Kirchoff

Gliwice

Opinie o Kirchoff

zDemotywowanyKTL 2017-03-19 15:34
Anonim a po co strajkować? Może po prostu nie przyjść na dwanaście godzin i mieć wszystko gdzieś, po prostu robić swoje?
Wymyślasz bajeczkę że masz małe dziecko i nie masz z kim zostawić, że żona chora albo bierzesz L4. Tak robi wiele osób w Gliwicach - są osoby które dzięki takiemu ściemnianiu od początku roku ani razu nie byli w sobotę. Jak jeździ z ustawiaczami to tym łatwiej zagadać to poprą.
A jak nie pasuje można samemu się zwolnić i pójść do NGK. Proste?
Lepiej się samemu zwolnić niż mieć w papierach dyscyplinarkę za opuszczenie stanowiska pracy.
rysiek 2017-03-19 15:37
wszyscy dużo gadają po kątach, po cichu, a jak przychodzi co do czego to wszyscy siedzą cicho....
A jak już się ktoś wychyli to nikt się za nim nie stawia...
Każdy myśli tylko o swojej dupie....
Pracowałem w kirchoffie kilka lat temu i nic się nie zmieniło.... Dalej pracownik jest nikim...
Kiedyś prawie doszło do założenia związków, ale niestety nie wypaliło, może byłoby dzisiaj w tej firmie całkiem inaczej...
nie dajcie się ludzie, walczcie o to ca wam się należy... to wy utrzymujecie tą firmę, to wy dymacie na to całe zafajdane kierownictwo......
DanielT. 2017-03-19 15:43
ja juz widze ten wasz stajk byle na fajke skoczyc i z telefonem na palarni posiedzicie liczac ze wam dadza wiecej kasy a jak wam obiecaja podwyzki to bedzieli pi@@@lic ze to wasza zasluga a podwyzki i tak beda tylko aneksy majstrowie dadza. nadgodziny i tak musza do konca roku albo wydac albo wyplacic nie ma innej opcji wiec w najgorszym wypadku bedziesz miec w ch@j wolnego ale na pewno czesc wyplaca bo zawsze wyplacaja jak ktos ma duzo dwunastek.
zDemotywowanyKTL 2017-03-19 15:52
rysiek bo oni jak mają zebranie o premii to siedzą cicho a gdy wyjdą ze stołówki to od razu mówią że się im wszystko nie podoba! A na zebraniu cicha ... Jak są tacy "odważni" to sobie ten strajk co najwyżej na przerwie zrobią i to najwyżej na stołówce xD
rysiek 2017-03-19 16:03
Spróbujcie pisać pisma do PIP-u, piszcie anonimy, oni na każde pismo muszą zainterweniować....
Opisujcie wszystko co się tam dzieje.... nie bójcie się tego.... czym więcej takich pism, tym lepiej....
Czy wiecie, że za jak wam pracodawca daje dzień wolny za nadgodziny to za 1 sobotę musicie dostać 1,5 dnia wolnego!!!! czyli jak robicie cały tydzień po 12, to wychodzi 16 nadgodzin, to jak wam chcą za to dać wolne to macie dostać 24 godziny wolnego... A za niedziele powinniście dostać 2 dni wolnego!!!!
Tylko jest jeden mały haczyk, na tych kartkach co wypisujecie wolne, jest napisane że Wy chcecie wolne, a nie że pracodawca was wysyła na wolne, w takiej sytuacji, za nadgodziny jest 1:1....
Wiec się w ten sposób zabezpieczają w razie kontroli... ale tak naprawdę to pracodawca wysyła was na wolne za nadgodziny...
Z premią też jest jeden wielki wał..... To wiem z samej góry...:) wymyślają reklamacje żeby upieprzyć premie...
Dyrektor ma jakąś pule pieniędzy i daje tą premie jak mu się podoba....
Jak zapłacą parę nadgodzin to premia będzie mniejsza, jak w styczniu szanowny pan kirchhoff sypnie groszem to też premia jest mniejsza.... zawsze tak było.....
Nie dajcie się ludzie dymać....
powodzenia...
Anonim 2017-03-19 16:04
Tylko że parę osób z KTL zgodziło się i przyszli na 14 dzisiaj do pracy. I to osoby które najwięcej narzekają . Sami sobie szkodzą niestety.
zDemotywowanyKTL 2017-03-19 16:12
To po co przychodzą a potem narzekają? Po za tym sporo nadgodzin ostatnio wypłacili i są pogłoski że te marcowe tez niby będą do wypłacenia, więc w sumie o co się teraz kłócą?
Mają wypłacane nadgodziny więc co im nie pasuje?
A mi ustawiacze mówili że reklamacje są prawdziwe ale to czy są uwględnione do premii czy nie to zalezy od góry zakładu
rysiek 2017-03-19 16:14
miało być, cały tydzień po 12 godzin to jest 20 nadgodzin i jak wam chcą za to wolne to muszą dać 30 godzin!!!!
dokładnie to wygląda tak 1 nadgodzina 1,5 godziny wolnego
1 nadgodzina w niedziele, 2 godziny wolnego
Anonim 2017-03-19 16:19
Co im nie pasuje? Że wiecznie muszą siedzieć w robocie. Uwierz mi że KTL to idioci w 90% . Obrabianie dupy każdemu na porządku dziennym. Tylko nie liczni mogą liczyć na wolne kiedy chcą.
rysiek 2017-03-19 16:21
to jak wam teraz wypłacą nadgodziny to zobaczycie ile będzie reklamacji :)
no chyba że się troszkę wystraszą tą akcją w mielcu, to będzie dobra premia....
Tylko ci w Mielcu źle zrobili, że dali czas dwa tygodnie, to teraz będą szukać, kto to organizował i po cichu będą wypieprzać z roboty.... Mogli strajkować do momentu nie otrzymania gwarancji spełnienia swoich postulatów.....
wściekły88 2017-03-19 16:24
ty anonimie jakbyś miał na utrzymaniu DWÓJKĘ małych dzieci i musiał dojezdżać 19 KILOMETRÓW bo nie ma roboty w okolicy za więcej niż 2500 tak jak ja to też byś wolał nie strajkować. Zasttanow się co gadasz, odwazny jestes na forum a byłeś u dyrektora walczyć? albo chociaż u majstra?
jak zrobicie strajk to tych przestali robić wywalą i będą mieli nasrane w papierach i gdzie znajdą robote?
skoro jesteś taki mądry to wypisz tu listę zakładów gdzie przyjmą ludzi za takie pieniądze z dyscyplinarką
Sam pewnie robisz na zgrzewarce co godzine bajera z dupami z malarni a o robocie nic nie wiesz
jak nie pasuje to sie zwolnij a nie siejesz ferment i namawiasz innych do tego, na co TY SAM NIE MASZ ODWAGI w grupie ty umiesz marudzic a sam nie staniesz u majstra
zDemotywowanyKTL 2017-03-19 16:30
Ja słyszałem że na hofo zabrakło części bo mielec nie wyrabia, ciekawe kiedy zabraknie części bo mielec strajkował xD
Myślą tylko o sobie ale inne hale też będą tracić na tym. Wybrali najgorsze rozwiązanie - zatrzymali produkcję, przez co trzeba to nadrabiać raz nadgodzinami (bo produkcja w mielcu stała dwie godziny)
a dwa że zaraz na hofo znowu zabraknie części i znowu wyslą ich na wolne zamiast wypłacać
nareszcie wolny 2017-03-19 16:53
ludzie przestańcie pieprzyć o tej beznadziejnej pracy w kirchhofie złóżcie im wpowiedzenia na biurko i dowidzenia do NGK idzcie tam tyle już osób z kirchhofa pracuje że wy chyba nawet o tym nie wiecie macie najlepszy zakład w zasięgu ręki 3 zakłady już otwożyli praca spokojna wypłacają w 100% za nadgodziny do każdej wypłaty premie miesięczne półroczne i roczne nie bójcie się o prace tylko spiepszajcie z tamtąd póki niejest jeszcze za póżno niech sami pracują po 12h skoro nie wypłacają i nie szanują ludzi którzy na nich pracują
zDemotywowanyKTL 2017-03-19 17:00
Ile się zarobi na początku w NGK?
nareszcie wolny 2017-03-19 17:03
teraz też dają 2500 netto na rękę ale wypłacają nadgodziny do wypłaty w 100%
Mielecki 2017-03-20 12:18
Mielec nie wyrabia bo ma zbyt duże obciążenie zamówieniami .. wszystkie soboty praca na 3 zmiany + Niedziela 1-2 zmiany , coraz więcej ludzi się zwalnia a nowi pracownicy dostają na start stawki równe lub wyższe od stawek pracowników z kilkuletnim stażem bo brakuje chętnych do pracy ... 29.03 ma być decyzja i jeśli postulaty nie zostaną spełnione to będzie kolejny strajk ale tym razem dłuższy po czym nikt nie będzie pracował nadgodzin na tyg i w weekendy
zDemotywowanyKTL 2017-03-20 13:50
Mielecki to róbcie strajk w taki sposób żeby Gliwice nie stanęły, w ostatnim tygodniu robiliśmy dziennie na 3-4 stanowiskach bo nie było części i trzeba było sie przelogowywać, wieczne postoje, szkolenie nowego, brak wydajności, oczekiwania na logistykę, przezbrojenia (szykuje sie kolejna "zajebista" premia).
Skoro brakuje rąk do pracy to na pewno będą dawać wysokie stawki, jeśli brakuje ludzi to na pewno będziecie nie wyrabiać. Raz nie chcecie żeby nowi dużo zarobili a z drugiej strony brakuje wam ludzii nie wyrabiacie to sie zdecydujcie co wy chcecie? O co niby ten strajk?
Rozwiązaniem jest podniesienie zarobków starszym pracownikom a zatrudnienie nowych po takich stawkach żeby opłacało im sie robić. O to walczcie a nie zatrzymujecie produkcje.
Jak tak dalej pójdzie to Gliwice zostaną bez urlopów bo nas wysyłają na wolne bo wam się strajku zachciało i nie ma części :(
Niech Mielec nie zatrzymuje Gliwic!
Ku klux klan 2017-03-20 16:42
Chłopie, weź koło i jebnij się w czoło, ale tak porządnie żebyś już nie wstał!!
Ktl 2017-03-20 17:04
Pierwsze słyszę żeby ktoś z ktla został wysłany na wolne teraz , człowieku widać że sam długo nie pracujesz i nie wiesz wogule o co chodzi. Premia nie jest zależna od tego czy masz części czy nie tylko od tego jakie części wysylasz do klienta. Jak pakujesz gówno to masz gownianą premie.
Kokolino 2017-03-20 17:49
Jestem z Mielca mam kilka pytań.

Jaką macie podstawowa stawkę, tam. nie licząc okresu probnego? U nas jest 14/h, a h was?
Jaką macie średnia premie ? U nas jest to zwykle ponad 5zl.
I czy wy na zgrzewalni przestoje ja oraz oczekiwania na logistykę czy UR musicie nadrabiać?
kaltek 2017-03-20 18:03
styczen-5,50 zł
luty - 4,03 zł
Trzymamy za Was kciuki
zDemotywowanyKTL 2017-03-20 18:24
Ku klux klan widac ty bys pierwszy poszedł strajkować żeby tylko mieć przerwe w robocie.
Ciekawe co zrobicie jak ludzi wywala dyscyplinarnie za strajk? Co wtedy powiecie swoim zwolnionym kolegom?
fajnie jest podburzać innych ale nie biorąc odpowiedzialności za to co się z nimi stanie co?
PS mam 17,65 stawki i robie tu juz 9 lat!!!
OlgaC. 2017-03-20 18:58
Im chodzi tylko o to by założyć związek i posadzić rzekomego lidera strajku do ciepłego biura na lajtową posadę a reszta ludzi będzie płaciła składki na nieroba. I taki ktoś liczy na to że nie będzie za dużo robić i "niby" będzie reprezentował załoge ale tylko teoretycznie. Mój mąż był w sierpniu80 na kopalni i tak go zwolnili a związki sa sterowane przez kopalnie a tutaj będzie tak samo.
Anonim 2017-03-20 19:22
Ja nie strajkuje, wy róbcie co chcecie
zDemotywowanyKTL 2017-03-20 19:35
Pierwsze słyszę o takim czymś, jak masz postój to stoisz, i nie musisz nadrabiać jedynie co kazali to po 15 minutach się wylogować i na koszty ogólne. Jak utrzymanie zbyt długo naprawia to zwykle przychodzi ustawiacz i daje operatora na inną maszynę dopóki nie zrobią.
Risethemachine 2017-03-20 20:04
Kierownictwu zależy utrzymać obecne status qou w firmie, a wasza biernoścć im tylko w tym pomaga
Typowa mentalność chłopów pańszczyznianych
Kokolino 2017-03-20 20:20
No widzisz, w Mielcu kazde przezbrojenie oraz oczekiwanie musisz wliczyc w czas pracy. Odliczasz tylko to co zalogowales w koszty ogolne.
zDemotywowanyKTL 2017-03-20 20:33
Tak nie powinno być,, u nas jak przezbrajają to zwykle dużo wcześniej wiadomo to z wyprzedzeniem mówią na co masz się zalogować albo na jaką maszynę idziesz w czasie przezbrojenia.
giff 2017-03-20 20:40
Z wami sie dogadać nie idzie jak nie chcecie to nie robimy nic i tyle, kto chce niech daje wypowiedzenie a kto chce robić niech robi dalej
Ku klux klan 2017-03-20 20:49
A ty głąbie co się wyłamujesz? Albo w lewo albo w prawo zdecyduj sie albo będziesz walił dwunastki do samej śmierci tak jak inni teraz! Nie chcesz walczyć za wszystkimi to weź spie...laj łamistrajku i dupowlazie!
giff 2017-03-21 06:24
Nie chodzi o to że chcę sie wyłamać ale inni się wyłamują więc sam nie bede nadstawiał karku.
Mnie strach nie obleciał, to inni sie boją a ja nie!
nietwojasprawa 2017-03-21 06:57
na hali jestes taki kozak cwaniakujesz i wszystkie rozumy pozjadales a jak cie ktos opier@oli to lecisz z podkulonym ogonem do majstra sie poskarzyc i sypiesz wszystkich jak leci. jak cie wystraszyli to od razu bronisz zakladu bo liczysz na awans a oni i tak cie nie awansuja bo jestes zwyklym kapusiem bez znajomosci za grosz honoru nie masz a teraz zasuwaj i pamietaj zeby byl target bo to dla ciebie swiete niedoszly ustawiaczu
Mielecki 2017-03-21 10:59
Mielec nie chciał zatrzymywać produkcji ale został do tego zmuszony ponieważ były sygnały i rozmowy od dłuższego czasu a zarząd to olewał i udawał że jest wszystko ok .. ludzie chętni do pracy są ale nie za takie wynagrodzenie i dlatego podnieśli stawki nowym pracownikom a jednocześnie olali ludzi którzy pracują od dłuższego czasu w efekcie czego nowi pracownicy zarabiają tyle samo co starzy a nawet więcej .. nie wyrabiamy dlatego że jest zbyt duże obciążenie maszyn , niby ma się to zmienić bo inwestują w nowe maszyny ale póki co jest więcej zamówień niż możliwości do ich realizacji. chcemy pracować 12 godzin max 2 x w tyg , podwyżka płac o 3 zł , płaca 100% za soboty , 200% za niedziele i dodatek stażowy do premii .. wczoraj było spotkanie z zarządem i wszystko wskazuje na to że strajk nie będzie potrzebny dlatego też możesz spać spokojnie
HPG 2017-03-21 13:39
Kolejny pseudo bohater, kozak w necie pizda w świecie, smierdzisz strachem i frajerem aż w Mielcu czuć!
ustawiacz 2017-03-21 13:53
Firma wprowadziła równanie stawek gdzie zniszczyła tym chęci doświadczonych pracowników. Połowa już odeszła zostali nieliczni a gdzie doświadczenie na produkcji to gwarancja jakości . Same czerwone kamizelki i widać wydajność i jakość na zebraniach. Ktoś tego nie zrozumiał bo liczyła się każda złotówka. Teraz za reklamację płaci się podwójnie ale to widać już od dawna że góra zamiast ułatwiać tylko utrudnia. A nowi przychodzą i czasami nie nadają się na zgrzewarki a co dopiero spawac . Kursy to jest dno. Papier do ręki i myślą że osoba odrazu wszystko umie. Normalnie wyglądający kurs to są dziesiątki godzin praktyki a w kirchoffie to kurs jednodniowy. Żenada że takie praktyki się stosuje a później ma pretensje o to że są reklamację. Nikt z góry za nie nie płaci tylko szaraki . Dlatego jak się nie ma argumentów to ludzie odchodzą bo za doświadczenie sie płaci. Mało już ludzi ogarnięty zostało na tej hali a jak zostali to są nie doceniani . Awanse wewnętrzne to z góry ustalone konkursy więc o co je ktoś organizuje, po to żeby mydlić ludzia oczy? Wszyscy wiedzą jak jest prócz chyba ludzi tym zarządzającymi. Firma nic nie inwestuje w ludzi od operatora po ustawiacza. Każdy ma się uczyć od drugiego bo tak jest najtaniej. Jestem ustawiaczem w tej firmie już kilka lat a mam tyle co operatorzy a nie oszukujmy się że każdy w tych czasach patrzy na to żeby żyć godnie i nie martwić się o to co będzie jutro. Dlatego niech firma przemysli sobie czy lepiej zatrzymać ludzi doświadczonych czy dalej myśleć że kogoś awansuje na ustawiacza i on odrazu wszystko umie. Doświadczonych ogarniętych ustawiaczy co trzymia tą produkcję na kazdej zmianie zostało niewielu tak jak operatorów. Cieszmy się tym że mamy zamówienia niech firma zarabia ale my też żebyśmy szli razem z tym do przodu. Najlepiej jest narzekać ale każdy ma wolny wybór więc dziś pracuje w ķirchoffie jutro gdzieś indziej.
widlak 2017-03-21 16:32
7 lat w firmie stawka 16zl. Teraz przychodzi nowy i dostaje 15zl. Zapierniczać wózkiem trzeba a niby max dopuszczalna prędkość 5-7 km/h. Tutaj BHP nie jest łamane a jak pasa nie zapnę czy kasku nie założę to zaraz po zielonych kuponach i minus 25% z premii. Cos uszkodzisz w pośpiechu kolejne minus 25%. Obszary do obsługi przez jednego wózkowego za duże, na wysyłkę brak towaru, do produkcji brak towaru. Masakra.
Xyz 2017-03-21 19:34
Nie ma się co dziwić że jest taka chujna, na HOFO na ustawiaczy awansują ludzie z półrocznym stażem pracy , smiech na sali , nagroda Nobla dla osoby decyzyjnej, lub grona tempych wyborców!
Anonim 2017-03-21 20:30
Poprawka - to nawet pół roku nie było, ciekawe jak gówniarz sobie poradzi. Wgl słyszałem że jest to rodzina od któregoś z majstrów - jest to prawda?
Taki ustawiacz będzie nadawał się tylko do wypisania papieru i spisywania wyników, nie ma pojęcia o zrobieniu TPM-u na celi w środku albo przezbrojeniu maszyny
pin 2017-03-21 21:19
Poradzi sobie, przeciez ma poparcie swojego Lorda Protektora zawistny czlowieku :-)
kiepsko 2017-03-22 17:10
Nie ma co się łudzić, na cokolwiek. Mydlą oczy, że jakiś zarząd się zbiera, że będą dyskutować na temat naszej pracy i jej warunków. Ponoć jakieś pisma powysyłali do majstrów, że w tej firmie człowiek jest najważniejszy - dobry k.... żart, jak ludzie są traktowani jak śmiecie od wielu lat. Pomydlą, pomydlą, w piątek 31 marca przyjdą z aneksami i jakąś śmieszną podwyżką i tyle. Temat zamknięty, karuzela jedzie dalej. Pracownik niższego szczebla nic nie znaczy w tej firmie i nie chodzi tutaj tylko o tego co pracuje na produkcji- ustawiaczy, jakościowców, utrzymania, logistyków to też dotyczy. Ale majstrowie, kierownicy? Pączki w maśle. Kim są nasi majstrowie, kierownicy? Poplecznicy dyrektora, nic więcej. W moim mniemaniu majster, kierownik to powinni być goście, którzy MUREM stoją za swoimi ludźmi. Fakty są takie, że oni działają przeciwko im, na każdym kroku. Dlatego najwyżej co można w tej firmie dostać to wielkiego uja do papy.
Rto 2017-03-22 20:26
Witam a jak tam mają się do tego nowi pracownicy? Widziałem, że prowadzą nabór warto tam iść do pracy czy darować sobie ta firmę?
Weronika 2017-03-23 13:20
@Rto, zgadza się. Tutaj znajdziesz wszystkie oferty - http://www.kirchhoff-automotive.com/pl/kariera/wolne-stanowiska/ Czy właśnie interesuje Cię stanowisko Inżynier projektu ds. zakupu nowych tłoczników?
Dariusz 2017-03-23 16:19
Pracowałem w Polsce kilku lat, jestem z Ukrainy, pracowałem w sadownictwie, ale potem znalazł pracę na www.eurabota.ua tam było dużo propozycyj pracy, ale wybrałem prace na budowli ciężko ale płacą lepiej I więcej.
Jabar 2017-03-25 12:05
Co wywalczyliscie w Mielcu?
Kokokoko 2017-03-25 15:24
Na razie każdy ma maksymalnie 2 dwunastki. O kasie i sobotach będzie spotkanie w poniedziałek.
Robert Bytom 2017-03-27 16:46
Witam
Dziś dostałem sms że wasza firma chciałaby mnie zatrudnić na magazynie, mam 20 letnie doświadczenie w logistyce, gospodarka magazynowa nie jest mi obca.
Ale po przeczytaniu kilkunastu postów, postanowiłem zostać gdzie jestem;-)
Trzymam za was kciuki, wiem jak czuje sie człowiek niedoceniany za to co robi dla danej firmy, znam to z autopsji.

pozdrawiam i powodzenia życzę w walce z zarządem,a wiem że nie będzie łatwo.
Jabar 2017-03-27 17:54
Jak dzisiejsze rozmowy w Mielcu?
Fant 2017-03-27 23:58
Słabo. O ile soboty i niedziele płatne odpowiednio 100 i 200%. Do tego rozliczane co miesiąc a nie co 4 to podwyżki nie wywalczone. Mają być jeszcze rozmowy ale cudów się nie spodziewamy...
Solidne podwyżki były by, ale ,zamiast 13, różnych bonusów itp.
obserwator 2017-03-28 16:16
sobota 100% a niedziela 200% ? 13 ? macie tzw trzynastkę która bardzo popularna jest w budżetówce?
No ciekawe ciekawe. Już widzę oczami wyobraźni jak mi za sobotę rano płacą 100% a za niedziele nockę 200% :)
Mielecki 2017-03-29 00:25
Tak, ale nie ma kokosów. W ubiegłym roku 13 wyszła coś ponad 900zl na reke
Zostaw swoją opinię o Kirchoff - Gliwice
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Kirchoff