Kirchoff

Gliwice

Opinie o Kirchoff

Czysty 2017-05-02 13:40
Jakie bzdury ?
Prawda po nazwiskach ci nspisac ?
Do kontroli co trzeciego na narlotest i pol zakladu leci
Operator zgrzewarek 2017-05-03 12:50
Szkoda ze z mojej wypowiedzi wyjales tylko jedno słowo. A zdanie o interesowanie się swoim życiem zlales. Pozdrawiam
Czysty 2017-05-03 13:07
Spokooo kolooo , polecam się na przyszłość .
Weronika 2017-05-04 12:13
@Czysty, czy naprawdę uważasz, że w Kirchoff można spotkać się z takimi sytuacjami? Polecam zgłosić zaistniałą sprawę do swojego przełożonego/kierownika/dyrektora.
Czysty 2017-05-06 08:32
Nie jestem donosicielem radze aby to te wymienione osoby , sobie kontrolowały co sie dzieje w tej firmie !
pracownik 2017-05-08 09:33
Witam,
Czy ktoś może powiedzieć jak to jest z wypowiadaniem umowy pod Agencję pracy Work Express ? Wiem że jest tam tygodniowy okres wypowiedzenia ale czy jest możliwość wcześniej np za porozumieniem stron?
Ktoś się zwalniał i może się wypowiedzieć na ten temat? Chodzi mi o rzetelne informacje od osób które się zwalniały.
Ninja 2017-05-14 01:42
Pracowałem na Kirchhoff niecałe 2 miesiące.....dziś piszę wypowiedzenie z wielką radością:-)
Oczywiście pracodawca ma też plusy:
- dofinansowane obiady, do których pracodawca dopłaca chyba połowę.
- wypłata...nawet na początku około 2000 zł po przejściu pod Kirchhoff około 3000 zł.
A teraz co mi się nie podobało:
- Pracujesz na różnych maszynach zgrzewarki głównie, lub obsługa robotów, lasery itp
Normy dość wysoko podkręcone tak, że nie ma czasem chwili wyskoczyć do toalety.
- Przerwa w ciągu dnia jedna 25 minutowa..jak robisz 12 godzin również tylko 1 przerwa 25 minutowa.
- Stoisz najczęściej przy 1 maszynie jak robot cały dzień : zakładasz, dokładasz jakiś element, zgrzewasz, wyjmujesz, sprawdzasz w tempie od 600 sztuk na 8 godzin do 1300 sztuk....więc jest co robić.
- Awarie maszyn, które często sam naprawiasz...drobne naprawy....większe przychodzi ustawiacz.
Jak twoja maszyna podpięta jest pod kolejną maszynę i osoby czekające na twoje części, to potem musisz nadrabiać bo oni wcale nie zwalniają...jak lubisz pracę w stresie to jak najbardziej.
- Na początku około 2 miesiące czekasz na odzież roboczą...ja się nie doczekałem ale to nie problem.
- Jak na tak podkręcone tempo pracy i normy to zarobek 4000 zł byłby godnym...no ale kto w Polsce tyle dostaje....nieliczni za pracę na produkcji.
- Co jeszcze wózki widłowe, które pędzą jak szalone i wyjeżdżają nagle ( oczywiście są lustra podwieszane ale trzeba uważać jak na ruchliwym skrzyżowaniu) co ważne to wózki mają pierwszeństwo...jak cie przejadą to znaczy, że nie byłeś ostrożny nawet idąc wyznaczoną ścieżką dla pieszych.
- Aha pracujesz cały czas w okularach ochronnych i w długim rękawie i w rękawicach tak więc lato przy zgrzewarkach wygląda mi na bardzo miłe....ale beze mnie!
Ja nie godzę się na pracę z 1 przerwą pracując nawet po 12 godzin....dla porównania pracowałem w Holandii:
- Przy 8 godzinach pracy masz 3 przerwy 15, 15 , 30 minut...jeśli pracujesz 12 godzin masz 4 przerwę.
- Wózki widłowe nie mają w Holandii pierwszeństwa tylko pieszy.
- Zarobek w Holandii około 1500 euro na rękę...po opłaceniu ubezpieczenia, mieszkania, wyżywienia zostaje jeszcze nie mało pieniędzy.
- W Holandii za dojazd do pracy otrzymywałem tygodniowo dopłatę 30 euro do paliwa.
Nie wracałbym z Holandii ale zdrowie rodzinne przeważyło za powrotem.
- Wydajność pracy w Holandii porównałbym do Kirchhoffa tak:
uciążliwość Holandia 2, Kirchhoff 9.
wynagrodzenie Holandia 10, Kirchhoff 4
atmosfera w pracy ( głównie z Polakami) Holandia 8-9, Kirchhoff 3-4....jak na pierwsze 2 miesiące zaznaczam.
Oczywiście porównywanie pracy na logistyce, do pracy na produkcji zawsze wypadnie na niekorzyść dla produkcji.
Jak dla mnie Obóz Pracy...jak ktoś ma nóż na gardle to jest to jakieś rozwiązanie....do czasu aż stanie na nogi. Ja tak właśnie zrobiłem, chciałem zostać jeszcze kilka miesięcy ale awarie maszyn, na które nie miałem wpływu przeważyły, dodatkowo możliwość poparzenia na ostatniej maszynie przechyliła szalę......więc raczej będę szukał spokojniejszej pracy....bo to można porównać do typowej pracy na akord....albo jak kto woli ...idealny wyścig szczurów....z którego z radością odszedłem.
1 przerwa na 12 godzin to dla mnie nie pojęte....ale zgodne z naszym Kodeksem Pracy:-)
Tak dałbym ocenę 3 ale...ta przerwa to 1.
ola 2017-05-15 10:19
Mam pytanie,na firmie wisi baner czy ktos zna numer z tego baneru i moze podac?
andrzej 2017-05-27 16:13
i takich ludzi doceniam opisujących firme i prace rzeczowoi konkretnie,pozdro,też pracowałem w Holandi
kirche 2017-05-27 23:18
Tez dałeś z du .py porównanie dwóch państw na róznym poziomie rozwoju i na [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] ten truizm, że w Holandii jest lepiej, wiemy o tym.
nareszcie wolny 2017-06-07 22:17
chyba tylko góra ma wypłacane bo pracownicy za nadgodziny to niewidzieli pieniędzy od dawna ,no są tam też dupolizusy to im się wypłaca nawet te 200% za nic nie robienie
Tomek 2017-06-08 17:34
A te zarobki to brutto czy netto?
worker 2017-06-27 23:59
Czy Zarząd ma jakiś plan na zbliżające się upały???
Worker 2 2017-06-28 09:45
Hahaha ha a w której firmie na strefie masz klime na produkcji. Boże jak widzę jakie roszczeniowe nic nie umiejace pi@'!:zdy poprzyjmowali to ręce się załamują. Współczucia dla liderów ustawiaczy ze muszą się uzerac z takimi bo ja sam robiąc z takim na celi czy go ucząc zalamka i taki kltka podniesie i ledwo żywy haha. Za gorąco? To idź się w lodziarni zatrudnij.
Many 2017-07-04 23:38
Klimę?Na hali ? Powiem tak : u mnie w firmie klimę mamy na gali . Na stołówce. I w szatni nawet . A podpowiem że pracuje nie daleko kirchofa , mało tego... Przerobilem w kirchofie 3 lata w tym syfie. Nie polecam i pozdro dla grubego majstra :D
Ku klux klan 2017-07-05 10:14
Klima jest tylko w biurach i w mistrzówce. Ciężko byłoby klimatyzować całą halę bo jest to jednak spora powierzchnia. Ale dodatkowe wentylatory dla operatorów mogliby dać, tyle że kaizen na to nie przeszedł bo powiedzieli: "to nie ma nic wspólnego z ulepszaniem i optymalizacją produkcji".
labor 2017-07-05 17:26
No właśnie, zwykłe przenośne wentylatory by wystarczyły. Przy temp. powietrza powyzej 35 stopni wydajność człowieka spada o połowę, wiec nie rozumie czemu kaizen nie przeszedł. Tu chyba chodzi o brak dobrej woli ......................
Do labora 2017-07-05 19:24
Tu się można zgodzić, ale mówisz o wydajności ze spada o połowę a no moze nie o polowe ale masz duzo racji. Tylko teraz są przyjmowane takie jednostki, że przy normalnej temperaturze nie umieją targetów robić i to na stacjach na których je zrobisz z cogodzinna fajka i bajerą kiedy chcesz a poźniej przychodzi lider ze trzeba przyjść w sobotę bo przez cały tydzień nie było wyników i są tyły w stosunku do zamówień. I takie pokolenie teraz się zrodziło ludzi wpatrzonych w telefon bez poczucia obowiązku do czegokolwiek. A potem inni muszą za nich przyjść w weekend bo taki nie przyjdzie a nie bo nie, bo wesele, pogrzeb itd nawet jak teraz jest wszystko płacone to nawet zarobić nie chcą...
Świeży swiezak 2017-07-07 19:04
Witam mam pytanie jak wygląda praca na nowej hali, ciężko jest wyrobić normy i
Niewolnik 2017-07-08 11:52
Na hofo? Przecież tam nie ma żadnych norm iksde
Nowy 2017-07-08 21:12
Jaka jest aktualna stawka na rękę ?
Ku klux klan 2017-07-09 03:43
labor właśnie dwukrotnie pytałem o te wentylatory - rozmawiałem z ekspertem od kapsa, później z mistrzem. Odmówili wdrożenia takiego pomysłu. Potem kaizen napisany - odrzucony.
Wiem że się nie da targetów robić przy takiej temperaturze. Dodam że na hali KTL rok w rok jest kilka przypadków omdleń z powodu upałów. Zwykle wysyłają taką osobę do domu a na drugi dzień przychodzi dalej na dwanaście :( No chyba że przywali L4. To zdarza się własnie w okresie czerwca kiedy temperatury są najwyższe i jednocześnie jest najwięcej nadgodzin i najwięcej zapierniczania.
Znam przypadki w których mistrz A.Gr. kazał ludziom przychodzić do pracy w tym samym dniu w którym mieli badania okresowe (jesteś w przychodni od 7:00 siedzisz tam do 13.00 / 14:00 i jeszcze idziesz na nockę). Albo wysyłał ludzi na badania po drugiej zmianie, co jest też niedopuszczalne.
nowy 2017-07-09 11:15
Jak dojechać do Kirchoffa z Bytomia
Maja 2017-07-11 20:32
chce zlozyc papiery ale nikaj nie ma podanej stawki poczatkowej ktos mi cos zdradzi na ten temat
Pytanie 2017-07-13 11:48
U Was pracuje się na 3 zmiany 6-14-22 ?
Świeży swiezak 2017-07-14 12:14
Tak system pracy 3 zmianowym
Świeży swiezak 2017-07-14 13:43
A mógłbyś mi powiedzieć jak wygląda praca na hofo, z góry dzięki.
Pracownik 2017-07-15 22:03
Ludzie, praca jak praca, na każdym stanowisku inna i każdy ma inną opinię, jednemu jest ok drugi marudzi. Ile ludzi tyle opinii. Ja przychodze, robie swoje 8h, kasa na koniec m-ca sie zgadza i tyle. Spróbuj to zobaczysz czy Ci podejdzie robota.
gigabajt 2017-07-16 19:15
Ci co chcą się zatrudnić niech się szybko zgłaszają do mnie.
Będziecie zatrudnieni z tzw. "polecenia".
Są już przyjęcia bezpośrednio do Kirchhoffa. Stawka 15 zł / godz. Brutto plus premia około 4,50 - 5,00 zł zależy od miesiąca.
Zgłaszajcie się do mnie, bo gdy was zatrudnią to będę mieć niezły hajsik za polecenie :)
Mail: gigabyte128bit@gmail.com
Pozdro :)
Zainteresowanyyy92 2017-07-26 11:44
Jesteście mi w stanie powiedzieć jak wygląda praca na magazynie - i czy szukają kogoś? Interesują mnie zmiany, kasa, nadgodziny, czy są przyjęcia bezpośrednio pod kirchhoffa, jak wyglądają umowy itd. Konkretnie interesują mnie Gliwice, ale chętnie dowiem się jak to wygląda w pozostałych miejscach.
Pkk 2017-07-26 14:55
Przyjmują pod kirchhoffa, w weekendy zawsze coś sie dzieje także nadgodziny są. Na magazyn szukają- ale jak nie jeździsz sprawnie to sobie daruj. Jest co robić, nie ma czasu na nauke.
Weronika 2017-08-09 10:45
@gigabajt możesz powiedzieć coś więcej o tym dlaczego warto pracować właśnie w Kirchoff? Co wyróżnia ich na tle innych okolicznych pracodawców?
Lucky look 2017-08-14 15:32
Witam mam pytanie ma ktoś może wolne miejsce w aucie, jestem z Maciejowa teraz mam 3zmiane. Pozdro
były pracownik 2017-08-18 13:25
Wydaje mi się że troszkę wprowadzasz w błąd ponieważ bezpośrednio pod Kirchoffa nie ma przyjęć czy z poleceniem czy bez, zawsze korzystają z firm zewnętrznych (pośredników pracy jak np Work Service). Nie ma opcji przyjęcia od razu pod Kirchoff , po przepracowaniu dłuższego czasu dopiero pojawia się propozycja przejścia pod firmę. Osobiście byłam polecona przez pracownika firmy Kirchoff a wszystkie papierkowe sprawy oraz przyjęcie odbywało się poprzez firmę zewnętrzną. Polecenie daje tylko tyle że jesteś bardziej brany pod uwagę jako przyszły pracownik.
Osobiście nie polecam współpracy z pośredniczącą firmą Work Service ale jak to ktoś ujął ile ludzi tyle opinii. Pozdrawiam
Anka 2017-08-18 14:52
WITAM MAM PYTANIE CZY TEŻ PRZYJMUJĄ DO PRACY KOBIETY
Niewolnik 2017-08-19 10:38
Przyjmują, jest bardzo dużo kobiet.
Robokop 2017-08-21 10:58
Ale tylko ładne
On szuka 2017-08-22 00:07
Jaka jest teraz stawka poczatkowa?
Robokop 2017-08-22 09:35
14.65brutto
Pracownik 2017-08-24 18:54
Piękna cudowna wspaniała firma która płaci jak w Wietnamie i traktuje pracowników jak niewolników
Świeży świeżak 2017-08-25 10:39
Pracuje tu 2miesiac i sobie chwalę, a jak ktoś ma dwie lewe ręce do roboty to wszędzie będzie mu źle
sacd 2017-08-27 19:38
Firma ostatnio wprowadziła zmiany - było o tym mówione na spotkaniach kadrowych. Jak ktoś spod firmy kogoś poleci, to ta osoba od razu jest przyjmowana pod Kirchhoff, a jeśli przepracuje pół roku bez L4 i zwolnienia to osoba polecająca dostaje za to wynagrodzenie.
Weronika 2017-08-31 13:39
@sacd czy oprócz zmian o których wspominasz coś jeszcze uległo zmianie? Możesz powiedzieć coś więcej o tym jak wyglądają obecne warunki zatrudnienia w firmie? Można liczyć na dodatkowe benefity, czy też pakiet socjalny?
StaryPracownik 2017-09-08 15:16
Omijajcie ten zakład pracy z daleka! Obecnie na rynku pracy jest takie zapotrzebowanie na ludzi, że nowi pracownicy dostają lepsze warunki i są lepiej traktowani niż Ci starzy. To wszystko jest do czasu. Nadgodziny wypłacają kiedy im się podoba. Jak masz za dużo nadgodzin zrobionych to wyślą Cię na wolne za nadgodziny oddając je w stosunku 1:1. Wykorzystują nieznajomość przepisów pracowników. Duża ilość maszyn niespełniająca wymogów BHP. Spawacze ocynku i aluminium mają tą samą stawkę co chłop na zgrzewarce. Stworzona sztuczna atmosfera niby równości i uczciwości a robią wszystko, żebyś zdechł za marne grosze. Do tego niekompetentna kadra zarządzająca wybierana po znajomości albo dlatego że to ktoś z rodziny kierownictwa. Efekt jest taki, że ludzie Ci nie znają się na swojej pracy i to Ty musisz za nich myśleć i robić a oni za to pieniądze dostają. Inżynieria klęczy... Procesy zaprojektowane tak że normę wykonasz jeśli nie będziesz pracować zgodnie z instrukcją. A wiadomo co grozi za pracę niezgodną z instrukcją... Jak wyjdzie problem to inżynieria zamiast szukac rozwiązania, szuka sposobu jak odpowiedzialność zrzucić na operatora. Lepiej nie chwalić się pomysłem na usprawnienie bo Twój pomysł przypisze sobie ktoś z góry a Ty dostaniesz za to figę z makiem. Jestem pracownikiem w tej firmie od 10 lat i powiedziałem w końcu dosyć. W grudniu składam wypowiedzenie i z przyjemnością opuszczę mury tej patologicznej firmy. Na odchodne idę do inspekcji pracy palcem pokazać maszyny niespełniające wymogów BHP. Opowiem o wszystkich przypadkach łamania praw pracowniczych. Może Ci którzy muszą tam jeszcze zostać i pracować to dzięki temu zyskają wkońcu lepsze warunki pracy i uczciwe wynagrodzenie. Chociaż bym na to nie liczył. W tej firmie lepiej już kiedyś było. Teraz wszystko schodzi na psy. Prawda jest taka, że całą kadrę zarządzającą trzeba by wyrzucić na bruk a całą firmę zamknąć i wysłać do Niemiec tam skąd pochodzi. To niemiecka firma przypominająca niemieckie obozy śmierci. Nie dziwne, że jeden z naszych kolegów odebrał sobie życie w czasie pracy.
Mam nadzieję, że zamkną tą firmę i wywalą ja z kraju.
sis 2017-09-08 22:52
a kto dał Ci informację że jak to napisałeś "odebrał sobie życie" ?? proszę o konkrety .. sprawiedliwi1602@wp.pl - napisz anonimowo bo tu usuną konkretną odpowiedź ..z góry dziękuję...
StaryPracownik 2017-09-11 01:09
Ty szukasz na siłę dowodów na zabójstwo, czy naprawdę chcesz poznać patologię jaka pojawia się w tej firmie? Bo jak szukasz na siłę dowodów, że kolega został zamordowany a nie zrobił tego sam to Ci nigdy nie odpiszę. Prawda jest taka, że w dużej mierze, to właśnie KIRCHHoFF doprowadził Go do śmierci.
sis 2017-09-11 22:11
Nie szukam niczego na sile .... Chce prawdy ! I niczego o zabojstwie nie pisalam - to Twoje slowa ... Nie moje ... Pytam o konkrety - kto rzucił jako pierwszy haslo w firmie ze 'sie zabil' .. Bo to mocne stwierdzenie.. Zwlaszcza ze sledztwo jest w toku , nie sadzisz?
sis 2017-09-11 22:25
I jeśli twierdzisz że przyczyną tej tragedii jest patologia pojawiająca się w tej firmie to proszę - napisz coś więcej na ten temat.... najlepiej na e-maila ponieważ tu zostanie wszystko usunięte... sprawiedliwi1602@wp.pl ... może pomożesz w ten sposób choć w jakiejś części poznać prawdę... nikogo na tym forum nie oskarżam... proszę o PRAWDĘ....
Operator zgrzewarek 2017-09-12 08:02
Niestety wszystko świadczy o tym, co stary pracownik pisze. Damian był osobą, której nikt by krzywdy nie zrobil ani nikt by mu nie pomógł tego zrobić nawet jakby kogos ładnie poprosil. Szkoda mi go bo go bardzo lubiłem. Druga sprawa dla mnie to nie powinno być miejsce na takie sprawy. Sis jeśli piszesz chcesz prawdy to daj działać policji oni od tego są. ... Bo szukanie prawdy na forum zakładu gdzie pracuje chyba z 600 osób gdzie każdy ma swój pogląd do tego dochodzi teksty w stylu: a ja slyszalem to a ja tamto i ludzie powielaja bzdury. Plotki ploteczki się rodzą straszne od tego. Po tylu latach w tej firmie to już tyle bzdur co ludzie wygadywali się każdy dowiadywal a znikomy procent to było prawdziwe info.
sis 2017-09-12 14:27
I wlasnie te 600 osob tu moze sie wypowiedziec. .. Te 600 osob moze tu zobaczyc e-maila gdzie moga anonimowo napisac bezposrednio do mnie ... O tym co slyszeli... co widzieli... Co sobie mysla.... A co wiedza... I prosze - robcie to bo kazda informacja moze pomóc w poznaniu prawdy ...
Zostaw swoją opinię o Kirchoff - Gliwice
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Kirchoff