Opinie o Kirchoff w Gliwice

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Kirchoff. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Kirchoff na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kirchoff w Gliwice

Karol

W internecie jest dużo dobrych opinii o firmie. Powiecie mi czy rekrutują aktualnie?

Zaintersowany

Witam jestem zainteresowany pracą. Do tej pory pracowałem jako operator wózka widnego, mam uprawnienia udt i doświadczenie w pracy na wózkach czołowych. Interesuje mnie praca jako operator lub pracownik produkcji. Stąd moje pytania: Gdzie mogę popytać o pracę do tej firmy? Jak wygląda wynagrodzenie? Ile jest podstawy ile premii miesięcznej? Czy zatrudnienie jest bezpośrednio pod firmą czy przez pośrednika? Czy soboty są pracujące, a jeśli tak to jak płatne? Na jakie bonusy można liczyć poza wynagrodzeniem?

Xyz

Witam jaka atmosfera panuje na hali produkcyjnej? Czy warto składać cv na operatora produkcji?? Czy są przyzwoite zarobki??

Jaś
@Xyz

Nie polecam, poczytaj komentarze poniżej a sam sobie odpowiesz. Wyzysk, zarobki marne, w Lidlu na kasie są lepsze warunki.

Spawacz

Jakie uprawnienia spawalnicze wymagane ,jakie metody ,co tu spawają jakie pozycje ,czy wymagane uprawnienia na suwnice ?Pracowałem w Vlassenrocie ,na Bumarze .Jakie zarobki 15 lat doświadczenia w zawodzie (nie mal każdą metodą )Jakie zarobki ?Dam radę tutaj ,a jacy przełożeni ,współpracownicy ?

Dej
@Spawacz

Doświadczenie i kursy nic nie dadzą jeśli chodzi o stawkę. Na początek 15.5 plus premia. A praca jak ? Rękawy podwijasz i zapier...

HZL
@Spawacz

Uprawnienia nic ci nie dadzą, będziesz zapier.... na maszynie jak małpa, a pseudo ustawiacze będą cię kopać po (usunięte przez administratora) żebyś szybciej robił.

Operator Maszyn do Produkcji Opakowań Tekturowych

Standardowy - CV przez portal do szukania pracy , za 2-3 dni telefon od nich i zaproszenie na rozmowę , rozmowa typowa - przejście po hali , omówienie wymagań i oczekiwań , potem komplet dokumentów do wypełnienia i skierowanie na badania

Czy znam/kojarzę firmę , pytania o doświadczenie etc. , Bez żadnych sztuczek jak piszą niektórzy

logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.
Leszno
ktos

kiedy bendom zwionski w Gliwicach i w Mielcu bo w Gnieznie SOM i dzialajom

@ktos

Od razu napisz ile "działacze" związkowi zdzierają kasy od pracowników. Guzik załatwią, ważne że hajs się zgadza

Ktoś
@BruttoNetto

witaj kolego jak niemasz pojencia to sie nie wypowiadaj p.s naj latwiej gadac a nic nie robic a zresztom twoja wiedza na ten temat jest znikoma jak sie doksztalcisz to napisz powodzenia

@Ktoś

To napisz prawdę. Ile to kosztuje? Ile dopłaca do tego pracownik? Boisz się powiedzieć na głos ile się do tego dopłaca?

Joli
@Ktoś

Pouczasz kogoś pisząc jak wieśniak? "Niemasz, pojencia, naj latwiej, zresztom". Po jakiemu to?

@Ktoś

Szanowny krzykaczu "Ktoś" ! Z przyjemnością informuję że się dokształciłem z zakresu działania tzw. "związków". Gdyby nas były związki. Twarde dane: - Dwa etaty dla pseudodziałaczy (w przypadku tego zakładu) - Pracodawca z własnej kieszeni udostępnia biura, media i środki na działalność. - Pseudodziałacze pobierają pensje (średnia w kraju to niecałe 4 tyś zł brutto) - Każdy należący do związku opłaca składkę (dla np "S" wynosi 0.82 % pensji) - 60% kwoty składek pozostaje w dyspozycji podstawowej jednostki zakładowej. Przypisów chyba nie muszę podawać? Przecież wiesz wszystko... Związki to samo zło. Jedynie przed czym realnie chronią to przed zwolnieniami grupowymi, a przy tylu nadgodzinach to raczej niemożliwe. Maszynka do wyciągania pieniędzy od ciężko pracujących ludzi, sami nic nie produkują, zero wartości dodanej do produkcji. Koszt dla zakładu pracy i problem dla księgowej bo jak centrala wysyła związkowca na szkolenie do Warszawy to nikt nie wie jak mu to rozliczyć czy jaki delegacja czy jak co innego. A tak w praktyce: Na Oplu masz związki co nie? To napisz w odpowiedzi jak uratowali zakład przed zwolnieniami ludzi (a dokładnie przed nie przedłużaniem im umów). Napisz jak związki ujęły się za pracownikami wywalonymi z niemieckiego hotelu? Ja ci powiem jak: "wyraziły zaniepokojenie" (sic!). Wyrazić zaniepokojenie to mogę sobie sam i to wobec twojej naiwności. A w dodatku bez opłacania wymaganej składki. Pozdro.

Adi

Najgorsza firma na strefie, wyzysk coraz większy.

@Adi

Nie przesadzaj, są dużo gorsze na strefie. Jedne z lepszych zarobków, atmosfera różnie, zależy na której hali.

Rox
@Anonim

Chyba nie znasz obecnej sytuacji na rynku pracy, zgadzam sie z przedmówca wyzysk i tyle. Jak nie myślisz o emeryturze to moze dla Ciebie jest spoko tyrać za podstawę niewiele większa niż najniższa krajowa.

@Rox

Do tej podstawy jest jeszcze premia. Poza L4 zawsze ją dostawałem, więc nie rozumiem dlaczego wg ciebie mam niby tyrać za podstawę?

Ryś
@Anonim

właśnie karbo, nie wiele wskórasz tym swoim trollowaniem

Ryś
@Anonim

wszyscy wiedzą doskonale, że nik tu nie wchodzi by napisać jak mu jest dobrze tylko po to by sie wyżalić i ponarzekać, ewentualnie ostrzec innych przed ta cudowną firmą

@Ryś

Dobrze, jak sobie życzysz. Już nigdy więcej nie będę obiektywny. Będę tylko narzekać i wyżalać się się na zakład, nawet jeżeli nie będzie to zgodne ze stanem rzeczywistym.

@Anonim

Nikt nie wchodzi tu by napisać jak mu jest dobrze, nic tez nie dzieje się bez powodu . Czy nie jest to zgodne ze stanem rzeczywistym? Wystarczy poczytać ile tych negatywnych komentarzy jest.

Jan

tak to właśnie działa układy układziki, ręka rękę myje

PPasierb

Witam uprzejmie informuje że piszesz nieprawdę i mam na to dowody do tego piszesz nazwisko zgodnie z ustawą RODOS zakładam ci sprawę także o zniesławienie już możesz iść do banku po kredyt gdyż ta wypowiedź będzie cię drogo kosztować . Nie pozdrawiam .

@Jan

Panie Janku muszę wypowiedzieć się O Pana wypowiedzi gdyż też niestety jest mylna wszystko w naszej firmie jak Pan wie załatwione jest przez administrację zakładu niema innej drogi od początku do końca jest wakat trzeba złożyć papiery przejść rozmowę okres próbny i można działać tak to wygląda w większości firm dodam tylko że komuna skończyła się w 1989 roku i ręka ręki już nie myje ???? Pozdrawiam serdecznie.

Ciekawska

(usunięte przez administratora)najmocniej przepraszam,uzylam pana nazwiska myslac ze to pseudonim. Zglosilam sprawe do admina forum o usuniecie komentarza. Przepraszam rowniez za rozpowiadanie informacji bez uzasadnionej argumentacji.

@Ciekawska

Dobrze proszę do mnie podejść w pracy porozmawiamy i na tym zakończymy .

@PPasierb

Wszystko idzie drogą oficjalną, ale to tak niczego nie zmienia. Każdy pracownik wie jak to tu wygląda. Nie pozdrawiam.

Matek

Jak praca jako wózkowy? Ostatnio sa przyjecia na operatora

wozkowy
@Matek

Nie wyrobisz sie, żegnaj premio. Wózkowych jest za mało, roboty tyle ze nie masz czasu sie po du*ie podrapać. Tiry czekają po 8h bo nie ma ich kto rozładować. Do tego weekendy, 12h zmiany itp. bo wciąż brakuje ludzi. Po 3-mc dostaniesz te 2000 podstawy, a o premi to zapomnij czasem Ci sie uda jak będzie mało roboty, wakacje święta itd. A i jak będziesz już na rozmowie to nie wierz w anielski śpiew HR, oni akurat kit wciskają lepiej niż akwizytorzy. Serio za 2000 na wózek to wszędzie robotę znajdziesz nie trać nerwów i czasu na to (usunięte przez administratora) PiP tu zaglądał nie raz i nic sie nie zmienia, jak to kiedyś słyszałem pogawędkę pewnych panów, „Stać ich, na kary reklamacje itp” więc pomyśl jaki tu jest wyzysk.

@wozkowy

Robisz w gliwicach czy na innym zakładzie ?

Matek

W Gliwicach

wózkowy z jakimś doświadczenie
@wozkowy

O ile pamiętam to razem z premią (którą zabiera się jedynie za niszczenie mienia) na początek 2500zł na rękę. W tygodniu nadgodzin nie ma. Bynajmniej na hali Nobla 3. Co do weekendów to sobota I zm i niedziela III zm zawsze są chętni więc jak ktoś nie chce to nie robi. Najgorzej Sobota II i III zm oraz niedziela I zm i IIzm - no ale tutaj raptem po 1-2 wózkowych potrzeba więc zawsze jest w kim wybierać. Co do hali Nobla 1 nie wypowiadam się jak tam jest ale chyba nie ma źle skoro kilka osób przeszło z włąsnej woli na tamtą hale.

@wózkowy z jakimś doświadczenie

Chcesz wmówić, że nie zabierają premii jak będziesz mieć przestoje? Wózkowych za mało? tiry czekają godzinami bo nie ma ich kto rozładować, a na produkcji żegnaj premio

Wózkowy z jakmiś doświadczenie
@Adam

Z tego co wiem to az tyle postoi nie ma z winy wozkowych. Wiec dajemy rade. Wiadomoze jak ktos nie chce pracowac albo chce sie przebujac 8h to bedzie mial nie wyróbe. Nie slyszalem zeby ktos na rejonie mial caly tydzien postoje. To raczej odosobniony przypadki. Za pojedyncze posfoje nikt nikomu premii nie zabiera. Potwierdzam ze jak komus leca pojemniki na wozek to wtedy mozna stracic 25% premii. Choc nie zawsze bo przewaznie konczy sie na upomnieniu lub zabraniu kuponu BHP. To że tiry stoją to nie wina wozkowych wiec nikt im premii nie zabiera. Nie slyszalem zeby wozkowy stracil premie bo auto stalo. Tutaj to Lider moze stracic.

@wózkowy z jakimś doświadczenie

Przejdź a zobaczysz. Zależy jaka zmiana.

wózkowy z jakimś doświadczenie
@Anonim

gdzie mam przejść i jaka zmiana ? Jakieś konkrety poproszę.

Maciey
@wózkowy z jakimś doświadczenie

przeszło 3-ech, 2-och robi na tłoczni a 1 sie zwolnił, tak tam kolorowo.

Jarosław
@wózkowy z jakimś doświadczenie

Widać jesteś trollem działu kadr i mydlisz ludziom oczy.

Gosia

Mam pytanie do osób które się już zwolniły. Czy za miesiąc w którym był okres wypowiedzenia otrzmuje się premie? Czy nadgodziny są wypłacone czy wydane na koniec? Planuję się zwolnić i jestem skazana okres 3 mies wypowiedzenia a nie chce brać l4 bo następny pracodawca zwraca na to uwagę przy rekrutacji.

Maciey
@Gosia

Na wypowiedzeniu premia nie przysługuje, nadgodziny wypłacają ale nie 100%

Bart

Najlepsze są audyty, widać jak dużo maja do ukrycia. Takiej paniki i strachu nie wismdzialem w żadnej firmie. Nie bez powodu pracownicy nazywają to „ malowanie trawy na zielono”. W każdej innej firmie jak jest audyt owszem, są przygotowania ale bez paniki, a tu roszady pracowników byle tylko nic sie nie wydało. Teksty typu, dzisiaj target sie nie liczy, pamiętajcie tylko jakość. Nagle przypominają sobie o ustalonych procedurach, ale następnego dnia znowu jest wszystko po staremu. :/

grzechu
@Bart

Tak dokładnie! Pamiętam jak na fieście różne cuda robili przed wizytą klienta a po wizycie targetu w górę i macie zasuwać.

(usunięte przez administratora) wyzysk, nie polecam. Moje sugestie dla Kirchoff: Zacznijcie słuchać ludzi, a nie tylko im śrubę podkręcać. Nie boicie sie wizyt PIP, pamiętajcie że są jeszcze media. Zamiatanie pod dywan takich spraw jak samobójstwo pracownika nie ujdzie Wam na sucho. Otwórzcie oczy! Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Przestrzegacie procedur i praw pracownika

@Adam

A nie tylko liczby sie liczą, więcej i więcej i ciągle mało.

Kris
@Adam

Dali dostęp psychologa bo musieli i po sprawie

tom

Jest tutaj ktoś z kadry inżynierskiej? Jakie zarobki ?

Misiek
@tom

4000-6000 netto zależy jaki dział, ale jak jesteś ambitny to poszukaj innej firmy, tu się nie rozwiniesz, a wręcz przeciwnie będziesz mieć wrażenie jakbyś sie cofał. Po powrocie z Niemiec gdzie byłem tylko 2 lata mam wrażenie jakbym przeszedł do firmy z lat 90-tych. Na szczęście jeszcze tylko 2 tygodnie na wypowiedzeniu i żegnam ten grajdołek.

Ano
@tom

wykształcone glupki

Operator bez doświadczenia

Stawka 15,20zl + premia. Czyli na początek okolo 20zl brutto godzina. 3200zl brutto miesiecznie czyli jakies 2200 do reki. Do tego dofinansowanie do stolowki i przerwa 25minut. Mi to pasuje jako pierwsza praca :)

Romson
@Operator bez doświadczenia

wypowiedz sie teraz po kilku miesiącach czy dalej jest tak kolorowo, a może jak większość nowych juz tu nie pracujesz

Ano
@Operator bez doświadczenia

znajdziesz lżejsza robotę za ta sama kasę, 2200 na rękę zawsze to więcej niż kieszonkowe

Znacie

Witam pracuje rok na hali Hoffo i nie narzekam z kazdym da sie dogadać i pośmiać nikt Cie za to ze nie masz targetu nie opierdziela z majstrami da sie dogadac i w sprawie urlopu i w sprawie nadgodzin . Pozdrawiam Spawacz Hoffo

Dchw
@Znacie

Hahahaha tak da się dogadać, I nie robisz targetu I jest ok, super spawaczy.

urlopowicz hofo
@Znacie

A czy ty nie jesteś czasem jednym z tych spawaczy, którzy się ostatnio zwolnili bo mieli iść na nową prasę? Pozdro z urlopu ;)

Spawacz roku
@Znacie

a od 2 miechow na L4 siedzisz, oj Michaelos żarty sie Ciebie trzymają.

@Znacie

Też robię na Hofo i nie narzekam na swoją zmiane.pożartować mogę nawet sobie z mistrzem zmiany.dogadać się idzie z każdym tylko trzeba tego chcieć. Praca jak praca.

Potwierdzam

Kango

Spoko praca :)

Błażej

Może ktoś się wypowiedzieć n.t. logistyki? Warto?

@Błażej

Bajzel na kółkach, nie warto. Jak w całej firmie organizacji zero. Każdy zwala winę na drugiego i tak od samej góry do samego dołu.

Ochroniarz uprawia sex w zakładzie pracy Kirchoff ze sprzątaczka w ubikacji. Karygodne proszę się zainteresować ta sprawą.

@anonymous

Wiemy który to jest!!!ma na imię Roman!!!!

Miki
@anonymous

Ochroniarz Roman zaczepia na nocnej zmianie kobiety

PrzerwaNaKibel
@anonymous

Fajna ta sprzątaczka? :D i w którym kiblu? Taką przerwę na kibel to ja rozumiem :D

MikiMikp
@anonymous

Ten zboczeniec dalej tu prcuje.

tak
@MikiMikp

Takie pomówienia są karalne. Radzę sie zastanowić przed pisaniem o rzeczach które nie mają miejsca

Jadzia

Panowie i Panie. Niniejszym chciałam poinformować że w zakładzie Kirchhoff Gniezno powstały właśnie związki zawodowe. Myślę że to dla Was temat do przemyślenia.

Jorgi
@Jadzia

Szkoda tylko, że większość ma podpisana lojalkę o zakazie wstępowania do jakichkolwiek związków zawodowych, co jest bezprawne.

Ktoś
@Jorgi

O jakiej lojalce piszesz ?

Anka21

Pracowałam tam parę miesięcy firmę należy ominąć szerokim łukiem. Zero organizacji , kolesiostwo brak bhp nie mówiąc o notoryczny łamaniu praw pracownika nie rozumie dlaczego jeszcze pip tam nic nie zrobił w piątek musisz spojrzeć na grafik czy czasem nie masz w przyszłym tygodniu po 12 godz 5dni w tygodniu(co jest niezgodne z prawem zaplanowanie na grafiku nadgodzin) i na której zmianie (nieważne że miałeś mieć na rano musisz przyjść od 18.00 do 6.00 rano)nie mówiąc o tym że według prawa w ciągu tygodniu w wyjątkowych sytuacjach możesz pracować tylko 8 godz nadliczbowych (a nie 20) do tego zdarza się z 2razy w miesiącu wypisują ci te nadgodziny do tego nikt sie nawet nie pyta czy możesz, czy masz jak dojechac dowiadujesz sie tylko z grafiku wywieszanego w piatek . W tej firmie nie możesz mieć prywatnego życia ludzie tam narzekają ale nic z tym nie robią bo się boją o pracę a większość nie zna kodeksu pracy . Higiena pracy jakaś masakra przy tak brudnej pracy 1para rękawic na tydzień (gdzie są stacje że po godzinie masz brudne podarte rekawice) w toaletach zero pasty bhp do tego na calej hali tylko 2 toalety damskie w szatni 1 z 1 kabina czasami kolejka przed albo po pracy a coraz wiecej kobiet pracuje (meskich 4 na hali). Na zebraniach co miesiąc mówią że najważniejsza jest jakość produktu(od tego miedzy innymi zależy premia )niestety w rzeczywistości liczy się terget a żeby go zrobic nie masz czasu patrzeć a jakość . Ustawiacze zero kompetencji ,obiboki .

On
@Anka21

Radzę najpierw poczytać co to znaczy okres rozliczeniowy, zanim zaczniesz się wypowiadać na temat. Nic dziwnego że potem ludzie zaczynają pracę w jakiejś firmie i się dziwią, skoro wiedza na temat kodeksu pracy jest taka jaka jest...

Twój cień
@On

A Twoja wiedza jaka jest? Coach roku sie znalazł.

Bella
@Anka21

Zgadzam sie z Tobą w 100% to jest właśnie KIRCHHOFF AUTOMOTIVE.

Jakość, jakoś to będzie.

Dzisiaj zebranie i znowu wielkie gadanie o reklamacjach, jak to spadła renoma firmy. Dawajcie jeszcze wyższe normy i płaćcie jeszcze mniej, dział jakości wielce zdziwiony. Zapraszamy do nas na produkcje ciekawe ile i jakiej jakości części wyprodukujecie. Po co w ogóle Lera, jakieś TPM, arkusze zmian materiałowych, tego nikt nie robi bo NIE MA NA TO CZASU!!!. Jaka płaca taka praca. FCKU

Zostaw merytoryczną opinię o Kirchoff - Gliwice

• Jak się pracuje w Kirchoff?

Zobacz opinie na temat firmy Kirchoff tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 71.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kirchoff?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 46, z czego 7 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Kirchoff?

Kandydaci do pracy w Kirchoff napisali 7 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Kirchoff