Kirchoff

Gliwice

Opinie o Kirchoff

Kokolino 2017-03-20 17:49
Jestem z Mielca mam kilka pytań.

Jaką macie podstawowa stawkę, tam. nie licząc okresu probnego? U nas jest 14/h, a h was?
Jaką macie średnia premie ? U nas jest to zwykle ponad 5zl.
I czy wy na zgrzewalni przestoje ja oraz oczekiwania na logistykę czy UR musicie nadrabiać?
kaltek 2017-03-20 18:03
styczen-5,50 zł
luty - 4,03 zł
Trzymamy za Was kciuki
zDemotywowanyKTL 2017-03-20 18:24
Ku klux klan widac ty bys pierwszy poszedł strajkować żeby tylko mieć przerwe w robocie.
Ciekawe co zrobicie jak ludzi wywala dyscyplinarnie za strajk? Co wtedy powiecie swoim zwolnionym kolegom?
fajnie jest podburzać innych ale nie biorąc odpowiedzialności za to co się z nimi stanie co?
PS mam 17,65 stawki i robie tu juz 9 lat!!!
OlgaC. 2017-03-20 18:58
Im chodzi tylko o to by założyć związek i posadzić rzekomego lidera strajku do ciepłego biura na lajtową posadę a reszta ludzi będzie płaciła składki na nieroba. I taki ktoś liczy na to że nie będzie za dużo robić i "niby" będzie reprezentował załoge ale tylko teoretycznie. Mój mąż był w sierpniu80 na kopalni i tak go zwolnili a związki sa sterowane przez kopalnie a tutaj będzie tak samo.
Anonim 2017-03-20 19:22
Ja nie strajkuje, wy róbcie co chcecie
zDemotywowanyKTL 2017-03-20 19:35
Pierwsze słyszę o takim czymś, jak masz postój to stoisz, i nie musisz nadrabiać jedynie co kazali to po 15 minutach się wylogować i na koszty ogólne. Jak utrzymanie zbyt długo naprawia to zwykle przychodzi ustawiacz i daje operatora na inną maszynę dopóki nie zrobią.
Risethemachine 2017-03-20 20:04
Kierownictwu zależy utrzymać obecne status qou w firmie, a wasza biernoścć im tylko w tym pomaga
Typowa mentalność chłopów pańszczyznianych
Kokolino 2017-03-20 20:20
No widzisz, w Mielcu kazde przezbrojenie oraz oczekiwanie musisz wliczyc w czas pracy. Odliczasz tylko to co zalogowales w koszty ogolne.
zDemotywowanyKTL 2017-03-20 20:33
Tak nie powinno być,, u nas jak przezbrajają to zwykle dużo wcześniej wiadomo to z wyprzedzeniem mówią na co masz się zalogować albo na jaką maszynę idziesz w czasie przezbrojenia.
giff 2017-03-20 20:40
Z wami sie dogadać nie idzie jak nie chcecie to nie robimy nic i tyle, kto chce niech daje wypowiedzenie a kto chce robić niech robi dalej
Ku klux klan 2017-03-20 20:49
A ty głąbie co się wyłamujesz? Albo w lewo albo w prawo zdecyduj sie albo będziesz walił dwunastki do samej śmierci tak jak inni teraz! Nie chcesz walczyć za wszystkimi to weź spie...laj łamistrajku i dupowlazie!
giff 2017-03-21 06:24
Nie chodzi o to że chcę sie wyłamać ale inni się wyłamują więc sam nie bede nadstawiał karku.
Mnie strach nie obleciał, to inni sie boją a ja nie!
nietwojasprawa 2017-03-21 06:57
na hali jestes taki kozak cwaniakujesz i wszystkie rozumy pozjadales a jak cie ktos opier@oli to lecisz z podkulonym ogonem do majstra sie poskarzyc i sypiesz wszystkich jak leci. jak cie wystraszyli to od razu bronisz zakladu bo liczysz na awans a oni i tak cie nie awansuja bo jestes zwyklym kapusiem bez znajomosci za grosz honoru nie masz a teraz zasuwaj i pamietaj zeby byl target bo to dla ciebie swiete niedoszly ustawiaczu
Mielecki 2017-03-21 10:59
Mielec nie chciał zatrzymywać produkcji ale został do tego zmuszony ponieważ były sygnały i rozmowy od dłuższego czasu a zarząd to olewał i udawał że jest wszystko ok .. ludzie chętni do pracy są ale nie za takie wynagrodzenie i dlatego podnieśli stawki nowym pracownikom a jednocześnie olali ludzi którzy pracują od dłuższego czasu w efekcie czego nowi pracownicy zarabiają tyle samo co starzy a nawet więcej .. nie wyrabiamy dlatego że jest zbyt duże obciążenie maszyn , niby ma się to zmienić bo inwestują w nowe maszyny ale póki co jest więcej zamówień niż możliwości do ich realizacji. chcemy pracować 12 godzin max 2 x w tyg , podwyżka płac o 3 zł , płaca 100% za soboty , 200% za niedziele i dodatek stażowy do premii .. wczoraj było spotkanie z zarządem i wszystko wskazuje na to że strajk nie będzie potrzebny dlatego też możesz spać spokojnie
HPG 2017-03-21 13:39
Kolejny pseudo bohater, kozak w necie pizda w świecie, smierdzisz strachem i frajerem aż w Mielcu czuć!
ustawiacz 2017-03-21 13:53
Firma wprowadziła równanie stawek gdzie zniszczyła tym chęci doświadczonych pracowników. Połowa już odeszła zostali nieliczni a gdzie doświadczenie na produkcji to gwarancja jakości . Same czerwone kamizelki i widać wydajność i jakość na zebraniach. Ktoś tego nie zrozumiał bo liczyła się każda złotówka. Teraz za reklamację płaci się podwójnie ale to widać już od dawna że góra zamiast ułatwiać tylko utrudnia. A nowi przychodzą i czasami nie nadają się na zgrzewarki a co dopiero spawac . Kursy to jest dno. Papier do ręki i myślą że osoba odrazu wszystko umie. Normalnie wyglądający kurs to są dziesiątki godzin praktyki a w kirchoffie to kurs jednodniowy. Żenada że takie praktyki się stosuje a później ma pretensje o to że są reklamację. Nikt z góry za nie nie płaci tylko szaraki . Dlatego jak się nie ma argumentów to ludzie odchodzą bo za doświadczenie sie płaci. Mało już ludzi ogarnięty zostało na tej hali a jak zostali to są nie doceniani . Awanse wewnętrzne to z góry ustalone konkursy więc o co je ktoś organizuje, po to żeby mydlić ludzia oczy? Wszyscy wiedzą jak jest prócz chyba ludzi tym zarządzającymi. Firma nic nie inwestuje w ludzi od operatora po ustawiacza. Każdy ma się uczyć od drugiego bo tak jest najtaniej. Jestem ustawiaczem w tej firmie już kilka lat a mam tyle co operatorzy a nie oszukujmy się że każdy w tych czasach patrzy na to żeby żyć godnie i nie martwić się o to co będzie jutro. Dlatego niech firma przemysli sobie czy lepiej zatrzymać ludzi doświadczonych czy dalej myśleć że kogoś awansuje na ustawiacza i on odrazu wszystko umie. Doświadczonych ogarniętych ustawiaczy co trzymia tą produkcję na kazdej zmianie zostało niewielu tak jak operatorów. Cieszmy się tym że mamy zamówienia niech firma zarabia ale my też żebyśmy szli razem z tym do przodu. Najlepiej jest narzekać ale każdy ma wolny wybór więc dziś pracuje w ķirchoffie jutro gdzieś indziej.
widlak 2017-03-21 16:32
7 lat w firmie stawka 16zl. Teraz przychodzi nowy i dostaje 15zl. Zapierniczać wózkiem trzeba a niby max dopuszczalna prędkość 5-7 km/h. Tutaj BHP nie jest łamane a jak pasa nie zapnę czy kasku nie założę to zaraz po zielonych kuponach i minus 25% z premii. Cos uszkodzisz w pośpiechu kolejne minus 25%. Obszary do obsługi przez jednego wózkowego za duże, na wysyłkę brak towaru, do produkcji brak towaru. Masakra.
Xyz 2017-03-21 19:34
Nie ma się co dziwić że jest taka chujna, na HOFO na ustawiaczy awansują ludzie z półrocznym stażem pracy , smiech na sali , nagroda Nobla dla osoby decyzyjnej, lub grona tempych wyborców!
Anonim 2017-03-21 20:30
Poprawka - to nawet pół roku nie było, ciekawe jak gówniarz sobie poradzi. Wgl słyszałem że jest to rodzina od któregoś z majstrów - jest to prawda?
Taki ustawiacz będzie nadawał się tylko do wypisania papieru i spisywania wyników, nie ma pojęcia o zrobieniu TPM-u na celi w środku albo przezbrojeniu maszyny
pin 2017-03-21 21:19
Poradzi sobie, przeciez ma poparcie swojego Lorda Protektora zawistny czlowieku :-)
kiepsko 2017-03-22 17:10
Nie ma co się łudzić, na cokolwiek. Mydlą oczy, że jakiś zarząd się zbiera, że będą dyskutować na temat naszej pracy i jej warunków. Ponoć jakieś pisma powysyłali do majstrów, że w tej firmie człowiek jest najważniejszy - dobry k.... żart, jak ludzie są traktowani jak śmiecie od wielu lat. Pomydlą, pomydlą, w piątek 31 marca przyjdą z aneksami i jakąś śmieszną podwyżką i tyle. Temat zamknięty, karuzela jedzie dalej. Pracownik niższego szczebla nic nie znaczy w tej firmie i nie chodzi tutaj tylko o tego co pracuje na produkcji- ustawiaczy, jakościowców, utrzymania, logistyków to też dotyczy. Ale majstrowie, kierownicy? Pączki w maśle. Kim są nasi majstrowie, kierownicy? Poplecznicy dyrektora, nic więcej. W moim mniemaniu majster, kierownik to powinni być goście, którzy MUREM stoją za swoimi ludźmi. Fakty są takie, że oni działają przeciwko im, na każdym kroku. Dlatego najwyżej co można w tej firmie dostać to wielkiego uja do papy.
Rto 2017-03-22 20:26
Witam a jak tam mają się do tego nowi pracownicy? Widziałem, że prowadzą nabór warto tam iść do pracy czy darować sobie ta firmę?
Weronika 2017-03-23 13:20
@Rto, zgadza się. Tutaj znajdziesz wszystkie oferty - http://www.kirchhoff-automotive.com/pl/kariera/wolne-stanowiska/ Czy właśnie interesuje Cię stanowisko Inżynier projektu ds. zakupu nowych tłoczników?
Dariusz 2017-03-23 16:19
Pracowałem w Polsce kilku lat, jestem z Ukrainy, pracowałem w sadownictwie, ale potem znalazł pracę na www.eurabota.ua tam było dużo propozycyj pracy, ale wybrałem prace na budowli ciężko ale płacą lepiej I więcej.
Jabar 2017-03-25 12:05
Co wywalczyliscie w Mielcu?
Kokokoko 2017-03-25 15:24
Na razie każdy ma maksymalnie 2 dwunastki. O kasie i sobotach będzie spotkanie w poniedziałek.
Robert Bytom 2017-03-27 16:46
Witam
Dziś dostałem sms że wasza firma chciałaby mnie zatrudnić na magazynie, mam 20 letnie doświadczenie w logistyce, gospodarka magazynowa nie jest mi obca.
Ale po przeczytaniu kilkunastu postów, postanowiłem zostać gdzie jestem;-)
Trzymam za was kciuki, wiem jak czuje sie człowiek niedoceniany za to co robi dla danej firmy, znam to z autopsji.

pozdrawiam i powodzenia życzę w walce z zarządem,a wiem że nie będzie łatwo.
Jabar 2017-03-27 17:54
Jak dzisiejsze rozmowy w Mielcu?
Fant 2017-03-27 23:58
Słabo. O ile soboty i niedziele płatne odpowiednio 100 i 200%. Do tego rozliczane co miesiąc a nie co 4 to podwyżki nie wywalczone. Mają być jeszcze rozmowy ale cudów się nie spodziewamy...
Solidne podwyżki były by, ale ,zamiast 13, różnych bonusów itp.
obserwator 2017-03-28 16:16
sobota 100% a niedziela 200% ? 13 ? macie tzw trzynastkę która bardzo popularna jest w budżetówce?
No ciekawe ciekawe. Już widzę oczami wyobraźni jak mi za sobotę rano płacą 100% a za niedziele nockę 200% :)
Mielecki 2017-03-29 00:25
Tak, ale nie ma kokosów. W ubiegłym roku 13 wyszła coś ponad 900zl na reke
Pytanie zasadnicze kim jesteśmy 2017-04-06 12:11
Sprzątaczka w firmie w Niemczech musi dostać minimum 2900 euro brutto. Rodzina "uznanego azylanta"(2+3) w Niemczech otrzymuje 4300 euro miesięcznie netto. Zatem jak nazwać pensje, które otrzymujecie po 72 latach od przegranej wojnie przez Niemcy?
ciekawy 2017-04-06 18:51
hej chciał bym sie dowiedziec na jaka moge liczyc stawke na start na poczatek na produkcji?
Zależy jaki dział 2017-04-07 17:55
Ok 14 zł
pracownik 2017-04-11 13:56
13,35/h
Kirchhoff 2017-04-11 20:41
Ciekawe co wymyślą na okres świąteczny? Wcale a wcale nie zdziwię się jak będą chodzić i prosić żeby przyjść do pracy w sobotę i zacząć już nocką od poniedziałku.
5laek 2017-04-16 12:40
2500 plus premie wyplacane nadgodziny premie swaiteczne polroczne za brak l4 premia roczna
stary 2017-04-20 10:29
Nadgodziny są obecnie pewnie tylko chwilowo wypłacane więc tego nie bral bym na poważnie .
jestemzhofo 2017-04-22 00:21
Nadgodziny wypłacają tylko za marzec i za kwiecień, potem będą do wybrania.
Sis 2017-04-25 10:49
sprawiedliwi1602@wp.pl - tu prosze o wypowiedzenie' wlasnych ' informacji poniewaz na forach znikaja .. Anonimowo....
Czysty 2017-04-29 23:34
Same ćpuny tam robią !!!!!
Dziwie się że jeszcze nikt tam nie kontroluje tego , palą skręty gdzie popadnie a co trzeci towar ma przy sobie , gańba dla firmy
Operator zgrzewarek 2017-05-02 10:19
Gościu bzdur nie wygaduj i nie słuchaj plotek, bo plotka rodzi kolejna plotkę a taki przyglup jak ty jeszcze ja powiela. Pracujesz to się zajmij targetem i tym by bubli nie napuszczac i wtedy premia będzie git. Zadziwiaja mnie ludzie w tej firmie. Mówią ze targety wysokie ze się nie da itp. Ale na głupoty czas ma każdy. Robie 10 lat prawie a i target zrobiony i fajka co godzine i się nauczyłem plotki jednym uchem wpuszczać a drugim wypuszczac. Ale widzę ze niektórzy tym żyją zamiast zająć się swoim życiem.
Czysty 2017-05-02 13:40
Jakie bzdury ?
Prawda po nazwiskach ci nspisac ?
Do kontroli co trzeciego na narlotest i pol zakladu leci
Operator zgrzewarek 2017-05-03 12:50
Szkoda ze z mojej wypowiedzi wyjales tylko jedno słowo. A zdanie o interesowanie się swoim życiem zlales. Pozdrawiam
Czysty 2017-05-03 13:07
Spokooo kolooo , polecam się na przyszłość .
Weronika 2017-05-04 12:13
@Czysty, czy naprawdę uważasz, że w Kirchoff można spotkać się z takimi sytuacjami? Polecam zgłosić zaistniałą sprawę do swojego przełożonego/kierownika/dyrektora.
Czysty 2017-05-06 08:32
Nie jestem donosicielem radze aby to te wymienione osoby , sobie kontrolowały co sie dzieje w tej firmie !
pracownik 2017-05-08 09:33
Witam,
Czy ktoś może powiedzieć jak to jest z wypowiadaniem umowy pod Agencję pracy Work Express ? Wiem że jest tam tygodniowy okres wypowiedzenia ale czy jest możliwość wcześniej np za porozumieniem stron?
Ktoś się zwalniał i może się wypowiedzieć na ten temat? Chodzi mi o rzetelne informacje od osób które się zwalniały.
Ninja 2017-05-14 01:42
Pracowałem na Kirchhoff niecałe 2 miesiące.....dziś piszę wypowiedzenie z wielką radością:-)
Oczywiście pracodawca ma też plusy:
- dofinansowane obiady, do których pracodawca dopłaca chyba połowę.
- wypłata...nawet na początku około 2000 zł po przejściu pod Kirchhoff około 3000 zł.
A teraz co mi się nie podobało:
- Pracujesz na różnych maszynach zgrzewarki głównie, lub obsługa robotów, lasery itp
Normy dość wysoko podkręcone tak, że nie ma czasem chwili wyskoczyć do toalety.
- Przerwa w ciągu dnia jedna 25 minutowa..jak robisz 12 godzin również tylko 1 przerwa 25 minutowa.
- Stoisz najczęściej przy 1 maszynie jak robot cały dzień : zakładasz, dokładasz jakiś element, zgrzewasz, wyjmujesz, sprawdzasz w tempie od 600 sztuk na 8 godzin do 1300 sztuk....więc jest co robić.
- Awarie maszyn, które często sam naprawiasz...drobne naprawy....większe przychodzi ustawiacz.
Jak twoja maszyna podpięta jest pod kolejną maszynę i osoby czekające na twoje części, to potem musisz nadrabiać bo oni wcale nie zwalniają...jak lubisz pracę w stresie to jak najbardziej.
- Na początku około 2 miesiące czekasz na odzież roboczą...ja się nie doczekałem ale to nie problem.
- Jak na tak podkręcone tempo pracy i normy to zarobek 4000 zł byłby godnym...no ale kto w Polsce tyle dostaje....nieliczni za pracę na produkcji.
- Co jeszcze wózki widłowe, które pędzą jak szalone i wyjeżdżają nagle ( oczywiście są lustra podwieszane ale trzeba uważać jak na ruchliwym skrzyżowaniu) co ważne to wózki mają pierwszeństwo...jak cie przejadą to znaczy, że nie byłeś ostrożny nawet idąc wyznaczoną ścieżką dla pieszych.
- Aha pracujesz cały czas w okularach ochronnych i w długim rękawie i w rękawicach tak więc lato przy zgrzewarkach wygląda mi na bardzo miłe....ale beze mnie!
Ja nie godzę się na pracę z 1 przerwą pracując nawet po 12 godzin....dla porównania pracowałem w Holandii:
- Przy 8 godzinach pracy masz 3 przerwy 15, 15 , 30 minut...jeśli pracujesz 12 godzin masz 4 przerwę.
- Wózki widłowe nie mają w Holandii pierwszeństwa tylko pieszy.
- Zarobek w Holandii około 1500 euro na rękę...po opłaceniu ubezpieczenia, mieszkania, wyżywienia zostaje jeszcze nie mało pieniędzy.
- W Holandii za dojazd do pracy otrzymywałem tygodniowo dopłatę 30 euro do paliwa.
Nie wracałbym z Holandii ale zdrowie rodzinne przeważyło za powrotem.
- Wydajność pracy w Holandii porównałbym do Kirchhoffa tak:
uciążliwość Holandia 2, Kirchhoff 9.
wynagrodzenie Holandia 10, Kirchhoff 4
atmosfera w pracy ( głównie z Polakami) Holandia 8-9, Kirchhoff 3-4....jak na pierwsze 2 miesiące zaznaczam.
Oczywiście porównywanie pracy na logistyce, do pracy na produkcji zawsze wypadnie na niekorzyść dla produkcji.
Jak dla mnie Obóz Pracy...jak ktoś ma nóż na gardle to jest to jakieś rozwiązanie....do czasu aż stanie na nogi. Ja tak właśnie zrobiłem, chciałem zostać jeszcze kilka miesięcy ale awarie maszyn, na które nie miałem wpływu przeważyły, dodatkowo możliwość poparzenia na ostatniej maszynie przechyliła szalę......więc raczej będę szukał spokojniejszej pracy....bo to można porównać do typowej pracy na akord....albo jak kto woli ...idealny wyścig szczurów....z którego z radością odszedłem.
1 przerwa na 12 godzin to dla mnie nie pojęte....ale zgodne z naszym Kodeksem Pracy:-)
Tak dałbym ocenę 3 ale...ta przerwa to 1.
ola 2017-05-15 10:19
Mam pytanie,na firmie wisi baner czy ktos zna numer z tego baneru i moze podac?
Zostaw swoją opinię o Kirchoff - Gliwice
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Kirchoff