Opinie o Shell Business Operations w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Shell Business Operations. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Shell Business Operations o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Shell Business Operations w Kraków

Zainteresowany Shellem

Hej. Na jaka stawkę może liczyć na początku osoba na stanowisku analityk debt collection/credit assessment z językiem niemieckim? Czytałem we wcześniejszych opiniach, ze w Customer service można dostać 8 tysięcy, a jak jest z takimi stanowiskami?

rtv

Pracownicy w firmie zachowują się jakby byli w sekcie. Wiadomości o Shellu lub związane z pracą latają do pracowników po pracy. Im ktoś jest dłużej w firmie tym mniej ma znajomych spoza firmy, a tylko w firmie. Siedzą w pracy z tymi ludźmi, a potem spędzają czas wolny, gadając o pracy. Jeśli ktoś ceni wartości rodzinne i rozdział praca/dom - tu go nie znajdzie.

Wstyd pracować dla Shella

Brzydzę się faktem, że Shell robił interesy z Rosją ! Próbowali to zrobić po cichu, ale wyszło na jaw. W Shellu pracują ludzie z Ukrainy, wstyd mi, że pracuję dla firmy, ktora ma krew ludzką na rękach. Wiem, że szykują się rezygnacje. Wstyd się przyznać, że pracuje się w tej firmie :( liczy się tylko $$$, ale wojna to już nie są żarty, szacunek utracony już całkowicie dla Shella !!!)

marysia
@Wstyd pracować dla Shella

masz jakies stare i nie sprawdzone informacje Shell wychodzi z rosji i nie bedzie kupowal rosyjskiej ropy w przeciwienstwie do Polski ktora kupuje rope z rosji codziennie w mln litrow

Kindergarden Style
@Wstyd pracować dla Shella

Generalnie to jest to lekko obciachowe miejsce pracy. Wiem, praca to praca, ale taka opinia krąży po mieście...

Wstyd pracować dla Shella
@marysia

Marysia, przecież management się tłumaczył, nie byłaś na spotkaniu ? Było głośno. Nie zamiataj pod dywan, tego co zrobili. Kasa kasa kasa, a myśleli że wtedy nie wyjdzie czy jak ?

@marysia

Zgadzam się z Marysią. Niektórym wydaje się, że pewne decyzje można zrealizować z dnia na dzień.

zainteresowana
@Kindergarden Style

Dlaczego obciachowe?

@zainteresowana

Jeśli lubisz micromanagement, manipulacje (mobbing), usteczniające zajęcia plus klimat rodem z wiejskiego serialu, to się odnajdziesz. I bardzo ciężko po SBO znaleźć pracę bo tam się nic nie robi, tam się ma poprostu być i wyglądać!

Zofia
@Anna

A opiszesz jakiś przykład manipulacji pracownikami? Jeśli takie rzeczy się dzieją to czemu nikt nie zgłosi tego do odpowiednich instytucji?

@Zofia

Niestety, są pewne sytuację, które ciężko udowodnić. A zgłaszanie do managementu i odpowiedniego teamu, który zajmuje się analizowaniem takich spraw, nie daje kompletnie nic. Istnieje on tylko po to, żeby po prostu istnieć.

Ex pr
@Zofia

Ludzie boją się zgłaszać takie rzeczy, bo nie daje to nic, poza nienawiścią MG. W dziale, gdzie pracowałem, wyraziliśmy opinię przez SPS (stara wersja pozwalała wpisać komentarze). Zorganizowano nagłe spotkanie z HR i tym odpowiednim teamem, kazali znowu wypełnić anonimowe ankiety, po czym na następnym spotkaniu okazało się, że MG otrzymała te ankiety (mimo, że miało tego nie być i mogliśmy napisać całą prawdę). Łatwo się domyślić, jak przerąbane mieliśmy później. Wszystko obróciło się przeciwko nam.

PrzyszłyManager

Ile w Shell dostaje Customer Operation Manager?

Project Manager

Dramat. Pierwsze dwa etapy szybko i sprawnie. Wszystko po angielsku. Pozytywne odpowiedzi już w trakcie rozmowy. Będę umawiać asessment. I tyle pozytywów. Po miesiącu czekania poprosiłam znajomą o zapytanie o mnie. Tego samego dnia tel że umawiać będą za jakieś 2 tygodnie. Po kolejnych 3 tyg. Zmienili status on-line na interviu - łaskawie. Po kolejnych 5 nagle rezygnują bez żadnego kontaktu face to face Tylko zmiana statusu on-line. Wstyd !!!! Brak profesjonalizmu całkowity i całkowite mijanie się z zasadami jakimi ponoć się kierują w biznesie. Szanujemy się nawzajem. Jeśli ktoś zapewnia kilkukrotnie o pozytywnym etapie to niech ma odwagę potem zadzwonić i wytłumaczyć co się stało.

Co wiem o Shell. dlaczego Shell. Doświadczenie związane z wymaganiami. Trudne sytuacje w projektach czym dokładnie się zajmowałam

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy E-learning Content Creator
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
Ala

Czy Shell zatrudnia osoby 40+?

Kaja
@Ala

Kiedy powrót do biur?

40+
@Ala

Tak. Jestem przykładem. Od dwóch lat w firmie

Czy orientuję się ktoś jaka jest atmosfera pracy w finansach?

Neli
@Kandydat

Zależy w jakim konkretnie dziale i zespole

xx

Hej, na jakie zarobki można liczyć jako Junior Accountant tylko z angielskim? 7000 brutto jest realne?

Aaa
@xx

Hej, na juniora to wydaje mi się, że będą skłonni dać tak ok 5000 brutto, raczej ciężko o 7000 (ale mogę się mylić). Myśle ze takie 7000 już jest bardziej w widełkach dla specjalistów (w dolnych widełkach).

Hsjs
@Aaa

Haha no to malutko jak 5000 brutto na juniora w marcu 2022. To ja w Lufthansie ( Lufie ) która ma taką kiepską opinie o zarobkach to w połowie 2018 na juniora dostałem 4500 brutto na wejściu

xx
@xx

5700 to chyba maks

Janek

Commercial Specialist French Speaker czy ktoś może mi powiedzieć jakie zarobki i jaka atmosfera?

HR system support

Zostałam przyjeta na stanowisko HR system support. Możecie podzielić się opinią na temat pracy w tym dziale ?

AnonimHR
@HR system support

Popracuj chwile i uciekaj póki mozesz. Albo zostan dluzej i rób minimum. Nie zmieni to ani Twojej oceny potem anj nie wpłynie na możliwości podwyżki. Broń Boże nie daj się wciągnąć w dodatkowa robote pod plaszczykiem "development opportunities"

Basia z HR
@HR system support

Reorganizacja Shella, czyli ten słynny w kuluarach Reshape doprowadził do tego, że pracownicy na niższych stanowiskach (JG7, JG8, JG6) zmuszeni byli wręcz do pracy na dwa etaty przy jednoczesnych uśmiechach Managementu i ciąglym podkreślaniu "hej kochani pamietajcie o work-life balance" co bylo takim bullshitem że głowa mała. Ostatni rok w tej firmie to koszmar, nieustający backlog i nieudolne radzenie sobie z trudnym okresem zarówno przez robaczków jak i menadżerów. Ról Focal Point tyle, że każdy musiał mieć na siłę wepchnięte co najmniej 2-3 z jednoczesnym zachowaniem tego mitycznego usmiechu przy "development opportunities". Nie dziwi mnie to, że ludzie się zwalniają lawinowo bo nikt za takie pieniądze jakie tutaj oferują nie chce pracować pod taką presją i ciągle rosnącymi obowiązkami. Ciągle góra powtarza, że wiedzą co się dzieje i się temu "przypatrują" ale jakoś od wielu miesięcy jest coraz gorzej. Jak masz gorszy dzień w pracy to lepiej nawet nic nie mów bo socjopatyczna kadra menadżerska weźmie Cię na one-to-one i zarzuci Ci demotywowanie zespołu. Wspólne calle to jedna wielka propagandowa gadka, okrągłe zdania i kółko wzajemnej adoracji. Wystarczy, że Shell w UK lub NL (usunięte przez administratora) to każdy traktuje to jak cytat z pisma świętego. Ja po dwóch latach w Shellu jestem wypalona i nie mogę się doczekać końca pracy w tym kołchozie. W tym tygodniu składam wypowiedzenie i na koniec marca mnie tu nie ma. Jak masz pieniądze z innego źródła na dobrego psychologa po roku pracy to polecam, w przeciwnym wypadku zamęczysz się. Rozwój w tym miejscu to nic innego jak bezsensowny (usunięte przez administratora) aby zgadzały się cyferki. A im mniej ludzi, tym większa presja i brak zrozumienia do zostających pracowników.

@Basia z HR

Niestety całkowicie zgadzam się z opinią Basi :( Work-life balance to mit - w momencie prośby o urlop, trzeba negocjować liczbę dni i spotyka się z niechęcią ze strony team leadera i koniecznością uzasadniania powodu wzięcia urlopu. Dział Chemicals to porażka - pasywno-agresywni Holendrzy, którzy olewają pracę i nowych pracowników z transition pozostawia się samym sobie. Trochę bardziej doświadczeni pracownicy okazują się lepsi w zarządzaniu niż manager z przypadku, który grzeje tylko miejsce do emerytury, wszyscy wiedzą, że zawala, nie ma pojęcia o pracy i popełnia błędy, ale jest obawa o stosunki polsko - holenderskie (patrz: Holendrzy i Niemcy mogą pomiatać stroną polską bez konsekwencji). Panuje dezinformacja wśród pracowników i wprowadzanie w błąd.

Sam

Tak bardzo się z Tobą zgadzam. Dziękuję za ten post

P z Hr
@Basia z HR

W punkt. Minęły mi dwa lata odkąd tu pracuje i jestem tak bardzo wymęczona i wypalona. Każda niedziela jest dla mnie udręka na myśl o tym, że kolejnego dnia jest poniedziałek. Mam niesamowicie ciężkie i odpowiedzialne focal poinstwa, a ciągle I tak mało. Na 40 osób może 15 tak naprawdę pracuje. Cała reszta nie poczuwa się do odpowiedzialności a ja nawet nie mam kiedy urlopu wziąć.

Przemek
@P z Hr

Czy orientujesz sie, kiedy będzie powrót pracowników do biura?

P z Hr
@Przemek

Widzę że pracownicy shell nawet tutaj próbują swoje pytania z HR załatwiać... Niewiarygodne

Pracownik 7 lat

Ta firma niszczy ludzi i rozbija rodziny.

Nie wiem skąd ten wniosek. Ja raczej powiedziałabym, że jest odwrotnie. Zarobki mężczyzny na tym samym stanowisku, co kobiety, są średnio o 20% niższe. Shell nie porusza tematu nierówności płac. Zasłaniają się "widełkami". "Koledze udało się więcej wywalczyć". (usunięte przez administratora) prawda. Brałam udział w rekrutacjach i wiem ile proponuje się kobiecie, a o ile więcej mężczyźnie.... Życzę im, aby zapoznali się z polityką firmy Aon, jeżeli chodzi o tą kwestię.

Pawel

Bardzo polecam. Super biuro, atmosfera, kariera i mozliwosci rozwoju.

mst

w ich dystrybutorach płynie ukraińska krew ,potajemnie kupują ropę od ruskich nazistów, obrzydliwe, już nigdy nic tam nie kupie

Me
@mst

Shell umiał się przyznać do błędu i więcej takich nie popełni. Pan Daniel O. kupuje za to miliony litrów tygodniowo i to nie problem??? Statki wpływają jeden za drugim do polskich portów...

mastka
@mst

straty oszacowano na 110 zł

czy firma oferuje jakies podwyzki? Roczne, inflacyjne? ile one wynosza? jaki jest pakiet benefitow?

Czy orientuje się ktoś, jaka jest różnica w wypłacie między juniorem/specjalistą/a seniorem? Czy podwyżka 1500 zł po przejściu na kolejny wyższy stopień jest możliwa?

Xyz
@Ania

a ile mozna realnie wyciagnac?

Ex
@Ania

Do niedawna to było max +10%. Więc, lepiej było przejść do innej firmy.

merry

czy ktoś orientuje się jak pracuje się w HR-ach?

Dramat
@merry

Bardzo źle. Jest tu gdzieś napisany niedawno post "Basi z HRów" o reshape, pracowaniu na dwa etaty i niekompetentnym managemencie - zerknij sobie, nic dodać ,nic ująć .

HR Advice

Czy ktoś z HR Advice może się podzielić wrażeniami, jqk wygląda praca? Są jakieś różnice między danymi biznesami w zależności od zespołu (upstream, global functions itp)?

Sam
@HR Advice

Kilka jest zespolow obsługiwanych przez HR Advice, więc pierwsza korpozasada - zależy jak trafisz. Pracy w HRach w Shellu generalnie nie polecam, ogromny chaos, zerowa samodzielnosc.

kandydat

Na jakie wynagrodzenie może liczyć team lider?

?
@kandydat

Zarobki krakowskiej menadzerki sa owiane jakas dziwna tajemnica wiec musi byc dobrze...

Team Leader

Team Leader
@bjok

Nie. 2 lata temu, Team Leader JG5. ps. 10 lat temu było o wiele mniej

Jarosław

Jak wygląda praca jako Upstream Finance Analyst? Czy jest rozwojowa, ciekawa? Jak wygląda atmosfera w firmie? Dziękuje za odpowiedzi.

Mateusz
@Jarosław

A ja zapytam ile na rękę w Upstream może zarobić management 10, 15, 20tyś?

Ex-shellowiec
@Jarosław

Z opinii kolegów, w US było mniej głupiej pracy w porównywaniu do DS i ludzi byłi bardziej zadowolone.

X
@Jarosław

Cześć, nie polecam stanowiska - prawdopodobnie będziesz i Analystem i Controllerem i nie będzie miał kto Cię szkolić. Ludzie w zespołach są w porządku, moje największe rozczarowanie to brak szkoleń… masz coś robić bez wiedzy jak i niestety jest dużo nadgodzin, których nie ma kiedy odebrać ;) Co do wynagrodzenia proś o dużo ;) Mnie demotywowało, że na tym samym stanowisku (jg) ktoś zarabiał 2tys więcej…

marek

Na jakie zarobki mógłbym liczyć jako junior accountant ? Prosze o odpowiedz :)

Zostaw merytoryczną opinię o Shell Business Operations - Kraków

• Jak się pracuje w Shell Business Operations?

Zobacz opinie na temat firmy Shell Business Operations tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 214.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Shell Business Operations?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 95, z czego 16 to opinie pozytywne, 44 to opinie negatywne, a 35 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Shell Business Operations?

Kandydaci do pracy w Shell Business Operations napisali 9 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Shell Business Operations
2.4/5 Na podstawie 346 ocen.

Shell Business Operations