Kirchoff

Gliwice

Opinie o Kirchoff

Dariusz 2017-03-23 16:19
Pracowałem w Polsce kilku lat, jestem z Ukrainy, pracowałem w sadownictwie, ale potem znalazł pracę na www.eurabota.ua tam było dużo propozycyj pracy, ale wybrałem prace na budowli ciężko ale płacą lepiej I więcej.
Jabar 2017-03-25 12:05
Co wywalczyliscie w Mielcu?
Kokokoko 2017-03-25 15:24
Na razie każdy ma maksymalnie 2 dwunastki. O kasie i sobotach będzie spotkanie w poniedziałek.
Robert Bytom 2017-03-27 16:46
Witam
Dziś dostałem sms że wasza firma chciałaby mnie zatrudnić na magazynie, mam 20 letnie doświadczenie w logistyce, gospodarka magazynowa nie jest mi obca.
Ale po przeczytaniu kilkunastu postów, postanowiłem zostać gdzie jestem;-)
Trzymam za was kciuki, wiem jak czuje sie człowiek niedoceniany za to co robi dla danej firmy, znam to z autopsji.

pozdrawiam i powodzenia życzę w walce z zarządem,a wiem że nie będzie łatwo.
Jabar 2017-03-27 17:54
Jak dzisiejsze rozmowy w Mielcu?
Fant 2017-03-27 23:58
Słabo. O ile soboty i niedziele płatne odpowiednio 100 i 200%. Do tego rozliczane co miesiąc a nie co 4 to podwyżki nie wywalczone. Mają być jeszcze rozmowy ale cudów się nie spodziewamy...
Solidne podwyżki były by, ale ,zamiast 13, różnych bonusów itp.
obserwator 2017-03-28 16:16
sobota 100% a niedziela 200% ? 13 ? macie tzw trzynastkę która bardzo popularna jest w budżetówce?
No ciekawe ciekawe. Już widzę oczami wyobraźni jak mi za sobotę rano płacą 100% a za niedziele nockę 200% :)
Mielecki 2017-03-29 00:25
Tak, ale nie ma kokosów. W ubiegłym roku 13 wyszła coś ponad 900zl na reke
Pytanie zasadnicze kim jesteśmy 2017-04-06 12:11
Sprzątaczka w firmie w Niemczech musi dostać minimum 2900 euro brutto. Rodzina "uznanego azylanta"(2+3) w Niemczech otrzymuje 4300 euro miesięcznie netto. Zatem jak nazwać pensje, które otrzymujecie po 72 latach od przegranej wojnie przez Niemcy?
ciekawy 2017-04-06 18:51
hej chciał bym sie dowiedziec na jaka moge liczyc stawke na start na poczatek na produkcji?
Zależy jaki dział 2017-04-07 17:55
Ok 14 zł
pracownik 2017-04-11 13:56
13,35/h
Kirchhoff 2017-04-11 20:41
Ciekawe co wymyślą na okres świąteczny? Wcale a wcale nie zdziwię się jak będą chodzić i prosić żeby przyjść do pracy w sobotę i zacząć już nocką od poniedziałku.
5laek 2017-04-16 12:40
2500 plus premie wyplacane nadgodziny premie swaiteczne polroczne za brak l4 premia roczna
stary 2017-04-20 10:29
Nadgodziny są obecnie pewnie tylko chwilowo wypłacane więc tego nie bral bym na poważnie .
jestemzhofo 2017-04-22 00:21
Nadgodziny wypłacają tylko za marzec i za kwiecień, potem będą do wybrania.
Sis 2017-04-25 10:49
sprawiedliwi1602@wp.pl - tu prosze o wypowiedzenie' wlasnych ' informacji poniewaz na forach znikaja .. Anonimowo....
Czysty 2017-04-29 23:34
Same ćpuny tam robią !!!!!
Dziwie się że jeszcze nikt tam nie kontroluje tego , palą skręty gdzie popadnie a co trzeci towar ma przy sobie , gańba dla firmy
Operator zgrzewarek 2017-05-02 10:19
Gościu bzdur nie wygaduj i nie słuchaj plotek, bo plotka rodzi kolejna plotkę a taki przyglup jak ty jeszcze ja powiela. Pracujesz to się zajmij targetem i tym by bubli nie napuszczac i wtedy premia będzie git. Zadziwiaja mnie ludzie w tej firmie. Mówią ze targety wysokie ze się nie da itp. Ale na głupoty czas ma każdy. Robie 10 lat prawie a i target zrobiony i fajka co godzine i się nauczyłem plotki jednym uchem wpuszczać a drugim wypuszczac. Ale widzę ze niektórzy tym żyją zamiast zająć się swoim życiem.
Czysty 2017-05-02 13:40
Jakie bzdury ?
Prawda po nazwiskach ci nspisac ?
Do kontroli co trzeciego na narlotest i pol zakladu leci
Operator zgrzewarek 2017-05-03 12:50
Szkoda ze z mojej wypowiedzi wyjales tylko jedno słowo. A zdanie o interesowanie się swoim życiem zlales. Pozdrawiam
Czysty 2017-05-03 13:07
Spokooo kolooo , polecam się na przyszłość .
Weronika 2017-05-04 12:13
@Czysty, czy naprawdę uważasz, że w Kirchoff można spotkać się z takimi sytuacjami? Polecam zgłosić zaistniałą sprawę do swojego przełożonego/kierownika/dyrektora.
Czysty 2017-05-06 08:32
Nie jestem donosicielem radze aby to te wymienione osoby , sobie kontrolowały co sie dzieje w tej firmie !
pracownik 2017-05-08 09:33
Witam,
Czy ktoś może powiedzieć jak to jest z wypowiadaniem umowy pod Agencję pracy Work Express ? Wiem że jest tam tygodniowy okres wypowiedzenia ale czy jest możliwość wcześniej np za porozumieniem stron?
Ktoś się zwalniał i może się wypowiedzieć na ten temat? Chodzi mi o rzetelne informacje od osób które się zwalniały.
Ninja 2017-05-14 01:42
Pracowałem na Kirchhoff niecałe 2 miesiące.....dziś piszę wypowiedzenie z wielką radością:-)
Oczywiście pracodawca ma też plusy:
- dofinansowane obiady, do których pracodawca dopłaca chyba połowę.
- wypłata...nawet na początku około 2000 zł po przejściu pod Kirchhoff około 3000 zł.
A teraz co mi się nie podobało:
- Pracujesz na różnych maszynach zgrzewarki głównie, lub obsługa robotów, lasery itp
Normy dość wysoko podkręcone tak, że nie ma czasem chwili wyskoczyć do toalety.
- Przerwa w ciągu dnia jedna 25 minutowa..jak robisz 12 godzin również tylko 1 przerwa 25 minutowa.
- Stoisz najczęściej przy 1 maszynie jak robot cały dzień : zakładasz, dokładasz jakiś element, zgrzewasz, wyjmujesz, sprawdzasz w tempie od 600 sztuk na 8 godzin do 1300 sztuk....więc jest co robić.
- Awarie maszyn, które często sam naprawiasz...drobne naprawy....większe przychodzi ustawiacz.
Jak twoja maszyna podpięta jest pod kolejną maszynę i osoby czekające na twoje części, to potem musisz nadrabiać bo oni wcale nie zwalniają...jak lubisz pracę w stresie to jak najbardziej.
- Na początku około 2 miesiące czekasz na odzież roboczą...ja się nie doczekałem ale to nie problem.
- Jak na tak podkręcone tempo pracy i normy to zarobek 4000 zł byłby godnym...no ale kto w Polsce tyle dostaje....nieliczni za pracę na produkcji.
- Co jeszcze wózki widłowe, które pędzą jak szalone i wyjeżdżają nagle ( oczywiście są lustra podwieszane ale trzeba uważać jak na ruchliwym skrzyżowaniu) co ważne to wózki mają pierwszeństwo...jak cie przejadą to znaczy, że nie byłeś ostrożny nawet idąc wyznaczoną ścieżką dla pieszych.
- Aha pracujesz cały czas w okularach ochronnych i w długim rękawie i w rękawicach tak więc lato przy zgrzewarkach wygląda mi na bardzo miłe....ale beze mnie!
Ja nie godzę się na pracę z 1 przerwą pracując nawet po 12 godzin....dla porównania pracowałem w Holandii:
- Przy 8 godzinach pracy masz 3 przerwy 15, 15 , 30 minut...jeśli pracujesz 12 godzin masz 4 przerwę.
- Wózki widłowe nie mają w Holandii pierwszeństwa tylko pieszy.
- Zarobek w Holandii około 1500 euro na rękę...po opłaceniu ubezpieczenia, mieszkania, wyżywienia zostaje jeszcze nie mało pieniędzy.
- W Holandii za dojazd do pracy otrzymywałem tygodniowo dopłatę 30 euro do paliwa.
Nie wracałbym z Holandii ale zdrowie rodzinne przeważyło za powrotem.
- Wydajność pracy w Holandii porównałbym do Kirchhoffa tak:
uciążliwość Holandia 2, Kirchhoff 9.
wynagrodzenie Holandia 10, Kirchhoff 4
atmosfera w pracy ( głównie z Polakami) Holandia 8-9, Kirchhoff 3-4....jak na pierwsze 2 miesiące zaznaczam.
Oczywiście porównywanie pracy na logistyce, do pracy na produkcji zawsze wypadnie na niekorzyść dla produkcji.
Jak dla mnie Obóz Pracy...jak ktoś ma nóż na gardle to jest to jakieś rozwiązanie....do czasu aż stanie na nogi. Ja tak właśnie zrobiłem, chciałem zostać jeszcze kilka miesięcy ale awarie maszyn, na które nie miałem wpływu przeważyły, dodatkowo możliwość poparzenia na ostatniej maszynie przechyliła szalę......więc raczej będę szukał spokojniejszej pracy....bo to można porównać do typowej pracy na akord....albo jak kto woli ...idealny wyścig szczurów....z którego z radością odszedłem.
1 przerwa na 12 godzin to dla mnie nie pojęte....ale zgodne z naszym Kodeksem Pracy:-)
Tak dałbym ocenę 3 ale...ta przerwa to 1.
ola 2017-05-15 10:19
Mam pytanie,na firmie wisi baner czy ktos zna numer z tego baneru i moze podac?
andrzej 2017-05-27 16:13
i takich ludzi doceniam opisujących firme i prace rzeczowoi konkretnie,pozdro,też pracowałem w Holandi
kirche 2017-05-27 23:18
Tez dałeś z du .py porównanie dwóch państw na róznym poziomie rozwoju i na [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] ten truizm, że w Holandii jest lepiej, wiemy o tym.
nareszcie wolny 2017-06-07 22:17
chyba tylko góra ma wypłacane bo pracownicy za nadgodziny to niewidzieli pieniędzy od dawna ,no są tam też dupolizusy to im się wypłaca nawet te 200% za nic nie robienie
Tomek 2017-06-08 17:34
A te zarobki to brutto czy netto?
ona 2017-06-15 16:03
Na zmianie w Gliwicach na ktl są osoby które liza dupe że aż zygac się chce wybierają sobie pracę na montaż nie pójdą bo nie dają rady więc robią jakieś za przeproszeniem ciulst*a a człowiek na montażu musi naginać dziennie
GliwiczaNin 2017-06-20 10:22
Jak się tak dajecie dymać w dupsk# to tak macie nic z tym nie robicie żeby to wam było dobrze [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] ie ciągle po 12h a ilu z was się obija jak się wzywa ustawiacza to wielkie pretensje są ... oni to jakieś k#rwa święte je#ane bożki !
worker 2017-06-27 23:59
Czy Zarząd ma jakiś plan na zbliżające się upały???
Worker 2 2017-06-28 09:45
Hahaha ha a w której firmie na strefie masz klime na produkcji. Boże jak widzę jakie roszczeniowe nic nie umiejace pi@'!:zdy poprzyjmowali to ręce się załamują. Współczucia dla liderów ustawiaczy ze muszą się uzerac z takimi bo ja sam robiąc z takim na celi czy go ucząc zalamka i taki kltka podniesie i ledwo żywy haha. Za gorąco? To idź się w lodziarni zatrudnij.
Many 2017-07-04 23:38
Klimę?Na hali ? Powiem tak : u mnie w firmie klimę mamy na gali . Na stołówce. I w szatni nawet . A podpowiem że pracuje nie daleko kirchofa , mało tego... Przerobilem w kirchofie 3 lata w tym syfie. Nie polecam i pozdro dla grubego majstra :D
Ku klux klan 2017-07-05 10:14
Klima jest tylko w biurach i w mistrzówce. Ciężko byłoby klimatyzować całą halę bo jest to jednak spora powierzchnia. Ale dodatkowe wentylatory dla operatorów mogliby dać, tyle że kaizen na to nie przeszedł bo powiedzieli: "to nie ma nic wspólnego z ulepszaniem i optymalizacją produkcji".
labor 2017-07-05 17:26
No właśnie, zwykłe przenośne wentylatory by wystarczyły. Przy temp. powietrza powyzej 35 stopni wydajność człowieka spada o połowę, wiec nie rozumie czemu kaizen nie przeszedł. Tu chyba chodzi o brak dobrej woli ......................
Do labora 2017-07-05 19:24
Tu się można zgodzić, ale mówisz o wydajności ze spada o połowę a no moze nie o polowe ale masz duzo racji. Tylko teraz są przyjmowane takie jednostki, że przy normalnej temperaturze nie umieją targetów robić i to na stacjach na których je zrobisz z cogodzinna fajka i bajerą kiedy chcesz a poźniej przychodzi lider ze trzeba przyjść w sobotę bo przez cały tydzień nie było wyników i są tyły w stosunku do zamówień. I takie pokolenie teraz się zrodziło ludzi wpatrzonych w telefon bez poczucia obowiązku do czegokolwiek. A potem inni muszą za nich przyjść w weekend bo taki nie przyjdzie a nie bo nie, bo wesele, pogrzeb itd nawet jak teraz jest wszystko płacone to nawet zarobić nie chcą...
Świeży swiezak 2017-07-07 19:04
Witam mam pytanie jak wygląda praca na nowej hali, ciężko jest wyrobić normy i
Niewolnik 2017-07-08 11:52
Na hofo? Przecież tam nie ma żadnych norm iksde
Nowy 2017-07-08 21:12
Jaka jest aktualna stawka na rękę ?
Ku klux klan 2017-07-09 03:43
labor właśnie dwukrotnie pytałem o te wentylatory - rozmawiałem z ekspertem od kapsa, później z mistrzem. Odmówili wdrożenia takiego pomysłu. Potem kaizen napisany - odrzucony.
Wiem że się nie da targetów robić przy takiej temperaturze. Dodam że na hali KTL rok w rok jest kilka przypadków omdleń z powodu upałów. Zwykle wysyłają taką osobę do domu a na drugi dzień przychodzi dalej na dwanaście :( No chyba że przywali L4. To zdarza się własnie w okresie czerwca kiedy temperatury są najwyższe i jednocześnie jest najwięcej nadgodzin i najwięcej zapierniczania.
Znam przypadki w których mistrz A.Gr. kazał ludziom przychodzić do pracy w tym samym dniu w którym mieli badania okresowe (jesteś w przychodni od 7:00 siedzisz tam do 13.00 / 14:00 i jeszcze idziesz na nockę). Albo wysyłał ludzi na badania po drugiej zmianie, co jest też niedopuszczalne.
nowy 2017-07-09 11:15
Jak dojechać do Kirchoffa z Bytomia
Maja 2017-07-11 20:32
chce zlozyc papiery ale nikaj nie ma podanej stawki poczatkowej ktos mi cos zdradzi na ten temat
Pytanie 2017-07-13 11:48
U Was pracuje się na 3 zmiany 6-14-22 ?
Świeży swiezak 2017-07-14 12:14
Tak system pracy 3 zmianowym
Świeży swiezak 2017-07-14 13:43
A mógłbyś mi powiedzieć jak wygląda praca na hofo, z góry dzięki.
Pracownik 2017-07-15 22:03
Ludzie, praca jak praca, na każdym stanowisku inna i każdy ma inną opinię, jednemu jest ok drugi marudzi. Ile ludzi tyle opinii. Ja przychodze, robie swoje 8h, kasa na koniec m-ca sie zgadza i tyle. Spróbuj to zobaczysz czy Ci podejdzie robota.
gigabajt 2017-07-16 19:15
Ci co chcą się zatrudnić niech się szybko zgłaszają do mnie.
Będziecie zatrudnieni z tzw. "polecenia".
Są już przyjęcia bezpośrednio do Kirchhoffa. Stawka 15 zł / godz. Brutto plus premia około 4,50 - 5,00 zł zależy od miesiąca.
Zgłaszajcie się do mnie, bo gdy was zatrudnią to będę mieć niezły hajsik za polecenie :)
Mail: gigabyte128bit@gmail.com
Pozdro :)
Zostaw swoją opinię o Kirchoff - Gliwice
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Kirchoff