Opinie o valeo.pl - Valeo Service Eastern Europe Sp. z o.o. w Chrzanów

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Valeo. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Valeo o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Valeo w Chrzanów

Gesslerka

Volvo?

True

True

Magazyn

Nie polecam tego zakładu, niby nie masz żadnej odpowiedzialności za szkody a ostatnio chłopak miał mały wypadek i uderzył w bramę wjazdowa, skasowało go na 1500zl, wyłudzają pieniądze na każdym kroku! Uciekajcie stąd

@Magazyn

Nie masz żadnej odpowiedzialności,a to dobre,a UDT to do czego zobowiązuje?To są uprawnienia.Jak kogoś przejedziesz wózkiem to też powiesz,ze nie masz żadnej odpowiedzialności za to?!Lepiej zapłacić te 1500 zł niż nie mieć takiego obowiazku ale ,zeby za to Cie gnębili ,robili pod góre,a w konsekwencji sam sie zwolnisz.Niech sie cieszy ,ze to 1500 a nie 15000.Nie ma odpowiedzialności... dzieki Tobie humor na cały dzień u mnie pozostanie.

Lolo

D? K? :)

Magazyn lesery
@Magazyn

Nic nie robicie na magazynie tylko bąki zbijacie i jeszcze byscie chcieli niszczyc wszystko po drodze bez zadnych konsekwencji?Do roboty sie wezcie bo co drugi z was ma problemy z nadwaga z nic nie robienia.

Sprawiedliwy
@Magazyn

Jak uderzył w bramę to chyba nie taki mały, niech się cieszy że jeszcze pracuje, połowa z was nie powinna mieć uprawnień, na hali stale w coś uderzacie, na magazyn też strach wchodzić, nikt na nikogo nie patrzy. Nie wiem za co wy macie lepszą stawkę od operatora produkcji.

MariuszP.
@Sprawiedliwy

Zapraszamy na magazyn, są przyjęcia, przytyjesz pare kilo, tylko nie zapomnij o kalesonach i grubych skarpetach poranki coraz chłodniejsze ;)

MG
@Sprawiedliwy

Jakie wyższe?, ledwo 3600 i to jeszcze bez dodatków

@MG

Zmieniacze przewożący suwnicą 16 tonowe formy mają 3400 chyba a Wy za wozenie tyłka na lupie 200 brutto wiecej i z tego co wiem dodatki dla wózkowych 250 brutto.

@MG

Także kpina co dzieje sie w tym zakładzie.

magazyn
@Sprawiedliwy

To my sie was boimy bo potraficie wyskoczyc zza wozka,często sie pchacie jak święte krowy bo wiecie,że odpowiedzialność po naszej stronie,uderzamy bo mamy mało miejsca i wbrew pozorom trochę stresu tez.Jesli uważasz,że jest to taka fajna praca to przyjdź popracuj z nami.Z twojego punktu widzenia to wygląda to tak,że jeździmy bezmyslnie i bez celu ale tak nie jest.Czekamy na ciebie,chetnie cie przeszkolimy.

faggaggag
@magazyn

Jak tak szkolicie nowych jak tego co przywalił w brame to nie dziwota ,ze pracujecie za mniejsze stawki niż nowi.Wam to wychodzi szkolenie ze spania pod regałami na piankach na nockach chyba jedynie,za każdym razem jak na nockach tam ide to ktoś śpi w regałach.Pracusie.

Chyba Ty
@lol

250 brutto? Masz nieaktualne informacje. Tyle to było 3 lata temu. Teraz jest "troszkę" więcej ;)

Satanek

Przepraszam czy ktoś może dostał tz.karpiowe ? Kiedy można odebrać ten dodatek i czy ktoś w przybliżeniu wie jak to kwota? Z góry dzięki za info

@Satanek

Firma w smieszny sposób dzieli kase na swieta w zależności od stałej pensji,ktoś kto zarabia wiecej dostanie mniej na świeta...byłem tutaj fizycznym pracownikiem ale zawsze mnie to zastanawiało ,jak firma może robić coś takiego,kazdy pracownik powinien dostawać tyle samo...powinni sie wstydzić.Operator skasuje najwiecej , chyba 540 brutto,a czym wyzsze stanowisko tym mniej na Świeta,witamy w Valeo.

Kris
@Satanek

Kwota 150 zł jeśli jesteś u S.

@mądry

A ustawę o ZFŚS zaliczyłeś? To śmieszne dzielenie uzależnione jest właśnie od przepisów prawa

mądry

A te śmieszne wypłaty przekraczające ledwo 2 tysiące to też uzależnione od przepisów prawa? :D Co mnie obchodzą jakieś ustawy,kasa na święta jednakowa dla wszystkich-tak to powinno wygladać.

@mądry

Przecież taka płacą Ci odpowiada skoro jeszcze tutaj pracujesz.Co Ty myślisz,że jak się wyżalisz w internecie to Ci stawkę podniosą.Zacznij działać a nie użalać się nad sobą

mądry

Załóż okulary,pisze jak byk pod moim nickiem ,ze jestem byłym pracownikiem...zwolniłem sie stąd mimo,ze byłem na troche wyzszym stanowisku niż operator produkcji.NARA!

Szw

(usunięte przez administratora) metr mułu i wodorosty. Jak w tak zarządzanej firmie na być porządek skoro nawet paczek swiateczbych nie umieją wydać. (usunięte przez administratora) chaos i (usunięte przez administratora)

Operator Cnc

Dostałem wiadomość z działu HR z propozycją pracy. W odpowiedzi dokładnie opisałem swoje doświadczenie oraz umiejętności i spytałem o kwestie finansowe. Oczywiście nie można udzielić takiej informacji, niektóre firmy bardzo wstydzą się tego ile płacą, to już standard na rynku pracy. Poproszono mnie o podzielenie się swoimi oczekiwaniami. Zaproponowałem stawkę, raczej średnią na podobnym stanowisku, a biorąc pod uwagę, że formy wtryskowe to nienajlatwieszy temat to niewygórowaną. Brak odpowiedzi co dobitnie pokazuje brak szacunku rektutera do kandydata. Zupełny brak profesjonalizmu na starcie u mnie przekreśla współpracę taką firmą

Brak

Mirek

A co możecie powiedzieć o panu Jed...ku.Podobno niezła świn.a. Ja tam nie pracuje ale słyszałem o nim że bardzo się wyżywa na kobietach i jest niedouczony,nawet pisać poprawnie nie umie.Gamoń!!!

małami
@Mirek

Pan Jed... trzeba umiec rozmawiac a przede wszystkim nie pokazywac ze sie boisz bo jak to zobaczy on vzy inny to jestes w (usunięte przez administratora) Piszesz wyzywa sie na kobietach nieprawda a tym bardziej od niedaw a jest zonaty

You
@Mirek

Współczuję tym co z nim muszą pracować.Ja od razu bym się zwolnił,no chyba,ze 5 tys. podwyżki by mi dali to bym się zastanowił.

Ups
@małami

No tak,skoro żonaty to znaczy,ze to niemożliwe...mam nadzieję,ze od wpisu z 2016 zmądrzalas choć trochę.Jeszcze napisz,ze do kościoła chodzi i,ze dzień dobry mówi.

Xxxxxxx

Zachowanie menagera APU 5 w stosunku do ludzi przody to jest nieporozumienie.....

Stasiu
@Xxxxxxx

To czemu nie zgłosicie tego do inspekcji pracy?

Joanna
@Stasiu

Nie raz było zgłaszane do dyrekcji i nie dotyczy to tylko apu5 ale też apu7, ale tak naprawdę mają to gdzieś. Problem jest z całą władzą, planista jest nie lepszy, niektórzy kierownicy to samo. Prawda jest taka, że (usunięte przez administratora) na tym zakładzie jest nagminny ale żeby coś z tym zrobić trzeba by było podać konkretne dowody i świadków, a ludzie się boją.

@Xxxxxxx

Podaj jakieś inicjały chociaż,niech wszyscy wiedzą który to taki mądry po znajomosciach pracuje tu jako menager...tutaj wiekszość kierowników,menagerów po znajomosciach pracuje i dlatego sie tak zachowują,jakby nie mieli pleców to nie pomiatali by ludźmi,a tak moga sobie na to pozwolic bo kolega który ich wkręcił go nie zwolni.

Valeo
@Xxxxxxx

Ten menadżer to skończył tylko szkołę specjalną dla upośledzonych to nie ma się co dziwić że jego zachowanie ograniczone.

Ffgg
@Joanna

Prawda jest taka że to jest wielkie jedno koleżeństwo i choćby nie wiem co się działo to nikt nie zareaguje bo jak kolega ma ukarać swojego,nie nie......

buhahaha

Pięknie was tam wyrolowali na tym zakładzie,zrezygnowali z 4 brygad a teraz po 6 dni z rzędu chodzicie do roboty.Ludzie ,którzy rządzić powinni co najwyżej swoimi gaciami a nie ludźmi i zakładem.Ciesze sie ,ze już tam nie pracuje,nigdzie indziej nie spotkałem sie z takimi idiotycznymi decyzjami jak tutaj.

Wystarczy zobaczyc ten zaklad pracy z autostrady i wiadomo co to jest.....ogrodzenia jak w lagrze i wyplaty na tym samym poziomie. W tym "raju" tylko sprzedajne kapusie prosperuja a reszta orangutanow i nieudacznikow tyra.

Aaaarabia

Jakość brygada EO6 przody. Operator nie zauważy defektu to jest ciężko u Pani z jego wykryciem....Ale zaatakować operatora że coś puścił to tak...a MB którą tak ostatnio ktoś skrytykował aż miło pracować bo pomoże w każdej chwili we wszystkim.....

Asia

Strzał w 10

@Aaaarabia

A ja ci powiem od tej naszej strony. My musimy znać dziesiątki komponentów. Nie dwa, trzy które zna przeciętny operator. A i tak jak stanie na wtrysku po miesiącu to ma wypalenie mózgu i powie że tego nie pamięta. My musimy pamiętać. Wrzucanie jakosciowek do jednego worka jest nie fer. Bo każda z nas pracuje inaczej. Tak jak operatorzy. Każdy pracuje inaczej . I są tacy co aż miło się z nimi współpracuje i są też tacy deb... że aż żal. Operator stoi na jednej maszynie , ma oglądać każdy komponent i ma ten defekt wyłapać. Za to ma płacone. A jakość ma podjąć decyzję co z tym dalej zrobić. Taki jest standard pracy inspektora. Inspektor nie jest od dobrych sztuk a od złych. My nie szukamy wad, bo to należy do was . Po to stoisz na tym stanowisku by wykryć defekt. Helloołł..Operator ma najpierw standard potem IRIS a dopiero wtedy gdy nadal się waha to zgłasza że ma problem. A ja mam wrażenie że wszystko się zrzuca teraz na jakość. Była, i nie widziała. Stoi na wtrysku ogląda 100% produkcji i nie widzi i ma pretensje że jakosciowka nie widziała. Dramat. Róbcie to co do was należy a każdy będzie zadowolony. Ps. Zamiast nawalać tu jeden na drugiego i szukać sensacji obudźcie się bo zaraz zostaniemy bez pracy. Nigdzie nie ma takich idiotycznych wpisów jak na goworku Valeo Chrzanow. Tchórze którzy na codzien obdadywanym osobom włażą w tyłek..co z wami ludzie nie tak?

Bywa
@Lol

Jeżeli inspektor jakości chodzi po stanowiskach i się podpisze w papierach że jest ok to cała wina spada na niego,Wy macie znać wszystkie komponenty bo zarabiacie więcej pieniędzy niż operator.Jak chcecie znać kilka komponentów to idźcie na operatora. Tak samo jest z operatorem wtrysku,jezeli on nie zauważy defektu,ktory ogląda, i tak samo operator metalizacji nie zauważy to tylko ten ostatni jest winny,to jest dopiero chore... na szczęście uwolnilem się z tej pracy na produkcji ,pracy w wiecznych nerwach.

@Bywa

Więcej pieniędzy... Zapraszam na to stanowisko. Za te większe pieniądze ..hahaha.. Albo wszyscy będziemy w tej samej drużynie albo każdy na każdego wilkiem. Nikt nikomu nie zabrania zmienić stanowiska z operatora na jakosciowca. Zapraszam. Niech każdy zobaczy jak to wygląda a dopiero potem się wypowiada.. Większość defektów znajdują jakosciowcy przy obchodzie niż operator po 8 h pracy. I każdemu może się zdarzyć. Tylko wszelkie pomyje wylewa się na jakosciowca.

Bywa
@Lol

Ja wiem jak to wygladalo jak pracowalem na produkcji na metalizacji...jedna zmiana na montazu brala z wipu wszystko jak leci a inna juz mowila ze to scrap,podmienianie etykiet operatorow to tutaj norma aby ochronic swoja zmiane a podrzucic swinie komu innemu.Czeste zwroty dobrych sztuk z montazu jako scrap,Wy jakosciowcy mowicie ze ok ale sampla nie zrobicie,znow zwroty,praca w ciaglym stresie,nie polecam tej pracy nikomu,jak pokazesz ze duzo potrafisz to bedziesz rąbal na 2 stanowiskach na raz,mnie to ominelo bo nie pracuje juz na produkcji.

@Bywa

Temat studnia.. każdy kto tu pracuje lub pracował doskonale wie jak to wygląda. Każdy na każdym stanowisku dostaje po (usunięte przez administratora)

Były
@Lol

Biuro i reszta góry ma zawsze czas

Dddd
@Lol

To tyczyło się jednej osoby a nie innych z jakości..Ta Pani nigdy nie stanie po stronie operatora wręcz przeciwnie...... Doskonale wiedzą wszyscy że macie dużo pracy i to operator musi być przede wszystkim czujnym..

Trrrrr
@Dddd

No dokładnie bo w taki czasie trudnym dla na jeszcze ludzie na stanowiskach kopią dołki pod innymi.

Joanna
@Aaaarabia

Monika Bryłka jest najlepszą jakościowką na apu7 nigdy nie obrabia nikogo. Zawsze pomoże, zamieni do wc jak trzeba, a z pewnością nie jest donosicielką. Ktoś kto to napisał ma nierówno pod sufitem.

Bbb
@Aaaarabia

No najgorsze u tej Pani donoszenie na wszystkich...

Valcia
@Bbb

To prawda. Donosi na każdego a ta osoba która tak ja chwali nawet nie wie co właśnie o niej gadała. Sama słyszałam hak nawija na operatorów do menagera i inz jakosci. Wiec skończcie z tym jaka to ona święta. To że kogoś podmieni aby isc do wc jeszcze nie świadczy o niczym. Bo do Was ładnie pięknie a za plecami (usunięte przez administratora) obrabia. Jak było że operator przepuścił defekt którego ona też nie widziała to były wymiany etykiet w wipach lub usunięcie etykiet żeby nie było na jej zmianę. Sama boi się wziąść na klatę ze to ona zawaliła. Żenada

Lay

Czy sytuacja z kryzysem już się poprawiła? Widziałem, że znowu zaczęli przyjmować ludzi

Polej mi
@Lay

Parobków na produkcję przyjmują cały czas,do g.ownianej pracy ogłoszeń pełno,a do dobrych nie ma ofert bo ludzie się nie zwalniają,w dodatku praca na produkcji za ledwo ponad 2 tysiące,niech sobie menadżery pracują a nie szukają naiwniaków do takiej chorej pracy stając na 2 stanowiskach jednocześnie.

Valenora

Pozdrowienia na krzywonogiego sebbufona w niekonczacym sie hadesie. Widac orki i gobliny nadal tam pracuja.

Valory
@Valenora

Który to taki z krzywymi nogami haha

Franek

Trzeba byc niedorobkiem aby pracowac w tym tyfusie za grosze.... Zyc glupimi plotkami a (usunięte przez administratora) dalej zgniata perspektywy....

Ktoś

Tylko słabi ludzie nie potrafią tu pracować i wiecznie narzekają. Do mamusi idźcie. Tyle w temacie

witam i znikam
@Ktoś

Pracowałem w tej firmie nie tylko na stanowisku operatora produkcji,jak dla Ciebie stanie w miejscu jak widły w (usunięte przez administratora) na wtrysku to fajna praca albo na metalizacjach gdzie gonisz jak (usunięte przez administratora) a i tak wiecznie im żle,malo to o czym my rozmawiamy :D Nie kazdy chce marnować sie w takiej pracy,bo z takiej pracy do życia codziennego nie wyniesiesz kompletnie nic,to praca w której idziesz ,wyłączasz myślenie i napierdzielasz dla nich target :D Mimo,ze nie pracowałem tu już jako operator to musiałem sie stąd zwolnić przez polityke zakładu,przez robote w wiecznym stresie i poganianiu,nigdy więcej,a na pewno nigdy więcej pracy na produkcji!

Oburzony

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma,nie ma zakładu gdzie by ludzie nie narzekali więc czy tu,czy tam wsio ryba

co
@Ktoś

Wszystko zależy na jakiego kierownika i lidera sie tutaj trafi,wiec zamilcz.

@Oburzony

Pracuje w ZG Janina Libiaz kasa o nie bo lepsza i nikt nie narzeka ????

@Turbo

A jak zlikwidują kopalnie,bo przecież już od dawna są takie plany

@Oburzony

Predzej te wasze Valeo upadnie niz ZG Janina. Przynajmiej dochodze do wiecej niz 1800 w porywach u was na lini produkcyjnej

@Turbo

Oj już się tak nie chwal,nie porównuj kopalni i sytuacji na nich do tego co było dawno a co jest teraz,też szału nie ma, nawet jak na kopalnie

jakpączekwmaśle

Jest zajebiście,w styczniu najniższa krajowa wzrasta do 3000 zł.

My
@jakpączekwmaśle

Też tak sadze :D kulturka i jazda :D

asdfsdfgadfgafdg
@My

I spirala inflacyjna się nakręca, a ciemna masa się cieszy.

Janina

Źle płacą ale to nam produkcyjnym! Ostatnio wysiadam z busa i co widze????? Pani team leaderka zapewne biurowa wysiada z parkingu z Opla Astry w miare nowszy model z 2009, a wcześniej też busem jeździła! Ciekawe co robiła że takie autko sobie sprawiła, bo znęcać to znęca się nad każdym a my w pocie czoła robimy kiedy ona sie chlodzi

Axy
@Janina

No faktycznie ile to ona musi nie zebrać ze mogla sobie kupic auto za niecale 20 tys hahahah zazdrość ludzka nie zna granic

Haha
@Axy

Masz rację, beka z takich ludzi xd

@Janina

Podejrzewam ,ze to trolling, no bo jak auto z 2009 roku, można nazwac w miarę nowszym modelem:D to już jest 12 letnie auto :D A poza tym chyba wiekszość ludzi z Valeo stać na taki pojazd :D

@Janina

Dostala w spadku po dziadku zazdrosniku!

@Jozio

Niby to śmieszne ale jak z pensji rzędu 2200 trzeba opłacić kilkaset złotych czynszu, jeść też coś trzeba to zakup auta za choćby 20000 to już się staje niewykonalny. Nie wiem co i jak wy robicie ale mnie nie stać nawet na taką astrę z 2009....

@Zbigniew k

To ja serio nie moge pojac jak mozna zyc w tym kraju za tak marne grosze. To przeciez wegetacja jest, a kilka postow nizej ktos pisal, ze 2100 netto to ATRAKCYJNA placa. Przeciez to jest skandal, niewolnictwo, dramat...

@Jozio

Wszyscy tu krytykują Janine ale ona przeciez prawdę napisała!!! Mnie nie stać na auto za 20000 i pewnie większość załogi na produkcji też nie. Nie wiem jakie pensję mają ci co się tu wymadrzaja, podpowiedzcie może dokogo trzeba się uśmiechać żeby dostać wyższe stawki?

@Jozio

Tak jak napisałam, pensja 2100 zł netto jest pensją bardzo atrakcyjną, uwzględniającą warunki rynkowe a dodatki - których WCALE nie musi być - jeszcze bardziej podkreślają konkurencyjność tej pensji. Kierownictwo we Francji z góry przeznaczyło budżet na Polskę, więc wcale więcej być nie musi a dodam, że są to osoby o wykształceniu finansowym, managerskim i technicznym więc wiedzą co robią. Z góry dzięki i pozdrawiam wszystkich zadowolonych!!!! :)

Przede wszystkim trzeba nie pracowac w Valeo :d

Zbigniew
@Jozio

Prze wszystkim rodzinki cza mieć ma dystans hahah…

@Samanta

2100 PLN to 464 Euro... No to policzmy jak mlody czlowiek, wynajmujacy sam mieszkanie ma sie z tego utrzymac. Wynajem - 800 pln. Dojazd do roboty - 150 pln. Jedzonko (puszki i zupki w proszku chyba jedynie :D) - 300 pln. Ubrac sie, umyc, moze sobie cosik kupic ladnego dla siebie - kolejne 300. Zostaje 550. Masz kredyt, dlugi? Lezysz. Auta w zyciu nie kupisz, mieszkania w zyciu swojego miec nie bedziesz. Tylko ta wegetacja do konca dni. Dlatego - spinkalajcie (najlepiej na zachod czy polnoc( czym predzej, a juz nigdy (tak jak ja( nie bedziecie musieli (usunięte przez administratora) na drugi koniec miasta, bo sa pomidory w promocji o 20 groszy (w moim przypadkow centow (tansze). Serio, wspolczuje i smutno mi sie takie rzeczy i pisze i czyta. A i ten - w mojej poprzedniej pracy 464 Euro to bylo 15h roboty ze 168 miesiecznie, wiec... Bez porownania.

widze ,wiem
@Zbigniew k

Do kogo masz pretensje ,ze nie stac Cie na Astre z 2009 roku?Wiesz co trzeba robić aby mieć hajs na takie auto?Nie przepitalać na głupoty,nie zakładac rodziny jak sie kasy nie ma... to takie proste a wielu ludzi i tak pakuje sie w (usunięte przez administratora) na własne życzenie.Każdy jest kowalem swego losu.

@widze ,wiem

Faktycznie prowadzę chyba zbyt rozrzutny tryb życia. 2200 pensja 600 mieszkanie powiedzmy 1000 jedzenie 150 bilety na autobus. Zostaje aż 450 na przesyłanie. Dziękuję za rady, z pewnością skorzystam i np nie będę jesc w ogóle, zostanie mi 1450 miesięcznie. Po półtora roku kupię bez problemu auto za 20000.

Jozio

Jak już chcesz się pochwalić swoimi zdolnościami lingwistycznymi, to pisze się "cojones".

widze ,wiem
@Zbigniew k

Przepitalałeś za młodu na głupstwa, nic nie odłożyłeś,to teraz cierp :D Teraz masz mieszkanie,czyli pewnie dodatkowo założyłeś rodzine... zakładac rodzine zarabiając 2200 zł... do kogo pretensje?Chyba ,ze mieszkasz sam,to tym bardziej zle swiadczy o tym jak sobie zaplanowales zycie i Cie na nic nie stac.

@widze ,wiem

No ale ja mam 23 lata, mieszkam z partnerem a dzieci jak na razie nie planujemy adoptować. Kiedy niby miałem odłożyć te 20000?

@Zbigniew k

Mieszkając w Polsce z partnerem raczej nieprędko uda Ci się... WAM... adoptować dziecko :D. Dobre prowo, tęczowy miesiąc w Valeo? :D

@Jozio

Dlatego napisałem narazie. Ustawodawca pomału jednak wydaje się zmierzać do tego rozwiązania. Tęczowy miesiąc to bdb pomysl, szkoda że czerwiec się właśnie kończy. Cóż, pandemia. Przydałaby się w firmie jakąś celebracja tego doniosłego wydarzenia, może w przyszłym roku coś będzie.

@Zbigniew k

Dobry z Ciebie zawodnik. Ustawodawca zmierza? :D. Chyba mieszkamy w dwóch różnych Polskach, bo w tej rządzonej przez PiS i KK, to lepiej siedź cichutko, bo łysi panowie połamią Ci nogi. Dobry pomysł? Tragiczny. Czemu niby macie mieć extra przywileje? Czemu nie ma "heteromiesięcy"? Doniosłe... Propagowanie odchyleń nie ma nic wspólmego z podniosłością. Czekaj niech tylko się na APU dowiedzą to wszyscy pobiegną po widły i pochodnie i zacznie się polowanie! Mam nadzieję, że mamy szatnie daleko od siebie...

@Jozio

Radzę Ci się zapoznać z regulaminem pracy, gdzie wyraźnie jest napisane, że Firma nie akceptuje zachowań homofobicznych oraz dyskryminacji wg. narodowości, koloru skóry czy wyznania. Takie zachowanie jest przejawem infantylności i braku odpowiedzialności. Firma ma w planach - dzięki inicjatywie francuskiego zarządu - szkolenia z tolerancji, akceptacji tożsamości płciowej oraz przeciwdziałaniu przeróżnej homofobii, transfobii. Mam nadzieję, że dokonasz poprawy swojego skandalicznego zachowania. Pozdrawiam.

Zbigniew K
@Samanta

Samanto, dziękuję Ci bardzo za wsparcie. Nie wiem w jakiej Polsce żyje @Jozio, wystarczy się bowiem wybrać choćby do Krakowa żeby zobaczyć szczęśliwych mężczyzn chodzących po ulicach w objęciach bądź trzymając się za ręce. Również ilość młodych dziewczyn chodzących z dumą z tęczowymi torbami na ramieniu cieszy. Co zabawniejsze @Jozio sam podpisał podczas zawarcia umowy o pracę zobowiązanie do przestrzegania regulaminu firmy a teraz robi jakieś odgrażania się, straszenia KK czy jakąś niezidentyfikowaną postacią Łysego, widłami i pochodniami, to przypomina działania w początkach partii nazistowskiej wręcz, to odrażające! Uważam po dyskusji z partnerem że powinno się jak najszybciej wyeliminować takich osobników jak @Jozio z naszej załogi.

Miecio z APU
@Samanta

@Samanta, @Zbigniew K. Cytując klasyka (z polskiego filmu): WY WSZYSCY JESTEŚCIE (usunięte przez administratora)! WAS NIE TRZEBA SĄDZIĆ, WAS TRZEBA LECZYĆ! Nie ma i nie będzie zgody na polskiej ziemi na jakieś "tęczowe" promocje. Możesz się tym w domu obnosić, nikt ci nie będzie do wyra zaglądał, ale tylko pokaż się ze swoim partnerem na sali. TOLERANCJA to nie AKCEPTACJA. Btw: skąd wiesz jakie @Jozio ma punkty w umowie? Ja włąśnie te o akceptowaniu LGBTAGDRTV wykreśliłem czarnym pisakiem i HR tylko westchnął, bo potrzebowali inspektora z moim doświadczeniem i musieli się zgodzić, Więc... darujcie sobie. "Dyskusja z partnerem" :D Zabrzamiało prawie jak debata telewizyjna :D. SPadajcie do Holandii - lepiej zarobicie, to raz, a dwa - nikt was nie będzie prześladował. Podwójny profit! A biedna Samanta pewnie ma 18 lat po OHP i osłuchałą się tych waszych fanaberii :D. Oj życie was wszystkich szybko zweryfikuje :D.

Partner Zbyszka
@Miecio z APU

Z przerażeniem czytam te homofobiczne wypociny. @Miecio to się zbytnio zagalopował w fantazjach i samouwielbieniu ( bo np kto chodzi podpisywać umowę o pracę z zestawem flamastrów, kredek i farbek haha). Może kolejna fantazja - wsadźcie nas w pociąg towarowy i wyślijcie do pewnego nieodległego znanego miejsca jak już remont torów się zakończy? Zastanawiam się wręcz nad zgłoszeniem tych siejących nienawiść a zarazem podpadajacych pod kodeks karny wpisów na policję, bez problemu namierza ich autorów.

@Miecio z APU

Dziękuję za ujawnienie się - czyli jesteś inspektorem a to jednak zawęża grono osób, które de facto łamią prawo tak obrzydliwymi homofobicznymi wpisami i brakiem tolerancji. @Zbigniew K - przepraszam serdecznie za zaistniałą sytuację, zgłoś się w poniedziałek do działu HR, ponieważ prowadzimy wewnętrzną rekrutację na koordynatora ds. tolerancji i osób LGBT w fabryce - za oczywiście dodatkową premią.

Vitek
@Samanta

Jakie niby prawo zostało złamane? A poza tym to kłamiesz - nie ma żadnych przygotowań ani takiej fukcji :D Ale bzdury wypisujesz :D. KOORDYNAOR DO SPRAW TOLERANCJI :D I co będzie robił? Wręczał tęczowe wstążeczki? Ilu macie tych LGBTQWERTYRTVAGD w valeo? Jednego? I dla niego musicie specjalnie stanowisko stwarzać? :D Kiepska historyjka, ale dam 2/10 za próbę.

@Vitek

Niestety postem tym udowadniasz, że kordynator ds. mniejszości jest stanowiskiem nie dla jednej osoby a tysięcy bądź dziesiątek tysięcy, które się przewiną przez produkcję. W wulgarny sposób wyszydzasz, uznajesz niektóre posty za trolling a na końcu kwestionujesz decyzję francji o stworzeniu takiego stanowiska. Przypomnę ci, że istnieje w Polsce coś takiego jak kodeks karny i wpisy o pochodniach i o szkalowaniu mniejszości pod takie kary i pod takie paragrafy podlegają, jednak widzę że nie jest Ci to straszne i nadal wyszydzasz i grozisz. To nie jest normalne zachowanie. Mam nadzieję, że klarownie wyjaśniłam sprawę.

Samanta

Proszę bardzo: Ad1: Jako HR nie mamy prawa udostępniać tego typ danych byle komu, mogę Cię zapewnić że tak jest, co więcej dużo pracowników z Ukrainy ucieka nie dla zarobków a dla uniknięcia prześladowań w swoim kraju, tam podobne do naszych przepisy nie obowiązują jeszcze. Ad2: Używanie kpiących i obraźliwych określeń typu cytuję LGBTQWERTYRTVAGD, nazywanie osób o innej orientacji obrażliwym terminem homosiów (IP autora postu zapisane i już uzyskane od administratorów serwisu gowork podobnie jak i innych udziałowców wątku takich jak Jozio cz inspektor Miecio z APU ze swoimi flamastrami), HR już ustala co to za jeden i czy faktycznie doszło do nieprawidłowości w procesie rekrutacji typu wykreślanie punktów regulaminu czy i będzie przelkazane Policji w wypadku otwarcia sprawy) . Ad3: Decyzja francji czy inaczej pisane to oczywiście skrót myślowy nie mający na myśli choćby pana MAcrona a oczywiście zarząd firmy we Francji, nie rozumiem z czego te zdziwnienie??? Ad4: Prosze bardzo: Ustawa o zmianie ustawy – Kodeks karny Art. 1. W ustawie z 06 czerwca 1997 r. – Kodeks karny (Dz. U. z 1997 r. Nr 88, poz. 553, Nr 128, poz. 840, z 1999 r. Nr 64, poz. 729, Nr 83, poz. 931, z 2000 r. Nr 48, poz. 548, Nr 93, poz. 1027, Nr 116, poz. 1216, z 2001 r. Nr 98, poz. 1071, z 2003 r. Nr 111, poz. 1061, Nr 121, poz. 1142, Nr 179, poz. 1750, Nr 199, poz. 1935, Nr 228, poz. 2255, 2004 r. Nr 25, poz. 219, Nr 69, poz. 626, Nr 93, poz. 889, Nr 243, poz. 2426, z 2005 r. Nr 86, poz. 732, Nr 90, poz. 757, Nr 132, poz. 1109, Nr 163, poz. 1363, Nr 178, poz. 1479, Nr 180, poz. 1493, z 2006 r. Nr 190, poz. 1409, Nr 218, poz. 1592, Nr 226, poz. 1648, z 2007 r. Nr 89, poz. 589, Nr 123, poz. 850, Nr 124, poz. 859, Nr 192, poz. 1378, z 2008 r. Nr 90, poz. 560, Nr 122, poz. 782, Nr 171, poz. 1056, Nr 173, poz. 1080, Nr 214, poz. 1344, z 2009 r. Nr 62, poz. 504, Nr 63, poz. 533, Nr 166, poz. 1317, Nr 168, poz. 1323, Nr 190, poz. 1474, Nr 201, poz. 1540, Nr 206, poz. 1589, z 2010 r. Nr 7, poz. 46, Nr 40, poz. 227 i 229, Nr 98, poz. 625 i 626, Nr 125, poz. 842, Nr 127, poz. 857, Nr 152, poz. 1018 i poz. 1021) wprowadza się następujące zmiany: 1) art. 119 § 1 otrzymuje brzmienie: § 1 Kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną wobec grupy osób lub poszczególnej osoby z powodu przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu bezwyznaniowości, jak również ze względu na płeć, tożsamość płciową, wiek, niepełnosprawność bądź orientację seksualną, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. 2) art. 256 § 1 otrzymuje brzmienie: § 1 Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub wywołuje albo szerzy nienawiść lub pogardę na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, płeć, tożsamość płciową, wiek, niepełnosprawność bądź orientację seksualną, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. 3) art. 257 otrzymuje brzmienie: Art. 257. Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu bezwyznaniowości, jak również ze względu na płeć, tożsamość płciową, wiek, niepełnosprawność bądź orientację seksualną lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Art. 2. Ustawa wchodzi w życie z chwilą ogłoszenia. Ad5, Ad6 - szkoda pary na odpisywanie na takie bzdety. Tak więc mili Panowie, ostrożnie używajcie otworów gębowych w nie waszych sprawach ;)

Arek z tyłów
@Samanta

Ej wtrącem się! Podczas procesu rekrutacyjnego Valeo pyta pracowników o ich orientację seksualną i (jak wnioskuję z zacnie Panny wypowiedzi) przechowuje takie dane? Nieźle...

Arek z tyłów

A JA ODCZUWAM DYSKOMFORT PRACUJĄC NA JEDNEJ SALI Z TAKIMI OSOBAMI I CO?!?!!?!?!? KTO MNIE BEDZIE CHRONIŁ?!?!? W (usunięte przez administratora) SIĘ WAM PRZEWRACA!@!!!!!

@Arek z tyłów

Arku, z całym szacunkiem ale zapytam dlaczego zamiast operatorem produkcji nie stałeś się jednym z członków zarządu firmy? A tak poważniej to oczywiście każdy operator ma prawo zgłaszać swoją opinie jednakże jak praktyka pokazuje chwilowe zdanie operatorów w jakiejś tam punktowej kwestii najczęściej już omówionej i zatwierdzonej odgórnie nie ma większego znaczenia na długoterminowe i strategiczne decyzje podejmowane przez zarząd na corocznym zebraniu akcjonariuszy. Tym bardziej niewielką wagę ma zdanie tak marginalnych APU jak Polska,czy Maroko. Te oddział są jedynie tzw niskokosztowymi oddziałami produkcyjnymi (low cost production branches). Ogromny sukces w USA naszego programu Valeo Pride i wyasygnowane na niego miliony $ utwierdzają nas w przekonaniu, że decyzje zarządu są słuszne. Mam nadzieję że wyjaśniłam wątpliwości.

@Samanta

Co taka cisza nastała? Czemu żaden amator widłow i pochodni nic nie odezwie się? Tak wam to wcześniej przeszkadzało przecież? Pozdrawiam

@Samanta

Pozamiatałaś ich! Ja i mój partner bardzo Ci dziękujemy! A teraz chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej o ten pozycji koordynatora.

Baska
@Janina

A to liderom jest zabronione kupić sobie auto. Nie powinieneś zaglądać do czyjegoś portfela. Może jej rodzice kupili może dostała od męża.

x

Bo to kłamstwo.

Czy ktoś słyszał o wczorajszej akcji operatora Toyoty z kierownikiem Toyoty podobno tam jakieś groźby szły.....

Asia
@Anonim

Nie ale byłam świadkiem jak menager APU5 jechał na operatorów z APU7 i wyzywał od debili....Padały niecenzurowane słowa .Co tutaj się dzieje wogóle to jest jakieś nieporozumienie.

Ewelina
@Asia

Weź takiego na bok i pogadaj z nim co Ci leży… nigdy przy operatorach !!! Chyba że Ci zależy :)

Miko
@Anonim

Taaaak słyszałem, na całe Valeo było słychać jak się kłócili nawet w Skawinie

@Anonim

Może w końcu zaczną pytać operatorów o zdanie kogo by widzieli na miejscu swojego kierownika wtedy wszystkim by się lepiej pracowało bez spin i stresów.

były
@Anonim

ale ze Andrju? on ponoć dał wypowiedzenie i tylko do końca pazdziernika pracuje...ciekawe ktory to operator sie postawił bossowi?

Ktoś taki

Wstyd i hańba dla rządzących tym zakładem, standardy europejskie chyba z Rumuni... hehe. Puste vipy, brak komponentów, pilne wysyłki i nadgodziny. Dyrektor i reszta szlachty błądzi jak pijany we mgle.Ciekawe kiedy łaskawie poinformują pracowników o zmianie na system 4 brygad, pewnie jak zwykle 2 dni przed, żeby nam się w głowach nie poprzewracało od nadmiaru informacji. Zapewnili 60 procent płatne wolne za utrzymanie miejsc pracy, ale po co skoro nie ma kto pracować i od kilku dni adecco przyjmuje ludzi? Jak zwykle kij i marchewka, w tym są dość dobrzy, porazka

co
@Ktoś taki

To po kiego grzyba zdegradowali ludzi jak teraz znów w planach 4 brygady?! Znów chca zakład na 4 brygady dać?

Ktoś taki
@co

Zdegradowali ludzi, żeby zaoszczędzić i kupić fototapetę na korytarzu na górę do biur i kwiatka sztucznego:)

Zły
@Ktoś taki

Racja , przecież ludzie nie mają swojego życia i takie zmiany co chwilę co innego wcale nie komplikują życia..... Szkoda gadać góra może sobie planować wyjazdy a tu nawet nie można zaplanować lekarza bo co chwilę coś innego .Oni myślą że plany ludzi będą tak ruchome jak ich chore pomysły.Ludzie zastanówcie się co wy robicie.Żeby coś zaplanować to trzeba pomyśleć czy to przejdzie a nie rzucać ludzi tu i tam na miesiąc i znów inny plan działania...My mamy rodziny.Sxkoda że te wszystkie zmiany nie są odczuwalne po obu stronach to byłoby inaczej...

Pawel %#
@Ktoś taki

Chyba się ktoś tutaj minął z powołaniem-widac że znajomość w prowadzeniu firmy masz w jednym palcu a robisz tutaj tylko przez przypadek jak połowa jęczących na forum.

@Pawel %#

Czyli pracując np.jako operator nie można stwierdzić ,ze rządzacy tutaj nie ogarniają tematu wcale?Przecież gołym okiem widac ,ze oni radzą sobie słabo z prowadzeniem tej firmy.

@Pawel %#
@mądry

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia,pracowałem w tej firmie i z pozycji operatora nie ujmując nikomu nie da się ocenić tego gołym okiem . Najwiecej do powiedzenia maja Ci którzy nie maja pojęcia jak prowadzić firmę żeby nie przynosiła strat .Wszyscy na formum to takie biedactwa nieszczęśliwe ,za mało ,za ciężko ,za gorąco itd -ale na sile nikt nikogo w tej Firmie nie trzyma -mądry człowiek jak jest mu złe odchodzi -bez zlamdania , jęków i krzyków —wypowiadają się sami najmądrzejsi ,Ci którzy potrafią przez 8h swojej pracy za która biorą pieniądze puszczać (usunięte przez administratora) do wipu —tego już nie widać gołym okiem ;)

Kierownik
@@Pawel %#

Mam swoich ludzi w garści a moi ludzie jakośc (usunięte przez administratora) Wiec o czym piszemy !!! Ilości czy jakości

@Pawel%#
@Kierownik

To o jakiej garści Ty mówisz ?Tym sposobem to chyba nie ma ani jednego ani drugiego —a później żale ze puste wipy ,No jak niby maja być pełne skoro ani ilości ani jakości .

@@Pawel %#

Niech robią wiecej stanowisk gdzie jedna osoba obsluguje na raz metalizacje+ wtrysk to beda tego scrapu(strat) mieć mniej :D Nigdy nie mogłem zrozumieć jak ludzie mogą sie godzić na coś takiego aby stać na 2 stanowiskach jednoczenie...wystarczy ,ze na metalizacji pojawi sie problem,spali Ci cykla,albo masz problem z defektem i zastanawiasz sie czy można go puścić a w miedzy czasie leci Ci wtrysk,no super praca :D Zapowiedziane audyty,przestawianie form wtryskowych w inne miejsca na czas audytu,po audycie wszystko wraca do normy,może byc bałagan :D Wydaje mi sie ,ze w dobrze prowadzonej firmie takich cyrków nie powinno być,ale może sie nie znam :D

On
@Kierownik

Gdybyś się nie podpisał to nikt nie wiedziałby że jesteś kierownikiem,styl wypowiedzi nie wskazuje na to,ze masz wyższe wykształcenie.

Tzzzzz

No i proszę bardzo oszczędności, oszczędności i znów nie wypalił pomysł 3 zmian.Niespełna miesiąc i już przody do tyłu ze wszystkim.Pada hasło z powrotem 4 brygady...Bravo dla rządzących

@Tzzzzz

Ten zakład nie byłby taki zły gdyby nie ludzie ,którzy w nim rządzą.Byłem,pracowałem,wiem co pisze.P ołowa menagerow,sv czy tl nie nadaje się do tej pracy,niektórzy to nawet obrzydzaja samym sobą przechodzenie tutaj.Obudza się z ręką w nocniku jak zakład ruszy po kryzysie a nie będzie miał kto pracować,wiele operatorów dobrych odeszło,ludzi podegradowali.Zakladem rządzą ludzie po znajomościach,efekt jest jaki jest.

Byly

Jak będzie ten zakład dobrze presperował jak menadżerów niektórych mają bez matury.

Trrrrr
@Byly

Albo totalnym brakiem znajomości języka angielskiego

Haha

Frajerzy jeszcze tam kwicza w tym "zakladzie pracy". Trzeba lubiec bol aby tam pracowac.

@Haha

Serio ktos tam jeszcze pracuje na dziale produkcji i to jeszcze za taka mala pensje. Wspolczuje ludziom tam pracujacym i polecam znalesc sobie lepsza prace.

Patryk

Wczorajsze wypłaty dowodzą jak zakład podchodzi do pracowników szczególnie produkcja.Zaklad łamie prawa ,niektórym z nas obniżyli podstawy jak można wyżyć za 2100-2200 .Strasi operatorzy mają wiadomo więcej 2700.Ludzie pokrzywdzeni powinniśmy uwalić zaklad do Pipu.A.zwiazki (usunięte przez administratora) bo nic robią a.kase biorą obydwa związki uważam do likwidacji.Prosze o wypowiedź poszkodowanych czy się ze mną zgadzają a proszę nie pisać na mój komentarz obrońcom tego (usunięte przez administratora) dziękuję .

@Patryk

a starsi operatorzy to jacy?2700 na ręke to mają chyba Ci operatorzy co nosili blachy i kopali rowy pod budowe tego zakładu 17 lat temu :D

Xenia
@Patryk

Wypłaty żenada a na przodach totalne wariactwo .Góra wpadła na świetne pomysły redukcji , dzięki czemu scrap wzrośnie niemiłosiernie i straty będą większe.Bravo dla mądrych pomysłów.....

Axy
@Xenia

To sa rzady osoby ktora nie dostała sie na sam szczyt władzy

Donosiciel
@Patryk

Brawo! A Ty myślisz,że PIP przyleci bo się wyżalileś na forum ? Najlepiej to najeżdżać na innych,obarczać ich winą za swoją nieudolność.Czy chociaż raz udałeś się do tych związków i wyraziłeś zgodę aby w PIPe ujawnić własne dane i problem jaki dotyczy Ciebie? Z pewnością nie.A wiesz dlaczego?Po co niby miałbyś się ujawniać?Przecież nie chcesz być donosicielem Żądzi Tobą strach.Dużo gadasz mało robisz.Żeby PIP przyjął zgłoszenie i przeprowadził kontrolę potrzebuję Twoich danych osobowych.Inaczej nie podejmie interwencji.To jak jest na tym zakładzie zależy w dużej mierze od Ciebie,Kowalskiego lub Nowaka.

Zostaw merytoryczną opinię o Valeo - Chrzanów

• Jak się pracuje w Valeo?

Zobacz opinie na temat firmy Valeo tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 306.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Valeo?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 267, z czego 33 to opinie pozytywne, 101 to opinie negatywne, a 133 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Valeo?

Kandydaci do pracy w Valeo napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Valeo