie dyskwalifikowała. O to nie mogą pytać ale przecież rozmów się nie nagrywa, w idzie się na nie po to by dostać prace. Wiec nie idzie się do sądu. Bardzo nieuczciwa praktyka wobec przyszłych pracowników. Usłyszeli to co chcieli

Do pracy w pomorskim

Wie ktoś jakie zarobki na specjalistę ds. Sprzedaży?

@Do pracy w pomorskim

Zależy w jakim wieku jesteś. Max 2700 na rękę plus prowizje o ile sklep zrobi plan z miesiąca na miesiąc wyzszy

cevo

ilugodzinne macie zmiany?

Kristoff
@cevo

W zależności od marketu, 8-10h

Kaszel
@Kristoff

i rano i popołudniu pracujecie tak?

Kaszel
@Kristoff

w sensie to jest praca zmianowa? Nie jest tak, że przychodzicie na jedną zmianę na 8h?

Pfff
@cevo

Wszystko zależy w jakich godzinach pracuje market i na jakie stanowisko Cie dadzą, sprzedażowe czy dok. 8h rano, środek, popołudniowe 12 całka

Doritos
@Kaszel

w marketakch najczęściej robi się 9-21 bo tak są galerie otwarte

@Pfff

to ile wczesniej grafik najczesciej sie ustala?

@Doritos

pracujac po 12h dziennie to ile dni w tygodniu w ogole mozna pracowac? czy to raczej podaje sie dyspozycyjnosc jakos i mozna sobie wiecej godzin pracowac?

Pracownik Wrocław

Wiecie może czy mamy obowiązek pracy w niedzielę?, nasz „mądry inaczej” dyrektor wymyślił sobie z innym ze chce na jakieś targi jechać na weekend i teraz chodzi po ludziach i im każe być, nie pyta czy mamy plany czy cokolwiek innego. Na pytanie czy będziemy mieli zapłacone odpowiedź nie- weźmiecie sobie dzień wolny, plany zostają, dwa dni mniej w pracy. Możemy się nie zgodzić?

Sprawiedliwy

Widzę że część z Was dolewa oliwy do ognia żeby sie jeszcze bardziej denerwować ale....mają rację....robią nas wszystkich w ..... a za chwilę dadzą nędzne ochłapy i powiedzą ze podwyżka....hehehe a oni poprostu od stycznia i tak będą musieli dać nam to..i niestety będziemy zarabiać minimalną pensje. Poprostu śmiech...jeszcze raz wam powtórzę...bedziecie po tylu latach zarabiać Minimalną Krajową. Powodzenia i możecie czekać na PZSy. I pewnie sie nie doczekacie. Co najwyżej 2%za gwarancje. Czyli jakas 100 brutto. Super

pence

ale to już się dzieje... testowanie nps jako wyznacznik, a za chwile TK będzie wyznacznikiem. Jak doradca powie, że "tego sprzętu to bał by się używać - i będzie odpowiedni komentarz w ankiecie TK". Ankieta na czerwono i brak premii - mimo, że inne parametry będą ok. Markety są zasypywane sprzętem, który się "starzeje", nikt tego nie kupuje, a później na outlet, żeby to poszło, bo za połowę to pójdzie

PZSSS

Na cenowkach wyświetla się PZS a nie dostaliśmy do tej pory żadnej listy. Na sprawdź promocje tez nie ma żadnego info… ktoś coś wie o co chodzi???

Łysy Bartosz
@PZSSS

Nam dyrektor powiedział, że PZSY na ten miesiąc nie są przewidziane. Cieszcie się że możecie w ogóle tu pracować a nie o jakiś premiach tu gadacie

pppzss
@PZSSS

Bo PZSy są dla zarządu. Dla pana darmowe mydło i papier w toalecie.

Multipla

jest w razie co możliwość zatrudnienia tymczasowego, np na okres letni, czy raczej w stałych celują?

natka
@Multipla

i czy zwykle, takie podstawowe doswiadzenie w obsludze klienta wystarczy? jak cos to doszkalaja w razie potrzeb?

natka
@Multipla

i tez wsm nw czy chce na pelny etat, myslecie ze jest szansa na pol etatu lub 3/4? xD bo w wakacje to moze jeszcze ale po moze byc ciezko

Harpun
@natka

ja uważam, że wystarczy ale nie wiem jak uważają osoby zatrudniające haha także ja na twoim miejscu bym po prostu wysłała cv i czekała na odpowiedź

Harpun
@natka

jak coś to jesteś w stanie się wszystkiego nauczyć także bezproblemowo sobie poradzisz jak masz doświadczenie. A w jakiej branży wcześniej pracowałaś?

@Harpun

a jak ktos sie zna na rtv ale na agd nie to przyjmuja?

@Harpun

chodzi mi o to czy cie doszkola jak czegos nei wiesz bo nie wiem czy szukaja na kazdy dzial konkretnej osoby czy masz sie znac na wszystkim :D

Xew
@Wiliam

widzę że masz szczegółowa wiedze xd raczej tak koniec konców nie zdarza sie zeby ktos wiedział już o wszystkich produktach no chyba że pracowal juz wczesniej w branzy

Xew
@Wiliam

zawsze znajdzie się ktos kto ci pomoze sie zorientowac z czym sie to je, a jak masz jeszcze watpliowsci to w ogloszeniach o prace sa wypisane wymagania, sprawdź sobie po prostu czy je spełniasz

grycan
@Xew

to teraz sa gdzies aktualne ogloszenia? ja sie tu krece caly czas liczac ze ktos wstawi jakiegos linka z ofertami bo slyszalem nawet dobre opinie, ze praca calkiem luzna i mozna popracowac tu dluzej

@grycan

Tak. Za ciut więcej niż minimalna krajowa jest praca. Odchodzą szybciej niż przychodzą do pracy.

@Zosia

Jest szansa na 4000 zł brutto na start?

2600 do 2850 netto

strom
@Multipla

i co, ktoś się zatrudnił na lato? bo może ja też bym chciał

Naden
@strom

może nie ja ale zatrudniaja sie normalnie, aczkolwiek jak na lato sie chciałeś zatrudnic to juz chyba lekki pos;lizg masz

rock
@Naden

a przez ich stronę można jakoś aplikować?

Prawdziwy

(usunięte przez administratora) brakuje pracowników w każdym sklepie już nikt nie widzi sensu pracy w MM nowi pracownicy nie przedłużają umów jak tylko zobaczą co sie dzieje w MM to odchodzą w efekcie firma sama sie cofa

Pracownik z lubuskiego
@Prawdziwy

Szczera prawda zarabiamy bardzo mało(usunięte przez administratora) - premie dla mnie nie realne ponieważ pracuje na DOK najbardziej niewdzięczny dział, pracy dużo a zarabiamy najmniej i jest jeszcze odpowiedzialność materialna (usunięte przez administratora)

@Prawdziwy

Zgadzam się ale centrala tego nie widzi. I żadne ankiety tego nie zmienia

Normalny

Witam drodzy pracownicy MM pytam was po co MM zatrudnia dyrektorów skoro i tak nie maja wpływu na nic pracownicy widza ze to jest wywalanie kasy na nic za pieniądze dyrektorów można zrobić wyższe wynagrodzenia jaki sens jest trzymać tak wielka centrale można zredukować do minimum oni nie przynoszą żadnych dochodów są tylko naszymi kosztami można za nich sowite wynagrodzenia dac pracownikowi co miesiąc premie w efekcie firma MM zaczęła by zarabiać poniewaz pracownik dobrze wynagradzany inaczej pracuje stara sie i widzi sens i identyfikuje sie z MM jest wtedy dumny ze pracuje w takiej firmie drodzy prezesi motorem napędowym w firmie MM są pracownicy sklepów a nie wy zadbajcie o nich a oni zadbają o MM i wasze sowite wynagrodzenia tak to wszystko działa zabierając wszystko pracownikowi sami zamykacie MM

Prawdziwy

Panowie prezesi zacznijcie myśleć ponieważ przez wasze działanie sama firma sie cofa i kieruje ku upadkowi zacznijcie normalnie płacić a wszyscy zaczną normalnie pracować jest takie powiedzenie pracodawca udaje ze płaci a pracownik udaje ze pracuje to jest droga do nikad trzeba koniecznie płacić normalnie wynagrodzenia

Klient

NIE POLECAM!!! Zakup super zaś problemy zaistniałe po zakupie już nie do końca. Zacznijmy od tego że problemem jest brak e-paragonu na klubowej oraz pkt za zakup. infolinia kieruje mnie do sklepu zaś sklep informuję mnie, że nie jest w stanie rozwiązać mojego problmu i kieruje mnie na infolinię na infolinii wielokrotnie upewniają się czy na pewno byłem w sklepie po czym podchodzę do sklepu nie rozłączać się z infolinią (byłem w pobliżu) po rozmowie ze sklepem stwierdzają że rzeczywiście rozwiązanie mojego problemu nie nastąpi za pośrednictwem sklepu stacjonarnego a musi nastąpić za pośrednictwem administratora. Więc zaczynają prosić mnie o przesłanie maila opisującego cały problem, na maila już po dwóch godzinach otrzymałem odpowiedź że w ciągu 24 godzin zostanie wszystko naprawione zaś minęła przyszło doba a zmian żadnych nie było. Więc pokusiłem się o kolejny kontakt za pomocą maila ale wtedy już odpowiedzi nie otrzymałem ponieważ najlepiej uciąć kontakt z niewygodnym klientem. Byłem zmuszony znowu zadzwonić na infolinię i poinformować że zaistniałej sytuacji po zakończeniu rozmowy z infolinią po paru minutach otrzymałem odpowiedź brzmiącą tak jakby ktoś nie przeczytał ze zrozumieniem wiadomości ode mnie albo uczył się innego alfabetu niż ja, ponieważ na maila ze zrzutami ekranu potwierdzającymi mój problem który w dalszym ciągu nie został rozwiązany pracownik Media markt stwierdził że wszystko jest dobrze. No ale niestety nie było więc zadzwoniłem znowu prosząc o czytanie ze zrozumieniem maili oraz że nie załączników które tam dołączyłem. No ale żeby być bardziej skrupulatnym i ułatwić pracę pracownikom Media markt zrobiłem nowe zrzut ekranu i napisałem nowego maila i wysłałem go. No ale tak jak go wysłałem tak od dwóch dni kontaktu z ich strony brak. Pokazuje to szacunek całej marki do klienta i umywanie rąk od niewygodnych sytuacji które wymagają zaangażowania. NIE POLECAM!!!

Nikt
@Klient

W jakim sklepie byłeś ?, do konta klubowiczów w sklepie można dodać paragon. Tak to jest jak jest duża rotacja na sklepach i nikt nie ogarnia podstawowych rzeczy …

Twojstary

Patrząc na tutaj na pracowników to nie dziwię się że nie zadowoleni jesteście z pieniędzy xD znacie się na sprzęcie jak każdy sprzedawca którego się spytasz o kabel mikro usb a chłop się zapyta czy do ip czy do androida xD w każdym markecie jakim byłem dawałem się wykazać zero doświadczenia myślę, że wyłącznie że szkoleń które nie jest wystarczające xd

Nikt
@Twojstary

Racja, teraz sami nowi nie ogarnięci pracują, ci co się znali na sprzęcie już dawno odeszli do konkurencji lub zmienili branże. W mm teraz przyjmują każdego…

MikMik

Jak wygląda proces rekrutacji do marketów? Nie chodzi mi o rozpisanie etapów, bo to w miarę jestem sobie w stanie wyobrazić, bardziej jakie pytania mogą się pojawić, jakie kompetencje sprawdzają itp. Bardziej chodzi o opisy z własnego doświadczenia, niż sztywne rozpisanie schematu rekrutacji, jeśli wiecie o co mi chodzi

zuza
@MikMik

myślę, że w każdym może to wyglądać trochę inaczej, jakby nie było, to takie kwestie zależą raczej od konkretnego rekrutera

?
@zuza

A to idzie przez centrale czy kierownika sklepu?

wiedzmin
@MikMik

nie bój sie, to tylko media markt a nie nasa. jakiejś szalonej rekrutacji nie będzie

aksjoo
@?

przez kierwnika mi się wydaje

Ybrin
@aksjoo

a na wyższe stanowiska kto będzie prowadził rekrutację?

strong
@Ybrin

jakie konkretnie masz na myśli?

kosa
@strong

pewnie kierownik działu do którego aplikujesz? nie wiem. podaj o jakie ci konkretnie chodzi stanowisko to predzej bedziesz miał odpowiedź

ASH
@wiedzmin

czyli ze bedzie tylko jedna rozmowa na ktora trzeba przyjsc i tyle? na sprzedawce

Malina
@ASH

Ja miałam jeden etap, ale nie wiem czy to jest ogól taki ;))

Malina
@kosa

Pamiętam, że dyrektor sklepu prowadzi takie rozmowy, ale nie wiem z kim...

fatamorgana
@Malina

a kojarzysz jakie warunki dostałaś na początek? uop czy zlecenie? i jak to tam w ogóle wygląda?

koko
@fatamorgana

ja na przykład dostałam uop na 3 miesiące próbny, a potem normalną umowę na 2 lata

koko
@fatamorgana

a co do zleceń to się nie orientowałam więc warto raczej dopytać na rozmowie

!!!
@MikMik

jaki proces? błagania o każdego kto chce pracować na krajowej o 150 zł wyższej od najniższej krajowej z premią raz na SZEŚĆ miesięcy przychodzą osoby coraz starsze bo do emerytury muszą dotrwać młody nie zajrzy bo po co?

SzeJK trUsKawKoWY

A wogule pytanie do Wszystkich...jakie wasze zdanie jest że od stycznia będą podwyżki bo będziemy mieć mnie jak minimalna krajowa i po tylu latach jak mieliśmy więcej od minimalnej to teraz tylko tyle pewnie będziemy mieć.

Multipla

czy w wakacje jest większy ruch na sklepach, czy to nie ma większego przełożenia?

@Multipla

wiesz to pewnie zalezy jakie promki wlatuja :D czasami jak sa jakies ''czyszczenia magazynow?'' to podejrzewam ze moze byc wiekszy zapierdziel ale raczej tez bez przesady :D

xxx

A od kiedy to BHP-owiec decyduje czy pracownik jest pod względem zdrowotnym zdatny do pracy?

Czy kwota 10500 to dobra stawka w firmie Media Markt Polska Sp. z o.o.?

Pfff

Na kwartał bardzo dobra stawka hihi

Zostaw merytoryczną opinię o Media Markt Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Media Markt Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Media Markt Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 815.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Media Markt Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 706, z czego 46 to opinie pozytywne, 432 to opinie negatywne, a 228 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Media Markt Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Media Markt Polska Sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Media Markt Polska Sp. z o.o.
2.9/5 Na podstawie 625 ocen.

Media Markt Polska Sp. z o.o.